Harryho Poslední Novinky

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde
Zdravime vsechny nase ctenare v cizine i mimo Chotebor a prejeme jim vse nejlepsí do roku 2000! I nadale pro vas budeme prinaset nove zpravy. Kazdy vas ctenarsky pristup vidime v nasi statistice a vzdy nas potesi vase navsteva. Zvlaste zdravime a myslime na choteboraky, kteri jsou v cizine za praci a nas list je jejich spojenim s domovinou.
Stejně tak zdravíme všechny čtenáře z Chotěboře, i jim děkujeme za trvalou přízeň a přejeme vše nejlepší!

V redakci :

V Chotěboři a okolí : 

Po týdenním odmlčení, způsobeném chřipkou Harryho pána, obnovujeme pomalu 8.2. opět činnost redakce. Začali jsme sportem, takže si na sportovní stránce můžete přečíst hokejové výsledky, a touto rubrikou.

Ozval se nám náš starý známý FanTom z Baku (zdravíme Tě, fantome!, piš) a brzké uzdravení přál Harryho pánovi Kamil Jakubec z L.A. Děkujeme, Kamile!

Prvního února sestřelil číslo 21000 na našem počitadle čtenářů chotěbořský rodák žijící v Praze, ing. David Štětina. Napsal nám, že to bylo čirou náhodou, děkujeme za přízeň. Krátce poté nám napsal Jirka Pavlásek, že trefil zajímavé číslo 21212. I za něj mu děkujeme a těšíme se na 22222.

Téhož dne převzal internetový list Neviditelný pes (Ondřej Neff) z naší rubriky GHP (Glosy Harryho Pána) historku o zipu u notebooku, z níž Harryho pán vyvodil, že asi až takový odborník přes počítače zase není, když nedokáže spravit zip (opravdu se Harryho pánovi přihodila). Neff na jejím základě zavzpomínal na své mládí fotoodborníka.

Seznam dlužníků města Chotěboře zveřejní v nejbližších dnech Městský úřad z rozhodnutí městské rady. Seznam najdete také na internetu, adresu vám zde přineseme.

Nejmladším dědečkem v Chotěboři se stal 2.2. známý chotěbořský topenář, kytarista a fírovák Zdenda Nikl, ve věku pouhých 37 let, zásluhou své vnučky Ivety Žaloudkové z Rankova. Dědečkovi i vnučce s krásným datem narození 2.2.2000  přejeme všechno nejlepší (babičce i rodičům též). Harryho pán ovšem přišel chřipkou o přátelský dýchánek, který novopečený děd uspořádal kde jinde, než v Plzeňské pivnici Jiřího Voldána. Účastníci však pouštěli Harryho pánovi ryk, tartas a halas z oslav mobilem do ouška, aby o nic nepřišel.

niklded.jpg (11497 bytes)

Rekordního děda s jeho oblíbenou kytarou vám přinášíme na malé fotce z našeho archívu. Tak nějak slavil vnučku...

Harryho sdělení čtenářům:
Mého pána přepadla v pondělí 31.1. večer chřipka a v úterý ráno srazila na kolena a do postele. Moje panička na to pravila:"To máš z toho lítání po hospodách", čímž odhalila jednak, kde jedině lze chřipku chytit, a jednak vyjádřila svůj názor na pracovní den mého pána. Bylo mi ho líto, tak jsem mu chodil pravidelně olízat ucho a ruku, a tím jsem přispíval k léčbě .
Proto nenajdete z tohoto týdne žádné novinky a sportovní zprávy. Naše nowiny se zastavily na 31.1. Můj pán se omlouvá. Jak se uzdraví, tak to napravíme. Omluvte též, že neodpovídáme na vaše maily.

Dvě příjemná překvapení zažil Harryho pán na Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře za rok 1999. Jednak jej zaujala skutečně zdařilá rekonstrukce Sokolovny, interiér je nyní skvělý. A podruhé jej příjemně překvapil dětský pěvecký sbor Motýlek (dirigent p. Fišerová), když zapěl sportovcům anglicky jeho oblíbenou Imagine od Johna Lennona. Podrobnosti ve fotoreportáži na hlavní straně.

Totální obleva zasáhla i Chotěboř, v sobotu ráno s vichřicí a deštěm, v pondělí odpoledne je 5,5 stupně nad nulou. Ulice vypadají podle toho, všude plno břečky, ale nejhorší je bohužele ta naše, Šumperská - je to hokejové kluziště na zlámání noh.

28.1. byli v renovované Sokolovně slavnostně vyhlášeni nejlepší sportovci Chotěboře 1999. Nejlepším sportovcem v kategorii dospělých je Bohuslav Šilhán (stolní tenis) a v kategorii mládeže Daniel Každan (biatlon), nejlepšími družstvy jsou HC Chotěboř (A mužstvo dospělých hokeje), dorostenci kopané (TJ Chotěboř) a žáci volejbalu (TJ Chotěboř). Nejlepším trenérem byl jmenován Václav Hospodka (HC Chotěboř, hokej mladší žáci). O slavnosti přineseme na hlavní stránce fotoreportáž.

Sdělení účastníkům sítě Luko Czech Net (Aicom Havl.Brod, v Chotěboři CHnet), připojeným přes telefonní síť:

Internet 2000
Jak jsme již upozorňovali, v pátek dne 28.1.2000 došlo k přečíslování našich telefonních linek na číslo tarifu Internet2000. Nové telefonní číslo bude tedy po tomto datu 0971204211. Opravte si prosím natavení ve vašem počítači. Změna nastavení se týká  uživatelů v UTO 0453 - Chotěboř, 0451 - Havl.Brod a UTO 0452 - Ledeč nad Sázavou. Ze všech těchto UTO bude nyní možné volat za místní tarif Internet2000 na výše uvedené číslo, umožňující použití nejen standardního modemu, ale i modemu 56kBit a modemu ISDN 64kBit.
V uvedeném čase skončí platnost všech našich dosavadních čísel Internet99 (0451971504 a 0453971501).
Nadále v platnosti zůstávají telefonní čísla 0451-422111 a 0453-621765 za běžný telefonní tarif. Používání těchto čísel je ale nyní neperspektivní a volání na ně není v žádném časovém pásmu levnější než na číslo I2000. Proto tato čísla budou v budoucnosti pravděpodobně zrušena, o čemž vás budeme včas informovat.
Aicom - Aleš Bacík, Havl. Brod

Harryho pán si Švejkovské hody ujít nenechal, přišel však až po poledni (dopoledne měl naléhavou práci) a bramborové placky, na něž se těšil, už nebyly. Poobědval tedy Couračku Pepy Vyskoče a Švejkův gulášek s bramborovým knedlíkem, hojně sypaný křenem. To pak pivečko chutnalo!

Švejkovské hody byly ve čtvrtek 27.1. v Panském domě v Chotěboři.
Na jídelním lístku našli hosté takové dobroty a laskominy jako Švejkovy buřty zapečené v pivě, Palivcovy tousty, Slepičí polévku paní Mullerové, Couračku Pepka Vyskoče, Putimskou pečeni s rýží, Švejkův gulášek s bramborovým knedlíkem, Bretschneiderovu kotletu s bramborovými plackami, Bramborák hejtmana Ságnera, Plněný měšec npor. Lukáše, Balounův řízek, Pečenou kačenku dle kuchyně císaře pána se špalíšky, Kuřecí stehýnko feldkuráta Katze, Smažený řízek paní Mullerové, Pikantní směs Jaroslava Haška, Ferdinandův rýžový nákyp s broskvemi a šlehačkou a Knížecký štrůdl se šlehačkou. Pro velký úspěch bude mít akce opakování.

Harryho pán je kupodivu spokojen s kandidaturou Šloufa na senátora (viz zprávu vpravo). Harrymu řekl, že Šlouf stejně zvolen nebude a že si aspoň znovu potvrdil, že nemá mezi členy ČSSD co pohledávat, a politoval ČSSD, kam až to dopracovala, když dává senátorské křeslo jako výslužku za odměnu císařovu oblíbenci..

Pondělní ráno je u nás mrazivé, mínus 12,5 stupně, téměř klidno, poletují maličké vločky.

V sobotu 22.1. se konalo ve Ždírci n.D. volební shromáždění ČSSD z okresu Havl.Brod a Chrudim. Většinou 72% hlasů potvrdilo z Prahy jim nadiktovaného kandidáta na senátora, Zemanova oblíbence Miroslava Šloufa (vymyslel mu Zemáka, volební autobus), jehož komunistická minulost je velmi dobře známa a sdělovací prostředky i jeho konkurenti ve volbách toho jistě dobře využijí. Je neuvěřitelné, jak zaslepení Zemanem stále funkcionáři a členové ČSSD jsou, stejně zaslepení jako v Praze. Zástupci chotěbořské organizace hlasovali mezi těmi 28%, co byli proti.

V souvislosti se schválením Šloufovy kandidatury na křeslo senátora za ČSSD za náš okres uvádíme zde velmi zajímavý výrok Ondřeje Neffa z listu Neviditelný pes dne 24.1., zajímavý pro nás, jeho budoucí voliče či nevoliče:
"Během minulého týdne v médyjích se bublalo o cestě našich potentátů do Iráku. Z bublotu vyplynulo, že vinou škůdcovské činnosti Svobodné Evropy přicházíme o báječné zisky z Iráku. No a pak se taky ukázalo, že v delegaci byl i šedá eminence, páter Josef Zemanova dvoru, totiž Miroslav Šlouf (běžte se na něho podívat, jste-li v Praze, na výstavu Malík Urvi na Národní třídě, velmi mu to tam sluší). Tento šéfporadce tam prý byl soukromě (vzal si dovolenou), ale za státní peníze (???). Výsledek jeho přítomnosti? Nebo jen náhodná shoda? Mediální kampaň namířená proti Svobodné Evropě na jedné straně, na druhé straně glorifikující naše někdejší údajné hospodářské úspěchy plynoucí ze styků s Irákem. Vidím v tom jeden z dalších a četných pokusů znovu nás připoutat do východního vlivu Ruska."

Neděle 23.1. ráno: Vítr ustal, ale stále drobně sněží, minus 5,5 stupně. Kalamitní stav byl v okrese zrušen, silnice 1. a 2. třídy jsou sjízdné, ale jen se řetězy, zato sousední Žďár n.S. má stav ohrožení.

Sobota 22.1. ráno: Kalamita trvá, vichřice ustaly ale vítr nikoli, přibývá sněhu, teplota mínus osm, večer mínus pět, vítr se naštěstí uklidňuje. Včera byl policejně uzavřen náš okres pro kamiony a zakázán výjezd autobusů na linky, ale v 8 ráno, když už byly děti ve školách. Naštěstí je po poledni řidiči odvozili domů.

Pátek 21.1. ráno: stále platí v našem okrese kalamita na silnicích. Od čtvrtečního večera tu opět zuří sněhová bouře. V pátek ráno je tu půl stupně pod nulou, nárazový vítr, padá mokrý sníh. O půl osmé přišla další sněhová vichřice a přestala jít elektřina. Čerti se tu žení. Raději k nám nejezděte.

Harry i jeho pán jsou nanejvýš udiveni zprávou, o níž píšeme vpravo.
Fotbalový stadion je vydržován z peněz města a tedy z našich daní. Bez dotací města by fotbal nemohl žít. Zdá se, že to mnohým ještě nedošlo. Způsob, jakým TJ Chotěboř uplatňuje svou nadvládu nad veřejným pozemkem, je poněkud šokující i pro otrlé.

Podivná a jediná věta se objevila ve čtvrtek 20.1. v Novinách Vysočiny, na straně 18, Sport Havlíčkobrodska (!):
"TJ Chotěboř dává najevo veřejnosti, že dosud průchozí fotbalový stadion bude od pátku uzavřen." (Všimněte si - dává najevo !!!)
Bez podpisu a dalšího vysvětlení. Zajímalo nás, kdo to chce uzavřít bez svolení města (jež je majitelem stadionu) veřejnou cestu, kterou využívají stovky obyvatel severní části města. Podle našich informací stojí za tímto oznámením fotbalový trenér! Když stadion je pod sněhem!
K podivné kause se vrátíme zvláštním článkem. Vy, co jste se v pátek ráno nedostali obvyklou cestou do práce či na nádraží, vězte tímto, že to vypadá na menší skandál. Je to tak dva a půl roku, co stadion uzavřel svévolně jeho správce a městská rada okamžitě proti tomu zasáhla. Jak to dopadne nyní? Sledujte naši hlavní stránku.

Harry dělal Mladého Fyzika a se svým pánem podrobil náš digitální teploměr různým testům a ve spolupráci s Ríšou Macků (odkazy na jeho skautské stránky a neoficiální městské stránky jsou v našem adresáři chotěbořského webu) pak prováděli srovnávací měření (chcete-li, měřte s námi ve středu 19.1. v poledne, v 16 a 21 hodin). Proto jsme nepřinášeli zprávy o teplotách. O testech zprávu přineseme, na hlavní straně.

16.ledna jsme rozšířili stránku chotěbořské sítě CHnet.cz o další rubriky a odkazy. Nezapomeňte se na ni podívat, je koncipována tak, aby mohla být startovací stránkou vašeho přístupu na internet. Proto obsahuje odkazy na vše, co vás může denně zajímat. Podívejte se zde.

Pozorný čtenář si níže povšiml naší žádosti stálému čtenáři z USA, který pravidelně přichází ze serveru ococ.oc.ca.gov. Přípona gov totiž patří vládní síti USA, tak nás zajímalo, kdo to je. Ozval se skoro okamžitě a ukázalo se příjemné překvapení, je to náš rodák Kamil Jakubec, žijící poblíž Los Angeles v Kalifornii. Už si s ním dopisujeme, posíláme mu tímto pozdrav (Kamil se zvláště zajímá o náš hokej), chcete-li mu také napsat, jeho mail je kamil70@usa.net .
Pěkným mailem se také ozval rodák Zbyněk Nezbeda, který je již 20 let z Chotěboře a žije v Litoměřicích. Též ho pozdravujeme a je-li mezi našimi čtenáři někdo, kdo jej zná, pak jeho mail je zbnezb@volny.cz .

Co se také může stát: Jedné naší čtenářce z Bratislavy umřel stářím její bobtail (je nám to líto, Harryho pán to už jednou zažil, co to je, když odejde věrný pes). Čtenářka našla v našich stránkách odkaz na Harryho kamaráda bobtaila Zigyho a jeho paní Evu Eszesovou z Nitry, napsala jim a Eva zprostředkovala cestu k chovné stanici bobtailů ve Slovenské republice. Paní z Bratislavy pozdravujeme a přejeme jí hodně radosti z nového štěněte.

Ve středu 19.1. byl vyhlášen na silnicích našeho okresu kalamitní stav. Silný vítr stále tvoří závěje, po poledni je teplota mínus 2,5 stupně.

Chřipka se blíží, epidemické lokality na našem okrese jsou Ledeč n.S. a Ždírec n.D., tak se jim vyhýbejte!

Jarní prázdniny mají letos školáci v našem okrese brzo, začínají už 7. února a trvají jako vždy týden.

Poté, co tu byla v neděli 16.1. a pondělí vichřice a silně nárazový vítr, nejprve pršelo, pak zamrzlo, na roztáté zbytky napadlo v úterý něco málo nového sněhu, přičemž byla chvíli vánice. Ve středu je tu poránu tři pod nulou, stále silný vítr, už nechumelí..

Dostali jsme od Richarda Macků upozornění, že naše údaje o teplotách v Chotěboři jsou vyšší než by měly být. Máme digitální teploměr se sondou 3 m nad zemí. Patrně je u nás tepleji než jinde. Budeme věc zkoumat a vykonáme srovnávací měření.

V noci na středu 12.1. udeřil mráz, ráno bylo u nás mínus osm a půl stupně (3 m nad zemí, u země muselo být -12), přes den se teplota držela těsně pod nulou, ve čtvrtek ráno už byl mráz mírnější, v 6 hodin ráno bylo mínus 5,2 stupně. Dopoledne je mínus 2 stupně, ale zvedá se typicky chotěbořský vítr. Chřipka tu v Chotěboři teprve začíná, snad vítr ty viry rozfouká.

Harry zase jednou obrátil svůj čenich směrem k městu a zjistil, že 17 chotěbořských živnostníků stavebních profesí bylo kontrolováno Okresním živnostenským úřadem, přičemž kontrola zaměřena na to, jak fakturují a jak zaměstnávají. Údajně se tak mělo stát na popud jednoho chotěbořského stavebního podnikatele, jenž byl nespokojen, že živnostníci stavebních profesí mu fušují do kšeftů,   a našel jejich slabiny - mnozí podnikali jako stavitelé, ač jimi nejsou (stavitel musí mít příslušné vzdělání, zkoušky a kulaté razítko), a jiní zase zaměstnávali jiné živnostníky v téže profesi tzv. Švarcsystémem, který úřady nemají v lásce. Harry tvrdí, že vyčenichal též několik udělených pokut ve značné výši.

Protože již začal platit Zákon o svobodném přístupu k informacím, byly inovovány internetové stránky Chotěboře www.chotebor.cz , aby podávaly více informací, a aktualizovány k 8.1.2000. Dozvíte se tak např., který úředník na Městském úřadě má co na starosti, i číslo jeho dveří a telefon.

Prosime staleho ctenare z USA, ktery prichazi ze serveru ococ.oc.ca.gov (US Government), aby se nam ozval mailem, radi bychom mu napsali. Predem dekujeme.

havlicek.jpg (2736 bytes)

Do Klubu Padesátníků (založeného Harryho pánem před 6 lety) vstupuje v těchto dnech svým životním výročím
ing. Zdeněk Havlíček, pracovník a.s. TENEZ a šéf Nadačního fondu pro postižené děti Čtyřlístek.

Blahopřejeme a do dalších let přejeme hodně zdraví, štěstí a energie pro jeho záslužnou práci.

Nevěřte Zemanovi a Klausovi, že Y2k byl podvod! Jak píše Ondřej Neff, je to blábol hodný hospodských společností, určený pro získání volebních preferencí. My už jsme dostali od jedné chotěbořské firmy mail s datem 04.01.1980 (odeslán 5.1.2000). Koukněte se, jaké datum vám ukazuje počítač a jestli je to rok 1900, 1980 nebo 1994 nebo 2094, honem s tím něco dělejte! Pro firmu je to ostuda, když někomu pošlete mail starý 20 nebo i 100 let nebo z budoucnosti. Nehledě k tomu, že se vám dokumenty v počítači ztratí v hlubinách věků. Také některé programy mohou být ohroženy, např. účetnictví či evidence.

Upozorňujeme na Harryho oznámení na naší hlavní stránce, že bude fungovat jako lampárna a poraděnko. Takže máte-li problémy nebo si chcete postěžovat, napište mu! První dotazy již přišly a odpovědi budou v příštím čísle.

Přidali jsme do našich odkazů na hlavní stránce odkazy na internetové listy Neviditelný pes, Viditelné prase, Svět namodro, Svět nahovno a na Lampárnu. Pokud je ještě neznáte, rozhodně se tam podívejte!

Círa Bouda a Dulák Dočekal, ač žijí v Seattlu, nám poslali vánoční přání z Grand Canyon National Park. Prý je v Arizoně na vánoce hodně slunce a je tam konec světa. Na pohlednici ovšem svítí duha.
Diky, krajani, potesilo nas to a myslime na vas! Dulaku, pry uz mas internet, tak posli svou adresu!

Po krásném mírně mrazivém čtvrtku s výrazně modrou oblohou, křižovanou stopami po dopravních letadlech, je zde v pátek 7.1. ráno zase zamračeno a půl stupně nad nulou. Sníh ztvrdnul a ubývá ho.

Harry vyčmuchal z dobře informovaných zdrojů (většinou vítr, jenž přináší informační pachy), že obdobně jako před třemi léty vyhodila městská rada na hodinu tehdejšího ředitele Technických služeb, nyní učinila podobně s ředitelem Městské bytové správy, aniž vyčkala výběrového řízení na jeho místo (do 10.1. se ještě můžete přihlásit). K tomu dodáváme, že konkurz na jeho místo byl už jednou na konci roku 1998, ale tehdy se nenašel vhodný uchazeč, jenž by ho nahradil.

Neradujte se, že nový Zákon o svobodném přístupu k informacím vám umožní dovědět se, co pan ředitel MBS provedl. Osobní a personální údaje totiž patří mezi ty, co jsou vyjmuty ze zákona. Chystáme pro vás rozhovor se starostou o tomto zákoně a dozvíte se, za jakých technických a finančních podmínek můžete v Chotěboři požadovat informace od městských a státních úředníků. Pokud se nás týče, láká nás požádat ministerstva vnitra a obrany o informace, co je jim známo o působení UFO na našem území a únosech lidí do nich, přičemž předpokládáme, že se nic nedovíme. Ale v USA občas něco od úřadů na toto téma vypadne.

V našich odkazech na hlavní stránce najdete novinku, registr ukradených aut. Zkuste si do něj zadat např. vyhledání ukradených HBI. Je jich slušná řádka! Registr Policie ČR můžete použít třeba pro ověření, zda auto koupené v bazaru není zrovna kradené.

Vánoční přání s pšoukajícími soby (píšeme o něm níže) dostali i v Neviditelném psovi, zazipovali ho, takže si ho můžete stáhnout zde, ale pozor, má to pořád 1 MB!

Naším 19000. čtenářem byl ing. Ladislav Háva z firmy Chotěbořské strojírny Služby. Napsal nám to a my mu děkujeme nejen za čtenářskou věrnost, ale i za přání do Nového roku a přejeme mu vše nejlepší.

Další novoroční přání došla mailem od Mr. Everetta Podebradsky, Madison, USA, od Jirky Brožka, Alejandra Cortéze a jeho Anastazie (bobtail) ze Santiaga, Chile, od firmy Visual Connection, Zdeňka Meda z Úřadu vlády, od Fantoma který je opět v Baku (napiš!), ing. Romana Juránka, Standy Šípa, Honzy Černého z UFO klubu Záblesk, od firmy Olympus, dr. Jana Jirovského a od Milana Beneka  a jeho bobtaila Aurinky z Velkých Bílovic. Děkujeme, oplácíme!

Prvním naším čtenářem roku 2000 byl v 1 h 14 min na Nový rok někdo z Austrálie (hyde.camtech.net.au). Zdravíme ho a pokud to byl Trebla, zdravíme ho dvojnásob!

Náš počítač přešel do roku 2000 plynule a bez problémů. Přejeme totéž i našim čtenářům.

Silvestrovská noc byla klidná co do počasí, jinak ale vůbec. Psi to rozhodně neměli lehké, Harryho nevyjímaje. Někteří lidé se chovali jako blázni, jiní jak bez rozumu, a nebyly to jen děti. Ohleduplnost rozhodně nepatří k ctnostem chotěbořských...

Tarif Internet 2000 neběží! Dozvídáme se na internetu, že "nový" Český Telecom s humbukem oznámil tento tarif, ale 3.ledna běží stále tarif I99 včetně započítání sestavovacího poplatku ve 119. sekundě spojení. Infolinka Telecomu na dotazy udává, že nový tarif bude "možná v lednu, možná v únoru". Český Telecom začíná svou dráhu zcela typicky, jak je u nich zvykem.

Na Nový rok je tu klidno a v 11 hodin dopoledne je 5 stupňů nad nulou! Sněhu je ale dost, takže zatím drží. V Chotěboři funguje vše, elektřina, voda, telefon, mobily, jak to bude s počítači, uvidíme podle telefonátů v pondělí.

fireworks10.jpg (14352 bytes)

Novoroční ohňostroj města Chotěboře byl skutečně velkolepý, článek o něm přineseme, fotky se povedly. Došly nám mailem také videozáběry Standy Šípa, i ukázky z nich uvidíte.

Z důvěryhodných zdrojů vyčmuchal Harry, že hotel Vysočina pozvolna na náměstí chátrající, byl konečně prodán jisté kladenské firmě. Ta ovšem zatím udělala jediné: odvezla všechen nábytek.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet