harryanow2.gif (5686 bytes)

Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
  aiclogo.gif (3308 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328.

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

oni.gif (27350 bytes)
Všem příznivcům psů: Podívejte se, kdo stojí za návrhem protipsího zákona, abyste věděli, koho nemáte příště volit!

Pomozte Čtyřlístku ! Výzva Nadačního fondu Čtyřlístek  a redakce Chotěbořského Couriera Chotěbořákům doma i v cizině
Dary již dosáhly 196 318 Kč, je však třeba půl milionu
Další dárci se přidávají, jejich seznam uvádíme v článku

Březen je měsíc internetu.
Poskytovatel připojení, firma Aleš Bacík - Aicom, připravil pro Chotěboř v březnu velmi zajímavé slevy na bezdrátové připojení, jak pro stávající zákazníky, tak i pro zákazníky nové.
Podrobnosti najdete na www.hbnet.cz

Novinky
v redakci:

Novinky
v Chotěboři a okolí:

Aval(c)on 2001 - festival fantazie v Chotěboři 4. - 7. 5. 2001

Co mi moje tlapy stačí, pomáhám teď mému pánovi zvládnout jeho velký nával práce, takže naše rubriky jsou nyní trochu ošizené. Ale změní se to, jen co projde 2. duben!

A nezapomeňte, že 1. dubna je Apríla. Ten je nám rozhodně milejší než importovaný kšeftařský Valentin.

Víkendové kolo východočeského fotbalu 31.3. a 1.4. je opět o týden odloženo pro špatný stav hracích ploch. Viz podrobnosti zde.

Zajímavé služby proti zlodějům aut a autorádií nabízí Policie ČR Havl. Brod. Podrobnosti najdete zde.

Dlouho, dlouho musela tentokrát zasedat Rada města Chotěboře, protože 26.3. přijala mnoho usnesení. Přečíst si je můžete jako vždy zde. Nás zaujalo usnesení, zmiňující nového majitele hotelu Vysočina (je uvedeno jako předposlední).

Neuvěřitelné! Drobně nám tu chumelí, teploty i ve dne jsou po nulou, v pondělí 26. března ve 23 hodin jsou tu 4 stupně pod nulou a čeká se do rána mnohem větší mráz!

To je nadělení! 21.března nám tu napadlo 5 cm sněhu a ranní teplota se drží pod nulou. Sníh je však mokrý, Harrymu se lepí do pacek a když přijde domů, na dlaždičkách verandy mu to klouže, což se mu vůbec nelíbí (rozjíždějí se mu packy) a nechce přes verandu chodit. Inu i psovi může toto zimní jaro dělat problémy...

V Chotěboři by to nešlo? Čtěte pro zajímavost zprávu z Novin Vysočiny: Po roce se v Přibyslavi opět uskuteční úspěšný kulturní maratón "Vyber si svou múzu II." Na pěti scénách přibyslavské sokolovny poběží v sobotu zároveň koncerty, módní přehlídka, galerie, čajovna, tetování a piercing.

25.3.2001 v hotelu "U zámku" pořádal nadační fond ČTYŘLÍSTEK a Obchodní akademie Chotěboř III.dětský karneval. Dětí a rodičů byl plný dům, pan Moutelík pronajal sál a šatnu zdarma, Martin Stehno bez nároků na odměnu zajistil hudbu. Do tomboly věnovalo výhry 62 firem. V programu vystoupil klub KARATE a děti SK BUTULA pod vedením Jarky Křivské předvedli cvičení aerobicu. Před koncem karnevalu byl vyhlášen výtěžek akce  19 310,-Kč, který je věnován na konto ČTYŘLÍSTKU na pořízení auta.

Velkou chotěbořskou stavební firmu navštívil zloděj a protože našel klíče, pohodlně loupil kde se dalo. Ukradl peníze, počítač, nářadí a dokonce stavební materiál za 185 tisíc.

Nechávat auto na lesní cestě mezi Chotěboří a Rozsochatcem se nevyplácí. Nenechavec v jednom takovém autě ukradl peníze a mobil za 51 tisíc.

V jihlavském Oblastním kole soutěže ZUŠ zaznamenali žáci chotěbořské ZUŠ mimořádný úspěch. První místa ve svých kategoriích získali žáci paní učitelky Věry Fialové, houslové duo Jan Pavlas a Tereza Piskačová, houslové duo sester Tamara a Ester Junovy a smyčcové duo Pavel Vančura a Štěpánka Křivská. Výborné druhé místo získalo houslové duo Jiří Galló a Radka Nedbalová. Všichni účastníci z Chotěboře tak získali vynikající umístění, k čemuž jim i jejich škole gratulujeme!

Rudolf Jun ze Sportovně střeleckého klubu Chotěboř si nástřelem 1687 bodů vystřílel 2. místo v Zimní střelecké lize Českomoravské vysočiny. Rovněž jemu i jeho úspěšnému Klubu gratulujeme.

Chotěbořská výtvarnice a návrhářka Ilona Šteklová vystavuje své reliéfní abstraktní obrazy v Městské galerii v Třemošnici až do 30.3. Pro toto město totiž navrhla interiér tamní obřadní síně. Doufejme, že tu neplatí, že doma není nikdo prorokem a její výstavy se dočkáme někdy i v Chotěboři.

V první jarní odpoledne (20.3.) se nám tu vyjasnilo, ale teplota je zimní - 1 stupeň nad nulou !

O svátku všech Josefů, 19.3., nám tu chumelilo a 20.3. ráno tu byly 4 stupně Celsiovy pod nulou. A to právě 20.3. ve 14.30 h začíná astronomické jaro!

Bohužel se nám neozvali čtenáři, kteří 6.3. a 16.3. sestřelili 50 a 51 tisíc na našem počitadle čtenářů. Stále ještě máte možnost se ozvat!

Usnesení Zastupitelstva města Chotěboře s rozpočtem města na rok 2001 a dalšími přílohami najdete již na stránkách města zde.

Studenti Obchodní akademie a VOŠ se podílejí na pořádání dětského karnevalu Nadačního fondu Čtyřlístek, který se koná v neděli 25.3.2001 od 14:00 hodin v hotelu U zámku. Soutěže, tombola, rej masek, reprodukovaná hudba. Vystoupí SK Buttula Aerobik a Karate. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude věnován na nákup minibusu pro Čtyřlístek.

V pondělí 19.3. zasedalo Zastupitelstvo města.
Ačkoli se projednával nejdůležitější bod roku, rozpočet města, přišlo jen 14 zastupitelů z 21, tedy dvě třetiny. Návrh rozpočtu byl po určitých úpravách (vypuštění některých položek) schválen všemi 14 přítomnými hlasy (nenechte se mýlit hladkým schválením, to bylo výsledkem dlouhotrvajících předchozích urputných jednání radních, zastupitelů a členů komisí). Usnesení zastupitelstva i přijatou novou vyhlášku (týká se poplatků za parkování na náměstí) právě zpracováváme pro uveřejnění na internetových stránkách města. Až tam budou, dáme vám zde vědět.

Jak už je tradicí, chotěbořská hudební agentura Jana Honse pořádá rockové akce nikoli v Chotěboři, kde pro to nemá pomínky, ale v Oudoleni. Tentokrát pořádá seriál koncertů "Oudoleňrock - made in Gambrinus" spolu s plzeňským pivovarem. Každý měsíc zde vystoupí jiná rocková hvězda, tuto sobotu 17.3. kapela Morava, v dubnu Turbo, v květnu Olympic a v červnu Mňága & Žďorp, následuje Arakain, Chinaski a Argema.

15.3. jsme zaznamenali čtenáře z Mexika. Pokud nás ještě čte, zdravíme ho!

Jaru se nechce k nám. Ve čtvrtek ráno jsme tu měli jeden stupeň Celsiův pod nulou, v pátek ráno jeden nad nulou.

Skandální průběh mělo hokejové utkání žáků 7. tříd Havl. Brod - Uherské Hradiště. Musela zakročit i policie. Podrobnosti přináší Noviny Vysočiny zde.

Pavel Novák a Leoš Pelouch, maratónci tréninkové skupiny chotěbořského Pavla Krejčího se o víkendu zúčastnili významného evropského maratónu v italské Ferraře. V dvoutisícovém startovním poli se běžci, startující pod hlavičkou svého sponzora PALI s. r. o. neztratili. Pavel Novák skončil na pátém místě v nejlepším českém čase 2:17:53. Podrobnosti hledejte zde.

Rada města Chotěboře mimořádně zasedala 13.3. Zabývala se návrhem rozpočtu města pro zasedání Zastupitelstva města, které bude 19.3. Za přítomnosti hokejových činovníků z HC Chotěboř pak projednávala změny v projektu zastřešení Zimního stadionu. Podle našich informací výběrové řízení na generálního dodavatele zastřešení nebylo dosud vypsáno.

Stránky obce Vepříkov (10 km od Chotěboře) jsme nalezli na internetu. Jsou neoficiální a najdete je zde. Samostatnou webovou stránku mají také Vepříkovští hasiči. Chotěbořské strojírny služby, a. s., uvedly jako první na Havlíčkobrodsku do provozu kogenerační energetickou jednotku. Podrobnosti jsou uvedeny zde.

Oblíbené Zvěřinové hody můžete opět navštívit v Panském domě v úterý 13.3. Poněkud inovované menu najdete na www.panskydum.cz

Okresní myslivecké zkoušky složilo 10.března v Perknově 24 adeptů, mezi nimi Jirka Trojan, soukromý zemědělec z Chotěboře. Ten prohlásil, že zkoušky byly hodně náročné. Jak se můžete dočíst zde, o náročnosti tam mluvil kdekdo, ale zkoušky přitom udělali všichni...

4.3. skončilo Mistrovství Českomoravské Vysočiny Open, seriál 15 kulečníkových turnajů v Billiard Centru Panského domu. Mistrovství vyhrál Jan Vyhnálek z Havířova, nejlepší Chotěbořák byl Jiří Lesák ml. na 6. místě, nejlepší ženou byla Veronika Hávová z Chotěboře. Podrobnosti jsou zde.

Dostali jsme upozornění na webovou stránku s názvem Souhvězdí firem Koreček. Najdete ji na www.korecek.cz,  jsou tam údaje o firmách KorFin, KorPil, KorCar, Koreček Velkoobchod (též areál Geofond) a Koreček Výstavba inženýrských sítí. Zařazujeme ji do naší stránky Chotěbořské weby, protože některé z těchto firem mají sídlo nebo provozovnu zde.

Pozor, další virus-červ se šíří internetovou poštou! E-mail obsahující tento virus poznáte velice snadno - bude mít předmět Fw: Naked Wife, text My wife never look like that! ;-) Best Regards (tj. Moje žena nikdy takto nevypadá. Se srdečným pozdravem...) následovaný jménem uživatele, z jehož Outlooku se virus rozeslal, a v příloze bude 73728 bajtů velký soubor NakedWife.exe.
Podrobnosti si můžete přečíst zde.
Takže: nikdy neotvírejte přílohy s příponou exe!

Chotěboř má naději být tzv. "malým okresem". Okrsek Chotěbořska má totiž 22 146 obyvatel.  Seznam kandidátů na malý okres i těch, kteří zatím nemají naději, najdete zde. Malé okresy by měly vzniknout po zániku okresů dosavadních.

Jihlavský hejtman František Dohnal jednal 8.3. se starosty obcí na Chotěbořsku o jejich snahách o odtržení od nově vzniklého regionu a přičlenění k Pardubickému kraji. "Jejich snahy jsou samozřejmě legitimní, ale shodli jsme se na tom, že k případným změnám hranic může dojít až při krajských volbách v roce 2004," prohlásil hejtman. Více podrobností hledejte zde.

Také jste si povšimli, že je svátkem, když se ve zdejším regionálním tisku (Noviny Vysočiny, Cesta Vysočiny) píše něco z Chotěboře? I kulturní rubriky uvádějí kdeco v okrese, jen v Chotěboři nic. (Sport to trochu zachraňuje.) Je to tím, že to tam nikdo nenapíše nebo tím, že se tu opravdu nic neděje?

Okresní kolo pěvecké soutěže žáků speciálních škol vyhrála v kategorii starších žákyň Sylva Kalejová ze zdejší ZvŠ Chotěboř. Rovněž kategorii dvojic vyhrály Sylva Kalejová a Denisa Feková z Chotěboře.

Zásluhou čtyř čtenářů (3 domácích a 1 z USA) bylo sestřelení 50 000 na našem počitadle čtenářů poněkud komplikovanější. Kvůli jejich snahám o nepoctivé získání jubilejního čísla jsme museli třikrát vracet počitadlo zpět, takže jste mohli na počitadle vidět číslo již větší než 50 tisíc a vzápětí tam bylo 49 tisíc a něco a šlo se k 50 tisícům znovu. Nezasvěceným to mohlo připadat jako blázinec, ale my jsme museli dokázat oněm horlivcům, že naše varování myslíme vážně. Zatím nevíme, kdo byl v úterý 6.3. před polednem tím pravým 50 000. čtenářem, nepřihlásil se, ale my máme výpis čtenářů ze sledovacího serveru, s jehož pomocí jej můžeme dohledat. Výpis pro všechny zvědavé a popis jak to bylo uvedeme ve zvláštním článku na hlavní straně. V pondělí 5.3. zasedala již popáté Rada města Chotěboře. Všechna usnesení si můžete přečíst zde a my z nich vybíráme následující: Rada města projednala návrh smlouvy o obchodní spolupráci mezi Městem Chotěboř a firmou BARTH-media, a.s. Pardubice na výstavbu 2 ks autobusových čekáren. Rada města projednala žádosti neziskových organizací o finanční příspěvek na jejich činnost v roce 2001. Rada města doporučuje výši finančních příspěvků projednat v zastupitelstvu města dne 19. 3. 2001. Rada města projednala žádost předsedy Sdružení Rómů ČR o zaplacení faktury ve výši 9.900,-- Kč za rok 2000 za užívání nebytových prostor a příslušenství v ul. Krále Jana 388 na činnost rómského tanečního a pěveckého kroužku. Rada města s proplacením faktury nesouhlasí z důvodu neuzavření smlouvy na uvedenou činnost.

Chotěbořáci, co byli v pořadu TV Nova Natočto a vyhráli, byli vybraní do finále (3 nejlepší klipy roku), natáčet se to bude 25.3. a o Velikonocích to budou dávat. Tentokrát nebudou soutěžit o videokameru, ale o zahraniční zájezd, tak jim držte palce.

Radost z úspěšného programu Miss Aerobic Tour, jehož se v sobotu 3.3. zúčastnily ve Sportovní hale opět stovky příznivců, poněkud kazí fakt, že se tam v šatně kradlo. Dívka školou povinná si nechala svůj mobilní telefon v kapse kabátu a samozřejmě o něj přišla. Záležitost je v šetření Policie.

Kradlo se též v panelácích v ulici Krále Jana, za bílého dne. Ze dvou bytů zmizely dva mobilní telefony, finanční hotovost, řetízek, prstýnky, náušnice ze žlutého kovu a další věci, vše za 31 tisíc Kč.

Na webu jsme našli novou stránku z Chotěboře, je to stránka Zelené lékárny. Odkaz uvádíme v našem adresáři chotěbořských webů. Přibyslav není od Chotěboře daleko, takže vás upozorňujeme na velmi zajímavý web skladatele elektronické hudby Tomáše Zrny odtamtud. Můžete si pustit jeho velmi relaxační hudbu, případně si objednat CD.

Dva čtenáří se ve středu odpoledne pokusili docílit 50 tisíc na našem počitadle (aniž o sobě věděli). Když jsme to zjistili, vrátili jsme počitadlo zpět (téměř o 600!). Varujeme ostatní, nedělejte podvody, odhalíme vás!

O co lehčí chřipka padla na mého pána, o to déle se ho drží. Týden už uplynul a na jeho zdraví to moc vidět není. Přesto 1. března vydáme nové číslo novin.

Chotěbořští hasiči měli napilno, když vyjížděli po 22. hodině večerní k požáru bytu v Družstevní ulici. Ukázalo se však, že nešlo o požár, majitel bytu si vařil včeři a asi neměl hlad, protože ji na plotně zapomněl. Výsledkem byla spálená krmě, kouř valící se z okna a přivolaní hasiči.

Do akce Březen - měsíc internetu se zapojila stovka obecních a městských knihoven. Chotěbořskou jsme však v jejich seznamu bohužel nenašli. Havlíčkův Brod tam je, v březnu u nich má každý 30 minut zdarma a pořádat budou speciální dny: Internet pro děti - Internet pro ženy - Internet pro muže - Internet pro handicapované.

Od středečního rána (28.2.) televizní i rozhlasové stanice varovaly řidiče, že v havlíčkobrodském okrese fouká ostrý nárazový vítr a na některých místech tvoří sněhové jazyky. Několik hodin museli řidiči při cestě mezi Českou Bělou a Ždírcem volit objížďku přes Chotěboř. Podrobnosti zde.

V sobotu 3.3. je v Chotěboři opět Miss Aerobik Tour. Od 10 h akci rozjede ve sportovní hale populární moderátor Petr Salava, lektorky Gabriela Čermáková (Miss aerobik 2000), Lenka Szárazová (I. vicemiss) a Pavla Koblížková (II. vicemiss) budou hodnotit tři disciplíny: Miss aerobik sympatie, Miss aerobik Junior a MiniMiss aerobik.

A je tu další člen klubu našich jubilejních čtenářů: číslo 49000 na našem počitadle čtenářů sestřelil v pátek popoledni rodák chotěbořský, nyní pražák, pan ing. Petr Zikl. Zdravíme ho a děkujeme za pravidelné čtení. Nyní jde už do tuhého, do 14 dnů očekáváme 50000. čtenáře.

Mého pána skolila přece jenom chřipka (naštěstí lehká), takže provoz našich novin budě několik dní omezený. Nebude obnovována rubrika Co dnes Harry četl u snídaně, Harryho novinky budou jen ty důležité, sport (hokej) zůstane zachován. Já totiž musím především lítat v tom fantastickém sněhu a nemám čas na jiné věci. No a můj pán si hoví pod peřinou.

Nejezděte do Chotěboře a na havlíčkobrodsko. Během čtvrtečního (22.2.) odpoledne, večera a noci tu napadlo ve vánici 40 cm sněhu a v pátek 23.2. poránu dále hustě chumelí. Od čvrtečních 16 hodin je na silnicích našeho okresu vyhlášen kalamitní stav. Díky tomu, že v pátek k ránu nechumelilo, stačili silničáři protáhnout silnice a lidi ráno mohli dojet do práce. Jenže dopoledne už zase padá... O tom, co se tu činilo, se dočtete zde více.

Od soboty 24.2. již neplatí zákaz návštěv v nemocnicích našeho okresu. Chřipka totiž ustoupila (nemocných je pod 5% obyvatelstva okresu).

Sdělení Harryho pána: Stále dostáváme do redakce maily, ale i dopisy se známkou (sic!), s žádostí o štěňata bobtaila. Pravda, jsou od vzdálených čtenářů, takže hlavně ty upozorňujeme, co je napsáno v Harryho virtuálním pelíšku: Harryho máme jen pro radost, nikoli pro chovné účely, a na výstavy nejezdíme. A už vůbec nemáme chovnou stanici. Přesto každému rádi odpovídáme, kde si bobtaila opatřit, a Harry kvůli tomu občas olízne i poštovní známku.. Nad Vysočinou svítá? Mám na mysli hotel Vysočina na chotěbořském náměstí. Také k nám se dostaly zprávy o tom, že byl prodán a můj čich mi říká, pokud jste zaslechli, že jej koupil chotěbořský podnikatel v oboru pohostinství, je tomu tak.

19.2. zasedala Rada města, usnesení si můžete přečíst zde. Zaujalo nás, že rada vytáhla do boje proti toulavým psům, napálila totiž firmě Interlignum pokutu 5 tisíc za to, že její hlídací pes se podhrabal ven a napadl malého pejska, kterého jeho paní právě okolo venčila. Za pozornost také stojí, že firma AUREX si stěžovala proti Správě silnic na špatnou zimní údržbu (dle našich informací šlo o úsek mezi Růžkem a hasičárnou).

O víkendu se tu kradlo, tentokrát neznámý zloděj odsosal naftu z nádrží čtyř nákladních aut zdejšího autodopravce. Škoda činí přes 11 tisíc.

Sčítací komisaře čekejte od úterý 20. února. Jejich seznam uvádíme zde. Domů je pustit nemusíte a vyplněné sčítací archy můžete v zalepené neoznačené obálce odevzdat na Městském úřadě, kde je nesmějí otevřít, ale jsou povinni je předat přímo Českému Statistickému Úřadu. Nikdo nemá oprávnění kontrolovat cestou od vás do ČSÚ, zda máte archy správně vyplněny.

Harryho ANKETA

Jaký je Váš názor na průmyslovou zónu U Kacířů?

Jsem pro
Jsem proti
Je mi to jedno

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)
 

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet