harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
září 2001
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)  

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat),
váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na harddisku vašeho počítače, nikoli ty z internetu.
Fotbalová stránka

S novou nabídkou na výhodné telefonní služby pro malé a střední firmy Business Call Smart přichází firma AICOM Havlíčkův Brod ve spolupráci se společností Aliatel.  Podrobnosti najdete zde.

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Útok na USA - Nová válka Ameriky - stálé mimořádné vydání Chotěbořského Couriera
Zde stále přinášíme zajímavé odkazy

Naše mimořádná stránka o nové válce Ameriky má novou rubriku: Czech mini War a najdete tam odkaz na webkameru, která monitoruje situaci u budovy Rádia Svobodná Evropa v Praze, střeženém obrněnými transportéry, jimž se podařilo za jeden den dojet z Hodonína do Prahy! Ani ve 4. utkání sezóny nedokázali druholigoví hokejisté HC Chrudim bodovat. Opět prohráli, ve Žďáru nad Sázavou 2:5,  třetiny 0:3, 0:0 a 2:2. V tabulce je Chrudim nadále poslední. Další utkání se hraje 29.9. v Milevsku, jenž je se 7 body na 5. místě.

Snímky z letošního i loňského ročníku bluesrockového festivalu The End of Holiday
(letos 15.9.) jsou na adrese http://TheEndOfHoliday.radio1.cz. Autorem festivalového webu je chotěbořský rodák Michael Jindra, zvaný E-majkl, fotil Jirka Uttendorfský. Jak je Emajklovým zvykem, web je psán v Macromedia Flash, čili je dynamický, a pokud váš prohlížeč Flash neumí, můžete si na úvodní stránce stáhnout plug-in-berličku pro váš počítač.
Chovatelský den ve Vilémově u příležitosti tradiční Václavské pouti pořádá v neděli 30.9. od rána Okresní spolek chovatelů koní. V poledne začne průvod koňských spřežení obcí s vyhodnocením všech předvedených koní. Bude i zábavný program.

120. výročí hasičů slaví tento víkend v České Bělé. V pátek tam byla soutěž v požárním útoku. V sobotu ve 14 h vyjde hasičský průvod s chotěbořskou dechovkou. Na náměstí pak bude další program. Večer je tancovačka s Variací. V neděli v 9 h bude v tamním kostele vysvěcen hasičský prapor.

Krom fotbalistů již hrají novou sezónu i chotěbořští volejbalisté - muži, junioři a žáci. Zpravodajství o jejich utkáních najdete na naší sportovní straně. Rebel popíjel desítku: HC Hradec Králové - HC Rebel Havlíčkův Brod 10:1 (3:0, 4:1, 3:0). Podrobnosti zde.

Nové trhy na náměstí v Chotěboři každou třetí středu v měsíci vždy v tento den značně komplikují dopravní situaci v centru města. "Vyzvali jsme řidiče, aby v těchto dnech pokud možno omezili své jízdy do centra," řekl zpravodaji MF Dnes Bedřich Sigl, velitel městské policie. Vzniká tak otázka, proč vůbec byly tyto soukromé trhy povoleny, když město má řádnou tržnici (navíc vybudovanou značným nákladem).

Na Pá 28.9. od 10 h vás zvou chotěbořští atleti na běh 1000 m. V So 29.9. se běží od 10 h 4 km kolem chotěbořské přehrady. Podrobnosti na naší atletické stránce zde.
Podle vyjádření zástupce ředitele Úřadu vyšetřování havlíčkobrodské policie Františka Zamazala bude vyšetřování havárie dvou Migů v Bílku u Chotěboře koncem loňského roku ukončeno počátkem tohoto října. Další podrobnosti si přečtěte zde.

Jako vždy druhý den po zasedání Rady města si můžete přečíst její usnesení z Po 24.9. na této adrese. Mimo jiné schválila našeho hokejového dopisovatele Bohouše Baumgartnera za člena sportovní komise Rady města Chotěboře. Schválila také komisi ze svých členů, která bude vyjednávat se Svazkem obcí Podoubraví o vstupu města, což je podmíněno určitými změnami ve stanovách Svazku. Dále se většinou zabývala majetkovými záležitostmi.

Vzhledem k závěrečným pracem na zastřešení Zimního stadionu ve Světlé n.S. se tam letošní Pivní slavnosti nebudou konat.
"Setkání se starostou a místostarostou Chotěboře jsem inicioval, protože právě Chotěboř hraje významnou roli v hnutí za přiřazení k Pardubickému kraji. Podoubraví je největším územím v republice, které o takovou změnu usiluje, a mě samozřejmě velmi zajímalo, zda nezměnili svůj názor," uvedl  senátor Petr Pithart. Jak to dopadlo si přečtěte zde.

Meziroční nárůst tržeb o 27 procent vykázala za první pololetí letošního roku a. s. Nate Chotěboř, známá výrobou myček a plnicích zařízení pro potravinářský průmysl. Podrobnosti si přečtěte zde.

Předseda Senátu Petr Pithart má v plánu své dnešní (24.9.) pracovní návštěvy regionu schůzku se starostou a místostarostou Chotěboře.

Nepodepsaný autor dnes v internetovém vydání Novin Vysočiny píše, že třetina obcí Svazku Podoubraví se již vzdala přechodu k Pardubickému kraji. Autor píše o příčinách, přečtěte si to zde.

Naše mimořádná stránka Útok na USA přináší dvě zajímavé mapy: Mapu škod na Manhattanu, kde uvidíte zbořené a poškozené mrakodrapy, a mapu říše teroru bin Ládina, na níž je zase vidět, jak jsou rozlezlí po světě.

tomjindra.JPG (21079 bytes)

V těchto dnech se dožívá 30 let známý chotěbořský počítačový podnikatel Tom Jindra, majitel firmy JCS Computer a spolu s manželkou majitel multimediální kavárny Modrá hvězda. (Snímek z našeho archívu je bohužel již 2,5 roku starý.)
Tom byl kdysi před 17 lety v první skupince žáků, které Harryho pán učil pracovat s prvními počítači Sinclair ZX-81 a Spectrum. Jak vidno, už počítače neopustil a dnes má velké zásluhy na komputerizaci Chotěboře a okolí a na šíření internetu a informačních technologií. K životnímu jubileu mu gratulujeme a do dalších let přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěchů v podnikání i osobním životě.
Multimediální kavárna Modrá hvězda v dalším týdnu: Po 24.9. od 19.30h: Lucie: Slunečnice, od 21h: scifi Matrix, St 26.9. od 20h: 60 sekund - videoklub, Čt 27.9. od 21.40h: Madonna Live, Pá 29.9. od 20 h: Václavské disko (pro Vašky vstup a káva zdarma!), Ne 30.9. od 20h: Šestý smysl, film s Bruce Willisem.
Budoucí chotěbořský fotbalista se narodil 19.9., malý Michal Bělovský, syn rozhodčího 1.A tř. Jana Bělovského ml. a vnuk fotbalového činovníka Honzy Bělovského st. Rodičům i dědečkovi blahopřejeme a novému občánku Chotěboře přejeme šťastný život a fotbalové úspěchy.

Vilémov přitahuje nehody. Hned další den po první nehodě (viz níže) se 19.9. mezi Vilémovem a Kraborovicemi srazil čelně Ford s Alfou Romeo, předjíždějící nesprávně koňský potah. Řidička Fordu i řidič Alfy jsou v nemocnici se středními zraněními, kůň se splašil a utekl i s majitelem směrem na Vilémov. Hasiči z Chotěboře vyprošťovali zraněné a zajišťovali vozidla proti požáru. Na chytání koně pochopitelně čas už neměli.

11. ročník Podzimního knižního trhu, který se koná 5. a 6. října Na Ostrově v Havlbrodě, má svůj web zde.
Ono nestačí to teroristické nadělení, ještě tu zas máme nový, hrozivý počítačový vir - červ Nimda A. Opět vás zaklínáme - neotvírejte přílohy podezřelých mailů, v tomto případě se vir šíří v souboru README.EXE. Průšvih je v tom, že vir umí samospustit tento soubor i bez vašeho přičinění. Podrobnosti najdete zde: 1. část,  2. část. Chotěbořští hasiči pomáhali 18.9. odstranit následky čelního střetu Felicie a autobusu mezi Vilémovem a Spyticemi. Nepojízdný autobus museli odtáhnout jeřábem. Nehodu zavinila 24 letá řidička, která v zatáčce vyjela do protisměru. Byla těžce zraněna.

"Dosud jsem pociťovala, že v kraji nebyl žádný zástupce Chotěbořska. Požaduje to člověka, který dokáže ztělesnit specifika regionu, umí se poprat o rozvoj Chotěbořska a přenášet jeho zájmy. Cítím se být zastupitelem, který bude přímo a nezkresleně informovat region o dění v kraji a vedení kraje o odezvách na toto dění v regionu," řekla starostka Uhelné Příbrami Marie Ostatnická, jež 18.9. složila slib člena krajského zastupitelstva. Dále uvedla, že  Chotěboř a Podoubraví, sdružující 24 obcí, mají historické kořeny na Čáslavsku, svou spádovostí v poslední době navázaly vztah s Pardubicemi a být nyní součástí Jihlavska je pro ně nepřirozené a zcela nové.

Městská knihovna v Chotěboři chystá v Týdnu knihoven 8. - 14. října řadu zvláštních akcí, mj. 9.10. den otevřených dveří a 12.10. amnestii pro ty, kteří donesou knihy, jež jaksi zapomněli vrátit. Další pak naleznete na stránce akcí jejich webu, jenž je nyní ve výstavbě a bude v plném provozu právě v uvedeném Týdnu knihoven. Knihovna má veřejné připojení k internetu od r. 1998.
Harryho jedovatá poznámka o Zimním stadionu vyvolala reakce. Podrobnosti najdete ve dvou nových článcích na hlavní straně našeho listu.

Tak se přece jen ozval 70000. čtenář. Byl jím pan Petr Zikl.
Zdravíme ho a zařazujeme opět mezi jubilejní čtenáře, protože již kdysi na našem počitadle sestřelil 54000.
Druholigový nováček HC Chrudim má na ZS v Hlinsku svůj dočasný domov, neboť jeho stadion se právě zastřešuje. Dnes od 18 h tam hraje utkání s Mladou Boleslaví. Jak pokračuje zastřešení ZS v Chrudimi najdete zde. Chtějí otevírat v půli října...

Akciová společnost Nate Chotěboř podepsala tříletý kontrakt na dodávky technologií v hodnotě okolo sta milionů korun s nadnárodní firmou Alfa Laval. Podrobnosti čtěte zde.

Ondřej Marek z Bezděkova u Chotěboře odjíždí v Út 18.9. jako asistent reprezentačního trenéra s kadetkami České republiky na volejbalové mistrovství světa do Chorvatska.

Volejbaloví junioři Chotěboře sbírali zkušenosti na turnaji ve Vídni, kde sehráli čtyři náročné zápasy. Podrobnosti zde.

130 let železnice jsme si tu připomněli o minulém víkendu. Stovky lidí shlédly historické vlaky a další vystavené objekty. Podrobnosti si přečtěte zde. Fotek máme spousty, snad něco můj pán připraví...

Sokol Libice n.D. vás zve na II. ročník letecko modelářské show v Ne 23.9. od 13h na louce mezi Libicí a Bezděkovem. Ukázky motorových i bezmotorových řízených modelů, upoutané modely, modelářské a letecké zajímavosti, soutěže dětí, za každého počasí.

Multimediální kavárna Modrá hvězda tento týden:
St 19.9. od 20h - Síť (The Net) - videoklub, Pá 21.9. od 20h - Disko.
Další Chotěbořský web: firma Global Servis s.r.o. má své stránky zde. Přidáváme do rubriky Chotěbořské weby, díky Jirkovi Císařovi Jr. za tip.

Nějak nám ve vypjatém dnu útoku teroristů proti USA unikl
70 000. čtenář.
Nikdo se nám tehdy  neozval (není divu) a my už nyní nenajdeme, odkud přišel...
Město Světlá n.Sáz. bude rekonstruovat nádraží.  "Stále si říkáme, že vlak zůstane i do budoucna nejdostupnějším dopravním prostředkem pro cestujícící veřejnost a nádraží je vlastně takovou vstupní bránou do města, které si každý návštěvník povšimne nejdřív," prohlásil starosta Jenčík. Nedávno se konala schůzka zástupců města s přednostou stanice. Tématem hovoru byl, kromě rekonstrukce nádraží, také vstup města Světlá do sdružení na podporu kolejové dopravy, které bylo v republice ustaveno. Město do sdružení vstoupí. Dobrý námět k zamyšlení pro chotěbořské Zastupitelstvo. I o víkendových oslavách výročí železnice bylo vidět, že okolí našeho nádraží je nevábné... Posvícenské řemeslné trhy pořádá město Chotěboř v Pá 19.10. od 8 do 17 h na náměstí. Doprovodný program v 16 h - Chotěbořská kapela.
Redakce Chotěbořského Couriera znovu připomíná, že internetový prostor listu je zdarma k dispozici všem organizátorům kulturních akcí v Chotěboři, a tedy i nové kulturní komisi. Totéž platí o webové stránce Přehled kulturních programů, která je součástí stránek CHnet. Naše mailová adresa je harry@harry.cz. Na ni můžete posílat oznámení o chystaných programech, které pak co nejdříve zde zveřejníme. Harryho Poslední Novinky měsíčně čte dnes již nezanedbatelný počet čtenářů (viz měsíční počitadlo nahoře) a ti všichni pak mohou číst i vaše oznámení. Pro větší kulturní akce pak z vašeho oznámení můžeme vytvořit zvláštní článek pro hlavní stranu našeho listu. Chotěboř je městem internetu. Napočítali jsme tu již přes 130 webových stránek! A to jistě ještě neznáme všechny. Ty co známe, uvádíme v rubrice Chotěbořské weby.

Kulturní komise Rady města Chotěboře navrhuje rekonstrukci budovy kina Družba na víceúčelové zařízení, kde by se mohla realizovat i divadelní představení, koncerty a další kulturní akce. Stavební zásah do stávající budovy by představoval pouze prodloužení zadní části, tj. přístavbu pro účinkující, zadní průchod za jevištěm a konstrukci na stažení promítacího plátna. Do prostoru hlediště by rekonstrukce nezasáhla a přerušení provozu by tím bylo minimální. Komise žádá členy Zastupitelstva města a vůbec všechny občany o podporu tohoto návrhu. Žádá vás též o další podněty k oživení kulturního života ve městě.

Oznámení kulturní komise města Chotěboře: V létě vznikla nově vytvořená kulturní komise Rady města ze zástupců ZUŠ, Městské knihovny, Městského muzea, KD Junior, měsíčníku Chotěbořské Echo, divadelního souboru SCHOD a občanského sdružení Quo Vadis. Komise je rozhodnuta spolupracovat se všemi zástupci dalších souborů a pomáhat při vytváření společné koncepce budoucích kulturních aktivit.
S.Pavlíček, I.Kozubová, M.Janků, P.Musílek, J.Čermáková, J.Pavlas a E.Pavlíková.
Odkaz na nový družicový snímek, trosky po věžích WTC v New Yorku, najdete v našem mimořádném vydání (odkaz zde výše).

Omlouváme se chotěbořské rockové skupině The Chocolate Cucumbers
za zkomolené jméno v jedné ze zpráv níže. Jde o skupinu, která vznikla z bývalé Těžké pohody. Její webové stránky najdete zde.
Vyšlo nové Chotěbořské Echo. Z jeho obsahu upozorňujeme na poněkud kontroverzní článek RNDr. Fr. Bárty Stezka údolím Doubravy - radost nebo prokletí. V něm si vedoucí Správy CHKO Železné hory poněkud protiřečí, když v jednom místě viní Zastupitelstvo města z nezájmu o Stezku a v jiném místě uvádí 50 tisícový dar města. Viní též město i Technické služby z nezájmu o průchodnost údolím. Uvádí: "Na jedné straně se realizuje zastřešení stadionu za mnoho milionů, které bude sloužit jen určitému okruhu obyvatel, na druhé straně město nepřispěje na průběžnou údržbu míst, kam zavítá mnohý Chotěbořák."
Pokud bude vedení města na tyto výpady reagovat, rádi zveřejníme jeho stanoviska.

Obě naše fotbalová mužstva dospělých hrála tentokrát již v sobotu, takže výsledky již máme v naší fotbalové stránce (odkaz je výše vpravo).

Letošní Hudební festival Lipnice 2001 proběhne ve dnech 21. - 23.9. Podrobnosti a objednání vstupenek se slevou najdete zde.

Po třech dnech mimořádných vydání k útoku na USA se vracíme k normálu a opět budeme přinášet místní informace. Naše mimořádné vydání je vám i nadále přístupné a pokud najdeme další pozoruhodné webové stránky, umístíme tam odkaz. Satelitní snímky s rozlišením 1 metr rozhodně stojí za to vidět.

Podle mých informací sepisují pro nás dva členové Rady města článek reagující na mé jedovaté poznámky při příležitosti otevření Zimního stadionu v Hlinsku (viz níže). Už se těšíme, bude to poprvé, kdy někdo naší veřejnosti řekne, jak to vlastně se zastřešením našeho Zimáku je. Svou představu ZS v Chotěboři nám již poslal mailem jeden člen Zastupitelstva. Obojí vám přineseme. Z trestného činu krádeže obvinil vyšetřovatel již čtvrtého vojína. Ten se společně s třemi spoluviníky z muniční základny Bílek u Chotěboře vloupal do skladu, odkud odcizili výstrojní materiál za 173 tisíc korun.

Požár zásobníku dřevěných pilin hasili ve středu 12.9. ráno místní hasiči ve firmě Interlignum, v jejím starším závodě pod bývalým Obecním rybníkem.

V pondělí 10.9. zasedla Rada města a její usnesení si jako obvykle můžete přečíst zde. Dozvíte se tam mj., že vyjdou hned dvě knihy o Chotěboři, že Rada neschválila začlenění Městské policie do integrovaného záchranného systému, že nám tu kdosi chce postavit továrnu na výrobu metylesteru a že Rada projednala stížnost na rušení nočního klidu.

Oslavy 670 let města Chotěboře dnes 15.9. byly zrušeny, až na sobotní trhy. Oslavy 130 let železnice byly redukovány, program pro děti je zachován, stejně jako průjezdy historických vlaků.
Už mi zase můžete mailovat přímo z obou formulářů, na konci této stránky nebo na konci strany hlavní. Formuláře přestaly fungovat, nevíme proč. Děkujeme čtenářům, kteří nás na to upozornili, formuláře jsme raději nainstalovali znovu. Omlouváme se, ale po odeslání mailu z obou formulářů vás to hodí vždy na hlavní stranu listu. Nejde to jinak, oba formuláře jsou identické a výstupní stránka může být jen jedna.
Další chotěbořská firma má svůj web, Sdružení Klement & Neubauer, Dopravní pásy. Nahlédněte, na jejich webu se dopravní pás pohybuje a sype vám korunky... Jak je bohužel špatným zvykem ve zdejších končinách, webmaster uveden není. A.s. NATE Chotěboř vykázala vloni zisk přes 5 miliónů, píše MF idnes zde.

Chotěbořské fotbalisty z A mužstva známkovali v redakci Novin Vysočiny, po remíze 2:2 dostali známky od 1- do 3-. Nejlepší byl prý Javorka, zato Bílek se prý zašíval jako žáček. Podrobnosti si přečtěte zde. (Vpravo výše je odkaz na naši fotbalovou stránku.)

Hlasovat pro nový znak kraje Vysočina můžete na internetové adrese www.kr-vysocina.cz .

Nepřirozeně vytvořený kraj Vysočina utrpěl další územní ránu: čtyřicet obcí okolo Velké Bíteše se rozhodlo žádat o připojení k Brnu. Podrobnosti zde. Je zajímavé, že doposud nikdo nevystoupil z návrhem, rozdělit kraj Vysočina mezi sousedy, dokud je ještě čas...

Zde najdete podrobnosti o oslavách 670 let města a 130 let železnice, příští víkend 15. a 16.9.

Multimediální kavárna Modrá Hvězda v tomto týdnu: St 12.9. již od 20 h videoklub - Patriot, Pá 14.9. od 20 h country večer s coutry obsluhou a country disco, So 15.9. od 20 h videopárty až do rána se ztlumeným zvukem, abyste si mohli povídat.

Se zahájením školního roku se nám prudce zhoršily přístupy na různé zpravodajské internetové stránky, takže získávání mimochotěbořských zpráv a fotbalových výsledků do našich rubrik je čím dál zdlouhavější. Nejhorší přístup je na Noviny Vysočiny a MF idnes. I vám to taky tak trvá, než se natáhnou? V Po 10.9. začíná v rekreačním středisku Geofond u Chotěboře rekondiční pobyt pro neslyšící a nedoslýchavé z regionu, který zde pořádá Svaz neslyšících a nedoslýchavých každý rok.

V So 8.7. krátce po poledni začalo hořet na městské skládce odpadů v Lapíkově,
ale naši profihasiči ohnisko uhasili.
Konec prázdnin bude teprve v So 15.9. od 18 h v hotelu U zámku, kdy zde začně 4. ročník bluesrockového festivalu téhož jména. Vystoupí Shout, Blues Messengers, Traffic Jam, Czech Frogs, Eunica, Harakiri, Nohy na ramena a The Chocolate Cucumbers. Po delší době tak v Chotěboři vystoupí místní kapely, v tomto případě Shout, Chocolate C. a Czech Frogs.
Tak jsme zase jednou prohledali internet, co je nového v Chotěboři a co ještě nemáme v našem internetovém adresáři Chotěbořské weby (odkaz do něj je zde vpravo výše). A našli jsme:
Internetová kavárna INKA má své webové stránky zde. V kavárně je umístěna stálá prodejní galerie obrazů Miroslava Paráka. Její web je zde. Dále jsme objevili Klub mladých debrujárů Pampeliška. Nové stránky má také CHEOPS s.r.o. Údaje o Městském muzeu jsou uloženy na tomto webu. Své osobní stránky má železničář Luboš Suchna. Také chotěbořská "přehrada", Břevnická nádrž, má také svou stránku. Rehabilitační ústav pro cévní choroby mozkové, s.r.o., zase najdete zde. Hledat nové chotěbořské weby pomocí vyhledávačů je stále obtížnější, na heslo Chotěboř vám dnes dají 7 až 8 tisíc odkazů (kde jsou ty časy, když jich bylo 400!). Nechtěl by nám někdo pomoci?
Můj pán byl společně s několika desítkami chotěbořáků na velké noční country & rock show v brodském Vagóně. Pořídil tam fotky, některé přineseme ve zvláštním článku. V So 8.9. je v Městském muzeu Den otevřených dveří památek. "K této aktivitě jsme se připojili před šesti lety," říká Miloslav Janků, ředitel  muzea."Běžně přijde 40 až 50 návštěvníků, na Den otevřených dveří se však počet vždycky ztrojnásobí. Nejen, že mají všichni příchozí vstup do muzea zdarma, ale také prohlídka je jiná než obvykle. Místo jednoho průvodce jich bude šest a každý člověk si může procházet expozici vlastním tempem a na každém úseku se dozví mnoho zajímavého. Otevřeno je od 9 do 17 hodin." SK Buttula zahájil další sezónu cvičení v tělocvičnách ZŠ Buttulova. Pondělí - velká tělocvična: 17 - 18 h kid aerobik (Jarka), 18 - 19.15 aerobik (Blanka, Iva). Malá tělocvična: 17 - 18 h pohybová průprava (Blanka), 18 - 19.15 step aerobik (Radka, Iva). Středa - velká tělocvična: 16.30 -18  reprezentační skupina SK (Jarka), 18 - 19.15 aerobik (Blanka, Iva). Malá tělocvična: 17 - 18 h repr. skupina SK, 18 - 19.15 step aerobik (Radka, Iva).
Dnes v pátek 7.9. bude od 20 h v brodském Vagóně velká noční country & rock show s účastí řady známých umělců a vystoupením chotěbořských kapel a hudebníků, podrobnosti najdete zde. Vstupenky s místenkou a slevou dostanete v restauraci Na růžku. Všechen regionální tisk bohužel píše jen o country show, rock vynechává, a chotěbořskou rockovou skupinu SnakeBite uvádí chybně jako Snakebyte. Holt se ty bity a bajty pletou... Multimediální kavárna Modrá Hvězda o víkendu: Hokej ČR - Švédsko v So od 17.30h, od 20 h Disco a Ice Tea Párty, v Ne od 17.30 h hokej ČR - Finsko.
Další chotěbořský nový web objevil Zbyněk Mrkvička. Jsou to stránky Moderního Sportovního Karate a my je přidáváme do naší rubriky Chotěbořské weby. Tak v Hlinsku otvírají slavnostně v sobotu 8.9. zastřešený Zimní stadion. Bude sláva, kulturní program, hlinecké pivo... Když to poslouchám z reklam na rádiu, cítím smutek. Smutek nad tím, že politická reprezentace našeho města a odpovědní z HC Chotěboř nedokázali za dva roky najít efektivní způsob spolupráce, který by vyústil alespoň v započetí stavby. Samé průtahy, vleklá jednání, rozporuplné zájmy. Peníze určené na zastřešení se začínají dávat na jiné akce... Zanedlouho to budou dva roky, co chotěbořské Zastupitelstvo zastřešení ZS schválilo. Je to tak: Kdo umí, umí. A kdo neumí... Program oslav na Zimním stadionu Hlinsko v sobotu 8.září je zde, oficiální stránky hokeje v Hlinsku najdete zde a web města Hlinska je zde. Po nahlédnutí zjistíte, že u sousedů je všechno jinak...
Na četné žádosti jsme na této straně nahoře vpravo zařadili přímý odkaz na naši fotbalovou stránku. V zimě tam bude odkaz na stránku hokejovou. V pondělí 3.9. zasedalo Zastupitelstvo města Chotěboře. Většinou se zabývalo majetkovými záležitostmi města, rozdalo něco darů a odpustilo nějaké dluhy. Usnesení Zastupitelstva si budete moci přečíst ještě v úterý na obvyklé stránce zde. Připomínáme, že přístup na stránky města a Městského úřadu, usnesení a vyhlášky, to vše najdete na stránce CHnet zde.

Novým trenérem hokejového Áčka HC Chotěboř (průběh minulé sezóny viz zde) byl jmenován bývalý hráč Ladislav Halamka. Jeho asistentem je Pavel Brzek, vedoucím mužstva pak Vít Marek. Jejich svěřenci vyjedou v září na led v Brodě Havlíčkově, Hlinsku a Žďáře.

Na naší hlavní straně najdete podrobnosti o velké noční country & rock show Johnyho Duláka a Karla Mrkvičky 7.9. s řadou známých umělců a o oslavách 670 let města a 130 let železnice, 15. a 16.9.

Dvě vernisáže zároveň se uskuteční ve Čt 6.9. v 17 h v chotěbořském Městském muzeu na zámku. První   uvede reprízu úspěšné výstavy Dílo Zdenka Rykra, druhá zahájí výstavu dřevořezeb mladého brodského výtvarníka Jaromíra Dubského.
"Výše dluhů na nájemném a službách spojených s užíváním bytů se zatím stabilizovala," uvádí ředitel chotěbořské MBS Jozef Pikla v článku o neplatičích, který si přečtěte zde.

Ojedinělý výkon předvedl brankář Štoků B v utkání III.třídy fotbalu se Sobiňovem (3:2). Hosté se sice ujali vedení, ale pak si vzal slovo domácí brankář Lóži. Dvakrát z penalty a jednou přímo z výkopu (!) zaznamenal hattrick a rozhodl o vítězství domácích.

Multimediální kavárna Modrá Hvězda: St 5.9. od 20:30 videoklub - Večer s Metallicou, So 8.9. od 20 h Disco a Ice Tea Párty, St 12.9. od 20.30 videoklub - Patriot.

Každoroční bluesrockový festival zdejší skupiny Shout a jejich hostů, The End of Holiday, se letos koná v hotelu U zámku 15.9. od 18 h. Podrobnosti přineseme později.

Čtenáře s pořadím 69000 jsme zaznamenali v neděli 2.9. v 18:58. Přišel z Video On Line, asi z Ústí nad Labem, zdravíme ho.

b1b.jpg (3824 bytes)

Dva americké nadzvukové bombardéry B-1 Lancer jste mohli vidět po oba víkendové dny na letecké přehlídce CIAF 2001 v Hradci Králové.
Impozantní stroje s měnitelnou šípovitostí křídel vždy přilétly z Velké Británie, několikrát se předvedly nad letištěm a zase odletěly. B-1 má nástupce, neviditelný bombardér B-2 Spirit, který přilétá do Evropy na velké přehlídky přímo z USA. Fakta o B-1 najdete zde, o B-2 jsou zde.
Tak je tu konec prázdnin a se začátkem září přicházím s novým čislem Posledních Novinek, které tu budou opět celý měsíc postupně přibývat.

Info o nové volejbalové sezóně v Chotěboři již najdete na naší sportovní straně.

Tradiční pouť s mnoha atrakcemi se uskuteční v neděli 2.9. v Libici n.D. Dopoledne v 10 h bude zahájeno fotbalové utkání svobodných proti ženatým o bečku piva. Veškerému pouťovému dění předchází v So večer taneční zábava v kulturním domě, kde od 20 h hraje skupina Iluze.

Dlouholetý ředitel Gymnázia Chotěboř František Růčka byl jmenován vedoucím referátu školství Okresního úřadu v Havl. Brodě.

Každý zájemce si může přes internet zřídit svůj dálkový přístup do Katastru nemovitostí. Musí k tomu ovšem nejprve získat povolení. Podrobnosti si přečtěte zde.

Konečně se nám podařilo zlikvidovat vůbec první verzi mého Virtuálního pelíšku, která stále ještě od podzimu 1997 visela na webu dávno zaniklé firmy CZCOM (to byla ta, co v Chotěboři nabízela připojení na internet jako první a pak náhle vyklidila pole). Na ten web jsme už neměli přístup a tak likvidace byla trochu složitá. Můj nejnovější Virtuální pelíšek nyní můžete vidět již v mé doméně zde. Zastupitelstvo Brodu Havlíčkova rozhodlo, že město se nepřipojí ke snahám o přechod pod kraj Pardubice. Podrobnosti si přečtěte zde. Protože Habersko vázalo své rozhodnutí na stanovisko okresního města, zůstává tak region Chotěbořska ve svých snahách o odtržení od Jihlavy osamocen, což nemusí být na závadu. Brodský starosta Jaroslava Kruntorád, jeden z desítky havlíčkobrodských poslanců v Jihlavě, varuje: "Není dobré v době, kdy se tvoří nové kraje, naznačovat, že by region rád patřil jinam. Především kvůli případným investicím z krajského úřadu." Závěrečná akce veteránské soutěže stolních tenistů se odehraje tento víkend v Chotěboři. Před říjnovým osmičlenným finále v Hluku na Moravě mají reálnou postupovou šanci Bohuslav Šilhán (nad 75 let) a Vilém Opolka (nad 65 let).

Skupina Plevel z Chotěboře vystoupí v sobotu 1.9. na punkovém festivalu v Roxor klubu Havlíčkův Brod. Začátek je v 16 hodin.

Přátelský fotbal Chotěboř A - Ledeč A 2:0(1:0). Utkání s účastníkem 1.A třídy se hrálo ve středu 29.8. Branky dali Novotný a Polák. Další výsledky chotěbořského fotbalu viz naši Fotbalovou stránku.

Fotbalovou stránku jsme pro váš rychlejší přístup na ni rozdělili na stránky dvě. Nejprve se tedy vždy dostanete na stránku nejnovějších výsledků z posledního kola a z ní můžete odejít na stránku výsledků dřívějších kol.

Sportovně střelecký klub Chotěboř má svůj nový web. Najdete ho zde a v naší rubrice Chotěbořské weby.

Chotěboř navštívil opět po dvou létech zdejší rodák Johny Dulák (Dočekal) ze Seattle v USA. Společně s uměleckou agenturou Karla Mrkvičky pořádá v Pá 7.9. v brodském Vagóně Velkou noční show s Tomášem Linkou a jeho Přímou Linkou, Karlem Zichem, Lenkou Plačkovou a Jindrou Šťáhlavským. Po nich vystoupí zdejší kapely Titan a SnakeBite.
Pro pamětníky časů legendárních rockových kapel v Chotěboři: Na zmíněném večeru poprvé spolu zahrají a zazpívají všichni čtyři bratří Mrkvičkové, doplnění o dva syny! Plakát a podrobnosti ještě přineseme.

Poslední turnaj série Nohejbal Sat 2001, který se konal tuto sobotu v Chotěboři, určil dvanáctku finalistů. Jsou to: Mistral H.Brod, NK H.Brod, Hlinsko II, Litomyšl, Rebel, Fernet, BSPD, Fernet junior, Medvědi I a II, Banáni a Máčenky. Náhradník je Pfeffer tým. Finále se hraje 8.září od 8:30 v Havlíčkově Brodě.

Multimediální kavárna Modrá hvězda Vás zve na své další večery s programem: ve St 28.8. videoklub - Armageddon, ve Čt 30.8. Večer při svíčkách, v Pá 31.8. Strip Show a diskotéka, v So 1.9. hraje duo Pinkava & Šťovík a v Ne 2.9. zábavné odpoledne pro děti na rozloučení s prázdninami. Podrobnosti o všech akcích najdete zde, online pohled webkamerou do kavárny je zde.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Harryho ANKETA

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet