Poslední Novinky
(nejnovější vždy nahoře)

V redakci :
 
Zářijové, 15. číslo našich nowin vydáme v neděli 12.9.

Konečně jsem čumákem dostrkal mého pána, aby dopsal zase jednu Novou powjest chotěbořskou. Nějak se mu nelíbilo, že špatně popsal, jak se jela v Panském domě Zlatá přilba Československa v powjesti Jak byl v Chotěboři připojen plynový sporák na vodu. Bručel, že to musí přepsat, takže dopsal jinou rozdělanou powjest, Jak Tonda Autobus velel vojenský přehlídce na náměstí. Můžete si ji přečíst, odkaz je v našich Stálých rubrikách.

Týdeník Květy č. 36 přinesl 3.9. naši fotku piktogramu v obilí u letiště v Havl. Brodě. Zároveň je tam článek (na str. 54) Kdy obilí promluví? od Dagmar Morenové a v něm zajímavý rozhovor s dr. Šafaříkem z plzeňského Klubu psychotroniky a UFO o letošních piktogramech. Jak už to bývá, jsou tam i drobné chyby (piktogram neobjevili letci z Aeroklubu Chotěboř, ale chotěbořák Honza Adamec, který je ovšem pilot Aeroklubu Havl. Brod).

Dáváme dohromady e-mailový adresář chotěbořských občanů, firem a institucí, připojených na internet. Řadu e-mailů známe, ale mnohé nikoli. Pošlete nám své adresy, máte-li zájem! (netýká se to těch, kdo mají své www stránky, tam jsou jejich maily uvedeny a jejich adresář již máme)

Pamatujete se ještě na kdysi ředitele Městského muzea v Chotěboři Dr. Ottu Smrčka,
který zde působil v kulturní oblasti nejen muzejní? Ozval se nám mailem jako nový uživatel internetu. Žije nyní v Praze a posíláme mu tímto pozdravy! Jeho zdejším přátelům můžeme jeho e-mailovou adresu poskytnout.

Již druhá zásilka vlny spředené z vyčesaných Harryho chlupů
k nám dorazila v minulých dnech. Harry byl opět fascinován, že z klubíček cítí sám sebe. Vlny máme již kilogram a Harryho paní může tedy pomalu začít s pletením. Podrobnosti v naší stálé rubrice Ze života psa Harryho.

Zajímavý mail nám přišel do redakce.
Mr. Everett Podebradsky z Madisonu (Wisconsin), USA, se táže, zda není příbuzný s Harryho pánem, případně s králem Jiřím z Poděbrad. Zajímá se o rodový erb. Harryho pán odpověděl, že příbuzní asi těžko (praprapraděd pana Everetta přišel z Dolní Cerekve, praprapraděd Harryho pána byl od Světlé n.S.) a král Jiří měl sice syny, leč ti snad byli bez synů. Erb jsme poslali. (Na yahoo.com a altavista.com jsme našli ještě další "Podebradskys", všechny ve státě Wisconsin. Zkuste se taky kouknout, zda nemáte v emerice příbuzenstvo!)

Poslední zpráva o stavu psa:
Přes víkend k 22.8. se Harry jeví vyléčen. Po poslední injekci ve čtvrtek večer poněkud kulhal, ale v pátek to rozchodil. V sobotu již běhal tak, jak jsme byli dříve zvyklí. Děkujeme všem, kteří na něj mysleli.

Zpráva o stavu psa: Harry nese léčení statečně.
V pondělí byl dosti špatný, ale léky zabírají, noc na úterý strávil už zčásti ve spánku. V úterý byl na tom o hodně líp, navečer si došel kilometr a zpět na injekci k panu doktorovi (kde se choval vzorně). Noc na středu poprvé celou prospal, ale ve středu ráno kulhá silně na zadní nohu, do níž dostal injekci. Je z toho všeho poněkud vyvedený z míry a se svými pány moc nekomunikuje, asi nám to vše trápení, které má, dává za vinu (v úterý večer letos snad poprvé nepřišel za námi domů na návštěvu, ale vše špatné je k něčemu dobré - kdyby měl bolesti, přišel by si pro útěchu). Jídlo však sežral, ale o hemžení na ulici za naším plotem zatím nejeví zájem (to je hlavní příznak trvající nemoci). Popeláři projeli tedy ve středu ráno zcela bez povšimnutí. Fotky nemocného Harryho zde.

Harry v týdnu onemocněl, ale dal nám to vědět až v noci na neděli.
To naprosto zkomplikovalo vydání nového čísla, plno věcí, které jsme chtěli umístit v neděli, chybí, musíme to dohnat po neděli. Lékařský zákrok MVDr. Otakara Melouna byl naprosto profesionální a jeho přístup zcela lidský a moc mu tímto děkujeme. Harry byl statečný a přetrpěl zákrok bez uspání. V neděli večer je už Harry klidný, zdá se bez bolestí, které ho trápily předtím, a snad se tedy vyspí. Dokonce sežral večerní krmení a ve 21 h nakrátko usnul. Harryho páníčci jsou tím už klidnější. V noci toho ale moc nenaspal, až k ránu, přece jen ho to asi bolí, ale neštěkal. V úterý půjdeme k panu doktorovi na injekci. Držte mu palce, ať se brzy vyléčí.

Každé stěhování je pohroma.
A my nyní (začátkem srpna) stěhujeme 13 MB dat na náš nový server. Což o to, 13 MB není zas tak moc, ale zajistit provázanost fotografií s texty, to je moře práce. S novým vzezřením našeho listu jsme totiž zvolili i jeho novou vnitřní strukturu v uložení na pevném disku serveru, takže odkazy jsou jiné než dříve a adresy umístění fotek také. Omluvte tedy prosíme, když někde najdete místo fotky jen prázdný rámeček nebo když některý odkaz ještě nefunguje. Také většina odkazů typu
Zpět na hlavní stránku na našich stránkách nefunguje (na této stránce ovšem ano) a musíme je předělat.Víme o tom všem a postupně to napravíme.

V Chotěboři a okolí : 

Podle sdělení starosty města nenašla se žádná svatbychtivá dvojice,
která by požádala o svatební obřad v Chotěboři dne 9.9.1999, ani v 9 hod.

Okresní úřad Havl. Brod zprovoznil své www stránky na adrese www.oku.hbnet.cz , dobrý počin v nastávajícím informačním věku, najdete tam organizační strukturu, bulletin, úřední desku, oznámení a údaje o regionu. Stránky nutno ještě dopilovat, hlavně o odkazy na www stránky měst. Odkaz trvale umisťujeme na naší hlavní stránce.

Fotbal 5.9.: Chotěboř - Rozhovice 3:1, Chotěboř vede tabulku I.B třídy (pobyt v této třídě ovšem dost potupný, proto rychle z ní nahoru), Ždírec - FK Pardubice 1:2, Ždírec dosun nemá ani bod a tak beznadějně poslední v Oblasti.

První městské zastupitelstvo po prázdninách bylo v pondělí 6. září. Projednalo toho spoustu, samozřejmě přineseme zvláštní článek s fotkami. Nejzajímavější zvěst: jedna pražská firma hledá v Chotěboři pozemek na stavbu dalšího obchodního domu! A další pecka: Starosta se veřejně vyslovil, že hotel Vysočina může chátrat ještě klidně 20 let, protože nikdo majitele Fialku nedonutí, aby to prodal pod 35 melounů, které za to požaduje.

Až první sobotu po prázdninách proběhl v areálu U nádržky již  2.ročník festivalu rockových a bluesových kapel "The End of Holiday". Bylo tam 9 kapel, 3 z Chotěboře (studentská Těžká pohoda, dívčí kapela Czech Frogs a již dospělé a bývalé Vraždy v Čínské čtvrti, nyní zvané stručněji a výstižněji Shout).

tpohoda.jpg (14471 bytes)

Těžká pohoda  (gymnázium Chotěboř)

Harryho pán s přítelem Ivošem zašli se tam  hlavně podívat, jak a co hrají děti kamarádů bývalých rockerů a bigbíťáků (v obou prvně jmenovaných a také v kapele Mercury Junior z Brodu Havlíčkova). Pocity byly smíšené, reportáž i s fotkami přineseme.

Satelitní turnaj nohejbalu vyhrálo Chotěboři v sobotu 4.9. družstvo TJ Sokol Maleč, druhé bylo družstvo Vysočina z Havl. Brodu, třetí BSPD Chotěboř. Zde je snímek prvních tří družstev, podrobnější referát přineseme ve sportovní rubrice (i s fotkami).

nohejbal.jpg (15268 bytes)

Vítězná Maleč uprostřed, vlevo Havl. Brod, vpravo Chotěboř

Po srpnové přestávce v září opět létá množství dopravních letadel vysoko nad Chotěboří.
Poznáte je obvykle podle kondenzačních stop. Jsou k vidění i čtyřmotoráky. Mnohdy lze pozorovat i poměrně blízké míjení dvou strojů. Koukněte se taky občas nahoru, co nám tu lítá nad hlavou!

Fotbal 29.8.: Rosice - Chotěboř 0:1, Česká Skalice - Ždírec 5:1.

Pana Šilhána, nedávného vicemistra Evropy veteránů nad 75 let ve stolním tenise, můžete vidět v pátek 3.9. od 15h ve sportovní hale při utkání veteránů Česko - Slovensko.

Víte že v Chotěboři je 1864 ekonomických subjektů? Zjistili jsme to v novém registru ARES (uvádíme jej též v našem pravém sloupci odkazů). Registr sdružuje údaje z 5 databází: Obchodní rejstřík, Registr živnostenského podnikání, Statistický registr ekonomických subjektů, Registr plátců DPH a Registr plátců spotřební daně. Je to výborná věc, až na ty chyby! V adrese mého pána je uvedena ulice Zoufalka II, čp. 799, kterážto ulice v Chotěboři neexistuje (ani bychom v ní nechtěli bydlet, brrr) a číslo je špatně!

Do 4.října nás nebudou obtěžovat vojenské stíhačky z Čáslavi.
Nyní si to potěšení budou užívat v Českých Budějicích (v omezené míře prý, holt budějáci by se mohli naštvat, loňská havárie tam není ještě zapomenuta), v Čáslavi se upravuje vzletová a přistávací dráha, a tak se kamarila stařičkých Migů přestěhovala na tamní letiště. Takže si lidičky v Chotěboři to kouzelné ticho vychutnejte, potom už zas nebude!

V pohodě a v klidu
proběhl o posledním srpnovém víkendu v kulturním domě Junior Avalcon Speciál za účasti více než 200 hostů. Podrobnosti přineseme na hlavní stránce našeho listu.

V pátek 27.8. dostali chotěbořští občané do svých schránek zdarma novou publikaci, Chotěbořský zpravodaj č.1. Na první pohled jsme si mysleli, že jde o inovaci Chotěbořského Echa, ale na str. 3 se uvádí vydavatel Zbyněk Štěpánek, Hlinsko. Po prohlédnutí útlé brožurky (na křídovém papíře ale !) jsme konstatovali: Zase jedna zbytečná tiskovina. Obsahuje totiž úřední hodiny institucí (ne všech), důležitá telefonní čísla (ne všechna), autobusové a vlakové jízdní řády (ne všechny) a ordinační hodiny lékařů (ne všech). Ovšem s chybami (např. Finanční úřad má jiná telefonní čísla, MUDr. Hubnerová Dana není MUDr., aj.). Stejné údaje lze najít pravidelně v Chotěbořském Echu, ale i v okresních Zlatých stránkách. Co tím autor sleduje? V úvodu si stěžuje, že původní záměr počítal s vyhláškami města, ale MÚ to odmítl. Dobře MÚ udělal, vyhlášky města jsou v Chotěbořském Echu, tak proč podporovat další zbytečnou tiskovinu cizího podnikatele, který chce vydělat na důvěřivých institucích, firmách a podnikatelích? Dvacet osm chotěbořských podnikatelů a firem se dalo zlákat a zaplatilo jistě nemalý peníz za své inzeráty, kterých je v brožurce plno, až je nepřehledná. Divím se jim, ty peníze jsou vyhozené do vzduchu, neboť většina chotěbořáků brožurku po prohlédnutí vyhodí do koše. Jsme zvědaví na číslo 2 a máme tip: v brožurce chybí úřední hodiny veřejných záchodků. Kolik chotěbořských podnikatelů se dá nachytat příště?

Oprava: Naše původní informace, že zavřenou Plzeňskou pivnici Na Chmelnici otevře znovu její majitel, není správná, našel se totiž nový nájemce, jenž ji bude provozovat od 1. září.

Fotbal 22.8.: Chotěboř - Moravany 3:1. Dále Ždírec n.D. - Hlinsko 1:3,
pikantní bylo, že trenér Hlinska Žejdlík (dřívější trenér Ždírce, vyobcován před rokem  pro jakýsi prohřešek) se vsadil, že si nechá oholit hlavu, když vyhrajou, takže se o půlnoci objevil v chotěbořském nočním podniku BENE coby čerstvě vyholený skin.

V pátek 20.8. byla na Seči Velká noční soutěž hasičů,
známá svou náročností a širokou účastí profíků. V konkurenci 41 družstev se hasiči z Klouzov (trenér Fanďas Musil z Chotěboře) umístili na skvělém 7. místě. Gratulujeme!

V zahajovacím utkání nového ročníku I.B třídy vyhrálo fotbalové áčko Chotěboře v Práchovicích 0:2.
O víkendu hraje doma, přijedou Moravany. Ždírec podruhé v oblastním přeboru prohrál (v Bydžově 2:1), v neděli bude mít doma derby s Hlinskem.

V pátek 3. září od 15 h vypukne ve sportovní hale Mezinárodní turnaj seniorů ve stolním tenisu ČR - Slovensko.
V obou družstvech se utkají účastnící mistrovství Evropy, chotěbořské barvy hájí nestárnoucí B. Šilhán.

Restaurace Panský dům získala Certfikát jakosti točení Plzeňského prazdroje,
a to na základě dvou přepadových kontrol přímo z pivovaru. Kontroly spočívaly mj. v přísném měření množství bakterií na důležitých místech výčepního řetězce od tanků s pivem až do půllitrů. Certifikát bude brzo vyvěšen v restauraci a milovníkům plzeňského bude tedy více chutnat.

Zato Plzeňská pivnice Na Chmelnici byla zavřena, protože jejímu nájemci se nedařilo plnit smlouvu s majitelem, což je v tomto žíznivém létě zajisté pozoruhodné. Podle našich informací ji opět otevře majitel sám, v pátek 20. srpna. To znamená, že nemusíme předělávat údaje v naší rubrice Průvodce po chotěbořských osvěžovnách.


Zpět na hlavní stránku