harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Upozorňujeme firmy, přátele, známé a všechny, kdo nám chtějí volat, že již neužíváme klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328.

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy  aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat),
váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na harddisku vašeho počítače, nikoli ty z internetu.

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

K článku Vojenský pilot nám tu předváděl tanečky, který máme na hlavní straně, nám sdělil náš spolupracovník a pilot Jan Adamec, že podle toho, co koluje v leteckých kruzích, šlo údajně o pořizování reklamních fotek pro výrobce letounů L-159 Alca, Aero Vodochody.

romana.jpg (24451 bytes)

Romana Musilová, 19 letá studentka z Chotěboře, opět zabodovala a vyhrála soutěž krasavic Miss léto 2001 v Olomouci. Podrobnosti najdete zde. Romana byla před časem Miss Hradecka a postoupila do finále Miss Vysočiny, psali jsme o tom zde.

Zdá se, že dva měsíce budeme mít klidné nebe nad městem a děti budou večer usínat v tichu. Armádní piloti z Čáslavi se v pondělí 30.7. stěhují s letadly do Náměště nad Oslavou, protože doma jim budou spravovat přistávací dráhu, jejíž osa jako na potvoru míří na Chotěboř. Podrobnosti zde.

4. srpna bude otevřena pro veřejnost nová cyklotrasa Podoubraví z Radostína na Žďársku do Golčova Jeníkova. Cyklisté se budou moci zastavovat v Krucemburku u Mikuláše Střely, v Podmoklanech u hastrmana, v Libici u Lubjatovy tvrze, ve Vilémově u Jiřího z Poděbrad a u nedalekého kláštera u mnicha. V Golčově Jeníkově se zatím neví. Na trase bude ještě 10 dalších menších zastávek. Podrobnosti čtěte zde.
Pozor na zcela nový virus Sircam, dostali jsme ho do redakce již ve dvou mailech a zlikvidovali. Přijde vám mail s českým nadpisem a anglickým textem s přílohou, kterou neotvírejte! Podrobnosti o novém červu si přečtěte v Neffově podání zde nebo z počítačového serveru Živě zde.

Osmiletá dívenka, jejíž rodiče jsou v Chotěboři stíháni za týrání (viz níže) jim byla odebrána a umístěna do dětského domova.

Při své návštěvě obcí na toku řeky Doubravy, které byly v sobotu zasaženy přívalovou vlnou, nemohl hejtman kraje Vysočina František Dohnal slíbit jejich obyvatelům, že by krajský úřad finančně vypomohl při úpravách toku řeky: "Kraj nyní nemá peněžní prostředky, které můžeme v tomto případě použít."

V právě vydaném okresním žebříčku stolních tenistů jsou mezi prvními deseti muži chotěbořáci Ondřej Pravda (5.) a Michal Jakeš (9.). Naši sportovci se tam objevují také v dorosteneckých a žákovských kategoriích. Dorostenci Aleš Janovský, Tomáš Ovčačík a Štefan Job jsou na prvních třech místech, stejně jako starší žáci Michal Sokol a Tomáš Ovčačík jsou na prvních dvou. Také v mladších žákyních jsou první a druhá Jana Mieslerová a Magda Novotná. Ondrovi Pravdovi, našemu dopisovateli o stolním tenise, gratulujeme, jakož i ostatním.

Jiří Korn bude zpívat a zahraje exhibici v kulečníku ve středu 22.8. v Billiard Centru Panského domu v Chotěboři. Organizátor akce Pavel Halama vás zve na zajímavou podívanou od 21 h do 01 h. Jiří Korn již zde jednou kulečník hrál, ale nezpíval.
Děkuji všem, kdo mi gratulovali k šestým narozeninám. Celý den pršelo, takže ani na procházku jsem nemohl a malá oslava se konala myslím poprvé v bytě mých pánů, zatímco v minulých letech vždy na zahradě. Dostal jsem od pánů spoustu mlsů, dobrou polovinu jsem hned sežral a zbytek si nechal na jindy... Dnes jsem zde uvedl zprávu převzatou z regionálního tisku, že hasiči a policie v Chotěboři se chystali k ránu hledat zmizelého mladíka, ale rodiče naštěstí oznámili, že se našel. Bylo to poněkud jinak a dočtete se o tom v článku na hlavní straně.

Chotěbořští ale i jiní hasiči se vyznamenávali při nedávných záplavách rozvodněné Doubravy. Bohužel i zde sdělovací prostředky informovaly nepřesně. V níže uvedené zprávě o rodině v Jeníkovci, kterou vystěhovala voda do autobusové čekárny, uváděly, že tam čekala na pomoc hasičů. Není to pravda, chotěbořští hasiči sami rodinu v noci evakuovali do jediného možného místa, blízké čekárny, a zachránili tak jejich majetek i zdraví. Budiž jim za to čest a chvála...

Máme zprávy, že jsou v Chotěboři stíháni rodiče za týrání dítěte. Osmiletou dívenku navštívila sociální pracovnice, našla ji ve zbědovaném stavu, odvedla k lékaři, který potvrdil, že den předtím bylo děvče surově zbito. Bohužel, takové případy se stávají a jsou stejně odporné, jako když je týráno zvíře. Dítě i zvíře jsou totiž proti surovému člověku bezmocné...

SDH Klouzovy vás srdečně zve na 5. ročník soutěže mužů a 3. ročník soutěže žen O pohár starosty SDH Klouzovy v požárním útoku v sobotu 4. srpna. Soutěž je součástí Havlíčkobrodské ligy dle jejích pravidel (muži 3 x B, ženy 2 x B, srážecí terče, vlastní nářadí, jednotný úbor, povinná požární přilba a opasek). Prezence do 12 h, ve 12 h nástup družstev a zahájení soutěže. Startovné: 100,- Kč za družstvo, platí se při prezenci. Další informace: Pavel Krupička, tel. 0723 / 683 933, Miroslav Pešek, tel. 0453 / 644 328.
Od mého pána:
Nestává se často, že vstoupím Harrymu do jeho výsostné rubriky. Ale dnes s potěšením oznamuji našim čtenářům, že v úterý 24.7. se Harry dožívá 6 roků v plném zdraví a svěžesti.
Takže je z něj už dospělý pes. Oslavíme to s ním v kruhu rodinném a přejeme mu ještě dvakrát tolik let ve zdraví. Čtenáře rubriky Novinek zdraví Harryho pán.
V turisticky oblíbeném údolí Doubravy rozvodněná řeka strhla kovovou lávku pod Sokolohrady, takže trasa bude nyní na několik dnů přerušena.

Nebezpečně rozvodněná nebyla jen Doubrava, ale i její přítok Blatnický potok, jenž řádil v osadě Jeníkovec u Malče, kde vystěhoval jednu rodinu z jejího domu. Podrobnosti jsou zde.

Co se činilo na řece Doubravě v okolí Chotěboře od Bílku po Jeřišno si můžete přečíst zde. Náš spolupracovník Mirek Stehno tam pořídil fotky, přineseme je v tomto týdnu v článku na hlavní straně.

O záplavách v Bílku se píše také zde.

I v Chotěboři a okolí je řada lidí, kteří byli před senátními volbami celí pryč z Miroslava Šloufa a přijímali jej k rozhovorům. Nyní je z něj, píše MF Dnes, mrtvý muž a spolu s dlouhým vylíčením jeho prohřešků si o tom mohou přečíst zde.

Sportovními příznivci v Chotěboři a okolí dlouho očekávaná volejbalová Lipton Ice Tea Show se kvůli vydatnému lijáku musela v pátek 20.7. přesunout z náměstí do sportovní haly, jež zažila rekordní návštěvu 700 diváků. Podrobnosti čtěte zde.

K - centrum pro pomoc v problému s drogami sídlící v HavlBrodě má nové internetové stránky. Jejich autorem je chotěbořák Zbyněk Mrkvička. Stránky jsou dynamické, takže na starších prohlížečích moc neuvidíte (ale za to si můžete sami, už jste si měli dávno pořídit nový, je zdarma např. zde).

Podle zpráv od čtenářů je letos nejlepší počasí (v kruzích přátel mého pána se mu říká kozí) v Bulharsku a jižněji. Chorvatsko je zasaženo ohromnou oblačností nad Evropou (viz satelitní snímky v rubrice Počasí na stránce www.chnet.cz). V sobotu 21.7. chotěbořští hasiči evakuovali obyvatele některých domů zatopených rozvodněnou Doubravou v obcích Bílek, Libická Lhotka a Víska pod Chotěboří. Stav ohrožení tam stále trvá, ale v sobotu odpoledne už neprší. Den předtím večer evakuovali několik dětských táborů na této řece. Chotěboř sama je vysoko nad řekou, takže ohrožena není. Stránky  Povodí v ČR mají aktuální informace, škoda že ty důležité jsou napotvoru na heslo... Mnoho informací o počasí (i se snímky z družic) lze nalézt také na stránkách ČHMÚ (Český Hydro - Meteorologický Ústav).

Přívalové deště s bouřkami, které tu začaly v pátek 20.7. dopoledne, znemožnily odpoledne konání velké Lipton Show na náměstí v Chotěboři. Náhradní program byl přesunut do sportovní haly. Deště trvají i v sobotu poránu, kdy je teplota 12 stupňů. Chotěbořáci, co jste na dovolené ve Španělsku či jižní Evropě, domů se raději nevracejte, je to tady hrůza...

Kraj Vysočina bude podporovat podnikatelské aktivity v problémových částech kraje, mezi které patří také oblast Golčova Jeníkova. Podrobnosti najdete zde.

Děkujeme všem, kdo nám mailují z dovolené. My si dopřejeme nějakou tu dovolenou až v srpnu. Zatím to tu vypadá, že se počasí trochu zlepší. V úterý 17.8. celý den lilo, že jsem ani na obvyklou procházku nevyšel. Zimní stadion v Chotěboři už letos zastřešen nebude a asi se ani nezačne. Ždírecká firma, která vyhrála první výběrové řízení na generálního dodavatele a způsobila, že bylo zrušeno, protože žádala víc peněz, se nyní odvolala proti výsledku druhého výběrového řízení, jež vyhrála firma z Brodu Havlíčkova. Odvolání putovalo k Úřadu pro hospodářskou soutěž v Praze, kde na to mají 3 měsíce k vyřízení. Dodávám, že ona ždírecká firma v minulé sezóně sponzorovala HC Chotěboř lukrativní částkou, takže by nebylo divu, kdyby chtěla ten peníz dostat zpět a navíc má jistě v HC řadu příznivců. Kladu si otázku: Proč už jinde (Chrudim, Hlinsko, H.Brod) mají led pod střechou a tady v Chotěboři se furt jen dohadují a dohadují? A navíc sílí řady těch, kteří zastřešení nechtějí a někteří se to snaží překazit... Můj pán a já jsme byli vždycky toho názoru, že město má jednou za čas něco pořádného postavit a ne jen lepit chodníky. V pátek 20.7. od 15.30 h se bude na chotěbořském náměstí činit, uvidíte  Lipton Ice Tea Show s mistry volejbalu a s vystoupením různých umělců.  Podrobnosti jsou v článku na hlavní straně.
Uz zase prší a venku je 11 stupňů... Chcete-li si zkrátit dlouhou chvíli, najdete kasino plné her na stránce firmy I. Partner CZ Chotěboř. Hry se hrají on-line, tj. po vaší volbě se natáhnou do vašeho počítače, pak se můžete odpojit o.d internetu a hrát. Dost draho přijde vykoupání v bazénu tři mlamoje z Chotěboře (mlamoj = mladý moderní jinoch). Poté, co se celý večer občerstvovali v místní osvěžovně, dostali v horké letní noci nápad vykoupat se v bazénu, jenž jim ovšem neříkal pane. Prostě přelezli plot a užívali si. Pohyb ve vodě však udělal své, obrátil mlamojům útroby naruby a vysypal jejich obsah do vody. Majitel bazénu se nerozčiloval. V klidu zavolal policii, aby to vyšetřila, v klidu zavolal hasiče, aby na účet mlamojů bazén vyčerpali a v klidu zavolal mlamoje samé, aby zakoupili desinfekční prostředky a vlastníma rukama bazén vyčistili. V klidu jim pak naúčtoval novou vodní náplň. Inu, jak říká můj pán, v mládí člověk dělá ledasjaké blbosti a když se nestane nic horšího... Tři triatlony a jeden běh pořádá o prázdninách Pepa Schwarz z chotěbořského Sportovního klubu. Podrobnosti v naší atletické stránce Jirky Novotného.
Jak u tří chlapů v chalupě je to nyní v naší redakci, protože moje panička vyrazila na dovolenou. Tak jestli tam někde narazila na internetovou kavárnu, přejeme jí všichni tři příjemný pobyt a vzkazujeme, že jsme OK Zajímavo je sledovat ohlasy na úmysl armády zřídit v Pardubicích nebo v Hradci pilotní školu NATO. Představitelé obou měst říkají, že by to nebylo od věci, pokud budou dodrženy blíže nespecifikované "povolené hlukové hladiny v jednotlivých pásmech hygienické ochrany" či "hygienické limity". Tak hleďme, ono něco takového existuje? A jsou tyto limity dodržovány čáslavskými piloty nad Chotěboří? Měří to tady někdo nebo se hygienici baví jen kontrolami hostinských? Kdopak nám to prozradí?

Dobrou věc zavedli ve Vilémově: obec je vybavena bezdrátovým rozhlasem, jehož přijímače mají občané přímo ve svých domácnostech. Nestálo by to za úvahu i u nás?

Chotěbořský provozovatel výherních automatů, I. Partner CZ s.r.o., má svou novou internetovou stránku zde. Můžete si na ní dokonce zahrát na automatu, a to zadarmo! Celkem normální sobotu měli chotěbořští hasiči, když museli vyrazit 14.7. k Vepříkovu, kde se srazilo osobní auto s nákladním. Obě auta zabezpečili proti požáru.

Učitel dějepisu Pavel Novák z Chotěboře napsal spolu s haberským pamětníkem Karlem Růžičkou knihu Habry, která vyšla v těchto dnech. Pavel je živoucím důkazem toho, že na co komunisti sáhli, dělali blbě: Kdysi jej (za trest pro jeho postoje) přeložili do Habrů a jemu se tam (ostatně jako všem co postihlo totéž) tak zalíbilo, že tam učí dodnes. Jen Chotěboř přišla o možného autora knihy o Chotěboři... To se mi a mému pánovi, který kdysi s Pavlem rok učil na jedné škole, jeví pikantní. Knihu Habry dostanete v Knihkupectví U Šafránků, kde je i ve výloze.

Dvacetiletý mladík, který v březnu brzo ráno přepadl na chotěbořské ulici mladou ženu, byl odsouzen ke dvěma letům podmíněně. Podrobnosti čtěte zde.

Oznámení firmy JCS Computer: Od pondělí 9.7. naší prodejnu a vedení firmy nalezenete na nové adrese: Krále Jana 276, 583 01 Chotěboř, v prostorách nově vybudovaného obchodního centra Modrá hvězda (vedle OD Doubravka). Telefonní spojení (0453 / 626664, 622242) zůstávají beze změny, pouze s možností přímé provolby: prodejna, p. David Medek: linka 21, vedení, p. Tomáš Jindra: linka 22, servis, p. Jiří Balada: linka 23, fax: linka 26 (nebo automaticky).

Takový je život... Loučí se náš stálý dopisovatel o volejbale  Ondřej Pravda.

opravda.jpg (26683 bytes)

Končí se soutěžním volejbalem a tedy i se svým zpravodajstvím z něj. Naštěstí pinčes hraje dál, takže nám o něm bude psát a Chotěbořskou kouli bude jistě pořádat dál. Takže dík Ondřeji za ty tři roky práce pro nás, nikdy nezapomeneme, žes byl náš první stálý dopisovatel. Hodně štěstí...
Doufáme, že se v oddíle volejbalu najde za Ondru náhrada (i co se týče psaní).

Nejen televize drží prázdniny. Kvůli prázdninám se zde bude slavit 670 let povýšení Chotěboře na město, připadající na 2.8., až v půli září, společně se 130 lety železnice (což už bylo 1.6.). Naši předkové holt jeli furt, prázdniny neprázdniny... Podrobnosti tedy přineseme až počátkem září.

Pohromy, předpovídané na sobotní noc, nás naštěstí minuly. Bouřka i lijáky tu sice byly, vítr také, ale vše ve snesitelných mezích. Vysočina, až na Jihlavsko a Pelhřimovsko, tentokrát zůstala ušetřena rozmarů přírody, v severních a jižních Čechách to však bylo horší.

bleskXIII.jpg (14063 bytes)

Snímek z Chotěboře nám poslal Tomáš Jindra, byl pořízen digitální videokamerou Panasonic a zde je mnohokrát zmenšen.

Výsledky 7. míčového sedmiboje v Bezděkově:
1. Kerbr - Šmíd, 33 bodů, 2. B. a O. Markovi, 29 bodů, 3. Pravda - Havlíček, 28 bodů. Podrobnosti jsou zde.

Výsledky 2. turnaje v malé kopané v Nové Vsi u Chotěboře:
1. Dobkov, 2. Pivní Bar B, 3. Pivní bar A. Nejlepší střelec: Martin Bílek (Pivní bar B) 16 branek. Podrobnosti zde.

V pondělí 9.7. bude otevřeno nové obchodní centrum v přístavbě Modré hvězdy (vedle OD Doubravka). V přízemí centra najdete Drogerii p. Johnové, Galanterii Lucy p. Kočové a Látky a bytový textil p. Provazníkové. První patro obsadí firma JCS Computer p. Jindry. V patře druhém bude v srpnu otevřena kavárna Modrá Hvězda.

Na naší sportovní straně již najdete rubriku podzimních fotbalových soutěží, ty začínají až 12.8., takže zatím je tam rozlosování a další informace. O nynějších spojených svátcích 5.-7.7. slaví nedaleký Krucemburk 760 let. Na programu oslav se podílí též chotěbořský pěvecký soubor Doubravan, jenž tam pod vedením Renáty Piklové zapěje v pátek v 15 h v kostele. Paní Jana Kovačková z Chotěboře tam vystavuje v pátek a v sobotu své malované sklo na Obecním úřadě. Letmým nahlédnutím na www.krucemburk.cz a kontrolou na www.nic.cz můžete zjistit jako my, že Krucemburk si nechal od spekulantů vyfouknout internetovou doménu před nosem a bude si ji muset v budoucnu za drahý peníz odkoupit... Druhý ročník turnaje v malé kopané O pohár starosty se pod záštitou poslankyně parlamentu Zdeny Stránské hrál 7.7. v Nové Vsi u Chotěboře. Akci pořádala místní ČSSD. Výsledky jsou výše.

2.7. kráce zasedlo mimořádné Zastupitelstvo města a schválilo postup prodeje akcií České spořitelny, což by městu mělo vynést minimálně milion. Usnesení je zde.

Naposledy před prázdninami zasedla 2.7. Rada města a přijala velké množství usnesení, která si jako obvykle můžete přečíst zde. Vybíráme z nich ty zajímavé: Rada města projednala námitky uchazeče o generálního dodavatele zastřešení Zimního stadionu a jeho námitkám nevyhověla. Zdá se však, že se stavbou už letos nepočítá, protože z peněz na tuto akci převedla 400 tisíc na opravu střechy domu čp.800 v ul. Houbově a 177 tisíc na stavební úpravy v ZŠ Smetanova. Dále Rada převedla z peněz na nákup pozemků za jatkami 600 tisíc na vydání knihy o Chotěbořsku. Rada uložila zadat rukopis a fotky, ale komu, to v usnesení není. Za 30,5 tisíce pak Rada objednala TV pořad o Chotěboři, který bude uveden v rámci cyklu Pohlednice Čech a Moravy. Také nás zaujalo, že stavební pozemky v Zámecké ulici se nebudou prodávat volně, ale v aukci, takže Rada dala přednost systému Kdo dá víc... Rada potvrdila pronajmutí náměstí každou třetí středu v měsíci do konce roku jakémusi plzeňskému trhovci, který musí městu odvést 200 Kč za jeden stánek. To se mu jistě bohatě vyplatí. Začíná se již 18.7. Konečně nás zaujalo, že Rada schválila smlouvy se subdodavateli pro Zimní stadion, piloty dodá PERT zakládání s.r.o., Otrokovice, beton dodá TRANSBETON IPS s.r.o., Praha 9 a zemní práce dodá AGROEKOL s.r.o., Chotěboř. Oni však stejně nemůžou kopnout, dokud nebude vybrán generální dodavatel a to se táhne a táhne...
Do naší rubriky Chotěbořské weby přibyla stránka spisovatele a básníka Petra Musílka. Můžete si tam mj. přečíst některé jeho práce. 203 cm vysoký ligový volejbalista a reprezentant Lubomír Staněk si doma u rodičů v Chotěboři něšťastnou náhodou zle pořezal ruku a byl operován v brodské chirurgii. V září by měl jet na Mistrovství Evropy. Z nemocnice už je zase doma a my mu přejeme brzké uzdravení a hodně dalších sportovních úspěchů. Podrobnosti zde.

2.7. v 15:45 vyjížděli chotěbořští profesionální i dobrovolní hasiči k nahlášenému požáru v bytě v Havlíčkově ulici. Od zapálené svíčky v okně se vzňala část záclony. K jiné škodě ani ke zranění osob nedošlo. Když už zapálíte doma svíčku, koukněte se, co je nad ní!

Deset obrazů chotěbořského malíře Miroslava Paráka můžete vidět na prodejní výstavce v Internetové kavárně INKA v ulici Krále Jana (pod Herrmannem). Díla se liší od souboru nyní vystavovaného v Městském muzeu a to jistě stojí za pozornost.

V pátek 6.7. pořádá PS Klouzovy třetí ročník nohejbalového turnaje trojic žáků. Přihlášky na místě do 8.30, občerstvení zajištěno.

Sedmý ročník populárního míčového sedmiboje proběhne letos v Bezděkově v sobotu 7.7.
Účast je již naplněna, startovné 200 korun se vybírá na místě od 7 do 7.30 hodin.
Už je tu zas nový měsíc a navíc naše 3. výročí, takže máme v listě různé změny a také novou Anketu. Hlavní strana listu je nová a měla by se vám daleko lépe načítat. Hlavní články mají novou úpravu, která vám umožní rychleji procházet novými články a všemi rubrikami. Změn se časem dočká i tato nejčtenější rubrika. Po Chotěboři koluje informace, kterou zatím nikdo oficiálně nepotvrdil: Firma, která vyhrála první výběrové řízení na dodavatele zastřešení Zimního stadionu, se odvolala proti rozhodnutí Rady města zrušit výsledek (údajně nebylo dosaženo shody v ceně díla) a vypsat druhé řízení. Protože to již proběhlo a byl vybrán nový generální dodavatel (víme kdo to je, ale dosud to též nebylo oficiálně oznámeno), nastává sice zajímavá situace, avšak možné zahájení stavby se značně zdrží, takže letos se to opět nestihne. Připomínáme, že o zastřešení ZS rozhodlo zastupitelstvo již v roce 1999. V roce 2000 se nezačalo, aby se nenarušila sezóna... Přitom v Hlinsku a v Chrudimi, kde začali později, už budou bruslit... Na konci této stránky najdete naši Anketu, kde můžete vyjádřit svůj postoj k zastřešení ZS. Tradiční turnaj v malé kopané se hraje 5.7. v Dobkově u Chotěboře. Začátek v 10 hodin, přihlášky od maximálně osmi týmů přijímá Jan Mareš na telefonu 0606/205 224.
O prázdninách Chotěbořské Echo nevychází, my však ano. Pište nám o akcích, které uspořádáte, rádi vaše oznámení uvedeme!
V novém Chotěbořském Echu píše Petr Musílek z AUT Klubu Chotěboř: "Od konce roku 1999 se pravidelně snažím o vytvoření alespoň neúplného přehledu kulturních a společenských akcí v Chotěboři a nejbližším okolí. Úspěšnost je v různých obdobích různá... Přitom by mohlo být tak snadné, alespoň z toho, co je k dispozici, soustředit všechny regionální informace na jedné internetové adrese. Věřím, že si časem některá z institucí takový úkol vezme za svůj."
No pane Petře, to jsme si vzali za úkol my, a taková stránka tu je už druhý rok. Jmenuje se Přehled kulturních a společenských programů v Chotěboři. Odkaz na ni je jak v našem listě, tak na www.chnet.cz. Kino uvádíme na zvláštní stránce Program kina v Chotěboři. Krom toho akce uvádíme také zde v pravém sloupci. Ovšem úspěšnost máme stejně malou. Málokdo se ozve sám, že chce něco zveřejnit. Všichni to píší do novin, odkud to přebíráme. Platí to i o výdělečných akcích, jako jsou plesy a zábavy. A to je ku podivu...
Opět tedy nabízíme všem pořadatelům: Pište na harry@harry.cz nebo volejte na 0603-584732 a my to zveřejníme.
Usnesení Zastupitelstva města Chotěboř, jeho přílohy a přijatá Vyhláška o ochraně veřejného pořádku při pořádání veřejných hudebních produkcí na území města jsou již na internetu a jako vždy si je můžete přečíst zde. Chcete-li číst samotnou Vyhlášku pak zde. Veškeré odkazy na město Chotěboř najdete v prostředním sloupci na www.chnet.cz .

Novinky v redakci

barrywhite1.jpg (22639 bytes)

Barry White

Vlevo vám představuji mé i-netové kamarády, bobtailíčka  Barryho a jeho šťastnou paní Luďku z Českých Budějic. Barry je ještě štěňátko, vpravo dole je vidět jeho psí máma (Barry bude u ní ještě měsíc) a jeden jeho bratříček. Ahoj Luďko a Barrýsku, vítejte v našem virtuálním světě!
No a vpravo se vám už konečně mohu ukázat já, jak vypadám dva týdny po ostříhání.

harrycut1.jpg (26433 bytes)

Harry Courier

Harryho ANKETA

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát:
 

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet