harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 52

harry.jpg (9789 bytes)

říjen I   2002

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 51 četlo: 3408


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Narodili se

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky: Pizza až do domu
PD Halama  PD Veselý  Bufet Vysočina Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

ODS
Chotěboř
ČSSD
Chotěboř
Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Nová tel. čísla: zde nebo zde. Telef. obvod okresu HB - místo předčíslí 0453 je 569. Mobily - vynechte nulu na začátku.

Volby 2002
v Chotěboři

Jak se bude volit v nadcházejících komunálních volbách v Chotěboři, návod radního Pavláska

Irácké zbraně hromadného ničení
Oficiální dokument britské vlády

Toto jsou Novinky z první půle října.Druhou najdete zde.

V neděli 13.10. je v Chotěboři poránu sněhový poprašek mokrého sněhu. Na trávě taje, ale na střechách domů a aut drží. Teplota kolísá v desetinkách kolem nuly. Takže o měsíc dříve... Ve čtvrtek 10.10. se v kraji Vysočina oběsili tři muži, jeden z nich bohužel Chotěbořák. První byl z Jihlavy, druhý z Brodu Havlíčkova, třetí nešťastník byl 47 letý muž z Chotěboře, jenž odjel vzít si život až do katastru obce Ostružno.

Rada kraje Vysočina pozvala na čtvrtek odpoledne do Brodu Havlíčkova 120 starostů z celého okresu. Na setkání se jich dostavilo jen dvacet...
Omlouvám se všem, kdo si v pátek klikli níže na odkaz Volby 2002, aby se dozvěděli, jak to bude s tím pivem zdarma na chotěbořském náměstí. Na volební stránce však odkaz na setkání KDU-ČSL s voliči nenašli. Chybu, která vznikla ve spěchu pátečního rána, jsme už napravili, takže se již o tom dočtete.
Máme pro vás čtvrtou foto kandidátku na naší stránce Volby 2002. Prohlédnout si tam můžete, jak to sluší kandidátům ODS Chotěboř v čele se současným starostou  Zdeňkem Stejskalem. Pokud najednou nemůžete na svém počítači napsat velké Č s háčkem nebo jiná háčkovaná písmena a háčky se vám objevují naráz dva, pak vězte, že jste pustili do počítače virus Bugbear, který vám přišel mailem. Volejte odborníka, sami to nespravíte...
Chodíte-li jako já na procházky do lesa, tak v příštích dnech dávejte bacha. O víkendu totiž členové mysliveckých sdružení položí tisíce návnad s vakcínou proti vzteklině, budou mít černohnědou barvu. Nedotýkejte se jich a nepouštějte k nim své psy!
Chotěbořská zásahová hasičská jednotka má stále dost práce. Každý týden několikrát zasahuje u dopravních nehod. Tuto středu odpoledne dokonce pomáhali vozidlu, které v katastru města skončilo v příkopu.
Pivo zdarma se bude podávat na zdejším náměstí ve čtvrtek 24.10., při setkání KDU-ČSL s voliči. Podrobnosti najdete na naší volební stránce Volby 2002.

Zimní stadion 8., 9. a 10.10.

zs56.JPG (31588 bytes)
Tímto snímkem z 8.10. se loučíme s autojeřábem, který týž den dokončil svou těžkou práci na střešní konstrukci (asi 150 tun materiálu) a odjel z Chotěboře.

zs57.JPG (30014 bytes)
Takže ve středu 9.10. se pracovalo již bez jeřábu, nahoře na střeše pokračovalo pokládání prken, pod střechou probíhalo stahování konstrukce boční stěny ocelovými táhly. Ve čtvrtek pak už montážníci likvidovali podpůrné lešení uvnitř haly. Osm týdnů po zahájení montáže tak montážní práce končí, nekonči však zastřešování. Zbývá položit prkna na 2/3 střechy, na ně přijde krycí lepenka. Musí se zakrýt oba boky haly a čelo střechy nad střechou stávající budovy ZS. Uvnitř se budou montovat desítky světel a celá elektroinstalace, musí se položit překlady na tribunu (na sedadla se kvůli zpoždění prací už letos nedostane, takže se tuto sezónu bude na tribuně ještě stát). Práci budou mít i zaměstnanci ZS, kteří musí připravit mantinely a hrací plochu. Optimisté mluví o 10. listopadu, kdy by se tu už mělo hrát utkání A mužstva...

V naší volební rubrice Volby 2002  přibyl volební program ČSSD Chotěboř a pozvánka na jejich dvě akce, cykloprojížďku městem a oslavu výročí vzniku ČSR s nezbytným lampionovým průvodem a proslovem ministra obrany (pokud nebude narychlo odvolán, píše se neúmyslně, ale hezky dvojsmyslně v pozvánce).

Město Chotěboř srdečně zve širokou veřejnost na "Posvícenské řemeslné trhy", které se konají v pátek 18. října 2002 na Náměstí T.G.Masaryka. Upozorňujeme řidiče, že tento den bude omezeno parkování na Náměstí T. G. Masaryka a žádáme je, pokud to nebude nezbytně nutné, aby nevjížděli na okruh okolo náměstí.

FOTOVTIP
posta.JPG (18454 bytes)

Fotka vlevo může být jistě bez komentáře. Ale musím dodat, že když to můj pán fotil, smál se při tom, že se někteří kolemjdoucí ohlíželi, co blbne. On totiž právě šel na poštu z jedné firmy, kde si mu postěžovali, že před 10 dny jim dodavatel poslal poštou jistý přístroj a právě se telefonem dozvěděli, že ani dnes na poštu v Chotěboři ještě nedorazil... Ani nové jednání, kde text chystané ankety pro občany Podoubraví předkládali zástupci Pardubického kraje, když verze kraje Vysočina byla při předchozím jednání Svazkem obcí Podoubraví odmítnuta, nevyneslo konečné rozhodnutí. Podle starosty Chotěboře Zdeňka Stejskala se zástupci všech tří stran sejdou ještě jednou a z obou návrhů ankety vytvoří návrh jediný, co nejobjektivnější, který bude obsahovat skutečně všechna pro a proti. Tuto verzi ankety dostanou obyvatelé regionu Podoubraví do rukou nejdéle tři dny před komunálními volbami.
Fotokandidátky v naší volební rubrice Volby 2002 byly zkompletovány, takže tam najdete fotky všech kandidátů tří volebních stran, které nám fotky poskytly. Na zbývající zatím čekáme. Pokud se nedočkáme, oskenujeme pro vás letáky, které se, jak předpokládáme, objeví v našich poštovních schránkách zanedlouho. Jak jsem již uvedl níže, v pondělí 7.10. zasedla předposlední Rada města a její usnesení si můžete jako vždy přečíst zde. Zároveň jsme obdrželi usnesení mimořádné Rady z 30.9., které si můžete přečíst zde. Jako vždy uvádíme usnesení, která by vás mohla zajímat: Rada města projednala a schválila návrh dodatku č. 6 smlouvy o dílo "Zastřešení zimního stadionu v Chotěboři" (bohužel se nedozvíme, o jaký dodatek šlo). A toto je zajímavé, Rada opět zasáhla do věcí, o nichž by si mělo rozhodnout nové Zastupitelstvo po volbách:  Rada města projednala návrh "Volebního řádu pro volbu starosty města, místostarosty města, členů rady města a členů výborů." Rada města ukládá předložit tento návrh zastupitelstvu města ke schválení a navrhnout zrušení vyhlášky města Chotěboře č. 8/1994 "Volební řád pro volbu starosty Města Chotěboře, zástupce starosty a ostatních členů Městské rady v Chotěboři." Nu, uvidíme, zda to končící Zastupitelstvo schválí a nové přijme... Rada města projednala a ukládá předložit k projednání v zastupitelstvu města žádost Českého rybářského svazu o odprodej rybníků Kacíře a Třasákovský z majetku města, popř. o směnu za pozemky p. č. 3432 a 3678 v k. ú. Chotěboř s tím, že se směnou nesouhlasí. Rada města projednala s odkazem na usnesení rady č. 398 ze dne 23. 9. 2002 doplnění žádosti obyvatel Osevní ulice v Chotěboři o úhradu škod, způsobených zaplavením suterénu z kanalizace. Rada města žádosti nevyhovuje a ukládá informovat žadatele o vlastnictví kanalizačního řádu v Chotěboři. Rada města navrhuje povýšit počet uvolněných místostarostů pro příští volební období na dva a ukládá návrh předložit k projednání v zastupitelstvu města (toto usnesení jsem komentoval níže). Rada města v návaznosti na usnesení č. 353 ze dne 19. 8. 2002 a v souladu s ustanovením § 102, odst. 2, písm. g) zák. č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, s účinností od 1. 1. 2003 jmenuje p. Ing. Pavla Doležala vedoucím odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Chotěboř. Rada města, ve smyslu ustanovení § 5 zák. č. 564/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů, navrhuje p. Františka Růčku, vedoucího referátu školství OkÚ Havlíčkův Brod, na místo vedoucího odboru školství a kultury MěÚ Chotěboř. Rada města žádá odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu kraje Vysočina o souhlasné stanovisko ke jmenování do uvedené funkce.
Máme pro vás třetí foto kandidátku na naší stránce Volby 2002. Prohlédnout si tam můžete, jak to sluší kandidátům Sdružení Nezávislí Chotěbořska (v minulých volbách Hokej Veřejnosti) v čele s prezidentem HC Chotěboř Zdeňkem Drahošem. Doporučuji: Jak se bude volit v nadcházejících komunálních volbách v Chotěboři, tak se jmenuje praktický návod městského radního Jiřího Pavláska, uveřejněný na webu zdejší ODS. Určitě si ho přečtěte, ač autor uvádí, že je to bez záruky (to je celý on, puntičkář), jeho návodem se mohou řídit všichni, nikoli jen příznivci ODS... Dle mého pána je Jirka Pavlásek známým znalcem zákonů a předpisů již od dob, kdy byl zdejším starostou (to já ještě chodil po psích houbách), takže to s tou zárukou nebude tak zlé. Rybářství Vysočiny, v.o.s., Chotěboř, Vás srdečně zve na tradiční výlov rybníka Řeka u Krucemburku, v sobotu 19.10. Prodej kaprů, marén, amurů, štik a dalších druhů ryb začne v 9 hodin. Občerstvení zajištěno. Info na tel. 602 293 694.

Ve čtvrtek 10.10. zahajuje nová abonentní sezóna Kruhu přátel hudby v Chotěboři, koncertem sopranistky Jany Markvartové a barytonisty Václava Sibery ze Státní opery Praha, za doprovodu prof. Jiřiny Rattayové (klavír). Od 19:30 v sále ZUŠ. Vbrzku zveřejníme celý program nové sezóny.

I tak se dělá předvolební kampaň: V minulé Cestě Vysočiny byl velký článek o paní Marii Musterové, v dnešní jsou články hned dva, první o paní Markétě Valtrové, druhý o paní Daně Taláckové. Co mají tyto dámy společného? Jsou z Chotěboře a kandidují tu za KDU-ČSL (což ovšem ve zmíněných článcích nenajdete, ale pane autore -mal, poctivé by bylo se o tom zmínit, ne?)... Inu, lidovci to dělají šikovně.

Můj pán při listování Cestou Vysočiny zase vyletěl, koukám, co to čte, a on inzerát: "Exclusive počítačové poradenství" tam nabízí anonym jen s mobilem (tak u takového bych si radit nedal) a dále nabízí "luxusní monitory Eizo za 6 až 13 tisíc, běžná cena 30 až 80 tisíc." To je zase pěkná líčka na zajíčka, pravil ke mně a vysvětlil mi, že ty levnější jsou obyčejné, ty dražší jsou LCD ploché, takže řeči o běžné ceně jen mají zmást zákazníka. Jo jo, dneska aby byl pes jako ostříž, o člověku nemluvě...

V Chotěboři se bude volit Miss Billiard 2002. V neděli 13.10. od 10:30 je v Billiard Centru Panského domu celostátní soutěž, uvidíte tu celebrity jako Zdeňky Mertu a Srstku, Petra Jančaříka, kouzelníka Kožíška, Josefa Bohouše a skupinu Burma Jones.

Junior  DDM – SVČ Chotěboř ve spolupráci s RCV, s.r.o. pořádá akreditované kurzy keramiky pro dospělé. Kurzy se budou konat v sobotu, začínají v listopadu a jsou rozděleny do dvou cyklů: kurz pro začátečníka a pokračovací kurz pro absolventy prvního cyklu. Zájemci se mohou přihlásit v Junioru na tel. čísle 569 626 638 u Mgr.Široké a Bc. Malé, nebo e-mailem na adrese ddm@chnet.cz.

Podle informace, kterou rozesílají poskytovatelé připojení na internet v Chotěboři, firmy AICOM Havlíčkův Brod  a INCO Chotěboř, budou v blízké době propojeny sítě obou poskytovatelů. To bude mít příznivé důsledky pro jejich uživatele, protože dojde ke koordinaci kmitočtů u radiových přístupových bodů a tím menšímu vzájemnému rušení, vznikne možnost připojení zákazníka na nejbližší přístupový bod (tedy lepší pokrytí území), v důsledku rozšíření škály technologíí dojde ke snížení zřizovacích poplatků a bude efektivnější nasazení servisních služeb. Tuto iniciativu obou firem lze jen uvítat. V pondělí 7.10. zasedla Rada města na své předposlední schůzi. Jak nám sdělil dobře informovaný zdroj, Rada schválila návrh pro Zastupitelstvo, aby nové vedení města mělo dva místostarosty. Návrh musí projednat staré Zastupitelstvo na svém posledním zasedání 21.10. Nevím, nevím, jak by se líbilo novému Zastupitelstvu, které bude zvoleno začátkem listopadu, že je mu vnucováno dřívějšími zástupci to, co by si mělo rozhodnout samo. Ale dle vyjádření jednoho radního, nové Zastupitelstvo může případné rozhodnutí Zastupitelstva starého zrušit. Vzniká tak otázka, proč tedy vůbec takový návrh? Že by si kdosi chystal nové místečko na radnici? Teď jen, aby byl zvolen...

K problémům, který městskou policii v Chotěboři nejvíc trápí, patří odstavování nepojízdných vozidel na místních komunikacích, ale zjednat nápravu se strážníkům daří poměrně rychle. Ovšem často a mnohem ve větším rozsahu než dříve, jsou strážníci městské policie zaměstnáváni různými spory mezi občany, které narušují řádné občanské soužití. Podrobnosti si přečtěte v novinách Vysočina zde.

Zajímavou informaci k našemu článku o záplavách na rybnících U kacířů nám poslal Milan Kolka:
Pořadí rybníků  je následující:
1. Křivolaký, 2. Kumpánek, 3. Střasákovský, 4. Pionýr  - tomu praskla hraz, 5. Kacíř - (na fotce "Pohled na Kacíře 2, vzadu protržená hráz Kacíře"), 6. Nový, 7. Rudův (podle Vás Kacíř 4).

Děkujeme za mail, konečně máme jasno...

A zase se tu kradlo... Minulý pátek večer odjel neznámý zloděj s Felicií modré barvy, zaparkované u hotelu U Zámku. Majiteli vznikla škoda 185 tisíc korun.

Náš redakční teploměr, mající sondu ve výšce 2,5 metru nad zemí, naměřil dnes v pondělí 7.10. ráno pouhý +1 stupeň. To se nám ta zatracená zima sakra blíží, říká můj pán, kterého jako vždy při ochlazení trápí průdušky. Zato mému kožichu zima nevadí a těším se na ni.

Zatím nejaktivnější je ve zdejší volební kampani KDU-ČSL. Do naší rubriky Volby 2002 nám poslali nový příspěvek, rozhovor s jejich kandidátem na chotěbořského starostu.

Týden knihoven probíhá tento týden i v Městské knihovně Chotěboř. Mimo jiné mohou lajdáci a nepořádníci, co nevracejí knížky, využít vyhlášené amnestie. Podrobnosti o akcích Týdne knihoven v Chotěboři jsou na stránce Akcí knihovny. Ve dnech 4. až 10. října 2002 probíhá již potřetí Světový kosmický týden, vyhlášený roku 1999 Valným shromážděním OSN jako každoroční oslava přínosu výzkumu a využívání kosmického prostoru celému lidstvu. Do akcí Světového kosmického týdne se u nás pod záštitou České kosmické kanceláře zapojují více než dvě desítky institucí, organizací i jednotlivců, aby přednáškami, besedami a dalšími programy pro školní mládež i pro veřejnost připomněly úspěchy a perspektivy světové (ale i naší) kosmonautiky. Podrobnosti též čtěte zde.

Zimní stadion 4. a 6.10.2002

zs53.JPG (28024 bytes)
Ve čtvrtek byl poslední nosník č.10 propojen z předchozím. V pátek začala montáž krajního nenosného oblouku montáží jeho zadní třetiny, v sobotu byla třetina propojena s desátým nosníkem a podepřena stojkami, v neděli dopoledne se právě provádí usazování dřevěných stojek, které budou tvořit konstrukci východní boční stěny a zároveň budou podepírat druhou třetinu krajního oblouku. Všimněte si vlevo stojícího autojeřábu, jenž tu již řadu dní čeká, až bude moci vjet na plochu a pokládat překlady na tribunu (což mohl již po celou dobu montáže dělat hlavní autojeřáb montující střechu a vyplnit si tak chvíle, kdy neměl co na práci).

zs55.JPG (37898 bytes)
Další snímek z nedělního dopoledne ukazuje stejnou situaci, ale z pohledu od letního stadionu.

zs54.JPG (10710 bytes)
Tento snímek z pátečního dopoledne ukazuje pokrývání střešní konstrukce prkny, což provádějí tesaři z Malče a Hranic. Na střeše v těchto dnech pracuje víc lidí než na zemi, ale občas jim do toho prší...

zs52.JPG (43427 bytes)
Detailnější snímek opět z nedělního dopoledne. Montuje se nejvyšší (čtvrtá dřevěná) stojka pod druhou třetinu posledního oblouku..

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)

- Pane koukej, na TV Prima dávají Ženu za pultem...
- Ano Harry, však ČT1 dává v té době ZTRACENÝ SVĚT - to je taky o dinosaurech...

Starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal uvádí v sobotních (5.10.) Novinách Vysočina: "Připravuje se anketa, která osloví obyvatele obcí Chotěbořska a položí jim jednoduchou otázku. Změna hranic ano či ne? Rozhodnutí nebude pro občany tak jednoduché. Každá mince má dvě strany. Pravděpodobně se bude občanům zdát návštěva některých státních institucí, které mají sídlo v okresních městech, například katastrálního úřadu, pozemkového úřadu, zdravotní pojišťovny, soudu a dalších jako problémová. Proto sami občané musí posoudit frekvenci svých návštěv na těchto institucích. Předpokládá se, že pobočky pracovního úřadu a finančního úřadu budou v Chotěboři zachovány. Totéž se týká volby nemocničního ošetření. Služby, které občanům poskytoval městský úřad a kompetence, převedené z okresního úřadu, jako například sociální péče či vydávání dokladů, budou samozřejmě poskytovány i nadále v Chotěboři. Nebudu však předbíhat a ponechám prostor občanům pro rozhodování na základě předloženého anketního materiálu, který se právě teď připravuje. Bude shrnovat všechna pro a proti, aby rozhodnutí občanů mohlo být zcela odpovědné. Anketa proběhne v době a místě konání voleb, anketní lístky budou doručeny do poštovní schránky." Celý článek Slovo starosty ke změně hranic kraje si přečtěte zde.

schod02m.JPG (7243 bytes)
Plakát divadelního představení chotěbořských ochotníků 13.10. získáte kliknutím na obrázek.

V naší rubrice Ping-pong již Ondra Pravda přináší zprávy z nové sezóny Chotěboře, jejíž mužstvo A hraje letos Divizi kraje Vysočina. Stolní tenisté kraje Vysočina mají nový internetový systém, na který tam odkazujeme.

Naše rubrika Volby 2002 přináší nově již třetí volební program, Sdružení nezávislých Změna pro Chotěboř.
Zdá se, že kraj Vysočina vytáhl do boje proti odtržení Podoubraví. V pátečním vydání regionální MF Dnes je uveden článek Půzkum: Změna hranic nepomůže. V něm jsou na základě údajů z krajského úřadu vypočítávány samé zápory pro obyvatele Podoubraví a k jejich výčtu se tam připojila i starostka Uhelné Příbrami Ostatnická. Jak jsme uvedli níže, o textu chystané ankety pro občany Podoubraví se stále jedná. V sobotu 26. října 2002 se koná ve Sportovní hale 3. ročník Aerobik soutěže. Cvičí se v kategoriích do 10 let (startovné 50 korun), 11 - 13 let (60 korun), 14 - 17 let (70 korun) a 18 a více let (80 korun). Cvičení povedou zkušení lektoři Jana Nováčková, Michaela Hradilová, Petr Blažek a Šárka Jiránková, součástí programu bude volba Miss Sympatie. Soutěže začínají v 8.30 a bohatým programem bude provázet moderátor ČT Petr Palovčík. Vstupné činí 25 Kč.
Zimní stadion v první půli týdne, od 30.9. do 2.10.: Byla dokončena montáž posledního nosníku č.10. Nyní zbývá ještě montáž bočního nosníku a konstrukce boční (východní) stěny. Tesaři z Hranic a Malče pilně pracují na pokládání prken na střešní konstrukci. Na zemi se dokončovaly stavební práce pro boční stěnu. Fotku přineseme koncem týdne. Zdejší Městský úřad poskytne volebním stranám a sdružením možnost prezentace prostřednictvím chotěbořského zpravodaje Echo v rozsahu jedné půlstrany, kde se kandidáti představi nebo strany zveřejní svůj volební program. "Pouze městský rozhlas je pro jakoukoliv předvolební propagaci zcela uzavřen," prohlásil místostarosta Stanislav Motyčka.

Kraj Vysočina nás chtěl strašit, abychom neodešli. Text ankety, který předložil kraj na poslední schůzce Svazku obcí Podoubraví, obsahoval pouze samá negativa, která by nás měla od vstupu do kraje Pardubického odradit. Strašil zavíráním škol a zhoršenou dopravní obslužností. Občané Podoubraví podle kraje Vysočina budou muset na úřad práce či pro sociální dávky dojíždět do Chrudimi, což není správná informace, protože jmenované úřady již v Chotěboři jsou a většina dalších úřadů, které občan potřebuje, přejde do Chotěboře od nového roku. Stejně tak existuje svobodná volba lékaře, proto obyvatelé Podoubraví mohou dál jezdit do havlíčkobrodské nemocnice jak byli zvyklí, zdůraznila novinám Vysočina starostka Krucemburku v tomto článku.

Nepalte odpad, přijedou hasiči! Pohotovostní sbor z Chotěboře zasahoval v úterý po poledni v Sobiňově, kde byl hlášen požární poplach. Na místě zjistili, že se jedná o pálení odpadu malého rozsahu, takže provedli nad pálením odborný dohled.

Chotěboř - H. Brod 11: 7. V úvodním zápase divize stolního tenisu svedl los oba okresní zástupce. Jistě se o tom brzo dočteme v naší stránce Ping-pong (odkaz je výše vpravo).

Foto kandidátku nám poslala již druhá volební strana, KDU-ČSL a vy ji můžete vidět v naší rubrice Volby 2002. Jde o skupinové foto pořízené na náměstí před mariánským sloupem. Znovu varujeme před novým virem Bugbear, který se tváří jako normální mail, ale jeho text je nedokončen, což neinformované svede k otevření přílohy. Příklad, který jsme dostali ve čtvrtek ráno: Odesilatel: danek @email.cz, Předmět: sv.Václav, Text: "Vazene kolegyne a kolegove, omlouvam se vam za mylnou informaci o cyklistickem zavode v Rajecku. V terminu 29.9.01 se jede zavod v Hlubokem u Kunstatu, coz je 3 km od Hodonina. Nyni cekam na propozice. Ozvu se jakmile b"    Zde text končí, v příloze je pak WRD000.tmp.scr o velikosti 50,8 KB. Je to dost průhledný trik, ale domníváme se, že na to mnoho lidí skočí. Podrobnosti o viru jsou níže vlevo.
Sotva se objevil nový virus-červ Bugbear, už ho dostáváme několikrát denně v mailech, což je známka jeho úspěšnosti mezi našimi čtenáři... Varujeme tedy: tváří se jako mail od někoho známého, ale při bližším zkoumání textu najdete chybky: adresa odesilatele je jen částečně správná, text je podezřelý, a hlavně v příloze je soubor SE DVĚMA příponami, tedy např. cenik.txt.src nebo dopis.doc.pif apod. Velikost přílohy je 50,8 KB. Tím vším se prozradí, tak si na něj dávejte bacha! Podrobnosti čtěte zde. V Cestě Vysočiny z úterý 1.10. uvádí v článku nazvaném "V Chotěboři se dost změnilo" místostarosta Chotěboře Stanislav Motyčka o spolupráci mezi městem a místními firmami: "Spolupráce s místními firmami není moc rozvinutá. Ty by měly zájem, vzhledem k získání nových pracovníků, aby město stavělo byty, ovšem my tuto možnost máme značně omeenou. Mám také pocit, že ve vedení firem není zájem, aby Chotěboř rychleji zainvestovala průmyslovou zónu, která by měla být po pravé straně při výjezdu z Chotěboře na Bílek." Rozhovor místostarosty je obsáhlejší, ale musíte si ho přečíst v originále, protože na internetu mutace Cesty Vysočiny nevychází.
V září se chotěbořským rodičům narodilo 10 dětí, což je zatím letos nejvíce. Že by ten loňský Silvestr byl tak veselý? Od začátku roku se tu zatím narodilo pouze 60 dětí. Připomínám naši rubriku Narodili se, kde se dozvíte podrobnější údaje a můžete to porovnat s loňským rokem. 138 uchazečů projevilo zájem o práci na zdejším Městském úřadě, kde vzniknou tři nová místa na odboru životního prostředí, jedno místo na živnostenském úřadě, dvě místa na stavebním odboru, čtyři na organizačním a dvě místa na sociálním odboru. Navíc bude na městský úřad převedeno i 21 pracovníků z Okresního úřadu, takže počet úředníků se zvýší o 33. Výběrové řízení již proběhlo a zástupci města byli překvapeni schopnostmi a znalostmi přihlášených. "Byl jsem skutečně překvapen, jak vzdělaní a schopní lidé nemají práci," uvedl v úterý 1.10. novinám Vysočina starosta Zdeněk Stejskal. Jak dodal, jen málo z nich někdy ve státní správě pracovalo a proto je musí Městský úřad do konce roku zaučit a připravit na tuto práci.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát

Jméno:

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet