harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 55

harry.jpg (9789 bytes)

leden 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 54 četlo: 4290


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Naše nová rubrika  radnice3m.JPG (9671 bytes) Zprávy z chotěbořské Radnice

Nová tel. čísla: zde nebo zde

V sobotu 1.2. vydáme únorové vydání těchto Posledních Novinek. Vyjde také únorové Radniční okénko.

Internetem se šíří falešná poplašná zpráva. Dostali jsme mailem varování před virem, jeho autor doporučuje odstranění souboru ze systému Windows. Pokud jste též obdrželi mail, který má předmět - Odstraňte si spící virus jdbgmgr.exe (nebo též ATTENZIONE VIRUS !!!) - stali jste se terčem vtípku. Nejedná se o dobrou radu člověka, kterému záleží na bezpečnosti vašeho počítače, spíše naopak. Zmiňovaný soubor je součástí systému Windows a jeho odstraněním byste si nijak nepomohli. Jdbgmgr.exe je Java Debugger Manager, po odstranění by vám nemusely aplikace napsané v tomto jazyce fungovat. Zpráva není žádnou novinkou, e-maily upozorňující na soubor jdbgmgr.exe se objevovaly již v létě 2002. Jde se o tzv. hoax, tedy e-mail, který upozorňuje na neexistující virus, jeho nebezpečí pro síť spočívá v reakci příjemce. E-mail totiž doporučuje rozeslání všem známým z vašeho adresáře, pokud se všichni příjemci budou řídit pokyny, může dojít k zahlcení sítě informacemi. Další info najdete zde.

Taky vám vrtalo hlavou, jak vlastně funguje optická myš? Tady si to přečtěte a je tam i srovnávací test šesti různých hlodavců.

Radniční okénko zaznamenalo 29.1. tisícího čtenáře. Novou rubriku jsme zavedli 1. ledna tohoto roku.

Na silnici mezi obcemi Ždírec a Údavy se v úterý 28.1. stala tragická nehoda. Řidič vozu Ford Econovan předjížděl vozidlo Wartburg na přímém a přehledném úseku, po předjetí však dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu. Při nehodě utrpěl spolujezdec (29) zranění, kterým na místě podlehl. Řidič byl s těžkým zraněním odvezen do nemocnice.
Další smrťák byl přímo ve Ždírci. Zaměstnanec firmy M-plast (49) spolu s dalšími v úterý dopoledne v objektu firmy Stora Enso Timber s.r.o. prováděl demontáž starých plechů pláště budovy. Při nahýbání se pro plech šlápl na krycí plech dopravníku, který byl v pohybu. Krycí plech muž prošlápl až na pás, který mu stáhl nohu a posléze celé tělo do dopravníku. Muž na místě zemřel. Policisté celou věc dále prošetřují.
Dvě novinky ze zdravotnictví: Rychlá záchranná služba v Chotěboři, která dosud fungovala bez lékařů, jen se speciálně vycvičeným personálem, bude vbrzku doplněna o 3 lékaře, kteří budou zajišťovat službu po 24 h denně. Lékařská služba první pomoci (zvaná běžně pohotovost) v Chotěboři nezajišťuje pomoc dětem. Do měsíce ji začne zajišťovat pohotovost v Brodě Havlíčkově, o kterou se postará firma BauKomplex, již provozující sanitky, a tamní pediatři.
SQL ČERV – ZAČÁTEK KONCE, PŘED KTERÝM DLOUHO VAROVALI ANTIVIROVÍ EXPERTI. Firma Kaspersky Labs zveřejnila zajimavou firemní zprávu nahlížející na důsledky zpusobené víkendovým útokem SQL červa. Bude opravdu internet tak nespolehlivý, že budeme muset hledat jiné metody komunikace?Nahlédněte do našeho Radničního okénka. Najdete tam mj., že se starosta sejde s ministrem obrany, že budou nové stavební pozemky a je tam foto z rozloučení se zdejším malířem Parákem, který nedávno zesnul.

Bude v Chotěboři Filmový klub a filmová kavárna? Jak píšeme vpravo, zdejší rodáci Michael Jindra a David Kouba jednají s radnicí o pronájmu kina pro tyto účely. Jejich iniciativa budiž vítána, filmový klub tu rozhodně chybí. Snahou obou pánů zřídit zde filmový klub se možná dá vysvětlit, co asi bude na zatím záhadném webu www.chotebor.biz, majitelem této domény je právě Michael Jindra.

V pondělí 27.1. zasedla Rada města Chotěboře, usnesení je na internetu zde. My pro vás vybíráme ta zajímavá: Rada města projednala návrh na rozšíření provozní doby skládky odpadů Lapíkov. Rada souhlasí s provozní dobou v Po – Čt 6,30 do 17 hodin, v Pá 6,30 do 14 hodin a v So od 8 do 12 hodin. Rada města projednala žádost Ing. Michaela Jindry a Davida Kouby o pronájem sálu kina pro představení Filmového klubu Chotěboř a o pronájem části vstupního prostoru kina pro zřízení kavárny a ukládá s žadateli dále jednat o podrobnostech pronájmu. Rada města projednala návrh šéfredaktora ECHA pana Pavlíčka na uveřejňování ECHA na Internetu. Cena za zveřejnění na Internetu je Kč 300,-- za jedno číslo a byla by pokryta z rezervy rozpočtu ECHA. Rada souhlasí a ukládá zveřejnit ECHO na Internetu s odstupem 14 dní od vydání tištěné podoby. Rada města projednala žádost HC hokejového klubu o projednání změny dotace na rok 2003 dle nájemní smlouvy. Rada se zvýšením dotace nesouhlasí.
Přečtěte si článek:
SQL červ (o němž píšeme níže) je nebezpečím i pro běžné uživatele.
Máte mobilní telefon připojený k T-Mobile? Tak by vás mělo zajímat, co se kolem aktivit této firmy děje. Podívejte se na webovou stránku tmo.webpark.cz/, kde se dozvíte vše podstatné i o chystaném bojkotu sítě T-Mobile v úterý 28. ledna 2003. Fotbalové mužstvo FC Chotěboř A odehrálo svůj první zápas v Zimním turnaji FC Chotěboř 2003. V sobotu 25.1. začal další ročník tohoto tradičního turnaje za účasti 10 mužstev (Chotěboř A, Polná A, Polná B, Přibyslav, Veselý Žďár, Lípa, Pohled, Staré Ransko, Tis a Víska). Každou sobotu a neděli se hrají 2 zápasy na škvárovém hřišti dle rozlosování. Podrobnosti v naší rubrice Fotbal.

Pokud jste také měli v sobotu od rána problémy s internetem (nám nešly naše weby hostující na Czechii, ani přístup do nich, ani pošta až do 16 h, kdy se v Czechii podařilo zkázu napravit), už je to jasné:
V časných ranních hodinách (okolo 03:00) spustil neznámý útočník v zahraničí vlnu DoS (Denial of Service) útoků využívajících více jak půl roku starou bezpečnostní chybu v Microsoft SQL Server 2000 a Microsoft MSDE produktech. Tato chyba mu umožnila proměnit SQL servery po celém světě v útočníky na další SQL servery a internetová infrastruktura, stejně tak jako jednotlivé webové servery, se pod náporem dat hroutí.
Dnešní problém demonstruje katastrofální nezodpovědnost správců internetových serverů a aplikací, protože bezpečnostní chyba byla objevena v květnu roku 2002 a v červenci téhož roku byl Microsoftem uvolněn opravný balík. Problém napravuje i Service Pack č.3 pro SQL Server, který byl ovšem uvolněn teprve před týdnem. V každém případě je jisté, že tisíce správců SQL serverů zanedbává ty nejzákladnější povinnosti.
Napadený SQL server se mění v útočníka na další SQL servery - chyba totiž způsobí, že se bude snažit kontaktovat další a další SQL Servery. Výsledkem je tok dat na výstupu ze SQL Server směrem do Internetu,  který v mnoha případech dokáže zahltit až 100Mbitové linky. Kumulací dat z napadených serverů jsou tak přetíženy i internetové páteřní spoje, stejně tak jako spojení mezi jednotlivými komponenty. Na českém Internetu postihl tento problém některé hostingové společnosti (Globe, Casablanca, Czechia a další), stejně tak jako některé webové aplikace.
Podrobnosti najdete zde (a jsou tam odkazy na další informace, tak je nepřehlédněte). Podle posledních informací bylo v Česku napadeno 22000 serverů...

V pátek 24.1. se konalo setkání starostů správního obvodu Chotěboř, svolané starostou Chotěboře Tomášem Škarydem. Ten se jej však nemohl zúčastnit, protože jej zrovna na tu dobu pozval k jednání ministr obrany Tvrdík (oba pánové se sešli o přestávce mezi 1. a 2. kolem 2. prezidenských voleb). Schůzku tedy řídil místostarosta Milan Linhart. Podrobnosti o ní včetně fotek přinese naše Radniční okénko a my vás na to zde upozorníme.

Podle zpráv v tisku budou pověřené obce 3. stupně organizovat vojenské odvody, takže letos na jaře pojedou branci k odvodům po létech opět do Chotěboře.

Daňové formuláře jsou plné chyb! To tvrdí MF Dnes, takže vám, kdo budete podávat daňové přiznání za rok 2002 radíme nepospíchat a přečíst si nejen článek v MF Dnes, doprovázený rozhořčenými reakcemi čtenářů, ale i níže uvedené Upozornění ministerstva (seznam oprav tam uvedený je docela impozantní...).

Upozornění Ministerstva financí na chyby v tiskopisech daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2002. Ministerstvo financí zveřejňuje "Upozornění na tiskové chyby" k tiskopisům: "Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2002" označený 25 5405 MFin 5405 vzor č.9, "Pokyny k vyplnění Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2002" označený 25 5405/1 MFin 5405/1 vzor č.10. Upozornění na tiskové chyby se týká pouze tiskopisů vydaných v tištěné podobě. Současně Ministerstvo financí zveřejňuje na svých internetových stránkách tiskopisy, v kterých jsou příslušné opravy zapracovány.

Přímé zobrazení tiskopisů ve formátu pdf umožňuje Internet Explorer verze 4.0 a vyšší. Používáte-li nižší verzi je třeba si *.pdf soubor přenést na svůj počítač a otevřít ho z Acrobat Readeru. Pro prohlížení dokumentů ve formátu pdf musíte mít naistalován Acrobat Reader min. verze 3.0 (volně jsou šířeny i verze 4 a 5). Zde si můžete zkopírovat verzi pro Windows 95 (3.9MB) a Windows 3.x (3.8MB).

Upozornění
na tiskové
chyby

(běžně čitelné, není v pdf)
správný tiskopis opravené pokyny příloha

(ve formátu pdf - Acrobat Reader)

Níže jsem uvedl odkaz na tajnou zprávu se simulací zatopení metra v Praze. Páteční Neviditelný pes přináší v článku OHLAS: Ad Bafuňářova reakce názor pracovníka Metrostavu na kauzu, rozpoutanou okolo této záležitosti.

Město Chotěboř, kde byla od prvního ledna zřízena ordinace Lékařské Služby První Pomoci, informovalo obce na Chotěbořsku o zajištění provozu LSPP v  roce 2003. Upozornilo na potřebu příspěvku od jednotlivých obcí ve výši 30 korun na osobu a rok v rámci zajištění provozu ordinace. Zástupci některých obcí se vyslovují v pátečních novinách Vysočina v tomto článku, že to pro ně příliš velká zátěž nebude a že jsou pro zachování pohotovostní služby.

Přehled plesů a bálů v Hotelu U zámku v Chotěboři:
17.1. Ples Rebelů, 25.1. Zahrádkářský ples, 31.1. Ples ALKA, 15.2. Ples TENEZ + NATE, 22.2. Ples firmy Dvořák, 15.3. Šibřinky, 29.3. Jarní ples, 20.4. Velikonoční ples. Vše od 20 h.

Diskotéky v Sokolovně:
24.1., 31.1.
Vše od 20 h.

Mužstvo Boca Chotěboř vede tabulku Krajského přeboru ve futsale, podrobnosti jsou zde.

V článku Nejlepší sportovci Chotěboře 2002 jsme opět doplnili fotky dalších vyhlášených. Nejsou tam však ještě všichni, pokud někdo máte fotku někoho z nich, prosíme, pošlete nám ji.

Příznivcům sportu připomínáme, že Chotěboř C vede tabulku I. třídy Okresního přeboru stolního tenisu. Podrobnosti i o osatních mužstvech (a Chotěboř má mužstva A ž G !) najdete v naší rubrice Ping-pong.

V pondělí 20.1. zasedlo poprvé v tomto roce Zastupitelstvo města Chotěboře. Jeho usnesení si můžete jako obvykle přečíst zde. My pro vás vybíráme ta nejzajímavější: Zastupitelstvo schvaluje na základě výsledků ankety o krajské příslušnosti setrvání města Chotěboře v Kraji Vysočina a ukládá ukončit aktivity směřující ke změně krajské příslušnosti na Pardubický kraj. Bere na vědomí záměr Svazku obcí Podoubraví na vytvoření společných technických služeb a ukládá dále jednat s obcemi i s Technickými službami Chotěboř o možné podobě společného projektu (podrobněji viz Radniční okénko). Vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjčky z Fondu rozvoje bydlení s termínem uzávěrky přijímání žádostí 28. února 2003. Bere na vědomí výsledky jednání s Regionální rozvojovou agenturou Vysočiny, se kterou byla projednána možnost získání dotace z programu SAPARD. Zastupitelstvo města ukládá jednat o možnosti zajištění dotace z tohoto programu na rekonstrukci staré radnice a zadat zpracování projektové dokumentace. Zastupitelstvo zvolilo p. Mgr. Milana Moce a p. ing. Ladislava Kavalíra za členy kontrolního výboru zastupitelstva města a dále p. ing. Tomáše Zvolánka a p. Zdeňka Drahoše za členy finančního výboru zastupitelstva města.

V článku Nejlepší sportovci Chotěboře 2002 jsme doplnili fotky dalších vyhlášených. Nejsou tam však ještě všichni, pokud někdo máte fotku někoho z nich, prosíme, pošlete nám ji.

Málokdy uvádíme zprávu, která se netýká Chotěboře, ale když už, stojí za to: Zde najdete info o tajné zprávě se simulací zatopení pražského metra. Stojí to za to... O tajné zprávě píše i středeční Neviditelný pes.

Akciová spol. Nate Chotěboř loni zvýšila tržby o 43 procent na 415 milionů korun, uvedl pro ČTK jeji ředitel Petr Papoušek. Přes vyšší výrobu se nepodařilo splnit plánovaný hospodářský výsledek. Firma očekává zisk sedm milionů proti předloňským 12 milionům korun. Přes 80 procent produkce chotěbořské firmy směřuje na export a proto výsledek hospodaření ovlivnily především kurzové ztráty. Podnik se loni úspěšně prosazoval na nových trzích. Poprvé vyvážel do Maďarska a Indie, zvýšil i export do Pobaltí. Tradičním vývozním územím zůstalo například Rusko, Polsko a Slovensko a navzdory recesi také Německo. Do Dánska a Itálie se dodávaly díly v rámci kooperace s nadnárodním koncernem Alfa Laval. Postupně se oživuje i poptávka domácího trhu. Do nových technologií se loni investovalo 18 milionů korun. Společnost zaměstnává 282 lidí.

V noci z pátku na sobotu 18. 1. došlo u areálu bývalého stavebního podniku v Chotěboři k dopravní nehodě osobního auta, při níž byly čtyři osoby zraněny a jedna z nich (20 letá dívka z Chotěboře) zranění bohužel podlehla. Řidič (21) totiž ve vysoké rychlosti prudce zabrzdil, dostal na náledí smyk, narazil do oplocení areálu u firmy Design a vůz byl odmrštěn na dva stromy. Další dva spolujezdci byli zraněni těžce, dva lehce. Vyproštění zraněných provedli chotěbořští hasiči. Termíny jarních prázdnin:
3.2. - 9.2. Královéhradecký kraj, Jihočeský kraj, Zlínský kraj
10.2. – 16.2. Praha, kraj Vysočina
17.2. – 23.2. Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Pardubický kraj
24.2. – 2.3. Středočeský kraj, Olomoucký kraj
3.3. – 9.3. Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj
10.3. – 16.3. Moravskoslezský kraj, Ústecký kraj

kostel2.jpg (12309 bytes)

<< Na nočním snímku Václava Lachmana vidíte nové osvětlení chotěbořského kostela.
Pokud máte digitální aparát a zdařilé fotky, pošlete nám je také, ať se jimi potěší více lidí. Zvláště myslíme na chotěbořáky v cizině, kteří se jistě rádi na takové snímky podívají.

Nejlepší sportovci Chotěboře za rok 2002 byli vyhlášeni v pátek 17.1. navečer v chotěbořské Sokolovně. V kategorii dospělých zvítězil Leoš Pelouch z atletického oddílu SK Chotěboř. O dalších vyhlášených sportovcích si přečtěte v článku Jaromíra Bělohlávka Nejlepší sportovci Chotěboře 2002 na naší hlavní straně, postupně tam přineseme také fotky.

UFO pozoroval můj pán v pátek 17.1. od 7:45 do 8:00 h vysoko (asi 50 stupňů) na JJZ obloze. Zářilo podezřele jasně na to, že už bylo vyšlé Slunce, žádné hvědy už na obloze nebyly, tak šel pro dalekohled. Při 30 násobném zvětšení se objekt jevil jako oválný stříbřitě velmi zářící a měl na sobě jakousi strukturu. Pohyboval se velmi pomalu směrem na východ, tak pomalu, že to bylo zřejmé až při delším pozorování. Když se chystal přestavil dalekohled na větší zvětšení, objekt náhle "zhasl" jako když vypnete žárovku, v té době byl právě na jihu. Poté už nebyl viditelný. Pokud jste jej v tu dobu pozorovali, dejte nám vědět.

Ve čtvrtek 16. 1. v noci ukradl neznámý zloděj z volného prostranství v ulici Na Chmelnici osobní automobil Škoda Felicia tmavě modré barvy (HBI 76 - 83). Majiteli tak vznikla škoda 142 tisíc Kč.

Koncert žáků ZUŠ se koná ve čtvrtek 23.ledna v koncertním sále ZUŠ, začátek v 18 hodin. Podrobný program najdete na webu ZUŠ, zus.chotebor.info.

Na "zmizení" domény www.chotebor.com pro její nezaplacení již zareagoval největší český portál Seznam. Píše nám: "Nynější obsah stránky obsahem neodpovída informacím s timto URL uvedeným. Proto byl tento odkaz ze zatříděných odkazů serveru www.SEZNAM.cz vymazán."
To je rychlost! Když jsme tam před více než rokem adresu domény přihlásili do katalogu, trvalo jim to měsíc...

Starostové obcí správního obvodu Chotěboř se sejdou na první schůzce příští pátek 24.1. v Chotěboři. Budou jistě mít o čem jednat, reforma veřejné správy je totiž nedotažená pro obce ležící na hranicích malých okresů. Jak upozorňuje Iveta Stejskalová ve čtvrtečních novinách Vysočina, např. Vilémov patří pod úřad s rozšířenou působností (PO3) Chotěboř, ovšem stavební a matriční úřad zůstává v Golčově Jeníkově, tudíž v kompetenci PO3 Havlíčkův Brod. Pro státní sociální dávky si lidé jezdí do Jeníkova, ale pro sociální příspěvky musí opačným směrem do Chotěboře. Stejně zamotané to mají i v Rozsochatci. Ten spádově náleží k PO3 Havlíčkův Brod, ovšem matrikou a stavebním úřadem zůstává jako dosud pod Chotěboří. Celý kritický článek si přečtěte zde.O víkendu se v chotěbořské Sportovní hale hrál fotbalový turnaj mladších přípravek. Turnaj proběhl pod záštitou města Chotěboře, ceny vítězům předal starosta Tomáš Škaryd. Sponzorsky se podílely zdejší firmy GCE s.r.o., Zelená lékárna, Interlignum a.s., Nábytek Kristina, Prorys s.r.o., Marek a Fialka Ovoce - Zelenina, SODU DUO s.r.o. Nová Ves. Podrobnosti najdete v naší stránce Fotbal.

Je to potvrzeno: První dítě roku 2003 narozené chotěbořské mamince byla 5.1. Nikola Nepokojová. Podrobnosti v naší rubrice Narodili se.

Níže jsem uvedl mail od pomýleného čtenáře (psal: který kretén objednal doménu com pro město, když platí jen v Americe). Dnes jsem se dočetl v článku na serveru Lupa, že jen na www.czechia.com je registrováno 9720 domén cz (mezi nimi i naše www.harry.cz), 1370 domén com (mezi nimi i naše www.bobtailharry.com) a 750 domén info (mezi nimi i naše www.chotebor.info).  

Tuto sobotu se v Hrotovicích hraje krajský přebor stolního tenisu mužů v soutěži jednotlivců. Mezi osmi okresními zástupci jsou Ondřej Pravda a Michal Jakeš z chotěbořského oddílu. Připomínáme naši stránku Ping-pong.

Pro čtenáře, který mi napsal 14.1. ve 14:07 (a neuvedl svůj mail): Podle našich informací se mýlíte. Pokud byste uvedl mail, mohl jsem Vám napsat podrobnosti a napomoci tak opravit omyl již zde obecně rozšířený. Ne vše, co lze do mailu napsat, lze uvést i v novinách... Poučení pro ostatní čtenáře: Neobávejte se uvést svůj mail, když nám píšete. Umožníte nám lépe vám odpovědět.

Sportovní komise Rady vybrala (z níže uvedené nominace) v pondělí 13.1. nejlepší sportovce Chotěboře 2002. Její rozhodnutí bude slavnostně vyhlášeno tento pátek 17.1. (viz níže). Poté jej přineseme i my. Ve středu 15.1. ještě komise vybere nejlepšího sportovce z veřejného hlasování, které údajně proběhlo prakticky jen v našem listě. Podle dobře informovaných zdrojů mnozí členové komise hlasovali spíše pro favority ze svých klubů než podle skutečných sportovních výsledků. Tomu se ale nelze divit, děje se tak všude, kde rozhodují lidé, volbou prezidenta počínaje a třeba krasobruslením konče...

Dne 12. ledna 2003 se konal v Chrasti u Chrudimi taneční festival" Vysočina 2003" oblastní soutěže kategorie E. Celkově bylo přihlášeno přes 100 párů včetně účastníků z Prahy, Pardubic, Chrudimi apod. Do 12 členného semifinále se dostaly 3 chotěbořské páry a v 6 členném finále zvítězil o jediný bod před pražským párem chotěbořský pár JANA Schwarzová a Martin Chalupa. Blahopřejeme! Jana Tomášková, MěÚ Chotěboř.

Sportovec Chotěboře roku 2002

Slavnostní vyhlášení:  Kdy: Pá 17.1.2003, Kde: SOKOLOVNA, V kolik: 17.00 - 19.00 vyhlášení, 19.00 - 22.00 diskotéka. Vstupné: dobrovolné. Konferenciér: p. Palovčík. Sponzoři: Město Chotěboř, KABA Sport, Prorys Chotěboř, Zahradnictví na Výsluní, Halama Pavel - Panský dům, TENEZ a.s., Malované sklo - Jana Kovačková. Mediální partneři: Chotěbořský Courier, Noviny Vysočiny.

Nejnovější nominace na titul Sportovec Chotěboře 2002
(upraveno oproti vyvěšeným plakátům!)

Nominace klubutrenérjednotlivci mládežjednotl.dospělídružstvo ml.družstvo dospělí
šachy TJ CHSMilan MichalOndřej OndráčekMgr. Petr Novotnýžáci 
stolní tenis TJ CHSVilém OpolkaTomáš OvčačíkMichal Jakešdorostenci" A"
SK ButtulaJaroslava KřivskáJana Schwarzová juniorky 
Volejbal TJ CHSMgr. Pavel HejtmánekMartin ChalupaPavel Vajrychžáci 
Biatlon Jan Horák   
ASPV TJ CHSIvana TomkováOndřej Bělohlávek Karamelky 
HC ChotěbořVladimír HalamkaEdmund NeubauerRadek Novotnýdorost" A"
FC ChotěbořJaroslav ŽejdlíkTomáš BencTomáš Tůmamladší Benjamínci" A"
SSK Chotěboř  Stanislav Chmelař  
Atlet. oddíl TJ CHS Chotěboř (TURBO)  Dagmar Novotnáml. žákyně 
SK Chotěboř- orientační běh Radek MelounJan Húbner "A" ( 4+3)
Atletika SK Chotěboř Veronika BenešováLeoš Pelouch "A"
Moderní karatePavel Sokol    

V pondělí ráno jsme odeslali sportovní komisi Rady výsledky hlasování našich čtenářů o nejlepší sportovce Chotěboře. Při jejich zpracování jsme zjistili, že vtipálkové hlasovali také pro mne, což jako psí sportovec vítám. Ale že hlasovali také pro mého pána, to už snad ani není vtip...

V pondělním regionálním vydání MF Dnes Vysočina píše Petra Marková článek "Chotěboř nezaplatila a ztratila doménu com". V článku se vyjadřují ke ztrátě městské domény zástupci tří zainteresovaných subjektů, podle mého dojmu jeden svaluje vinu na druhého či třetího, doména je však fuč. (Můj pán je také vlastníkem domény com, www.bobtailharry.com, a říká: Tohle by se u nás stát nemohlo, protože my hostujeme u perfektní firmy Czechia...) Autorka si v závěru popletla internetovou a e-mailovou adresu města a také název firmy GTS zaměnila za GPS (což je něco úplně jiného). Celý článek čtěte zde, pozítří už na internetu nebude.

V pátek poránu dokončil můj pán inovaci webových stránek města v rubrice Městský úřad podrobně. Tam tedy najdete veškeré informace o novém personálním obsazení všech odborů Městského úřadu. U každého pracovníka je uveden rozsah jeho činnosti, číslo dveří kanceláře a telefon, případně e-mail. Nově jsou u všech odborů uvedeny jejich úkoly.

Hlasování o nejlepší sportovce Chotěboře skončilo 10. ledna. Do naší redakce jste zaslali celkem 215 návrhů, z nichž ale některé jsou znehodnocené tím, že je evidentně posílal týž čtenář z téhož počítače mnohokrát za sebou. Jeden návrh neobsahuje jméno, ale názor čtenáře na anketu. Výsledky předáme v pondělí sportovní komisi, která je vyhodnotí. Pro zajímavost: První návrh přišel 27.11. na Bimbo Šimona (stolní tenis), poslední 10.1. na Ondřeje Valendu (držitel českého juniorského rekordu ve skeetu). Nominace na nejlepší sportovce jsme dosud neobdrželi a můžete si je přečíst na plakátech visících po městě.

Existují lidé, bohužel, se snahou kritizovat i to, čemu nerozumějí. Napsal nám jistý Peter T. silná slova: "Jen by mě zajímalo kterého kreténa napadla registrace domény .com, když to platí pouze pro Ameriku. Jde vidět, že se v počítačích opravdu vyznáte."
Vyznáme se, vyznáme, proto dávno víme, že doménu com lze vlastnit i v Česku, ostatně jednu má ve vlastnictví i naše redakce a druhou přes rok vlastnilo město Chotěboř a že o ni přišlo, není naší vinou...

Naše Radniční okénko přínáší rozhovor se starostou o hlavních záměrech rozvoje města. Dozvíte se tam též, že můj pán bude ještě v lednu spravovat webové stránky města.

Během několika dnů dostanou všichni obyvatelé našeho města do svých poštovních schránek tiskopis, který jim poskytne podrobné informace o tom, jak funguje městský úřad po reformě veřejné správy. Stejné informace najdete i v městských webových stránkách (na stránce Městský úřad podrobně).

Na neukázněné řidiče na Chotěbořsku zkouší psychologii. Tak se jmenuje článek ve středečních novinách Vysočina, který vám doporučujeme si přečíst zde.

Poliklinika Chotěboř informuje:
soukromá kožní ambulance MUDr. Varjassyové (čti Varéšijové) má přímé telefonní číslo :
569 621 000

Na svých webových stránkách se dvě chotěbořské politické strany vracejí ke komunálním volbám.
Předseda chotěbořské ČSSD Milan Stránský tam píše:
"Jsem rád, že sociální demokracie je v našem městě u veřejnosti velmi kladně vnímána a hodnocena, což se projevilo naposledy při povolebních vyjednáváních. Že se nenaplnila naše předvolební očekávání je věcí pro nás jistě nemilou, ale asi jsme nebyli tak přesvědčiví, jak jsme si mysleli ! Na rozdíl od jiných však nebylo subjektu, který by s námi nechtěl  po komunálních volbách hovořit, co bude dál. I to je uměním a výsledkem pro sociální demokracii bylo získané místo starosty. Je to pro nás po osmdesáti letech (Harryho pozn.: kdy Chotěboř měla naposledy socdem starostu), při samostatné kandidatuře, zavazující úspěch a mohu Vás ubezpečit, že si ho budeme chtít u Vás zasloužit! "
Webmaster
chotěbořské ODS Stanislav Šíp tam píše: "Vaše hlasy vynesly MS ODS v Chotěboři na druhé místo, přesto je však ODS v Chotěboři v současné době v absolutní opozici, pokud se ptáte proč, je na to velice jednoduché vysvětlení. Povolební jednání v Chotěboři se totiž nesla ve stylu každý s každým, jen když to bude proti ODS a jejím zvoleným zastupitelům. To dokazují mimo jiné i výsledky voleb starosty a místostarosty. Zatímco v případě volby starosty je podpora všech sdružení a stran včetně KSČM (mimo ODS) zjevná (17:4), v případě volby místostarosty se o tom které strany a sdružení jej podpořily můžeme jen dohadovat. ODS tedy po delší době opouští Chotěbořskou radnici, nemůžeme se tedy podílet na řízení města tak jak bychom rádi a bude to mít určitě dopad na plnění našeho volebního programu, ale slibujeme alespoň dobrou práci našich zastupitelů a členů a příznivců zvolených do kontrolního a finančního výboru města. ODS tedy po delší době opouští Chotěbořskou radnici myslím, že je třeba říci díky za vykonanou práci. ODS tedy po delší době opouští Chotěbořskou radnici, věříme však v náš brzký návrat na ni. Přesto, ale samozřejmě přeji novému vedení města mnoho úspěchů a mnoho povedených činů pro město, neboť věřím a doufám v to, že nám všem jde především o Chotěboř."

V prosinci se chotěbořským maminkám narodilo 11 dětí, čímž je po bídě minulých měsíců překonán rekord ze září 2002 (tehdy 10). Dokonce na Silvestra se narodili dva kluci (jeden z Bílku). Podle našich informací je prvním dítětem nového roku Nikola Nepokojová, ale jistě to budeme vědět až příští úterý. Podrobnosti v naší rubrice Narodili se.

Vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře za rok 2002 se bude konat v pátek 17.1. v 17 h v Sokolovně. Již byly vyhlášeny nominace v jednotlivých kategoriích (mimo sportovce vybraného vřejností) a dokonce vylepeny na plakátech po městě, ale bohužel ani sportovní komise Rady, ani referentka MěÚ pro kulturu a sport, nám nominace dosud neposlali...

Pozvánka na koncert. Kruh přátel hudby při Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři zve srdečně všechny příznivce krásné a kvalitní hudby na recitál vynikajícího českého klavírního virtuóza Daniela Weisnera (1969), absolventa studií ve třídách prof. Valentiny Kameníkové a prof. Petera Toperczera. Daniel Weisner, úspěšný účastník řady interpretačních soutěží a mezinárodních mistrovských kurzů, je vyhledávaným sólovým a komorním hráčem, vystupoval na koncertech ve většině evropských států a také v USA a Jordánsku. Weisnerův repertoár je široký, řada skladeb jím byla přímo premiérována. Tento mimořádně úspěšný umělec má rovněž obsáhlou diskografii a nahrává pravidelně pro Český rozhlas.
Na programu koncertu, který se bude konat 16.ledna od 19,30 hodin v koncertním sále ZUŠ, zazní ve Weisnerově  podání skladby W.A.Mozarta, L.van Beethovena, L.Janáčka, F.Schuberta a S.Prokofjeva. Koncert je čtvrtým v pořadí abonentní koncertní sezóny 2002/2003 Kruhu přátel hudby při Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři. Jako tradičně proběhne za laskavé podpory Města Chotěboř a chotěbořské firmy Soleta. Podrobný program je na webu ZUŠ.
Kruh přátel hudby si zároveň touto cestou dovoluje upozornit veřejnost na změnu termínu koncertu Smyčcového tria (J.Wallinger, K.Plocek,J.Škrdlík). Koncert se bude konat místo 13.2. ve čtvrtek 6.února v sále ZUŠ Chotěboř od 19,30 hodin. Milan Moc, SKVH Chotěboř.

Organizátor dnes už slavných chotěbořských conů Vašek Pravda podává reportáž o zatím posledním, Avalconu Speciál, který se konal po vánočních svátcích v Chotěboři. Reportáž si přečtěte zde: CON: Reportáž ze speciálního Avalconu, dojmy pravidelného účastníka conů zase zde: CON: Scifistovy pohodové vánoce v Chotěboři.

6.1. zasedla poprvé v novém roce Rada města Chotěboře. Podrobnosti jsou v naší rubrice Radniční okénko.

Svazek obcí Podoubraví má od Nového roku nového předsedu. Stal se jím starosta Nové Vsi Miloš Uchytil. Ve středečních novinách Vysočina říká, že Podoubraví se musí především zviditelnit a uvádí další své plány. Článek si přečtěte zde.

Naše rubrika Radniční okénko přináší nové informace. Dočtete se tam, kde najdete na webu seznam všeho, co si nyní můžete vyřídit na Městském úřadě v Chotěboři. Dále jsou tam uvedeny změny v e-mailových adresách Městského úřadu i vedení města.

Nejen chotěbořská radnice má problémy s internetem, mají je také Noviny Havlíčkobrodska, součást novin Vysočina. V tomto roce zatím vyšla jejich internetová mutace jen dvakrát, naposledy 4.1. a ani dnes v úterý tam zatím nové vydání není. Navíc tam mají zmatky v odkazech ve Zpravodajství i ve Sportu. Na rozdíl od chotěbořské radnice, která za své potíže nemůže, se totéž nedá o Novinách Havlíčkobrodska říci. Jistě by bylo slušné čtenářům sdělit, kdyže vlastně noviny vyjdou...

Podle dosavadních informací se zdá, že vina za zmizení domény com města Chotěboř (viz níže) bude asi na providerovi GTS. Ten patrně nevyfakturoval další roční poplatek za doménu, čímž nebyl zaplacen a doména byla v zahraničí přesměrována na webový vyhledávač tamního zřizovatele domén com. Je tedy jistá naděje, že se podaří doménu www.chotebor.com znovu zakoupit. Pro internetového providera GTS to ovšem není zrovna dobré vysvědčení a je zábavné číst si v této souvislosti reklamní slogany na jejich webu...

Hokejové novinky Pepy Boháče přináší naše stránka Hokej, nezapomeňte tam nahlédnout.

Veřejné bruslení v tomto týdnu je na ZS v obvyklých dnech i hodinách: Středa 15 - 17 h, sobota 14 - 16 h, neděle 14 - 16 h.

Živý Betlém na náměstí v Chotěboři 26.12.2002.
Foto Pavel Voňka, text Milan Linhart.

Mládež z chotěbořské farnosti u svatého Jakuba ve spolupráci s rytmickou skupinou Pokus Chorus a za přispění technických služeb města i Jana Pavlase ze ZUŠ připravila pro veřejnost představení Živého Betléma, které mohli všichni, jež neodradil mráz, vidět na vlastní oči na svátek svatého Štěpána ve dvě hodiny odpoledne přímo na náměstí v Chotěboři.

betlem1.jpg (22579 bytes)
Šťastná Svatá Rodina (Karel Lorenc, Zdena Pavlasová) s právě narozeným Ježíškem v betlémské jeskyni.

betlem2.jpg (24093 bytes)
Klanění svatých Tří králů, Kašpara, Melichara a Baltazara (Zbyněk Juliš, Martin Škarvan a černý vzadu Karel Rykr)

Řidiči, pozor na mostek u Rozsochatce! V noci z pátku na sobotu tam mostek namrzl a projíždějící mladík dostal smyk a spadl s autem do potoka. Jak píší pondělní Noviny Vysočina, když mu jeli na pomoc brodští hasiči, dostali smyk ve stejném místě také a skončili převrácení na boku. Nikomu se nic naštěstí nestalo. Jak se už mnozí chotěbořáci přesvědčili, i při suchých silnicích jsou mostky nebezpečné, promrzají odspodu...

Chcete-li se dozvědět více o osudu a nynějším stavu domény www.chotebor.com, pak nahlédněte do služby Joker Whois na této adrese. Pro srovnání se pak jukněte, jaký je tam stav naší domény bobtailharry.com na této adrese. Mějte trpělivost, chvilku to bude trvat.

Z dosud neznámého důvodu vede od minulého pátku adresa webu města Chotěboře (www.chotebor.com) na úplně cizí stránku a mezinárodní registr InterNic ukazuje, že ji od 4.1. vlastní jakási cizí společnost! Tím nefungují ani e-mailové adresy na Městský úřad. Alternativní přístup na www.chotebor.cz funguje, ale mnohé odkazy z hlavní strany vedou stejně na chotebor.com, takže nejdou. Bude zajímavé sledovat, kdo to způsobil, zda technický správce stránek INCO s.r.o. nebo jeho provider GTS nebo někdo z Městského úřadu zapomněl zaplatit udržovací poplatek domény... Město Chotěboř má na své domény smůlu. První doména www.chotebor.cz mu byla před časem ukradena (psali jsme o tom v listopadu 2001), později ale vrácena. Druhá v té době zakoupená doména je nyní fuč...

Situace popsaná vlevo je o to horší, že pondělní regionální vydání MF Dnes Vysočina upozorňuje na volbu nejlepšího sportovce hlasováním veřejnosti v Chotěboři a uvádí adresu www.chotebor.cz, kde se ale o tom nepíše. Řada čtenářů tak bude bloudit po webu města neúspěšně.

HC Chotěboř dospělí i junioři prohráli vstupní utkání finálového kola svých krajských lig. Podrobnosti na naší nové stránce Hokej (2003). Doufejme, že přísloví "První vyhrání z kapsy vyhání" platí i pro hokej...

ohnostr03t1.jpg (11279 bytes)ohnostr03t2.jpg (11791 bytes)

Další snímky z letošního novoročního ohňostroje v Chotěboři nám poslal Tomáš Mrtka.
Máte-li takové i vy, pošlete nám ty zdařilé mailem.

Také junioři HC Chotěboř postoupili do finálové části I. krajské ligy hokejových juniorů. Sdělil nám to Josef Boháč z HC Chotěboř s tím, že HC to považuje za úspěch. Podrobnosti o dalších utkáních jsou na naší hokejové stránce Hokej.

Internet se stal novodobým Ježíškem pro děti v Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře. Jejich adresu si na webové stránce domova vyhledali sponzoři až z Anglie, kteří jim přivezli vánoční dárky.

Tradiční Hokejový turnaj firem hraný na chotěbořském Zimním stadionu vyhráli zedníci firmy Jaroslav Novotný z Chotěboře. Gratulujeme!

Své snímky z letošního ohňostroje nám poslal Mirek Stehno. Všimněte si dobře osvětlených střech budov na náměstí, vlevo střecha hotelu Vysočina, uprostřed věžička staré radnice a vpravo svítí nově osvětlený kostel.

ohnostr03s1.jpg (6392 bytes)ohnostr03s2.jpg (6523 bytes)
ohnostr03s3.jpg (8074 bytes)ohnostr03s4.jpg (6033 bytes)

Přejeme všem našim čtenářům hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce !

SciFi Klub Avalon Chotěboř (Vašek Pravda & His Boys) tu uspořádá letos opět velkou republikovou akci: Filmový festival fantazie (10 promítacích místností) a Festival Fantazie Parcon, ve dnech 28.6. - 6.7. 2003 v Chotěboři. Podrobnosti budete postupně nacházet na adrese www.festivalfantazie.cz.

Více než 1000 diváků se sešlo na chotěbořském náměstí ke sledování Novoročního ohňostroje, půl hodiny po silvestrovské půlnoci. Velkolepý zážitek trval 10 minut a další stovky lidí jej sledovaly kvůli mrazu z oken svých bytů.

Povedly se vám snímky z letošního ohňostroje?
Pošlete nám ty nejlepší mailem.

ohnostr03a.JPG (6047 bytes)ohnostr03b.JPG (6067 bytes)
ohnostr03c.JPG (6463 bytes)ohnostr03d.JPG (6181 bytes)

1. ledna 2003, 0:30 h, ohňostroj na náměstí v Chotěboři.
Foto: Harryho pán

pf2003.jpg (58108 bytes)

Další Novinky z prosince 2002 najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát

Jméno:

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet