harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
č. 46 - duben 2002
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Novinky 45 četlo: 2796

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Chotěboř.info Program kina Sportovní strana
rucicky2.gif (16139 bytes)
Portál pro všechny, kdo shánějí službu či výrobek a chtějí to co nejblíže
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat), váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na disku vašeho počítače, nikoli ty z internetu. Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong
Jídelní lístky Panský dům:
Halama | Veselý
Jídelní lístek: Na růžku Narodili se Atletika
TJ CHS
Atletika
SK

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

Inzerci chotěbořských firem
v našem listě najdete zde na adrese:
inzerce.chotebor.info

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Program proti virům-červům si stáhněte zde (960 KB). Nejprve jej uložte na disk a pak jej spusťte.

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná.
Zkuste si např. kino.chotebor.info . Máte řeznictví? Pak je pro vás maso.chotebor.info. Máte prodejnu textilu? Pak je pro vás textil.chotebor.info. Chcete zvát diváky na fotbal? Pak je pro vás fotbal.chotebor.info. Jmenujete se Novák a chcete mít svou stránku? Pak je pro vás novak.chotebor.info. Píšete básně? Pak je pro vás basnik.chotebor.info. Máte opravnu? Pak je pro vás servis.chotebor.info. Jste lékař? Pak je pro vás doktor.chotebor.info. Půjdete do voleb? Pak je pro vás jménostrany.chotebor.info.   A tak dále... Cokoli si vymyslíte, můžete mít na internetu! Ale neváhejte, ať vám vaši doménu nevyfoukne někdo jiný. 
Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info .

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

EUROCON 2002 - významná celoevropská akce
v Chotěboři, 3. - 7. 7. 2002
| Program | Přihláška

Konečně jsme otevřeli naši rubriku Fotonovinky 2002, díky Mirku Stehnovi, který nám mailoval digifotky z 1. máje na chotěbořském náměstí (a dokonce již zmenšené pro internet). Můj pán má do této rubriky řadu fotek, ale neuvidíte je do 7.května, dokdy má termínovanou práci... V rubrice Fotonovinek 2002 jsou pochopitelně odkazy na fotonovinky z dřívějších let.  
Pozorný čtenář si jistě povšiml naší nové rubriky Volby 2002 (odkaz je vlevo výše). Jsou tam odkazy na několik volebních stránek s celostátní působností. Je tam též seznam kandidátů, které budeme volit v kraji Vysočina, postupně jej doplňujeme. Objevuje se tam řada lidí z našeho okresu a zatím jsme našli 3 Chotěbořáky a jednoho kandidáta z Malče. Na webu ZUŠ Chotěboř (zus.chotebor.info) najdete info o talentových zkouškách 21.5. a pozvánku na zájezd na koncert do Prahy.
Za první měsíc našeho fotbalového zpravodajství napočítalo počitadlo "jen" 340 čtenářů. Ale oproti čtenářům zpravodajství z chotěbořského hokeje je to slabá káva, těch bylo minimálně dvakrát více. Tak jak je to? Je fotbalových fandů méně než hokejových nebo o této stránce nevědí nebo nemají internet? Vy co nás čtete, upozorněte své známé, že výsledky fotbalu přinášíme již v neděli mezi 19.30 a 20.30 h a podrobné referáty a tabulky v pondělí ráno. Naši spolupracovníci i my v redakci to děláme pro vás! Mnozí využívají pálení ohňů dne 30.4. i k tomu, aby se zbavili starého odpadu (pneumatik například). Nutno upozornit, že nový zákon každému, kdo se při pálení čarodějnic pokusí zbavit svého závadného hořlavého odpadu, hrozí pokutou až 50 tisíc Kč za znečišťování životního prostředí. 5. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev mužů a žen “O růžový pohár  Chotěboře” bude 8.6. na volejbalových kurtech TJ CHS. Informace na tel.č. 0603-290080.
Velmi mne i mého pána pobavila terminologie jednoho městského činitele v novém čísle Chotěbořského Echa. Píše tam: "Dalším velkým problémem je nepořádek kolem míst, která obývají běžnému standardnímu způsobu života méně přizpůsobiví občané." Nu, napočítali jsme sedm slov, místo nichž by se dalo říci jediné, jistě víte jaké... Zdá se, že ani dnes nelze v některých případech nazývat věci pravými jmény, jinak by autor mohl být napadán a v nepřízni úřadů. Asi nutno ocenit jeho odvahu, že to vůbec napsal... Mám návrh: lze přece použít slovo "bordeláři", ne? Pravda ovšem je, že do oné sedmislovné kategorie pak patří i několik majitelů rodinných domků a také České Dráhy, které mají na pozemku, z něhož vystrnadily prodejnu stavebnin, neuvěřitelný bordel... Kdo nestihl představení chotěbořských ochotníků, má možnost jet do Krucemburku. V neděli večer tam v místním kině opět zahrají Šotolovu hru Možná je na střeše kůň, kterou s velkým úspěchem předvedli dvakrát v Chotěboři.

Žák Miroslav Gron z 8.B základní školy v Buttulově ul. vyhrál okresní i krajské kolo Olympiády německého jazyka a uspěl dobře i v kole celostátním, do něhož chce proniknout i za rok.
Prvomájovou procházku na náměstí v Chotěboři pořádá zdejší sociální demokracie. Od 9 h uvidíte mažoretky a aerobik, děti mohou soutěžit v malování, můžete se projet kočárem. Vyhrávat budou Chotěbořská kapela a DETTO. Různé občerstvení i dobrůtky, limo zdarma a pivo prý za bůra! Při nepřízni počasí se vše koná v KD Junior.
Jarní ples můžete navštívit na závěr sezóny v sobotu 27.4. v hotelu U zámku v Chotěboři.
Od 20 h hraje E.M.I.L.
Elektronická podatelna na stránkách města Chotěboře a Městského úřadu již ukončila zkušební provoz a je v normálním provozu, kdy můžete zasílat svá podání Městskému úřadu elektronickou cestou. V budoucnu bude v rámci jednotného vybavení obcí kraje Vysočina vybavena novým programem, jenž mj. umožní používat elektronický podpis. Velkou ránu v podobě verdiktu disciplinární komise utrpěl ve středu fotbalový klub Dekora Ždírec nad Doubravou. Za události při domácím zápase s Chocní dostal pokutu ve výši 100 000 Kč! Ve Ždírci jsou z toho v šoku, podrobnosti přináší MF Dnes zde. Na večeru bývalých rockových a bigbítových kapel Havlíčkobrodska, jenž se uskuteční v pátek 26.4. od 18 hodin v hostinci U Panských v Pohledských Dvořácích, vystoupí také bývalá chotěbořská kapela Nautilus. Dále účinkují Templars, Jiřík & His pool soul blues band, Music Q, Mercury, Harmonie, Fuga, Karel Koutný a hosté.
Příjemné sdělení přišlo od ředitelky Městské knihovny Elišky Pavlíkové. Píše nám, že "v čísle 2 časopisu Čtenář je celkové hodnocení WWW stránek knihoven v celé ČR a stránky Městské knihovny Chotěboř jsou tam hodnoceny velice dobře.Získaly plný počet bodů v celkové úrovni, aktuálnosti, adresných údajích, online službě i v odkazech. Méně je to ve vyhledatelnosti webu, ale celkový dojem je super, srovnatelný s krajskými knihovnami." Můj pán hned odepsal, že knihovně rád pomůže i tu vyhledatelnost webu polepšit.
Když už jsem u chotěbořských webů, zdejší firma MP spol. (benzinová pumpa u zámku) uvádí na svých fakturách webovou adresu www.mpspol.cz. Protože jak víte rád čenichám, zda v Chotěboři není nějaký nový web, hned jsem se tam hrnul. Ale ouha, žádné stránky na internetu nejsou a když jsem se koukl, kdo je majitelem uvedené domény, ukázalo mi to nějakou bratislavskou firmu...
Dva čuníky bude opékat na prvního máje na náměstí v Chotěboři známý majitel hospůdky Niklovna Zdeněk Nikl. Jako vždy se jistě po nich jen zapráší. Údajně se má na náměstí ještě něco činit, ale zatím neznám podrobnosti.
Několik chotěbořských sportovců zaznamenalo úspěchy, které je třeba ocenit. Osm gymnastů z ASPV TJ CHS Chotěboř postoupilo do finálového republikového kola v Plzni (ml.žáci L. Kučera, A. Kučera a David, st. žáci Bělohlávek, T. Vojáček, Kopic, Dobrý a Z. Vojáček. Patnáctiletá Lucka Motlová zase vyhrála republikové mistrovství karate Moravia Cup v Brně. Lucie je studentkou zdejšího gymnázia a členkou místního Klubu moderního sportovního karate.
Akciová spol. Chotěbořské strojírny služby slaví 10 let.  Ve středu 1. května bude pro veřejnost Den otevřených dveří, od 9 do 12 hodin, vstup je vrátnicí č.1 z Herrmannovy ulice.
V současné době jsou v Chotěboři rozestavěny tři velké budovy: Nejdále je se stavbou nová Zvláštní škola, rychle roste do výšky nová budova Policie ČR a stavba haly, která zakryje Zimní stadion je v počátcích. Na Zimním stadioně proběhly zemní a výkopové práce a část zemních betonáží. Protože se musí řešit problém, objevený až nyní, totiž nedostatečné založení sousední budovy Sportovní haly (její roh u Zimního stadionu je postaven jen na jedné patce, místo na projektovaných dvou), bude se muset nejprve postavit opěrná zeď. Ta ovšem není vyprojektována a schválena, takže než nezbytné úřední kroky proběhnou, stavební firma Stavounie se pustí do rekonstrukce nevyhovujících záchodů vedle hospůdky, která ukončí svou občerstvovací činnost 30.4. a pak bude zavřena a též rekonstruována. O všech těchto stavbách pořizujeme fotky, takže se jich doufám časem dočkáte, až dostrkám mého pána, aby je upravil pro internet... Chotěbořský komorní orchestr slavící právě 30. výročí svého založení vystoupí k této příležitosti na dvou koncertech se sólisty. Bude to ve středu 24.4. a ve čtvrtek 25.4. od 19 h v sále ZUŠ. Dirigent Michal Hájek, sólisté Eva Melíšková, Olga Hatašová, Eva Hlavatá, Filip Dvořák, Dita Urbánková, Jiří Pavlas a Pavel Bílek.
Z jihlavské redakce MF Dnes jsme dostali upozornění na naši chybu v níže uvedené zprávě o jejich článku o  platech starostů a místostarostů. Místo námi uvedené chybné věty "Oba funkcionáři k tomuto základu mají ještě příplatky 50 Kč na každých 100 obyvatel nad 3000 obyvatel", je správně: Oba funkcionáři k tomuto základu mají ještě příplatky 11700 plus 50 Kč na každých 100 obyvatel nad 3000 obyvatel. Děkujeme za upozornění, těch 11700 nám při přepisu nějak uniklo... Oslava druhých narozenin Pivního baru "U hráze" (viz níževpravo) se pro velký ohlas prodlužuje o týden do 28.4. Přijďte i Vy ochutnat nápoje za akční ceny.
Jen čtyři maily s virem Klez jsme dostali v pátek. Náš bezpečnostní systém je ovšem zachytil. Vypadá to jako apríl, ale není to apríl: Sněhové zpravodajství z lyžařského střediska Svatá Anna v Chotěboři s aktuální fotkou najdete na adrese snih.chotebor.info. Samozřejmě nyní, kdy sníh už není, tam jsou informace o aktuálním počasí v Chotěboři. Web je dílem Richarda Macků a jak vidno z jeho adresy, hostuje na chotěbořském infoserveru www.chotebor.info. Richard též chystá zajímavý cykloturistický web pro cyklo.chotebor.info.
Pozor, červ-virus Klez je již v Chotěboři (značné podrobnosti o něm jsou zde). Včera pronikl do několika firem, dnes v pátek nám přišel mailem z firmy ALKA, a to dokonce třikrát. Neotvírejte podezřelé přílohy mailů, nejen z Alky!!! Firmě Alka i ostatním nepozorným doporučujeme antivir proti Klezu na webu Obchodní akademie Chotěboř a děkujeme správci jejich sítě Zbyňkovi Mrkvičkovi ml. za rychlou reakci, která mnohým našim čtenářům pomůže. Majitelé antiviru AVG, proveďte si novou aktualizaci po internetu, nová verze AVG č. 350 umí Klez odstranit též. Na virovou epidemii si stěžuje v úvodníku Neviditelného psa i Ondřej Neff, který uvádí, že včera dostal přes 200 infikovaných mailů a už z toho vidí rudě... A mužstvo FC Chotěboř, které mělo jedno utkání k dobru, je po dohrávce opět na prvním místě I. B třídy, skupiny D. Podrobnosti jsou na naší fotbalové stránce, odkaz na ni je zde výše vpravo.
Řada čtenářů nám napsala, že letos postrádala v našich novinách aprílový článek. No ano, na Apríla ležel můj pán s nohou nahoře po menší operaci a k počítači nemohl. Abyste o článek nepřišli, vyhlašuji veřejně, že někdy v příštích týdnech se mezi novými články objeví ten aprílový. Někteří čtenáři si mysleli, že to byl článek Chotěbořští orienťáci běhali za maďarský klub, ale ne ne... Klez H se jmenuje nový červ-virus, který se bleskem šířil po českém internetu celý čtvrtek, přečtěte si o něm zde. Nám přišlo 11 mailů s tímto virem v příloze, možná i vám. Každopádně buďte velmi opatrní při příjmu mailů a raději neotvírejte přílohy, které vám dojdou. Červ umí vyřadit z provozu antivir, ale to musí nejdříve nakazit váš počítač, což se může stát jedině tak, že podlehnete vábení své zvědavosti a přílohu s virem otevřete. Takže pozor... AVG antivir má již novou aktualizaci, která umí zničit tento vir, na této adrese, je to mimořádná aktualizace č. 350. Máte-li na mailování Outlook Express ve verzi 6, ten již pozná zavirovaný mail a místo toho, aby vám ukázal jeho text, rovnou otevře nabídku, co chcete udělat s přílohou, zda otevřít nebo uložit. Nikdy nevolte ani Otevřít ani Uložit, nabídku zrušte a mail smažte! Tak se vám virus do stroje nedostane.
Regionální příloha MF Dnes uvádí ve čtvrtek 18.4. článek Lidé na radnicích mají slušný příjem. Vyzývá čtenáře, aby na mail redji@mafra.cz psali odpovědi na položené otázky: Spočítali jste si, kolik bere starosta či místostarosta vaší obce? Bere podle vás hodně, nebo málo? Zaslouží si to? Jaké máte zkušenosti se svým starostou? Pro město do 10 tisíc obyvatel uvádí MF Dnes tyto příjmy: starosta 18920, místostarosta 13720. Oba funkcionáři k tomuto základu mají ještě příplatky 50 Kč na každých 100 obyvatel nad 3000 obyvatel a třináctý plat. Celý článek si můžete přečíst zde, ale za dva dny z internetu zmizí, takže si ho raději přečtěte hned. Dále list uvádí údaje pro náš kraj. Ročně téměř tři čtvrtě milionu si nyní vydělá hejtman Vysočiny František Dohnal, který dostane třináct platů ve výši 56 tisíc korun. Jeho čtyřem zástupcům nově náleží podle vládní tabulky 50 800 korun měsíčně, které rovněž dostanou třináctkrát v roce. Další krajští radní dostávají nově téměř 41 tisíc korun.
Je mi jasné, že mávání vysokými platy úředníků zavání populistickou argumentací (důležitější než výše platu je totiž, co za něj dotyčný pro společnost odvádí), ale přesto, nenapadá vás také, proč byl vytvořen ten umělý slepenec okresů, které nikdo nechtěl, zvaný nyní kraj Vysočina?
Čtvrtek 18.4., zdá se, bude virový den. Od půlnoci do 8:30 jsme dostali již šest mailů s připojeným virem. Odesilatelé ovšem nebyli z Chotěboře, ale i tak: nikdy neotvírejte přílohy podezřelých mailů!

Webové stránky města Chotěboře nabývají na rozsáhlosti, hlavně díky uveřejňování usnesení z Rady a Zastupitelstva. Pro lepší orientaci jsme tam nainstalovali vyhledávač UFFO. Zadáte do něj jedno či dvě slova a on vám vyhledá odkazy na ty stránky města, které dotyčná slova obsahují. Vyhledávač je na hlavní stránce města a také na stránce Městského úřadu. Brzo přibude i na www.chnet.cz.

V pondělí opět zasedala Rada města Chotěboře a její usnesení si můžete přečíst zde. Jako vždy vybírám ta zajímavá: Rada odmítla žádost FC Chotěboř o zakoupení dvou praček (na praní fotbalových dresů). Rozhodla obeslat nejmenované uchazeče s výzvou k účasti na veřejné zakázce Rekonstrukce budovy MěÚ Chotěboř, vyhodnocení nabídek na tuto lukrativní akci (6 mil. Kč) bude 6. května. Rada souhlasila s ubytováním části účastníků celoevropské akce Eurocon 2002 v budově ZŠ Buttulova. Divadelnímu souboru SCHOD prominula nájem za sál kina. Rada rozhodla o zahájení jednání s a.s. Chotěbořské strojírny Služby o odkoupení jejich pozemků v rekreační oblasti u Břevnické nádrže městem za účelem zachování stávajících rekreačních podmínek.

Dne 10.dubna se zúčastnili žáci zdejší ZUŠ krajského kola soutěže ve hře na smyčcové nástroje konaného v Třebíči. Úspěch žáků byl vskutku triumfální. Z osmi soutěžních vystoupení získali ve svých kategoriích 7x první a 1x druhé místo. Sklidili tak zasloužený obdiv a potvrdilo se, že kvalita výuky ve smyčcovém oddělení chotěbořské ZUŠ nemá v regionu konkurenci, zejména pak třída paní učitelky Věry Fialové. Podrobnosti čtěte na zus.chotebor.info.

40 závodníků se v neděli zúčastnilo obnoveného Běhu Chotěbořskem na 10 mil. Z vítězství ve 23. ročníku závodu se radoval Leoš Pelouch z AO SK Chotěboř, který druhého Františka Tichého z pořádajícího TJ CHS Turbo Chotěboř porazil o více než dvě minuty. Na třetím místě doběhl zástupce Datalusku Jihlava Václav Ožana. Kategorii žen vyhrála Tichého oddílová kolegyně Dagmar Novotná, celkově devatenáctá. Pivní slavnosti opět pořádá Pavel Halama v Panském domě, v sobotu 27.4. od 19.30 h až do rána. Za každá 3 vypitá piva dostanete jednu z mnoha cen, opět shlédnete překvapeníčko pro pány a zakřepčíte si s country kapelou Jardy Bílka. Slosovatelné místenky za 50 Kč si můžete objednat či zakoupit 17.,18., 22., 23. a 26.4. v Panském domě, tel. 0602-427 004.

Hotel Vysočina na náměstí v Chotěboři se dočkal své obnovy. Zcela rekonstruovaný Bufet hotelu Vysočina otvírá v úterý 16.4. zdejší firma Jan Veselý. Otevřeno bude v Po - Pá od 7 do 17.30 h.
Koncert bývalých žáků zdejší ZUŠ k 50. výročí jejího založení se koná v úterý 16. dubna od 19 h v sále ZUŠ. Účinkují bývalí žáci Aleš Křivský (viola), Jana Kafková (lesní roh), Petra Polanská (housle), Pavel Málek (trubka), Lucie Pavlíková (housle) a Innocentemente Quartet (Gabriela Ježková, Zuzana Kubáčová, Aleš Křivský a Helena Matyášová). Klavírní doprovod prof. Otakar Tvrdý z konzervatoře Pardubice.
Úspěšná byla premiéra divadelního představení zdejšího ochotnického souboru SCHOD.
Zcela zaplněný sál kina shlédl ve středu večer Šotolovu hru Možná je na střeše kůň v režii Ivany Kozubové. Divadelníci tak obnovili svou činnost po 13 letech. Nyní budou hrát v několika okolních obcích. Podrobnosti si přečtěte v Novinách Vysočiny zde.
Pivní bar U hráze Chotěboř Vás zve na své DRUHÉ NAROZENINY. Pojďte je pořádně oslavit! Od 13. 4. do 21. 4. 2002 Vás čekají SPECIÁLNÍ CENY. Podrobnosti na inzerce.chotebor.info.
Náš seznam Chotěbořské weby jsme přestěhovali na lépe pamatovatelnou adresu internet.chotebor.info. V přípravě je web Sdružení ambulantních lékařů, který bude na adrese poliklinika.chotebor.info. Senátní výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice 10.4. zamítl senátní návrh zákona, kterým by se měnily hranice krajů. "Pět senátorů bylo pro zamítnutí, 1 pro přijetí a 1 se zdržel," řekl Václav Jehlička, který je místopředsedou výboru. Zákon předpokládal přechod 32 obcí z Vysočiny do Pardubického kraje (mezi nimi Chotěboř) a 34 obcí do Jihomoravského kraje. Návrhem zákona se budou ještě zabývat další senátní výbory a poté půjde do Sněmovny, kde se k němu vyjádří vláda. "Věřím, že zákon nebude přijat, protože není zodpovědně připraven," řekl Jehlička, jenž je starostou Telče. Každý čtvrtek bude na Městském úřadě v Chotěboři v místnosti č.102 poradna LOGOS. Poskytne vám zdarma rady pro řešení obtížných životních situací. 
Možná jste si povšimli, že rozjíždíme projekt informačního serveru pro Chotěboř a okolí se snadno pamatovatelnými adresami webových stránek. Takže již můžete používat informace na adresách kino.chotebor.info, inzerce.chotebor.info,
naruzku.chotebor.info, repos.chotebor.info, studny.chotebor.info.

V přípravě jsou weby ods.chotebor.info a somdis.chotebor.info. Máte-li též zájem o levnou vlastní snadno pamatovatelnou doménu, koukněte se na www.chotebor.info, kde jsou podrobnosti.
Mimořádně zasedla 8.4. Rada města Chotěboře, letos poprvé a přijala usnesení, která si můžete přečíst zde. Mimořádné zasedání se konalo kvůli zastřešení Zimního stadionu. Tam probíhají přípravné práce a bagrování. Pravidelně pořizujeme fotky a zřídíme na ně zvláštní rubriku, kde uvidíte, jak práce pokračují. 23 stran chce kandidovat v našem kraji Vysočina do parlamentních voleb: ČSL, US-DEU, Republikáni, Republikáni Miroslava Sládka, Strana za životní jistoty, ODA, ODS, ČSSD, Cesta změny, Demokratická liga, Pravý blok, Strana zelených, Strana zdravého rozumu, Akce za zrušení Senátu a proti vytunelování důchodových fondů, Humanistická aliance, Strana venkova - Spojené občanské síly, Sdružení nezávislých, Volba pro budoucnost, Česká strana národně sociální, Národně demokratická strana, Naděje, Česká pravice, Moravská demokratická strana
Pozdě ale přece jsme doplnili výsledky hokejistů a fotbalistů, jakož i dalších sportů, za minulé dva týdny, kdy náš list nevycházel. Rovněž již denně vydáváme jídelní lístek restaurace Na Růžku. Po nedávném vítězství v základním kole soutěže Dívka roku 2002 v Humpolci, obhájila patnáctiletá Jana Schwarzová z Chotěboře své prvenství i v krajském kole, které se o víkendu uskutečnilo v Hořicích v Podkrkonoší. 25.5. jde Jana do finále v Ostravě. Podrobnosti čtěte zde.
Podle Jar. Nácovského, ředitele územního odboru HZS kraje Vysočina v Brodě, nedělní ranní požáry v Písečně a Liboháji byly založeny úmyslně.
"Už při prvotním šetření bylo zjištěno několik ohnisek požárů v objektech. Běžný požár má vždy jedno ohnisko, například v elektroinstalaci a podobně. Z toho odvozujeme, že se jednalo o úmyslně založené požáry." Tisková mluvčí OŘ Policie ČR Jana Mazourová uvedla, že rovněž policisté zahájili šetření dvojice požárů v návaznosti na možný úmysl jejich založení. Starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal i starostka Uhelné Přbrami Marie Ostatnická, v jejichž katastrech se obce nacházejí, Novinám Vysočiny včera shodně potvrdili, že se jednalo o starší neobývané objekty a důvod jejich zapálení si nedovedou vysvětlit. Podrobnosti v Novinách Vysočiny zde.
Kulturní oddělení MěÚ vyhlašuje soutěž Město Chotěboř a jeho okolí ve fotografiích (pod záštitou starosty města ing. Zdeňka Stejskala). Soutěž začíná v DUBNU 2002, uzávěrka každý měsíc, první tři autoři budou každý měsíc odměněni věcnými cenami a vítězné snímky budou zveřejněny v Chotěbořském ECHU. Barevné fotografie formátu 13 x 9 cm zasílejte na odd. kultury MěÚ nebo osobně doručte k paní Janě Tomáškové, MěÚ, dveře č. 217 (na zadní straně fotografie uveďte svoje jméno a kontaktní adresu, tel. spojení). Soutěž není věkově omezena, nevyžádané fotografie se nevracejí a bude z nich se souhlasem autorů v listopadu 2002 uspořádána výstava pod názvem Město Chotěboř očima občana v roce 2002.
Po dvoutýdenní přestávce ve vydávání našeho listu opět pokračujeme ve fotbalovém zpravodajství (odkaz na rubriku fotbalu je výše vpravo). Starší výsledky tam doplníme, stejně tak i v rubrice hokejové. Tragicky začalo zahájení jarního pokračování okresního přeboru ve fotbale v neděli 7.4. V 50. minutě zápasu Víska - Staré Ransko zkolaboval hostující hráč Ondřej Valach, jemuž životní funkce neobnovila ani záchranná služba. V důsledku tragické události se oba kapitáni s rozhodčím dohodli na ukončení zápasu. Podrobnosti najdete na naší fotbalové stránce.
Dva požáry krátce po sobě tu byly v noci na neděli. Poprvé siréna svolávala místní hasiče ve tři hodiny ráno k požáru v Přísečně. Krátce nato houkala podruhé k požáru v Liboháji. Taky máte slabé spaní a vzbudilo vás to?
Možná je na střeše kůň - divadelní představení od Jiřího Šotoly. Premiéra divadla obnoveného chotěbořského ochotnického souboru SCHOD se koná ve středu 10.4. od 19 h v Kině Chotěboř.
Se zpožděním, zaviněným léčením mého pána, rozjíždím opět tuto moji rubriku Novinek. Všem, kteří nám v době, kdy jsme nevydávali noviny poslali své články a příspěvky, sdělujeme, že je postupně uvedeme. Postupně oživíme další rubriky a přibudou i články na hlavní straně... Ve středu 3. dubna zasedla Rada města Chotěboře a její usnesení si můžete jako vždy přečíst zde. Vyjímáme to nejzajímavější: Rada uložila zahájit jednání o přičlenění obce Nejepín a Dolní Sokolovce k městu Chotěboř. Rozhodla o vytvoření Psychosociální poradny “LOGOS”, která bude poskytovat občanům bezplatné poradenství při řešení obtížných životních situací, vždy ve čtvrtek od 9 h. do11 h. a od 13 do 15:30 h. v kanceláři č.102 budovy MěÚ. Rada města nesouhlasila se zrušením MŠ Bílek ve školním roce 2002/2003.
Oznámení městského úřadu o zřízení elektronické podatelny si můžete přečíst zde. Odkaz na něj je také na webových stránkách města a Městského úřadu. V oznámení se mj. dozvíte adresu e-podatelny a formáty, v nichž se elektronická podání přijímají. Na webových stránkách MěÚ bude v nejbližší době umístěna Elektronická podatelna, z níž přímo budete moci svá podání odesílat.
V úterý 19.3. schválil parlament seznam tzv. malých okresů, tj. obcí na které přejdou některé pravomoci zrušených okresních úřadů. V kraji Vysočina to bude 14 obcí: Havlíčkobrodsko: Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou, Chotěboř, Žďársko: Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Třebíčsko: Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Jihlavsko: Jihlava, Telč, Pelhřimovsko: Pelhřimov, Humpolec. Kompetence, které by měly přejít na pověřené obce: vydávání občanských průkazů, pasů, řidičských průkazů, dávky státní sociální podpory, rozhodování o poskytování pečovatelské služby, rozhodování o povinnostech vlastníků kulturních památek, stavební povolení na vodohospodářské stavby, rozhodování o přestupcích, ověřování listin, vyřizování stížností obyvatel, atd. "Od počátku jsme byli navrženi a jsme rádi, že to tak dopadlo," pochvaluje si podle MF Dnes starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal, že se město mezi pověřené obce dostalo. To se nepovedlo např. Ledči nad Sázavou.
Jak známo, do Chotěboře přijde 50 úředníků z Okresního úřadu. Město si muselo půjčit 6,5 milionu Kč na rekonstrukci kanceláří Městského úřadu, které opustí Policie ČR, a do nichž se noví úředníci nastěhují. Počet úředníků na MěÚ se tak zvýší na stovku.
Mateřská škola ve Svojsíkově ulici pořádá v těchto dnech výstavu s velikonoční tematikou, na jejíž přípravě se podílely učitelky i děti. K vidění bude až do středy každý všední den od 10 do 16 hodin.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet