cmas179.jpg (19984 bytes)

Harryho Poslední Novinky
vánoční vydání

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde

Všem čtenářům přejeme vše nejlepší v roce 2000 !

Zdravíme všechny naše čtenáře v cizině i mimo Chotěboř a přejeme jim vše nejlepší do roku 2000! I nadále pro vás budeme přinášet nové zprávy z Chotěboře. Každý váš čtenářský přístup vidíme v naší statistice a vždy nás potěší vaše návštěva. Zvláště zdravíme a myslíme na chotěbořáky, kteří jsou v cizině za prací a náš list je jejich spojením s domovinou. Stejně tak zdravíme všechny čtenáře z Chotěboře, i jim děkujeme za trvalou přízeň a přejeme vše nejlepší!

V redakci :

V Chotěboři a okolí : 

Lednové 19. číslo našeho listu vydáme v neděli 9.1.2000.

Nevěřte Zemanovi a Klausovi, že Y2k byl podvod! Jak píše Ondřej Neff, je to blábol hodný hospodských společností, určený pro získání volebních preferencí. My už jsme dostali od jedné chotěbořské firmy mail s datem 04.01.1980 (odeslán 5.1.2000). Koukněte se, jaké datum vám ukazuje počítač a jestli je to rok 1900, 1980 nebo 1994 nebo 2094, honem s tím něco dělejte! Pro firmu je to ostuda, když někomu pošlete mail starý 20 nebo i 100 let nebo z budoucnosti. Nehledě k tomu, že se vám dokumenty v počítači ztratí v hlubinách věků. Také některé programy mohou být ohroženy, např. účetnictví či evidence.

Upozorňujeme na Harryho oznámení na naší hlavní stránce, že bude fungovat jako lampárna a poraděnko. Takže máte-li problémy nebo si chcete postěžovat, napište mu! První dotazy již přišly a odpovědi budou v příštím čísle.

Přidali jsme do našich odkazů na hlavní stránce odkazy na internetové listy Neviditelný pes, Viditelné prase, Svět namodro, Svět nahovno a na Lampárnu. Pokud je ještě neznáte, rozhodně se tam podívejte!

Círa Bouda a Dulák Dočekal, ač žijí v Seattlu, nám poslali vánoční přání z Grand Canyon National Park. Prý je v Arizoně na vánoce hodně slunce a je tam konec světa. Na pohlednici ovšem svítí duha.
Diky, krajani, potesilo nas to a myslime na vas! Dulaku, pry uz mas internet, tak posli svou adresu!

Po krásném mírně mrazivém čtvrtku s výrazně modrou oblohou, křižovanou stopami po dopravních letadlech, je zde v pátek ráno zase zamračeno a půl stupně nad nulou. Sníh ztvrdnul a ubývá ho.

Harry vyčmuchal z dobře informovaných zdrojů (většinou vítr, jenž přináší informační pachy), že obdobně jako před třemi léty vyhodila městská rada na hodinu tehdejšího ředitele Technických služeb, nyní učinila podobně s ředitelem Městské bytové správy, aniž vyčkala výběrového řízení na jeho místo (do 14.1. se ještě můžete přihlásit). K tomu dodáváme, že konkurz na jeho místo byl už jednou na konci roku 1998, ale tehdy se nenašel vhodný uchazeč, jenž by ho nahradil.

Neradujte se, že nový Zákon o svobodném přístupu k informacím vám umožní dovědět se, co pan ředitel MBS provedl. Osobní a personální údaje totiž patří mezi ty, co jsou vyjmuty ze zákona. Chystáme pro vás rozhovor se starostou o tomto zákoně a dozvíte se, za jakých technických a finančních podmínek můžete v Chotěboři požadovat informace od městských a státních úředníků. Pokud se nás týče, láká nás požádat ministerstva vnitra a obrany o informace, co je jim známo o působení UFO na našem území a únosech lidí do nich, přičemž předpokládáme, že se nic nedovíme. Ale v USA občas něco od úřadů na toto téma vypadne.

V našich odkazech na hlavní stránce najdete novinku, registr ukradených aut. Zkuste si do něj zadat např. vyhledání ukradených HBI. Je jich slušná řádka! Registr Policie ČR můžete použít třeba pro ověření, zda auto koupené v bazaru není zrovna kradené.

Vánoční přání s pšoukajícími soby (píšeme o něm níže) dostali i v Neviditelném psovi, zazipovali ho, takže si ho můžete stáhnout zde, ale pozor, má to pořád 1 MB!

Naším 19000. čtenářem byl ing. Ladislav Háva z firmy Chotěbořské strojírny Služby. Napsal nám to a my mu děkujeme nejen za čtenářskou věrnost, ale i za přání do Nového roku a přejeme mu vše nejlepší.

Další novoroční přání došla mailem od Mr. Everetta Podebradsky, Madison, USA, od Jirky Brožka, Alejandra Cortéze a jeho Anastazie (bobtail) ze Santiaga, Chile, od firmy Visual Connection, Zdeňka Meda z Úřadu vlády, od Fantoma který je opět v Baku (napiš!), ing. Romana Juránka, Standy Šípa, Honzy Černého z UFO klubu Záblesk, od firmy Olympus, dr. Jana Jirovského a od Milana Beneka  a jeho bobtaila Aurinky z Velkých Bílovic. Děkujeme, oplácíme!

Prvním naším čtenářem roku 2000 byl v 1 h 14 min na Nový rok někdo z Austrálie (hyde.camtech.net.au). Zdravíme ho a pokud to byl Trebla, zdravíme ho dvojnásob!

Náš počítač přešel do roku 2000 plynule a bez problémů. Přejeme totéž i našim čtenářům.

Silvestrovská noc byla klidná co do počasí, jinak ale vůbec. Psi to rozhodně neměli lehké, Harryho nevyjímaje. Někteří lidé se chovali jako blázni, jiní jak bez rozumu, a nebyly to jen děti. Ohleduplnost rozhodně nepatří k ctnostem chotěbořských...

Tarif Internet 2000 neběží! Dozvídáme se na internetu, že "nový" Český Telecom s humbukem oznámil tento tarif, ale 3.ledna běží stále tarif I99 včetně započítání sestavovacího poplatku ve 119. sekundě spojení. Infolinka Telecomu na dotazy udává, že nový tarif bude "možná v lednu, možná v únoru". Český Telecom začíná svou dráhu zcela typicky, jak je u nich zvykem.

Na Nový rok je tu klidno a v 11 hodin dopoledne je 5 stupňů nad nulou! Sněhu je ale dost, takže zatím drží. V Chotěboři funguje vše, elektřina, voda, telefon, mobily, jak to bude s počítači, uvidíme podle telefonátů v pondělí.

fireworks10.jpg (14352 bytes)

Novoroční ohňostroj města Chotěboře byl skutečně velkolepý, článek o něm přineseme, fotky se povedly. Došly nám mailem také videozáběry Standy Šípa, i ukázky z nich uvidíte.

Z důvěryhodných zdrojů vyčmuchal Harry, že hotel Vysočina pozvolna na náměstí chátrající, byl konečně prodán jisté kladenské firmě. Ta ovšem zatím udělala jediné: odvezla všechen nábytek.

Naše vánoční a novoroční přání, na které najdete odkaz na hlavní stránce, uveřejnil Neviditelný pes Ondřeje Neffa ve skupině dvanácti novoročenek, které dostal do redakce. Podívejte se zde.

28.12. zaznamenalo naše počitadlo 19000. čtenářský přístup. Byl to někdo ze serveru drill.asys.cz, jenž patří providerovi chotěbořského internetu, firmě ASYS IJD v Kolíně. Děkujeme za sestřelení další tisícovky.

Veliká zajímavá náhoda: pan dr. Jan Jirovský z Prahy byl 19001. čtenářem. Na tom by nebylo nic divného, ale on byl již naším 10001. a 15001. čtenářem. Zdalipak se někdy trefí? Držíme mu palce a zdravíme ho.

vanoce2.jpg (8240 bytes)

Televizní pytel míněný však jako pytel k počítači dostal od Ježíška věčně zmrzlý Harryho pán (kancelář má totiž na sever a je v ní furt zimno). Avšak jak vidno, když má jinak teploučký pytel krýt i hlavu, koukají z něj dole zase nohy. Holt ani v tržním kapitalismu výrobci nehledí na výšku lidí.

 

O Silvestru tady mírně padá snížek, klidno bez větru ráno těsně pod nulou, přes den nad nulou.

Na chotěbořské sjezdovce Na Koukalkách se již delší dobu lyžuje a vlek je v provozu i večer, s umělým osvětlením! Máme tu dobrých 30 cm sněhu.

Pozor na kalendáře roku 2000 ! Mnoho je jich chybných v číslování týdnů! První týden roku 2000 začíná až 3. lednem a je tedy lichý. Vadné kalendáře ukazují, že je to 2. týden, a tedy sudý. To může být problém v autobusové a vlakové dopravě, kde se liché a sudé týdny používají.

O vánočních prázdninách se tu konají různé hokejové a pingpongové turnaje. Navštěvujeme je a přineseme zpravodajství na sportovní stránce.

O čem jiném psát o Vánocích, než o počasí? Vánoční svátky skončily i u nás oblevou, chumelením a vichřicí, která však neměla takovou sílu jako jinde. V pondělí po vánocích tu máme tři nad nulou, vítr, lehce sněží. Harry stále pobíhá u plotu a vrací se domů děsně mokrý, nutno jej stále vysoušet.

Že si pár chotěbořských četlo naše nowiny i na Štědrý den, na tom není nic divného. Ale že si nás někdo, z Uherského Brodu, četl zrovna v 19.50 h, to je tedy síla! Pozdravujeme ho!

Další vánoční maily a PF dorazily do redakce od Jana Adamce, Evy Eszesové a bobtaila Zigyho, Jiřího Voldána, rodiny Šturmovy a jejích bobtailů, Eriky Pekárové a jejích bobtailů, Miloše Kejklíčka, agentury Klaver Design, Mgr. Jany Chržové, Jirky Pavláska, Sdružení ambulantních lékařů,  Jiljího Záruby a od manželů Koutkových. Děkujeme!

Pamatujete ještě na časopis Voříšek z Okříšek? Před půl rokem jej autor stopnul, odkaz na něj jsme z našich nowin odstranili, ale nyní se dozvídáme, že se nedávno Voříšek na internet vrátil, v poněkud jiné podobě.

Kouzelné PF nám poslal mailem Jirka Císař z firmy INCO, jde o animaci se zvukem převzatou z internetu, sbor sněžných sobů pod taktovkou sobího šéfa hraje vánoční melodii, ale neptejte se nás na jaký nástroj (vlastní zadek, každý sob jej má jinak naladěn). Bohužel to má 1,3 MB, takže vám to nemůžeme předvést. Zkuste se kouknout na www.greetme.com (vánoční animovaná přání).

O Vánocích je u nás nevlídné počasí, ráno 7 pod nulou, silný vítr, začíná drobně chumelit. Ohlašovaná obleva nepřichází, ve dne je 4,5 pod nulou..

Ve středu a čtvrtek před Vánoci tu byl velmi silný vítr a mráz v noci i ve dne. V noci na Štědrý den se zatáhlo, ráno bylo minus šest, ve dne minus 3,5 a stále větrno. Nepěkné počasí, raději nevystrkovat nos.

Chotěbořští hokejisté vybojovali 22.12. postup do finálové skupiny I. Východočeské ligy. Podrobnosti najdete ve výsledcích hokeje na naší sportovní stránce.

Vánoční speciality, ale i pravý ruský boršč, budou k dostání ve čtvrtek, ale také na Štědrý den, v hospůdce Niklovna na náměstí.

Předvánoční týden u nás má počasí jak vystřižené, jasná modrá obloha, klidno, 10 cm sněhu, v noci na 22.12. minus sedm, ve dne minus tři stupně.

Další várka PF 2000 dorazila mailem do redakce, od Hiro Kihary a jeho Andyho z Japonska, od Jirky Uttendorfského, Zdeňka Janči, Pavla Kotena, Pavla Palána, Zbyňka Mrkvičky, Martina Kejře, Petry Pelletierové z Quebecu (Canada), Stanislava a Jindřicha Šípa, Ondřeje Pravdy, Mirka Beneše, Pavla Chalupy, Milana Beneka, Bohouše Baumgartnera. Díky!

Další vánoční a PF přání došla do redakce, e-mailem od Mgr. Huberta Macků, poštou od Chotěbořských strojíren Služeb, Policie ČR, firmy JCS Computer, firmy Dřevokov Ladislav Škaryd, firmy Jiří Kučera, firmy Comfor, nadačního fondu Čtyřlístek a od Hany a Jaroslava Peškových z Mississaugy, Ontario v Kanadě. Děkujeme.

Již řadu dní je tu sníh, takže Harry přestal pít vodu a zásadně žere sníh. Pokud se týká jeho pána, pít vodu přestal už dávno i bez sněhu.

Během uplynulého týdne došlo v Chotěboři k přečíslování telefonů, čtyřmístná čísla byla nahrazena šestimístnými a stará analogová ústředna zrušena. Číslo do naší redakce se nemění (621900), protože jsme měli šestimístné číslo již od r.1997, kdy jsme se připojili na internet (předčíslí Chotěboře je 0453).

Pavel Kafka, fotbalista staršího dorostu Chotěboře a student zdejšího gymnázia, nám ohlásil, že v jarní sezóně bude naším stálým dopisovatelem o fotbale mladšího a staršího dorostu. Chotěboř hraje třetí nejvyšší soutěž v republice, Oblastní přebor. Těšíme se na dobré zprávy!

Vánoční turnaj starších žáků hokeje bude na ZS 30.12.1999.

O víkendu tu při teplotě 4 nad nulou sněží, mokrý sníh zůstává.

V těchto dnech oslavuje významné životní jubileum Jana Tomášková, členka městského zastupitelstva, zástupce ředitele KD Junior, léčitelka a psychotronička. Gratulujeme a přejeme vše nejlepší!

JanaT02.jpg (8376 bytes)

Jubilantka Jana Tomášková na fotu J.Uttendorfského.

Dlužíte-li nějakou částku městu Chotěboř (nebo některému z jeho zařízení), máte možnost zaplatit do 17.1.2000. Poté budou dlužníci dle rozhodnutí městské rady zveřejněni na úřední desce Městského úřadu, případně jiným způsobem. Pozoruhodné však je, že seznam dlužníků dosud radě nepředložil ředitel Městské bytové správy, kde je asi dluhů nejvíce. Přesto, dlužíte-li za byt, raději zaplaťte a na liknavost pana ředitele nedejte (byl totiž vypsán konkurs na jeho místo).

Charitní ošetřovatelská služba z Brodu Havlíčkova otevřela svou kancelář v Chotěboři v budově bývalé polikliniky.

Přišly nám mailem první vánoční pozdravy, od rodiny Vilarnovo a jejich bobtaila z Argentiny a od Miroslavy Němcové, místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS.

Ondřej Pravda obnovil vydávání svého listu Trychtýř a vydal nové číslo, které k přečtení doporučujeme, píše tam i o Chotěboři.

Uf ! To si oddychl Harryho pán, když zjistil, že v počítači Dopravního inspektorátu již není uveden jeho 27 let starý motocykl Pionýr a nebude tedy muset absolvovat potupnou frontovou proceduru odhlašování (elektronický podpis by to umožnil udělat po internetu, ale to bychom museli mít jinou vládu).

V pátek 17.12. ráno je tu mínus čtyři stupně, vyjasněno, klidno. Jen drobný poprašek sněhu.

Ve čtvrtek 16.12. byl otevřen pro veřejnost nový Penny Market v Chotěboři. Konkurenční OVD Jednota odpověděla cenovou a letákovou protiakcí, píšeme o tom na hlavní straně.

Podle informací z důvěryhodných zdrojů je chotěbořská organizace ČSSD jediná, která se postavila proti kandidatuře Miroslava Šloufa na senátora za volební obvod Chrudim + část okresu Havl. Brod, vnucené těmto dvěma okresním organizacím ČSSD shora, z Prahy (Šlouf je blízkým spolupracovníkem Zemana, jenž mu zajisté chce dát senátorskou výslužku odměnou za věrné služby). Nechvalně známého Šloufa čeká jistá volební porážka a je otřesné, že si tohle neuvědomují nejen v Praze, ale i v Chrudimi a Brodě Havlíčkově. Kam až to ČSSD dopracovala?! Očekáváme, že stanovisko chotěbořských členů ČSSD dostaneme po jejich výroční schůzi 16.12. do redakce a zveřejníme.

V úterý a středu 14. a 15.12 tu napadlo něco málo sněhu, ale je nad nulou a tedy mokro. Ve čtvrtek ráno přituhlo, minus dva stupně.

Půvabný obrázek bobtailí hlavy složený ze znaků klávesnice počítače jsme našli v mailu Dianne Happel z USA. Otočte hlavu o 90 stupňů doleva a prohlédněte si ho:

  ~   
( { o ?
   ~

Nezapomínejte, že krom této rubriky Horkých novinek přinášíme další fotonovinky v rubrikách FotoNowinky a Drby z vrby.

V neděli 12.12., kdy vydáváme nové číslo, je tu ve 13.30 hodin 9,5 stupně nad nulou a poprchává.

Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře 1999 se chystá na 28. ledna 2000. Akci organizuje sportovní komise městské rady. Všechny sportovní oddíly měly možnost navrhnout své nominace v kategorii dospělých, mládeže a družstev. Pochopitelně vás s vítěznými sportovci seznámíme.

V pátek 10.12. odpoledne je tu 7,5 stupně nad nulou, klidno. Probíhají tu vánoční trhy na náměstí, pečené prase tam bylo snědeno již v ranních hodinách, když lidé chodili do práce.

Harryho pán silně znepokojen, že vláda starých pánů odmítla návrh zákona o elektronickém podpisu (Ondřej Neff trefně poznamenal, že by se divil, kdyby staří páni věděli, co je to Wattův parní regulátor, natož pak elektronický podpis), dotázal se Harryho, co on na to.

harrypostoj.jpg (6523 bytes)

Harry zcela mlčky předvedl svůj postoj k vládnímu vyjádření.

Návrh zákona o elektronickém podpisu (bez zákona zůstane Česko na okraji internetu jako mužik, co v láptích čumí na drát), mimochodem velice kvalitní, si můžete přečíst zde (je tam i posudek odborníků). Harryho pán nepatří zrovna k mladíkům a ministři jsou spíše jeho vrstevníci. Názor na vládu má však zde shodný s názorem Harryho.

Velké rojení vojenských tryskáčů pozorujeme nad Chotěboří v úterý 7.12., dokonce tu létají i trojice. Vypadá to, že dostali letošní poslední příděl paliva, tak ho musí do vánoc prolétat. Většinou jen prolétají na Čáslav, ale v 11 hodin tu jedna trojka předváděla nad městem honičku.

Už je tu zase oteplení: v úterý 7.12. dopoledne je 6,5 stupně nad nulou! Sníh je fuč, zato vítr jako obvykle a pochopitelně bláto na ulicích.

Internet je v Chotěboři utajován? Povšimli jsme si, že zprostředkovatelé poskytování internetu, firmy JCS Computer a V.H.S., uvádějí sice na svých internetových stránkách, že vám zapojení zprostředkují, ale o cenách či podrobnostech ani slůvko, ani odkaz na ceníky či stránky poskytovatelů. Hlavní zprostředkovatel INCO dokonce připojování k internetu na svém webu mezi svými službami vůbec nezmiňuje (po dvou letech působení v této oblasti), navíc dostat se na jejich web je mnohdy obtížné. Pánové všech tří firem, děláme vám zde tímto zápornou reklamu (a to je taky reklama!). Internetuchtivé čtenáře pak upozorňujeme, že na našich stránkách odkazy na poskytovatele i jejich ceníky kupodivu najdou!

O víkendu před Mikulášem se do rodného města vrátil z USA po půlročním pobytu známý chotěbořský kobercák, dnes poskytovatel služeb všeho druhu, Peťka Cejp. Spoludobrodruh Hruška, s nímž do USA odcestoval, se od něho odpojil krátce poté a nic o něm neví. Podle Harryho čenichu však získal Hruška jakýmsi trikem prodloužení víza a v USA zůstává. Pro nedovtípivé: Oba zmiňovaní jeli do USA na turistickou cestu za poznáním tamních krás a zajímavých krajin.

Mikuláš se tu v pondělí ráno ohlásil 2,5 stupňovým mrazem.

Objevili jsme na internetu nové stránky chotěbořských institucí, firem a občanů. Jde o Gymnázium, firmy CHEOPS a Martin Richter i několik stránek jednotlivců (Jirka Brožek z Chotěboře má web o StarTreku, Michal Švanda ze Ždírce n.D. o sobě). Příznivci studentské recese (i my ji můžeme) se pobaví na stránkách Septimy 99 chotěbořského gymnázia. Velmi nás také pobavil list Internetový Ždírecký Blesk, doporučujeme přečíst i starší čísla, najdou se tam skutečné pecky. Vše najdete  v naší rubrice Odkazy na www stránky všech, co mají něco společného s Chotěboří.

mikulas1.jpg (10741 bytes)

Dámská (spíše dívčí) jízda:
Mikuláš, anděl a 4 čerti v Lípové ulici Na Skřivánku v Chotěboři.
Samozřejmě to bylo v neděli 5.12.1999 večer. Procházkou po městě jsme zjistili mnoho se potulujících přestrojenců, většinou končili v některé hospodě (děvčata šla ukázněně domů).

Ještě dodáme zajímavost: Zkuste si sami dát do vyhledávače Seznam nebo Atlas heslo Chotěboř. Kupodivu dostanete zcela různé výsledky (při prohledávání celého českého webu).

Ve věku 4,5 roku pozorují Harryho páni změny v jeho dřívějším ustáleném chování. Je jaksi klidnější než dříve. Dokonce pozorují něco nebývalého, Harry při večerní návštěvě u svých pánů (žije totiž venku, do domu chodí na návštěvy) na chvilku usíná, to ještě nikdy neudělal, vždycky odcházel spát ven, i v největších mrazech. Návštěvy, které k nám přijdou, však vítá stejně bouřlivě jako předtím.

TMA v Chotěboři Na Skřivánku skončila, jen jsme o ní uvedli zprávu  (viz níže), v pátek 3.12. večer už svítila všechna světla jako malovaná. Předtím jsme se optali na příčinu týdenního výpadku. Ano, způsobila to firma, zavádějící tu novou kabeláž Telecomu. Poškodili kabely veřejného osvětlení. Bylo nutno hledat a kopat. Proto to trvalo tak dlouho.

Už týden z neznámých důvodů máme v naší části Chotěboře (Na Skřivánku) TMU jako v p...... (...nebo jako v románu TMA od Ondřeje Neffa). Zajímavé je, že světla v ulicích zhasínají postupně, v naší ulici (je dlouhá půl kilometru) předvčírem zhaslo poslední. Co na to Technické služby? Optáme se.

Přes víkend tu napadl centimetřík sněhu, teploty se drží těsně nad nulou ve dne v noci, protivný větřík zalézá za kabát.

Víte že poblíž Chotěboře je rozhlasový vysilač? Také jsme to nevěděli, ale Harry to objevil na internetu. U obce Počátky (což je místní část Chotěboře) stojí vysilač Eurotelu a na něj byly nedávno přidány antény rádia Profil Pardubice, které vysílají výkonem 1 kW na frekvenci 103,60 MHz (jinak v Pardubkách na 96,90 MHz).

profilpocatky.jpg (13574 bytes)

Signál rádia Profil je pochopitelně vysílán jiným směrem než signál Eurotelu, což může v některých částech Chotěboře být příčinou zhoršené kvality příjmu, i když vysilač je relativně blízko. Rovněž vlastní vysílací aparatura je umístěna jinde než ta od Eurotelu.

Chodí tu po městě takové řeči, že v nejmenované restauraci byl ukraden dámský kožich. Pachatelka byla prý záhy odhalena, neb v restaurační místnosti jsou instalovány TV kamery a na záznamu byl její čin vidět. Pokusíme se zjistit, co je na tom pravdy.

Harryho kamarádka Aurore z Velkých Bílovic u Břeclavi oslavila 30.11. své první narozeniny, což můžete vidět na následujícím snímku.

aurore1y.jpg (12419 bytes)

Harry i jeho pán posílají do Bílovic gratulace a přejí vše nejlepší a pozdravují rodinu Benekovu.

101 Dalmatinů jsme neviděli, zato 26 bobtailů ano! Po delší době se nám ozvali mailem Harryho japonský kamarád, bobtail Andy a jeho pán Hiro Kihara, a poslali nám fotku z regionálního setkání bobtailů, které uspořádali. V životě jsme něco takového neviděli, pokud vás to zajímá, podívejte se zde. Andy má své webové stránky vynikající kvality (jeho pán je hardwarový inženýr), najdeme tam dynamické HTML i videozáběry, pokud se chcete podívat do Japonska, pak adresa je
http://www.biwako.ne.jp/~power-pc/.

V pátek 3.12. ráno je tu nula stupňů, lehký sněhový poprašek, namrzlý povrch vozovek se zmrazky.

Chotěbořský městský informační server CHnet.cz byl uveden do provozu 1. prosince. Podívat se na něj můžete zde.

Čiperný 19letý mládenec ze Sobiňova přivedl do jiného stavu, než je v tom věku zvykem, 14letou žákyni z Chotěboře. Pochopitelně bude mít oplétačky se zákonem.

HC Chotěboř získal vydatnou podporu, bývalého prvoligového hráče Pardubic a hráče NHL Petra Preislera. Podrobnosti najdete na naší sportovní stránce.

Vánoční trhy budou na chotěbořském náměstí po dva dny, v pátek 10.12. od 8 do 17 hodin a v sobotu 11.12. od 7 do 12 hodin. Městská rada tentokrát povolila účast všem prodejcům (vítaný sortiment: dárkové vánoční zboží, ovoce a zelenina, potraviny, občerstvení).

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet