harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 51

harry.jpg (9789 bytes)

září 2002
I. polovina

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 50 četlo: 2966


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Narodili se

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky: Pizza až do domu
PD Halama  PD Veselý  Bufet Vysočina Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

ODS
Chotěboř
ČSSD
Chotěboř
Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Program oslav 725 let obce Maleč 14. a 15.9.
najdete na www.malec.cz

Všem volebním stranám a sdružením v Chotěboři nabízíme místo pro kandidátky a volební programy v naší příloze Volby 2002

V době od 10. do 12. září se neznámý zloděj vloupal do sklepní kóje v domě v Družstevní ulici. Zde ukradl jízdní kolo zn. Author, majiteli vznikla škoda přes 13 tisíc korun.

Dva muži z Náchodska, kteří se v úterý večer vloupali do dílny u domu v obci Sobiňov, ukradli čtyři láhve od svářecí soupravy a další věci v hodnotě kolem 21 tisíc korun. Při nakládání lupu do vozidla byli oba pachatelé na místě zadrženi přivolanou policejní hlídkou.

Na Zimním stadioně pokračuje montáž střešní konstrukce. Ve čtvrtek 12.3. byl smontován nosník č.4, v pátek je propojován s předchozím. Nosníků je celkem deset plus dva boční.

Meteorologové z přibyslavské stanice naměřili letos první podzimní teplotu pod bodem mrazu. Jejich přístroje během noci na pátek 13.9. ukázaly přízemní teplotu mínus 3,8 stupně Celsia. Ve výšce dvou metrů nad zemí naměřili v Přibyslavi 0,2 stupně nad nulou. „Byl to první přízemní mrazík, země byla bíle ojíněná,“ řekl přibyslavský meteorolog Bohdan Kocián.
Naše volební rubrika Volby 2002 přináší první FOTO Kandidátku. Můžete si tam okouknout kandidáty Sdružení Změna pro Chotěboř (ještě jich tam ale několik chybí, budou později). Jak uvádí středeční MF Dnes ve svém regionálním vydání, 32 letý pracovník podniku Oseva Uni v Chotěboři utrpěl v pondělí večer pracovní úraz, který jej stál život. Muž převážel v hale vysokozdvižným vozíkem dřevěné bedny s obilím. Při manipulaci s bednou se vozík z nezjištěných příčin naklonil a bedna spadla z jeho vidlí. Muž se pokusil vyskočit a přitom na něj vozík spadl. Svým zraněním na místě podlehl. Případ je v šetření policie. Vítěznou obcí krajského kola soutěže Vesnice roku se stala Libice nad Doubravou. Obec s 850 obyvateli získala prvenství v konkurenci 22 obcí, které se na Vysočině do soutěže přihlásily. Libice bude kraj reprezentovat v celorepublikovém finále soutěže, kam se letos přihlásilo 250 obcí. Hlavní cenu krajského kola převzal libický starosta Jaromír Saidl v prostorách bývalé stodoly zvané Pilnův statek, kterou obec před lety zakoupila od majitele a upravila na kulturní centrum. Saidl míní, že Libice získala ocenění především za udržování pořádku a zlepšení celkového vzhledu obce.
Druhá realitní kancelář v Chotěboři má své webové stránky. Realitku LIVET najdete na adrese livet.chotebor.info.

Denně přinášejí zprávy o počasí v Chotěboři weby cyklo.chotebor.info v létě a snih.chotebor.info v zimě.

11. září: Dnes si připomeneme 1. výročí teroristického útoku islámistů na USA. Co je však nutno si současně připomenout, jsou málo pochopitelné snahy zapomínat na zločinecké a teroristické akce, snahy zlehčovat je a demokraticky omlouvat viníky a podporovatele, a také snahy dávat ruce pryč od zásahů proti teroristům a barbarům. Vidíme to nyní na postojích k případnému zásahu proti Iráku. Terorismus však zůstává terorismem ohrožujícím naši euroatlantickou civilizaci a barbarství zůstává barbarstvím, které by rádo, jak se to v dějinách lidstva neustále opakuje, vyspělejší civilizaci zničilo. Člověk je však tvor nepoučitelný... Rozhodně vám dnes večer doporučujeme sledovat vynikající dokumenty v TV, nejprve na Nově a pak na ČT1.

Zimní stadion v úterý 10.9.

zs48.JPG (32832 bytes)
Montážníci kladli příčné trámky, které ponesou střechu, na nosníky č. 2 a 3. Dále propojovali tyto nosníky dalšími spojovacími prvky a připravovali lešení pro montáž nosníku č. 4. V popředí vidno, že přijely kolotoče, což je v Chotěboři neklamné znamení, že do 24 hodin se zkazí počasí a bude lejt...

Právě jsme dostali ke zveřejnění poslední kandidátku do místních zastupitelských voleb, od zdejší organizace KSČM. Můžete si ji přečíst v naší rubrice Volby 2002, kde jsou i ostatní kandidátky a materiály k volbám. Černé pondělí: V pondělí došlo v jednom z chotěbořských podniků k neštěstí, když na 30 letého muže z Chotěboře spadla bedna s materiálem a usmrtila ho. Podle jiné verze jej přimáčkla přepravní ještěrka. Podrobnosti zjišťujeme. V jiném chotěbořském podniku zase týž den zemřel jeho zaměstnanec (59) přímo v práci na infarkt...

O víkendu vnikl zatím neznámý zloděj oknem do kanceláře skladu ZD v Nové Vsi u Chotěboře a poté z kanceláře se vloupal do skladu nářadí a náhradních dílů. Odtud si odnesl dvě elektrické vrtačky, úhlové brusky, elektrickou motorovou pilu a další věci za zhruba 76 tisíc korun.

Padesáté výročí založení v těchto dnech oslaví Dětský domov v Nové Vsi u Chotěboře. Vyvrcholení celodenní oslavy v DD bude v sobotu 14.9. benefiční koncert, na kterém vystoupí Jiří Jirmal - kytara, Miroslav Klaus - kytara, Jan Riedlbauch - flétna, Stanislav Barek - kytara a kytarový soubor ZUŠ Vídeňská 52 z Brna, ze třídy Aleny Blažíčkové. Koncertem, který začíná v 16 h a jehož výtěžek bude v plné výši věnován dětem z DD, provází Martina Klausová. Na oslavy zve ředitelství všechny bývalé svěřence a všechny příznivce DD. Bohužel, na webu DD jsme o oslavách nenašli nic...
Co pamatuji, tak můj pán nadává na aritmetické průměry. Takže když si nyní na webu jedné chotěbořské politické strany přečetl, že spočítali průměrný věk kandidátů chotěbořských volebních stran a jsou první výsledkem 36 let, povyskočil. Když si tam přečetl, že "došlo tedy celkově k omládnutí všech kandidátek", ale zatím nejvíce na omlazení vsadila ona strana - "spojila tak zkušenost starších s elánem mládí", povyskočil podruhé. Pepku vyskoč, štěkl jsem na něj v naději, že vyskočí potřetí. Jenže není Pepek, tak nevyskočil, jen kroutil hlavou, že manipulace s voliči holt už začíná... Neuvěřitelné: V Chotěboři sbíráme na zaplavené v jižních, středních a severních Čechách a přitom je tu máme doma! Obyvatelé ulic Osevní a Zámecká jsou již 4 roky sužováni přívalovými dešti, letos byli vyplaveni již počtvrté. Při tom posledním dešti předminulou neděli časně ráno voda v jejich sklepích s auty, dílnami a prádelnami dosahovala i přes metr a hasiči nemohli pomoci, protože na ulicích stříkala voda z kanalizace do výšky osobního auta, takže jimi vyčerpaná voda by se lidem vracela zpět. Obyvatelé si stěžují, ale nikdo se nemá k odpovědnosti, ani město, ani firma Vodovody a kanalizace. Chystáme podrobný článek na hlavní stranu o trápení našich spoluobčanů. Kdo jim pomůže?

Zimní stadion postihla první smůla, snad bude jediná. Montážníci, vracející se po víkendu do Chotěboře, měli v pondělí autonehodu, což je zdrželo tak, že na Zimním stadioně ten den už nepracovali...

V polovině října má být slavnostně otevřen zimní stadion ve Velkém Meziříčí, kde se v těchto dnech dokončuje zastřešení ledové plochy. Tréninkovou přípravu na zimní sezonu by tak hokejisté Horáckého hokejového klubu měli začít už pod střechou.

Městské muzeum v Chotěboři otevře od čtvrtka 12.9. dvě nové výstavy. Budou to fotografie Vladislava Krédla a dřevěné plastiky Vladimíry Daňkové. Vernisáž, která začíná v 17 h na nádvoří zámku, bude obohacena o koncert bluegrassové kapely Detto z Chotěboře. Úvodní slovo k výstavě plastik pronese řezbář Libor Daenemark, zakladatel křivořezání na hradě Křivoklát. Muzeum je jedinou složkou v Chotěboři, která pravidelně pořádá kulturní akce a oznamuje je v novinách, takže to vypadá, že tu nic jiného nemáme...

Druhá zdejší politická strana má svůj web, je to ČSSD Chotěboř na adrese cssd.chotebor.info. Odkaz umisťujeme natrvalo výše, vedle odkazu na ODS Chotěboř. V sobotu 7.9. se na chotěbořském náměstí sjelo kolem stovky nejrůznějších typů motorek se svými osádkami z celého kraje. Akce byla dobročinná a výtěžek z večerní taneční zábavy byl věnován tělesně postiženým dětem z Chotěboře. Motorkáři rovněž absolvovali velkou celoodpolední jízdu okresem.
Mezi odkazy na chotěbořské Jídelní lístky, které najdete výše, přibyl odkaz na jídelní lístek Bufetu Vysočina. Nový jídelní lístek tam najdete od pondělí do pátku vždy okolo půl deváté ráno. Zimní stadion od čtvrtka 5.9. do neděle 8.9.: Ve čtvrtek dopoledne pracovali montážníci na stavbě lešení pro další dvě pole střešní konstrukce. Odpoledne položili 1. a 2. třetinu nosníku č.3 (nosníků bude celkem 10 a 2 krajní). V pátek dopoledne dokončili nosník položením 3. třetiny a propojili jej s předchozím nosníkem. Odpoledne odjeli na víkend domů, takže v sobotu a neděli se nemontovalo. V neděli 15. září 2002 se mladá atletka SK Chotěboř Veronika Benešová postaví na svůj první reprezentační start v životě. Podrobnosti na naší stránce SK Chotěboř.
Pěkně mi to nandal čtenář Libor Š. ve svém mailu: "Zřejmě nemáte nic jiného na práci než sledovat stavbu zbytečného zimního stadionu a jste pravděpodobně dost alergický na výcvik pilotů základny NATO v Čáslavi. Někde cvičit musí, a když se vám to nezdá, máte možnost si oficiálně stěžovat na základně veliteli. Dosud jste tak neučinil. Typicky české! Raději se soustřeďte na to, aby ve vašich příspěvcích nebyly gramatické chyby."
Musím na to reagovat: Na práci toho máme oba mnoho, ale Zimnímu stadionu věnujeme pozornost, protože se jedná o největší městskou akci posledních let, za 23 milionů a nepovažujeme ji za zbytečnou. Není úkolem našich novin stěžovat si nějakým velitelům, úkolem je informovat čtenáře. Opravdu, piloti někde cvičit musí, ale přímo nad městem to povoleno nemají. Konečně, škoda, že Libor neuvedl konkrétně naše gramatické chyby. Snažíme se jich vyvarovat...

Na webových stránkách města Chotěboře najdete sdělení starosty města volebním stranám. Jsou v něm informace o počtu a sídle volebních okrsků ve městě Chotěboř a v jeho místních částech.

"Přes dvacet let se věnuji mentálně a tělesně postiženým lidem, proto mi přijde naprosto normální pomáhat," řekl Jiří Ondráček z nadačního fondu Čtyřlístek v Chotěboři novinám Vysočina. Hned v prvních dnech povodní se nabídl jako řidič s nadační dodávkou pro rozvoz humanitární pomoci, kterou pak vezl do Teplic, Ústí nad Labem i do Prahy. "Čtyřlístek je odkázán na pomoc druhých, žije ze sponzorských darů, tak teď jsme zase jednou pomohli někomu my," konstatoval s naprostou samozřejmostí. Chotěbořští divadelníci zase pošlou peníze ze vstupného ze svého říjnového představení vytopeným kolegům Pod Palmovkou.

Jedním z investičních záměrů Svazku obcí Podoubraví je projekt revitalizace horního toku řeky Doubravy, který byl počátkem sedmdesátých let minulého století uměle narovnán. Z tohoto důvodu voda v řece protéká značnou rychlostí a hromadí se na první překážce, kterou je obec Bílek u Chotěboře. Ta byla již několikrát postižena záplavami. Navíc je zde i most, který má malou průchodnost pro rychle tekoucí vodu. Revitalizace toku a vytvoření záchytných míst by měly zabránit dalším povodním. Svazek obcí se hodlá ucházet o finanční prostředky z předvstupních programů Evropské unie z programu Sapard.

Podle vyjádření tajemníka zdejšího Městského úřadu Jiřího Fišery je zájem ze strany uchazečů o nová místa na úřadě značný. "Denně přijímáme tři až čtyři   přihlášky," řekl tajemník a zároveň uvedl podmínky, jež by měl zájemce splňovat. "Základním předpokladem je aby uchazeč prokázal znalost příslušných zákonů v rámci státní správy. Znalost práce s výpočetní technikou a maturita jsou samozřejmostí." Uzávěrka přihlášek je 17.9. a výběrové řízení se uskuteční v závěru měsíce.

Zimní stadion od pondělí 2.9. do středy 4.9.

zs41.JPG (26880 bytes)  zs42.JPG (31345 bytes)
Vlevo: v pondělí postavili montážníci stojku a na ni uchytili zadní třetinu krajního nosníku u sportovní haly (foto pořízeno z jejího okna).
Vpravo: pohled z okna sportovní haly na celý krajní nosník a jeho podpěrné stojky.

zs43.JPG (23799 bytes)  zs44.JPG (19965 bytes)
V úterý pracovali celý den na propojení krajního nosníku s dříve dokončenou konstrukcí. Levý snímek pořízen dopoledne, pravý večer. Dobře je vidět, jak daleko je konstrukce od zdi sportovní haly.

zs45.JPG (5083 bytes)

V úterý dopoledne se přiletěl podívat na stavbu Zimního stadionu vojenský pilot z Čáslavi, který na stíhačce L-159 dělal nad městem krkolomné kousky. Vlevo je jeho nezvětšený snímek (tak byl nízko!), na pravé fotce je vpravo nahoře, jak vybírá prudké stoupání nad městem...

zs46.JPG (5568 bytes)

zs47.JPG (107800 bytes)
Tento snímek se vám bude natahovat trochu déle, má mnoho detailů. Ve středu 4.9. jeřáb opět schlípnul a dělníci pracovali na stavbě lešení pro montáž dalšího nosníku. Uplynulo 14 dní od zahájení montáže a jsou hotova jen dvě pole střešní konstrukce. Bude jich jedenáct... Riskuji, že mi odborníci budou spílat, ale čtyři montážníci ač dělají co mohou, to moc nevytrhnou. Také pouhých několik zedníků na zemi nedokáže posunout stavbu příliš dopředu. Nu, necháme se překvapit.

Jak jsme poněkud pracně zjistili na webu akce Internet do škol (INDOŠ), jsou již obě základní školy v Chotěboři vybaveny a připojeny do tohoto systému. ZŠ Smetanova byla připojena jako 3221. v pořadí, ZŠ Buttulova jako 3416. v pořadí. ZŠ Smetanova má svůj web, ale ten pojednává ještě o minulém školním roce. Vladimír Mišík v Chotěboři! I letos se na závěr prázdnin koná v Chotěboři bluesrockový festival The End of Holiday. V sobotu 14.9. začíná od 17 h v hotelu U zámku. Vystoupí Vladimír Mišík + etc..., SHOUT, Czech Frogs, The Chocolate Cucumbers, PAN-KIX a Light Sugar Dreaming. Vstupné do 20 h je 130 Kč, od 20 h pak 150 Kč. Část výtěžku bude věnována jihočeským vesnicím. Festival pořádá Mgr. Lenka Bártová ve spolupráci se skupinou SHOUT. O Vladimíru Mišíkovi a skupině etc... se dočtete také zde.
Glosa Harryho pána: Pernamentka či permanentka? Asi jste se s tím také setkali. Chybně vysloveno se to dá přeslechnout, ale chybně napsáno to tluče do očí, tedy aspoň těm, co v mládí hodně četli a mají vizuální paměť. Horší je, že organizace, používající permanentní vstupenky, běžně šíří mezi obyvatelstvem chybný výraz a mnohdy to pronikne i do sdělovacích prostředků (právě čtu na sportovní straně Cesty Vysočiny článek "Výhoda pernamentek", kde je chybný termín pernamentka uveden čtyřikrát). Přimlouvám se tedy u všech, co to mohou odchytit a změnit (tedy hlavně u redaktorů a pracovníků organizací, pracujících se vstupenkami), vraťte se ke správnému pravopisu permanentky. Akademický slovník cizích slov uvádí: permanentka - hovorově permanentní vstupenka, jízdenka ap., permanentní - stálý, neměnný, nepřetržitý. A basta! Takže, bacha, hoši v HC Chotěboř, vás zanedlouho čeká vydávání permanentek! Chotěbořská dívčí rocková kapela Czech Frogs bude hrát na humanitárním Koncertu proti vodě tento pátek večer ve Svratce spolu s dalšími dvěma kapelami.

SK Buttula Chotěboř zahajuje od středy 4.9. další sezónu cvičení aerobiku a gymnastiky. Cvičení se bude odehrávat v pondělí, středu a pátek v tělocvičnách ZŠ Buttulova.

Webové stránky města Chotěboře již fungují (zatím nevíme proč nefungovaly), takže si usnesení z pondělního Zastupitelstva můžete přečíst na odkaze o řádek níže... Chotěbořské Zastupitelstvo též v pondělí nadělovalo dary. 85 tisíc rozdělilo mezi devět sportovních organizací, 15 tisíc dostala sportovní komise Rady města na vyhodnocení nejlepšího sportovce Chotěboře za rok 2002.
V pondělí 2.9. zasedlo Zastupitelstvo města Chotěboře a vy byste si mohli usnesení přečíst na webu města, který však opět nefunguje ! Technický správce INCO s.r.o. nám dosud neoznámil proč. Z usnesení pro vás vyjímáme nejzajímavější body: Zastupitelstvo schválilo poskytnutí finančního příspěvku povodní postižené obci na doporučení krizového štábu ve výši 100.000,-- Kč a 50.000,-- Kč (viz zprávu vpravo), provedlo množství rozpočtových změn které jsou v příloze k usnesení, schválilo přijetí bankovního úvěru pro financování zastřešení zimního stadionu v částce Kč 1.790.000, schválilo sloučení organizační složky ZŠ Svinný do příspěvkové organizace ZŠ Chotěboř, Buttulova s účinností od 1.1. 2003, rozhodlo o vytvoření nových příspěvkových organizací města, totiž Mateřské školy (sloučením všech dosavadních MŠ do jedné složky) a Školní jídelny, a to od 1.1.2003 a vyhlásílo výběrové řízení na poskytnutí půjčky z Fondu rozvoje bydlení s termínem uzávěrky přijímání žádostí 4. října 2002. Schálilo a neschválilo řadu majetových operací, které si budete rovněž moci přečíst v přílohách usnesení. Jakmile INCO obnoví funkci webových stránek města, dáme zde vědět, že už si tam můžete v usnesení listovat. Humanitární sbírka pořádaná Městským úřadem již skončila, sešlo se toho celkem dost, hlavně cca 30 kusů povlečení, 50 prostěradel, spousta ručníků, toaletní, zdravotní a čistící prostředky. MěÚ to odveze, a to zároveň se šekem na 100.000, do obce, která bude vybrána pro předání peněžité částky, kterou včera jednohlasně (18 přítomných zastupitelů) odhlasovalo Zastupitelstvo. Jinak  město přispívá 50.000,-Kč ve spolupráci s OÚ na pobyt dětí postižených povodněmi.
Druhou naší nejčtenější rubrikou se po těchto mých Novinkách stala rubrika Volby 2002. Od 26.8., kdy jsme ji opět oživili pro blížící se komunální volby, ji četlo již 400 čtenářů, celkem od letošního jara pak 760 čtenářů (stav k úterý 3.9., 10:00 h). Jak jsem napsal níže, v obcích Podoubraví se spolu s komunálními volbami uskuteční referendum, v němž voliči rozhodnou, zda setrvají ve Vysočině, či zda se mají jejich zástupci snažit o přeřazení k Pardubickému kraji. “Otázka pro referendum není zatím přesně formulována,“ upozornil starosta Libice Jaromír Saidl. Představitelé Svazku obcí Podoubraví v nejbližších dnech předloží občanům informační materiál, v němž mají být uvedena případná negativa i pozitiva změny krajské příslušnosti. "Rozhodnutí zastupitelstev je přece jen staré několik roků a situace se mění. Chceme, aby lidé měli přesné informace,“ dodal Saidl v rozhovoru pro noviny Vysočina. Celý článek si přečtěte zde.
První volební stranou, která nám poslala svůj volební program, je Sdružení nezávislých kandidátů Nezávislí Chotěbořska. Můžete si ho přečíst v naší volební rubrice zde. Rádi uveřejníme volební programy všech dalších stran a sdružení. V pondělí 2.9. se vrátili na Zimní stadion montážníci a celý den pilně pracovali na nosné konstrukci boční stěny zastřešení, u strojovny a sportovní haly. Fotky z první půle týdne přineseme ve středu večer.

Toulavým dětem kupte mobil! Minulý pátek oznámili rodiče z Chotěboře zmizení 14 leté dcery. Rozeběhla se pátrací akce, která byla v sobotu úspěšná poté, co dívka poslala rodičům z mobilu SMS zprávy, v níchž uvedla, že byla unesena a stanovila výkupné. Policie ji dopadla až v Praze (patrně pomocí lokalizace jejího mobilu, tato možnost již není tajemstvím) a dopravila zpět k rodičům.

Napilno měli zdejší hasiči o víkendu. V noci ze soboty na neděli 1.9. poskytli třikrát technickou pomoc při čerpání vody ze sklepů ve městě a v Bílku. Navíc zasahovali při odstranění roje sršňů ve Vilémově a v Jeřišně.

SATELIT 2002: Každý rok se hraje od května do srpna nohejbalový SATELIT. V letošním roce se seriál sestával z pěti základních kol (Maleč, Havlíčkův Brod, Klouzovy, Chotěboř, Bezděkov). Jednotlivých turnajů se zúčastnilo 25 týmů (3 juniorské). V každém kole prvních dvanáct týmů získává body dle umístění. Po odehrání základních kol se prvních dvanáct týmů utká ve finále SATELITU. Letošní finále se hrálo v sobotu 31.8.2002 v Malči. Kvalitně zorganizovaný turnaj pořádal TJ Sokol Maleč. Konečné pořadí SATELITU 2002: 1. NC Chotěboř (J. Marek, J. Rychlý, R. Kmošek, R. Špitálník, M. Kučera) 2. Voříšci - Vysoké Mýto (J. Voříšek, R. Voříšek, D. Voříšek) 3. NK Havl. Brod (D. Fendrych, L. Kubát, F. Motyčka, P. Zikuda). Kompletní výsledky finále SATELITU 2002 najdete na webu Nohejbal Clubu zde.
V září se probouzí z prázdninové letargie chotěbořská kultura, a tak připomínáme, že naše redakce vydává též rubriku Kultura v Chotěboři na stránkách CHnet. Dvě nové hry nacvičuje chotěbořský ochotnický soubor SCHOD v režii Ivany Kozubové. V první, nazvané Casanova na Duchcovském zámku má hlavní roli Standa Michek, druhá hra Generálka je od Jiřího Hubače. Soubor též v září a říjnu zopakuje v Chotěboři a v okolních obcích své poslední velmi úspěšné představení Možná je na střeše kůň. Pro školáky, kterým to zase začalo, pořádá DDM Junior SVČ v pondělí 2.9. od 10 do 12 h na náměstí akci Vítejte z prázdnin. Vystoupí mažoretky a cvičenky aerobiku, bude diskotéka a soutěže o ceny.
V naší volební rubrice Volby 2002 najdete nově kandidátku ČSSD. Zatím tedy máme 3 kandidátky politických stran (očekává se ještě kandidátka KSČM) a 3 kandidátky sdružení nezávislých. Podle našich informací nebude tentokrát kandidovat žádný jednotlivec. Při komunálních volbách budeme též vyjadřovat názor o připojení ke kraji Pardubice. Ve středu se v Chotěboři sešli představitelé krajů Vysočina a Pardubice se zástupci Svazku obcí Podoubraví a přípravovali text anketního lístku, který odsouhlasí všechny zúčastněné strany na schůzce koncem září. Kromě samotné otázky, zda chtějí občané setrvat v kraji Vysočina či krajskou příslušnost změnit, bude anketa shrnovat i všechny klady a zápory s tím spojené, například v dosažitelnosti úřadů nebo dopravní obslužnosti. „Anketa je jen podpůrný argument, nejdůležitější je, aby se na změně hranic dohodli hejtmani,“ řekl starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal. Přičlenění obcí k jinému regionu musí na návrh kraje schválit parlament. „Tento krok bude mít dopad do desítek zákonných norem,“ dodal Stejskal. „Tato případná změna by ale nastala nejdříve po krajských volbách, tedy na konci roku 2004“, řekl první zástupce hejtmana Pardubického kraje Michal Rabas.
Maximální dotaci na obnovu místních částí ve výši 150 tisíc Kč získala Chotěboř od krajského fondu Vysočina. Bylo rozděleno celkem 23,5 milionu korun do nejrůznějších oblastí. Uspěla téměř polovina žadatelů, jejichž projekty představují necelých 40 procent finančních požadavků.
Každých 5 minut se losuje MILION. Od úterý 3.9.2002 si můžete v Pivním baru "U hráze" ve Sladovnické ul. vsadit v nové hře KENO společnosti Sazka. Losování probíhá každých 5 minut a jeho průběh můžete sledovat přímo na monitoru v provozovně. Výtěžek z této nové hry bude poskytován až do vánoc na pomoc obětím nedávných záplav. Dále si zde samozřejmě můžete vsadit i SPORTKU, SAZKU, 5 ze 40, ŠŤASTNÝCH 10 a dobít Váš TWIST mobil a to i v době, kdy ostatní provozy s terminály mají již zavřeno. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zimní stadion od čtvrtka 29.8. do neděle 1.9.

zs38.JPG (24768 bytes)  zs39.JPG (18106 bytes)
Ve čtvrtek ráno přijel na louku vedle Zimního stadionu cirkus Humberto. Montážní jeřáb na stadionu schlípl své rameno (na levém snímku vpravo vzadu) a usnul, montážníci odjeli domů, aniž dokončili poslední třetinu zadního nosníku u sportovní haly (první dvě třetiny jsou na snímku vpravo). Možná aby neplašili zvířata v cirkusu, ale možná nebyli spokojeni s betonovou konstrukcí, na níž bude poslední třetina spočívat. V těch místech se totiž pak pracovalo po celý pátek a sobotu. Na pravém snímku vidíte, že krajní nosník není dvojitý jako ty ostatní, ale jednoduchý a je podepřen řadou sloupů vysokých 15 metrů. Ty sloupy jsou v dolní půli ocelové, v horní dřevěné, tam ponesou boční zakrytí stadionu poloprůhledným materiálem.

zs40.JPG (32442 bytes)
Idylický snímek ze soboty 31.8. Docela se ten cirkus ke stadionu šikne, žejo? Vlevo vzadu je dobře vidět nedokončený nosník jakoby podpíraný šedivým sloupem, ale to je jen optický klam, sloup stojí mnohem více vpředu vedle vchodu do cirkusu.

V neděli 1.9. vydáme zářijové číslo 51 našich novin a tedy i zářijové Poslední Novinky. Chotěbořská gultura se probouzí z letního spánku, takže vám přinesu info o chystaných akcích. Také doufám, že se mi podaří sehnat další kandidátky volebních stran. V pátek před polednem jsme dostali mailem kandidátku již třetího sdružení nezávislých kandidátů, s názvem Nezávislí Chotěbořska. Je to, jak snadno zjistíte, kandidátka HC Chotěboř, jež v minulých volbách kandidovalo pod názvem Hokej veřejnosti.
Novou kandidátku i ty další najdete  v naší volební rubrice Volby 2002.
Multimediální kavárna Modrá hvězda vydala na svém webu program akcí na první půlku září. Nechybí oblíbené chotěbořské karůzo, ale i diskotéka a další programy.
Pozor na dovolenou v cizině! Podle sdělení z INCO s.r.o. došlo k několikadennímu výpadku funkce webu města Chotěboře, jehož je firma technickým správcem, kvůli dovolené odpovědného pracovníka. Stala se totiž "netriviální chyba na discích firewallu zabezpečujících tento web." Bohužel se jednalo o takovou specialitu, že jeho kolegové nebyli schopni tento problém odstranit... Nu, mají poučení pro příště, takže ten nešťastník si asi už na dovolenou neodjede. O nebezpečnosti zahraniční dovolené svědčí také případ zdejšího lékaře, jenž si na tam zakoupené koloběžce přivodil vážné zranění, kvůli němuž musel být po návratu hospitalizován v brodské nemocnici... Tradiční pouť budou mít o tomto víkendu v nedaleké Libici n.D. Pro dětičky je připravena řada atrakcí, pro dospělé mohou být zajímavé opravené kulturní památky. Od září bude v ulici Krále Jana 308 (vedle Mototechny) otevřeno Asijské bistro, nová možnost rychlého občerstvení v Chotěboři. Slibuje jídla plná energie, bez přebytečných tuků a možnost objednání po telefonu. Zajímavá je otevírací doba, ve všední den 8 - 19, v sobotu 8 - 13. Cena jídel je od 15 do 65 Kč.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát

Jméno:

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet