harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 58

harry.jpg (9789 bytes)

duben 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 57 četlo: 5215


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

avalcon10.jpg (16055 bytes)

Chotěboř 2. - 6. 7. 2003
Zveme Vás k účasti na nejdůležitějším setkání fanů všech světů fantazie. Po úspěšném Euroconu 2002 připravil chotěbořský klub Avalon již desátý ročník tradičního Avalconu, i letos povýšeného na národní setkání fanů - Parcon. Pětidennímu programu Parconu-Avalcon bude předcházet pětidenní Filmový Festival Fantazie. Připraven je i program pro hráče her GameWorld. Podrobnosti na www.festivalfantazie.cz
Inzerce chotěbořských firem v našem listě: inzerce.harry.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
radnice3m.JPG (9671 bytes)Chotěbořské Echo v PDF:
č.2
č.3

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
oznámení

Naše Mimořádná rubrika: Operace Irácká svoboda

V pondělí 28.4. zasedla Rada města. Z jejích usnesení vybíráme jako obvykle ta zajímavá (komplet si je přečtete na webu města): Rada města projednala s MUDr. Joskovou návrh na transformaci financování činnosti Městského plicního střediska. RM navrhuje ZM ukončit činnost této organizační složky města k 31.12.2003. Pro zachování zdravotní péče navrhuje privatizaci plicní ordinace. Rada města ukládá provést rekonstrukci chodníků na náměstí T.G.Masaryka včetně odstranění zábradlí u autobusových zastávek a osazení 4 ks zábradlí u vjezdu a výjezdu na náměstí. Rada města bere na vědomí zápis z jednání sportovní komise ze dne 2. 4. 2003 aukládá urychleně jednat s TJ o podpisu smlouvy o převodu sportovní haly do majetku města. Podpis této smlouvy je podmínkou pro uvolnění prostředků na rekonstrukci osvětlení haly z rozpočtové rezervy města. Rada města se seznámila se studií na výstavbu Domu Charity v ulici Jiráskova a bere existenci této studie na vědomí s tím, že rozpočtované prostředky na výstavbu přesahují finanční možnosti města.

To už tady dlouho nebylo, tak dlouho, že už jsme si mysleli, že u letectva zavládla kázeň a pořádek. Ale aby nebylo mýlky: V úterý 29.4. přesně v poledne přiletěly nad Chotěboř dva letouny L-159 Alka. Nejprve předváděly honičku nad východní části města, po pěti minutách se přesunuly nad centrum. Aby je bylo lépe vidět (či aby se ztížilo fotografování), vystoupaly do větší výšky. Aby je bylo slyšet, měly motory seřízené na co největší hluk. Po čtvrthodince pak odletěly nad Železné hory. Pokud byste si chtěli náhodou někdo stěžovat (nemají to dovoleno nad městem...), máme fotky.  (29.4.)

O úpravách na našem náměstí, které právě probíhají a poutají pozornost občanů města, píše v naší rubrice Radniční okénko místostarosta Milan Linhart.  (30.4.)

O druhé lize ve Žďáru píše také MF Dnes zde.
Jičín prodal Žďáru druhou hokejovou ligu !
Vše se tedy vrátí do starých kolejí a Jičín zase uvidíme v chotěbořské Zelené aréně. Po skončení Senátorů snahy k udržení hokeje ve Žďáru nikam jinam ani nesměřovaly. Jak celá situace okolo žďárského hokeje vypadá se zeptaly noviny Vysočina manažera Bohumila Prachaře. (Noviny si však popletly Jičín s Novým Jičínem.)  (29.4.)

Čarodějnice se zítra sejdou v 15 hodin v chotěbořském Junioru, kde je připravena diskotéka i volba miss. Čarodějnice, které se budou ucházet o titul, musejí zvládnout disciplíny jako je let na koštěti a také ukázat něco ze svého kouzelnického umění.   (29.4.)

Atletický oddíl TJ CHS TURBO Chotěboř uspořádal 27.4. již 24. ročník silničního běhu na 10 mil BĚH CHOTĚBOŘSKEM a pro žáky všech kategorií závod na 800 m, přičemž hlavní závod mužů a žen byl letos poprvé zařazen do seriálu Velké ceny Východních Čech. Na startu se sešla kvalitní běžecká parta. Hned v úvodu se vytvořila vedoucí skupina, z které si pro vítězství doběhl Leoš Pelouch z SK Chotěboř, půl minuty za ním František Tichý z TURBA Chotěboř a třetí místo vybojoval Jiří Musil z MK Hlinsko. V ženách dominovala Táňa Metelková z SK Týniště n.Orlicí, která pokořila letitý traťový rekord, druhá doběhla Dagmar Novotná z TURBA Chotěboř a třetí byla Dagmar Kubrová z LABE TRICLUB Hradec Králové. Z celkového počtu 27 žáků si nejlépe vedli Jakub Zajíc z AFK SKP Pardubice a Dagmar Novotná z TURBA Chotěboř, kteří ve svých kategoriích vytvořili traťové rekordy. Hlavní závod a postupně další kategorie odstartoval Tomáš Škaryd, starosta města Chotěboře. Vítězem hlavní kategorie se stal Leoš Pelouch. Foto ze startu najdete zde, výsledky zase zde(29.4.)

JUNIOR DDM – SVČ CHOTĚBOŘ, PIONÝR CHOTĚBOŘ, SPOLEK PŘÁTEL ŽELEZNICE a ARMÁDA ČR VÚ BÍLEK ZVE VŠECHNY DĚTI A RODIČE ve čtvrtek 8. května a akci Mašinkou do pohádky. DO POHÁDKY VÁS ZAVEZE HISTORICKÁ MAŠINKA KARKULKA, KTETÁ ODJÍŽDÍ Z CHOTĚBOŘSKÉHO NÁDRAŽÍ V 10, 11, 12, 13 A 14 HODIN. NA BÍLKU VÁS BUDOU OČEKÁVAT STRAŠIDLA S JEDNODUCHÝMI ÚKOLY A PĚKNÉ CENY PRO VŠECHNY, KDO ÚKOLY SPLNÍ. PŘIPRAVENA BUDE TAKÉ STŘELNICE A UKÁZKY VÝCVIKU PSŮ. NEBUDE CHYBĚT ANI OBČERSTVENÍ, STÁNKY A OHNIŠTĚ NA OPEČENÍ BUŘTŮ.  (29.4.)

Chotěbořský rodák P.D. (viz též níže) pokračuje ve svých zprávách z horké oblasti: Je ráno 24.4. a já za pár minut odjíždím z Kuvait City do Basry. Asi se na několik dnů odmlčím, poněvadž nevím, jak budeme mít nastaveno spojení. Tady v Kuvaitu to funguje již rok, nemocnice v Basře najíždí dneškem. Jakmile to bude možné, zase napíšu. Zdraví P.  (25.4.)

K překvapení všech přítomných se na turistickém pochodu pod Javořicí minulou sobotu oženil přímo pod větvemi hejtman našeho kraje František Dohnal. Podrobnosti a fotku si přečtěte v novinách Vysočina zde.  (29.4.)

sout0304.jpg (60658 bytes)

SOU technické Chotěboř opět mezi nejlepšími. Ve dnech 14. - 15. dubna 2003 proběhlo v Brně regionální kolo soutěže učňů, které je každoročně pořádané při mezinárodním stavebním veletrhu IBF. Soutěžila zde dvojčlenná družstva žáků 2. ročníků nábytkářských a stavebích učilišť z celé Moravy a východních Čech. Tento rok se přihlásilo rekordních 16 škol. Po teoretické části, ve které družstvo SOU Chotěboř obsadilo 4. místo, postoupilo do praktické části 8 dvojic. V praktické části si družstvo SOU Chotěboř reprezentované žáky Ondřejem Pleslem a Ladislavem Šotolou vedlo také velmi dobře a umístilo se na pěkném 4. místě těsně za stupni vítězů. Opět navázali na předchozí velmi dobré výsledky vycházející z dlouhodobé tradice přípravy mladých řemeslníků na SOU v Chotěboři a ve Štěpánově. Ing. František Hruška, ředitel SOU(25.4.)

Obyvatelé Chotěboře se bojí, že skončí plicní středisko, tak se jmenuje článek v pátečním regionálním vydání MF Dnes. Článek si přečtěte ještě dnes, pozítří už na internetu nebude, jak je u MF Dnes zvykem.  (25.4.)

Jaroslav Žejdlík, trenér FC Chotěboř k utkání Chotěboř - Nová Ves (neděle od 16.00) : "Pro město i okolí to bude fotbalový svátek a chtěl bych touto cestou pozvat diváky do hlediště. K výhře nad velice dobrým soupeřem povede jenom maximální výkon všech hráčů." Na podzim spolu hráli 2: 1. Podrobnosti o úspěšné cestě A mužstva za postupem jsou na naší stránce Fotbal.  (25.4.)

24.4. je svátek všech Jiříků, takže posíláme pozdravy a přání hezkého jara všem jmenovcům mého pána a zvláště do Pekingu Jirkovi Mifkovi st., kterému přejeme navíc šťastný návrat do vlasti. (24.4.)

I letos netrpělivě čekáme na přenosy zápasů našich hokejových reprezentantů na mistrovství světa. Multimediální kavárna Modrá hvězda bude promítat vybrané zápasy ČR základní a osmifinálové skupiny dle vašeho přání, všechny zápasy ČR v play off (pokud budou) a vybrané zápasy finálové skupiny. Začíná se tuto sobotu, promítá se novým supervýkonným zařízením pro videoprojekci. Podrobnosti jsou na programové stránce Modré hvězdy zde.  (25.4.)

Další mail z Kuvait City od našeho rodáka (viz též níže): Dnes jsem o něco zkušenější ve zdejších poměrech. Pro nás je zvláštní, že pracující lidi jsou tu převážně cizinci. Peníze jsou tu vidět na každém kroku. Bohužel se to nedá říct o zeleni, stromech a další přírodě. Pro nás je tu nezvyklá převažující hnědožlutá barva. Po písečné bouři je to barva úplně všeho. Město Kuvajt City je asi 120 km dlouhé a i to má pro nás nevšední rozměr. Perfektní dálnice, bdělá policie v silných autech. V čase modlitby jsou u krajnic auta a klečící zahalené postavy. Díky vojenské situaci je velmi silný letecký provoz na místním letišti. Vojenská základna Dohá, bývalé přístavní skladiště, je plně přizpůsobeno životu tisíců lidí. Perfektní organizace stravování a bohaté jídlo jsou pro nás jako druhé vánoce. Kapacita je taková, že se kontingenty vystřídají během několika desítek minut. A vše v klidu a pohodě. Ovšem ubytování je tak trochu protipól. Celý personál vojenské polní nemocnice je zatím v jedné části skladové haly, ležíme na lehátkách, všude prach. Neexistuje noční klid. Jedni průběžně přicházejí, jiní odcházejí. Včera bylo po dešti, a tak noc byla vlhká a lepivá. Dnes by se mohlo spát příjemněji. Teploty jsou nám běžně známé z letních dovolených a nečiní potíže. Zdraví P.D. (24.4.)

Oddíl TJ CHS Turbo pořádá v neděli 27. dubna již 24. ročník Běhu Chotěbořskem, který je letos zařazen do Velké ceny Východních Čech a samozřejmě také do Chotěbořského běžeckého poháru. Start je v 10.30 hodin od sportovní haly, prezentace ve stejný den od 9.00 do 10.15 v prostoru vestibulu haly. Startovné činí 40 korun pro dospělé a 10 korun pro děti. Občerstvení je pro účastníky zajištěno, pivo Rychtář pro všechny přítomné zdarma. Závodí se podle platných pravidel atletiky. Každý startující zodpovídá za svůj zdravotní stav a je povinen dodržovat pravidla silničního provozu. Ti nejmenší a žákovské kategorie mají trať dlouhou 800 m, dorostenci a dospělí poběží 16,1 km.  (24.4.)

Z Kuvait City se nám ozval ještě v úterý v noci chotěbořský rodák, o němž píšeme níže. Mailuje: "Ahoj, díky možnostem moderní komunikace i tady mohu sledovat dění v Chotěboři. Zdravím vás všechny. Cesta byla dlouhá, ale zajímavá (na Krétu, pak Egypt, Nil a na sever přes Saudskou Arábii do Kuvajtu). Teplota je uspokojivá, jen se nedá spát. Všude vládne zdánlivě neorganizovaný chaos. Rozkoukávám se. P." Zdravíme rodáka, přejeme hodně štěstí, děkujeme za mail a těšíme se na další.   (23.4.)

Oddíl volejbalu TJ CHS Chotěboř pořádá 5. Ročník míčového sedmiboje mužských dvojic ”Chotěbořská koule” v sobotu 31. 5. 2003. Prezentace do 8.00, začátek v 8.30 (přijďte včas!) na volejbalových kurtech. Startovné za dvojici: 250 Kč. Sedmiboj zahrnuje: "čtyřhry" – volejbal, tenis, nohejbal, stolní tenis a "penalty" – házená, košíková, fotbal !!! S sebou přezutí do haly !!! (kde bude odehrán stolní tenis, házená a košíková) ! Přihlaste se včas ! ! Občerstvení zajištěno ! Přihlášky: Ondřej Pravda, tel. zam.: 22486 1279 (i záznamník), domů (víkend): 569 624 370, mail: o.pravda@post.cz nebo osobně (uveďte VŽDY na sebe kontakt, ať mohu informovat v případě naplnění kapacity).  (23.4.)

Tři svářeči s ŽL a praxí nabízejí volnou kapacitu sváření v CO2 a argonu. Zájemci volejte 736 682 009 nebo pište na roman.patek@tiscali.cz.
(23.4.)

V úterý ráno odletěl do Iráku s dalším kontingentem vojenské polní nemocnice chotěbořský rodák ing. P.D., který tam bude působit jako tlumočník a specialista na místní arabské záležitosti. Ing. P.D., žijící nyní v Brně, též před lety pracoval po dobu jednoho roku ve štábu vojsk OSN v Jugoslávii.  (22.4.)

Komorní orchestr mladých Chotěboř odcestoval v úterý do Liverpoolu, kde bude koncertovat. Během sedmi dní navštíví též Londýn, Oxford a Manheim. Doprovází jej ředitel ZUŠ Chotěboř Mgr. Milan Moc.  (22.4.)
V naší rubrice Radniční okénko vysvětluje místostarosta Milan Linhart, proč budou na zdejších školách instalovány sluneční fotovoltaické panely.  (22.4.)
Veřejnou zakázku “Vestavba kanceláře a archivů do půdního prostoru vč. výměny vodorovných nosných konstrukcí (stropů) v budově MěÚ Chotěboř” vydal Městský úřad. Stavební firmy mohou podat nabídku do 2.5.2003 8:00 h při splnění podmínek uvedených v textu zakázky.  (19.4.)

Česká strana sociálně demokratická, MO Chotěboř, si Vás tradičně dovoluje pozvat na chotěbořské náměstí TGM, kde 1. května můžete strávit příjemné májové dopoledne, spojené s oslavou státního svátku. Na ní promluví v 9 hodin starosta města Tomáš Škaryd.  Podrobnosti na webu ČSSD.  (22.4.)

mda.jpg (3087 bytes)

Známou modrožlutou Chotěbořskou vstupní stránku na internet, portál CHnet (Chotěboř Net), jsme upravili také pro kapesní počítače. Odkaz pro majitele těchto strojů (PDA, MDA, XDA, web o nich je zde nebo též zde) je umístěn hned nahoře na stránce CHnet (www.chnet.cz/pda). Stránka je upravena tak, aby se na malých displejích PDA lépe četla a uživatel nemusel posouvat text. Bohužel, naše noviny tak upravit sice jde, ale denně bychom je museli vydávat ve dvojím vydání, a na to nemáme síly. 
Vlevo vidíte T-Mobile MDA, vpravo je zmenšenina stránky CHnet pro kapesní PC.   (19.4.)

mdachnet.JPG (21877 bytes)

zajic.gif (16396 bytes)

Všem čtenářům našeho listu přejeme veselé Velikonoce, mužské části bohatou pomlázku, ženské části co nejvíce zájemců s pomlázkami pokud možno dlouhými.

<< Za žongléra zajíce i za přání děkujeme Vaškovi Pravdovi.

Základní umělecká škola Chotěboř vyhlašuje termíny talentových zkoušek do hudebního oboru a to ve dnech 20.května 2003 od 14 do 17 hodin a 23.května 2003 od 14 do 16 hodin. Bližší informace najdete na webu ZUŠ.

Hrubosrstý jezevčík Egon má svůj web, jeho adresu www.egon.zde.cz jsme zařadili do našeho seznamu Chotěbořské weby(18.4.)

Naše rubrika Radniční okénko přináší článek ing. Milana Linharta O reformě veřejných financí.  (18.4.)

Právě vyšlo nové, čtvrté číslo Chotěbořského Echa. Za dva týdny bude přístupné i na internetu a my vás na to zde upozorníme. (17.4.)

Škodu Octavia Combi tmavě modré barvy ukradl v noci na středu zloděj v ulici F. X. Šaldy v Chotěboři. Odvezl ji i s přívěsným vozíkem, který pak zanechal v blízkém Dobkově. Škoda činí 230 tisíc korun.  (18.4.)

Mladí hudebníci z Chotěboře přivezli 3.místo. Po úspěšné účasti na krajském kole celostátní soutěže základních uměleckých škol, kde Komorní orchestr mladých při ZUŠ Chotěboř obsadil 1.místo, se dostavil úspěch ještě větší. V sobotu 12.4.2003 reprezentoval tento orchestr svoji školu a město Chotěboř v kole ústředním, kde se setkal s orchestry z celé republiky. Pod vedením dirgentky paní Věry Fialové podal vynikající výkon a porota jejich vystoupení ocenila 3.místem v kategorii. Podrobnosti najdete i s fotkou na webu ZUŠ. Jarmila Nedbalová.  (18.4.)

V pondělí 14.4. zasedla Rada města Chotěboře, její usnesení je na webu města zde.Vybíráme pro vás: Rada města ukládá referentce pro kulturu a sport OŠKaS připravit návrh nového systému rozdělování příspěvků neziskovým organizacím na kulturu a sport včetně vypisování a přidělování grantů z fondu města na konkrétní akce. Rada města projednala návrh nájemní smlouvy o pronájmu nebytových prostor v budově městského kina mezi městem Chotěboř a společností MY3KS, s.r.o., se sídlem Odborářská 893, Chotěboř za účelem provozu kinokavárny Velký Voči a ukládá smlouvu uzavřít v upraveném znění. Rada města se seznámila se stavem ve využívání městských pozemků v místní části Střížov a ukládá provést narovnání v užívání těchto pozemků. Ukládá svolat veřejnou schůzi, na které budou pronajmuté nebo zaplocené městské pozemky nabídnuty místním občanům k odprodeji za cenu 20,-- Kč/ m2. Na pozemcích, které si občané neodkoupí, budou do konce roku 2003 odstraněny ploty a veškeré jiné stavby i skladovaný materiál a pozemky budou uvedeny do původního stavu jako plochy veřejné zeleně. Rada města souhlasí s umístěním fotovoltaického zařízení realizovaného v rámci projektu “Slunce do škol” na objekty ZŠ Smetanova a ZŠ Buttulova.  (17.4.)

Naše rubrika Radniční okénko přináší vyjádření místostarosty Milana Linharta k problému Městského plicního střediska a jeho článek o schváleném rozpočtu města, v němž polemizuje s prohlášením ODS Chotěboř k rozpočtu.  (16.4.)O víkendu vypáčil neznámý zloděj dveře do účtárny ve správní budově Zemědělského družstva Maleč, tam nalezený trezor s 385 000 korunami odšrouboval ze zdi a ukradl ho.  (15.4.)

Upozorňujeme na Aktuality webu zdejší polikliniky (Sdružení ambulantních lékařů), kde se na adrese http://poliklinika.chotebor.info/aktuality.htm dozvíte novinky o Dětské pohotovosti v Havl. Brodě, o Lékařské službě první pomoci v Chotěboři a další. (14.4.)

castefitour.jpg (61202 bytes)

<< Dne 14.4.2003 jsme v Cestovní Agentuře Štefi Tour přivítali pana Stanislava Pavlíčka, šéfredaktora Chotěbořského Echa. Pan Pavlíček za přítomnosti majitelky CA Štefi Tour pí. Zdeňky Štefánkové a   sl. Marie Doležálkové vytáhl z osudí 3 hlavní výherce. Losovalo se z našich  klientů, kteří si v 1. čtvrtletí letošního roku zakoupili v naší CA zájezd v hodnotě nad 5000,- Kč. O tuto soutěž (bonus 2003) byl nebývale velký zájem, čemuž nasvědčovala vrchovatě nabitá losovací kostka!
1. cena - Jana Svobodová , Chotěboř  ( zájezd pro 2 osoby do Chorvatska )
2. cena - Josef Mrázek , Chotěboř  (zájezd pro 2 osoby do Itálie,50% sleva)
3. cena - Dana Laláková , Chotěboř (vstupenky na muzikál pro 2 osoby)
Děkujeme všem klientům za přízeň a již se Těšíme na další krásné zážitky z dovolených, o které se budete chtít s námi podělit!
Zdeňka Štefánková - Štefi Tour.  (14.4.)
Jak známo hokejovým fandům, nejvážnější soupeř chotěbořských hokejistů HC Jičín obsadil v baráži o II. ligu třetí  místo za Uničovem a Rokycany a postoupil. Nyní se dozvídáme, že HC Žďár n.S. jedná s Jičínem o přenechání licence. To je to, co mi na dnešním sportu velmi vadí: Už to není sport, je to kšeft. Pokud jednání dopadne, v II. lize bude hrát mužstvo, které si postup perně nevybojovalo, ale prostě koupilo. Být hráči Jičína, kteří celý měsíc tvrdě o postup bojovali, příště bych se jim na hoke vy.... a šel raději cvrnkat kuličky.   (10.4.)

Pozvánka na koncert.  Chotěbořský komorní orchestr, člen Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři, Vás srdečně zve na své tradiční koncerty, které se uskuteční ve dnech 16. a 17. dubna 2003 vždy od 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy Chotěboř. Pozvání k účinkování na koncertech přijali milí hosté – akordeonistka Julie Hirzbergerová, violoncellista Jiří Bárta a hráč na zobcové flétny Jan Kvapil. Během večera zazní skladby od G.F.Händela, A.Vivaldiho, F.Bendy, J.Haydna a J.Laburdy. Orchestr zahraje pod vedením dirigenta Michala Hájka. Program koncertů a fotografie orchestru najdete na webu ZUŠ. Těšíme se na Vaši návštěvu. Za SKVH Milan Moc.  (14.4.)

Už asi týden dostáváme z různých stran maily s virem-červem W32/Ganda v příloze, kde se skrývá v souboru xx.src. Dnes dokonce přišel ze "seriózní" adresy zdrapost@seznam.cz. Tak se nenechte nachytat a přílohu v žádném případě neotvírejte! Podrobnosti o červu Ganda jsou zde. (9.4.)Festival fantazie se ve dnech 28.6. - 6.7. přece jenom uskuteční. „Festival jsme se nakonec rozhodli uspořádat, i když bude nemožností ubytování v internátu Obchodní akademie velmi poznamenán,“ sdělil nám ředitel Festivalu Václav Pravda. "V jednání bylo posunutí oprav až po termínu festivalu a pronájem internátu i za cenu studené vody. Všechno marně. Jsem zklamán přístupem Obchodní akademie i Krajského úřadu, který nám nadšeně sliboval pomoc, ale nakonec se stáhl do ústraní. Budeme muset omezit program, propagaci, zvaní hostů. A to se zase projeví na účasti. Je to začarovaný kruh. Oproti loňskému roku máme touto dobou polovinu přihlášených. Přesto se snažíme návštěvníkům přehlídky nabídnout atraktivní témata. Chtěli jsme pozvat někoho z filmu Pán prstenů, a tak zvažujeme spolupráci s karlovarským filmovým festivalem. Zatím se schůzka neuskutečnila, je to jen myšlenka." Odkaz na web Festivalu viz výše vlevo.  (9.4.)

Město Chotěboř zve všechny občany a návštěvníky města na "Jarní trh řemesel" tento pátek 11. dubna 2003 od 8.00 hodin do 17.00 hodin na náměstí T.G.Masaryka v Chotěboři. Mimo možnosti nákupu rozmanitých řemeslných výrobků budou na místě předváděny činnosti jako je zdobení perníku, provaznictví, kovářství, kožedělná výroba, knihařství, dekorace skla, řezbářství, drátenictví, svíčkařství, ražba mincí atd. Upozorňujeme řidiče, že tento den bude omezeno parkování na náměstí. Těšíme se na Vaší návštěvu. František Šimon.  (8.4.)

Nové chotěbořské reality k prodeji či pronájmu najdete na webu realitní kanceláře REPOS. Můžete si např. koupit podíl na Hotelu U zámku nebo zahradní vilu v Jabloňové ulici, na tu je nyní zajímavá sleva. Též jsou na prodej pozemky v ulici U střelnice. (8.4.)Hledám autory, hudebníky a jiné umělce nejen z Vysočiny na akci v sobotu 7. června v klubu Středozem v Novém Městě na Moravě. Podle předpokladů by měla akce začít někdy od 16 hodin a skončit tak kolem cca 22 hod. Pokud by bylo hezké počasí, je k dispozici hezká zahrada, kde by se dala větší část programu uskutečnit.
Klub spolupracuje s místním tiskem, Městským úřadem a rozhlasem, takže by byla akce propagačně zajištěna bez problémů. Navíc klub je už zavedený, takže jsou tam lidé zvyklí chodit. Náklady si bude muset každý účastník hradit sám. Přihlášky, dotazy a vše, směřujte na mou mailovou adresu: rezi@email.cz
(8.4.)
Web Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboři byl doplněn o nové informace.  (8.4.)Zdejší Komorní orchestr mladých jede v sobotu 12.4.2003 na Ústřední (celostátní) kolo soutěže mladých orchestrů do Olomouce. Držte jim palce!  (8.4.)

Divadelní spolek SCHOD hraje reprízu představení Casanova na duchcovském zámku a to v neděli 13.4.2003 od 19:30 v kině. Předprodej v Soletě.  (8.4.)

Studentka střední potravinářské školy hledá brigádu na měsíc červenec 2003 v Chotěboři a okolí (doplňování zboží, úklid, roznáška tiskovin apod.).Tel: 569 621 302.  (8.4.)
Věnujte pozornost naší speciální stránce Operace Irácká svoboda. Přibyl tam odkaz na webovou kameru v Bagdádu a denně přibývají odkazy na fotky a videa z brífingů v Pentagonu a Kataru. (7.4.)Ani v pondělí to není s počasím lepší, spíš naopak. Chumelí, ráno tu máme mínus sedm stupňů Celsia (v 6:00). Můj pán mi tvrdí, že jaro přijde až na Jiřího, tedy 24.4.  (7.4.)
Kampak na nás v Chotěboři s jarem! V neděli ráno tu máme půl centimetru sněhu, popadává další a teploměr je na mínus 4 stupně páně Celsia.  (6.4.)Městský úřad vypsal výběrové řízení na pozice: právník, úředník odboru výstavby a investic města a úředník finančního odboru na MěÚ. Podrobnosti si přečtěte na inzerce.harry.cz nebo na webu města www.chotebor.cz.   (6.4.)
Český Telecom bude provádět potřebné práce na telekomunikační technologii 8. dubna od 05.45 do 05.55 hodin a tím dojde ke krátkodobé technické odstávce provozu linek tísňového volání. V daném časovém úseku bude zabezpečeno spojení na linky tísňového volání prostřednictvím mobilních telefonních čísel: Zdravotní záchranná služba: 725 107 012, Policie ČR: 725 103 110, 725 103 111, Hasiči: 723 803838. Ve středu před půlnocí projížděl devětadvacetiletý muž se Škodou Octavia pravotočivou zatáčkou v Nové Vsi u Chotěboře, vjel do protisměru a čelně narazil do nákladního auta Iveco. Zpod nákladního auta ho vyprošťovali hasiči. Byl však mrtev. Druhý řidič byl zraněn lehce. Škoda činí 900 tisíc korun.  (4.4.)

schod0303.jpg (141526 bytes)

<< Koncert pro dva herce. Ve středu dne 2. dubna 2003 byla v místním kině premiéra hry Casanova na duchcovském zámku (Casanova a Krumbajglová). Tuto komedii o dvou dějstvích nacvičili místní ochotníci z divadelního spolku SCHOD a opět mile překvapili. Vyprodané hlediště dokázali oba hlavní představitelé – Stanislav Michek jako Casanova a Ivana Kozubová jako Žofie Krumbajglová bavit a zaujmout po celou dobu představení. Byl to opravdu vynikající výkon, který bychom mohli nazvat koncert pro dva herce. Role jako by jim byly šité přímo na tělo. Paní Ivana Kozubová byla i režisérkou hry, poděkování patří i ostatním členům souboru, kteří zajišťovali zázemí představení. Divadelní spolek SCHOD je v Chotěboři stále více populární a chotěbořští občané na jeho představení chodí velice rádi a v hojném počtu. Hra bude mít i řadu představení v okolí, takže tuto komedii budou mít možnost navštívit diváci i mimo Chotěboř. Divadelní spolek SCHOD chystá letos ještě premiéru další hry a řadu dalších aktivit, o kterých Vás budeme průběžně informovat, např. na podzim - společně s městem, to bude 25.10.2003 “ Městský divadelní ples” v hotelu U Zámku. Přejeme ochotníkům hodně elánu do další činnosti a těšíme se na jejich další premiéry. Jana Tomášková  (4.4.)
Zde si můžete stáhnout březnové Chotěbořské ECHO v PDF formátu: č.3 (1MB) . Připomínáme, že ke čtení potřebujete mít v počítači program Adobe Acrobat Reader, který si můžete stáhnout např. ze stránky MFČR. (2.4.)O víkendu se hraje ve Sportovní hale v Chotěboři Memoriál Zdeňka Šilhána. V sobotu se ve stolním tenise utkají starší žáci, v neděli je na programu turnaj mužů. (2.4.)

harryfilmuje.jpg (39356 bytes)

<< Dnes již vám můžeme prozradit, proč jsme v minulých třech týdnech neměli mnoho času na naše noviny. Jak vidíte na fotce vlevo, účastnil jsem se jako psí herec natáčení amerického filmu Mission Impossible 3 v Praze. Že to bylo náročné, to vidíte na fotce, jak zmožen z natáčení odpočívám přímo na Karlově mostě. Tak se nezapomeňte podívat na ten film, až se tu bude promítat (asi někdy koncem roku). Ale byla to makačka! (1.4.)
Foto: Mirek Stehno.

Chotěboř, jak známo, je nositelem řady prvenství. K nim nyní příbývá jedno další, takříkajíc kuriózní:
Čelní reklama, což znamená využití lidského čela jako reklamní plochy, bude realizována v Chotěboři jako prvním městě v ČR v déletrvající podobě (ne jen několik hodin, ale několik týdnů). A řada Chotěbořáků si přitom vydělá pěkný peníz!
Podrobnosti se dočtete v exkluzívním článku mého pána na hlavní straně našeho listu zde.
(1.4.)

V pondělí 31.3. zasedla Rada města. Z jejích usnesení vybíráme jako obvykle ta zajímavá (komplet si je přečtete na webu města): Rada města navrhuje zastupitelstvu města provést tuto změnu přílohy č. 8 usnesení č. 30 písmeno j) městského zastupitelstva ze dne 14. 6. 1999 Základní podmínky prodeje městských bytů v článku 1: - byt, o který neprojeví dosavadní nájemníci nebo přímí příbuzní v zákonné lhůtě ode dne doručení nabídky zájem, budou nabídnuty k prodeji ostatním fyzickým a právnickým osobám v tomto pořadí: podnájemníci, pokud ke smlouvě nájemní existuje ještě smlouva podnájemní, vlastníci ostatních bytových jednotek v převáděném domě, fyzické osoby s trvalým bydlištěm v Chotěboři, ostatní fyzické a právnické osoby. Rada města bere na vědomí zápis ze zasedání sociální komise, odvolává z této komise pana Jiřího Štekla na jeho vlastní žádost a schvaluje tyto neinvestiční příspěvky subjektům, které působí v sociální oblasti: Středisko rané péče Praha Kč 8 000, Dětský domov Nová Ves u Chotěboře Kč 3 000, Fokus Vysočina – projekt chráněné dílny + “K” centrum Kč 24 000, Fokus Vysočina – Projekt PSP Logos Kč 36 000. Rada města se seznámila s projektem filmového klubu a kinokavárny “Velký Voči”, který předložili pan David Kouba a ing. Michael Jindra a ukládá jednat s žadateli o nájemní smlouvě na požadovanou část objektu kina. Rada města projednala žádost města Havlíčkův Brod o poskytnutí příspěvku na provoz dětské LSPP. RM s poskytnutím příspěvku nesouhlasí a ukládá žadatele informovat. Rada města provedla otevírání obálek a vyhodnocení nabídek na stavební akci s názvem “Přestavba garáží Městského úřadu Chotěboř”. Projednala nabídky od tří uchazečů s tím, že nejvýhodnější nabídku předložila stavební firma STAVOKOMPLET v. o. s. Chotěboř. Rada města mění termíny zasedání rady města tak, že ruší zasedání dne 7. 4. 2003 a 23. 4. 2003 a stanovuje náhradní termíny na 14. 4. 2003 a 28. 4. 2003. (1.4.)

TV i rádia byla včera plná zpráv o frontách na Finančních úřadech. A dnes o tom píší i noviny. Můj pán byl včera na FÚ v Chotěboři ve 13 hodin. Tři usměvavé úřednice tam v klidu obsluhovaly tři plátce daní. Že by zdejší plátci daní byli včasnější než jinde? (1.4.)Místostarosta Chotěboře Milan Linhart je nespokojen s tím, jak nezodpovědně se k čistotě veřejných prostranství chovají někteří majitelé psů. Podrobnosti si přečtěte v novinách Vysočina zde. (1.4)
*

Další Novinky z března 2003 najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet