/ číslo 79 (leden  II 2005)    
   počet čtenářů za tento měsíc: 

Harryho 
Poslední 
Novinky

 Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí    
 Stálá rubrika listu
Chotěbořský Courier Harry    


  Hlavní strana 

Chotěboř  

  Radniční okénko | Okénko MP | Další odkazyJídelní lístkySport | CHnet | Inzerce

  Město Chotěboř |Chotěbořské weby | Chotěboř.info | Kultura | Kino | Chotěbořské Echo |Velký Voči | Mapa ulic | Ulice

 

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí, 
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Harryho Aktuální odkazy

Snímky z Marsu od roverů Spirit a Opportunity, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D.
Snímky Marsu pořizované družicí Mars Express, zvláštní tím, že jsou pořízeny nikoli shora, ale "zešikma".
Skvělý web pro milovníky a pamětníky starých rádií a televizorů je zde.Minulé Novinky

Předminulé Novinky
*

Harryho Archív
(včetně Harryho Novinek)

NAVRCHOLU.cz
tapeta: Železné hory (bmp 3.5 MB)     |   Harryho příspěvek do projektu YOUR SKY Jakuba Danielky    |    hokej.harry.cz
Ing. Hana Drahošová, certifikovaná účetní, člen Komory účetních,
n a b í z í  vedení podvojného účetnictví (i nevýdělečné org.), 
vedení daňové evidence, kompletní vedení mzdové agendy, zastupování na úřadech, 
kompletní zpracování daňových přiznání, účetní a daňové poradenství.

Několikaleté zkušenosti v oblasti účetnictví a daní. 
Pojištění odpovědnosti za škody je samozřejmostí.

Kontakt:
tel: 777 723 157, e-mail:
drahosovahana@tiscali.cz

Ing. Hana Stehnová
daňový poradce
č. 1054
www.stehno.cz


Harryho Poslední Novinky je nejlépe číst denně po 9:30 h, kdy jsou obvykle již umístěny nejnovější zprávy.
Nově otevřená restaurace ULITA (vedle DISKONTU) má telefon 720 136 559 a nové internetové stránky na adrese
http://ulita.chotebor.info (Zde najdete Jídelní lístek.)

 

 Harryho blog je zde - Dnes v blogu: Čip pod psí kůží

V Blog Harryho pána: Zapomnětlivost ! (č. 3) 

Z Chotěboře hned dvě krásky

  3
(30.1.)

  Tentokrát projevil výjimečnou zapomnětlivost Ital v Čechách, přesněji v Ústí n.L. Italský podvodník tam zastavil na ulici muže a nabídl mu k výhodné koupi luxusní fotoaparát (lépe: luxusní atrapu fotoaparátu, bez vnitřností). Zapomněl však na to, že stejnou atrapu již úspěšně prodal před rokem témuž muži. Ten zareagoval, vymluvil se, že se musí poradit s manželkou, poradil se však s Policií, která podvodníka trpělivě čekajícího na dobrý kšeft zadržela.
 (1.2.)

  V pátek 28.1. v podvečer se v městském kině v Humpolci volila Miss Dívka 2005 z Vysočiny. Porota vybírala ze třinácti dívek ve věku od 13 do 16 let a nejvíce ji zaujala Aneta Dostálová, sympatická blondýnka z Chotěboře. Soutěž se letos v Humpolci konala po desáté. Na druhém místě se umístila Petra Kosinová také z Chotěboře a bronzovou medaili si odnesla Monika Raitoralová z Horní Cerekve.
(31.1.)

Vstříc pokroku  Jak je na Sv. Anně 

Blog Harryho pána: Báseň !

  3D Mata se snad nebude na mne zlobit, když tu doslova ocituju jeden spot z jejího blogu, neb jsem dlouho nečetl něco tak vizionářsky shodného s názory mého pána, bývalého kantora: "Vstříc pokroku. Můj hlavní důvod ke koupi skládací klávesnice byla škola. Když jsem začala používat bráchy PDA, hned mě napadlo psát si zápisky na něm. Dotykový displej postaršího poketu 3630 ale není tak kvalitní, jako u novějších typu, a proto psaní nebylo nijak pohodlné. Dnes jsem tedy vyzkoušela, jak naše škola bude přijímat takovéto výstřelky. Zápisky jsme si psala z chemie i dějepisu (a ten si nevedu už asi dva roky). Každopádně výsledek mě překvapil. Nikdo si mě nevšímal a ani to nijak nekomentoval. A tak doufám, že v nejbližších pár letech se používání techniky na školách rozšíří. Jen si vezměte jak by to usnadnilo práci a odlehčilo záda, když bychom každý den do školy nemuseli nosit několik sešitů a knih. Vždyť již teď je naším hlavním spojencem při učení internet. Tak proč nevyužijeme další možnosti, které nám nabízí technika a učebnice do školy nenosíme jen ve formátu pdf?"
Tak pod tohle se podepisujeme oba...

(30.1.)

  Infomail - 30. 1. 2005, 20:00 přírodní sníh: 20 cm, z toho 0 cm nového, prachový technický sníh: 0-50 cm, počasí: skoro zataženo, - 5,5 st. C, lyžařské podmínky: lyžařský vlek v provozu, sjezdovka otevřena; běžecké stopy upravené.
Další informace: Víkendové lyžování způsobilo, že se na sjezdovce objevilo několik vyježděných míst. Předpokládáme však, že předpovídané pondělní sněžení přinese opět dostatečnou vrstvu přírodního sněhu, který podmínky pro lyžování znovu zlepší. Během uplynulých mrazivých dní se dařilo vyrábět dostatek technického sněhu, který pokrývá levou část sjezdovky. Richard Macků.
 (30.1.)

  Vskutku s potěšením čtu vzpomínkový blog novináře Jildy Záruby původem z Libice, s barvitým popisem jeho, ale i mého, i když pozdního, mládí... V posledních dnech mne napínal váháním, zda má uveřejnit báseň, kterou kdysi coby žák ZDŠ Maleč napsal na mou tehdejší kolegyni a vyvěsil ji na nástěnce, což vyvolalo nevraživost některých mých spolupedagogů a spolupedagožkyň včetně soudruha ředitele... Ano, uveřejnil ji nakonec! Takže si ji po létech můžete přečíst zde (pod datumem 30. ledna), i když vám asi nevypoví to, co nám pamětníkům, kterých je nás ale tady na chotěbořském internetu povícero, takže jim to tímto dávám na vědomí, Zdeňku, Viléme, Jarmilo!... Jildo, ta báseň skutečně pokračovala, hledej zbytek...
(30.1.)

Rodí se web kultury?  Bude tu kamerový systém 

Zaměstnanci Jeslí děkují

  Harrymu nic neujde... Nechci se sám chválit, ale všiml jsem si, že vůdčí chotěbořský blogger René uvedl ve svém blogu zajímavý výrok: "Pak jsem ještě zkoušel vymyslet nějaký vzhled pro Kulturu v Chotěboři. To bude nový webík! Později se možná dozvíte víc, ale nyní pouze toto.."
Aha, takže se zdá, že se tajně pracuje na webové stránce kultury v Chotěboři! To lze jen uvítat, neb kultura v Chotěboři, to je dost nevyrovnaná záležitost. Myslím to tak: Pan ředitel ZUŠ Milan Moc správně podotýká, že není pravda, že se tu nic neděje, jak někteří tvrdí. Ale pozor, děje se tu něco jen pro některé zájmové skupiny, jež bych nazval menšinové. Pro ty ostatní se tu vskutku nic neděje. Mělo by se to novým šéfem kultury změnit. A jestli mu v tom pomůžou mladí studenti programátoři vytvořením extra webu Kultura v Chotěboři pro uveřejňování chystaných akcí, to lze jen uvítat... Tak jen do toho René...

(30.1.)

  Instalace kamerového systému v Chotěboři začne co nejdříve. Náklady na vybudování zatím tří kamerových stanovišť, včetně pracovišť v kanceláři Městské policie a místní služebně Policie České republiky, odkud budou záznamy z kamer sledovány, budou podle starosty ve výši 1,7 milionu Kč. Přitom státní dotace činí 1,5 milionu Kč, čili městský rozpočet se bude podílet na celé akci asi deseti procenty. Jedna kamera bude na náměstí T. G. Masaryka, další v ulici Krále Jana a třetí blízko sídliště Na Chmelnici. Především Městská policie Chotěboř si od instalace kamerového systému slibuje podobně jako v Havlíčkově Brodě zvýšení bezpečnosti ve městě a daleko větší možnost sledovat některé problémové lokality.
 (30.1.)

  Vážení čtenáři, nemáme jistou budoucnost, ale přesto na nás spousta lidí myslí.
Od konce listopadu 2004 se řeší otázka existence Jeslí v Chotěboři. Zvýšením poplatků nastaly obavy, co nás čeká od nového školního roku.
Přesto jsou lidé, kteří se nás snaží povzbudit, a to především sponzorskými dary pro naše nejmenší, ať už v podobě oblečení nebo hraček.
Patří jim náš velký dík za tuto psychickou podporu. Jsou to především manželé Nobstovi, Pilařovi, Nepokojovi a rodina Bělovských.
Děkujeme všem členům Rady města za přehodnocení zvýšených poplatků v Jeslích.
Kolektiv zaměstnanců Jeslí.
(28.1.)

Jak je u Sv. Anny  Dobře, že jsou mezi námi 

Blog Harryho pána: "Co to bude?"

  Infomail - 27. 1. 2005, 23:30 přírodní sníh: 28 cm, z toho 4 cm nového, prachový technický sníh: 30 cm, počasí: skoro zataženo, slabé sněžení, - 11 st. C lyžařské podmínky: lyžařský vlek v provozu, sjezdovka otevřena a upravena; běžecké stopy upravené.  Další informace: Každý den připadne několik centimtrů kyprého prachového sněhu, který nám sice dělá zimní krajinu ještě hezčí, ale na svahu jako kdyby nebyl.. I proto nadále zasněžujeme technickým sněhem. Předpokládáme, že během víkendu by celá sjezdovka měla být pokryta vrstou cca 20-30 cm kvalitního sněhu.
Richard Macků

(28.1.)

  Žijí mezi námi. A tak málo o nich víme... To jsme si s mým pánem říkali po shlédnutí stručného ale výstižného pořadu TV Prima z cyklu 12 odvážných o Jindřichu Šípovi z Chotěboře a jeho firmě Chovprodej. Poznávali jsme tam známé tváře z rodiny Šípů, ale i další zaměstnance jejich firmy, hvězdou mezi nimi s tmavým knírem byl Jarda Kaňkovský ml. Šípovi králíčci byli k nakousnutí (pardon, pokud byste je pustili do mé blízkosti...). Dobře, že se takovéto pořady točí. Dobře, že takoví lidé jsou mezi námi. Doporučujeme ještě nakouknout na www. dvanactodvaznych.cz a najít si tam Jindřicha Šípa (Od králíkárny do byznysu, v sekci Portréty 2005).
 (27.1.)

  Vždycky jsem se smál, když se někde říkalo, on je ze staré školy... Teď si tak připadám, že už jsem asi z té staré boudy... Často se mi stávalo (neb nejsem líný navštěvovat pohostinské objekty), že přišel číšník a pronesl ledabyle: "Tak co to bude?" Protože rád nasírám lidi, co se nechovají tak jak mají, říkal jsem vždy co nejnepříjemnějším tónem: "Nevím, co to bude, ale já mám přání, na které byste se mne měl jako profík slušně zeptat..." Ledabylost obsluhy v podnicích, kde za obsluhu platím nemalý peníz, mne vždycky štvala. Za ty prachy by měli být aspoň slušní a uctiví... Tím víc jsem byl v šoku, když jsem dnes v "rodinném seriálu Rodinná pouta" na TV Prima slyšel z úst číšníka v "rodinném podniku U Prchalů" stejná slova. Autorky scénáře, dvě dívčiny z Jihlavy, prý studovaly scénaristiku v USA. Že by i v USA se ptali číšníci ledabyle, "co to bude?" Nevím, nebyl jsem tam...
(27.1.)

JNové Chotěbořské Echo: Začíná seriál Jak funguje město 

Otevře pohostinství

   Dnes vychází první letošní číslo ECHA. Naleznete v něm výsledky ankety, termíny uzávěrek a vydání v letošním roce (letos plánujeme jedno prázdninové číslo navíc!), odpovědi radnice na dotazy čtenářů (sešlo se šest dotazů), první díl nového seriálu JAK FUNGUJE MĚSTO, který zasílám i na radniční okénko, rozhovor se zastupitelem ing. Jozefem Piklou, zprávu o novém Informačním centru v městské knihovně, otevřený dopis rodičů dětí docházejících do Městských jeslí, rozhovor s paní Boženou Klofáčovou, která 20 let pracovala na radnici jako matrikářka, další informace o koncertu Komorního orchestru mladých v Římě, další nový seriál „Představujeme obce regionu“, kde se jako první představí Bezděkov a Podmoklany, změnu autobusových jízdních řádů a spoustu dalších informací z kultury, sportu, atd.
Milan Linhart, místostarosta
 (27.1.)

  Čtvrt roku bylo uzavřeno pohostinství Na staré poště v Nové Vsi u Chotěboře. Za předchozího nájemce, který odešel,  už našel majitel objektu nájemce nového. Je jím místní obyvatelka, která nám sdělila, že otevře v nejbližší době.
(27.1.)

Jindřich Šíp dnes v TV Prima  Karatisté začali nový rok skvěle 

Průmyslová zóna bude

  Nezapomeňte dnes sledovat ve 21:55 h na TV Prima seriál 12 odvážných, v jeho dnešním dílu představí chotěbořského podnikatele Jindřicha Šípa a jeho firmu Chovprodej, kterou si splnil s pomocí své rodiny životní sen. Já se budu dívat taky, protože psí mlsky od Šípů, to je moje velká psí radost....
(27.1.)

  Jak nám oznamuje Pavel Sokol, členové chotěbořského oddílu MSK (Moderního sportovního karate) získali v Zimní škole MSK řadu úspěchů, počínaje 1. místem Davida Honse. Dalších 5 chotěbořských borců vybojovalo druhá, třetí a čtvrtá místa, někteří z nich dokonce ve dvou kategoriích. Podrobnosti jsou na jejich webu zde.
 (26.1.)

  Jak dnes oznámil místostarosta Milan Linhart prostřednictvím našeho Diskuzního fóra, město dostalo dotaci ve výši cca 6,5 milionu korun na vybudování 5 ha průmyslové zóny z programu Phare 2003.
(25.1.)

Masopust  Zastupitelé se nepřeli: Rozpočet schválen v předloženém znění

  Pro děti a poté pro dospělé bude v hotelu U zámku Masopustní veselice, v pátek 4. února. Dětem začíná ve 14 hodin a končí v 18 hodin, dospělým hraje Mango od 20 hodin. Stejný pořadatel, totiž sdružení Benediktus, uspořádá pak Masopustní odpoledne, v úterý 8.2. od 17 hodin v sále kina, kde vystoupí imitátor Václav Faltus.
((24.1.)

  V pondělí 24.1. zasedlo řádně Zastupitelstvo města Chotěboře a přijalo řadu usnesení, která si můžete všechna přečíst zde. My pro vás vyjímáme: Zastupitelstvo schvaluje rozpočet města Chotěboře pro rok 2005 v předloženém znění. Neschvaluje prodej pozemků číslo parcelní 1898/8, 1898/9, 1898/10 a části 1901/2 o celkové výměře 600 m2 v k.ú. Chotěboř za účelem zřízení dětského hřiště. Neschvaluje poskytnutí finančního příspěvku ve výši Kč 149 500,--, příp. jeho části, za zhotovení 6 ks pilot nutných pro statické zajištění rodinného domku na pozemku, který žadatel koupil od města jako stavební parcelu. Schvaluje podmínky prodeje městských bytů dosavadním nájemcům v domě čp. 800 v ulici Houbova v Chotěboři v předloženém znění. Schvaluje nabytí nepotřebného vojenského majetku do vlastnictví města Chotěboř darovací smlouvou podle zák. č. 174/2003 Sb. K tomu ukládá starostovi podat žádost Ministerstvu obrany o převod. Zastupitelstvo vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjčky z Fondu rozvoje bydlení s termínem uzávěrky přijímání žádostí 25. února 2005. Schvaluje vybudování městského kamerového dohlížecího systému v roce 2005. Schvaluje rekonstrukci školní jídelny s využitím státní dotace a se spoluúčastí města v roce 2005. Schvaluje rekonstrukci kina s využitím státní dotace ve výši 3,5 mil. Kč v roce 2005. Ukládá ucházet se o získání dotace  na vybudování kompostárny. Ukládá vybudovat první etapu ZTV pro výstavbu rodinných domků v lokalitě za jatkami, a to i v případě, že nebudou vypsány státní dotace na bytovou výstavbu. Ukládá neprodleně zahájit všechny práce na přípravě průmyslové zóny dle podaného projektu, pokud bude oficiálně oznámeno, že tento projekt byl vybrán pro financování z fondu Phare 2003. Souhlasí s podáním žádosti o odstranění staveb objektu č.p. 518 (areál městských jatek) ul. Západní. Zastupitelstvo schvaluje poskytnutí neinvestiční dotace občanskému sdružení Fokus Vysočina ze skupiny 4 na projekt Psychosociální poradna LOGOS – Kč 60.000,-- a na projekt Centrum denních služeb Chotěboř ve výši Kč 420.000,--.
(25.1.)

První Dvojčata  Lyžujeme od úterka 15:00 

Šotek v redakci NH

  První letošní dvojčata se narodila ve středu 19.1., hočičky Lucie a Natálie Stehlíkovy. Po Barborce Schejbalové, která byla první letošní narozenec, a Filipu Markovi (= první kluk roku!) a Simoně Pecharové, narozeným po dvojčatech, tak máme celkem pět dětiček roku 2005.
(24.1.)

  Lyžařský areál Sv. Anna - 24. 1. 2005, 23:00, sníh: 21 cm, z toho 9 cm nového, prachový, přírodní, technický sníh: 20 cm, počasí: zataženo, mlha, slabé sněžení, - 6 st. C, lyžařské podmínky: lyžařský vlek v provozu, sjezdovka otevřena a upravena; běžecké stopy upravené. Aktuální foto je na http://snih.chotebor.info. Tentokrát už to vyjde... Letošní sezónu zahajujeme pozdě, ale přece. Pro veřejnost je areál otevřen od úterý 25. 1., 15:00. Pevně věříme, že zbývající nutná vrstva sněhu ještě spadne, popř. že nás nezklame technika a podaří se nám ještě dost sněhu vyrobit. Richard Macků.
 (25.1.)

  Úplně stejnou zprávu jako včera, Zastupitelé se budou přít o chodníky a silnice, uveřejnily i dnes opět Noviny Havlíčkobrodska, ačkoli se Zastupitelé přeli už včera (usnesení z jednání našeho Zastupitelstva přineseme) a ačkoli obsahovala nepřesné tvrzení, na což zde níže upozornil náš místostarosta. Protože si nemyslím, že by šlo o zvláštní vyjádření vztahu k Chotěboři, patrně řádí v tamní redakci zlomyslný šotek... Doporučujeme pastičku s lákadlem, což se nám osvědčilo.
(25.1.)

Počitadla nám nejdou ZIMA SNAD KONEČNĚ PŘICHÁZÍ 

Dnes se budou zastupitelé přít ?

  Přestala nám fungovat naše počitadla čtenářských přístupů. Správce serverů, na kterých hostují naše domény, nám oznámil, že "domény byly premisteny na novy, vykonnejsi server s modernim operacnim systemem Windows 2003. Presun probehl bez komplikaci a vsechna nastaveni zustavaji v platnosti. Z Vasi strany neni potreba provadet zadnou cinnost."
Nu, není to tak docela pravda, takže jsme je na to upozornili. Počitadla od jiných subjektů (Top-List) fungují.

(24.1.)

  Poté, co se Chotěboři vyhnulo sněžení v závěru minulého pracovního týdne, napadlo přes víkend několik centimetrů prachového sněhu. V současné době probíhá intenzivní zasněžování technickým sněhem tak, abychom o víkendu mohli naplno jezdit.. Těšíme se na lyžaře. Sníh: 20 cm, z toho 8 cm nového, prachový, přírodní. Technický sníh: do 20 cm. Počasí: oblačno, sněhová přeháňka, - 3,5 st. C. Lyžařské podmínky: lyžařský vlek bude v provozu pravděpodobně od čtvrtka, běžecké stopy částečně upravené. Vybavení areálu: délka strojově upravované sjezdovky s technickým zasněžováním a umělým osvětlením 300 metrů, délka dalších tratí 500 metrů, krátké čekací doby, parkoviště dosažitelné na lyžích, příjemné domácí prostředí, prostory pro občerstvení i zahřátí, výhled na panorama Železných hor.  (24.1.)

kontakt: 608 820 527
lyžařský vlek provozuje TJ CHS Chotěboř, oddíl lyžování

  Dnešní Noviny Havlíčkobrodska píší v článku Zastupitelé se budou přít o chodníky a silnice, že "Dnešní jednání zastupitelstva o investicích z prozatimního rozpočtového provizoria bude řešit sporné otázky. Jak podotkl místostarosta Linhart, nezdá se všem členům zastupitelstva chystaná rekonstrukce Havlíčkovy ulice, kudy vede hlavní trasa na Havlíčkův Brod, zase tak důležitá. Přitom silnice je už léta ve špatném stavu, mnohde chybí obrubníky i chodníky. Druhým sporným bodem bude podle Milana Linharta částka sedm milionů korun, kterou chce město letos vyčlenit na rekonstrukce komunikací a chodníků v Chotěboři."
K tomu nám sdělil v článku jmenovaný místostarosta Milan Linhart: "Rekonstrukce ulice Havlíčkova je zahrnuta v těch 7 milionech na komunikace. Nejsou to tedy dva sporné body, nýbrž jeden."
(24.1.)

Zdejší podnikatel mezi Odvážnými Příjede Petr Pithart 

Další blog chotěbořský: Musílek

  Pusťte si televizi ve čtvrtek ve 21.55 hodin - kanál Prima.
Chotěboř a její občané jsou v televizním vysílání k vidění jen zřídka. Během
nejbližšího čtvrtečního večera se tenhle stav zlepší. Premiéra dalšího pokračování cyklu "12 odvážných" nám přiblíží jednoho z našich spoluobčanů -
někoho, kdo měl odvahu jít za svým snem. Dívejte se... Pavel Fiala
Harryho pozn.: Bude to Jindřich Šíp.

(24.1.)

  Místopředseda Senátu Petr Pithart navštíví v pondělí 24.1. naše město. Dopoledne si prohlédne Speciální školy v Chotěboři. Odpoledne bude besedovat se studenty Vyšší odborné školy a Obchodní akademie, kde mu studenti představí projekt Zmizelí chotěbořští sousedé. Ten se týká především Židů zavražděných nacisty, ale i těch, kterým se podařilo přežít. Studenti budou prezentovat před místopředsedou svou roční práci pod vedením učitele Petra Adama, jejímž výsledkem bude páteční vernisáž výstavy. Ve čtvrtek, v Den holocaustu a v den 60. výročí osvobození Osvětimi, pojedou studenti projekt představit do sídla senátu..
(23.1.)

  Poté, co jsem si zřídil vlastní Harryho psí blog, si pilně čtu další blogy chotěbořské (a dobře se přitom bavím) a hlídám, kdy se objeví blog nový. Takže mi neušel čerstvý, dnes založený blog zdejšího básníka, literáta a organizátora kulturních akcí Petra Musílka na této adrese. Krom blogu tam najdete i Návštěvní kniku, Petrovu tvorbu, aktuality a fotogalerii. Těšíme se na Petrovy postřehy a informace a s mým pánem doufáme, že kulturní weby chotěbořského internetu přispějí k oživení tolik kritizované úrovně zdejší kultury.
(22.1.)

Blog Harryho pána: Zapomnětlivost ! (č. 2) Harry je v NP 

Vašek Pravda nám poví o JAR

  Stálo by za úvahu, zda založit speciální blog o Zapomnětlivosti s velkým Z. Dnes nám do něj přispívá nejmenovaný muž z Chomutovska. Ocitl se řízením osudu ve Žďáře n.S. bez peněz a usoudil, že by mu mohla pomoci přítelkyně. Jak ji však bez peněz zatelefonovat? Usoudil, že by se mohl obrátit na tamní Policii a požádat je o laskavost, zda by mu ji nezavolali jejich telefonem. Zapomněl však, že je celostátně hledanou osobou, což pro místní strážce zákona nebylo problémem to zjistit. Takže se ocitl bez peněz v cele předběžného zadržení a dumá nad svou zapomnětlivostí...
(20.1.)

  V pátečním vydání Neviditelného psa Ondřeje Neffa je v rubrice Zvířetník uveden článek PSI: O rohlících aneb jak cvičit psího pána, převzatý z mého Blogu. Omylem je tam jako autor uveden můj pán, ovšem můj blog píšu já, bobtail Harry.
(21.1.)

  V pátek 28.1. v 19.00 v hlavním sále ZUŠ na náměstí bude další z řady večerů sdružení Literární Vysočina. Tentokrát bude tématem  povídání Vaška Pravdy o  Jihoafrické republice, s projekcí velké sady fotografií. Tématy těchto večerů jsou například přednášky o astronomii a kosmonautice Dr. Pavla Kotena z Astronomického ústavu v Ondřejově, literární a historické přednášky Dr. Františky Vrbenské z Národní knihovny aj., autorská čtení Petra Musílka a dalších spisovatelů, hudební vystoupení písničkářů apod. Je to jedna z kulturních akcí v Chotěboři, o kterých se moc neví a přitom je to jedna z těch akcí, kde je vstupné dobrovolné, takže je dostupná všem.  (22.1.)

Zmizení a zviditelnění se nekonalo Sportovci roku 2004 

V Ledči jásají

  Dnešní Noviny Havlíčkobrodska uvádějí v tomto článku nazvaném Záhadný mstitel dosud rošťáky nepotrestal: "Také varovné oznámení z inernetových stránek najednou zmizelo. Jak vidno, zviditelnit se a chtít veřejnost zaujmout, se dá různým způsobem". Autorka má na mysli oznámení nejmenovaného autora v našem listě, které ale odtud nezmizelo, ale autor jej sám stáhnul, když se ukázalo, že nevěděl o zrušení "protipetardové vyhlášky" města. O stažení jsem zde čtenáře informoval a na místě, kde oznámení původně bylo, jsem uvedl autorův důvod, což asi redaktorka přehlédla... Nechci se autora (vtipně autorkou zvaného Zorro mstitel) zastávat, ale nemohu souhlasit, že se chtěl zviditelnit, protože zůstal v anonymitě, kterou mu naše redakce zaručila (i jmenovaný deník neoznamuje jména těch, co si to nepřejí). Anonymita rozhodně není zviditelnění... A ještě vzkaz: Jak nám autor sdělil, vyhláška města už neplatí, takže jen tupec by žádal potrestání na jejím základě, je tedy zbytečné vířit vodu, že mstitel dosud nikoho nepotrestal...
(20.1.)

  Vyhlášení  Sportovců Chotěboře roku 2004 bude v neděli 6. února od 14.hodin ve sportovní hale TJ CHS. Lze se to dočíst na webu města v sekci Kultura - sport. Nominaci klubů a oddílů na titul Sportovec roku jsme přinesli již dříve zde.
(20.1.)

  Hokejisté a bruslaři v Ledči n.S. jásají. Tak se jmenuje článek v dnešním listě HB in. Proč o tom tady píšu? Protože to má spojitost s Chotěboří. Jásají tam totiž i nad umem chotěbořských lidí, protože mantinely jim tam dodala chotěbořská firma Nowel CZ a ty mantinely jsou na fotkách v citovaném článku pěkně vidět. Článek i s fotkami shlédnete zde.
(20.1.)

Blog Harryho pána: Ta zapomnětlivost ! U MP bude žena 

Broďáci zachraňují na Srí Lnce

  Už jsem tu kdysi psal o mém bývalém žákovi, který se chtěl pomstít učitelce, vykradl jí králíkárnu a zapomněl v ní občanku, takže si policie pro něj rovnou došla. Něco podobného, jak čtu, se nyní stalo v Třebíči. Doba však pokročila k moderním technologiím: Tamní muž, který před časem souhlasil s umístěním kamery na svém domě, byl nyní stejnou kamerou zaznamenán, jak láme na sledovaném parkovišti zrcátka u aut svým sousedům. Tomu říkám zapomnětlivost!
(19.1.)

  Od jara rozšíří řady strážníků Městské policie Chotěboř při práci ve služebně i v terénu dokonce i žena. Píší o tom dnešní Noviny Havlíčkobrodska, článek si přečtěte zde.
(19.1.)

  Před týdnem odletěli na Srí Lanku ve skupině záchranářů i dva záchranáři z Havlíčkova Brodu, Kristýna Straková a Martin Titz. Zprávu o tom přinesl list HB in zde. Druhý jmenovaný se již ze Srí Lanky ozval a poslal článek i foto, které v témže listu najdete zde, 2. díl je zde.
(19.1.)

Našla se fretka 

Skauti: Zima jak ji neznáte

  Zatoulané zvířátko našla ve svém zahradním domku jedna hodná paní, která nás požádala o zveřejnění. Je to pěkná fretka, která zřejmě někomu utekla. Je na ní vidět, že je ochočená. 
 Již hodinu po zveřejnění se nám ozvala majitelka fretky, které jsme předali kontakt. Jako pes jsem rád, že jsem mohl pomoci, ale nevím nevím, co by dělaly mé pudy, kdyby se ta fretka dostala k nám na zahradu...
(19.1.)

  Chotěbořská skautská střediska ve spolupráci s občanským sdružením Benediktus pořádají v pátek 4. února od 14 h v prostoru lyžařského areálu u Svaté Anny v Chotěboři 1. ročník "Zimních závodů v neskautských disciplínách". Na svahu se bude nejen rychle lyžovat a sáňkovat, ale vyhodnocovat se bude i styl jízdy a v disciplíně "sjezd na čemkoliv" i originalita dopravního prostředku. Očekává se účast lyžníků i dalších jezdců a publika v masopustních maskách, i bez ní se však může přijít vydovádět každý a hlavně za každého počasí - připraveny jsou totiž i hry pro případ, že zima ani do té doby nepřijde. Po 16. h se účastníci i přihlížející přesunou do nedalekého hotelu U zámku, aby pokračovali v Masopustní veselici. V sále hotelu proběhne samozřejmě i vyhodnocení závodu a vyhlášení nejhezčí masky i další doprovodný program. Akce se koná v rámci celorepublikového projektu Junáka - svazu skautů a skautek ČR z názvem "Zima, jak ji neznáte" - chotěbořští skauti ji pak zařadili i do celoročního porgramu, který připomíná jubilejní 85. rok skautingu v Chotěboři. Oba organizátoři patří mezi neziskové organizace a touto i další akcí se zapojují i do dalšího celostátního projektu "30 dní pro neziskový sektor".
 
(18.1.)

Pozvánka na koncert Barborka je první 

U nás nejdráž...

  Kruh přátel hudby při Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři zve srdečně příznivce krásných tónů na 5. abonentní koncert koncertní sezóny 2004/2005, na kterém se představí český klarinetový virtuóz Vít Spilka. Profesor Spilka je nejenom výborný klarinetista, ale mistrným způsobem dokáže rozeznít i basklarinet, o čemž se budeme moci přesvědčit ve čtvrtek 20.ledna 2005 v koncertním sále chotěbořské základní umělecké školy. Koncertními partnery Víta Spilky budou klavíristka profesorka Jana Goliášová a violista Mgr.Karel Plocek. Začátek koncertu je v 19,30 hodin.
Milan Moc  (17.1.)

  Na první chotěbořské miminko letošního roku jsme si museli počkat až do pátku 14.1., kdy se v brodské porodnici narodila Barbora Schejbalová. Rodičům gratulujeme a Barborce přejeme v životě samé štěstí!
(17.1.)

  Noviny Havlíčkobrodska dnes píší: "Ceny Naturalu 95 a nafty se v regionu nyní drží mírně nad hranicí 25 korun za litr. Pouze některé čerpací stanice se dostaly s cenou pod tuto finanční hranici. Kdo by chtěl natankovat nejlevnější benzín nebo naftu, musel by zřejmě až do Ledče n. S., kde by zaplatil za litr Naturalu 95 i nafty shodně po 24,30 Kč. Naopak ceny v ostatních menších městech se svojí výší přibližují těm v Havlíčkově Brodě. Například v Chotěboři motoristé platí za litr nafty i Naturalu 25,90 Kč, což je nejvyšší cena zjištěná při včerejším redakčním průzkumu." Celý článek si přečtěte zde.  (17.1.)

Vyjde dotace na průmyslovou zónu? Havlíčkova má naději 

Auto na střeše

  "Ucházeli jsme se o dotace z fondu Phare určené na oblast průmyslu, kde žádostí překvapivě nebylo mnoho, proto doufáme, že se nám podaří peníze získat," sdělil nám místostarosta Milan Linhart. Dotace by otevřela podnikatelům průmyslovou zónu za Chotěboří ve směru na Sobíňov. Má rozlohu 10 hektarů, z toho aspoň polovinu by chtělo město co nejdříve pokrýt inženýrskými sítěmi, a tak zde zajistit rozvody pitné vody, elektřiny, zemního plynu a nabídnout zónu možným investorům. Náklady na přípravu průmyslové zóny činí 8 milionů korun, z toho 6 milionů by město mohlo získat. Většinu zóny ale pokrývá les o rozloze 9 hektarů, který bude muset město nechat celý na svoje náklady vykácet. Nelze očekávat, že z prodeje dřeva bude mít radnice nějaký velký zisk, ale od pokácení lesa ustoupit nelze. Obavy ekologů, dodal Milan Linhart, jsou zbytečné. Průmyslová zóna vede mimo jezírka a drobná vodní fauna v nich žijící zůstane zachována.
(15.1.)

  Jak nám sdělil místostarosta Milan Linhart, letos poprvé zařadil krajský úřad do rozpočtu 15 milionů korun určených na rekonstrukci zdejší ulice Havlíčkova od křižovatky u restaurace Čertův stolek až k čerpací stanici. O rekonstrukci radnice dlouho usilovala. Ulice je totiž jednou z hlavních vstupních bran do města, ale dodnes v některých úsecích chybějí chodníky a místy u silnice rostou kopřivy. Obnovy Havlíčkovy ulice chce využít i Český Telekom a společnost Vodovody a kanalizace, která zde vymění letitou kanalizaci a vodovodní řad. Problémem ale je, podotýká místostarosta, že na rekonstrukci by se měla podílet několika miliony i chotěbořská radnice.
(15.1.)

  V pátek dopoledne mohli pozorovat řidiči jedoucí po silnici do nebo z Havlíčkova Brodu následek neopatrné jízdy řidičky felicie na kluzké vozovce: v údolí pod železničním přejezdem pod Lapíkovem se válelo převrácené osobní auto a policie to tam dokumentovala. V autě jelo pět cestujících směrem na Chotěboř, všichni byli lehce zraněni, charakter zranění si u dvou z nich vyžádal hospitalizaci v nemocnici.
(15.1.)

Klub psychotroniky a UFO Sdělení Harryho pána: Harry je blogger 

Půle měsíce

  Dne 4.2.2005 se uskuteční první schůzka nově ustaveného Klubu psychotroniky a UFO v Chotěboři od 17.30 h v Biocentru Elefant paní Ireny Rudolfové v Chotěboři (pod náměstím). Byli bychom rádi, kdyby se sešel větší počet zájemců o tajemno a záhady, které nás obklopují takřka na každém kroku. Hodně lidí už o tom slyšelo, ale většinou mají obavu z posměchu svého okolí, které je často považuje za blázny a snílky. Tento klub nabízí těmto lidem útočiště, kde by se se svými problémy a zážitky mohli svěřit bez obav z posměchu okolí. Schůzky našeho klubu bychom chtěli pořádat pravidelně 1x za měsíc, střídavě tady u nás v Chotěboři a v místech odkud pocházejí členové klubu. Za Klub psychotroniky a UFO Chotěboř Milan Knob.
(15.1.)

  Již delší dobu si Harry přál mít svůj vlastní psí blog (podezírám ho, že taky kvůli tomu, aby byl první... ;o)) Takže jsem mu to přání splnil a jeho psí blog najdete na snadno pamatovatelné adrese harryho.blogspot.com. Do jeho blogu nebudu nijak zasahovat a nechám ho, ať si tam píše co chce. Ušetří se tím místo v těchto jeho Novinkách a bude tam psát (jak jest zvykem správného bloggera) o sobě, o svém životě a o věcech, které zrovna do Novinek nepatří. Odkaz na jeho blog je trvale umístěn výše, abyste se tam snadno dostávali. Přeji mu hodně čtenářů a ještě více dobrých nápadů. Pokud se to osvědčí, možná si takový extra blog pro komentáře nemající nic společného s Chotěboří založím také... ;-))
(15.1.)

  Je právě půlka měsíce ledna, takže jak je obvyklé v posledních měsících, začínáme novou stránku Harryho Posledních Novinek. Novinky z posledních 3  dnů tu zůstaly, ale pro ty starší lednové musíte na stránku ledna I, na níž je odkaz také zcela dole.
(15.1.)

Poděkování Svazek obcí vybírá dodavatele dokumentace 

Ždírci přebývá

  "Děkujeme našemu zaměstnavateli za to, kolik nám platí. Zachránil nám tím život, neboť bychom jinak byli na dovolené na Sri Lance." 
To nám poslali zaměstnanci jisté zdejší nejmenované firmy.
Tomu říkám relativita. Uznejte, že má jistý půvab...

(14.1.)

  Komise Svazku obcí Podoubraví vybrala z pěti uchazečů firmy Autocont a Siemens, aby se podílely na zpracování dokumentace pro plánovanou metropolitní komunikační síť s tím, že Autocont zpracuje dokumentaci a Siemens provede odborný posudek dokumentace, Řekl to pro dnešní vydání Novin Havlíčkobrodska předseda SVOP Miloš Uchytil. Síť by měla v budoucnu propojit obce ve svazku, a umožnit úřadům i jednotlivcům mj. rychlý a kvalitní přístup k internetovým informacím. Plánem celé akce ale na poslední chvíli zamíchala nabídka Českého Telecomu. Jak, to si přečtěte v celém článku zde.
(14.1.)

  Jak uvedl pro dnešní vydání regionálního listu HB in místostarosta Ždírce n.D. Jiří Pavlíček, příjmy města v roce 2004 činily celkem 52 917 449,00 Kč, výdaje města činily celkem 51 046 276,00 Kč.
(14.1.)

Oficiálně potvrzeno: Dotace na areál nevyšla Huygens přistane v pátek na Titanu 

Bál hasičů

  V polovině ledna jsme obdrželi z ministerstva pro místní rozvoj smutnou zprávu, že náš projekt nebyl doporučen pro získání dotace ze strukturálních fondů EU. Sice jsme splnili všechny náležitosti, ty však spolu s námi splnilo i dalších 43 projektů z celkově podaných 67. Vybráno bylo deset projektů, z toho ale pouze pět obecních, většinou se jedná o lázeňská města. Je to velká škoda, protože za projektem se skrývá rok a půl usilovné práce. Jsou dvě možnosti jak dále postupovat. Jednou z nich je odložení nové žádosti o dotaci na příští plánovací období EU pro roky 2007 - 2013. Druhou je stavět postupně, z vlastních zdrojů a s využitím jiných dotací, pokud by se je podařilo získat. V letošním roce se ale určitě stavět nezačne, protože v rozpočtu na rok 2005 žádné prostředky na sportovní areál naplánované nejsou. Vše mělo být kryto krátkodobým překlenovacím úvěrem s následnou dotací.
M.L. 
(13.1.)

  Kolem krásné planety Saturnu obíhá sonda Cassini, o níž se v prosinci oddělil evropský modul Huygens. Ten se má v pátek 14.1. ve 13:34 +/- 15 min. našeho času pokusit přistát na Saturnově největším měsíci Titan. Podrobnosti najdete na webu sondy Huygens, časový plán (v našem zimním čase) najdete zde. První data odešle  na Zemi v 16:14. Signál ze sondy však z té dálky od Saturnu poputuje 67 minut, takže ve 20:45 začne tisková konference v NASA TV, v jejímž průběhu bude představeno prvních 18 snímků. (NASA TV bude vysílat zprávy o sondě už od 11 h našeho času).
(13.1.)

 SDH Vepříkov vás zve na tradiční Hasičský bál v sobotu 22.ledna od 20 h v sále KD Vepříkov. Hrají Staropražští heligonkáři. Součástí plesu bude předpůlnoční vystoupení divadla SCHOD. Vstupné 70 Kč, bohatá tombola.
(13.1.)

Telefon s foťákem Docházka  

Oznámení Rybářství Vysočiny


Dostali jsme nabídku jisté nejmenované firmy, že nám zakoupí pro naši redakci telefon s foťákem. 
Protože můj pán už ho od léta má, s díky jsme nabídku odmítli...
(13.1.)

zastupitelů

  Pro velký zájem rybářské veřejnosti jsme se rozhodli v letošním roce opět prodávat povolenky pro sportovní rybolov na Eckhardtově rybníku v Chotěboři. Povolenky lze zakoupit osobně v sídle firmy (ul. Hromádky z Jistebnice 439,Chotěboř) u Ing. Nikla po telefonické dohodě (602 293 694), nebo v Havlíčkově Brodě v restauraci „Na rybářské baště“ u p.Nikla st. (602 642 844). Rybník bude v průběhu jara opět dosazen kvalitní rybí obsádkou v dostatečném množství všech obvyklých druhů ryb a samozřejmě počítáme i s průběžným dosazováním.
Pro rok 2005 jsme zvolili 4 druhy povolenek. První typ je shodný se způsobem lovu, který byl dosud. Druhý typ je určen pro náročnější rybáře. Další 2 typy jsou týdenní. Úplná pravidla budou samozřejmě vyznačena na zadní straně povolenky a můžete se s nimi seznámit i na internetových stránkách naší firmy rybářství.vysočiny.cz, kde najdete další podrobnosti o povolenkách.
(12.1.)

  Zajímá vás, jak docházeli na zasedání v roce 2004 členové Zastupitelstva a členové Rady města? Informace o jejich docházce najdete v naší rubrice Radniční okénko.
(12.1.)
Noviny z první půle ledna 2005 jsou zde
Další novinky, z prosince 2004, jsou zde


Harryho Redakční Systém HARES
© 2004 JP Data Systems Chotěboř

Minulé Novinky |Předminulé Novinky | Harryho Archív (včetně starších Novinek)

Minulé Harryho Novinky 78 četlo: 13 295