Harryho Poslední Novinky
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde

V redakci :

V Chotěboři a okolí : 

Prosincové číslo vydáme v neděli 12.12.

Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře 1999 se chystá na 28. ledna 2000. Akci organizuje sportovní komise městské rady. Všechny sportovní oddíly měly možnost navrhnout své nominace v kategorii dospělých, mládeže a družstev. Pochopitelně vás s vítěznými sportovci seznámíme.

V pátek 10.12. odpoledne je tu 7,5 stupně nad nulou, klidno. Probíhají tu vánoční trhy na náměstí, pečené prase tam bylo snědeno již v ranních hodinách, když lidé chodili do práce.

Harryho pán silně znepokojen, že vláda starých pánů odmítla návrh zákona o elektronickém podpisu (Ondřej Neff trefně poznamenal, že by se divil, kdyby staří páni věděli, co je to Wattův parní regulátor, natož pak elektronický podpis), dotázal se Harryho, co on na to.

harrypostoj.jpg (6523 bytes)

Harry zcela mlčky předvedl svůj postoj k vládnímu vyjádření.

Návrh zákona o elektronickém podpisu (bez zákona zůstane Česko na okraji internetu jako mužik, co v láptích čumí na drát), mimochodem velice kvalitní, si můžete přečíst zde (je tam i posudek odborníků). Harryho pán nepatří zrovna k mladíkům a ministři jsou spíše jeho vrstevníci. Názor na vládu má však zde shodný s názorem Harryho.

Velké rojení vojenských tryskáčů pozorujeme nad Chotěboří v úterý 7.12., dokonce tu létají i trojice. Vypadá to, že dostali letošní poslední příděl paliva, tak ho musí do vánoc prolétat. Většinou jen prolétají na Čáslav, ale v 11 hodin tu jedna trojka předváděla nad městem honičku.

Už je tu zase oteplení: v úterý 7.12. dopoledne je 6,5 stupně nad nulou! Sníh je fuč, zato vítr jako obvykle a pochopitelně bláto na ulicích.

Internet je v Chotěboři utajován? Povšimli jsme si, že zprostředkovatelé poskytování internetu, firmy JCS Computer a V.H.S., uvádějí sice na svých internetových stránkách, že vám zapojení zprostředkují, ale o cenách či podrobnostech ani slůvko, ani odkaz na ceníky či stránky poskytovatelů. Hlavní zprostředkovatel INCO dokonce připojování k internetu na svém webu mezi svými službami vůbec nezmiňuje (po dvou letech působení v této oblasti), navíc dostat se na jejich web je mnohdy obtížné. Pánové všech tří firem, děláme vám zde tímto zápornou reklamu (a to je taky reklama!). Internetuchtivé čtenáře pak upozorňujeme, že na našich stránkách odkazy na poskytovatele i jejich ceníky kupodivu najdou!

O víkendu před Mikulášem se do rodného města vrátil z USA po půlročním pobytu známý chotěbořský kobercák, dnes poskytovatel služeb všeho druhu, Peťka Cejp. Spoludobrodruh Hruška, s nímž do USA odcestoval, se od něho odpojil krátce poté a nic o něm neví. Podle Harryho čenichu však získal Hruška jakýmsi trikem prodloužení víza a v USA zůstává. Pro nedovtípivé: Oba zmiňovaní jeli do USA na turistickou cestu za poznáním tamních krás a zajímavých krajin.

Mikuláš se tu v pondělí ráno ohlásil 2,5 stupňovým mrazem.

Objevili jsme na internetu nové stránky chotěbořských institucí, firem a občanů. Jde o Gymnázium, firmy CHEOPS a Martin Richter i několik stránek jednotlivců (Jirka Brožek z Chotěboře má web o StarTreku, Michal Švanda ze Ždírce n.D. o sobě). Příznivci studentské recese (i my ji můžeme) se pobaví na stránkách Septimy 99 chotěbořského gymnázia. Velmi nás také pobavil list Internetový Ždírecký Blesk, doporučujeme přečíst i starší čísla, najdou se tam skutečné pecky. Vše najdete  v naší rubrice Odkazy na www stránky všech, co mají něco společného s Chotěboří.

mikulas1.jpg (10741 bytes)

Dámská (spíše dívčí) jízda:
Mikuláš, anděl a 4 čerti v Lípové ulici Na Skřivánku v Chotěboři.
Samozřejmě to bylo v neděli 5.12.1999 večer. Procházkou po městě jsme zjistili mnoho se potulujících přestrojenců, většinou končili v některé hospodě (děvčata šla ukázněně domů).

Ještě dodáme zajímavost: Zkuste si sami dát do vyhledávače Seznam nebo Atlas heslo Chotěboř. Kupodivu dostanete zcela různé výsledky (při prohledávání celého českého webu).

Ve věku 4,5 roku pozorují Harryho páni změny v jeho dřívějším ustáleném chování. Je jaksi klidnější než dříve. Dokonce pozorují něco nebývalého, Harry při večerní návštěvě u svých pánů (žije totiž venku, do domu chodí na návštěvy) na chvilku usíná, to ještě nikdy neudělal, vždycky odcházel spát ven, i v největších mrazech. Návštěvy, které k nám přijdou, však vítá stejně bouřlivě jako předtím.

TMA v Chotěboři Na Skřivánku skončila, jen jsme o ní uvedli zprávu  (viz níže), v pátek 3.12. večer už svítila všechna světla jako malovaná. Předtím jsme se optali na příčinu týdenního výpadku. Ano, způsobila to firma, zavádějící tu novou kabeláž Telecomu. Poškodili kabely veřejného osvětlení. Bylo nutno hledat a kopat. Proto to trvalo tak dlouho.

Už týden z neznámých důvodů máme v naší části Chotěboře (Na Skřivánku) TMU jako v p...... (...nebo jako v románu TMA od Ondřeje Neffa). Zajímavé je, že světla v ulicích zhasínají postupně, v naší ulici (je dlouhá půl kilometru) předvčírem zhaslo poslední. Co na to Technické služby? Optáme se.

Přes víkend tu napadl centimetřík sněhu, teploty se drží těsně nad nulou ve dne v noci, protivný větřík zalézá za kabát.

Víte že poblíž Chotěboře je rozhlasový vysilač? Také jsme to nevěděli, ale Harry to objevil na internetu. U obce Počátky (což je místní část Chotěboře) stojí vysilač Eurotelu a na něj byly nedávno přidány antény rádia Profil Pardubice, které vysílají výkonem 1 kW na frekvenci 103,60 MHz (jinak v Pardubkách na 96,90 MHz).

profilpocatky.jpg (13574 bytes)

Signál rádia Profil je pochopitelně vysílán jiným směrem než signál Eurotelu, což může v některých částech Chotěboře být příčinou zhoršené kvality příjmu, i když vysilač je relativně blízko. Rovněž vlastní vysílací aparatura je umístěna jinde než ta od Eurotelu.

Chodí tu po městě takové řeči, že v nejmenované restauraci byl ukraden dámský kožich. Pachatelka byla prý záhy odhalena, neb v restaurační místnosti jsou instalovány TV kamery a na záznamu byl její čin vidět. Pokusíme se zjistit, co je na tom pravdy.

Harryho kamarádka Aurore z Velkých Bílovic u Břeclavi oslavila 30.11. své první narozeniny, což můžete vidět na následujícím snímku.

aurore1y.jpg (12419 bytes)

Harry i jeho pán posílají do Bílovic gratulace a přejí vše nejlepší a pozdravují rodinu Benekovu.

101 Dalmatinů jsme neviděli, zato 26 bobtailů ano! Po delší době se nám ozvali mailem Harryho japonský kamarád, bobtail Andy a jeho pán Hiro Kihara, a poslali nám fotku z regionálního setkání bobtailů, které uspořádali. V životě jsme něco takového neviděli, pokud vás to zajímá, podívejte se zde. Andy má své webové stránky vynikající kvality (jeho pán je hardwarový inženýr), najdeme tam dynamické HTML i videozáběry, pokud se chcete podívat do Japonska, pak adresa je
http://www.biwako.ne.jp/~power-pc/.

V pátek 3.12. ráno je tu nula stupňů, lehký sněhový poprašek, namrzlý povrch vozovek se zmrazky.

Chotěbořský městský informační server CHnet.cz byl uveden do provozu 1. prosince. Podívat se na něj můžete zde.

Čiperný 19letý mládenec ze Sobiňova přivedl do jiného stavu, než je v tom věku zvykem, 14letou žákyni z Chotěboře. Pochopitelně bude mít oplétačky se zákonem.

HC Chotěboř získal vydatnou podporu, bývalého prvoligového hráče Pardubic a hráče NHL Petra Preislera. Podrobnosti najdete na naší sportovní stránce.

Vánoční trhy budou na chotěbořském náměstí po dva dny, v pátek 10.12. od 8 do 17 hodin a v sobotu 11.12. od 7 do 12 hodin. Městská rada tentokrát povolila účast všem prodejcům (vítaný sortiment: dárkové vánoční zboží, ovoce a zelenina, potraviny, občerstvení).

I Obchodní akademie bude mít dny otevřených dveří, a to hned dva, v sobotu 4.12. od 8 do 12 hodin a ve středu 22.12. od 8 do 15 hodin. Sympatické je, že všichni zájemci dostanou možnost vyzkoušet si práci na internetu.

Vánoční čas nastává. V pátek 3.12. bude vernisáží otevřena v Městském muzeu výstava betlémů, která potrvá do 6. ledna 2000. Vernisáž je od 17 hodin, dále pak otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, s výjimkou svátků 25. a 26.12 , 1.1. a 2.1., kdy bude otevřeno jen odpoledne od 13 do 16 hodin.

Proč píšeme o počasí a hokeji, když to tu všichni víme, ptá se nás čtenářka. Protože polovina našich čtenářů je mimo Chotěboř, po celém Česku i v cizině, mnozí se sem vracejí na víkend, tak ať vědí, jak tu je. A studenty, co jezdí domů jen na víkend, zase zajímá sport.

Přidali jsme do sloupce Naše odkazy nový, na neoficiální stránky obce Libice nad Doubravou. Tamní rodák, dnes redaktor časopisu ANO v Praze Jiljí Záruba, tam má zajímavé materiály z dějin Libice i celého zdejšího kraje. Navíc můžete odskočit na jeho soukromé Čtenářské stránky, kde uvádí svou prozaickou tvorbu. Doporučujeme nejen libickým!

Pro milovníky leteckých pohledů chystáme v našem listě uveřejnit letecké snímky Chotěboře, které pro nás pořídili Jiří Uttendorfský jako fotograf a Jan Adamec jako pilot. Na první se již můžete podívat na naší sportovní stránce, je to letecké foto zimního stadionu s širokým okolím.

Sníh nám tu dlouho nevydrží, na Kateřinu bylo celý den nad nulou a v pátek ráno je 5 stupňů nad nulou. Na vyhrnutých cestičkách a chodnících už sníh zmizel.

Harry je nadšen z přívalu sněhu 24.11., méně již asi řidiči. Pozor, klouže to a sněhu valem přibývá! Večer nastalo uklidnění a ve čtvrtek tu již nechumelí, sněhu napadlo 5 - 8 cm. Problémy byly v kopcích pod Chotěboří, kde těžká vozidla měla problémy a překážela malým vozům.

Gymnázium Chotěboř pořádá pro zájemce o studium a jejich rodiče den otevřených dveří, v pondělí 29.11. od 15 hodin. Otvírat se budou 2 třídy pro žáky dnešních 5. a 9. tříd ZŠ.

Vyšší odborná škola a obchodní akademie v Chotěboři usiluje o zřízení nového studijního oboru, řízení a kontrola jakosti. V souvislosti s tím navštívil 15.11. tuto školu ing. Pavel Ryšánek, ředitel České společnosti pro jakost, který pracoval řadu let v bývalých Chotěbořských strojírnách, bydlel v Chotěboři a podílel se na kulturním i sportovním dění ve městě. Do školy zavítal též senátor Pithart..

Harry přeje své paničce k jejímu životnímu jubileu, které slaví v tomto týdnu, vše nejlepší. Harryho pán se ke gratulaci přidává. Více v článku na hlavní stránce, nazvaném Paničko má, mám Tě rád (psí vyznání jeho paní).

harryapani3.jpg (8107 bytes)

Harry právě paničkou učesán, odebírá se k odpočinku po náročném výkonu.

V těchto dnech (22.11.) oslaví padesátku neúnavný sportovec Fanďas Musil,

fandas.jpg (11268 bytes)

vedoucí mužstva hokeje starších žáků HC Chotěboř, trenér hasičů v Klouzovech, organizátor nohejbalových a mariášových turnajů, občerstvovač žíznivých na hokeji, nadšený básník a veršotepec (z jeho tvorby přineseme ukázky). Do další padesátky mu přejeme, ať mu to všechno vydrží a navíc štěstí a zdraví.

Od 18.11. už tu v noci mrzne, ne moc, a ve dne je nad nulou, ne moc.

Ke zprávě vpravo:

anickah1m.jpg (5261 bytes)

Pavel Halama s Aničkou (viz text vpravo)


Zaznamenáváme na internetu vznik nových katalogů, vyhledávačů a portálů v Čechách.
A zjišťujeme, že naše nowiny i Harryho virtuální pelíšek jsou tam zařazeny do příslušných kategorií. To by bylo pěkné, ale je to bez našeho vědomí a vždycky s našimi starými adresami, které jsme už opustili. Musíme to opravovat, přičemž všude požadují heslo, které pochopitelně neznáme, protože my jsme se tam nevkládali. Můžete si toto ne zrovna férové přebírání databází ověřit třeba na www.centrum.cz nebo www.escalator.cz nebo www.uzdroje.cz .

Do redakce nám došla od šťastného otce
zpráva o narození druhé dcery Lucinky.

lucie3.jpg (6942 bytes)

Otcem je Tom Jindra, majitel firmy JCS Computer Chotěboř. Lucinka (3,5 kg a 50 cm) je jak vidno celý tatínek (což si můžete ověřit vpravo na fotce tatínka, kterou jsme narychlo vyhrabali v archívu). Fotku pořídil Tom 15 minut po narození a díky digitální technologii (Tomově digiťáku a internetu) jsme měli fotku v redakci už 3 hod po narození.  Všimněte si toho znamenitého data narození: tři jedničky a čtyři devítky. To je dobrý start do života!

Asi 2 až 3 cm sněhu napadly 17.11. večer v Chotěboři, teplota stále jeden nad nulou.

17.listopadu, v jubilejní den 10 let POTÉ, se narodil v 11 hodin nový občánek Chotěboře, Anička Halamová (50 cm, 3,30 kg), druhá dcera Pavla Halamy, spolumajitele Panského domu. Jsme rádi, že tuto zprávu přinášíme ještě ve středu v podvečer. Když Harryho pán gratuloval šťastnému tatínkovi, podotkl, že vzhledem k tomu, že starší dcera Adélka Halamová je narozená 21.srpna, umí tedy tatínek dělat výroční dětičky a nebude s tím moci hned tak přestat, výročí je totiž ještě dost.

Chotěboř má jubilejního občánka. Při té příležitosti máme otázku: Žije v Chotěboři holka nebo kluk, narození 17.11.1989?
Napište nám, napíšeme o nich.

Fotka (viz vlevo) byla pořízena v den narození odpoledne, my ji dáváme do našich nowin v 17.45 hodin. Máme pro vás ještě jednu fotku, celé šťastné rodinky, ale na tu se musíte podívat do naší rubriky Drby z vrby. Asi přece jen založíme novou rubriku s názvem třeba Právě se u nás narodili. Už máme miminka dvě (viz o něco níže).

Od pondělka tu udeřil mráz. V pondělí ráno byl jeden stupeň pod nulou, v úterý ráno již 4,5 stupně pod nulou (ve výšce 3 m nad zemí).
Zcela vyjasněná obloha naznačuje, že mráz bude sílit.Nestalo se, obloha se zatáhla a ve středu již nemrzlo.

Noviny Vysočiny přinášejí pravidelně žebříček prodávaných knih s údaji z různých knihkupectví našeho okresu. Tentokrát v Brodě Havlíčkově, Ledči a Světlé kupovali lidé knihy jako Příbuzní českých králů, Toulky Vysočinou, Divadlo Semafor, Jak šel Vítek do školy aj., ale v Chotěboři jsou na prvních místech žebříčku knihy Devět žen Karla Gotta, Hvězda (od Steelové, autorka uplakaných románků pro paní a dívky) a samozřejmě Esmeralda. Že by vkus chotěbořských čtenářů byl tak nevkusný? Nebo je to nabídkou?

Následující foto se vztahuje k fotce a zprávičce v levém sloupci.
Tom Jindra, JCS Computer Chotěboř, je podruhé šťastným otcem a že je druhá dcera celý tatínek si můžete ověřit na fotce z našeho archívu:

tomjindra.jpg (9322 bytes)

Jak je nyní dobrým zvykem, tatínek byl u toho, když se dcera drala na svět (Harryho pán, též otec dvou dcer, ovšem prohlásil, že mít dcery je sice lepší, ale u jejich narození by zrovna být nemusel). Fotku nám taťka poslal a můžete ji vidět vlevo. Oběma rodičům gratulujeme a novému občánku Chotěboře přejeme štastný život. Lucinka bude totiž dle svého data narození znamenitý Štírek.
Rádi přineseme i fotky dalších nových chotěbořských miminek, pokud nám je pošlete (a může to být i fotka z vítání občánků na ouřadě).

V pravém sloupci naší hlavní stránky, který se jmenuje Naše odkazy, jsme přidali další nové, které můžete používat. Jednak tam najdete Odkazy na e-mailové adresy východočeských poslanců parlamentu a kanceláře poslanců a senátorů v blízkosti Chotěboře. Určeno pro ty, kteří by chtěli svého zástupce kontaktovat. Pro ty z vás, kteří se učí tvořit webové stránky, je tam odkaz na článek o nejčastějších chybách tvůrců. Velmi poučné!

Taky vás děsí možná pokuta za neodhlášená vozidla?
Harryho pán nikdy auto neměl, ale po 18 létech si vzpomněl, že tenkrát prodal svůj již ojetý dvousedadlový Jawa 50 Pionýr, aby si mohl koupit programovatelnou kalkulačku Texas Instruments TI-59 s magnetickými štítky na úschovu programů, vrchol kalkulaček té doby (první počítače tu byly k mání až dva roky poté). Pionýr patrně neodhlášen již dávno spí svůj věčný spánek (dnes by mu bylo 27 let), zato Harryho pán nespí hrůzou, že bude muset absolvovat potupné mnohahodinové čekání na Dopravním inspektorátu, a to dvakrát: jednou frontu na tiskopis a podruhé frontu s vyplněnou žádostí. Ach jo, spřádá sci-fi myšlénky Harryho pán, kdyby tak šlo odhlásit Pionýra internetem! Co myslíte, kdy budou mít státní ouřady internet? A kdy ho budou mít pro styk s občany? (a nemusel by zrovna být on-line)

Známý chotěbořský běžec dlouhých tratí Leoš Pelouch byl druhý (z 80 běžců z celého světa) v Chřibském maratonu, za etiopským maratoncem Serbressou. Gratulujeme k úspěchu!

behvanoce3.jpg (23872 bytes)

Leoše Peloucha máme v našem archivu na snímku z loňského vánočního Běhu Chotěboří, který vyhrál a právě dobíhá do cíle.

Okresní týdeník Cesta Vysočiny přinesl průlom do zpravodajství. Předpovídá totiž, co teprve bude. Na str. 2 v rubrice Zásahy jednotek Hasičské záchranné služby nám 9.11. oznamuje zásahy chotěbořské jednotky ve dnech 22. až 30. listopadu. Takže např. 30.11. se pojedeme podívat, jak vzplane sklep rodinného domku v Jeřišně a jednotka PS Chotěboř s technikou Tatra 815 přijede poté, co majitelé domku již požár uhasí. Vítáme tuto novou předpovídací službu, aspoň budeme moci vždy být s digiťákem u toho.

Koncert skupiny Olympic v Oudoleni se překládá
ze 13.11. na 3.prosince.

Harryho pánovi poskytl rozhovor dr. Aleš Bacík, majitel firmy Aicom, který zřídil v Chotěboři druhý internetový uzel. Rozhovor o tom, co nabídne chotěbořským zájemcům o internet, přinášíme na hlavní straně.

Harry už čuje zimu. Jako pes žijící a spící venku i v největších mrazech obrůstá pěkným hustým kožichem a žere o poznání víc než dříve, i když je na něj stále ještě dost teplo.

Přišla nám barevná pohlednice ze Seattlu od Círy Boudy (3.11.).
Díky a zase někdy napiš!

Zdá se, že se Harry rozzlobil na českou politickou scénu (nu není divu), místo aby se věnoval sepisování článků pro naše nowiny, hrabe kolem domu velké díry, které pak jeho paní musí odpoledne zasypávat (což Harry se zájmem pozoruje z balkonu).

Oslava výročí VŘSR s průvodem a slavnostní schůzí, z níž jsme loni přinesli reportáž, se letos nekonala. Hlavnímu pořadateli se již nechtělo, lidi holt mají jiné starosti, než dělat srandu... (Harryho pozn. pro ty, co jsou tak mladí, že nepamatují: VŘSR byla ta říjnová revoluce, co se konala v listopadu, vedl jí Lenin, co se jmenoval Uljanov, a pomáhal mu Stalin, jménem ovšem Džugašvili.)

Sezóna už začala i hokejovým žákům, tuto sobotu 6.11. Stejně jako v té minulé, i tentokrát přinášíme pravidelné týdenní zpravodajství od našeho stálého dopisovatele Bohouše Baumgartnera v rubrice Sport v Chotěboři. Najdete tam též fotky mužstev starších i mladších žáků.

Měsíc po návratu vojenských Migů do Čáslavi agresivita pilotů nad Chotěboří stoupá. Více než týden přilétají navečer či večer přímo nad město a nízkými průlety opět tropí hluk. Ve čtvrtek 4.11. v 19:48 jeden takový výtečník za polojasného počasí (viděl tedy, že je nad městem) přešel z nízkého průletu do kolmého stoupání s forsáží. Co to udělá se vzdušnými masami nad městem občané Chotěboře dobře znají. Přesto si mnozí (i my) nemohou na takové nezodpovědné jednání zvyknout.

I. Východočeská hokejová liga, v jejíž jedné skupině (ze dvou) hraje mužstvo dospělých HC Chotěboř, je již rozlosována a začala 3. listopadu (středa). Rozlosování i výsledky utkání najdete jako trvalé rubriky v rubrice Sport v Chotěboři.

Jedna smutná zpráva: Ve věku 43 let zemřel náhle 1.11. známý chotěbořský kuchař Otto Nevole. Vařil mj. v hotelu Vysočina i v Panském domě, naposledy pak v restauraci Na Poště v Nové Vsi u Chotěboře. Kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku. 

Poslední zasedání Městského zastupitelstva přijalo dvě nové vyhlášky (Vyhl.7-99 o místních poplatcích a 8-99 o ochraně životního prostředí a veřejného pořádku) a upravilo dřívější Vyhl. 1-92 o městské policii a 2-98 o požárním řádu města.
Tyto nové vyhlášky a upravené dřívější (všechny s účinností od 10.11.1999) najdete již na internetu. Odkaz na Vyhlášky města Chotěboře máme na naší hlavní stránce v pravém sloupci Naše odkazy nebo můžete odskočit přímo zde.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet