Poslední Novinky
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde

V redakci :
 
16. číslo (říjen) vydáme v neděli 10.10.

Svetr z Harryho srsti se už plete! Harryho panička rozhodla, že z vlny z jeho srsti (viz článek Jak dal Harry svým pánům první vlnu v rubrice Ze života psa Harryho) uplete svetr nikoli sobě, ale Harryho pánovi (prý by v něm byla moc baculatá, což ovšem Harryho pánovi již uškodit nemůže).

svetr1.jpg (17220 bytes)

Jak vidíte, hotova jsou záda. Svetr z Harryho srsti bude impozantně tlustý a chlupatý. Ovšem padnou na něj určitě tři půlroční sběry vyčesané srsti (dva již zpracovány na vlnu).

Hledáme stálé dopisovatele pravidelných zpráviček z různých sportů v Chotěboři. Vyzýváme výbory sportovních oddílů, najděte někoho, kdo má přístup k internetu a může nám psát!

V úterý 28.9. jsme měli 15 000. čtenáře, byl jím někdo z firmy Tenez a.s. Chotěboř. Doufáme, že si toho na počítadle všiml a ozve se nám. Fantastická náhoda: hned za ním, tedy 15001., byl dr. Jan Jirovský z Prahy, jenž byl na jaře naším čtenářem s číslem 10001. Rozhovor s tímto zajímavým pánem, jenž má k Chotěboři úzké vztahy (má odtud manželku), vám přineseme v některém z dalších čísel.

Do redakce nám došla mailem reakce mladých hudebníků ze skupiny TITAN na náš článek o bluesrockovém festivalu U nádržky. Vyjádření bratranců Mrkvičků si můžete přečíst v plném znění, odkaz je hned pod titulkem článku   Konec prázdnin v hotelu U nádržky na hlavní straně.

Harryho pán byl 21.9. na ruzyňském letišti přivítat Jirku Voldána (díky jemu můžete vidět všechny fotky v našem listě, pořídil nám digiťák), který se vrátil z Kanady. Více v rubrice Drby z vrby. Úděsný zážitek byl při jízdě zpět přes Prahu, trvala nám 2 hodiny, tak bylo ucpáno. Jak to ti pražáci mohou vydržet? Kolona aut se pohybovala tak pomalu, že jsme si stačili odskočit na WC do hospůdky, kterou jsme míjeli hlemýžím tempem. Při návratu bylo naše auto s řidičem o 10 metrů dál...

Začíná nová sportovní sezóna, a tak díky Ondrovi Pravdovi začínáme i my novou sportovní stránku pro sezónu 1999-2000. Sjeďte si tedy na hlavní stránce až dolů na přílohu Sport v Chotěboři. Je tam článek o zahájení soutěže volejbalistů. Máte-li co do činění s nějakým sportem, pak vězte, že hledáme dopisovatele. Stačí nám i stručné zprávičky, fotky už zařídíme sami.

Internetové spojení přes oceán funguje výborně. Chotěbořský podnikatel Jiří Voldán, nyní pobývající v Kanadě, si s námi bez problémů vyměňuje e-maily. Chceme vyzkoušet i posílání fotek.

Konečně jsem čumákem dostrkal mého pána, aby dopsal zase jednu Novou powjest chotěbořskou. Nějak se mu nelíbilo, že špatně popsal, jak se jela v Panském domě Zlatá přilba Československa v powjesti Jak byl v Chotěboři připojen plynový sporák na vodu. Bručel, že to musí přepsat, takže dopsal jinou rozdělanou powjest, Jak Tonda Autobus velel vojenský přehlídce na náměstí. Můžete si ji přečíst, odkaz je v našich Stálých rubrikách.

Týdeník Květy č. 36 přinesl 3.9. naši fotku piktogramu v obilí u letiště v Havl. Brodě. Zároveň je tam článek (na str. 54) Kdy obilí promluví? od Dagmar Morenové a v něm zajímavý rozhovor s dr. Šafaříkem z plzeňského Klubu psychotroniky a UFO o letošních piktogramech. Jak už to bývá, jsou tam i drobné chyby (piktogram neobjevili letci z Aeroklubu Chotěboř, ale chotěbořák Honza Adamec, který je ovšem pilot Aeroklubu Havl. Brod).

V Chotěboři a okolí : 

Fotbal 3.10.: Chotěboř - Věžnice 2:2, Ždírec - V.Mýto 3:0, Hlinsko - Č.Skalice 0:0.

Zase jednou jsme prohledali internet, zda tam nepřibyl někdo z Chotěboře, a našli jsme. V naší rubrice Odkazy na www stránky všech, co mají něco společného s Chotěboří najdete nové stránky Komorního orchestru mladých, firmy V.H.S. Computer, Evangelického střediska Chotěboř, firmy Jaromír Žák - odvlhčování zdí a budov, a stránku studenta FEI VUT Brno Aleše Stehna. Ve stejném sloupci našich novin pak níže najdete odkaz na www stránku dalšího psa z Chotěboře, rotwailerky Bekky (je Harryho nepravá sestřenice, tzn., že jejím pánem je bratr Harryho paní). Dále upozorňujeme, že jsme tam také přidali odkaz na www stránky o počasí, kdekoli ve světě, odkaz je nařízen na meteostanici Přibyslav.

Nedávného konkurzu na prodavačky do nového obchodního střediska Penny Market (fotky ze stavby viz naše Fotonowinky) se zúčastnilo 10 x více zájemkyň než mohlo být přijato, totiž 120. Harry vyčmuchal, že už je vybrán vedoucí a jeho zástupce. Vedoucím bude Jaroslav Klepetko (v minulých létech měl prodejnu potravin Cherry na náměstí), zástupcem Bohouš Loubek, známý řezník a uzenář.

Fotbal 26.9.: Veselý Žďár - Chotěboř 0:4, Chotěboř vede stále tabulku I.B třídys náskokem 5 bodů. Lomnice - Ždírec n.D. :2, první výhra Ždírce v Oblastní soutěži, kde je ale stále poslední. Žejdlíkovo Hlinsko vyhrálo v Žamberku 1:4 a je 7. v Oblasti.

Podstatné novinky uplynulého týdne uvádíme všechny mezi hlavními články na hlavní stránce, a bylo jich dost!

V Panském domě bylo v úterý 21.9. slavnostní předání Certifikátu kvality piva od Plzeňského pivovaru. Foto Certifikátu uvádíme v rubrice Fotonovinky z Chotěboře na hlavní stránce, zde se podívejte, jak spolumajitel PD Pavel Halama věší Certifikát na zeď proti výčepu.

certifpd2.jpg (7403 bytes)

Panský dům je 69. restaurací, které byl tento Certifikát udělen (plzeňské se čepuje v 10 tisících provozovnách). V jihlavském regionu jej mají jen 4 podniky. Krom PD je v Novém Městě na Moravě, Třebíči a Jihlavě. Nikdo jiný jej nemá ani v našem okrese.

Fotbal 19.9.: Chotěboř - Přibyslav 3:0, Chotěboř stále vede tabulku. Ždírec - Deštné 2:2, první bod stále posledního Ždírce. Hlinsko prohrálo v Bydžově 3:1 a je na 10.místě.

Fotbal 12.9.: Lípa u H.Brodu - Chotěboř 2:1, Chotěboř však stále vede tabulku s náskokem 2 bodů. Heřmanův Městec - Ždírec 3:1, další prohra Ždírce je už nebezpečná, v tomto týdnu mají dva těžké soupeře. Trenérem Žejdlíkem vedené Hlinsko vyhrálo 8:0 !

Mezistání utkání veteránů stolního tenisu ČR - SR 31:11. Sedmého mezistátního utkání, pořádaného v Chotěboři, se zúčastnilo 163 hráčů, mezi nimi Bohuslav Šilhán a 7 dalších medailistů z mistrovství Evropy v Goteborgu. Šilhán s Peřinkou neztratili ani bod a vyhráli 5:0. Z Chotěboře hráli Bohuslav Šilhán, Vilém Opolka, Slávek Odvářka a Milan Nevole.

Podle sdělení starosty města nenašla se žádná svatbychtivá dvojice, která by požádala o svatební obřad v Chotěboři dne 9.9.1999, ani v 9 hod.

Okresní úřad Havl. Brod zprovoznil své www stránky na adrese www.oku.hbnet.cz , dobrý počin v nastávajícím informačním věku, najdete tam organizační strukturu, bulletin, úřední desku, oznámení a údaje o regionu. Stránky nutno ještě dopilovat, hlavně o odkazy na www stránky měst. Odkaz trvale umisťujeme na naší hlavní stránce.

Fotbal 5.9.: Chotěboř - Rozhovice 3:1, Chotěboř vede tabulku I.B třídy (pobyt v této třídě ovšem dost potupný, proto rychle z ní nahoru), Ždírec - FK Pardubice 1:2, Ždírec dosun nemá ani bod a tak beznadějně poslední v Oblasti.

Satelitní turnaj nohejbalu vyhrálo Chotěboři v sobotu 4.9. družstvo TJ Sokol Maleč, druhé bylo družstvo Vysočina z Havl. Brodu, třetí BSPD Chotěboř. Zde je snímek prvních tří družstev, podrobnější referát přineseme ve sportovní rubrice (i s fotkami).

nohejbal.jpg (15268 bytes)

Vítězná Maleč uprostřed (Jiří Marek, Pavel Novotný, Bohuslav Tomášek, Roman Špitálník a Václav Baloun). Vlevo Havl. Brod (Petr Zikuda, MUDr. Jar. Púčalík, Vladimír Horák). Vpravo Chotěboř (Pavel Bláha, Karel Slavík, Ladislav Pelikán, Karel Danihelka.


Zpět na hlavní stránku