harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 54

harry.jpg (9789 bytes)

prosinec 2002

Harryho Novinky z první půle listopadu 2002 najdete zde

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 53 četlo: 6254


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Naše nová rubrika  radnice3m.JPG (9671 bytes) Zprávy z chotěbořské Radnice

Nová tel. čísla: zde nebo zde

Žádost k firmám a podnikatelům

Jsem tělesně postižený. Patřím k vítězům české abilympiády v počítačových dovednostech. Abych mohl reprezentovat svou vlast na celosvětové abilympiádě (což je soutěž pracovních dovedností a schopností tělesně postižených), musím uhradit spoluúčast cca 20 000Kč. Jelikož jsem již 2 roky bez práce, nemohu tuto částku ušetřit. Proto se obracím na podniky, soukromé podnikatele, a ty, kdo mohou pomoci, o sponzorský dar. Děkuji. Informace o abilympiádě pošlu. Jiří Slapnička, ul. Studentská 3259, 272 04 Kladno 4, jirslap@volny.cz

Sportovní komise Rady města Chotěboře hodlá v lednu 2003 vyhlásit nejlepší sportovce Chotěboře roku 2002. K již tradičním kategoriím přibude letos nová, Sportovec roku 2002 vybraný veřejností.
O vítězi této kategorie rozhodnou vaše hlasy. Hlasovat lze třemi způsoby: na hlasovacím lístku otištěném v Chotěbořském Echu, ve formuláři Chotěbořského Couriera (viz vpravo) nebo vyzvednutím hlasovacího lístku u okénka Městské policie ve vestibulu Městského úřadu a jeho vhozením do poštovní schránky naproti zmíněnému okénku. Hlasování končí dne 10. ledna 2003. Děkujeme za Váš hlas.
Za nejlepšího sportovce Chotěboře roku 2002 navrhuji:
(do okénka dejte myší kurzor a napište jméno)

Přejeme všem našim čtenářům veselého Silvestra (ale nezapomeňte na nás chudáky psy a neházejte nám petardy okolo nás...) a v novém roce hodně zdraví, štěstí a úspěchů!

V Chotěboři jsou od 1. ledna 2003 všechny důležité odbory, kromě referátu dopravy, v budově Městského úřadu v ulici Trčků z Lípy. Referát dopravy bude po dobu dvou měsíců, tedy ledna a února, k dispozici občanům Chotěbořska v Havlíčkově Brodě. V březnu se přestěhuje do Chotěboře.

opolka.jpg (3215 bytes)

<< Na Štědrý den oslavil sedmdesáté narozeníny Vilém Opolka, hlavní pokladník fotbalového klubu FC Chotěboř. Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti do dalších let přejí jubilantovi členové výboru FC Chotěboř a všichni hráči. Totéž jubilantovi přeje oddíl stolního tenisu TJ CHS, kde jubilant je hlavnim činovníkem oddílu, převzal žezlo po p.Šilhánovi, trénuje úspešně mladé hráče a sám také hraje. K přáním se připojuje i naše redakce. Pan Opolka byl vyhlášen 2. nejlepším trenérem Chotěboře za rok 1999 (viz zde). Najdete jej rovněž zde jako člena 2. nejlepšího družstva Chotěboře za rok 2000.

Naše nová speciální rubrika Radniční okénko právě vyšla, již ve vydání Leden 2003. O něco výše máte na ni odkaz. Je podobná těmto mým Posledním Novinkám, ovšem bude věnována výhradně novinkám z radnice (které v mých Novinkách už budou jen stručně), zprávy v ní budou postupně přibývat vždy celý měsíc a pak celá měsíční stránka poputuje do archivu, kde si ji budete moci kdykoli opět vyhledat. Pro novou rubriku napsal úvodní slovo starosta Tomáš Škaryd a najdete v ní mj. odkaz na článek o setkání starosty s šéfy velkých chotěbořských firem, v němž je 8 fotek, takže pokud jste je neznali, máte příležitost...

"V rámci hodnocení Ústavu pro informace ve vzdělávání v Praze jsme dostali pět hvězdiček z možných pěti." To říká ředitel Chotěbořského gymnázia Vladislav Smejkal novinám Vysočina v sobotu 28.12. Článek o novém přístupu školy ke studentům si přečtěte zde.

Fanoušci NHL, víte že máte web o NHL v češtině? Jeho adresa je pochopitelně www.nhl.cz a pro nás je zajímavé, že jedním z redaktorů webu je Pavel "P.B.K." Krupička z nedalekých Klouzov, jenž je též sportovním dopisovatelem našich novin.

Pomozte našemu čtenáři:
Dne 14.12.2002 v 16,30 byl v ul. Třešňová ztracen fotoaparát OLYMPUS. Vzhledem k tomu, že bez dalšího příslušenství a software je fotoaparát nefunkční, prosím nálezce o kontakt na mobil č. 602 168 515. Nabízím zajímavou odměnu. Děkuji.

Richard Macků (Akéla) a Jakub Hájek (Rys), skauti z Chotěboře, dopravili 21.12. rychlíkem z Havlíčkova Brodu Betlémské světlo až do Pardubic a na zastávkách v Hlinsku, Slatiňanech a Chrudimi jej předávali zájemcům. Jak píše pardubické vydání MF Dnes v tomto článku, v Pardubicích byli přivítáni s velkou pompou a došlo tam k trapnému přehmatu, když místní moderátor tvrdil přítomným, že manželka vítajícího radního, je první občankou kraje, která si Betlémské světlo zapaluje. Skauti z Chotěboře pak pokračovali v cestě až do Černožic, kde spolu se skautkami z Lochenic přinesli světlo do Domova důchodců.

Nový Organizační řád bude platit na Městském úřadě od 1. ledna. Výpis z něj si můžete přečíst na webu města zde.

Díky našemu rodáku Jirkovi Brožkovi, studujícímu v Praze, vzniká pro všechny příznivce létání na počítači model města Chotěboře do známého programu MS Flight Simulator. Počítačoví piloti tak budou moci při létání nad naší vlastí zaletět též k Chotěboři, nad Chotěboř a obletět komín Chotěbořských strojíren. I takto lze naše město učinit známějším a Jirkovi budiž za to dík.

Dvě konkurzní řízení vypsala Rada města Chotěboře. Máte-li zájem stát se ředitelem Technických služeb města či Školní jídelny, prohlédněte si vyhlášené konkurzy na webu města zde.

pfaurore.jpg (47843 bytes)

<< Přání všem čtenářům Chotěbořského Couriera, šťastné Vánoce, úspěšný Nový rok a hodně zdraví, Vám posíláme tentokrát společně se svou kolegyní, bobtailí fenkou Aurore (na snímku je vpravo).
Kliknutím zvětšíte přání na normální velikost.
Totéž vyřizujeme i od našich pánů, Milana Beneka z Velkých Bílovic a Jiřího Poděbradského z Chotěboře. Aurore dostala k vánocům novou doménu www.aurore.cz, co dostanu já, to ještě moji páni tají...


Avalcon Speciál 2002
To nejlepší z Euroconu
27.-29.12.2002
KD Junior Chotěboř

Podrobnosti zde

(Pro Chotěbořáky je vstupné jen 80 Kč)

Vážení občané,
přeji Vám krásné a spokojené prožití vánočních svátků v kruhu svých nejbližších a věrných přátel.

Rovněž Vám přeji v novém roce pevné zdraví, štěstí a mnoho osobních i pracovních úspěchů.
Ing. Tomáš Škaryd, starosta
Čtenářům Chotěbořského Couriera přeji hezké sváteční chvíle!
Slavnostní osvětlení kostela je zatím neúplné,
protože celkový náklad na toto osvětlení bude zhruba 75 000 korun na materiál. Rada města odsouhlasila převod 20 000 korun z položky drobné stavby, farnost přispěla 5 000 korun a sponzorské dary se již vyšplhaly na 35 000 korun. Vzhledem k tomu, že toto osvětlení je podstatně trvanlivější než ohňostroj, kde se za pouhých 20 minut vystřílí do vzduchu 80 tisíc korun, radnice i farnost uvítají další sponzorské dary na tento účel, aby se do jara podařilo nasvítit celý kostel. Nyní svítí hlavně věž a malá věžička na střeše (zblízka je v ní krásně vidět zvon), ale zbývá to nejdůležitější: hlavní loď a presbytář, které jsou nejlépe vidět při příjezdu do města z hlavní silnice od zámku. Případní sponzoři se mohou hlásit u místostarosty, na Technických službách nebo na faře. Za již odvedenou práci náleží poděkování panu Krumlovi, řediteli TS a jeho kolegům.
S přáním klidných a radostných svátečních dnů Milan Linhart, místostarosta.
Vážení občané, zvu Vás jménem Města Chotěboře na tradiční Silvestrovský ohňostroj, který se uskuteční 1.1.2003 v 0.30 h na náměstí T.G. M. v Chotěboři.
Na ohňostroj přispělo spolu s Městem Chotěboř 21 následujících firem a to celkovou částkou 80.000,- Kč: Interlignum a.s., Roboterm s.r.o, AUCON s.r.o, ZZN Havl. Brod, Chotěbořské strojírny služby a.s., AGROEKOL s.r.o, CAMONA s.r.o, FEROPLAST s.r.o, Jednota OVD Havl. Brod, Pavel Halama – Panský dům, CHEOPS s.r.o, Statek Doubravka s.r.o, ALKA Holding s.r.o, DESIGN Chotěboř s.r.o, STUREL s.r.o, UN STAV s.r.o Chotěboř, CHOVPRODEJ, KABA sport, Realitní kancelář REPOS s.r.o, JCS Computer, INCO s.r.o. Jako sponzorský dar ohňostroj provede a jeho režii hradí Dana Niklová, hospůdka Niklovna.
Děkuji všem jmenovaným sponzorům za jejich finanční příspěvek a přeji jim mnoho úspěchů v roce 2003.
Ing. Tomáš Škaryd, starosta města
V neděli 22.12. v podvečer bylo poprvé rozsvíceno slavnostní osvětlení chotěbořského kostela. Přibylo tak k dosavadnímu osvětlení staré radnice (budovy ZUŠ s věžičkou). Osvětlení kostela provedly Technické služby ve spolupráci s režizérem Davidem Bonaventurou. K této akci se ještě vrátíme podrobněji i se snímky.
O vánočních svátcích se hrají na ZS Chotěboř tři turnaje: ve  Čt 26.12. Turnaj starších žáků;  v So 28. 12. Turnaj chotěbořských firem; v Po 30.12. Turnaj mladších žáků. Začátky všech turnajů jsou v 8.00 hod.  
Pro informaci: Turnaj chotěbořských firem se hraje již třetím rokem. Hraje se o skleněný putovní pohár. Hlavními organizátory jsou hokejoví nadšenci z GCE Chotěboř. Mužstva jsou složena ze zaměstnanců jednotlivých firem. Letošní ročník bude mít pět účastníků: GCE, TENEZ, Interlignum, Plynaři a Jaroslav Novotný (stavební firma). Jelikož má většina hráčů na sobě pouze částečnou výstroj, hraje se s některými omezeními hlavně ve střelbě a hře tělem. Petr Cakl, HC Chotěboř.
Příznivce hokejové Bundesligy Chotěbořska upozorňujeme, že díky Petru Caklovi z HC Chotěboř máme na stránce Bundesligy všechny dosavadní výsledky a program pro vánoční svátky.
Tři novinky z radnice: 19.12. se starosta Tomáš Škaryd sešel s 16 zástupci místních velkých podniků a Okresní hospodářské komory. Zaměstnanec Městského úřadu bude od 1.1. také tajemníkem Svazku obce Podoubraví. Rada města navrhla vytvoření společných Technických služeb pro obce Podoubraví. Podrobnosti se dočtete v naší nové stránce Radniční okénko, kterou uvedeme ještě před Vánoci.Maturitní ples studentů Gymnázia Chotěboř se tentokrát koná v sobotu 21.12. nikoli v Chotěboři, ale v Havlíčkově Brodě, Na ostrově. Bohužel, na webu Gymnázia žádné info o plesu není.

Rada města projednala žádost Rybářství Vysočiny o povolení prodeje vánočních kaprů na náměstí v Chotěboři ve dnech 20.-23.12.2002. Rada města žádosti vyhovuje

Rada města projednala a schvaluje prodej živých ryb – pstruhů z automobilu IVECO firmy Jiří Fikar, Nádrže Doubrava, Víska u Chotěboře na náměstí T.G.Masaryka v Chotěboři ve dnech 20.12 a 23.12.2002 v době od 8:00 do 16:00 h.

Město Chotěboř i letos uspořádá Novoroční ohňostroj za pomoci místních firem, které přispějí svými dary k základní částce 20 tisíc Kč věnované městem.

Další hokejové zprávy od Josefa Boháče: S Kutnou Horou bude začátek v sobotu v 18 hodin. Předtím jsou utkání žákovského turnaje 8. tříd takto: V So 13:30 h. HB - Kadaň , 3x 15 min čist,času, pak Kadaň -Zvolen. V neděli již od 7:30 h HB -Zvolen. Ostatní utkání  jsou v Kotlině. Naše Aréna uvidí špičky žákovských soutěží. Mezi svátky je zde turnaj podnikových týmů, TENEZ obhajuje loňské prvenství, dále se dojednává přátelák s druholigovým Pelhřimovem na 29.12. v 17 hod.

SOU technické Chotěboř uspořádalo šestý ročník předvánočního turnaje v malé kopané pro okresní základní školy. Devět mužstev hrálo ve dvou základních skupinách, ze kterých do finále postoupily čtyři nejlepší kolektivy. Palmu vítězství si odnesla ZŠ Krucemburk, druhá skončila Maleč a třetí Havlíčkova Borová.

V pondělí 16.12. zasedla podruhé nová Rada města Chotěboře a její usnesení si jako vždy můžete přečíst zde. Z velkého množství pro vás vybíráme: Rada města souhlasí se zajišťováním výkonu dopravně správních agend v objektu bývalého Okresního úřadu Havlíčkův Brod v ul. Pražská 2954, Havlíčkův Brod zaměstnanci MěÚ Chotěboř, odboru dopravy a silničního hospodářství, a to na dobu určitou, nejpozději však do 31. 3. 2003. Rada města pověřuje vedoucí odboru pečovatelské služby MěÚ Chotěboř rozhodováním o umístění a přidělování bytů v  Domě s pečovatelskou službou v Chotěboři, ul. Dr. Rykra čp. 980. K přidělení bytu je nutný souhlas předsedy sociální komise. Rada města projednala návrh odboru životního prostředí a zemědělství na komplexní realizaci regenerace parkového náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři, podle schválené dokumentace, kterou vypracoval UrbioProjekt Plzeň. S předloženým návrhem souhlasí a ukládá vedoucímu odboru životního prostředí a zemědělství vypsat veřejnou soutěž na komplexní realizaci regenerace parkového náměstí. Rada města navrhuje provést kompletní zmapování situace chodníků v Chotěboři a to včetně povrchu. Radě města předložit do 31.1.2003. Rada města odvolává p. Jiřího Poděbradského z funkce správce internetových stránek města Chotěboře ke dni 31. 12. 2002. Rada města pověřuje p. Ing. Václava Kovačku, informatika MěÚ Chotěboř, správou internetových stránek. Rada města bere na vědomí připomínky občanů ulice Zámecká k probíhající výstavbě kanalizace a dále k udržování překopů v Parkové ulici. Rada města ukládá stavebnímu úřadu MěÚ Chotěboř soustavně kontrolovat stav překopů komunikací ve městě a zajistit nápravu zjištěných nedostatků. Rada města projednala žádost p. Jiřího Němce z Chotěboře o provozování pravidelných trhů na náměstí T.G.Masaryka v Chotěboři v roce 2003. Rada města souhlasí s konáním trhů od března do prosince roku 2003 1x měsíčně vždy třetí úterý nebo pátek v měsíci od 6:00 – 18:00 hodin na městském tržišti proti OD Doubravka. Rada města souhlasí s konáním trhů na náměstí T.G.M. a to ve vyhrazených termínech schválených usnesením č. 6 ze dne 25.11.2002. Rada města vypisuje konkurzní řízení na obsazení funkcí ředitel příspěvkové organizace města Technické služby města Chotěboře a ředitel příspěvkové organizace města Školní jídelna Chotěboř a ukládá zveřejnit toto konkurzní řízení na místě obvyklém, v okresním tisku, na webových stránkách města a vyhlásit městským rozhlasem. Rada města schvaluje proplacení částky 20. 000,-- Kč z položky drobné stavby na účet Technických služeb na realizaci 1. etapy vnějšího osvětlení kostela. Zároveň ukládá jednat o přijetí sponzorského daru na tento účel. Rada města bere na vědomí záměr OVD Jednota Havlíčkův Brod prodat prodejnu potravin č.p. 280 v ulici Na Skřivánku a nedoporučuje jednat o koupi této prodejny. Rada města doporučuje na základě výsledků ankety o krajské příslušnosti zastupitelstvu města schválit setrvání města Chotěboře v Kraji Vysočina a ukončit aktivity směřující ke změně krajské příslušnosti na Pardubický kraj.

Oficiální zpráva o Lékařské službě první pomoci: od 1.1.2003 bude v dosavadních prostorách Zdravotnické Záchranné Služby poskytována ve všední dny od 17.00 do 22.00, o víkendech a svátcích pak od 8.00 do 22.00, a to pouze pro dospělé a bez návštěvní služby (pouze v prostorách pohotovosti) ! Dětská pohotovost bude poskytována v Havl. Brodě.

Upozornění pro návštěvníky chotěbořské polikliniky : prvním ordinačním dnem kožní ambulance, provozované MUDr. Varjassyovou (čti  Varéšijovou) je pátek 3.1.2003, a to od 7.30 hodin. Další informace o ordinační době na hlavní straně webu polikliniky .

Vítězem Mikulášského mariáše v Klouzovech se stal domácí Jiří Trojan, další místa obsadili Jan Zmek a Rudolf Matoušek. Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů. Přihlášky na Novoroční mariáš (koná se 4. ledna) přijímá opět P. Krupička na čísle 723 683 933.

První vánoční přání nám dorazila mailem od spisovatelky a básnířky Marty Urbanové, od rottwailerky Bekky a její smečky a z DDM Junior. Děkujeme! Naše přání v elektronické podobě můj pán připravuje. Zásadně ignorujeme Českou Poštu, papírová přání neposíláme, ale děkujeme všem, kteří nám je posílají. První byly (jako každý rok) CHS Služby.

Hokejové zprávy od Josefa Boháče: Na žádost Kutné Hory hrajeme místo v neděli již v sobotu od 18 hodin. Ve středu čekáme Choceň v dramatickém boji, půjde jí o to, aby se dostala do postupové čtyřky. Můj tip na čtyřku je Chotěboř, Litomyšl, Jesenčany a rozhodne se mezi M. Třebovou a HBB, ale spíše postoupí MT.

Tento týden se veřejně bruslí na ZS ve středu od 15 do 17 hodin a v neděli od 14 do 16 hodin. V sobotu bruslení není, hraje se tu část Vánočního turnaje žáků (viz níže).

Na neděli 22. prosince je připraveno přívítání Betlémského světla v Chotěboři. Na náměstí T.G.Masaryka bude od 16.00 probíhat skautský doporovodný program, především soutěže (např. malířská soutěž, za příznivých sněhových podmínek se uskuteční i velká soutěž ve stavění sněhuláků). Krátce před půl pátou bude posvěcen vánoční strom a v 17.30 bude za zvuku fanfáry slavnostně zažehnut oheň, který bude hořet Betlémským světlem v indiánském tee-pee přímo na náměstí. Následovat bude hudební doprovod žáků chotěbořské Základní umělecké školy a pěveckého sboru Doubravan. V malých lucerničkách si bude moci každý odnést domů plamínek Betlémského světla, který je předvánočním poslem světla a pokoje do duší všech lidí; plamínek, který v jednom okamžiku hoří na tisíci místech, v tisících domácností, u tisíců lidí dobré vůle po celém světě. Oheň na chotěbořském náměstí zapálí po jeho krátkém představení zástupce skautů, kteří rozváží Betlémské světlo takřka po celé Evropě, zástupce Českých drah, které se staly významným partnerem při rozvážení, představitel města Chotěboře a zástupce sdružení pro postižené děti a mládež - každý symbolicky z jedné světové strany.

Vánoční turnaj žáků 8.tříd v ledním hokeji. Ve dnech 21., 22. a 23. 12. 2002 se koná mezinárodní turnaj města Havlíčkův Brod žáků 8.tříd v ledním hokeji na zimních stadionech v Havlíčkově brodě a v Chotěboři.Turnaje se zúčastní hokejová družstva z České republiky a Slovenska,která ukáží kvalitu této nejvyšší žákovské kategorie v jednotlivých regionech obou zemí.Zástupci jednotlivých regionů jsou:HC Vágner plast Kladno, SK Kadaň, KLM Vajgar J.Hradec, HC Slezan Opava, HKM Zvolen a domácí HC Rebel Havlíčkův Brod.Turnaj začíná 21.12.2002 v nové hokejové aréně v Chotěboři ve 13.30.hod.zápasem HC Rebel Havl.Brod a SK Kadaň. Začátek utkání v Havl.Brodě 22. a 23.12.2002 vždy od 8°°hodin.Vyhodnocení se uskuteční na zimním stadioně v Havl.Brodě 23.12.2002 v 15°°hodin. Na Vaši účast se těší hráči a pořadatelé.

TJ Sokol Chotěboř pořádá 22. prosince 2002 druhý ročník sokolského kondičního vánočního běhu. Start ve 14 hodin v zámeckém parku, trať dlouhá 2700 metrů pro všechny kategorie. Pořadatelé zvou na akci všechny příznivce pohybu, v cíli závodu čeká na každého startujícího vánoční překvapení.

Tečku za snahami o odtržení od Vysočiny zřejmě udělají zastupitelé v Chotěboři, píše v sobotním regionálním vydání MF Dnes Linda Kadlecová. „Bylo by dobré, kdyby i ostatní obce se obdobným způsobem v zastupitelstvu vyjádřily k této záležitosti a mohli jsme se věnovat rozvoji regionu a ne přehazování hraničních kamenů,“ řekl jí místostarosta Chotěboře Milan Linhart. Celý článek si přečtěte zde, ale rychle, v úterý už na internetu nebude. Pro přesun do pardubického kraje se vyslovily obce Jedlá, Čečkovice, Jeřišno, Klokočov, Libice nad Doubravou, Nejepín, Podmoklany, Sloupno, Víska a město Ždírec nad Doubravou.

Na závěr roku připravila Multimediální kavárna Modrá hvězda několik netradičních akcí. Kromě pravidelných sobotních tanečních večerů a videoprojekcí proběhne například v sobotu 21. prosince "1. karnevalová besídka, aneb šibřinky v Modré hvězdě". Jak již název napovídá, půjde o předvánoční taneční večer s maskami, básničkami a jinými překvapeními. Zato v neděli 29. vyvrcholí oblíbená zpěvácká Karaoke show zábavným večerem "Zlatý slavík Chotěboře". Soutěžit se bude jako v televizi. Porota, body a velká cena pro vítěze. Registrace zpěváků předem zde nebo osobně v kavárně. Vítáni jsou všichni zpěváci i obecenstvo. Aktuální program naleznete jako vždy na http://www.modrahvezda.com/akce.htm.
"Především chci plně pracovat pro firmu, kde jsem nyní zaměstnán," říká bývalý starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal pátečním novinám Vysočina v rozhovoru, který si můžete přečíst zde.

V neděli 15.12. se mění jízdní řády a tak jistě přijde vhod mimořádné vydání Chotěbořského Echa. Je již k dostání v trafikách a přináší jízdní řády autobusů i vlaků projíždějících Chotěboří.

Druhé zasedání nového Zastupitelstva města se konalo v pondělí 9.12. a jeho usnesení si můžete jako vždy přečíst na webu města zde. Jako obvykle pro vás vybíráme ta zajímavá: Zastupitelstvo schválilo novou vyhlášku o svozu odpadů, v níž je stanoven poplatek fyzické osoby na 350 Kč za rok, některé skupiny obyvatel jsou od poplatku osvobozeny (tady jsme zvědavi, jak to dopadne, protože nedávno zrušil Ústavní soud obdobnou vyhlášku jisté obce, kde rekreanti byli z poplatku osvobozeni, s odůvodněním, že nelze některým skupinám obyvatel stanovit výhody...). Zastupitelstvo schválilo termíny zasedání v příštím roce, první Rada bude 6.1., první Zastupitelstvo se sejde 20.1. Začátky zasedání Zastupitelstva byly posunuty na 16 hodin. Dále Zastupitelstvo schválilo měsíční odměny pro neuvolněné členy Rady, Zastupitelstva a komisí. Zvolilo první dvě komise, a to kontrolní (předsedou zvolen Jiří Pavlásek) a finanční (předseda Zdeněk Stejskal), lze tedy konstatovat, že ODS není tak úplně zcela ze hry, jak se to původně zdálo... Nakonec Zastupitelstvo schválilo rozpočtové provizórium na první měsíce nového roku. Můj pán se tentokrát na zasedání z pracovních důvodů nedostal, takže to je vše, co vám můžeme o zasedání říci.
Ahoj Harry, s odporem jsem si přečetl blábol pana Š. jako reakci na Tvůj článek o zrušení prodejny na Skřivánku (o kterém jsem mimochodem vůbec nevěděl).  Vím o spoustě lidí, kterým se velké supermarkety začínají pomalu, ale jistě zajídat. Jedná se hlavně o ty, kteří si potřebují koupit třeba jenom svačinu. Takových lidí mám ve své prodejně v Obolcích (která ještě zázrakem funguje) většinu. Samozřejmě se cenami a sortimentem měřit z velkými nemohu, ale rychlostí a účelovostí prodeje si myslím, že soupeřit můžu. Už vidím pana Š. jak si jde koupit svačinu a stráví u toho půl hodiny. No nic, my to nepředěláme. Trochu jsem si ulevil a jenom doufám, že s příchodem nových radních bude radnice velkorysejší co se mých dotací na pojízdnou prodejnu týče, abych z toho nemusel udělat včelín. Z pozdravem rocku zdar Zbyněk Mrkvička.

Stanovením nových úhrad za svoz a likvidaci komunálního odpadu pro občany se zabývalo pondělní zasedání Zastupitelstva města. Zatím jsme nedostali jeho usnesení, takže podrobnosti si můžete přečíst pouze v novinách Vysočina zde.

V pátek se konají vánoční trhy na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři od 8 do 17 hodin.

Čtenář Z. má na problém rušených prodejen (viz níže) jiný názor než čtenář Š. a polemizuje s jeho výroky: "Jakakoli konkurence vetsiho typu totiz nebyla do Ch. nikdy vpustena." - jakpak by se tady asi uzivila? Uz vidim, jaxe tady stavi Hypernova, Kaufland a Carrefour zaroven...
"Jestli mate na mysli bolsevickou Jednotu a jeji zbozi rozhazene po zemi" - nevim, nevim, ale zbozi rozhazene po zemi jsem naposledy videl v Penny Marketu...
"a prodejny typu U Dvou Dasenek nemohou konkurovat...sortimentem" - no jo, jenomze v obchode s potravinami jaksi necekam, ze si koupim kabat, kalhoty, televizi, dva kusy PC a olej do auta...
"...pristupem k zakaznikum" - nedavno jsem musel vystat hodinovou frontu v brodske Hypernove, pricemz jsem tam nemel kde zaparkovat a navic se tam jelo na jedinou kasu z asi sesti, tomu rikam pristup jako blazen. Mala prodejna prave timhle konkurovat musi.
Posledni vetu komentovat nebudu, ponevadz...mno... Mejte se fajn a nenechte se otravit.

Díky za zastání, otrávit se určitě nenecháme... Jak dále čtenář Z. upozorňuje, už tu zbývá jen pojízdná prodejna pana Mrkvičky, která nemá též na růžích ustláno. Zatím jezdí po vesnicích, ale brzo by mohla začít jezdit i po městě, ne?

V pět hodin středečního rána (11.12.) nám teploměr ukazuje mínus 13 stupínků pana Celsia přesně, do sedmi to pak kleslo ještě o pět desetin. Moji páni na to hudrují, ale já na tom vydělávám, dostávám do toho mrazu víc krmení i mlsků. Jen ten sníh mi chybí, je daleko lepší pití než voda, která mi navíc v misce zamrzá...

Pohleďte, jak mi to dal sežrat čtenář Š., který ještě týž den reagoval popuzeně na mou poznámku o zrušení prodejny potravin (viz níže): "Rekace na clanek o uzavreni prodejny Na Skrivanku: Nevsiml jsem si, ze by v Ch. byly nejake velkoprodejny potravin, ktere by nekoho ruinovaly. Jakakoli konkurence vetsiho typu totiz nebyla do Ch. nikdy vpustena. Jestli mate na mysli bolsevickou Jednotu a jeji zbozi rozhazene po zemi, tak to je k smichu. Penny Market to s konkurenci v Ch. jaksi nevytrhne a prodejny typu U Dvou Dasenek nemohou konkurovat nikdy nicemu svymi cenami, sortimentem, otviraci dobou i pristupem k zakaznikum. Uz se zamyslete nad obsahem svych clanku! Jestli si vas novy starosta vybral jako toho, kdo bude na internetu zverejnovat informace o deni ve meste na netu, tak to potom pomahej Chotebori Panbuh. (Priste, nez uverejnite nejaky ctenarsky prispevek, vyzadejte si laskave souhlas autora - autorska prava vam asi nic nerikaji.)"    
Nechávám to bez komentáře, jenom tolik: napočítali jsme čtyři prodejny potravin (jedna na náměstí), zrušené po otevření marketů v Brodě a Chotěboři.

Dobře dopadla prosba naší čtenářky o ubytování jejího tatínka v Chotěboři na dobu léčení maminky. Jak nám čtenářka napsala, hned po uveřejnění v našem listě se jí ozval pan Moutelík z Hotelu U zámku a nabídl jí výhodné ubytování. Proto její prosbu z této stránky stahujeme a panu Moutelíkovi děkujeme i my.

Tak nám supermarkety zlikvidovaly další prodejnu potravin, nyní u nás ve vedlejší ulici. Říkali jsme jí U dvou Dášenek a měla tu výhodu, že byla blízko, takže nebyl problém něco zapomenout koupit, prostě se tam skočilo znovu. Obsluha vlídná a usměvavá, sortiment dostačující a moje panička to měla cestou z práce. To vše už nebude, na hlavní straně našeho listu najdete inzerát majitele, že budovu prodá. Těžko se v konkurenci velkoprodejen najde kupec, který by tu opět zřídil prodejnu. Spíš to někdo koupí na kanceláře a sklady. A moji páni, auta nemajíce, budou klusat pro každou blbost přes půlku města do velkoprodejen, kde se úsměvu a lidského kontaktu nedočkají a na košík i pokladnu budou stát fronty. To je rub konzumního trhu. Mohli by tam posílat mne, ale psi do prodejen nesmějí...

Doporučujeme sledovat http://poliklinika.chotebor.info/aktuality.htm, informace o prosincovém ordinačním režimu polikliniky Chotěboř i některých dalších zdravotnických zařízení ve městě.

Východní vítr, jak už to v zimě bývá, přinesl celodenní mráz, který je tu už po celý víkend. V sobotu to ještě šlo, ale v neděli přituhlo a v noci na pondělí tu bylo mínus 12 stupňů Celsiových. Spím stále venku, takový mráz mi nevadí, jen jsem požádal paničku, aby mi do pelíšku přidala obvyklý zimní starý kožich. Přece jen je mi už sedm a půl roku, tak mám rád odspodu teplo.

Kožní ambulance na chotěbořské poliklinice plynule pokračuje! Novou poskytovatelkou této zdravotnické služby se stává od 1.1.2003 soukromá kožní lékařka MUDr. Varjassyová (čti :Varéšijová - dosud Okresní nemocnice HB), která bude provozovat kožní ambulanci ve stávající ordinaci (bývalá "pohotovost"). Ordinačními dny budou pondělí, středa a pátek. Ordinační doba bude zveřejněna po upřesnění lékařkou. Zdravotní sestrou i nadále zůstává paní Pešková.
Zpráva převzata z webové stránky aktualit chotěbořské polikliniky http://poliklinika.chotebor.info/aktuality.htm 

Tak jsme úspěšně přestáli změnu technického vybavení redakce a reinstalaci softwaru, zatím všechno funguje a stihli jsme to do nedělního včera, jak plánováno. Já jsem se podílel hlavně hlídací službou, ostatní zvládl můj pán...

Neuvěřitelných šest set návštěvníků zavítalo v uplynulých třech dnech do Pilnova statku v Libici n.D., kde se konala již potřetí Vánoční výstava. Podrobnosti se dočtete v Novinách Vysočina zde.

Tady se zase můžete dočíst, že svůj vlastní betlém si koupili obyvatelé Libice n.D., jimž se na něj podařilo během tří měsíců vybrat šestatřicet tisíc korun.

V sobotu 7.11. v 16.45 hodin srazil na přechodu pro chodce na křižovatce v ulici Krále Jana neznámý řidič patnáctiletou dívku a ihned z místa nehody ujel. Dívka byla převezena do nemocnice s těžkým zraněním. Policisté žádají svědky, aby se přihlásili osobně na havlíčkobrodském Dopravním inspektorátu, případně volali číslo 974 271 251 nebo linku 158.

kchzk2.jpg (38402 bytes)

<< Pozvánka na výstavu

Speciální výstava Klubu chovatelů zakrslých králíků se koná v sobotu 14.12. Ve firmě Chovprodej  v Sokolohradské ulici (bývalá pekárna) bude od 8 do 15 hodin vystaveno 452 zakrslých králíků, z toho 125 zakrslých beranů v 13 barevných rázech, 89 červenookých a modrookých hermelínů, 215 zakrslých barevných v 29 barevných rázech a 23 zakrslých liščích v 8 barevných rázech.

Speciální výstava Klubu chovatelů zakrslých králíků je každoročně největší akcí, která se týká zakrslých králíků v ČR, letos se koná pod záštitou chotěbořské firmy Chovprodej a bude mimořádně velká, podařilo se přilákat na 60 vystavovatelů z celé republiky.

Generální sponzor Výstavy je firma Jindřich Šíp - Chovprodej - výrobce krmiv.

Je škoda, že sportovní komise nesestavila přehled úspěchů chotěbořských sportovců v roce 2002. Jistě by se vám lépe vybíralo, koho výše navrhnout za nejlepšího sportovce a nám by chodilo méně návrhů, nepodložených úspěchy, ale jen oblibou...

V noci na 2.12. ukradl neznámý zloděj z parkoviště hotelu U Zámku zaparkovaný a zajištěný osobní automobil VW Golf modré metalízy s mezinárodní poznávací značkou CH rzv NW 230 85. Majiteli, který se zde ubytoval, protože přebírá výrobek jedné chotěbořské firmy pro firmu z Maďarska, vznikla škoda 550 tisíc Kč.

Vánoční koncerty v Chotěboři. Spolek pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři (SKVH) zve srdečně všechny příznivce příjemné hudby na koncerty s vánoční tématikou. První pořádá Kruh přátel hudby při SKVH ve čtvrtek 12.prosince od 19,30 hodin v koncertním sále chotěbořské ZUŠ. Vystoupí na něm Ars cameralis, hudební soubor hrající na historické hudební nástroje pod vedením hudebního skladatele a realizátora staré hudby Lukáše Matouška. Soubor představí posluchačům středověkou evropskou vánoční hudbu. Další akcí bude již tradiční vánoční koncert v chotěbořské sokolovně v sobotu 14.prosince. Na programu zazní mj. Česká mše vánoční – “Hej, mistře” Jakuba Jana Ryby v podání smíšeného pěveckého sboru Doubravan a Chotěbořského komorního orchestru. Začátek je v 15 hodin. Koncert se uvádí v týž den ještě v kostele ve Vilémově od 18 hodin. Milan Moc, SKVH Chotěboř. Programy koncertů jsou na webu ZUŠ.

vannam.jpg (13680 bytes)

<< Na fotografii, kterou pořídil Mirek Stehno, je vidět, že zdejší náměstí T.G.M. je již ve vánočním hávu a při podrobnějším pohledu uvidítenejen vánoční strom, ale i rozsvícené obří vánoční ozdoby na sloupech veřejného osvětlení. Teď ještě trochu toho sněhu...

Nový článek Na stopě strávníkovi máme na hlavní straně, pojednává o slastech strávníka zdejší Školní jídelny. Tamtéž se k jeho obsahu vyjadřuje místostarosta Milan Linhart. Když jsem se ptal mého pána, který jsa kdysi žákem a později učitelem chodil do těchto stravoven 30 let (jinde ovšem, když pak učil v Chotěboři, už raději do ŠJ nechodil), pravil: Nic nového pod zářivkami velkokombinátů na krmení dravé zvěře. Čím větší jídelna, tím horší jídla a větší binec, to je stará pravda. V malé jídelně v Malči nám vařili jak maminky...

Vánoční trhy v Chotěboři

Město Chotěboř zve širokou veřejnost na Vánoční trhy, které pořádá v Chotěboři   na náměstí T. G. Masaryka v pátek 13 prosince 2002 od 8 do 17 hodin. Upozorňujeme řidiče, že tento den bude omezeno parkování na náměstí T. G. Masaryka a žádáme je, pokud to nebude nezbytně nutné, aby nevjížděli na okruh okolo náměstí.
F. Šimon, MÚ Chotěboř, Obecní živnostenský úřad.

Příznivce hokeje upozorňujeme, že úterní noviny přinesly nesprávnou tabulku pro HC Chotěboř A. Z neznámého důvodu tam není započteno jedno utkání Chotěboře i některých dalších mužstev. Správnou tabulku má naše stránka Hokej.

Veřejné bruslení na Zimní stadionu v Chotěboři:
Středa 4.12. od 15 do 17 h, sobota 7.12. od 14 do 16 h, neděle 8.12. od 14 do 16 h.

Chotěbořští dokončují kanceláře pro úředníky, to je název článku v regionálním úterním vydání MF Dnes, který si můžete přečíst zde. Starosta Chotěboře Tomáš Škaryd tam říká: "I když se rekonstrukce o něco protáhla, pověřené město by mělo začít fungovat ve stanoveném termínu. Policie ČR se totiž odstěhovala o čtrnáct dní později. Navíc, když jsme odkryli podlahy, zjistili jsme, že trámy a krovy jsou shnilé, takže jsme se zdrželi u stropů. Zpoždění je, ale začátkem prosince plánujeme stěhování.“

V Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře zůstane o vánocích 20 až 25 dětí. "Těm se snažíme ještě přilepšit, přes sponzory. Chtěla bych zajistit co nejhezčí Vánoce, ale ne vždy je to v mé moci. Proto prosím všechny, kteří mohou pomoci, ať tak učiní. Kvůli dětem, které nemohou prožít svátky klidu ve své rodině. Spoléhám na sponzory, protože bez jejich pomoci nejsem schopná zajistit dětem příjemné svátky," uvedla ředitelka Etela Coufalová. Číslo účtu DD je 2736- 521 /  0100, VS 999, kontakt telefon 569 621 522 a fax 569 626 422.

plesoa.jpg (16635 bytes)

<< V pátek 29.11.2002 se konal v hotelu U zámku ples Vyšší odborné školy Chotěboř.
Organizátorem tohoto plesu byla ing. Pourová. Program plesu zpestřilo předtančení Tanečního klubu G Hlinsko a vystoupení známé hudební skupiny The Backwards.

Hosty plesu byli ministr obrany ČR Jaroslav Tvrdík a starosta města Chotěboře Tomáš Škaryd, oba pánové s manželkami. Na snímku je sólo pro oba manželské páry.

Další snímky z této společenské události přineseme v nové rubrice Drby z vrby 2002, kterou konečně otevřeme (pozdě ale přece) ještě tento týden. Na její otevření vás zde upozorníme.

Zimní stadion 1.12.2002

zs91.JPG (37281 bytes)
Davy diváků na zaplněné tribuně Zimního stadionu sledovaly první utkání A mužstva pod novou střechou.
Další fotky přinášíme na stránce Hokej.

 

zs90.JPG (30428 bytes)
Na první "velký" hokej v Chotěboři, který se hraje ve zdejší Aréně poprvé před diváky, se v neděli 1.12. od 17 hodin očekává návštěva 1000 zvědavých na hokej i na zastřešení. Chotěbořské A mužstvo hraje krajskou ligu, tentokrát s Moravskou Třebovou. Posílám tam mého pána s foťákem, takže uvidíme, jak to dopadlo v hokeji i na stadioně. Výsledek pak bude na stránce Hokej.(Snímek je z 30.11.2002)

Před vánocemi se hodí trochu uklidit. Proto jsem pro vás přichystal toto překvapení. Děkuji Círovi Boudovi, že mi to poslal až ze Seattlu, USA a posíláme mu oba pozdrav!

Na první hokej v Chotěboři, přístupný divákům, se v sobotu v podvečer přišlo podívat asi 150 zájemců o juniorskou krajskou ligu. Bohužel, naši junioři prohráli s lídrem tabulky vysoko 1:13. Viz Hokej.

Další Novinky z druhé půle listopadu najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát

Jméno:

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet