Harryho Poslední Novinky

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde

Upozornění čtenářům našeho listu:
Jsme sice měsíčník, ale nyní již každý den (nejdéle do 8 hodin ráno) upravovaný. Proto pod hlavičkou Chotěbořský Courier (na hlavní stránce) najdete každý den datum, kdy byl list naposledy upravován. Pokud po 8. hodině ranní tam uvidíte datum ještě včerejší, stiskněte tlačítko Obnovit (Reload) ve svém prohlížeči, potom se vám ukáže nejnovější vydání listu.

V redakci :

V Chotěboři a okolí : 

Takto v těchto dnech propaguje náš list internetová MF idnes:

Co najdete na webu?

Chotěbořský Courier Harry
Bobtail Harry Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí (regionální noviny)

otevřít web

Náš počítač správně zaznamenal přestupný 29.únor. Se značkou Triline jsme spokojeni. Po 4 létech neustálé práce již pomalu dosluhuje, do roka musíme pořídit nový, asi opět Triline.

Po skončení hokejové sezóny je čas také na jiné sporty, přivítali jsme nabídku předsedy TJ Pavla Hejtmánka na rozhovor, který uveřejníme kolem 10.3.

Stále vám dlužíme několik slíbených článků a hodně nových fotek. Máme to všechno už v počítači, ale kde vzít čas na úpravu do HTML na internet?

Již podruhé tu napadl v noci na čtvrtek 2.3. sníh na zcela holou krajinu. Je ho tak 3 cm, ranní teplota mínus jeden stupeň ukazuje, že dlouho nevydrží.

Akce Miss Aerobic Tour v Chotěboři se zúčastnilo na 700 lidí! Dne 5. března můžete v rekonstruované sokolovně vidět Aerobik Show X, začátek v 9.30 h.

28.2. se zúčastnila 18letá Romana Musilová, dcera ing. Nadi Musilové z odboru život. prostředí MěÚ, soutěže "Miss Hradecka", kde zvítězila a ještě získala titul Miss Press. Gratulujeme! Na její fotografie se můžete podívat na stránkách uměleckého fotografa Jadrana Šetlíka. Soutěže se účastnilo 150 dívek, ve finále 15, soutěžily v rozhovoru, volné disciplíně, módní přehlídce a promenádě v plavkách.

Kandidáti na senátora, zmínění níže, se zviditelňují. Zatímco Milan Bičík uspořádal tiskovku, na níž prohlásil, že není zvyklý slibovat, co nemůže splnit, tak Miroslav Šlouf zavítal do TJ Jiskra Havl. Brod a sehnal sponzora pro její fotbalový oddíl, shlédl závody v moderní gymnastice, pochválil co se dalo a slíbil TJ v rámci svých možností pomoc. Petr Pithart zase pořádal ve ždírecké pile setkání senátorů a státních úřadníků o vstupu zahraničních firem do podnikání v ČR a pochválil rakouskou firmu, která pilu vlastní.

Jsou již známi kandidáti na senátora za volební obvod Chrudim + Havl. Brod. Za KDU-ČSL kandiduje dosavadní senátor Petr Pithart, za KSČM havlíčkobrodský učitel Milan Bičík (neuspěl v posledních parlamentních volbách, tak to zkouší zde), za ČSSD Zemanův poradce Miroslav Šlouf. Posledně jmenovaný byl nyní ministrem vnitra Grulichem obviněn z pokusů o ovlivňování personální politiky ministerstva vnitra. O Šloufovi je známo, že byl vyšším komunistickým funkcionářem. V KSČ byl ostatně kdysi před r.1969 i Pithart, takže milí voliči, máme skutečně na výběr! Kohopak postaví ODS? Prý člena rady TV Petra Štěpánka, který se od předešlých kandidátů liší dlouhými vlasy a mladistvým vzhledem.

V sobotu 26.2. v Nové Vsi u Chotěboře rokovala okresní konference sociálních demokratů. Volil se nový okresní výbor a jeho předseda. Tím se stal 28 letý Zdeněk Chlad z Ledče n.S. Do 9 členného okresního výboru byl zvolen i bývalý předseda Jiří Nekvapil a chotěbořský předseda Milan Stránský.

Městské nebo řemeslné trhy, osvobozené od poplatků pro prodejce a povolené na náměstí, se letos budou konat 19.5., 25.8., 20.10. a 15.12. Trhy pořádá Obecní živnostenský úřad spolu s Městskou policií.

Ozval se nám další bobtail, který se svým pánem surfuje po internetu, je to Čenda ze Skalky ve Strašnicích (Praha 10). Slibuje, že brzy pošle fotku, těšíme se. Píše: "Vsaď se, že jsem byl víc nakrátko!" No tos musel Čendo být úplně dohola. Nebyla ti zima?

Čendu i jeho pána Fandu Mášu zdravíme a těšíme se na další maily a doufáme, že brzo budeš mít svou webovou stránku.

Harry hlásí, že vyčmuchal aféru: Studenti jisté naší (vyšší) školy byli přistiženi, jak se dostávají na internát v nočních hodinách oknem. To jsme zamlada dělávali též, nebylo by to tedy nic divného, kdyby ovšem pozdní navrátilci nenesli s sebou lup z vykradených aut! Harry tvrdí, že předpisy neumožní škole provinilce za tyto skutky potrestat.

Vzrušení (nejen) mezi chotěbořskými majiteli prodejen a pohostinství vyvolává nový Živnostenský zákon, který jim přikazuje od 1. března vydávat nákupní stvrzenku při každé útratě vyšší 20 Kč (pod tuto hodnotu jen když zákazník požádá). Většinou se argumentuje proti tomu zvýšenou administrativou, ale je tu ještě jeden háček, o kterém se moc nemluví: Kopie stvrzenek totiž majitel firmy musí 3 roky uschovávat a při případné kontrole bude jejich hodnota porovnávána s vykazovanou tržbou...
Rozsáhlý článek o změnách v zákoně přináší František Šimon, vedoucí Živnostenského úřadu, v novém Chotěbořském Echu 24.2.

Další kladivo dopadlo: Parlament schválil nový zákon o odpadech, který nařizuje občanům povinnost podřídit se městské vyhlášce o odpadech,  provádět třídění odpadů a používat služeb odvozu a skládkování odpadů. Takže vy, kteří dodnes nemáte popelnici, tvrdíte, že ji nepotřebujete a tajně sypete odpad do sousedovy popelnice či vozíte na zakázané skládky, s tím je konec, šmytec, lívanec!

Píše Pavel Lacman, který 22.2.2000 sestřelil na našem počitadle číslo 22222:
"Když jsem včera večer přišel pracovat do kanceláře (jsem "noční můra"), ani mě nenapadlo, že se to povede. Někdy v 21.00 jsem byl na 21190. V klídku jsem tvořil hodnoty a v asi 22.00 bylo na počítadle cca 22200. Ještě chvíli jsem čekal. Když jsem se podíval za chvíli bylo tam něco málo víc. Dostal jsem trochu strach, protože někdo další se tam objevil. A už jsem to nenechal náhodě.
Co se týče doklikání?? Jak se to vezme. Žádné "reload", vždy jsem se přihlásil, nechal naběhnout, odhlásil atd... A pak to přišlo..."

Ždírec nad Doubravou je městem! Rozhodnutím Parlamentu ČR č. 49/2000 získal statut města, o který žádal od roku 1996. Starosta města Ždírce n.D. Jan Martinec si přiveze dekret o povýšení na město v pondělí 28.2. Gratulujeme Ždíreckým!
Kamarád Harryho pána Albert komentoval povýšení Ždírce na město slovy řka:
"Za deset let se nám bude říkat Chotěboř u Ždírce" ...

V minulých dnech oslavil pětačtyřicítku známý chotěbořský zubař, radní,  myslivec a chovatel psa norníka,  MUDr. Vlado Myjavec. Gratulujeme!

vlado.jpg (3191 bytes)

Oficiální webové stránky města Chotěboře byly od 18.2. do 22.2. nepřístupné. V důsledku závady na serveru ASYS IJD Kolín, na němž stránky www.chotebor.cz hostují, byl v pátek 18.2. veškerý obsah stránek vymazán. Server do úterního odpoledne odmítal cokoli do vyhrazeného prostoru zapsat. V úterý večer jsem stránky obnovil z vlastní zálohy.
Stránky Městského úřadu Chotěboř fungovaly normálně, protože jsou umístěny jinde.
Jiří Poděbradský, "angry" správce webových stránek města Chotěboře.

Harry má nyní štěkací ráj a jen nerad pracuje v redakci. V naší ulici se totiž hárá fenka jezevčíka, takže se za ní stahují volně pobíhající psi a v dohledu Harryho posedávají na ulici. Harry sedí v koutě u plotu, přísným zrakem hledí na okoloběhající rozvášněné mrňouse a velmi nahlas je napomíná k slušnému chování. Jistě k velké radosti našich sousedů, ale poručte přírodě!

Exotického čtenáře našich nowin zaznamenal sledovací server 21.2. odpoledne. Přišel z domény tm.net.my, což je Malaysia!

Další chotěbořák nám oznámil uvedení svých stránek na webu. Je jím Vojtěch Musil, nyní student FEL ČVUT a jeho stránku zařazujeme do našeho adresáře nebo ji rovnou najdete zde.

V pondělí 21.2. zasedalo mimořádné městské zastupitelstvo. Schválilo změnu územního plánu v lokalitě budoucího sídliště domků Morákovský, prodej pozemků pod křižovatkou U Herrmanna, nákup pozemku, na němž leží komunikace Za vlasárnou. Zastavilo na žádost Okr. úřadu budovu Městské bytové správy (jako protihodnotu k poskytované dotaci). Schválilo městskou vyhlášku č.1/2000, kterou se mění a upravuje vyhláška 2/98, požární řád. Zastupitelstvo na návrh starosty přes odpor některých zastupitelů zrušilo Pravidla o prodeji stavebních pozemků v ulici Dlouhá (losování zájemců), která přijalo 31.ledna, a postoupilo rozhodnutí o nových podmínkách prodeje městské radě. (Podle našich informací z dobrých zdrojů má zájem o jednu z těchto parcel ředitel jisté velké společnosti v Chotěboři, jemuž by případné losování bylo jistě méně příznivé než např. obálková metoda. Tímto rozhodně nic nenaznačujeme, jen zaznamenáváme fakta, o nichž na zasedání nebyla řeč.)

Po pondělní chumelenici se vyjasnilo a v noci bylo 9 pod nulou. V úterý je polojasno, ale mrzne dál.

V neděli 20.2. dopoledne sestřelil někdo z Chotěboře na našem počitadle 22000. Doufáme, že se nám ozve. Pozor, magické číslo 22222 se blíží!!

Harryho internetová kamarádka, fenka bobtaila Aurore z Velkých Bílovic na jižní Moravě, má svou vlastní stránku, kterou doporučujeme k prohlédnutí nejen milovníkům psů, ale i Jima Carreye a Xeny.

Další nové www stránky z Chotěboře jsme našli na internetu: Fotbal TJ Chotěboř, kapely Shout a Těžká pohoda, a osobní stránky Pavla Prudkého. Odkazy na ně najdete v našich Odkazech na www chotěbořáků.

Děkujeme všem čtenářům, kteří mailovali Harryho pánovi přání brzkého uzdravení z nepříjemné chřipky. Vaše přání pomohla. Chřipka je pryč, ale ty průdušky...

Jste-li majiteli zahrádky a chatky u Břevnické nádrže či jinde, tak si dejte pozor, neznámý zloděj z jedné takové parcely ukradl trámky, podlážky a lešení za 19 tisíc.

Lahvárenské dny, pořádané každoročně touto dobou společností NATE, budou letos až koncem března, kdy se vedení společnosti vrátí z Pivexu v Brně.

Fotbalisté ožívají, zima totiž brzo skončí, takže na naší sportovní stránce nyní najdete novou stálou rubriku Fotbal staršího a mladšího dorostu od našeho stálého dopisovatele Pavla Kafky.

Seznam dlužníků města Chotěboře zveřejnil Městský úřad z rozhodnutí městské rady. Seznam najdete také na internetových stránkách města i na hlavní stránce našeho listu.

Po týdenním odmlčení, způsobeném chřipkou Harryho pána, obnovujeme pomalu 8.2. opět činnost redakce. Začali jsme sportem, takže si na sportovní stránce můžete přečíst hokejové i další výsledky, a touto rubrikou.

Ozval se nám náš starý známý FanTom z Baku (zdravíme Tě, fantome!, piš) a brzké uzdravení přál Harryho pánovi Kamil Jakubec z L.A. Děkujeme, Kamile!

Prvního února sestřelil číslo 21000 na našem počitadle čtenářů chotěbořský rodák žijící v Praze, ing. David Štětina. Napsal nám, že to bylo čirou náhodou, děkujeme za přízeň. Krátce poté nám napsal Jirka Pavlásek, že trefil zajímavé číslo 21212. I za něj mu děkujeme a těšíme se na 22222.

Téhož dne převzal internetový list Neviditelný pes (Ondřej Neff) z naší rubriky GHP (Glosy Harryho Pána) historku o zipu u notebooku, z níž Harryho pán vyvodil, že asi až takový odborník přes počítače zase není, když nedokáže spravit zip (opravdu se Harryho pánovi přihodila). Neff na jejím základě zavzpomínal na své mládí fotoodborníka.

Nejmladším dědečkem v Chotěboři se stal 2.2. známý chotěbořský topenář, kytarista a fírovák Zdenda Nikl, ve věku pouhých 37 let, zásluhou své vnučky Ivety Žaloudkové z Rankova. Dědečkovi i vnučce s krásným datem narození 2.2.2000  přejeme všechno nejlepší (babičce i rodičům též). Harryho pán ovšem přišel chřipkou o přátelský dýchánek, který novopečený děd uspořádal kde jinde, než v Plzeňské pivnici Jiřího Voldána. Účastníci však pouštěli Harryho pánovi ryk, tartas a halas z oslav mobilem do ouška, aby o nic nepřišel.

niklded.jpg (11497 bytes)

Rekordního děda s jeho oblíbenou kytarou vám přinášíme na malé fotce z našeho archívu. Tak nějak slavil vnučku...

Sdělení účastníkům sítě Luko Czech Net (Aicom Havl.Brod, v Chotěboři CHnet), připojeným přes telefonní síť:

Internet 2000
Jak jsme již upozorňovali, v pátek dne 28.1.2000 došlo k přečíslování našich telefonních linek na číslo tarifu Internet2000. Nové telefonní číslo bude tedy po tomto datu 0971204211. Opravte si prosím natavení ve vašem počítači. Změna nastavení se týká  uživatelů v UTO 0453 - Chotěboř, 0451 - Havl.Brod a UTO 0452 - Ledeč nad Sázavou. Ze všech těchto UTO bude nyní možné volat za místní tarif Internet2000 na výše uvedené číslo, umožňující použití nejen standardního modemu, ale i modemu 56kBit a modemu ISDN 64kBit.
V uvedeném čase skončí platnost všech našich dosavadních čísel Internet99 (0451971504 a 0453971501).
Nadále v platnosti zůstávají telefonní čísla 0451-422111 a 0453-621765 za běžný telefonní tarif. Používání těchto čísel je ale nyní neperspektivní a volání na ně není v žádném časovém pásmu levnější než na číslo I2000. Proto tato čísla budou v budoucnosti pravděpodobně zrušena, o čemž vás budeme včas informovat.
Aicom - Aleš Bacík, Havl. Brod

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet