harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 64

harry.jpg (9789 bytes)

říjen 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 63 četlo: 4830


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz


www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř

Kam zajít - Chotěboř | Letiště Chotěboř
Chotěbořské Echo v PDF:

č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga
Volejbal  |   Ping-pong
Atletika TJ CHS  |  Atletika SK

Chotěbořské Jídelní lístky:
PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda 
Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

radnice3m.JPG (9671 bytes)

ikonddnv.gif (4769 bytes)

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Chotěboř už šetří na novou skládku

Skládka odpadů v Lapíkově bude v roce 2010 plná a Chotěboř pak bude muset založit novou a starou rekultivovat. To bude stát velký peníz, který nám nikdo nedá. Podrobnosti o tom uvádí místostarosta Milan Linhart v naší rubrice Radniční okénko.
(31.10.)

S

J
(29.10.)

Z

O
(29.10.)

Zastupitelstvo města zasedalo

Středa 29.10. byl den zasedání Zastupitelstva města Chotěboře. Jeho kompletní usnesení si můžete přečíst zde. My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Zastupitelstvo schvaluje zachování Lékařské služby první pomoci v Chotěboři i pro rok 2004 a ukládá vyčlenit v návrhu rozpočtu města na tento účel částku Kč 200 000,-. Schválilo povýšení příjmových částí rozpočtu o řadu dotací získaných z grantů a dalších příjmů pro město. Dále schvaluje prodej dalších stavebních parcel v lokalitě Morávkovský v souladu s podmínkami schválenými zastupitelstvem města (seznam kupujících je uveden v usnesení). Schválilo záměr prodeje 3 bytů v domě čp. 319 a 6 bytů v domě čp. 847. Schvaluje zánik části obce  Marieves, která je tvořena popisnými čísly 1 až 28, a její připojení k místní části Příjemky s účinností od 1.1.2004. Zastupitelstvo vydalo obecně závaznou Vyhlášku Města Chotěboř č.2/03 o místním poplatku ze psů, obecně závaznou Vyhlášku Města Chotěboř č.3/03 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství, obecně závaznou Vyhlášku Města Chotěboř č.4/03 o místním poplatku ze vstupného, obecně závaznou Vyhlášku Města Chotěboř č.5/03 o místním poplatku z ubytovací kapacity, o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj a obecně závaznou Vyhlášku Města Chotěboř č.7/03, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (texty vyhlášek jsou v přílohách usnesení, odkazy na ně jsou na adrese výše). Konečně Zastupitelstvo schválilo řadu prodejů a záměrů prodeje pozemků a také několik nákupů pozemků.
(30.10.)

Zdeněk Stejskal bude asi novým vedoucím odboru školství a kultury MěÚ

Rada města, která mimořádně zasedla 29.10., požádala Krajský úřad kraje Vysočina o souhlas s odvoláním Františka Růčky z funkce vedoucího odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Chotěboř ke dni 31.12.2003 z důvodu jeho odchodu do důchodu. Rada města projednala zápis z výběrového řízení na obsazení funkce vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Chotěboř konaného dne 22.10.2003 a požádala Krajský úřad kraje Vysočina o souhlas se jmenováním ing. Zdeňka Stejskala do funkce vedoucího odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Chotěboř s účinností od 1.1.2004. Zdeněk Stejskal byl po dvě volební období starostou města Chotěboře, nyní je zaměstnán v a.s. TENEZ a je členem současného Zastupitelstva za ODS.
(30.10.)

CH-net už funguje

Ve čtvrtek v 8:30 již chotěbořský webový portál CH-net funguje. Jeho zrcadlo však ponecháváme, takže si níže uvedenou adresu uložte pro případ budoucí poruchy.   (30.10.)

CH-net nefunguje, zřídili jsme zrcadlo

Od středy nefunguje Chotěbořský internetový portál CH-net (www.chnet.cz) a mnozí naši čtenáři se domnívají, že jim nejde internet. Internet tu jde, pouze stránka CH-net, kterou používají jako startovací stránku, nikoli. Proto jsme zřídili zrcadlo této stránky na adrese www.harry.cz/chnet.
(29.10.)

Starosta a místostarosta k problému parkování u polikliniky

Jak jsme uvedli níže, ředitel Sdružení ambulantních lékařů s.r.o. (sídlícího v bývalé poliklinice) Miroslav Stehno uvedl na webových stránkách Sdružení Otevřený dopis občanům Chotěbořska k neřešenému problému parkování v okolí polikliniky, kde trvá problémová situace. K tomu se v dnešním regionálním vydání MF Dnes vyjadřuje starosta Tomáš Škaryd, který tam mj. uvádí: "Máme to v návrhu rozpočtu, teď záleží na tom, zda rekonstrukci ulice zastupitelé podpoří," reagoval na výtky starosta. "V Jiráskově ulici by pak na jedné straně zůstal chodník pro pěší, na druhé by byla nová parkovací místa. Teď jsou chodníky po obou stranách ulice," vysvětlil Škaryd. Celý článek si přečtěte zde. Vyjádření místostarosty najdete v rubrice Radniční okénko.
(29.10.)

Zemřel Vilém Opolka

O minulém víkendu zemřel ve věku 70 let při utkání stolního tenisu Vilém Opolka, funkcionář oddílu stolního tenisu TJ CHS, vedoucí chotěbořských mužstev A a B, aktivní hráč mužstva Chotěboř F a rozhodčí A třídy. Vilém Opolka byl na 2. místě v kategorii nejlepších trenérů mezi nejlepšími sportovci města Chotěboře za rok 2002 a na témže místě mezi nejlepšími sportovci města za rok 1999. Čest jeho památce!
(29.10.)

První Ples města se vydařil

Pár informací a fotky Jany Tomáškové z MěÚ z prvního Plesu města Chotěboře, který se konal minulou sobotu 25.10., přináší naše rubrika Radniční okénko.
(27.10.)

Předseda Svazu včelařů ČR u starosty

Dne 24. října 2003 přijal starosta města Chotěboře ing.Tomáš Škaryd předsedu Českého svazu včelařů ČR (druhý web ČSV je zde) Mgr. Luďka Sojku. Součástí jednání byla byla beseda o činnosti místních včelařů, o ochraně přírody, myslivosti a stavu životního prostředí regionu.V dopoledních hodinách byl předseda ČSV ČR hostem starostky obce Vilémov, Vesnice roku 2003, paní Jaroslavy Dvořákové. Součástí pracovní návštěvy Mgr. Sojky bylo i jednání s představiteli Vzdělávacího centra včelařů v Nasavrkách. Luděk Sojka má k našemu regionu úzké vazby: strávil své mládí v Malči, kde byl jeho otec ředitelem ZŠ, vystudoval zdejší gymnázium a řadu let navštěvoval Lidovou školu umění (dnes ZUŠ). Nyní pracuje na ministerstvu školství jako vedoucí sekretariátu tajemníka ministryně.
(27.10.)

Bundesliga v Chotěboři už běží

V minulém týdnu začala na Zimním stadionu také Amatérská hokejová liga Chotěbořska, zvaná tu tradičně Bundesliga, informace přinášíme na zvláštní stránce, přístupné buď ze stránky Hokej nebo přímo z odkazu Bundesliga, trvale umístěného na této stránce výše vpravo.
(27.10.)

Hokej dospělých začíná

Úvodními zápasy odstartuje v neděli 26.10. I.krajská hokejová liga mužů Hradecka a Pardubicka. Chotěbořští hokejisté, kteří se v loňském roce stali přeborníky kraje Pardubice, vstoupí do soutěže doma s Chocní od 17 hodin, Světlá pojede bojovat do Hlinska. Podrobnosti jsou na naší stránce Hokej.

Aerobik soutěž již počtvrté

Sportovní klub Buttula uspořádá v neděli 16. listopadu od 8.30 hodin ve Sportovní hale 4. ročník Aerobik soutěže s volbou Miss sympatie. Cvičení v jednotlivých kategoriích povedou zkušení lektoři a pro všechny zájemce je připravena komerční hodina s možností soutěže. Bohatým programem bude provázet taneční šoumen a mistr světa a Evropy v elektrobugy Richard Mach. Bližší informace podají: Blanka Lorencová (602 803 777), blanka@spekypryc.cz nebo Jaroslava Křivská (723 133 273 a 569 551 603).
(25.10.)

Elektřinu už hotově nezaplatíte

Od 1. listopadu bude zrušen příjem a výdej plateb za elektřinu pro VČE v hotovosti, a to i na Havlíčkobrodsku. K ukončení činnosti jednotlivých pokladen obchodních kanceláří VČE dojde ve dvou termínech, a to k 31. říjnu a k 31. prosinci letošního roku. Na Havlíčkobrodsku se tak stane k 31. říjnu. VČE zavede ještě letos internetovou obsluhu svých zákazníků. Zatímco dříve musel každý odběratel elektrické energie při změně například čísla účtu navštívit obchodní kancelář, nyní si bude moci v kteroukoliv hodinu z domova změnu zaevidovat již prostřednictvím internetu. Dále pomocí jednotlivých předtištěných formulářů budou zákazníci moci nahlásit i takzvaný samoodečet elektroměru, změnu výše finanční zálohy, reklamaci faktury za odběr elektřiny a další údaje.
(25.10.)

Junior o třídenních prázdninách

Víte, že děti budou mít od 27. do 29.10. třídenní Podzimní prázdniny? V DDM Junior bude pro ně  v pondělí od 9 do 12 hodin otevřen klub se svou tradiční nabídkou. Děti si mohou zahrát počítačové hry, stolní fotbal, šipky a nebude chybět ani občerstvení. Ve středu bude soutěžní dopoledne opět od 9 do 12 hodin. Připraveny jsou turnaje v šipkách, stolním fotbale i počítačový turnaj. Na středu je pak naplánován lampionový průvod, který DDM pořádá a jehož účastníci se sejdou u sochy Ignáta Hermanna v 18 hodin. V čele průvodu budou pochodovat mažoretky z DDM Junior, dechová kapela a dále lidé s lampiony. Průvod skončí na chotěbořském náměstí, kde vystoupí mažoretky a následovat bude ohňostroj.
(25.10.)

Mrzne nám tu

V pátek 24.10. v 6 h ráno jsme tu měli 6,0 stupňů Celsiových pod nulou, do 8 hodin klesl teploměr ještě na -6,5 stupně. Spaní venku i za mrazu mi nedělá problémy (kožich mi už narostl pěkný a ještě naroste), ale mám rád pod sebou kus koberce.
(24.10.)

Otevřený dopis ředitele Sdružení ambulantních lékařů k problému parkování u polikliniky

Ředitel Sdružení ambulantních lékařů s.r.o. (sídlícího v bývalé poliklinice) Miroslav Stehno uvedl na webových stránkách Sdružení Otevřený dopis občanům Chotěbořska k neřešenému problému parkování v okolí polikliniky, kde trvá problémová situace. Zároveň tam uvádí kopie všech žádostí, adresovaných městu Chotěboř a kritizuje neřešení tohoto problému i přes to, že místní volební strany měly jeho řešení ve volebním programu. Otevřený dopis si přečtěte zde.  (24.10.)

Knižní veletrh v Havl. Brodě

Přesně v dnešní pravé poledne začnou do prostor havlíčkobrodského kulturního domu Ostrov proudit desítky, stovky i tisíce čtenářů a milovníků knih. Koná se totiž další ročník Podzimního knižního trhu, který letos uvítá přes sto padesát českých a několik slovenských nakladatelství, desítky spisovatelů a významných osobností. Chybět nebude Michal Viewegh, Zdeněk Svěrák, Ludmila Vaňková či populární fyzik a astronom Jiří Grygar, jenž tam převezme prestižní cenu Litera Astronomica.
(24.10.)

29.10. v 0:30 nebudou 10 minut fungovat tísňová volání

Ve středu 29. října od 0:30 do 0:40 v noci dojde k plánované odstávce linek tísňového volání (150,155,158) v regionu. Složky Integrovaného záchranného systému okresu je možné v tomto čase volat následujícími telefonními čísly:
Hasiče na 569 421 211, záchrannou službu na 569 408 211 - 2 a policii na 974 271 101 - 2.

Rada města řádně zasedla 20.10.

Pondělí 20.10. byl den řádného zasedání Rady města Chotěboře. Její kompletní usnesení si zanedlouho můžete přečíst zde. My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Rada města projednala nákup pozemku 3703 m2 a části pozemku  300 m2 od TJ Sokol Chotěboř do majetku města za účelem vybudování areálu pro sport a rekreaci, s nákupem pozemků souhlasí a navrhuje zařazení do programu zastupitelstva města 15.12. Rada města souhlasí s vydáním povolení ke zřízení vyhrazeného parkování pro občany tělesně postižené na sídlišti Chmelnice v Chotěboři dle situačního návrhu zpracovaného stavebním úřadem. Vyhrazená parkovací místa budou označena vodorovnou dopravní značkou. Rada města bere na vědomí vypracovaný rozsah a rozmístění nosičů informačních tabulí umísťovaných ve městě, s tím že bude řešení systému informačních tabulí zadán odborné firmě, která zpracuje konkrétní projekt s důrazem na jednotnost a provázanost jednotlivých prvků systému, zároveň rada města ukládá vypsat výběrové řízení na řešení systému informačních tabulí. Rada města projednala záležitost plynofikace místní části Klouzovy přípojkou vedoucí z obce Nejepín v délce cca 1,5 km a předpokládané ceně Kč 800.000,- a ukládá ve spolupráci s předsedou osadního výboru p. Culkou zjistit zájem občanů Klouzov o připojení a odběr zemního plynu. Rada města doporučuje zastupitelstvu města zřídit od 1.1.2004 příspěvkovou organizaci Základní umělecká škola, Chotěboř, náměstí TGM 322 a schválit zřizovací listinu. Rada města projednala návrhy vyhlášek města, kterými se ruší obecně závazná vyhláška města č.7/99 o místních poplatcích v platném znění. Rada města s návrhy předložených vyhlášek souhlasí a ukládá projednat tyto návrhy ve finančním výboru a předložit Zastupitelstvu města ke schválení. Rada města na základě výsledku konkurzního řízení jmenuje od 1. 12. 2003 paní Hanu Šmídovou vedoucí Školní jídelny Chotěboř, Smetanova 603. Souhlas se jmenováním je podmíněn souhlasným stanoviskem Krajského úřadu kraje Vysočina.
(21.10.)

Otevřeli jsme stránku pingpongu nové sezóny

Začala nová sezóna stolního tenisu, v níž figurují chotěbořská mužstva A - G. Jejich výsledky přináší naše nová stránka Ping-pong, stálý odkaz na ni najdete také výše vpravo. Tento sport má ze všech, které zveřejňujeme, nejlépe propracovaný krajský web, takže vám budeme přinášet detailní zprávy od okresního přeboru až po divizi. (23.10.)

Stavební web Vysočiny

Zkušební provoz informačního portálu Regionálních stavebních stránek Vysočiny najdete na www.stavbavysociny.cz. Projekt je jednou z akcí Stavebního sdružení Vysočina v úzké spolupráci s krajskou reprezentací Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Smyslem projektu je ucelený rozcestník informací z oblasti stavebnictví, bydlení, interiérů, hobby, zahrady a mnoho dalšího s orientací na subjekty se sídlem nebo pobočkou v kraji Vysočina. Důraz byl kladen i na informační potřeby občanů regionu. Stránky budou po dobu asi 30 dnů doplňovány.
(22.10.)

Pozvánka na Avalcon Speciál

Pozvánka na Avalcon Speciál 24. - 26.10. Avalcon Speciál se vrací ke konceptu původních conů bez hranic mezi programovými liniemi a fanoušky. Využívá bohatého programu Festivalu Fantazie, vybírá z něj část přednášek a besed a poskytuje tak příležitost zažít to, co se v létě stihnout nedalo.  Program: čtení ze své připravované knihy si chystá známý spisovatel Jaroslav Mostecký. Václav Pravda zopakuje naposledy kompletní přednášku o hajzlech ve Star Treku, Star Gate klub nás provede jednotlivými sezónami seriálu, Miloš Ferko zopakuje přednášku “Fantastika v ruském romantismu” a přidá úplnou novinku “Noc má svojí moc - příběhy temné fantastiky”, Pavel Koten předvede “Invazi na Mars”, Petr Benda seznámí s pojetím vojáků ve fantastice v přednášce Blátošlapové ve sci-fi. A čeká vás řada dalších přednášek, besed, projekcí filmů (např. animovaný Pán Prstenů), počítačových a deskových her. Vstupné pro Chotěbořáky je na celou akci pouhých 100,- Kč, každý navíc dostane nové číslo fanzinu Zbraně Avalonu s literární přílohou Dílna Vysočiny. Věříme, že si u nás svoji zábavu najde kdokoliv a že konečně chotěbořští využijí příležitost nakouknout pod pokličku akce, která každý rok do Chotěboře přivede přes 1000 příznivců fantastiky, historie a budoucnosti.
Další informace najdete na www.avalcon.cz.
Místo konání – KD Junior Chotěboř, od pátku 17 hodin do neděle 16 hodin.

(21.10.)

Beseda s místostarostou

“Chotěboř v blízké i vzdálené budoucnosti”. To je název besedy s místostarostou města Milanem Linhhartem, která proběhne jako úvodní pořad letošního Avalconu Speciálu v pátek 24.10. od 18 do 20 hodin v hlavním sále kulturního domu Junior. Beseda je zdarma přístupná široké chotěbořské veřejnosti. Tématem besedy budou nejen konkrétní plány výstavby, ale i diskuse o vizích, jak by Chotěboř měla a mohla vypadat ve vzdálenější budoucnosti. Jaká bude kultura a sport v Chotěboři? Bude otevřený nebo krytý bazén? Co se děje okolo průmyslové zóny? A co autobusové nádraží a obchvat? Na tyto a všechny možné další otázky se můžete přijít zeptat i vy.
Avalcon Speciál vás zve i na další programy 24.-26.10., informace na www.avalcon.cz).

(21.10.)

Novinky v Radničním okénku

Nové články přináší naše rubrika Radniční okénko. Místostarosta Milan Linhart píše Rozbor výsledků Ankety Co se má stavět v Chotěboři a popisuje, co se stalo nového v Chotěboři v letních a podzimních týdnech. Dále tam najdete Dotazník ke strategii a koncepci rozvoje města.  (20.10.)

Omezení ukládání odpadu zdarma

Omezit bezplatné ukládání odpadu na skládku Lapíkov nad rámec běžného odpadu v nádobách a kontejnerech na separovaný sběr se rozhodla naše Rada města. Nyní bude hrazeno dle ceníku skládkovného ukládání odpadu, který na skládku doveze jiný podnikatelský subjekt než místní Technické služby města Chotěboř, a odpad, který sem za rok uloží jednotliví občané, pokud objem odpadu přesáhne hmotnost pěti tun. Město toto opatření přijalo, aby zabránilo zavážení skládky odpadem o kterém nikdo neví, odkud pochází.
(20.10.)

Dvě medaile pro rodáka

Dvě medaile převzal na slavnostním shromáždění Armády ČR v pátek 17.10. v Hradci Králové náš rodák mjr.ing. Petr D., který působil půl roku jako arabista v 7.polní nemocnici  v irácké Basře (jeho snímek je níže). Byl také mezi těmi, kteří byli představeni přítomnému prezidentu republiky Václavu Klausovi a měli možnost s ním pohovořit. Petr D. (43) žije v Brně, v Chotěboři má rodiče, sestru a rodiče a sestru své ženy.  (20.10.)

V Libici byli záhadologové

Je-li Chotěboř tradičním místem setkávání příznivců sci-fi, Libice n.D. se stává místem setkání záhadologů a příznivců záhad či tajemství. V tamním Pilnově statku o minulém víkendu přednášeli mj. Stanislav Motl z TV Nova, publicisté a záhadologové Ivan Mackerle a Arnošt Vašíček. Podrobnosti popisují dnešní Noviny Havlíčkobrodska zde.
(20.10.)

Můžete si přijít prohlédnout Speciální školu

Den otevřených dveří Speciální školy (nová budova školy v ulici Hradební 529 a internátu Smetanova 835, Chotěboř) se koná ve čtvrtek 23.října (15.00 - 19.00) a v pátek 24. října (9.00 – 18.00). Zájemci absolvují prohlídku školních prostor a prací žáků a získají informace o škole.
(20.10.)

Gymnázium oslavilo 90 let

Gymnázium Chotěboř otevřelo své dveře veřejnosti minulý pátek a sobotu. Dne otevřených dveří využilo zhruba pět set lidí,   chodily celé rodiny. Oslavy popisuje zástupce ředitele Michal Jakeš v dnešním regionálním vydání MF Dnes zde.
(20.10.)

Vyšlo nové Chotěbořské Echo

Nové Chotěbořské Echo č. 8 vyšlo v pátek 17.10., jeho internetové vydání se objeví za dva týdny (upozorníme zde na to). Má 28 stran a stojí pouhých 5 Kč. Z obsahu upozorňuji na článek Co přineslo horké a po něm babí léto od místo starosty Milana Linharta a Rozbor výsledků ankety Co by se mělo v Chotěboři stavět. Oba tyto články přineseme v naší rubrice Radniční okénko.
(18.10.)

Regionální informační místo pro podnikatele

Regionální informační místo pro podnikatele (InMP) zahájilo činnost v místnosti přízemí budovy Hospodářské komory v havlíčkobrodské Horní ulici. "Informační místo poskytuje zásadně bezplatné služby pro všechny podnikatele a zájemce o podnikání,"sdělil Milan Šulc, ředitel Hospodářské komory Havlíčkův Brod. Za tímto účelem je propojeno na sítě Hospodářské komory republiky, ministerstev a úřadů, bank a různých poradenských a informačních center. Zvláštním předmětem činnosti InMP jsou informace k problematice EU a zprostředkování zavedení systému kvality ISO 9001 pro malé podniky. Kancelář je k dispozici každé pondělí, středu a čtvrtek od 8 do 16 hodin.
(18.10.)

Bude se lovit Řeka

Výlov zdejšího největšího a nejznámějšího rybníka Řeka u Krucemburku pořádá chotěbořská společnost Rybářství Vysočiny v sobotu 25.10. Prodej marén, kaprů, candátů, štik, amurů a jiných ryb bude zahájen asi v 9,00 hod. Občerstvení zajištěno.
(18.10.)

O víkendu máme posvícení

Nezapomeňte, že ve čtvrtek měl svátek Havel, takže tento víkend máme v Chotěboři posvícení. Těším se na kosti...
(17.10.)

NATE i TENEZ očkování proti chřipce hradí též

Níže jsme uvedli zprávu, že společnost GCE Chotěboř svým zaměstnancům každoročně hradí finanční náklady spojené s jejich protichřipkovým očkováním. K tomu se nám ozvali čtenáři z a.s. NATE a a.s. TENEZ, že i u nich je očkování hrazeno.
(17.10.)

Podoubraví též protestuje

Svazek obcí Podoubraví, rovněž jako někteří starostové v kraji Vysočina, protestuje proti zveřejnění výsledků kontrol hospodaření obcí, provedených krajským úřadem, v regionálním vydání Mladé fronty. Zástupci svazku rovněž trvají na tom, aby takto veřejně probírány byly i rozpočty jednotlivých měst. Podrobnosti čtěte v Novinách Havlíčkobrodska zde.
(17.10.)

Dnes: na náměstí řemeslné trhy, v Gymnáziu otevřené dveře a v Libici záhadologové

Město Chotěboř zve občany a návštěvníky města na POSVÍCENSKÉ ŘEMESLNÉ TRHY, které se konají v pátek 17. října 2003 od 8.00 do 17.00 hod. na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři. Upozorňujeme motoristy, že tento den nebude možné parkovat v prostoru náměstí. Dále připomínáme, že Gymnázium slaví 90 let a dnes a zítra má otevřené dveře (viz zprávu níže vlevo). V Libickém Pilnově statku zase večer začíná víkend záhadologů a příznivců tajemna, o němž jsem zde již také psal.
(17.10.)

Náš rodák je již z Basry doma

Minulý týden se vrátil s posledními 38 vojáky chotěbořský rodák ing. P.D. domů z irácké Basry. Půl roku tam pracoval pro Armádu ČR jako arabista Vojenské polní nemocnice. Po několikadenních lékařských vyšetřeních se pak mohl setkat se svou rodinou v Brně. "Jsem rád, že už jsem doma," sdělil nám telefonem. Ještě stále máme v redakci jeho poslední článek s fotkami, který jsme dosud nezveřejnili. Protože si domů přivezl na CD několik tisíc fotek, doufáme, že některé z nich vám též budeme moci přinést. Na snímku dole jej vidíte v uniformě zcela vlevo ještě v Basře při nástupu příslušníků Vojenské polní nemocnice, k nimž právě mluví jejich velitel plk. Mojmír Mrva (vpravo). Mise příslušníků 7. polní nemocnice, kteří v Iráku působili od dubna tohoto roku, bude zakončena slavnostním nástupem v Hradci Králové v pátek 17. října 2003, kde převezmou ocenění za svou činnost.
(1
6.10.)

basra3.jpg (20437 bytes)

Foto z cvičení Záchranného systému

Níže jsme přinesli zprávy o cvičení Záchranného systému v Chotěboři, při němž hasiči a další složky systému procvičovali záchranu osob z vyšších podlaží panelových domů na sídlišti Chmelnice. Na snímku Leoše Jelínka dole vidíte obě vysokozdvižné plošiny v akci.
(16.10.)

cviceni08.jpg (25028 bytes)

V brodské nemocnici omezen provoz

Úderem sedmé hodiny ve středu 15.10. začal na některých odděleních havlíčkobrodské nemocnice třísměnný provoz. Důvodem je protest lékařů proti krizi ve zdravotnictví, absenci krajské koncepce a tlak na snižování mezd. Do ranní směny na klíčové, anesteziologicko resuscitační oddělení (ARO) dnes podle rozpisu nastoupili tři ze 14 anesteziologů. Bez nich se plánované operace nemohou uskutečnit. Další podrobnosti čtěte zde.
(15.10.)

Chotěboř požaduje opravu hráze v Dolní Krupé

"Žádáme, aby kraj urychleně opravil narušené těleso hráze, kvůli němuž je v Dolní Krupé omezení pro nákladní dopravu," říká v dnešním regionálním vydání MF Dnes starosta Tomáš Škaryd. "Působí nám to problémy. Dnes nákladní auta jezdí přes Horní Krupou, nebo řidič musí jet na Ždírec nebo na Českou Bělou," dodal starosta. Jak uvádí, opravu silnice do Brodu kraj Vysočina slíbil, když se svého času město rozhodovalo o krajské příslušnosti. Celý článek o silnici z Chotěboře do HB si přečtěte zde. 
(15.10.)

Filmový klub zahájil

Filmový klub Velký Voči tu v kině poměrně potichu zahájil svoji činnost, když minulou neděli 12.10. uvedl film Harry Potter (kupodivu, na jeho webu není o tom zmínka). Tuto středu a čtvrtek od 18 (resp. 17:30) budou dávat Fotbal na plátně. Kinokafé Velký Voči je v plném provozu od 4.10.

GCE hradí zaměstnancům očkování proti chřipce

Společnost GCE Chotěboř svým zaměstnancům každoročně hradí finanční náklady spojené s jejich protichřipkovým očkováním. Každý rok se počet pracovníků, kteří se nechají očkovat v rámci protichřipkové prevence, zvyšuje.
(15.10.)

A je tu ranní mráz...

V úterý poránu tu máme mínus 2,8 stupně Celsiovy stupnice. V pondělí 13.10. ukazuje náš teploměr na severní straně domu v 7 hodin ráno půl stupně Celsiova pod nulou, v 8 ráno ukazuje přesně nulu. Na trávě v zahradě je místy šedivák. Takže už to začalo...
(14.10.)

Starosta navržen do krajského zastupitelstva

Sobotní okresní konference ČSSD navrhla našeho starostu Tomáše Škaryda (jako nezávislý byl zvolen za ČSSD do chotěbořského zastupitelstva) na třetí místo okresní kandidátky pro volby do krajského zastupitelstva. Definitivní krajskou kandidátku však schválí teprve krajská konference ČSSD koncem listopadu.
(13.10.)

Místostarosta zvolen členem krajského výboru své strany

V sobotu 11.10. zvolila krajská předvolební konference KDU-ČSL místostarostu Milana Linharta členem krajského výboru (do předsednictva nekandidoval, to už by bylo moc časově náročné) a udržel si i pro příští období členství v Celostátní konferenci (což je stočlenný nejvyšší orgán strany mezi sjezdy, který se schází dle potřeby 3x až 6x za rok, naposledy minulý pátek).
(13.10.)

Otevřeli jsme novou stránku hokeje:
hokej.harry.cz

Hokejisté HC Chotěboř se pilně připravují na blížící se začátek krajského přeboru. Ve čtvrtek remizovali ve Velkém Meziříčí 2: 2, když autorem obou gólů byl Švec a v neděli přivítají v další přípravě na domácím ledě od 17 hodin Litomyšl. Svou soutěž zahájí také žáci a elévové. Starší a mladší žáci hostí v sobotu Poličku, se stejným soupeřem se o den později střetnou také elévové Chotěboře. Proto jsme již dnes otevřeli novou stránku Hokej, věnovanou sezóně 2003/04 (odkaz je nastálo umístěn vpravo nahoře). Vloni naši stránku hokeje navštívilo více než 10 tisíc čtenářů.
(11.10.)

700 nezaměstnaných v Chotěboři

Chotěboř, kde je bez práce více než 700 osob, je podle sdělení Úřadu práce na druhém místě v počtu nezaměstnaných v bývalém okrese (kde je nyní 3310 nezaměstnaných). Volných pracovních míst je v Chotěboři 40.
(11.10.)

Drůbeží hody v Panském domě

Ve čtvrtek 16.10. zaskočte do Panského domu na Drůbeží hody, jídelní lístek najdete již ve středu odpoledne na webu Pavel Halama, Panský dům. Na Vaši návštěvu se těší Pavel Halama a personál restaurace.
(11.10.)

Vašek Adamec dnes poprvé za Brod

V sedmém kole II. hokejové ligy jede HC Rebel bojovat o body už v sobotu do Chrudimi. Zatím poslední oddíl tabulky má z loňské sezóny na brodské hokejisty opravdu dobré vzpomínky. Na vlastním ledě totiž dokázal vyhrát 3: 2 a 3: 0 a připravil tím hokejistům z Vysočiny hned dvě zklamání. V sestavě se v prvním útoku vedle Žáka a Cachnína objeví náš rodák Václav Adamec z Dukly Jihlava. "S Vencou Adamcem jsem hrál naposledy před dvěma roky v Jihlavě. Je strašně dobře, že se po těžkém úrazu dokázal vrátit. Myslím, že by nám měl pomoct, důležité pro něho je, že bude opět stabilně hrát," prohlásil Cachnín. Jak hokej dopadl, si přečtete na naší nové stránce Hokej.
(11.10.)

Radio Vysočina tu rozdávalo snídaně

V pátek 10.10. ráno rozdávalo na zdejším náměstí Rádio Vysočina (94.3 FM) kolemjdoucím zájemcům jídlo a pití a vyptávalo se na novinky z Chotěboře. Podle toho, co jsme vyslechli, moc občanů zájem nemělo, takže novinek moc nebylo. Škoda, kdybych to byl býval věděl, řekl bych pánovi a šel si tam oblíznout... (10.10.)

Oslavy 90 let gymnázia v Chotěboři

Gymnázium Chotěboř si dovoluje u příležitosti oslav 90 let od založení školy pozvat svoje absolventy, bývalé zaměstnance a chotěbořskou veřejnost na Dny otevřených dveří. Termín: 17. října 2003 (pátek) od 15.00 do 18.00 hod., 18. října 2003 (sobota) od 9.00 do 15.00 hod. Program: prohlídka školy, informace o škole, ukázky prací studentů a absolventů školy, demonstrace didaktické techniky a učebních pomůcek.
Mgr. Vladislav Smejkal, ředitel školy.

(8.10.)

Plicní středisko má lékaře na půl roku

V regionálním vydání MF Dnes uvádí starosta Chotěboře Tomáš Škaryd, že město využilo nabídky MUDr. Josefa Bezecného a uzavřelo s ním smlouvu na půl roku. Do Chotěboře dojíždí až z Třebíče a ordinuje kromě pátku každý všední den. Město mu přidělilo byt, který přes týden využívá. „Pan doktor je v důchodu, jsme rádi, že nám vypomohl. Plicní středisko je dále městským zařízením, snaha převést jej do soukromých rukou však trvá,“ uvádí dále starosta. Zároveň zdůraznil, že radnice má o setrvání plicního střediska ve městě zájem. Pokud by privatizace nevyšla, mohou se objevit další možnosti. Souvisí to s krajskou koncepcí zdravotnictví, podle níž by se některá oddělení soustředila jen do určitých nemocnic, aby se lůžkové části nedublovaly. Může se tak stát, že například v Brodě by zůstala jen plicní ambulance, a lékaři by tak měli větší prostor na dojíždění za chotěbořskými pacienty.
(9.10.)

Stolní tenisté zahájili

V úvodním kole krajského přeboru prohrála o minulém víkendu Chotěboř B - Havlíčkův Brod B  5: 10. (M. Medek, Čapek a D. Medek po 1,5, Adam 0,5 - Malina a Vosyka po 3, Slanař a Křehlík po 2). Další výsledky kola: Ledeč - Světlá 10: 3, Žďár B - Žďár C 10: 3, Rovečné - Ostrov n. O. 9: 9, Mostiště - Nížkov 10: 8, Polná - Jihlava B 3: 10.  (10.10.)

V neděli hokej s Litomyšlí

Přípravné přátelské utkání HC Chotěboř A s HC Litomyšl můžete uvidět v místní Zelené Aréně tuto neděli 12.10. od 17 h.
(8.10.)

Skočte si pro kapra

Tuto sobotu 11.10. je ve Střížově výlov tamního rybníka, prodej kaprů od 8 do 11:30 h. Dobrou chuť!
(8.10.)

Posvícenské řemeslné trhy města

Město Chotěboř zve občany a návštěvníky města na POSVÍCENSKÉ ŘEMESLNÉ TRHY, které se konají v pátek 17. října 2003 od 8.00 do 17.00 hod. na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři. Upozorňujeme motoristy, že tento den nebude možné parkovat v prostoru náměstí.

 

Nová abonentní koncertní sezóna KPH

Kruh přátel hudby (KPH) při Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři zve srdečně všechny příznivce krásné a kvalitní hudby k návštěvám koncertů v nové koncertní abonentní sezoně 2003/2004, která začíná ve čtvrtek 16. října klavírním recitálem Martiny Merunkové. Tato vynikající klavíristka, rodačka z havlíčkobrodska, je i navzdory svému mládí zkušenou interpretkou a laureátkou řady významných národních i mezinárodních soutěží. Umění Martiny Merunkové mohou posluchači ocenit tento čtvrtek v sále Základní umělecké školy Chotěboř, kde budou interpretována díla R. Schumanna, F. Liszta a S. Rachmaninova. Začátek koncertu je v 19,30 hodin a zájemci o celou koncertní sezónu si zde mohou zakoupit abonentní vstupenky, které je rovněž možno objednat na tel. čísle 569 624 650 nebo e mailem zuschot@harry.cz. Další koncerty abonentní sezony KPH Chotěboř následují v tomto pořadí: - 27.11.2003 se koná houslový recitál Romana Patočky za klavírního doprovodu Silvie Ježkové, - 18.12.2003 bude uspořádán předvánoční koncert, na kterém vystoupí brněnský soubor ARDOR MUSICUS, - 15.01.2004 předvedou atraktivní vystoupení sourozenci Simona a Radovan Hečovi (“B. and S. DUO”) hrající na violoncello a kontrabas, - 5.02.2004 přivítáme v našem KPH vynikající Bennewitzovo kvarteto, - 11.03.2004 bude abonentní sezóna zakončena literárně hudebním večerem s poezií J.Skácela. Pořad je nazván “Bez lásky není nic” a vystoupí v něm Carmen Mayerová (umělecký přednes), Václav Kunt (flétna) a Lydie Hartelová (harfa). Všechny koncerty začínají v 19,30 hodin a konají se v koncertním sále ZUŠ Chotěboř. Kruh přátel hudby v Chotěboři Vás srdečně zve mezi sebe ke strávení krásných chvilek při krásné hudbě.
Milan Moc, KPH Chotěboř.
  (8.10.)

Zastupitelstvo mimořádně zasedlo 6.10.

Mimořádně zasedlo Zastupitelstvo města dne 6.10. a schválilo usnesení, v nichž zakládá společnost s ručením omezeným TECHNICKÁ A LESNÍ SPRÁVA CHOTĚBOŘ s.r.o. se sídlem na adrese Sokolohradská 167, 583 01 Chotěboř a zakládá společnost s ručením omezeným TEPELNÉ A REALITNÍ SLUŽBY CHOTĚBOŘ s.r.o. se sídlem na adrese Havlíčkova 446, 583 01 Chotěboř. Zároveň Zastupitelstvo schválilo texty návrhů notářských zápisů zakladatelských listin těchto společností.
(7.10.)

Portál veřejné správy

Množství užitečných informací na jednom webu, to je nový Portál veřejné správy České republiky, který spustilo ministerstvo informatiky na "vládní" adrese portal.gov.cz. Odkaz trvale umisťujeme na www.chnet.cz.

Rada města řádně zasedla 6.10.

Pondělí 6.10. byl den řádného zasedání Rady města Chotěboře. Její kompletní usnesení si zanedlouho můžete přečíst zde. My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Rada města projednala žádost Městské bytové správy, Havlíčkova 446, Chotěboř o zvláštní užívání komunikace – úplnou uzavírku chodníku před domem č.p. 649 v Havlíčkově ul., v termínu od 7.10. do 30.11.2003. Rada města se zvláštním užíváním chodníku v délce 12 m a šířce 1,7 m souhlasí. Rada města se seznámila s nabídkami firem na veřejnou zakázku “Pasportizace stavu místních komunikací v Chotěboři”. S uchazečem, který podal nejvýhodnější nabídku, tj. Ateliér projektování inženýrských staveb s.r.o., Praha 4, bude sepsána smlouva o dílo na předmětnou zakázku. Rada města schvaluje použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 30.000,-- na povýšení položky sportovní hřiště Klouzovy a Kč 2.000,-- na náhradní výsadbu zeleně v Klouzovech. Rada města schvaluje mimořádný oddávací den na sobotu 1.11.2003. Rada města schvaluje použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 37.000,-- na povýšení položky rekonstrukce kabin a sociálního zařízení na letním stadionu. Rada města projednala a schvaluje následující smlouvy o dílo: Chodník do I. etapy obytné zóny Morávkovský, Chotěboř s firmou MIKO s.r.o. Havl. Brod, Zpevněná komunikace do I. etapy obytné zóny Morávkovský, Chotěboř s firmou Dvořák s.r.o. Havl. Brod. Rada města se seznámila s předloženým návrhem financí rozpisu rozpočtu v důsledku nově vzniklých akcí na zimním stadionu v Chotěboři v roce 2003, které jsou přílohou č. 3 tohoto usnesení. Rada města souhlasí s rozpisem navržených změn. Rada města projednala komisí vybraného uchazeče na veřejnou soutěž s názvem “Rozšíření vozovky a chodník v ul. Na Valech, Chotěboř”. Rada města schvaluje vybraného uchazeče, firmu Dřevokov Chotěboř a ukládá sepsat s vybranou firmou smlouvu o dílo. Rada města projednala komisí vybraného uchazeče na veřejnou soutěž s názvem “Rekonstrukce střechy garáží Technických služeb města Chotěboř”. Rada města schvaluje vybraného uchazeče, firmu ERLAS spol. s r.o., Chotěboř a ukládá sepsat dodatek č. 2 smlouvy o dílo s vybranou firmou. Rada města souhlasí se záměrem kraje Vysočina a souhlasí převést zřizovatelskou funkci příspěvkové organizace Základní umělecká škola, Chotěboř, náměstí TGM 322 na město Chotěboř dnem 1. 1. 2004 a doporučuje zastupitelstvu schválit tento záměr. Rada města žádá kraj Vysočina, aby pokračoval v přípravných pracích, které by umožnily stavebně zahájit realizaci již v průběhu roku 2004 úsekem Chotěboř – Rozsochatec v délce 6 km. Zároveň požaduje realizovat průtah městem Chotěboř až po křižovatku se silnicí II/345. Město nabízí spolupráci na úpravách přilehlých chodníků a dalších souvisejících opravách inženýrských sítí, včetně spolupráce s firmou Vodovody a kanalizace při výměně příslušného potrubí, které je na mnoha místech v havarijním stavu. Stejně tak doporučujeme upravit celý průtah i v obci Rozsochatec. Pro tyto úseky budou zajištěny a jsou reálné nezbytné objížďkové trasy. Postup stavebních prací je nutno podřídit potřebě zachování provozu na této silnici v zimním období.
(7.10.)

Poslední mohykán Zbyněk

Níže učinil můj pán Glosu o nakupování, kde uvedl, že v Chotěboři zbyla už jen pojízdná prodejna Zbyňka Mrkvičky staršího. Aby nevznikl ve čtenářích ze severozápadní části města mylný dojem, připomínám, že Zbyněk má krom pojízdné prodejny  i normální prodejnu doma v Obolecké ulici, takže je posledním mohykánem provozujícím malou prodejnu potravin.
(7.10.)

Zářijové Echo je na webu města

Koncem září vyšlo sedmé číslo Chotěbořského Echa. Nyní jej máte možnost číst i na internetu, kde je uvedeno ve formátu PDF (Acrobat Reader) na této adrese.

První ples města Chotěboře

V sobotu 25.10. bude v Hotelu U zámku výjimečná událost, I. ples města, pořádaný městem ve spolupráci s místním divadelním spolkem SCHOD, jenž si vzal za úkol výzdobu a program. Hrát bude Variace. Předprodej vstupenek je v Soletě na náměstí od 7.10., vstupné je 80 Kč.
(7.10.)

Novinky z hokeje: Debakl s Jičínem

Příští týden 11.10. začínají mistrovská utkání Starších a Mladších žáků doma s Poličkou, 12.10. Elévové a Přípravka doma s Poličkou - přeloženo z Poličky, nemají led. V sobotu i v neděli zápasy začínají v 9.00 hod..
Výsledky přátelských utkání: "A" Chotěboř - Jičín 5:10, "Junioři" Chotěboř - Světlá 3:9, "Starší Ž" Chotěboř - Světlá 5:3, "Mladší Ž" Chotěboř - Světlá 10:6.
Další přípravná utkání 11.10. Junioři Chotěboř - Jičín 17.00 hod., 12.10. "A" Choteboř - Litomyšl 17.00 hod.  (7.10.)

Velitel MP bude přísný

Dnešní Noviny Havlíčkobrodska přinášejí rozhovor s nově jmenovaným velitelem Městské policie v Chotěboři Jiřím Novotným. Říká tam mj.:"Právě občanům musíme vštípit to, že se mohou na městskou policii kdykoliv obrátit o pomoc, ale na druhé straně si občané musejí uvědomit, že při zjištěném protiprávním jednání z jejich strany je postihne sankce." Jeho další záměry si přečtěte zde.
(4.10.)

Odznaky města ve 4 barvách, ale jen 100 kusech

V počtu 500 kusů nechal městský úřad vyrobit odznaky města Chotěboře v barvě červené, zelené, vínové a modré. Autorem návrhu a zároveň i výrobcem je výtvarník Martin Berka z Turnova. Odznak který potěší mnohé místní sběratele je však pro veřejnost k mání pouze v omezeném množství 100 ks. Jsou k dostání v místním zámku a na městském úřadě. Ostatních 400 kusů je určeno pro propagační účely města a suvenýr případným oficiálním návštěvám.  (4.10.)

Pingpong zahajuje soutěže

O víkendu začnou také mistrovské soutěže ve stolním tenise. V divizi Vysočiny budou okres zastupovat družstva mužů Havlíčkova Brodu, Chotěboře a Přibyslavi. V krajském přeboru mužů vstoupí dnes do soutěže Ledeč, Světlá, Havlíčkův Brod B a Chotěboř B.  (4.10.)

Velký voči se otevřou v sobotu

Na webu Filmového klubu a KinoCafé Velký voči je upozornění, že otvírají v sobotu 4. října. Bohužel tam však nejsou žádné podrobnosti. I na říjnovém programu Kina nic o Filmovém klubu není. Škoda...
(3.10.)

Světový kosmický týden
Informace o probíhajícím Světovém kosmickém týdnu najdete zde.

Poškodil cizí věc

Z trestného činu poškozování cizí věci je podezřelý mladík ve věku 21 let z Jičínska, který ve večerních hodinách 23. září poškodil pravý zadní blatník a bok osobního vozidla značky Hyundai, zaparkovaného na vyhrazeném parkovišti na chotěbořském náměstí. Poškozenému majiteli vznikla škoda nejméně 15 tisíc korun. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.
(3.10.)

Spustíme hokejovou stránku

Na četné dotazy čtenářů oznamujeme, že hokejovou stránku pro novou sezónu 03/04 spustíme v úterý 14.10., kdy dostaneme od stálého dopisovatele Bohouše Baugartnera (všechno nejlepší k dnešnímu svátku, Bohouši!) první zprávy o dětském hokeji, který začíná 11.10. Mládežnický hokej začíná 18.10., dospělí začnou poslední, až 26.10. Adresa naší hokejové stránky, která loni zaznamenala přes 10 tisíc čtenářských přístupů, bude hokej.harry.cz (tedy bez www !), odkaz výše tam samozřejmě bude směřovat.
(3.10.)

Glosa Harryho pána: Nakupování

Minulý týden zanikla pod tlakem supermarketů obchodních řetězců poslední prodejna potravin v Chotěboři Na Skřivánku (zbyla už jen pojízdná prodejna Zbyňka Mrkvičky). Jak se vám nyní nakupuje, zeptal jsem se jedné ženy z naší ulice. "Hrozně," zněla odpověď. "Jednak musím z práce chodit oklikou přes centrum města a tahat nákup přes půl města zpátky, ale hlavně mi vadí ty fronty u pokladen, kdy zezadu se na mne tlačí spousta spěchajících lidí, pokladní se na mne nevraživě kouká, že pomalu dávám na pás zboží, a pak musím rychle házet nákup do tašky, protože zezadu už přijíždí nákup od dalšího zákazníka. O nějakém popovídání s prodavačkami jako dříve samozřejmě nemůže být řeč. Zkusím chodit nakupovat do cukrárny, tam by snad bývalá pohoda nákupu mohla ještě být." Když se nad tím zamyslím, vychází mi to takto: Jednou z vymožeností demokratické společnosti je svobodná možnost výběru. Ale v případě prodejen (nejen potravin, další přijdou brzo na řadu), se o tuto svobodu sami připravujeme, neschopni prohlédnout, jakými cestami stlačují obchodní řetězce ceny až pod samý práh, neschopni potlačit v sobě honbu za ušetření pár korun.
(3.10.)

Jak v Chotěboři zkoušeli záchranný systém, dodatek od místostarosty:
Pomsta se nekonala, porucha byla skutečná !

Srandičky... Kdopak vám to takhle nepřesně převyprávěl? (Harryho pozn.: Kdo ? Viz líčení zde.)
1.Ta plošina s námi byla ještě o kousek výš, nějaký ten metr nad úrovní střechy paneláku, přesně 27 metrů vysoko. To je totiž maximální dosah plošiny z Havlíčkova Brodu. Ta naše dosáhne pouze 20 metrů. Navíc jsme nebyli u paneláku nebo nad panelákem, nýbrž úplně na volném prostranství mezi domy. Trochu to tam foukalo, to je pravda.
2. Porucha plošiny nebyla předstíraná, ale opravdová. Když se pokoušeli nahodit hydrauliku, tak nás vždycky pěkně pohoupali, jak to s ramenem plošiny škublo. Plošina má nouzový režim spouštění, ve kterém se pomalu upouští olej a plošina klesá dolů centimetr po centimetru vlastní vahou. Trvalo to dost dlouho, docela jsme nahoře vymrzli.

Když nás do klece zavírali, navrhoval jeden z hasičů, aby nám tam dali záchranné vesty a lano. To ještě netušil, že je možná budeme potřebovat. Jako náhradní varianta byl skutečně uvažován 30 metrů dlouhý hasičský žebřík, který ale mají až v Ledči nad Sázavou, takže bychom si na něj počkali dost dlouho.
Všechny profesionální složky integrovaného záchranného systému jinak zvládly situaci na výbornou. Včas byli na místě profesionální hasiči z Chotěboře i z Havlíčkova Brodu. Plošina to zvládla po objížďce přes Knyk a Horní Krupou za 19 minut. Včas byla na místě i záchranka, Policie ČR a strážník městské policie. Vyhlásili jsme poplach i některým členům krizového štábu, jako je ředitel Technických služeb, vedoucí odboru dopravy a vedoucí odboru VIM. Všichni se dostavili na místo bez problémů. Vybrali jsme nejméně přístupný panelový dům, aby hasičům co nejvíce překážela zaparkovaná auta, ale poradili si bez problémů. V letošním roce chystáme ještě jedno cvičení, to ale bude zase na jiné téma. S pozdravem Milan Linhart.
(3.10.)

Jak v Chotěboři zkoušeli záchranný systém šest pater nad zemí na starostovi a jeho zástupci

"Chtěli jsme si prověřit fungování integrovaného záchranného systému," vyprávěl starosta Tomáš Škaryd, "a tak jsme vyhlásili cvičení na námět Výbuch plynu v šestém patře paneláku. Nikoho jsme předem nevarovali." Místostarosta Milan Linhart se přidal: "Taky by to nemělo ten účel, chtěli jsme vědět, jak na tom opravdu jsme." I nechali se přitom vytáhnout na plošině až k šestému patru a pozorovali snažení záchranářů. "Výhled tam byl krásný," popisoval Linhart, "ale pak jsme už chtěli stáhnout dolů. Ale ten člověk u tlačítek na zemi začal najednou rozhazovat rukama, že je to porouchané." Hasiči se smyslem pro humor pak nechali hlavy města na čerstvém povětří poměrně dlouhou dobu, naoko se s nimi nejprve radili, jak sehnat výsuvný třicetimetrový žebřík k zablokované plošině, ale nakonec je milostivě sundali. Jejich pomsta za městskou kontrolu byla tedy určitě sladká... (Dle úterního regionálního vydání Práva.)
(2.10.)

Bude tu hokej s Jičínem

Další přípravné přátelské utkání na ZS v Chotěboři, HC Chotěboř A proti Jičínu A, se hraje v Zelené Aréně tuto neděli 5.10. od 17 hodin. Další hokejové zprávy přinášíme níže.
(2.10.)

Kanadský žertík se povedl

Dosud neznámému kamarádu mého pána se vskutku povedlo vyvést ho z míry, když mu hacknul tuto mou stránku (což se za 5 let existence našeho listu nestalo) a umístil níže moje fingované přání k (nefingovaným) narozeninám. Můj pán byl nejprve celý pryč z toho, jak se neznámému mohlo povést získat vstupní hesla na tuto stránku, ale pak provedl kontrolu zabezpečení našeho PC (firewallem) a uklidnil se. Harry, řekl mi, ten žertéř se musel k heslu dostat jinak než průnikem z vnějšku do počítače. Buď mu ho někdo prozradil (ale kdo, nikdo jiný ho nezná) nebo si ho přečetl, když někdy pracoval na našem počítači. Nyní oba vzpomínáme, kdy a jak se to mohlo stát, ale zatím jsme na nic nepřišli...
(2.10.)

Výběrové řízení na vedoucího odboru školství Městského úřadu

Výběrové řízení na vedoucího odboru školství, kultury a sportu vypsal Městský úřad Chotěboř. Podmínky a podrobnosti se můžete přečíst na webu města zde. Přihlášky se přijímají do 17.10. 
(2.10.)

Ordinační doba na plicním

Nové ordinační doby Městského plicního střediska:
Pondělí  11 – 16 hod
Úterý       7 -  16 hod
Středa     7 -  16 hod
Čtvrtek     7 -  12 hod

Od 1.10. ordinuje MUDr. Josef Bezecný.
(2.10.)

Ve čtvrtek 2.10. nám v naší síti nefungoval internet, proto zprávy výše přinášíme později.

Harryho přání
harrynovinky.JPG (1545 bytes)harryhoruze.jpg (10517 bytes)

Můj pane, za celou naši smečku a smečku Tvých přátel Ti přeju k dnešnímu jubileu všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví do dalších týdnů, měsíců a let. Tvůj věrný přítel bobtail Harry (s pomocí Tvých kamarádů, kteří mi pomohli se sem vloupat bez Tvého vědomí).

Osadní výbory místních částí

O významu osadních výborů místních částí Chotěboře a o jejich složení píše místostarosta Milan Linhart v naší rubrice Radniční okénko. (1.10.)

Vašek Adamec bude hrát za Brod

Po roční pauze zaviněné zraněním se útočník Dukly Jihlava a chotěbořský rodák Václav Adamec (25) na led skoro vůbec nedostane. Sám cítí, že jeho výkony nejsou takové, jak si sám představoval. Proto zatoužil po nižší soutěži, kde by se mohl rozehrát. Jeho přání bylo nakonec vyslyšeno. Bude pomáhat druholigovému Havlíčkovu Brodu. Podrobnosti jsou v Novinách Vysočina zde nebo čtěte v MF Dnes zde(1.10.)

Další povídka Marty Urbanové na netu

Dnešní Neviditelný pes Ondřeje Neffa uvádí na internetu další povídku zdejší spisovatelky a básnířky Marty Urbanové, PŘÍBĚH: Hotel Iluzión(1.10.)

Most už je průjezdný

Ode dneška jsou zprovozněny dva vnitřní jízdní pruhy důležitého mostu přes Sázavu na Masarykově ulici u havlíčkobrodské Billy. Most musel být začátkem léta po otevření části obchvatu města uzavřen pro havarijní stav pilířů, což motoristům značně komplikovalo průjezd Havlíčkovým Brodem. (1.10.)

Starší Novinky, ze září 2003, najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet