harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 50

harry.jpg (9789 bytes)

srpen I 2002

Harryho Poslední Novinky z II. půle srpna 2002 najdete zde

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 49 četlo: 2312

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky: Pizza až do domu
PD Halama  PD Veselý  Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

ODS
Chotěboř
Narodili se Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Obec Maleč slaví 725 let,
program oslav od 10.8. do 15.9. je zde   

Všem volebním stranám a sdružením v Chotěboři nabízíme místo
pro kandidátky a volební programy v naší příloze Volby 2002

Harryho Poslední Novinky z II. půle srpna 2002 najdete zde

Smutný a zároveň povzbudivý mail nám přišel od Mike Marina z New Yorku: Ahoj Harry, právě jsem ztratil mého malého kluka Charlieho, 14 letého bobtaila, a je to pro mne velmi obtížná doba. Shlédnutí tvých webových stránek bylo pro mne povzbudivé a připomínají se mi nejhezčí chvíle prožité s ním. Děkuji vám za vaše webové stránky a posílám pozdravy z New Yorku, Mike.
Můj pán Mikeovi vzkazuje: "Je to velmi těžké ztratit nejlepšího přítele. Ale Charlie se dožil 14 let a zasloužil si už psí nebe. Nejlepším lékem na Tvůj žal je pořídit si nového Charlie II." Já k tomu dodávám: Je mi záhadou, jak mohou mé webové stránky být pro Mika povzbudivé, když na nich je nejlépe vidět, že kovářova kobyla chodí obvykle bosa...
V pátek ráno na Zimním stadionu bylo sice rameno jeřábu vysunuté, ale brzo ho zase zasunuli a odjeli na víkend domů. Jak jsme zjistili, při čtvrteční generálce na zahájení montáže střešního nosníku (viz fotky níže) poznali montážníci dodavatele střechy, že použitý autojeřáb není dostatečně dimenzován k osazení prvního, nejvzdálenějšího nosníku na patku poblíž zdi sportovní haly. Při jeho usazování vydávalo automatické zařízení stroje varovný zvukový signál, že jeřáb je nepřípustně přetížen... Na hlavní straně našeho listu přinášíme podrobnou pozvánku na Letní koncert Kruhu přátel hudby. V sobotu 24.8. od 15 hodin budou na nádvoří chotěbořského zámku hrát umělci Pražského dechového kvinteta.
Voda mnohde opadává a zvedají se vlny diskuzí. Jednu takovou můžete sledovat na této adrese z Budějic , padají tam první obvinění...

Další fotky ze zaplaveného Údolí Doubravy nám poslal Stanislav Kafka, děkujeme a zveřejníme o víkendu.
Máme však zájem o fotky z míst níže po proudu, Libické Lhotky, Libice, Malče, Vísky, Jeřišna...

Máte-li je, prosíme pošlete.
Povodňové zpravodajství:
Chotěboř neorganizuje žádnou oficiální humanitární pomoc. “Domnívám se, že je dosti možností a informací o různých kontech humanitárních sbírek, kam občané mohou přispět,“ vyjádřil se starosta Zdeněk Stejskal. O žádné sbírce nic nevědí ani ve zdejším děkanském úřadě. V pátek ráno se dozvídáme další podrobnosti o záplavách v našem okolí v noci z úterý na středu. V Malči bylo evakuováno osm lidí. Vodní živel řádil také v Bílku. Hladina Doubravy se začala zvedat v úterý večer. Obyvatelé domů, které těsně s řekou sousedí, jen bezmocně sledovali, kam až se hladina vody vyšplhá. Ovšem i tak se místní ve středu shodli, že to v žádném případě není tak hrozné jako v ostatních krajích republiky. “Vodu jsme sice měli skoro až na prahu domu, ale dovnitř se nedostala,“ oddechl si František Vimmer. Na druhém břehu se ve stejné situaci ocitla rodina Šabackových, kterým se voda dostala až do obytných místností. „Nebýt syna, který vyléval skoro celou noc vodu z domu, tak nevím co bych dělala,“ přiblížila situaci Ilona Šabacká. Ve středu ráno museli pracovníci VAK odpojit čerpací stanici odpadních vod v Bílku, s jejímž přispěním je voda tlačena do čistírny v Chotěboři. “Důvodem je nebezpečí, že by voda z Doubravy poškodila elektroinstalace,“ uvedl Vladimír Trčka z Čistírny odpadních vod v Chotěboři. V okresním městě kulminovala Sázava mezi pátou a sedmou hodinou ranní, kdy Brodem protékalo až 107 kubických metrů za vteřinu. Průměrný roční průtok činí sedm kubíků, běžný průtok v polovině srpna pouhé tři kubické metry.

15.8.2002 začalo zastřešování Zimního stadionu (i když jen generálkou)
zs13.JPG (8843 bytes)  zs14.JPG (8256 bytes)  zs15.JPG (8699 bytes)  zs16.JPG (14414 bytes)

Ve čtvrtek po půl druhé odpoledne jsem zahlédl, že jeřáb na ZS už něco nese (1. snímek). Ihned jsem tam vyslal mého pána, aby fotil. Montážníci firmy, která vyrobila nosníky střechy, se pokusili usadit zadní třetinu prvního nosníku (2. fotka, na ní si všimněte v popředí začínající řadu opěrných betonových patek na nosníky). Zjistili však, že tam dozadu jeřáb nedosáhne, tak nosník putoval zpět a jeřáb popojel až těsně k mantinelům. Pak šel nosník z úložiště na ploše znovu nahoru (3. fotka) a byl usazen na své místo, přesně v 15:30 h. Po asi půlhodinové diskuzi nad dalším postupem se montážníci rozhodli vrátit nosník opět zpátky na plochu, protože sám tam zůstat nemohl a blížící se večer už neumožňoval pokračovat v montáži. Proto byl nosník opět uložen ve svislém stavu na plochu ZS a opřen o lešení (4. fotka), kde bude po této generálce čekat na zahájení skutečné montáže. V pátek ráno vidíme z okna opět vztyčené rameno jeřábu, asi se bude pokračovat. Z tohoto začátku montáže vám přineseme o víkendu článek na hlavní straně, kde bude více fotek a budou větší.

Záplavy na rybnících nad Chotěboří

zaplavy1.JPG (9650 bytes)  zaplavy2.JPG (8462 bytes)  zaplavy3.JPG (8454 bytes)  zaplavy4.JPG (7321 bytes)

Na 1. snímku je protržená hráz druhého Kacíře. Druhá fotka ukazuje protrženou hráz Petra po Eckhardťákem. Třetí foto zabírá odvod vody z přehrady (Břevnické nádrže), kterou roura o velkém průměru sotva stačí odvádět. Poslední snímek ukazuje plnou přehradu. Tyto a další snímky ze záplav na Doubravce přineseme též o víkendu v článku na hlavní straně a s většími fotkami.

K fotce vpravo: Vztyčené modré rameno vysokozdvižného autojeřábu ohlašuje, že se na Zimním stadionu začne vbrzku montovat střecha. Dodavatel střešních vazníků je tento týden složil na ploše a speciálně tamtéž ukotvil zmíněný autojeřáb. Jakmile montáž začne, dáme vám vědět, bude to zajímavá podívaná (my na jeřáb vidíme z okna redakce). Na ZS dokončil subdodavatel pozemních prací betonáž opěrných patek pro zadní část střešní konstrukce a vyzdění mezer mezi nimi.

zs12.JPG (12229 bytes)

Český svaz chovatelů Chotěboř pořádá 17. a 18.8. Okresní výstavu králíků, holubů a drůbeže. Tradiční výstava v zámeckém parku s prodejem zvířat, tombolou a občerstvením je v sobotu otevřena od 8 do 17 h, v neděli od 8 do 15 h. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé.
Televize Nova v souvislosti s aktuálním děním údajně vyřadila z vysílání upoutávky "Vysmáté léto" pro jejich nevhodnost. Zprávu přinesl  ve čtvrtek ráno server povodne.aktualne.cz . Upoutávku jsme napadli v kresleném vtipu níže, jemuž však případné vyřazení rozhodně nepřičítáme... Podle vyjádření prezidenta HC Chotěboř Zdeňka Drahoše pro úterní Cestu Vysočiny práce na Zimním stadionu probíhají podle harmonogramu. "Jsme přesvědčeni, že koncem října již nastoupíme na domácím ledě k druhému mistrovskému utkání, první hrajeme v České Třebové", uvedl v rozhovoru.
Povodňová vlna zasáhla i český Internet (co se činilo ve Praze a s internetem...)

Už opět vycházíme na internetu normálně,
po asi 30 hodinovém přerušení, vzniklém zatopením centrály sítě Euroweb v Praze, kdy jsme neměli z redakce přístup na server našich novin, jenž ale normálně fungoval. Nutno ocenit hektický výkon všech, kdo se na obnovení funkce sítě podíleli. Český internet je ale i nadále záplavami v Praze postižen, takže na mnohé adresy se nedostanete a na jiných je náhradní program. Za tu dobu se tu událo mnoho, takže vedle najdete zatím jen stručné zprávy.
Povodňové zpravodajství:
Povodně a záplavy jsou i u nás, byť v malé míře. Nad Chotěboří se protrhly hráze prvních dvou rybníků u Kacířů (máme fotky), voda se přelila přes další a odtekla do Eckhardtova rybníka, pod ním protrhla hráz rybníka Petr a šup do přehrady (Břevnické nádrže). Z jejího přepadu odešla vlna směrem na Rozsochatec, kde způsobila řadu potíží.
Problémy byly také na Doubravce. Voda v Bílku je na kritické úrovni, v Libické Lhotce a ve Vísce způsobila rozvodnění a zaplavení objektů (ve Vísce též známý hostinec U Fajmanů). V Malči zase voda stékající z Železných hor natropila plno neplechy. Všude zde zasahovali chotěbořští hasiči a mohli jste je vidět ve středu po 19 h v TV Prima.
Do redakce nám došly na CD vypálené fotky z povodně na Doubravce z dnešního dopoledne, které pořídil Roman Juránek. Než je zpracujeme, podívejte se na některé z nich na www.azparket.cz (pro některé naše čtenáře není ještě tento web přístupný, ale zkuste to...). Další fotky tam pořídil a poslal nám Mirek Stehno.
Díky ing. Hávovi měl můj pán možnost pořídit řadu fotek z rybníků a přehrady nad Chotěboří a také z Doubravky. Některé z nich v našem listě uvidíte, patrně ve zvláštním článku.
Vážená redakce, jako redaktor serveru www.aeronoviny,cz vám oznamuji, že dne 13.8.2002 byl vydán zákaz provozu pro civilní soukromá letadla. Tento zákaz znemožnil využití soukromých letadel v průběhu záchraných prací prohajících na území ČR v těchto dnech. V této chvíli pátráme po pravém autorovi tohoto zákazu. Prosím, uveřejněte tuto zprávu ve svém mediu, velmi nám pomůžete získat informace o tom, z jakého místa byl tento nesmyslný zákaz iniciován. Diskuze o zákazu probíhá na diskuzním foru českých pilotů zde: http://phorum.aeroomni.com/read.php?f=4&i=5060&t=5049
S pozdravem Pavel Mácha

V noci z neděle na pondělí byl na silnici z Chotěboře do Nové Vsi ještě před sjezdem do Červeňáku přejet osobním autem na zemi ležící 32 letý muž z Nové Vsi. Mladý řidič Škody 120 jej uviděl na vzdálenost pouhých 10 metrů, protože byl oslněn protijedoucím kamionem. Nestačil tedy zastavit a nešťastník, jenž se vracel pěšky z hospody v Chotěboři a usnul na silnici, na místě zemřel.

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Pane koukej, TV Nova má stále Vysmáté léto !
- Ano Harry, to je od nich trefné, tisíce lidí jsou teď tak vysmáté, že se zas léta smát nebudou...

Z důvodu že, poskytovatel internetového připojení redakce MF DNES je v záplavové zóně, byl odpojen server iDNES. Zpravodajství najdete na provizorních adresách zaplavy.idnes.cz nebo povoden.idnes.cz.
Přestal fungovat také server deníků Bohemia, tj. i noviny Vysočina.

Přívalové deště se přesouvají ze západu i k nám.
Velký přívalový liják nás zasáhl také v noci na úterý, opět ve tři hodiny ráno. Od té doby leje... Se znepokojením sledujeme situaci v jižních Čechách i v Praze, kde primátor včera dopoledne hlásil vodu dvacetiletou, odpoledne padesátiletou a dnes ráno oznamuje více než stoletou...
Ve finále 33. ročníku republikově obsazeného nohejbalového turnaje v Malči překvapivě porazilo Hlinsko v Čechách trojnásobné vítěze posledních ročníků Slatiňany 2:1. Putovní pohár a prémiová pečená husa šly tedy do Hlinska. Příjemným překvapením je 4.místo družstva Malče, které v minulých ročnících končilo hluboko v poli poražených.
První čtyři z Malče 2002: 1. Hlinsko v Čechách, 2. Slatiňany, 3. NK Havlíčkův Brod, 4. Maleč.
Povodňové zpravodajství:
MF Dnes On-line
povodne.aktualne.cz

Níže jsem uvedl, že deník Vysočina má občas pravopisné potíže a někteří čtenáři se tomu divili.
Nechť si tam tedy nalistují dnešní sportovní stránku a najdou tam titulek
Krajské fotbalové soutěže začali, v Třebíči se diváci nenudili.
"Letní trhy" pořádá město Chotěboř tento pátek, 16.8.2002 na náměstí T.G.Masaryka. Je přihlášen tento sortiment: dřevěné výrobky, textilní zboží, dětský a kojenecký textil,cukrovinky, káva - čaj, ponožky, výrobky z umělého kamene, ubrusy a sáčky, obuv, šperky, kožešinové výrobky, prostírání, polštáře, keramika, spotřební zboží ... Pro dobrou náladu od 16.00 hodin zahraje a zazpívá v prostoru u kašny J. Semrád ( v případě neřízně počasí se hudební produkce neuskuteční).

Předpovídaný přívalový liják se přehnal nad Chotěboří v noci na pondělí 12.8. ve 3 hodiny ráno.
Nenadělal nám tu žádné škody (ještě že jsme na kopci a řeka nikde...), hůře jsou na tom v Brodě Havlíčkově, nikoli díky řece Sázavě, ale díky kanalizaci, která jim v Dolní ulici neodvádí vodu a působí zátopy širokého okolí i neprůjezdnost.
Ahoj Harry, chtěl bych Ti oznámit, že Tvoji psí druhové (lovečtí ohaři) soutěžili 10. a 11.8. v Chotěboři a v Kámeni na nejvyšších psích zkouškách - "Memoriálu J. Steinitze" a vedlo se jim se střídavými úspěchy v konkurenci psů z Rakouska, Slovinska, Polska, Slovenska  celkem dobře.
Další myslivecká akce - Memoriál Jaroslava Dvořáka (Chotěbořský rodák) ve střelbě na asfaltové terče se koná 17.8. na myslivecké chatě v Chotěboři, včetně tradičních soutěží pro děti a s večerní taneční zábavou na parketu. Občerstvení s oblíbenou mysliveckou kuchyní - pečený divočák, jelení svíčková atd. je připraveno !! Dva malé důkazy, že myslivost není jen "bezhlavé střílení"!  Zdraví Jan Andres.

Začaly fotbalové soutěže, v neděli chotěbořské Áčko začalo výhrou nad obtížnými Speřicemi, Béčko prohrálo v Přibyslavi.
Podrobnosti na naší fotbalové stránce (odkaz výše vpravo).

Na Zimním stadionu 8.8.2002: montuje se lešení pro montáž střešní konstrukce
zs10.JPG (25367 bytes) zs11.JPG (25653 bytes)

Osud je krutý a bere nám lidi, kteří by tu měli rozhodně být. Smutná zpráva přišla z Prahy, v noci na čtvrtek zemřela Michaela Neffová, manželka Ondřeje Neffa, redaktorka přílohy ZVÍŘETNÍK v Neviditelném psovi a psí máma proslulého psa Barta. Naše redakce vyslovuje všem Neffům hlubokou soustrast. I my jsme ji a její práci měli rádi...
„Dostali jsme stížnosti ze sídlišť, že někteří majitelé řeší venčení psů tak, že je jen pustí, místo aby je měli na vodítku,“ uvedl Jiří Fišera, tajemník chotěbořské radnice v pátečním vydání MF Dnes. Radní proto uložili strážníkům, aby dodržování „psí“ vyhlášky důsledně kontrolovali a provinilce postihovali. Vedení města by mělo na svém srpnovém jednání rovněž zvažovat návrh na úpravu poplatků. Majitelé platí nyní za své psy v bytech 500 Kč ročně, v rodinných domech 120 Kč a místních částech pouze 30 Kč. Město Chotěboř nyní eviduje 921 psů.
Příští pátek 16.8. budou v Chotěboři na náměstí opět Městské trhy. Podrobnosti přineseme začátkem týdne.
V příštích dnech na noční obloze: od 9.8. do 15.8. roj meteorů Perseid (maximum 12.8. po půlnoci), 11.8. se potká uzoučký srpek Měsíce se zářící Venuší. Tak natočte hlavy vzhůru...

Vzhůru nohama Fest se jmenuje hudební festival, který pořádá chotěbořský muzikant Petr Chalupa s kamarády v Pá 30.8. v KD Česká Bělá. Autorského hudebního festivalu proti komerci se zúčastní 7 kapel, z Chotěboře to budou The Chocolate Cucumbers, Nohy na ramena a M.C.B.P. Podrobnosti zde.

Rozhodl jsem se umístit zde výše stálý odkaz na web ODS Chotěboř. Jsme sice nezávislý list, ale rád bych tím přiměl i další volební strany v Chotěboři zřídit si pro lepší orientaci voličů v nadcházejících komunálních volbách své internetové stránky. Nabízíme jim výhodné podmínky na adrese www.chotebor.info. Zároveň tím oceňuji přístup zdejší ODS k internetu. Jsou v tom první... Databáze akcí v kraji Vysočina se jmenuje  užitečná webová stránka Krajského úřadu, odkaz na ni máme výše. Do databáze lze vkládat akce a jejich termíny a lze v ní vyhledávat. Snadno tak zjistíte, že tam letos jsou z Chotěboře dvě akce aerobiku a nic víc...

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Koukej pane, ředitel Českých drah zakázal zaměstnancům mluvit se sdělovacími prostředky...
- Ano Harry, všude, kde se nosej uniformy, viditelné i neviditelné, odjakživa platilo Držet hubu a krok !

Svazek obcí Podoubraví chce během příštího roku rozšířit vloni otevřenou cyklotrasu č. 5127 a propojit ji s mezinárodní cyklotrasou číslo jedna. Předseda svazku, starosta Libice n.D. Saidl uvedl, že projekt bude stát téměř 250 tisíc korun. Obce ho chtějí dotovat z Programu obnovy venkova. „Myslím, že máme velkou šanci. Propojení obou cyklotras povede po komunikacích třetí třídy. Nejvíc peněz bude potřeba na vybavení jednotlivých zastávek mobiliářem.“ Zatím je Podoubravská cyklotrasa dlouhá přes 50 kilometrů.

S tím, že by od roku 2003 měla Oudoleň veřejnosprávně patřit pod Chotěboř, není obec vůbec spokojena. Podrobnosti přinášejí noviny Vysočina zde.

ISOline H.Brod - FC Chotěboř A 3:2 (2:2).
Poslední přípravné utkání. Podrobnosti na naší fotbalové stránce (odkaz výše vpravo).

V So 10.8. v 8 h odstartuje ve Ždírci 8. ročník cyklomaratonu Lacman Look Vysočina 2002. Přihlášen je rekordní počet účastníků. Cyklisté pojedou též přes Chotěboř, kam přijedou od České Bělé a přes náměstí budou pokračovat na Libici, Bárovice a Horní Bradlo, kde se trasy závodu rozdělí na různě dlouhé větve. Podrobnosti si přečtěte zde.

Harry a jeho pán u novin

harryunovin.gif (8928 bytes)
- Pane, úžasné, poprvé bude možné u nás podávat internetem tiskopisy na úřady, ale zatím jen na sociálky !
- Ano Harry, krásná to představa: Vidím davy sociálně potřebných, jak stojí fronty na koupi počítače, připojení na internet a elektronický podpis. Vše bratru jen za 15 táců...

V sobotu 3.8. se vloupal neznámý pachatel do uzamčené garáže v Chotěboři a odjel na mopedu Babeta za více než 15 tisíc korun.

Krom nohejbalového turnaje, který v Malči pořádají neuvěřitelných 33 let a o němž píšeme níže, začnou v 18 hodin v sobotu 10.8. v Malči oslavy 725. výročí obce slavnostním otevřením nové hospody a společenského sálu. Odkaz na program oslav, které vyvrcholí v půli září, najdete výše. Webové stránky obce jsou zde.

Ve dnech 17.- 18.8. se na sedmi kurtech v Chotěboři koná největší volejbalový turnaj juniorských a kadetských družstev v Čechách. Bohužel bez podpory města. Dosud přihlášená družstva:
dívky: KP Brno, Junior Brno, Tatran Střešovice, Opava, Bedřichov, Dansport Praha, Č. Budějovice, Světlá n.S., Dobronín, H.Brod a slovinský Maribor
chlapci: Vel. Meziříčí, Slavia Hradec Králové, Dansport Praha, Nymburk, Liberec, Chotěboř, Přibyslav, Havl. Brod.

Zveme všechny příznivce dobrého sportu. Pavel Hejtmánek, Volejbalový oddíl TJ CHS Chotěboř.

Fotbalové soutěže začnou již o tomto víkendu, pro Chotěbořské Áčko i Béčko v neděli. Máme proto již pro fanoušky fotbalu připravenou novou stránku a na ní odkaz na rozlosování podzimu pro všechna naše mužstva v tisknutelné podobě. Odkaz na fotbalovou stránku je výše vpravo nebo přímo zde.

O návratu běžkyně Hany Benešové, která nyní žije v Chotěboři, do vrcholové atletiky píší noviny Vysočina zde. Podrobnosti o jejím úspěchu se dočtete na naší stránce Atletika SK, odkaz výše vpravo. TJ Sokol Maleč pořádá v sobotu 10. srpna na svých antukových kurtech 33. ročník otevřeného nohejbalového turnaje tříčlenných družstev O putovní pohár TJ Sokol Maleč. Turnaj si za svou historii získal pověst prázdninové nohejbalové Mekky a každoročně v něm startují trojice hráčů z celé republiky. Ve startovním poli se pravidelně objevují ligoví borci. Hraje se o hodnotné ceny odpovídající kvalitě turnaje a síle sponzorů. Jako prémie je pro vítězný tým připravena pečená husa. Putovní pohár do Malče přiveze vítěz posledních tří ročníků Spartak Slatiňany. Stravování je zajištěno po celý den. Startovné činí 150 Kč na tým, losování přihlášek končí v 8.45 a začátek je v 9.00. Kontaktní pořadatelský telefon: Bohumír Tomášek 0453/692449, 0728-634219. V sobotu 3.8.2002 se hrálo v Bezděkově závěrečné páté kolo základní části nohejbalového SATELITU 2002. Výsledky turnaje. Konečné pořadí družstev po základní části. Nominace družstev na finálový turnaj.
Že v novinách Vysočina mají občas problémy se shodou podmětu a přísudku, to už jsem si zvykl. Ale když jsem uviděl tento titulek, řekl jsem si, to už je silné kafe:
K internetu připojili dvoutisícou školu
Noviny Havlíčskobrodska - Vysočina - 3.8.2002

Taky vás to tahá za oči? A všimli jste si, že je tam ještě jedna pravopisná chyba? Článek najdete i na internetu zde.
Průběh reformy veřejné správy v Chotěboři se jmenuje článek tajemníka MěÚ Jiřího Fišery, který byl zveřejněn na webových stránkách města zde. Dozvíte se tam o počtu úředníků, kteří přejdou z Okresního úřadu do Chotěboře a o počtu dalších volných míst, která budou obsazována. Na tato místa budou vypisována od konce srpna výběrová řízení. O jejich zveřejnění vás budeme zde informovat. Oznámení Městského úřadu Chotěboř jako Registračního úřadu pro komunální volby v listopadu 2002 najdete na webu města zde. Oznámení o potřebném počtu podpisů na kandidátní petice a o termínu odevzdání k registraci se týká nejen Chotěboře, ale i všech okolních obcí. V Chotěboři bude kandidát jednotlivec potřebovat pro svou registraci 297 podpisů, zatímco sdružení nezávislých kandidátů 693 podpisů. Politické strany a hnutí žádné podpisy nepotřebují. Kandidátní listiny přijímá Registrační úřad do 16.00 hodin dne 27.8.2002 v kanceláři městského úřadu v I. poschodí č.dv. 212.
Narodil se Václav Adamec III.
V úterý se stal šťastným otcem chotěbořský rodák, útočník Dukly Jihlava, Vašek Adamec, jenž se úspěšně zotavuje z těžkého úrazu při jízdě na kole v rámci tréninku. Všem Adamcům gratulujeme a třetímu Václavovi přejeme šťastný život. Podrobněji čtěte zde.
Ministryně školství Petra Buzková otevře ve čtvrtek 1.8. odpoledne novou počítačovou učebnu v Základní škole v Krucemburku. Učebna tam byla vybudována v rámci akce Internet do škol, v níž se stala právě 2000. dokončenou učebnou.
V úterý 30.7. navečer se přehnala vichřice v pruhu mezi Čáslaví, Habry a Chotěboří. K zasaženým obcím patří Sázavka, Kunemil, Bačkov, Sedletín a Sokolovec. Zatímco na Chotěbořsku se přehnal vítr rychlostí až 100 km/h, meteorologická stanice v Přibyslavi naměřila 36 km/h..
31.7. zkolaudovali v Malči víceúčelovou budovu. Objekt bývalého kina vedle základní školy pochází z počátku minulého století a obec ho nechala zrekonstruovat nákladem 6,5 miliónů korun. V přízemí budovy je kancelář Obecního úřadu a hostinec, který Malči dlouho chyběl. V prvním patře je společenský sál, v půdních prostorách pak čtyři byty.Podle vyjádření starosty Vlastimila Ježka již v polovině srpna by měl být celý objekt v plném provozu.

Harryho Poslední Novinky z II. půle srpna 2002 najdete zde

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet