harryanow2.gif (5686 bytes)

Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
  aiclogo.gif (3308 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328.

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

oni.gif (27350 bytes)
Všem příznivcům psů: Podívejte se, kdo stojí za návrhem protipsího zákona, abyste věděli, koho nemáte příště volit!

Pomozte Čtyřlístku ! Výzva Nadačního fondu Čtyřlístek  a redakce Chotěbořského Couriera Chotěbořákům doma i v cizině

Dary již dosáhly

2 5 2 8 1 8
Kč, je však třeba půl milionu.

Další dárci se přidávají, jejich seznam uvádíme v článku

Aval©on 2001
festival fantazie v Chotěboři 4. - 7. 5. 2001

Pro všechny sportovce a příznivce sportovních přenosů, kteří nemají možnost sledovat satelitní TV program SPORT 1 v pohodlí svých obývacích pokojů a nebo kterým u toho chybí vychlazený půlitr dobrého vychlazeného pivečka GAMBRINUS můžeme oznámit žhavou novinku!!
Od pátku 20.4.2001 si obojího můžete dopřát plnými doušky v  
Pivním baru "U hráze", kam jste tímto srdečně zváni!!

Rada Města Chotěboře vypisuje dnem 23.4.2001
výběrové řízení na obsazení funkce vedoucího stavebního úřadu MÚ Chotěboř

Podmínky pro uchazeče: dokončené vysokoškolské nebo úplné střední odborné vzdělání stavebního nebo architektonického směru, minimálně 3 roky praxe v oboru, zkušenosti s řízením kolektivu, ovládání softwaru MS Word a Excel, řidičský průkaz skupiny B, občanská bezúhonnost, předpokládaný nástup: červenec – srpen 2001. Přihlášky k výběrovému řízení spolu s profesním životopisem zasílejte na adresu: Městský úřad Chotěboř, Trčků z Lípy 69, 583 01 Chotěboř. Obálku označte : “Výběrové řízení “.  Uzávěrka přihlášek je 14. května 2001.

Na pátek 20.7.2001 se TJ CHS Chotěboř podařilo podepsat smlouvu na pořádání Lipton Ice Tea Show, která bude součástí republikového projektu na oslavu 80ti let volejbalu v Čechách. Moderátory akce jsou Petr Salava a Jan Čenský, sportovní stránku volejbalové show na nafukovacím hřišti zastupují Haník –trenér reprezentace ČR, Hadrava , olympionici Palinek a Pakosta, společenskou část vyplní L. Semelka, Maxim Turbulenc, P. Náhlovský, Věra Martinová atd.  Přijďte se podívat, pobavit a v letní atmosféře posedět pod slunečníky na náměstí v Chotěboři. TJ CHS Chotěboř, volejbalový oddíl.

Novinky
v redakci:

Novinky
v Chotěboři a okolí:

Všem čtenářkám přeji dnes úspěšný start a šťastné přistání! Nezapomeňte si zkontrolovat koště, ať se neocitnete v černé kronice a našem listě.  
Na den 30. dubna je svoláno zasedání správní rady Nadačního fondu Chotěbořský internet, které se bude konat v hotelu Vysočina. Na programu je volba předsedy, výběr chotěbořské banky pro uložení kapitálu fondu a výběr způsobu přijímání přihlášek zájemců o internet zdarma. Týž den později se sejde zasedání jednatelů s.r.o. Courier Harry. To vybere z došlých přihlášek nové redaktory a nové sídlo redakce na náměstí. O obou zasedáních budeme informovat.

Česká strana sociálně demokratická, MO Chotěboř si Vás dovoluje pozvat dne 1. května 2001 od 9.00 hod. na dopolední prvomájovou procházku po chotěbořském náměstí, za hudebního doprovodu “Chotěbořské kapely” se zpěváky. Program doplní vystoupení dětského souboru skupiny aerobiku DDM Junior. Malování křídou pro děti, nafukovací atrakce. Tradiční májové občerstvení zajištěno. Akce se bude konat pouze za příznivého počasí !
Harryho pozn.: Chotěboř je skutečně rezervace, místo prvomájového průvodu tu máme prvomájovou procházku...
Kde jinde najdete něco takového?

O víkendu jsme uvedli spoustu nových fotek také v rubrice Fotonovinky 2001, do níž se dostanete z hlavní strany.

V pátek 27.4. večer se stal 55000. čtenářem našeho listu Zdeněk Janča z Chotěboře. Jeho webové stránky najdete zde. Týž den jsme měli celkem 245 čtenářů. Zdeňkovi k úlovku kulatého čísla gratulujeme.

231 čtenářů měl náš list ve čtvrtek 26.4.

Po delší době jsme doplnili rubriku Drby z vrby 2001 (na hlavní straně), máte tam 20 nových fotek!

Vážení čtenáři, vy co se mnou nesouhlasíte, když tvrdím, že jaderné palivo pro elektrárnu není při převozu nebezpečné, prosím prosím přečtěte si článek odborníka, který vám potvrdí, že mám pravdu a že naše veřejnost je v této otázce zoufale neinformovaná.

Od 1. května 2001 budou opět v provozu tenisové kurty u letního stadionu. Informace pro veřejnost najdete na vývěsce u tenisových kurtů nebo na tel.: 0602/614975, ing. Janovský.

Chotěbořská sportovkyně Iva Blažková byla v pátek zvolena ve Žďáru n.S. Miss Vysočiny a Miss Sympatie. Podrobnosti a foto přinášíme v článku na hlavní straně.

Chotěbořský volejbalista Luboš Staněk, který se v neděli stal s Duklou Liberec mistrem republiky, vstoupil v sobotu 28.4. do stavu manželského s Hankou Doležálkovou. Hodně štěstí, životní, rodinné a sportovní pohody přejí chotěbořští volejbalisté.

Bombové výhrůžky poněkud odsunuly stranou prohlášení sedmi chotěbořských firem a reakci starosty města na ně. Upozorňujeme vás tedy na článek v Novinách Vysočiny zde.

O bombových výhrůžkách v Chotěboři píší také Noviny Vysočiny zde.

Fotky z druhého zásahu Policie a hasičů u Finančního úřadu v Chotěboři přinášíme ve zvlášní fotoreportáži na hlavní straně.

Pomatenec, jehož nemůžeme nazvat jinak než lumpem a darebákem, podruhé týž den oznámil telefonem bombu ve Finančním úřadě v Chotěboři. Můj pán byl u toho, když Policie a hasiči opět profesionálně zasáhli. Podrobnosti v článku na hlavní straně.

Dostali jsme zprávu, že ve čtvrtek 26.4. před 10. h ohlásil neznámý pomatenec, že v budově Finančního úřadu v Chotěboři (kde sídlí i Česká pojišťovna a jiné firmy) je bomba. Policie budovu vyklidila a specialisté ji prohledali. Nalezena pochopitelně nebyla. Blbý fór... Naštěstí už bylo po DPH! Podrobnější článek přinášíme na hlavní straně.

Harryho pán děkuje touto cestou všem, kdo mu mailem, telefonem či osobně gratulovali k svátku. Přišly mu také hezké obrázky, moc pěkný poslal Jirka Císař st., musíme vám ho ukázat:

vyvojmuze.jpg (34023 bytes)

Po ještě chladném 24. dubnu je 25. dubna mnohem lépe, v poledne tu máme 15 nad nulou (ve 14 h je už 17 nad)a já jsem se přestěhoval do svého letního pelíšku ve stínu domu. (Dokud mne panička neostříhá, bude mi nyní teplo.) Upozorňuji však, že mám vyvinutý čich, takže naši ulici mám stále pod kontrolou a jak se něco šustne, vybíhám k plotu!

Můj pán to celou dobu říkal: Letos přijde jaro až na Jiřího. No a vidíte, jaro je tu. Ráno byl sice 1 stupeň pod nulou, ale obloha je vymetená a kolem poledne už bude krásně! Nu, o půl dvanácté je sice krásně, ale jen 9,5 stupně a fouká studený vítr. Bude se chtít hadům a štírům vylézt?

V pondělí 23.4. zasedala Rada města Chotěboře. Kdykoli jsou její usnesení k přečtení na stránkách města zde. Jako zajímavost vybíráme, že výběrová komise pro určení dodavatele zastřešení Zimního stadionu bude zasedat 27. dubna, tedy právě na Jaroslava. Rada města tak nechtěně dala dárek k svátku Jardovi Kaňkovskému, který se před 18 léty jako ředitel výstavby Zimního stadionu zasloužil (spolu s mnoha dalšími příznivci hokeje) o jeho vybudování.

Když už je řeč o Zimním stadionu, seznam firem obeslaných do výběrového řízení na zastřešení naleznete zde.

Jak někdo slyší přídavné jméno "jaderný" už se bojí. To je bohužel rozšířený fakt. Přepravu jaderného paliva pro elektrárnu proto mnoho neinformovaných považuje za nebezpečnou záležitost. Kdyby tak věděli, že daleko větší nebezpečí je z mnohých kamionů na silnicích... Transport s jaderným palivem projel v neděli přes Ždírec a Chotěboř přísně utajen a to považuje Miloslav Gajdorus, místostarosta Ždírce nad Doubravou, za hrubou chybu. "Určitě bychom měli vědět o tom, že naším městem projíždí tak nebezpečný náklad. Předem by měla být informována alespoň samospráva, která by zvážila, zda rozšířit tuto informaci mezi veřejnost," říká v Novinách Vysočiny Gajdorus.
K tomu nelze než dodat, že rozšíření takové zprávy mezi veřejnost oblbovanou TV stanicemi by znamenalo zcela jistě paniku.

Policie v Havlíčkově Brodě dopadla čtveřici zlodějů z Prahy, kteří vykrádali byty ve zdejším okrese, i u nás v Chotěboři. Pobertové byli zadrženi na okraji Jihlavy poté, co vyloupili tři byty v Brodě.

Už dlouho vám slibuju letecké fotky Chotěboře. První již najdete na hlavní straně, postupně vznikne nová rubrika Chotěboř z letadla.

Obdrželi jsme do redakce k uveřejnění závažný materiál, prohlášení zástupců sedmi velkých chotěbořských firem a TJ CHS k situaci v Chotěboři. Prohlášení obsahuje výzvu k vedení města a k zastupitelům, aby změnili dosavadní neochotu ke komunikaci. Najdete ho na hlavní straně našeho listu.

54 000. čtenářem našeho listu se stala 19.4. starší dcera mého pána žijící v Brně. Ani se nám nepochlubila, odhalili jsme to až ze záznamu sledovacího serveru. Tak dík Martino za čtenářskou přízeň!

Přečetli jsme v MF Dnes: Zastřešení zimního stadionu v Hlinsku ve sportovním areálu v Olšinkách je v plném proudu. Za téměř šestnáct milionů korun, které tamní radnice na rekonstrukci vyčlenila z letošního rozpočtu, vyroste nad zimním stadionem do čtrnácti dnů opláštěná ocelová konstrukce. Město nechá upravit i stávající budovy, aby ze zimního stadionu vznikla víceúčelová uzavřená hala. Podle hlineckých radních by celá rekonstrukce měla skončit ještě před letošní letní sezónou.
Harryho pozn.: Taky se vám zdá, že zastřešení ZS v Chotěboři se nějak vleče? Tedy pardon, ono ještě ani nezačalo!

Předseda Senátu Petr Pithart zavítá v pondělí 23.4. do Vísky na Chotěbořsku. Ve zdejší mateřské škole se bude zajímat o úspěšnost finanční sbírky, kterou organizoval.

V neděli 22.4. kolem poledne projel také přes Chotěboř vlak s jaderným palivem pro JE Temelín. Týž večer televizní stanice ČT 1 a Nova (ta první veřejnoprávní!) prezentovaly tuto událost s velkou pompou, ukazovaly starosty obcí, přes něž jel vlak, jak protestují, že nebyli informováni, a vůbec vnucovaly divákům dojem, že byli ohroženi. Naštěstí chotěbořský starosta v tomto tyjátru nevystoupil. Jaderné palivo pro elektrárnu totiž nepředstavuje pro své okolí žádné nebezpečí. Není to jaderná bomba, která by ovšem též nebyla nebezpečná, protože je jištěná odpalovacím kódem. Bohužel musíme konstatovat, že kolegové novináři tomu houbeles rozumějí. Hraničí to s poplašnou zprávou...

V pátek v 17.50 hodin vyjela jednotka hasičů z Chotěboře k dopravní nehodě osobního automobilu Š 120 mezi Chotěboří a Rozsochatcem. Jednotka vyprostila řidiče a po zdokumentování nehody Policií ČR též automobil z příkopu.

V pátek 20.4. byl v třešňové aleji u Svaté Anny nalezen oběšenec. Pětadvacetiletý muž K.M. z Bílku neunesl osobní problémy (rozchod s dívkou aj.) a vzal si, zcela zbytečně, život. Po loňském utopenci ze Ždírce n.D. (psali jsme o tom před rokem zde) je to tedy druhý smutný případ, kdy si někdo přijel do Chotěboře s takovým úmyslem. Letecké foto třešňové aleje a přilehlého sídliště Na Skřivánku najdete na hlavní straně.

Za pouhou hodinu se vloupal neznámý zloděj ve středu 18.4. do tří bytů v ulici Krále Jana. Prohledal je a z jednoho z nich odcizil různé cennosti ze žlutého a bílého kovu a další věci. Ve dvou dalších bytech nenašel nic zajímavého. Škoda činí 11 300 korun. Poučení: Nemějte doma nic zajímavého!
Prakticky ve stejnou dobu pomáhali v téže ulici chotěbořští hasiči otevřít uzamčený byt. Ještě, že tu ty hasiče máme, to by bylo lidí, co by šplhali domů oknem!

Lidi, bacha na klíšťata! Moji páni mi už našli letos 10 klíšťat, některá zakousnutá, jiná ještě pobíhala v kožiše. Nachytal jsem je u nás na zahradě, ale i na procházkách do lesa. Takže bezpečno není nikde, ty potvory vylezly i když chumelilo...

Na hlavní straně přinášíme fotoreportáže z internetové cukrárny a vinotéky a z internetové kavárny, které byly minulý týden otevřeny v Chotěboři.

V předminulých Novinkách jsem psal, že v soutěžním pořadu TV Nova Natoč to! vyhrála 5.2. Petra Dospělová z Chotěboře se svými přáteli klipem "Hlavou proti zdi" 1. místo a tedy TV kameru, a že Mirek Hospodka s boulí na hlavě to měl ale asi těžké. O velikonočním víkendu vysílala TV Nova roční semifinále a finále, i zde vyhrála chotěbořská parta 1. místo a Petra si odvezla hlavní výhru - domácí kino. Hlavní cenu, jak je v TV Nova zvykem,  si však opět museli vybojovat v soutěži decibelů hlasivkami a nikoli kvalitou klipu (byl ovšem výborný).

Jak se dozvídáme v článku Novin Vysočiny, okresní myslivci hodnotí tento týden v Perknově "ulovené trofeje". Podle vyjádření jednoho z nich, obdrží tam myslivecké sdružení za "špatně odlovený kus" červený puntík (!!!). Za zabití zvířete nešetrným způsobem se mi to zdá extrémně malý trest, ale na extrémy jsme u myslivců již zvyklí.
Harryho dodatek: Omyl, náš omyl! Dostalo se nám poučení, že špatně odlovený kus znamená kus, který odloven neměl být, neboť byl vhodný k dalšímu chovu! Už jsem si, bláhovec, myslel, že myslivci jsou postihováni za špatně střelený kus. Kdepak, za to ani ten červený puntík nedostanou...

V předvelikonoční pátek po 20. hodině zasahovaly jednotky sborů dobrovolných hasičů z Libice nad Doubravou a Chotěboře společně s chotěbořskými profesionály na požáru rekreační chaty v blízkosti Libice. Příčina vzniku požáru, který napáchal škodu za zhruba čtvrt miliónu korun, se nyní vyšetřuje.

14042001.jpg (21047 bytes)
Tak toto je Bílá sobota 14.4., kvetoucí Zlatý déšť a přísným zrakem ulici hlídající bobtail Harry, to vše 14. dubna poránu o Velikonocích, u nás v Chotěboři. Teplota 1 pod nulou, ale sníh je mokrý. Drobně popadávají další vločky.

Chotěbořská fotbalová mužstva vyhrála 15.4. svá utkání, čtěte naši sportovní stranu.

Úspěšný Komorní orchestr mladých z Chotěboře, jehož hostem je pěvecký sbor z Havlíčkova Brodu pod vedením Josefa Seckého, koncertuje v neděli 15.4. od 16 h v havlíčkobrodském chrámu. Stránky Komorního orchestru mladých jsou zde.

Jarní ples pořádá pro svoje hosty chotěbořský hotel U zámku v sobotu 14.4. od 20 h. Hraje skupina Emil a na tancechtivé čeká v programu řada překvapení.

Internetová kavárna INKA byla pro veřejnost otevřena v pátek 13.4. kousek pod Herrmannem, naproti novému Trtíkovu zelinářství. Můj pán s panem Uttendorfským ji samozřejmě navštívili, takže další fotky a podrobnosti najdete ještě o Velikonocích na naší hlavní stránce. Protože tu mají otevřeno denně (i nyní o svátcích), můžete tam zaskočit sami, od 9 do 20 h (v sobotu do 22 h). Kavárnu zatím s třemi počítači provozují pánové Hora & Cichra z Brodu Havlíčkova.

inka.jpg (23461 bytes)

Teda svatý Petře, to už trochu přeháníš! V pátek 13. se ráno probudím a ono je 2,6 pod nulou, vítr a začíná chumelit! A prý bude hůř!

Nestává se často, že opouštíme region Chotěboře a přinášíme informace odjinud, ale ta následující je tak závažná, že je nutné ji neopominout. 18. dubna vychází v Mladé frontě (edice Kolumbus) největší bestseller o fyzice posledních let, kniha Briana Greenea Elegantní vesmír. Bude stát 263 Kč, ale to není rozhodující pro všechny zvědavé na nejposlednější výzkumy teoretických fyziků o našem vesmíru. Zdá se, že teorie superstrun nachází mezi fyziky stále větší oblibu, protože umožňuje vysvětlit podivnosti objevené ve fyzice v minulých desetiletích a navíc se zdá posledním krokem před objevením finální teorie všeho. Podrobnosti najdete zde.

Chotěboř, zdá se, je vskutku rezervace (což můj pán tvrdí už dávno a své tvrzení dokládá v Nových powjestech Chotěbořských). Poté, co tu v pondělí 9.4. byla otevřena První internetová kavárna-cukrárna-vinotéka (píšeme o tom níže), týž týden, ve čtvrtek 12.4. byla otevřena druhá Internetová kavárna, nedaleko pod Herrmannem, v bývalém Trtíkově obchodě ovocem a zeleninou.

Rada města Chotěboře zasedala 9.4. a její usnesení si jako obvykle můžete přečíst zde na stránkách města.

Víkendový Memoriál Zdeňka Šilhána ve stolním tenise hrálo v hlavní soutěži 43 mužů, zvítězil Jiří Merkl ze Slavie Hradec Králové, druhý skončil domácí Michal Jakeš a o pomyslnou bronzovou příčku se dělili havlíčkobrodský Martin Jonáš a Filip Daneš ze Sázavy.

Vpravo přinášíme pohled do První internetové kavárny - cukrárny - vinotéky v Chotěboři, otevřené 9.4. Už jste se tam byli podívat? V popředí je posezení pro nepočítačové návštěvníky, vzadu za posuvnými dveřmi je vidět kavárna s pěti počítači. Podrobný popis s více fotkami přineseme o víkendu v článku na hlavní straně. Kavárnu provozují firmy Soleta a V.H.S. Computer, na náměstí v 1. patře Solety.

1ikav1.jpg (55667 bytes)

Můj pán s panem Jiřím Uttendorfským si nemohli nechat ujít otevření První internetové kavárny - cukrárny v Chotěboři, cukroví nepojedli, ale popili dobrého moravského vínka. Fotky brzo přineseme v článku na hlavní straně.

Tak se nám tu v noci na úterý 10.4. vyjasnilo a ráno bylo půl pod nulou!

Je to  hrůza, ale jaro ne a ne přijít. Ta zima 3 nad nulou mi nevadí, mám ještě zimní kožich, ani stálý déšť, při něm se mi krásně spí, ale mému teplomilnému pánovi vadí obojí.

Míčový sedmiboj Chotěbořská koule se letos hraje v sobotu 2. června.

Vypadá to, že se v Chotěboři náhle roztrhne pytel s internetovými kavárnami. O otevření té první píšeme na hlavní straně, jakož i o tom, že se staví další dvě...

Ani v neděli 8.4. chotěbořské fotbalové Áčko doma nehrálo, ostatní mužstva však venku hrála, podrobnosti najdete na naší sportovní stránce.

Pivní bar U hráze (Sladovnická ul., vedle ZŠ Buttulova) slaví 1. narozeniny. Dárky nemáte nosit, dostanete je, když přijdete od 8.4. do 14.4. Za Gambrinus 10/12 tam v tu dobu budou požadovat jen 10/12 Kč.

Stanice technické kontroly STK spol. s r.o. v Chotěboři bude otevřena pro veřejnost v úterý 10.4. v 9 hodin. Najdete ji u benzinové pumpy při výjezdu z Chotěboře na Havl. Brod. Otevřena bude v pondělí až pátek od 7 do 16 hodin. Provádět se zde budou nejen technické kontroly, ale i měření emisí. Telefon 0453 - 621 286.

Jarní koncert předvede 15.4. v Havlíčkově Brodě Chotěbořský Komorní orchestr mladých. Podrobnosti najdete na jeho stránkách, v rubrice Připravované akce.

Ozvali se nám první zájemci o zaměstnání ve funkci šéfredaktora. Máte-li též zájem, čtěte inzerát od Courier Harry s.r.o. na hlavní straně.

Novou sportovní rubriku máme na naší sportovní stránce. Je věnována chotěbořské atletice a píše ji pro nás Bc. Jiří Novotný. Od téhož autora přinášímeme seriál článků o ohrožení mládeže v Chotěboři sociálně patologickými jevy (drogy aj.), je na hlavní straně našeho listu. 

Dvě chotěbořské krasavice, Nicol Uttendorfská a Iva Blažková, jsou mezi dvanáctkou dívek, na něž si můžete tipnout na stránkách soutěže Miss Vysočiny. Fotky se autorům stránky ale moc nepovedly (asi se nevhodně retušovalo), dívky jsou ve skutečnosti mnohem hezčí. Posuďte sami zde.

Nejméně deset kilogramů čpavku uniklo v pátek krátce před devátou hodinou ranní z potrubí opravovaného chladícího zařízení na havlíčkobrodském zimním stadionu v Kotlině. Přestože bylo úniku jedovaté látky zamezeno krátce po nehodě, zůstala oblast uzavřena až do odpoledne. Podrobnosti jsou zde.

Do Svazku obcí Podoubraví vstoupilo ve čtvrtek 5.4. čtyřiadvacet obcí. Kromě Chotěboře, která zatím smlouvu nepodepsala, v něm zůstali všichni členové bývalého Sdružení Podoubraví.  Předsedou byl zvolen starosta Libice nad Doubravou Jaromír Saidl. Více viz zde.

Zní to aprílově, ale skutečně se to stalo. Chotěbořský muž středního věku oslavoval s kamarády v baru Dvacítka (pod obchodním domem na náměstí). Odešel na WC, nějak se tam zamotal a náhle se ocitl v prostorách sousedního obchodního domu. Musel projít zdí, protože když se snažil dostat všelijak zpět, všechny dveře byly zamčené. Po marném úsilí to vzdal a usnul v koutku, kde jej vysvobodil pracovník Dvacítky, jenž měl klíče a kterého upozornilo elektronické hlídací zařízení, že se u sousedů něco děje. Kamarádi nyní kouzelníkovi říkají Copperfield, protože umí procházet zdí. Zda se to pokusí zopakovat, není známo.

K loupežnému přepadení došlo ve středu 4.4. třicet minut před půlnocí ve Fominově ulici. Dva lupiči tam přepadli devětatřicetiletou ženu.   Když se ukázalo, že přepadená nemá peněz, sebrali jí aspoň kabelku s osobními věcmi. Následující den byli mladíci ve věku 19 a 20 roků zadrženi a obviněni z trestného činu loupeže.

Naše redakce nyní žije ve znamení dvou velkých událostí: narozením pátého vnoučete Harryho pána (viz níže) a připravovanými změnami v redakci (viz inzerát na hlavní straně). Ujišťuji naše čtenáře, že z vnučky Zuzanky mám také velkou psí radost a že se na mém vydavatelském postu prvního psa vydávajícího noviny nic nemění, protože noví členové redakce budou moji podřízení. Ubude mi práce, kterou převezmou, ale tuto rubriku Harryho Posledních Novinek si ponechám! Žádný člověk nemůže můj psí čenich nahradit.

Můj pán oznamuje všem přátelům a známým radostnou událost, že ač sám jedináček, stal se v úterý 3.4. popáté dědou. Druhá vnučka se jmenuje Zuzanka (49 cm, 3,10 kg). Jako jeho věrný pes se připojuji ke gratulantům rodičům i mému pánovi a Zuzance přeji šťastný život.

SK Chotěboř zve příznivce zdravého pohybu na páteční Lesní běh (6.4.). Muži poběží 9 km, ženy, dorost, žáci a příchozí 3 km. Start je v 17.30 u Geofondu, startovné činí 10 Kč, traťový rekord drží Leoš Pelouch z roku 1998 časem 29:15.

Starostové obcí Podoubraví se ve čtvrtek 5.4. setkají v Pilnově statku v Libici nad Doubravou k ustanovení nového subjektu Svazek obcí Podoubraví. Dosavadní Sdružení obcí Podoubraví zahrnující dvě desítky obcí a tři města - Chotěboř, Ždírec nad Doubravou a Golčův Jeníkov - bylo registrováno podle občanského zákoníku, nyní se však musí podle nově platného zákona o obcích přetvořit na Svazek obcí Podoubraví. "Dosud jsme vždy žádali o příspěvek na společný projekt jménem určité obce, například o dotaci na cyklotrasy Podoubraví žádala Libice, nyní už můžeme vystupovat jako mikroregion a na společné akce žádat dotace jako svazek obcí," řekl k tomu libický starosta Saidl.

Neparkujte v Břevnické! Do čtyř osobních aut v Břevnické ulici se vloupal neznámý poberta v noci z pondělí na úterý 3.4. Z vozů odcizil autorádia různých značek a další věci, čímž obral majitele o hodnotu pětatřiceti tisíc korun.

Na četné dotazy čtenářů jsme oprávněni sdělit, že nejmenovaný mecenáš, který založil Nadační fond Chotěbořský internet (píšeme o tom na hlavní straně), není přímým chotěbořským rodákem, ale pocházejí odtud jeho předkové, kteří před sto lety odešli do USA. Můj čenich mi přinesl zprávu zavátou větrem od města: Česká pošta dostala z budovy pošty vyhazov (poté co zemřel její spolumajitel Geo) a bude se stěhovat... do prázdné budovy Telecomu vedle Obchodní akademie (kde v celém baráku zbyli jen tři zaměstnanci). Budeme mít na poštu blíž, ale už se nepamatuju, kdy jsme posílali dopis se známkou, díky internetu.

Memoriál Zdeňka Šilhána nesou název dva turnaje ve stolním tenise, které se tento víkend uskuteční v Chotěboři. V sobotu 7. dubna si dají ve sportovní hale dostaveníčko muži, o den později vypukne turnaj žáků. Zájemci mohou zaslat přihlášky na adresu: Bohuslav Šilhán, Letná 661, Chotěboř 583 01, telefon: 0453/624 242. Prezentace se po oba dny koná v 7.30, muži nastoupí ke stolům v 9 hodin, žáci v 8.30. Bližší informace: Vilém Opolka, telefon 0453/623125.

1. dubna vznikla společnost s r.o. Courier Harry do níž vstoupil kromě dosavadního Sdružení Bobtail Harry &  Jeho Pán (které vydává náš list) také americký společník. Courier Harry, s.r.o., vznikla v souvislosti s ustavením Nadačního fondu Chotěbořský internet, o němž píšeme v tiskové zprávě na hlavní straně. Společnost hledá inzerátem na hlavní straně zaměstnance.

Jaro k nám přišlo na Apríla a 2. dubna jsme tu měli 15 nad nulou a sluníčko.

Ve čtvrtek 5.4. se koná Okresní kolo zimního čtyřboje gymnastiky žáků, ve sportovní hale v Chotěboři. Prezentace je od 16 h. Soutěží 3 kategorie žáků a žákyň. Pořádá Asociace sportu pro všechny.

Chotěbořské kapely, bluesrockový Shout a dívčí Czech Frogs, hrály o víkendu úspěšně v Havlíčkově Brodě. Opět musíme konstatovat, že v Chotěboři nemají kde.

Žáci chotěbořské Základní umělecké školy opět vyhráli. Tentokrát v oblastním kole soutěže dechových orchestrů v Pelhřimově. Vítězstvím postoupili do ústředního kola v květnu. Orchestr diriguje Alois Štěrba, jemuž při nácviku skladeb asistuje ředitel ZUŠ Milan Moc.

Josef Kučera z Chotěboře vyhrál 4. ročník zimní střelecké ligy Českomoravské vysočiny, která dlouhodobě probíhala na střelnici v Havlíčkově Brodě. Vítězství získal v kategoriích sportovní a velkorážné pistole. Soutěž každoročně pořádá a střelnici provozuje Josef Polívka, kterého budete pamatovat jako dřívějšího šéfa opravny praček Somdis v Chotěboři. Dnes provozuje prodejnu zbraní a střeliva Sanima v Havlíčkově Brodě.

Místo odloženého fotbalu (z 1.4. na 8.5.) hrál chotěbořský A mančaft na škváře přípravné utkání se Světlou n.S. Chotěboř - Světlá 0:3 (0:1). Domácí se snažili, ale góla nedali. Jakmile začne jarní 1.B třída, najdete zprávy na naší sportovní straně.

Harryho ANKETA

Jaký je Váš názor na průmyslovou zónu U Kacířů?

Jsem pro
Jsem proti
Je mi to jedno

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)
 

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet