harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 63

harry.jpg (9789 bytes)

září 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 62 četlo: 4490


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz


www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř

Kam zajít - Chotěboř | Letiště Chotěboř
Chotěbořské Echo v PDF:

č.2
č.3 č.4 č.5 č.6
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga
Volejbal  |   Ping-pong
Atletika TJ CHS  |  Atletika SK

Chotěbořské Jídelní lístky:
PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda 
Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

radnice3m.JPG (9671 bytes)

ikonddnv.gif (4769 bytes)

Zpravodajství z Festivalu fantazie v Chotěboři
24. - 26. 10. 2003 bude Avalcon Speciál, výběr z červencového Avalconu, viz www.avalcon.cz

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Do Jihlavy je daleko...

Už téměř před měsícem vyzval krajský úřad vybrané radnice na Vysočině aby si vyzvedly tištěné seznamy spolupracovníků Státní bezpečnosti. Zaměstnanci městských úřadů je mají následně zpřístupnit občanům. Čtyři města si ale dodnes tiskopisy z kraje neodnesla: Chotěboř, Světlá nad Sázavou, Náměšť nad Oslavou a Ždár nad Sázavou. Tamní obyvatelé zatím musí hledat pouze na internetu. "Zástupci obcí si mohou seznamy kdykoli vyzvednout," potvrdila Eva Šarapatková z krajského úřadu listu MF Dnes.
(30.09.)

Vilémov je Vesnicí roku 2003 v České republice!

Milan Linhart, místostarosta Chotěboře: "Dnes se s Vámi musím podělit o velikou radost, protože moje rodná obec Vilémov, ve které jsem strávil 30 let svého života, byla vyhlášena Vesnicí roku ČR pro rok 2003. Ještě v neděli o pouti, když jsem před kostelem při svěcení koní mluvil s paní starostkou Dvořákovou a poslancem Kasalem, nikdo nic nevěděl. Ono už vítězství v krajském kole bylo velkým úspěchem a na slavnostním vyhlášení jsme s panem starostou byli osobně přítomni. Myslím, že je to velký úspěch pro kraj Vysočina i pro náš mikroregion Podoubraví. Jarce Dvořákové vítězství moc přeju, jsme ve Vilémově skoro sousedi z jedné ulice a starostku úspěšně vykonává už od roku 1990, to jsem tam ještě bydlel a pomáhal ji zvolit. Vede si opravdu výborně a jsem rád, že jsme se v té revoluční atmosféře tenkrát tak dobře trefili. Avšak jinak je to zásluha celé obce, protože ocenění se nedává jenom za vzhled vesnice, ale především za společenský život, který je ve Vilémově opravdu bohatý. Daří se tam i spolupráce s farností, škoda že páter Šimek odcestoval na 4 roky do Austrálie, takže nemůže být osobně přítomen oslavám. Také místostarosta Josef Řípa, člen okresního výboru KDU-ČSL, si v kostele rád zazpívá a loni dokonce vyhrál soutěž DO-RE-MI na Nově. Taneční vysoupení vilémovských bab jsme mohli vidět dnes v televizi na ČT1. Těch akcí se tam ale dělá spousta, například setkání Vilémovů, chovatelský den koní, babský průvod, rozžíhání vánočního stromu, srazy rodáků, maškarní průvod, biřmování, misijní den dětí, ... Společenským ruchem žije řadu let zámek i fara, daří se Zemědělskému a obchodnímu družstvu, vedle kterého dobře prosperují i soukromé farmy. Také tam však je jedna z největších nezaměstnaností z celého kraje Vysočina, to je škoda."
Dodatek redakce: Za titul Vesnice roku 2003 získá Vilémov milionovou dotaci. „Chceme opravovat komunikace v obci, vybudujeme zde víceúčelové hřiště, v plánu je hřiště pro děti a potom i minigolfové hřiště. Nakonec je potřeba začít se stavebními úpravami na základní škole, kde je neustále co opravovat,“ prohlásila starostka Dvořáková. Další podrobnosti o vyhlášení Vilémova Nejlepší vesnicí roku čtěte v MF Dnes zde.
(30.09.)

Místostarosta o výběru nového velitele Městské policie

V naší rubrice Radniční okénko popisuje místostarosta Milan Linhart, proč Rada města dala přednost Jiřímu Novotnému, kterého výběrová komise, poradní orgán Rady, dala až na druhé místo. Rozhovor o tom poskytl místostarosta též regionálnímu vydání MF Dnes, je to zde. O novém veliteli píše také Právo na této adrese.
(29.09.)

Referentka města o propagaci Chotěboře 

V naší rubrice Radniční okénko najdete záměry Městského úřadu ke zvýšení propagace města Chotěboře a zájmu o něj, které tam zmiňuje Jana Tomášková, referentka pro kulturu a sport zdejšího odboru školství. Dozvídáme se mj., že město bude pořádat I. městský ples (podrobnosti o něm přineseme).
(29.9.)

Zimní stadion zahájil, hrála se první utkání

Na Zimním stadionu v Chotěboři, zvaném též Zelená Aréna, se rozběhla sezóna již na plné obrátky. Mrazit se začalo 10.9. a první tréninky hokejových mužstev byly 15.9. Díky mimořádně teplému počasí se však muselo bruslení od 17.9. do 23.9. přerušit, protože zastaralé, vzduchem chlazené kondenzátory při těchto teplotách nestačily. Jeví se jako nezbytně nutné tyto kondenzátory vyměnit za vodní výměník (BALTIMOR).
Veřejné bruslení je jako minulé sezóny ve středu 15 - 17 hod. a v sobotu a v neděli 14 - 16 hod., bruslení pro školy v dopoledních hodinách po dohodě se správcem ZS.
Mistrovská utkání začínají pro Přípravku, Elévy, Mladší a Starší žáky 11.10., pro Dorost a Juniory 18.10., ”A” mužstvo 26.10.2003.
Přípravná ukání odehrálo ”A” mužstvo: 13.9. Velké Popovice - Chotěboř 5:5, 28.9. Choteboř - Velké Meziříčí 4:4.
Další přípravná utkání na ZS v Chotěboři - ”A” mužstvo 5.10. Jičín, 12.10. Litomyšl oba zápasy začínají v 17.00 hod. Junioři 4.10. Světlá n.S. v 17.00 hod.. Starší a Mladší žáci 4.10. Světlá n.S. v 9.00.
V pondělí 6.10. od 15.30 do 16.30 se uskuteční na ZS nábor hráčů všech mládežnických kategorií pod odborným dohledem trenérů, kteří podají potřebé informace zájemcům i rodičům. Informace je možné získat i z  vývěsek na ZS nebo u správce ZS pana Doležala na tel. 569 624858. Všichni zájemci jsou vítáni.
HC Chotěboř přijme pro zajištění úpavy ledové plochy pracovníky na vedlejší pracovní činnost. Zájemcům podá informace správce ZS pan Doležal.
Bohumil Baumgartner.
(29.09.)

V Chotěboři psi nekoušou

Strážníci Městské policie nemuseli letos řešit ani jediný případ pokousání člověka toulavým psem, což ale neznamená, že by město nemělo s nesvědomitými majiteli přátel člověka žádné problémy. Podle velitele městské policie Bedřicha Sigla musejí strážníci čas od času řešit případy volně se potulujících psů. Děje se tak hlavně v části města, kde žije početná komunita takzvaně sociálně nepřizpůsobivých osob. "Nesvědomitým majitelům udělujeme blokové pokuty v rozmezí od 300 korun do jednoho tisíce," říká velitel. V případě, kdy jde o toulavého psa bez pána, strážníci zvíře odchytí a odvezou do Pardubic do psího útulku při tamní veterinární klinice. Ale za umístění jednoho takového zvířete musí město Chotěboř útulku zaplatit při předání 1200 Kč bez ohledu na velikost psa. V minulých letech došlo k několika situacím, kdy volně pobíhající pes napadl jiného psa v doprovodu majitele.
(26.09.)

Fotky z Mysliveckých slavností

Fotografie z II. Mysliveckých slavností, které se tu konaly 21.9., najdete na webu města zde.

Den koní ve Vilémově

Dne 28.září se ve Vilémově uskuteční už 13.chovatelský den Spolku chovatelů koní Havlíčkův Brod.Koná se tradičně v areálu ZOD Vilémov současně s poutí a výstavou dojnic a prasat chovaných ZOD Vilémov.Začátek je v 9.00,ve 12.00 je průchod koní obcí a odpoledne dle počasí ukázky vozatajství a parkuru.Vstupné pro děti do 15let zdarma,dospělí 30Kč.Všichni jsou zváni.

I Mistr (tesař) se utne

Stalo se to listu MF Dnes v regionálním vydání Vysočina, když 27.9. uvedl v článku Chotěboř: Na městských stránkách vznikla nová rubrika: "Novou rubriku najdou lidé na internetových stránkách města Chotěboře. Odkaz s názvem Stalo se má návštěvníky webu seznámit s nejčerstvějšími událostmi a akcemi, které se ve městě a nejbližším okolí konaly. Nově tam visí například zpráva z 2. Mysliveckých slavností Vysočiny či z vyhodnocení soutěže Zahrádka Chotěbořska. "Texty doprovází fotodokumentace. Je to další rozšíření služeb serveru a současně i forma propagace města," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Jana Tomášková."
My k tomu dodáváme (s tím, že i my se občas utneme, ale nejsme mistři), že nejde o novou rubriku ani odkaz, ale o nový odstavec na hlavní straně webu (rubrika by musela mít zvláštní stránku, což vřele doporučujeme), a že Jana Tomášková není vedoucí odboru školství, kultury a sportu. Obojí si autor článku mohl na městském webu ověřit. Bohužel, MF Dnes se tam tentokrát dopouští ještě obvyklého prohřešku jiných papírových novin: Když píší o webových stránkách, jaksi zapomenou uvést jejich adresu...  (27.9.)


Mimořádné zasedání Rady města 26.9. jmenovalo velitele Městské policie

Rada města projednala zápis z výběrového řízení na obsazení funkce velitele Městské policie Chotěboř konaného dne 24. 9. 2003. Rada města jmenuje p. Bc. Jiřího Novotného, bytem Břevnická 1592, Chotěboř, do funkce velitele Městské policie Chotěboř s účinností od 1. 12. 2003. Rada města projednala zápis z výběrového řízení na obsazení funkce vedoucí odboru výstavby a investic města Městského úřadu Chotěboř konaného dne 24. 9. 2003. Rada města  jmenuje p. Miroslava Uchytila do funkce vedoucího odboru výstavby a investic města Městského úřadu Chotěboř s účinností od 1. 10. 2003. Rada města schvaluje finanční příspěvek na rok 2003 ve výši Kč 7.000,-- pro Řád sv. Huberta na částečnou úhradu nákladů spojených s uspořádáním Mysliveckých slavností Vysočiny v zámeckém parku v Chotěboři dne 21.9.2003. Rada města schvaluje změnu rozpisu rozpočtu v částce Kč 9.000,-- na povýšení položky opravy ve školní jídelně na zhotovení nového povrchu odkládacího pultu na jídelní tácy.  (26.9.)

Anketa o Lékařské službě první pomoci

Ke spolurozhodování o budoucím způsobu zajištění provozu ordinace lékařské služby první pomoci (LSPP) vyzývá občany Městský úřad prostřednictvím ankety, uveřejněné v zářijovém Echu. Zajištění LSPP je citlivá otázka, ale pro provozovatele, kterým je nyní město, ne zrovna levná záležitost. To muselo z finančních důvodů přistoupit k omezení pracovní doby LSPP. Služba je navíc nevýjezdová a ošetřovat může pouze dospělé. Pokud by občané chtěli mít službu zajištěnu po celou noc pro dospělé i děti s výjezdovou sanitkou, musela by být ordinace LSPP soustředěna do Havlíčkova Brodu. Sloučením dotací od kraje, která se nyní dělí mezi Brod a Chotěboř, by bylo možné služby pohotovosti rozšířit ke spokojenosti pacientů. Zda chtějí mít ordinaci LSPP v místě, byť se značným omezením a nebo s rozšířenými možnostmi, ale v Havlíčkově Brodě, mohou občané odpovědět prostřednictvím ankety do 7. října.
Text Ankety a hlasovací lístek najdete v naší rubrice Radniční okénko.
(26.09.)

Novinka ze Čtyřlístku

Nadační fond Čtyřlístek pečující o stejnojmenný místní stacionář pro handicapované děti, navázal spolupráci s pražskou firmou, zabývající se distribucí rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro zdravotně postižené. Katalogy i ceníky těchto pomůcek si mohou handicapovaní i jejich rodiny prohlédnout každý den v prostorách denního stacionáře Čtyřlístek. Kromě toho si mohou návštěvníci prohlédnout přímo na místě například kočárek pro přepravu postižených dětí.  (26.9.)

Šest kandidátů na velitele Městské policie

Zatím šest kandidátů se uchází o funkci velitele městské policie. Výběrové řízení vyhlásil Městský úřad. Podle místostarosty Milana Linharta jsou mezi uchazeči nejen obyvatelé Chotěboře, ale i z jiných regionů a se zkušeností z práce v ozbrojených složkách. "Městský úřad bude vyžadovat, aby velitelem městské policie byl člověk, který si dokáže udržet kázeň a pořádek," vyjádřil se místostarosta k otázce, jaké přednosti by měl nový velitel mít.   (26.9.)

Zámek v Malči se renovuje

Zámek v Malči je od poloviny 90. let uzavřen a renovuje se. Soukromí vlastníci chtějí část prostor zpřístupnit do tří let. "Veřejnost zatím může obdivovat alespoň vzácné dřeviny v přilehlém tříhektarovém parku," řekl správce a spolumajitel Václav Macháček. Zámek je spjat s významnými obrozeneckými buditeli Františkem Ladislavem Riegrem a Františkem Palackým. "Snažíme se to trochu pozvednout, opravit místnosti i nábytek a uvést to do stavu, aby tu nějaká prohlídka mohla být," uvedl Macháček. Současní majitelé jsou potomky rodiny Riegrovy. Majetek v Malči, včetně barokně renesančního zámku, získali v restituci. Podle Macháčka budova příliš zdevastovaná nebyla, přesto se musely opravit střechy i omítky. Polovinu zámku je ještě třeba odvlhčit.
Z původního zámeckého vybavení se dochovala třetina. Mimo jiné i pracovna Palackého a torzo pracovny Riegra. Ostatní prostory chtějí majitelé využít pro pořádání seminářů nebo malých konferencí. Zámek v Malči pochází ze 17. století. Rieger ho koupil v roce 1863 spolu s velkostatkem.

(26.09.)

Rada města zasedala v pondělí 22.9., plicní středisko v Chotěboři zůstává

Pondělí 22.9. byl den zasedání Rady města Chotěboře. Její kompletní usnesení si můžete přečíst zde. My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Rada města projednala žádost o opravu chodníků na sídlišti Chmelnice, Chotěboř. Rada města ukládá zařadit opravy chodníků na sídlišti Chmelnice do návrhu rozpočtu pro rok 2004. Rada města ukládá zpracovat pasportizaci technického stavu komunikací a chodníků ve městě a stanovit pořadí naléhavosti provedení nutných oprav komunikací. Rada města schvaluje omezení bezplatných ukládek odpadu od občanů na skládce Lapíkov, které jsou nad rámec běžného odpadu v nádobách a kontejnerech na separovaný sběr, takto: Veškeré odpady od občanů města, které budou na skládku dopraveny jiným podnikatelským subjektem než Technickými službami, budou plně hrazeny (viz ceník skládkovného). Dále dle provozní evidence množství uloženého odpadu jednotlivými občany (evidováno dle čp.)bude nad hmotnost 5 tun (cca 2 kontejnery ) ročně zpoplatněno dle ceníku. Toto opatření se přijímá z důvodu nemožnosti prokázání původce odpadu. Rada města projednala žádost pana Jiřího Němce o pořádání trhů v roce 2004 a rozhodla, že tyto trhy povoluje pouze na tržnici proti OD Doubravka. Rada města jmenuje pana MUDr. Josefa Bezecného, bytem Třebíč, Karlovo nám. 12, vedoucím lékařem Městského plicního střediska Chotěboř s účinností od 1.10.2003. Rada města souhlasí s prodejem 100 odznaků města pro veřejnost – kus v ceně Kč 40,-. Rada města bere na vědomí sdělení Zemědělského obchodního družstva Kámen o ukončení provozu jatek Chotěboř ke dni 31. 12. 2003 na základě rozhodnutí Krajské veterinární správy Jihlava.
(26.09.)

O nejlepší zahrádku

V rámci cyklu "Město Chotěboř -  náš domov" vyhlásil v termínu od 1.6.2003- 31.7.2003  starosta města soutěž o nejvzhlednější a nejudržovanější zahrádku v Chotěboři a místních částech. Komise si na základě poslaných fotografiií koncem srpna osobně přihlášené zahrádky prohlédla a určila toto pořadí:

1. místo - Vladimír Stehno - Chotěboř
2. místo -  Žofie Jelínková  -  Chotěboř
3. místo -  Oldřiška a Antonín Kirchnerovi - Chotěboř
4. místo -  Stanislava a Václav Peškovi - Rankov

Fotografie zahrádek si můžete prohlédnout v zářijovém  čísle ECHA, fotografie z předávání cen jsou v naší rubrice
Radniční okénko a také na webu města zde. (26.09.)

Vyšlo nové Chotěbořské Echo

19.9. vyšlo nové Chotěbořské Echo. Hlavním tématem je vyhlášení vítězů soutěže o nejkrásnější zahrádku. Na fotografiích z předávání cen (jsou v rubrice Radniční okénko) mohou občané města poprvé spatřit i novou podobu kanceláře starosty. Radní zasedají u kulatého stolu a dělí je vzdálenost délky jednoho meče, aby se při zasedání vzájemně neprobodli a nemohli si pod stolem dávat znamení nohama J.  Z dalších článků upozorňuji na novou anketu o budoucnosti lékařské pohotovosti včetně vysvětlujícího článku, na nová pravidla poskytování příspěvků neziskovým organizacím a na článek o osadních výborech včetně seznamu jejich členů. V Echu jsou samozřejmě zveřejněny i výsledky ankety „Co by se mělo v Chotěboři stavět“. Zdraví Vás Milan Linhart, místostarosta.

Od 15. do 25. září jsme noviny nevydávali

Asi jste sami poznali, že něco není v pořádku, když jsme náhle přestali vydávat tyto Novinky a další rubriky (fotbal např.). V úterý 15.9. se můj pán ocitl náhle v nemocnici, a to tak rychle, že nestačil sem dát oznámení o přestávce ve vydávání. Přijměte prosíme jeho omluvu, protože nebyl v nemocnici 15 let, je pochopitelné, že toho dne musel být poněkud mimo. Dnes 25.9. se vrátil, takže od zítřka postupně obnovíme všechny naše rubriky, včetně fotbalu, jehož výsledky zde doplníme.  (25.9.)

*

Nabídka kroužků pro děti a mládež

Dům dětí a mládeže Junior, Středisko volného času Chotěboř nabízí pro tento rok následující zájmové kroužky: jazykové, keramické, šikovné ruce, paličkování, taneční, hudební, divadelní, logopedie, biatlon, tenis, rybářství, kulturistika, aerobik, plastikové modelářství, počítače, mladý reportér, záhady a ufologie, mažoretky, základy historického šermu, klub táborových instruktorů, video, audio, fotokroužek.
(15.9.)

II. Myslivecké slavnosti Vysočiny

ŘÁD SVATÉHO HUBERTA VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM CHOTĚBOŘ A STATKEM DOUBRAVKA POŘÁDÁ 21.9.2003 II. MYSLIVECKÉ SLAVNOSTI VYSOČINY. PROGRAM: 10:00 TROUBENÁ SVATOHUBERTSKÁ MŠE, UKÁZKY TROUBENÍ NA LESNÍ ROH V CHRÁMU SV. JAKUBA V CHOTĚBOŘI. ODPOLEDNÍ UKÁZKY V ZÁMECKÉM PARKU: 14:00 START HUBERTOVY JÍZDY - HON NA LIŠKU, 14:30 UKÁZKY SOKOLNÍKŮ 15:30 UKÁZKY KYNOLOGŮ, 16:00 ZÁVĚR HUBERTOVY JÍZDY - PŘÍJEZD KONÍ. V PŘÍPADĚ DEŠTIVÉHO POČASÍ JE PŘIPRAVEN NÁHRADNÍ PROGRAM V SÁLE REATAURACE "U ZÁMKU". ZDE BUDE TAKÉ VÝSTAVA OBRAZŮ S MYSLIVECKOU TEMATIKOU.
(15.9.)

Co pro vás chystáme

Ve dnech, kdy jsme neměli připojení na internet, se nám tu nashromáždila řada nových materiálů, které postupně zpracujeme a uveřejníme. Především to jsou fotografie z historie hokeje ve Vilémově, které jsme už přidali k textu článku již uvedenému na hlavní straně. Pak tu máme řadu fotografií z Motopárty a výstavy motocyklů na chotěbořském náměstí. Ozval se nám také náš rodák z Vojenské polní nemocnice AČR v Basře a poslal popis tamní napjaté bezpečnostní situace a nové fotky.
(12.09.)

Na četná přání čtenářů uvádíme usnesení Zastupitelstva z 1.9.

Protože ani dnes nebylo ještě na webu města uveřejněno usnesení Zastupitelstva ze dne 1. září, na četné žádosti čtenářů (copak je tam asi tak zajímavého?), kteří se domnívají, že je to naše vina, je uvádíme zde a dodáváme, že to naše vina není, od 1. ledna městský web už nespravujeme.   (12.9.)

Vašek Adamec na nové soupisce Dukly Jihlava

V sobotu začíná nový ročník první hokejové ligy. Ve druhé nejvyšší domácí soutěži budou Vysočinu v nadcházející sezóně reprezentovat dva kluby, HC Dukla Jihlava a SK Horácká Slavia Třebíč. Dukla Jihlava zveřejnila soupisku hráčů, v níž figuruje na prvním místě mezi útočníky chotěbořský rodák Václav Adamec. Do nové sezóny mu přejeme hodně zdraví a úspěchů. 
(12.9.)

Krádež peněz ve stavebninách

Nestřeženého okamžiku využil neznámý pachatel v místní prodejně stavebnin a ve čtvrtek v odpoledních hodinách odcizil z pokladny 12 900 korun.  (13.9.)

Příští středu je tu stará garda Sparty!

Ve středu 17. září si přijdou příznivci fotbalu v Chotěboři opravdu na své. Domácí účastník krajského přeboru tu změří od 16 hodin síly se starou gardou Sparty Praha a pořadatelé očekávají zaplněný stadion. Zápas se hraje u příležitosti otevření zrekonstruovaných kabin na fotbalovém hřišti, na jejichž financování se podílelo město Chotěboř. V rudém dresu Pražanů by se měli objevit Josef Jarolím, Marek Trval, Petr Slaný, Josef Jurkanin, Jan Berger, Josef Vojta, Jiří Kabyl, Jiří Bartoň a další hráči, kteří v minulosti proslavili sparťanské barvy.
(12.09.)

Tisková oprava od místostarosty:
V Anketě Co se má stavět v Chotěboři vyhrálo přece jen koupaliště!

Omlouváme se, chtěli jsme nedočkavé veřejnosti co nejdříve sdělit výsledky ankety „Co by se mělo v Chotěboři stavět“, avšak šéfredaktor Echa objevil v poště z pondělního odpoledne ještě dalších 13 anketních lístků, které jsme uznali, že byly odeslány v termínu, tedy v pátek. Počet odpovědí se tak zaokrouhlil na 230 a došlo k několika menším změnám v pořadí. Venkovní koupaliště, které po celou dobu průběžně vedlo a až ve finiši začalo prohrávat s krytým bazénem, nakonec přece jenom zvítězilo. Výrazně nahoru poskočil výtah pro postižené děti v ZŠ Smetanova. Chystáme se k anketě udělat i další rozbory.
Milan Linhart, místostarosta.
Celkové výsledky Ankety najdete v naší rubrice Radniční okénko.
(11.09.)

V Drážkách byl zloděj

Neznámý pachatel vnikl v úterý dopoledne do sklepa domu v ulici Drážky a odcizil zde elektrickou pilu, elektrickou vrtačku a hoblík. Poškozenému majiteli tím způsobil škodu šest tisíc korun.  (11.9.)

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA VEDOUCÍHO ŠKOLNÍ JÍDELNY

vypsal Městský úřad Chotěboř. Přihlášky se přijímají do 2.10.2003. Pro podrobnosti si klikněte na odkaz.

Setkání záhad

Vážení přátelé, připravili jsme pro Vás Setkání příznivců záhad, psychotroniky, alternativní medicíny atd., které se uskuteční ve dnech 17.- 19.října 2003 v rekreačním středisku Pilnův statek v Libici nad Doubravou. Přednášet budou naši přední záhadologové Ing. Ivan Mackerle, Ing. František Libica, Arnošt Vašíček, JUDr. Jiří Kult, MUDr. Jiří Bradna. Zvláštním hostem a přednášejícím bude pan Stanislav MOTL, reportér TV Nova, který přislíbil přednášku v pátek večer, event. v sobotu dopoledne. První přednáška  bude v pátek 17.10. ve 20.00 hod. Přihlášky (do 3.10.) a informace o vstupném: Ivana Kozubová, Drtinova 575, 583 01 Chotěboř, tel: 777  038 055, E-mail : kozubova@seznam.cz.
Milan Knob a Ivana Kozubová.

(11.09.)

Rada města zasedala v pondělí 8.9.

Pondělí 8.9. byl den zasedání Rady města Chotěboře. Její kompletní usnesení si budete moci v příštích dnech přečíst zde (pokud tam ještě nejsou, zkuste to zase o den déle). My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Rada města projednala návrh Ing. Jiřího Slavíka, ředitele MSLR Chotěboř o zakoupení potřeb pro výlov ryb v celkové ceně Kč 60.000,-. Rada města s nákupem v letošním roce souhlasí. Rada města projednala záležitost slavnostního vánočního osvětlení ve městě. Rada města tuto nabídku neakceptuje. Rada města ukládá připravit návrh Nařízení Města Chotěboř č.2/03 – “Tržní řád Města Chotěboře”, kterým se nahradí stávající Vyhláška Města Chotěboře č.4/99. Rada města schvaluje změnu rozpisu rozpočtu v účtové skupině 1 použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 8.000,- na povýšení položky poplatek za útulek pro psy. Rada města schvaluje změnu rozpisu rozpočtu v účtové skupině 2 použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 30.000,- na rekonstrukci chodníku v ulici Theerova. Rada města schvaluje změnu rozpisu rozpočtu v účtové skupině 3 použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 5.000,- na opravy ve školní jídelně.Rada města projednala žádost oddílu volejbalu TJ CHS o poskytnutí dotace na soubor turnajů juniorů, žáků, žákyň, kadetů a kadetek a na účast v mezinárodním turnaji ve Vídni a schvaluje změnu rozpisu rozpočtu v účtové skupině 3 použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 5.000,- na úhradu došlé faktury. Rada města projednala havarijní stav části kanalizace v ul. Smetanova, u obytného domu č. p. 1051-1052, která kapacitně nestačí pro odvod vody mezi obytným domem č. p. 1051-1052 a ul. Na Valech. Rada města ukládá provést opravu této části kanalizace vč. umístění nové uliční vpusti. Rada města projednala komisí vybraného uchazeče na veřejnou soutěž s názvem “Chodník na silnici II. tř. č. 345 v Bílku u Chotěboře”. Rada města schvaluje vybraného uchazeče, firmu UNSTAV, s.r.o. Chotěboř. Rada města schvaluje mimořádný oddávací den sobotu dne 25. 10. 2003. Rada města povoluje p. Martinu Horváthovi “Opravy deštníků a broušení nástrojů” umístění provozovny na nám. T.G.M. od 9.9. do 12.9.2003. Rada města souhlasí se zadáním studie firmě Design s.r.o. Chotěboř na sportoviště – varianta 2, včetně venkovního koupaliště.
(10.09.)

Modelářská show v Libici

Již 4. ročník modelářské show pořádá v sobotu 13.9. Modelářský klub Sokola Libice nad Doubravou. Přehlídka se koná louce  několik stovek metrů za obcí ve směru na Štěpánov. Hlavní program pro veřejnost začne ve 13 hodin, ale už dopoledne múžete sledovat tréninkové lety. K vidění budou obří modely letadel a vrtulníků, dále modely řízené radiem a dokonce dojde i na vzdušné souboje. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet svoji sílu a šikovnost v hodu malými dřevěnými letadélky takzvanými házedly, které si mohou zakoupit na místě. Divákům se rovněž představí osobně i někteří výrobci modelů například Vojtěch Valenta a Karel Svoboda. Zájemci z řad leteckých modelářů, kteří se ještě chtějí libické show zúčastnit, mohou se ještě přihlásit u pořadatelů na telefonním čísle 777 100 017.  (10.09.)

V Anketě Co se má stavět v Chotěboři vyhrál krytý bazén

Krytý bazén nebo venkovní koupaliště si nejvíce přejí občané Chotěboře, kteří odpověděli na Anketu Co se má stavět v Chotěboři. Bazén získal 326 bodů, koupaliště jen o čtyři body méně. Na třetím místě se umístil Domov důchodců se 190 body. Celkové výsledky Ankety najdete v naší rubrice Radniční okénko.   (10.09.)

Připomínka čtenářům

Již počátkem roku jsem zde oznámil, že můj pán předal vedení webových stránek města novým informatikům Městského úřadu. Proto se nemůžete na nás zlobit, že na webu města není ještě umístěné usnesení Zastupitelstva, o kterém jsem zde stručně psal před týdnem. Mějte trpělivost, odkaz zde níže uvedený je platný a jestli na něm ještě nic není, časem se snad dočkáte.   (10.09.)

Fotka základního kamene Altec

V rubrice Radniční okénko najdete fotku z klepání na základní kámen firmy Altec v Průmyslové zóně Chotěboře. Jsou tam také stručné informace o této firmě.  (10.09.)

HC Chotěboř přijímá hráče

HC Chotěboř upozorňuje čtenáře, že stále probíhají nábory hráčů všech mládežnických kategorií od nejmenších až po juniory. Kdo má zájem hrát hokej v nově zastřešené “Zelené aréně” může kontaktovat trenéry jednotlivých kategorií. Bližší informace je možné získat z vývěsek na ZS (tréninkový rozpis) nebo u správce ZS pana Doležala na tel. 569 624 858. Všichni zájemci jsou vítáni. (10.09.)

Parní vlak v sobotu nepojede!
Pozor, jízda byla pořadatelem zrušena !

V sobotu 13. září 2003 měla pořádat Společnost železniční výtopna Jaroměř u příležitosti 90 let pivovaru Rychtář v Hlinsku jízdu historického parního vlaku po trase Pardubice - Havlíčkův Brod a zpět. Tuto jízdu, která měla vést i přes Chotěboř, pořadatel v úterý z technických důvodů zrušil.  (10.09.)

Blahopřání k jubileu

Dne 15.9.2003 oslaví 80-té narozeniny František Mazura, dlouholetý hokejový hráč, posléze trenér a správce Zimního stadionu. HC Chotěboř mu gratuluje k životnímu jubileu a přeje hodně zdraví, štěstí a životní vitality do dalších let.

Opatření pomohlo

Změny e-mailových adres, mé i mého pána (viz dole vpravo), pomohly. Náhle jako mávnutím proutku přestaly přicházet reklamy na kosmetiku, zvětšení pánské chlouby, Viagru a další povedené služby. Nepřicházejí už maily s virem Sobig. Takže na čas máme vystaráno. Ale jen do té doby, než někdo z čtenářů, jenž už nám na novou adresu napsal, otevře zavirovanou přílohu mailu. Pak si virus přečte naši novou adresu v jeho PC a šup, poputuje k nám. Jsme však na to připraveni a skolíme ho, jak myslivec nevyvedeného srnce. Přesto vás opět prosíme: Neotvírejte ze zvědavosti podezřelé přílohy mailů, hlavně ty, které mají DVĚ přípony ! 
(08.09.)

Bezděkov nezestárne

Toho chce docílit zastupitelstvo obce odsouhlaseným finančním příspěvkem rodičům. Dotace z obecního rozpočtu Bezděkova činí pro rodinu 3000 korun za každé narozené dítě. Hlavní podmínkou vyplacení příspěvku je, že rodiče obdarovaného novorozence musí mít v obci trvalé bydliště.
(09.09.)

Vilémov bude oslavovat

Velkou slávu připravili na tuto středu ve Vilémově. Představitelé kraje totiž v ten den obec ocení za prvenství v krajském kole soutěže Vesnice roku. Vesnice, jež má s místními částmi něco málo přes tisíc obyvatel, je na úspěch patřičně hrdá. Už několik týdnů žije přípravami programu. „Ženské napečou, navaří a pro hosty chystáme také velké překvapení,“ prozradila starostka Jaroslava Dvořáková.
(09.09.)

Od úterka obnovujeme normální provoz novin i dalších webů

V pondělí nám firma AICOM Havlíčkův Brod nainstalovala novou anténu rádiového připojení na internet. Takže od úterý 9.9. obnovujeme normální provoz našich novin i všech námi spravovaných webů. Postupně uveřejníme všechny materiály, které jste nám zaslali během uplynulých dvou týdnů, kdy naše spojení na internet nemělo potřebnou kvalitu. 
(08.09.)

Bílek: Myslivec zastřelil otce na posedu

Tragédií skončila páteční čekaná, na kterou se společně vypravili do lesa ke Křivému u Bílku dva myslivci z Chotěbořska. Při slézání z posedu zastřelil pětatřicetiletý myslivec nešťastnou náhodou svého jednašedesátiletého otce. Tragédie se stala v pátek před setměním, když syn lezl po žebříku z posedu dolů a neměl zajištěnou zbraň. Z pušky náhle vyšel výstřel, který smrtelně zasáhl jeho otce nahoře na posedu. Oba muži měli své zbraně v legálním držení. Nehodu vyšetřuje policie. Podrobnosti čtěte zde v MF idnes. 
(08.09.)

Altec otvírá průmyslovou zónu

Slavnostním poklepem na základní kámen byla v pátek oficiálně zahájena výstavba provozovny strojírenské firmy Altec, jejíž hala vyroste na okraji Chotěboře ve směru na Bílek. "Pro město je to významná událost, protože se tím otevírá průmyslová zóna, s níž právě v této lokalitě územní plán počítá," řekl místostarosta Milan Linhart. V těsném sousedství Altecu vlastní město deset volných hektarů půdy vhodné pro další investory. "Pozemek je zatím porostlý lesem, ale do měsíce jsme schopni ho vyčistit," dodal Linhart. Hned příští rok se do toho radnice pustí a zároveň zažádá o dotace z evropského fondu Phare na zasíťování a výstavbu komunikací v daném místě. Výhodou průmyslové zóny je vlečka, která vede podél ní až do kasáren v Bílku.
(08.09.)

II. Chotěbořské divadlení - program odpoledních a večerních akcí:

KARATE - Nábor nových členů

Středa 10.9.

13:45 - Slavnostní zahájení, průvod divadelníků na náměstí, mažoretky ŠARM Chotěboř, šerm Štvanci Kuřim
15:30 - Sokolovna - Kamarádi zkoušejí pohádky (Kamarádi Brno)
19:00 - Sokolovna - Pavel Kohout: August, August, August (PIKI Volyně)

Čtvrtek 11.9.

14:30 - Junior - Čáryfuk (kouzelník Grino Praha)
15:30 - Junior - Herní odpoledne (ukázky a náměty soutěží a her, DDM Junior)
19:30 - Junior - Společenský večer s místními hudebníky, hry a soutěže pro dospělé.

*
Kde: tělocvična Obchodní akademie Chotěboř, kdy: pondělí 8.9., čtvrtek 11.9., pondělí 15.9.2003 od 15.30 do 17 hod. Věk cca od 12-ti, máme ale mladší i starší členy. Výuku provádí kvalifikovaní trenéři, kteří vyučují na celorepublikových soustředěních Moderního sportovního karate (Mistři Pavel Sokol I.Dan a Radek Nedbal I.Dan). Moderní sportovní karate není jen pro vyjímečné jedince, ale naprosto pro všechny. Nemějte obavy, s námi vše v pohodě zvládnete a budete daleko vyrovnanější osobnost, přijďte mezi nás. Klub MSKA Chotěboř.  (8.9.)

Radniční okénko č. 9

Přestože ještě nemáme plné připojení na internet, vydali jsme Radniční okénko na měsíc září. Jsou tam zatím jen dvě stručné zprávy, ale postupně jich bude přibývat. Dočtete se tam o třídění odpadů v Chotěboři a o tom, že rozpočet města bude napříště schvalován už v lednu.  (06.09.)

Konec prázdnin v hotelu U zámku

Tradiční, již šestý ročník bluesového a rockového festivalu The End of Holiday se koná v sobotu 6.9. v podvečer v Hotelu U Zámku. Zahrají kapely Blues Messengers, místní pořadatelská kapela SHOUT, Traffic Jam, místní dívčí kapela Czech Frogs, místní kapela The Chocolate Cucumbers a The 12th Avenue B.B. Denudace.  (06.09.)

Tenisový víkend veteránů

V pátek 5.9. od 15 hodin začíná v místní sokolovně mezistátní utkání ve stolním tenise veteránů Česko - Slovensko. Hraje se v osmi věkových kategoriích systémem Davis Cupu (4 singly, 1 debl) a do výsledku utkání získá vítězné družstvo bod vždy za každou kategorii, takže se bude hrát na osm bodů. V sobotu je potom na programu tradiční turnaj veteránů Velká cena Chotěboře. Jedná se o předposlední podnik letošního seriálu (finále se bude hrát v moravském Hluku) a diváci se mohou těšit na opravdu zajímavé boje za zelenými stoly. Začíná se v 9 hodin a hrát se bude kromě sokolovny také ve sportovní hale.
(05.09.)

Harryho miniweblog:
Není můj pán blbej?

Přijímat maily nám stále jde i na kus drátu, takže jsem zastihl mého pána rozezleného nad týdenním přehledem nových článků v jednom ekonomickém serveru. Četl právě vládní návrhy na postupné zvyšování vyměřovacích základů zdravotního a sociálního pojištění živnostníkům a podnikatelům. "Tak Harry,  Vladimír Iljič Špidla," pravil mi ten bývalý zakladatel socdem v Chotěboři, "tvrdí, že platíme proti zaměstnancům málo. Ale zaměstnanec si může zůstat ležet, kdy ho napadne, a pro recept na léky si taky dojde, ale já jsem si za těch 13 let podnikání dovolil být jednou nemocný na neschopenku, měsíc, a dostal jsem 13 stovek, a léky si celý léta platím ze svýho. Nejsem blbej?" zeptal se, a než jsem stačil kývnout, dodal: "Eště že už se mi blíží důchod..."   (04.09.)

Fotky z Motopárty

Chotěbořská Motopárty přilákala pozornost mnoha diváků, ale ne všichni měli možnost přijít na výstavu strojů na náměstí. Fotky z této akce najdete nyní na webu brodskochotěbořské kapely SnakeBite zde. My jsme do redakce dostali další fotky od našich čtenářů (děkujeme), ale zveřejnit je budeme moci až po vyřešení našich problémů s rádiovým připojením na internet (zatím můžeme umisťovat jen krátké soubory, fotky by neprošly...). (04.09.)

Pouť v Libici bude sportovní

Sportovní klub Sokol Libice n.D. pořádá tuto sobotu 6. září pouťový turnaj nohejbalových trojic. První smeče otevřené soutěže zaduní na kurtu za školou v 8.30 hodin. Účastníci se mohou těšit na občerstvení a hodnotné ceny. Jako tradiční bonus je na pořadu večerní pouťová zábava. Míč si v Libici neodpočine ani o den později. V neděli 7. září zorganizoval Sokol, nový účastník fotbalové IV. třídy, pro opravdové fajnšmekry kulatého nesmyslu utkání mezi svobodnými a ženatými. Výkop je v 10 hodin na hřišti u rybníka.  (4.9.)

Parní vlak bude v Chotěboři !
Pozor, jízda byla zrušena, více info viz výše !

V sobotu 13. září 2003 pořádá Společnost železniční Jaroměř u příležitosti 90 let pivovaru Rychtář v Hlinsku jízdu historického parního vlaku po trase Pardubice - Havlíčkův Brod a zpět. Vlak povede rychlíková parní lokomotiva 475.111 přezdívaná "Šlechtična" a v soupravě bude zařazen mimo jiné restaurační vůz. Do našeho regionu přijede parní vlak směrem od Hlinska (odj. 12.30). Nejprve zastaví ve 12.50   ve Ždírci nad Doubravou, poté ve 13.03  v Chotěboři a ve 13.23   ukončí svou cestu na hvalíčkobrodském nádraží. Zpět vyjíždí parní vlak z Havlíčkova Brodu ve 13.45. Zastaví ve 13.59  v Rozsochatci, od 14.06 do   14.42 bude pobývat v Chotěboři. Po zastávce ve Ždírci nad Doubravou ve 14.58 bude pokračovat do Hlinska (příj. 15.15). Přijďte se svézt párou (jízdenky budou prodávány ve vlaku) anebo si alespoň přijďte prohlédnout jednu z našich největších a nejrychlejších parních lokomotiv. Stanislav Pavlíček.  (04.09.)

Zastupitelstvo města zasedalo

Pondělí 1.9. byl den prvního poprázdninového zasedání Zatupitelstva města Chotěboře. Jeho kompletní usnesení si budete moci v příštích dnech přečíst zde (pokud tam ještě nejsou, zkuste to o den déle). My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Staronovým členem zastupitelstva se stal Václav Hochman za odstupujícího Jana Tůmu (KSČM). Zastupitelstvo schvaluje prodej stavebních parcel v lokalitě Morávkovský s tím, že kupní cena bude zaplacena nejpozději do 30.11.2003 a kupující uhradí náklady spojené s převodem nemovitosti a v případě, že nezkolauduje na převáděném pozemku rodinný domek do 4 let, uhradí městu smluvní pokutu ve výši 200,-- Kč/m2 do 4 let a dvou měsíců od podpisu kupní smlouvy; město si zřizuje předkupní právo k převáděnému pozemku ( v usnesení si můžete přečíst seznam všech, kdo pozemky koupili).  Zastupitelstvo schvaluje “Pravidla poskytování příspěvků neziskovým organizacím” dle přílohy č. 3 v upraveném znění s účinností od 1.10.2003. Schvaluje tyto kvalifikační předpoklady pro funkci vedoucí školní jídelny: minimálně úplné střední vzdělání se zaměřením na společné stravování, popřípadě úplné střední vzdělání příbuzných oborů, nejméně pět let odborné praxe v provozu společného stravování, znalost školských předpisů a předpisů vztahujících se k problematice školního stravování, znalost hospodaření příspěvkových organizací, organizační a řídící schopnosti, občanská a morální bezúhonnost, dobrý zdravotní stav. Zastupitelstvo bere na vědomí žádost obyvatel ulice Větrná o výstavbu vozovky a ukládá realizovat výstavbu této vozovky do 30.11.2003 z finančních prostředků II. etapy lokality Morávkovský. Dále z řady usnesení zastupitelstva vyplývá, že město získalo mimo jiné tyto dotace: 18.485.000,- účelové finanční prostředky na financování druhého pololetí příspěvkových organizací ve školství, účelové finanční prostředky na financování státní informační politiky ve vzdělávání pro ZŠ Buttulova (75.000,--) a ZŠ Smetanova (114.000,--), dále Kč 300,- účelové finanční prostředky na podporu výsadby minimálního podílu melioračních a zpevňujících dřevin za období 2. pololetí 2002, dále Kč 150.000,- finanční prostředky z Fondu Vysočina “ Výstavba a údržba sportovišť”, a to na realizaci projektu Oprava plochy kolem ledové plochy a Kč 2.320.000,- účelové finanční prostředky na zajištění TI pro 29 rodinných domů lokalita Morávkovský (II.etapa) Článek o zasedání Zastupitelstva přinesly Noviny Havlíčkobrodska zde(03.09.)

Druhé Chotěbořské divadlení

Vážení přátelé, zveme vás na II. ročník divadelní přehlídky s názvem Chotěbořské divadlení aneb 20 dkg Junioru, který se uskuteční ve dnech 10. - 12. 9. 2003 v Chotěboři. Divadelní festival je určen i zájemcům z řad široké veřejnosti. Hlavním cílem přehlídky se stalo mapování současné divadelní tvorby pro děti a mládež, porovnání úrovně různých divadelních souborů a tím zkvalitnění výběru pořadů pro děti a mládež. Loňský I. ročník „Chotěbořského divadlení aneb 20 dkg Junioru“, kde vystupovalo 17 divadelních souborů a finančně jej zajišťoval Junior DDM – SVČ a město Chotěboř, byl velmi úspěšný. Všichni účastníci přehlídky proto uvítali vytvoření nové divadelní tradice v kraji Vysočina. Jestliže vás zajímá ročník první, navštivte naše internetové stránky www.ddmchotebor.cz.
S pozdravem kolektiv pracovníků JUNIOR DDM Chotěboř. 

(3.09.)

Bez internetu nejsme, funguje to napůl

O minulém víkendu se díky tomu, že štít nově stavěného domu v sousedství již dosáhl své správné výšky, prudce zhoršilo naše rádiové připojení na internet, a to nás donutilo jednat. Především jsme zjistili, že dům bude tak vysoký, že nemá smysl uvažovat jen o přesunutí antény do vyšší polohy a rozhodli jsme přemístit ji na opačnou stranu domu, kde výhled na Gymnázium s vysilačem je perfektní, i za tu cenu, že místo dvou metrů bude anténa od našeho počítače vzdálena 11 metrů. Tak jsme držák antény sundali ze zdi a anténu jen tak zatím odložili na stříšku. Příjemným překvapením bylo, že nám jde přijímat internet i dále. Ovšem s odesíláním je to horší. Projdou jen krátké soubory a maily, nad 25 KB neodejde nic. No aspoň to! V pondělí nám firma Jiří Voldán (sám majitel osobně) připevnila držák antény na nové místo, takže už jen čekáme, kdy nám hoši z AICOMU Havl. Brod přijdou propojit anténu s počítačem novým delším kabelem. Bude to snad ještě tento týden, takže je naděje na brzké obnovení normálního vydávání našeho listu.  (02.09.)

Starosta s místostarostou šli do školy

První den školního roku, v pondělí 1. září, ZŠ Smetanova nestávkovala, takže vedení města mohlo již tento den jít slavnostně zahájit školní rok právě do této školy, která je druhou největší na okrese (připomeňme, že v Chotěboři stávkovalo jen Gymnázium). Při té příležitosti jim prozradila ředitelka Jana Ugrinová, proč mají otevřeno již 1. září: "S požadavky odborů se plně ztotožňujeme, ale nesouhlasíme s nátlakovou formou, kterou chtějí dosáhnout změn." Fotky ze slavnostního zahájení lze vidět na titulní straně webu ZŠ Smetanova (ale budou se vám stahovat dlouho, webmaster je zapomněl optimalizovat pro internet, takže každá má přes 200 KB).
(02.09.)

Oznámení vydavatelů čtenářům

Protože v posledních dnech již dosáhl počet mailů infikovaných červy a počet nevyžádáných reklamních spamů, přicházejících do našich redakčních mailových schránek, neúměrného počtu (několik desítek denně), je nucen Harryho pán trávit značný čas jejich přímým vymazáváním ze schránek, aby se nám nestahovaly do redakční pošty. Proto jsme nuceni zavést protiopatření. Ta spočívají ve změně našich mailových adres přidáním číslice 1 za první slovo v adrese. Tyto nové adresy nebudou nikde v našich novinách uvedeny, aby se zamezilo jejich automatickému vyhledání subjekty, které spamy a viry rozesílají. Prosíme tedy, pokud nám budete mailovat, připisujte číslici "1" za první slovo "harry" v adrese harry@harry.cz (takže začátek adresy bude "harry1") a za slovo "jpdatsys" v adrese jpdatsys@harry.cz (takže začátek adresy bude "jpdatsys1"). Adresy bez jedniček nebudou od 31.8. fungovat. Děkujeme za pochopení.
(30.08.)

Starší Novinky, ze srpna 2003, najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet