/ číslo 75 (září 2004)    
   počet čtenářů za tento měsíc: 

Harryho 
Poslední 
Novinky

 Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí    
 Stálá rubrika listu
Chotěbořský Courier Harry    

 

  Hlavní strana 

Chotěboř  

  Radniční okénko | Harryho Archív | OdkazyJídelní lístkySport | CHnet | Inzerce

   Město Chotěboř | Chotěbořské weby | Chotěboř.info | Kultura | Kino | Chotěbořské Echo | Velký Voči | Mapa ulic

 

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí, 
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Harryho Aktuální odkazy
Snímky roverů Spirit a Opportunity z Marsu, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D: http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/images.html
Olympijské hry 2004:
Athens 2004 | Official website of the Olympic Movement
| OLYMPIC GAMES 2004 | oh.idnes.cz | olympic.cz
Světový pohár v hokeji:
Světový pohár | World Cup of Hockey 2004 | Svět. pohár na idnes.cz | Svět. pohár na sport.czMinulé Novinky

Předminulé Novinky
*

Harryho Archív (včetně starších Novinek)
NAVRCHOLU.cz
tapeta: Železné hory (bmp 3.5 MB)Harryho příspěvek do projektu YOUR SKY Jakuba Danielkyhokej.harry.cz


Ing. Hana Drahošová,
certifikovaná účetní, člen Komory účetních,
n a b í z í
vedení podvoj. účetnictví (i nevýdělečné org.), vedení daňové evidence, kompletní vedení mzdové agendy, zastupování na úřadech, kompletní zpracování daňových přiznání, účetní a daňové poradenství
Několikaleté zkušenosti v oblasti účetnictví a daní. Pojištění odpovědnosti za škody je samozřejmostí.

Kontakt:
tel: 777 723 157, e-mail: drahosovahana@tiscali.cz

*

Hostinský protestuje

 Ještě foto z Motopárty 2004

  K mnoha hostinským, kteří veřejně kritizují zařazení jídel do 19% DPH se přidal i provozovatel hostince Na Poště v Nové Vsi u Chotěboře, Roman Stehlík z Chotěboře. Podle jeho názoru za současnou neutěšenou situaci hospodských v takových obcích, jako je například Nová Ves, může nepřiměřené zvýšení daní z přidané hodnoty DPH. "Tato úprava nutí hospodské samozřejmě zvednout ceny, aby vyrovnali vyšší náklady za suroviny od dodavatelů. Na vesnici není zvykem, aby hosté chodili do hospody na jídlo, pokud jim má kdo uvařit. Klientelou hostince, jako je tento, jsou především projíždějící řidiči a šoféři náklaďáků. Jenže zvýšení DPH se dotklo každé domácnosti, nejen hospodských. Lidé nemají peníze, musejí šetřit. Proto šoféři, kteří se kdysi rádi zastavili v hospodě na oběd, si dneska často vozí v autě raději pořádnou svačinu z domova, než by utráceli za jídlo v hospodě. tam si dají tak kávu nebo čaj," vysvětluje Stehlík. Celý článek si přečtěte v dnešních Novinách Havlíčkobrodska zde
(30.9.)

 
Pěkné fotografie ze srpnové Motopárty nám ještě včera poslal Jan Zazvonil,
jednu z nich s pěkným naleštěným Tudorem přinášíme. Máme ještě další
od jiných autorů, takže z nich uděláme zvláštní článek.

Naše tapeta na plochu

 Už nemáme probléby s netem Začíná stolní tenisN

  Výše vlevo je odkaz na naši tapetu Železných hor. Je to dárek mého pána všem, kdo mají také jako on rádi pohled na Železné hory ze silnice za chotěbořským zámkem. Foto je kvůli kvalitě ve formátu bmp (náš 5,5 roku starý digitál umožňuje jen 1280 x 960) a má 3,5 MB, takže pozor při stahování. Můj pán jej pořídil letos 17.9., kdy bylo mimořádně jasné počasí, které dovolí fotit krajinu. Říká mi tu, že takový den je třikrát za rok. Pokud někdo z čtenářů neumí z fotky udělat tapetu na ploše, ať napíše :o)).
(29.9.)

 

  Naše problémy s internetem, zvláště s odchozími daty, rázem jako mávnutím kouzelného proutku zmizely a všechno běhá jak hodinky. Proutek držel v rukou sám majitel firmy poskytující nám připojení a jeho technik. Takže mnohé díky, Aleši a Mirku, i jménem našich čtenářů. Po mnoha měsících si opět můžeme dovolit zasílat tyto novinky pod přímým jménem hotnews.htm, místo toho, abychom je posílali jako hotnews2 a v případě úspěšného transferu je pak přejmenovávali zpátky na hotnews. Také už nemusíme koukat, aby odesílané soubory byly co nejkratší. Takže dík...
(30.9.)

 

  Pro příznice bílého míčku a zelených stolů máme dobrou zprávu - rozbíhá se nová sezóna našich pingpongářů, tuto sobotu začíná tým A bojovat v divizi kraje Vysočina i tým B v krajském přeboru II.třídy. Detailnější informace (rozpis, získané body atd.) získáte v Informačním systému pro stolní tenis. Velice rádi uvítáme fanoušky, kteří nás přijdou podpořit, Áčko začíná jedním zápasem tuto sobotu a pak hraje doma dva dvojzápasy 30.10. i 13.11. Nejen za tým A vás zve Ondřej Pravda (který bude zase podávat zprávy o bojích Áčka na zdejší rubrice Ping-pong).
(29.9.)

Dopravně bezpečnostní akce tentokrát na chodce

 Chodci choďte správně !


Foto k článku vpravo: Městská policie 

  Od začátku září se chotěbořští strážníci soustavně zaměřují na neukázněné chodce, kteří často ohrožují plynulost a bezpečnost na komunikacích. Tito účastníci silničního provozu nerespektují vodorovné dopravní značení - klasický přechod pro chodce a přecházejí vozovky na nevhodných, místy až komplikovaných místech. Na tuto akci jsme se chystali již delší čas a začali jsme se začátkem školního roku. Můžeme říci, že tato činnost má velký ohlas. S povděkem se na  nás obracejí řidiči, kteří oceňují fakt, že se městská policie nezaměřuje pouze na ně, ale i na chodce. Jako lokality, kde často do vozovky nevhodně vstupují chodci byly vybrány ulice Krále Jana u tzv. Rybárny a křižovatka ulic Krále Jana – Fominova u městské knihovny. Za tři týdny chotěbořští strážníci již vyřešili na 57 těchto přestupků, znamená to tedy, že v průměru za den spáchali neukáznění chodci přibližně 3 přestupky a to zde strážníci dohlížejí jen několik desítek minut. Je nutno sdělit, že v této činnosti neustaneme a toto jednání budeme sankcionovat.
(29.9.)

28.9.2004

 Svatováclavské slavnosti v chotěbořském zámku

  Autorem fotografie vpravo je Pavel Voňka, Studio PIXEL. Je na ní místostarosta Milan Linhart (zcela vlevo), tentokrát v roli konšela při oficiálním přivítání Svatého Václava (páter František Mráz, vpravo) na úterních Svatováclavských slavnostech v zámku v Chotěboři. Zástupci lidu předávají chléb a sůl. Další fotografie přineseme patrně už zítra v naší rubrice Radniční okénko.
(29.9.)

  

Drby z vrby: Rony slavil padesátku

 Den koní 2004


V půli září se dožil padesátky Vlasta Ronovský alias Rony. V sobotu mu do klubovny Hokejového klubu přišlo popřát vše nejlepší do další padesátky na třicet gratulantů. Na snímku Petra Veselého mu právě odpískává padesátku Fanďas Musil v dresu hokejového rozhodčího. Na naší stránce hokej.harry.cz jsou větší fotky.

 

  Už 14.Chovatelský den Spolku chovatelů koní Havlíčkův Brod se uskuteční ve Vilémově v neděli 3.10.2004. Dopoledne (od 9 do 11.30) je předvádění koní, v poledne průvod koní městem (v čele by mělo jet spřežení hřebců ze Slatiňan), odpoledne bude parkur spřežení a jízda zručnosti s 5-ti metrovou kládou. Na loňský ročník se dostavilo 85 koní se svými majiteli.
Pokud má někdo i letos zájem přijet s koníky,ozvěte se co nejdříve p.Prchalové na tel.603 572 399. Vstupné pro dospělé 30Kč, děti a postižení zdarma. Na místě se zároveň koná Svatováclavská pouť a přijedou i prodejci vybavení pro koně. Všichni jste zváni.
(27.9.)

Pyšný děda, pyšný táta

 Věra šla studovat do Norska Nové Chotěbořské Echo

  Málem bych sem nedal nejnovější drb z vrb: Čerstvým dědou se stal v pátek legendární muzikant (nyní Faraon) Láďa Mrkvička, neb jeho syn Lukáš zvaný Kasha (nyní SnakeBite) se stal téhož dne pyšným otcem syna Lukáška. Čerstvý děda byl toho dne Na Růžku mnohokrát přijat mezi dědy chotěbořské! Mamince malého Lukáše a celé rodině gratulujeme, Lukáši II. pak přejeme ať roste do zdraví a krásy a ať je z něj takový muzikant, jako jeho táta, děd a praděd...
(26.9.)

 

  Nové Chotěbořské Echo č. 7 (na internetu bude za dva týdny) přináší zprávu "Chotěbořská studentka míří do Norska" od Jakuba Hájka. Píše o Věře Šídlové, která z gymnázia zamířila na United World College v Norsku. Bude tam dva roky. Co od studia čeká, vypráví hned pod tím v rozhovoru "Můj matikář bude Kambodžan", v němž otázky kladl Adam Ander. Pokud vás zajímá, jak se tam Věrce vede, tak její blog "Věrčiny stránky" najdete zde.
(26.9.)

 

  Po tříměsíční prázdninové přestávce vychází nové Echo. Spolu s obálkou má rekordních 50 stran! Článek Mozaika novinek z radnice najdete též v Radničním okénku. V čísle dále naleznete rozhovory s paní Janou Tomáškovou, paní Renátou Piklovou a se studentkou Věrou Šídlovou, fotografie z prázdninových akcí a také foto nejkrásnějších zahrádek, různá důležitá oznámení a upozornění Městského úřadu. V čísle je i bohatá nabídka připravovaných sportovních a kulturních akcí, kroužků pro děti, zájezdů, posvícenských trhů apod.
Ing. Milan Linhart, místostarosta Chotěboře
(24.9.)

Doupě pod jídelnou 

 Doupě pod schodištěm do školní jídelny

  Chotěbořští strážníci, ve spolupráci s pracovnicemi školní jídelny ve Smetanově ulici, objevili zřejmě „doupě“, kde se asi uchylují bezdomovci a mládež pochybných úmyslů. Svědčí o tom obrázky, které se naskytly v rámci kontroly tohoto místa, nalézajícím se pod hlavním schodištěm školní jídelny. Proto se na tento prostor Městská policie Chotěboř více zaměří a zvýší zde kontrolní činnost.
Mgr. Jiří Novotný, ředitel MP.
(25.9.)

 
Foto k článku vlevo. Foto: Městská policie Chotěboř.
Hokej v neděli není ! Hotel na prodej
  První přípravné utkání HC Chotěboř se mělo hrát v neděli 26.9. s mužstvem Starých Jesenčan. V pátek v poledne však Jesenčany oznámily, že nepřijedou kvůli marodce v mužstvu. Takže první hokej se bude konat až v úterý 28.9. Podrobnosti najdete na naší stránce hokej.harry.cz.
(24.9.)
 

  Máte-li zbytečných 600 tisícovek, můžete si koupit 8% podíl na Hotelu U zámku. Máte-li však zbytečných 6 melounů, kupte si většinový 64% podíl. Podrobnosti najdete na webu realitní kanceláře REPOS Chotěboř zde.
(24.9.)

O učitelce a dirigentce

 Jak jste na tom s osteoporózou? Hokej začíná

  Dnešní Noviny Havlíčkobrodska mají článek "Před stavařinou dala přednost muzice", v němž píší o známé učitelce zdejší Základní umělecké školy: O Věře Fialové se v Chotěboři říká, že dokáže z každého dítěte udělat muzikanta. "To není tak docela správně. Myslím si, že z každého dítěte dokážu udělat houslistu, pokud samo chce. Mám za to, že každý má sluch, a když chce a spolupracuje a není úplně chromý, může hrát. Třeba nebude virtuóz, ale bude si hrát pro potěšení," prozrazuje Věra Fialová. Celý článek si přečtěte zde.
(23.9.)

 

  Kdo se nestará o své kosti, zadělává si na problémy, které souvisí s nemocí nazvanou osteoporóza. Pokud má někdo pochybnosti o stavu svých kostí, nebo chce mít jistotu, že je v pořádku, může využít měření osteoporózy, které pořádá Biocentrum Elefant v Chotěboři (pod náměstím). Měření se uskuteční v pondělí 27.9. Z kapacitních důvodů je nutná rezervace na telefonním čísle 569 622 299 denně po 18 hodině.
(23.9.)

 

  Pět přípravných utkání sehrají muži HC Chotěboř na domácím ledě a dvě venku, a to od 26.9. do 17.10. Seznam všech přípravných utkání a také sestavu mužstva přináší naše stránka hokej.harry.cz. Rovněž tam najdete časy veřejného bruslení, které začne tuto sobotu a neděli. Na hokejové stránce jsou už uvedena jména trenérů a vedoucích všech mužstev HC Chotěboř pro sezónu 2004/05.
(23.9.)

Výběrové řízení na ředitele muzea Úspěch atleta

 Město Chotěboř vypisuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele Městského muzea Chotěboř.  Požadujeme: ukončené středoškolské vzdělání technického nebo humanitního směru, základní znalosti z muzeologie, základní znalosti řízení provozu městského kina, základní znalosti organizace kulturních akcí ve městě, základní znalosti práce s PC, občanskou bezúhonnost, praxi v řízení pracovních týmů, znalost principů, na nichž je založena příspěvková organizace, schopnost řízení náročných systémů, flexibilitu. Zájemce předloží : písemnou přihlášku doplněnou profesním životopisem, ověřenou kopii dokladu o dosaženém vzdělání,  výpis z evidence Rejstříku trestů (ne starší tří měsíců), negativní lustrační osvědčení, čestné prohlášení podle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb.,ve znění pozdějších předpisů, základní představu o poslání, cílech a řízení Městského muzea Chotěboř včetně provozu kina a zajišťování kulturních akcí ve městě s výhledem do budoucnosti a základní představou o financování organizace, zpracovanou písemnou formou v rozsahu max. čtyř stran formátu A 4. Přihlášky s přílohami očekáváme do 15. října 2004 do 12:00 hod. na adrese MěÚ Chotěboř, Trčků z Lípy 69, Chotěboř 583 01. Obálku označte: "Výběrové řízení muzeum". Zájemci o výběrové řízení se dostaví téhož dne tj. 15. října 2004 ve 12.00 hod. do kanceláře místostarosty města.
(22.9.)

 

  18.9.2004, Český Krumlov. Chotěbořský atlet, člen atletického oddílu TURBO Chotěboř, byl druhý na Mistrovství ČR! Výborného výsledku dosáhl chotěbořský atlet Luděk Ševčík na Mistrovství ČR v dlouhém duatlonu na 9/68/9 km. Jeho stříbrné vítězství bylo o to těžší, že se závodu zúčastnila celá špička a jeho trať nebyla vůbec lehká. Podrobnosti najdete na webu Turbo Chotěboř.
(22.9.)

Sběrný dvůr

 Slavnosti  Václava Přednáška o Islandu

  Bývalý objekt Uhelných skladů rekonstruovalo město Chotěboř za 3,5 milionu Kč pro nové sídlo s.r.o. Technická a lesní správa. Dalších 650 tisíc zde město dalo na vybudování sběrného dvora pro sběr a třídění nebezpečných odpadů. Občané města je tam budou moci vozit k likvidaci zdarma, firmy za poplatek. Uvádí to v dnešním týdeníku Cesta Vysočiny starosta Tomáš Škaryd.
(21.9.)

 

  Svatováclavské slavnosti v Chotěboři vypuknou v úterý 28.9. ve 14 h v zámeckém parku v Chotěboři, kdy zazní fanfáry a přijede kníže Václav s družinou na koních. Poté vystoupí skupina historického šermu Morgenstern. Také se představí místní divadelní soubor SCHOD s divadlem o svatém Václavu. Nejmenší děti jistě uvítají loutkové divadlo. Zazpívá  písničkář Pavel Lutner. V parku bude jarmark a v místním kostele mše svatá za účasti knížete s družinou. Hudební doprovod tam obstará skupina Pokus Chorus.
(21.9.)

 

  Městské muzeum Chotěboř pořádá ve čtvrtek 30.9. od 18:30 h ve výstavních sálech muzea v zámku přednášku Petra a Zdeňky Burianových "Island ostrov ohně a ledu". V těchto prostorách je otevřena i stejnojmenná výstava fotografií Zdeňky Burianové z Islandu. Rovněž tam můžete shlédnout výstavu obrazů chotěbořského rodáka Oldřicha Tomka.
(21.9.)

 Výběrové řízení na strážníka Městské policie

 

Pro fotografy !

 Starosta města Chotěboř tímto vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa strážníka Městské policie Chotěboř. Předpoklady pro zařazení uchazeče do výběrového řízení: - státní občanství ČR, - věk od 21 let, - tělesná a duševní způsobilost, - bezúhonnost a spolehlivost, - řidičský průkaz skupiny B, - ukončené středoškolské vzdělání (není podmínkou), - absolvování základní vojenské služby (není podmínkou). K přihlášce uchazeč připojí tyto doklady: - profesní životopis, - ověřenou kopii dokladu o dosaženém vzdělání, - výpis z rejstříku trestů, který nesmí být starší 3 měsíců, - čestné prohlášení o tom, že uchazeči nebyla v posledních 5 letech uložena sankce za přestupek nebo jiný správní delikt, které nesmí být starší 3 měsíců; pokud byla taková sankce uchazeči uložena uvede kým a za jaký přestupek nebo správní delikt. V přihlášce uchazeč uvede své jméno, příjmení a titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, kontaktní údaje ( telefon, e-mail, nejsou –li uvedeny v životopisu ), datum a podpis. Přihlášky včetně požadovaných dokladů zasílejte písemně nejpozději do 30.9.2004 na adresu Město Chotěboř, Trčků z Lípy 69, 583 01 Chotěboř, na obálku uveďte „ Výběrové řízení – strážník městské policie“. Součástí výběrového řízení bude pohovor s uchazeči, který se bude konat 5.10.2004 v 12:30 hodin v prostoru sekretariátu starosty města, a kde bude ověřena znalost příslušných obecně závazných právních předpisů. Termín nástupu 11.10.2004. Bližší informace obdrží zájemci v kanceláři městské policie v budově městského úřadu Chotěboř v ulici Trčků z Lípy 69, Chotěboř, a to včetně formulářů.
(21.9.)

 Píše nám Jakub Danielka: YOUR SKY je galerie fotografií oblohy na mém webu. Byl bych rád, kdybyste mi přispěli nějakou svojí fotkou. Může na ní být jakýkoliv záběr oblohy, třeba i jen částečný. Něco co vás zaujalo, něco co se vám líbi... cokoliv. Od mých milovaných kýčovitých západů slunce, přes mraky, paprsky světla, ptáky, ..., až po letadla. Pokud se budete chtít zúčastnit a já doufám, že se najde někdo takový, pošlete mi vaše fotografie (nejlépe v rozlišení 640*480, ale zkousnu i větší nebo menší) na admin@danielka.net a do předmětu napište YOUR SKY. Pokud si pamatujete místo a datum vzniku, připište ho taky. A jestli se vám nechce posílat fotky e-mailem a máte nějaký svůj vlastní web, kam můžete onu fotku nahrát, stačí mi poslat link.....Dík. Pokud si chcete prohlédnout stávající fotky můžete zde.
Harryho pozn.: V našem archívu taky něco pěkného máme, takže to uvedeme v našich novinách a pošleme odkaz.
(21.9.)

Řádné zasedání Rady města

Prý rozporuplné pocity

  Pondělí 20.9. byl den řádného zasedání Rady města Chotěboře. Přijala řadu usnesení, která si komplet přečtete zde. My pro vás vyjímáme: Rada města souhlasí s konáním řemeslných trhů ve dnech 25.3.2005 a 14.10.2005 na Náměstí T.G. Masaryka. Rada města projednala cenové nabídky na realizaci urbanistické studie lokality Za Jatkami, Chotěboř. Rada města souhlasí se zadáním urbanistické studie nejvhodnějšímu uchazeči, firmě DESIGN spol. s r.o., Chotěboř. Rada města schvaluje výběrovou komisi na akci “Poskytnutí dlouhodobého investičního úvěru pro Sportovní a rekreační areál s nadregionální působností Chotěboř” ve složení: Ing. Tomáš Škaryd, Ing. Milan Linhart, Miroslav Uchytil, Olga Jechová, Mgr. Alena Pešková. Náhradníci komise se jmenují: Ing. František Tůma, Ing. Vladimír Jonáš, Radek Bříza, Šárka Melounová a Vít Heřmanský. Zasedání výběrové komise proběhne 1.11.2004 ve 13,00 hod. v kanceláři starosty. Rada města schvaluje Organizační řád Městského úřadu Chotěboř v předloženém znění, a to s účinností od 1.1.2005. Rada města bere na vědomí rozmístění 6 ks plakátovacích ploch ve městě.(Nám. T.G.M., prodejna Discont, Kino Družba, křižovatka Herrmannova, ul. Severní, tržnice).
(21.9.)    J

 

  Dnešní Noviny Havlíčkobrodska přinášejí článek "Nadšení radních pro stavbu sportoviště má i odpůrce", kde autoři tvrdí, že "Rozhodnutí městské rady stavět v Chotěboři multifunkční sportovní středisko je nešťastné. Město nemá peníze. S rozporuplnými pocity přijímají chotěbořští občané rozhodnutí rady města postavit sportovní areál za více než 100 milionů korun." Několik občanů z Chotěboře a okolí se k tomu v článku vyjadřuje. Nesouhlasný názor s radnicí vyjadřují tři: Martin Adámek, Alena Jindrová a Filip Hejtmánek. V rozporu s názvem článku pak Noviny přinášejí i čtyři souhlasná vyjádření: Šárky Kudláčkové, Ludmily Jiroutkové a Jany Šikýřové a známého pedagoga Pavla Štětiny z Obchodní akademie, který se domnívá, že investovat do rozvoje sportu v Chotěboři je nezbytné. Celý článek, zakončený vyjádřením místostarosty Milana Linharta, si přečtěte zde.
(21.9.)

O Řádu sv. Huberta

 Edův FotoBlog doporučujeme 1. abonentní koncert KPH

  Na podrobnosti o Řádu sv. Huberta, spolupořadatele nedělních Mysliveckých slavností, se nás ptají čtenáři. Podle rytíře a Mistra řádu Františka Fejfara (jeho foto se starostou je v Radničním okénku) je Řád občanské sdružení, navazující na stejnojmenný řád, založený v roce 1695 hrabětem Šporem v Lysé n. L. V době největší slávy byli členy řádu například i císař Karel VI., polští králové a král saský. V roce 1978 ilegálně obnoven, byl v roce 1992 pak uznán jako plnoprávný nástupce. Dnes je v rámci střední Evropy nejstarším a nejprestižněji postaveným činným loveckým křesťanským řádem. K jeho představitelům patří mnoho členů středoevropské šlechty v čele s Evženem Savojským. Sdružení propaguje své základní myšlenky, šlechtictví ducha, progresivní myšlení a pokornou službu lidem a přírodě. "Snažíme se popřít licenční chápání myslivosti. Nejde pouze o lov, ale v první řadě o chov zvěře ve volné přírodě. To je hlavní rozdíl mezi českými myslivci a evropskými licenčními lovci. Spolupracujeme s Českomoravskou mysliveckou jednotou a naším společným cílem je ekologizace myslivosti a její přijmutí do společenských a praktických činností člověka," řekl Fejfar . Do náplně sdružení patří také starost o myslivecké písemnosti, hudbu a umění.
(21.9.)

 

  A opět tu máme nový web chotěbořský. Eda Dymáček vyrobil web blogového typu a nazval jej příhodně Edyland.net a nám napsal, že jde o FotoBlog nejen pro přátele. Je tam skutečně mnoho pěkných fotek a řada z nich zachycuje Edovy kamarády, jak se veselí, ... a o tom to přece je, ne?... Takové weby se nám líbí, takže rádi doporučujeme ke shlédnutí nejen jeho přátelům. A rádi jej zapisujeme do našeho přehledu Chotěbořské weby a doufáme, že mu tím zvýšíme návštěvnost jako všem, které jsme tu doporučili. Zároveň oba připomínáme, pište nám, když vytvoříte nebo najdete web, který ještě v seznamu nemáme, věřte, že není mnoho měst, kde mají tolik webů, jako u nás.
(20.9.)

 

  Kruh přátel hudby při Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři Vás srdečně zve na 1. ABONENTNÍ KONCERT koncertní sezóny 2004 / 2005, na kterém se představí Musica per tre, Dana Wichterlová - hoboj Petr Vaněk - klarinet Milan Wichterle - fagot, foto viz zde. Koncert se koná ve čtvrtek 23.září 19.30 hodin v koncertním sále ZUŠ vstupné 60,- a 45,- Kč (žáci ZUŠ Chotěboř mají vstup zdarma). Abonentní koncertní sezónu sponzoruje Město Chotěboř. Květiny věnuje firma SOLETA Chotěboř. Podrobnosti a velké foto souboru Musica per tre najdete zde (ve formátu doc pro Word, 97 KB).
(20.9.)

Slavnost myslivců tradicí

 

Chotěboř: Psi jen na vodítku

 Koncert v kostele

  Již tradiční Myslivecké slavnosti uspořádal o uplynulém víkendu Řád svatého Huberta spolu s radnicí v Chotěboři. Početní diváci v zámeckém parku sledovali hon na lišku, ukázku výcviku dravců nebo loveckých psů. Řádové slavnosti tradičně zahajuje bohoslužba. Svatohubertský oltář, zdobený zelenými větvemi a trofejí, byl po mši přenesen z kostela do zámeckého parku. Odpolední pořad zahájila Hubertova jízda, výcvik dravců předvedli sokolníci ze Žlebů. Diváci pak shlédli i ukázky práce loveckých psů. Podle původních představ měly slavnosti putovat po celém kraji, letos se však již podruhé konaly v Chotěboři. Starosta Tomáš Škaryd by uvítal, kdyby se z nich ve městě stala tradice: "Měla by to být osvěta myslivosti, že to není jen lov, ale hlavně péče o přírodu."
Fotky z akce najdete v naší rubrice Radniční okénko ještě dnes (pokud nám ale půjde odesílání na internet).
(20.9.)

 

  Novou vyhlášku 10/2004 o volném pohybu psů (na webu ještě není) schválilo Zastupitelstvo města. Jak vysvětlil v dnešní MF Dnes starosta Tomáš Škaryd, každý pes na veřejném prostranství musí být na vodítku a pouze ve dvou vymezených lokalitách může pobíhat volně, avšak stále pod dozorem majitele. Jsou to Obecňák a Koubek; lokality jsou blízko sídla Policie ČR a Zimního stadionu . Pokud pes mimo tyto dvě plochy půjde ve městě bez vodítka, mohou strážníci za porušení obecní vyhlášky jeho majitele pokutovat. "Uložená sankce může být podle přestupkového zákona do tisíce korun," dodal starosta Škaryd. Vyhláška zároveň stanoví, kam pes nesmí. Jde třeba o dětská pískoviště či hřiště. Součástí je i plánek vymezených lokalit, ten si lidé mohou prostudovat na vývěsce města.
K tomu dodávám, že já chodím na vycházky zásadně na vodítku a rád.

(20.9.)

 

  Tuto neděli 26.9. se bude v místním kostele konat koncert cimbálové muziky Hradišťan spojený s výstavou obrazů. Info o kapele najdete zde anebo také zde. Podrobnosti se dozvíte z plakátu, který najdete na webu města Chotěboř zde.
(20.9.)

Záhady v Libici

  Již podruhé se na Pilnově statku v blízké Libici n.D. sešli milovníci záhad, psychotroniky, alternativní medicíny a dalších věcí mezi nebem a zemí, aby společně prožili víkend. Na čtyřicet nadšenců z celé republiky přijelo už v pátek. Řady posluchačů jednotlivých povídání se však různě měnily, protože je se zájmem vyslechlo mnoho lidí z Chotěboře, Libice nad Doubravou i okolí. Podrobnosti popisují organizátoři akce Ivana Kozubová a Milan Knob v dnešních Novinách Havlíčkobrodska zde.
(20.9.)

Nový blog chotěbořský

 

Drby z vrby:  Honza se nám oženil

  Jakub Danielka, student a webdesignér z Chotěboře, dodělal svůj web a k ukázkám webdesignu přidal svůj weblog od začátku září a galerii fotek. Vše najdete v jeho doméně danielka.net. V galerii stojí za to shlédnout fotky sečské hráze, kde je pár fotek z míst, kam se běžně nepodíváte. Odkaz na jeho stránky samozřejmě přidáváme do naší rubriky Chotěbořské weby, která se již utěšeně rozrostla.
(20.9.)

F


Novomanželé Tomáškovi se svědky. 
Foto: Harryho pán. Prosíme, omluvte kvalitu fotky,
byla pořízena jen kapesním počítačem.

  Precedens asi poněkud nepříjemný svobodným pánům, vrstevníkům mého pána, se podařil Honzovi Tomáškovi (59), známému dispečeru IVU v NATE: v sobotu 18.9. se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Boženkou. Svatba, při které je oddával sám pan starosta, se konala v přísném utajení, ale před mým čenichem se jen tak nikdo neskryje, takže jsem to vyzvonil mému pánovi a ten pořídil cennou fotku novomanželů (viz vlevo). Přejeme jim hodně štěstí!
(18.9.)

Nové Radniční okénko

 

          Španěl už není mezi námi

 Pozor na podvodníky

  Vydali jsme konečně letní vydání Radničního okénka. Najdete tam fotografie, které jsme přes léto v Novinkách neuvedli a šetřili si je pro tuto příležitost. Za pozornost stojí fotografie vítězů soutěže starosty o nejlepší zahrádku Chotěbořska a foto malíře Oldy Tomka ve zdejším zámku..
(18.9.)

 

    Jak běží čas, přichází Chotěboř o známé osobnosti, kterým se někdy nesprávně říká figurky. V brodské nemocnici zemřel ve věku 66 let Jirka Ninger, zvaný všemi Španěl. Dnes už tedy můžeme prozradit, že na fotce nazvané Dobrou chuť!, kterou jsme kdysi v roce 2000 uvedli v již zaniklé rubrice Drby z vrby, byl právě on, kterého můj pán vyfotil v Panském domě, jak spořádal půlku husy a 23 knedlíků se zelím  k tomu. Bohužel dnes musím říci, čest jeho památce...
(18.9.)

 

  Podle našich informací se v Chotěboři vyskytli podvodníci, muž a žena, kteří obcházejí bytové jednotky a lidem, kteří mají starší dveřní zámky nabídnou jménem bytového družstva jejich výměnu za nové. Ty v hodnotě asi 300 Kč namontují, vyinkasují však od důvěřivců 1000 - 2500 Kč a zmizí. Varujeme před nimi, dávejte si pozor!
(17.9.)

Kdo straší na zámku?

 Zahrádka Chotěbořska 2004

 K fotografii tajemného muže na snímku níže nám napsal pan Moutelík z Hotelu U zámku: "Chotěbořský zámek má oficiální strašidla dvě. Černou vdovu a Rašína, nevím ovšem přesně odkud, čte se to z Rýzburka, myslím, že je o tom zmínka v kronice, nebo na stránkách muzea." 
 Na webu muzea jsme to hledali, ale nenašli. Z fotky Jany Tomáškové je zřejmé, že je to Rašín. Neví někdo z čtenářů, kde je o něm ta zmínka?

(17.9.)

 

  Od června do srpna 2004 byla vyhlášena starostou města Tomášem Škarydem v rámci cyklu "Město Chotěboř – pěkný domov" soutěž "Zahrádka Chotěbořska 2004”. Ze 14 přihlášených zahrádek komise vybrala sedm, které si osobně začátkem září prohlédla a nakonec po velmi obtížném rozhodování a tajném hlasování se rozhodla pro tři z nich. Majitelé zahrádek byli dne 15.9. přijati u starosty města, který jim poděkoval a předal odměny (pěkné knihy od města Chotěboř, poukázky na výběr zahradnického zboží v zahradnictví Petr Jun Malochyně, květinové dary od zahradnictví Ing. Karel Polívka a dárkový koš od OVD Jednota zastoupeného panem Janem Adamcem). 
 Chtěli bychom poděkovat všem, kteří měli odvahu přihlásit se do soutěže a zaslat nám své fotografie. I když letos nemohli vyhrát všichni, věříme, že je to neodradí a budou ve zvelebování svých zahrádek pokračovat. Chceme totiž vyhlásit tuto soutěž i v příštím roce.
 Pořadí: 1. Hedvika a Jaroslav Fialovi, 2. Marie Provazníková, 3. Jana a Vladimír Culkovi.
Jana Tomášková
 Pozn. readkce: Fotky nejlepších zahrádkářů budou v Radničním okénku, jehož nové číslo už snad konečně vydáme o víkendu.

(17.9.)

 I chotěbořský zámek má své strašidlo... Půlhodina pro život

 
 
Jak se můžete přesvědčit např. v týdeníku Květy, české zámky a hrady oplývají strašidly. Dlouho jsme si mysleli, že se to netýká Chotěboře. Ale když můj pán (na snimku pupek vlevo v popředí)  zahajoval výstavu obrazů chotěbořského rodáka Oldřicha Tomka (viz níže), vyfotila jej Jana Tomášková, a na fotce se objevila vpravo vzadu tajemná silueta strašidla, svědčíčí o tom, že i chotěbořský zámek má své záhady...

 

  Ve středu 15.9.2004 ve 14:40 hodin oznámil na služebně Městské policie Chotěboř sociální kurátor, že několik hodin jejich klient nevychází z domu a že skrz okna  jeho uzamčeného bytu je vidět ležící postava. Protože vznikla důvodná obava ohrožení jeho zdraví, případně života, dostavili se neprodleně na místo události chotěbořští strážníci a pracovníci sociálního odboru. Městští policisté kontaktovali chotěbořské hasiče, brodský dispečink záchranky a samozřejmě místní obvodní oddělení PČR. V bytě, který se zdárně podařilo otevřít, byl nalezen muž, kterého si převzalo do své péče zdravotnické zařízení v Havlíčkově Brodě. Od doby nahlášení a následného naložení postiženého do sanity uplynula pouze půlhodina.
Mgr. Jiří Novotný, ředitel MP Chotěboř

(16.9.)

Kampak na nás se syndromem

 Prodejní výstava výrobků Fokus Vysočina

 Sdělovací prostředky informují o návalech v porodnicích. Rodí se děti počaté před 9 měsíci, tedy působí tzv. Vánoční a Silvestrovský syndrom. Je tomu tak i v porodnici havlíčkobrodské. Netýká se to však Chotěboře. Zdejším produktivním párům může být syndrom konce roku ukradený: Za prázdniny se tu narodilo jen 8 dětí (z toho jednou dvojčata), v září zatím jen dětičky tři. Přesvědčit se o tom můžete v naší stálé rubrice Narodili se.
(16.9.)

 


V zasedací místnosti MěÚ v přízemí, probíhá nyní denně  od 9 do 15 h prodejní výstava prací klientů FOKUS Vysočina - sdružení pro péči o duševně nemocné, středisko denních služeb Chotěboř. Mají zde pěkné pletené košíky od 40 Kč, trička, obrázky kreslené na skle (20 - 40 Kč) apod.  Jedná se o součást akce Týden pro duševní zdraví. Text a Foto: Jana Tomášková.

Metropolitní internetová síť Podoubraví,
Svazek obcí Podoubraví zatím nemá jasno, Chotěboř ano

 MiniBlog Harryho pána:
Omyl herce Duška

  Budování metropolitní sítě, které by vysokorychlostním internetem spojilo orgány státní správy a samosprávy, je součástí evropského projektu. Větev, která by vedla přes Havlíčkobrodsko, míří od Golčova Jeníkova přes Chotěboř do Žďáru n. Sáz.
     Pro Svazek obcí Podoubraví s centrem v Chotěboři by to znamenalo stát se za výhodných podmínek součástí komunikační dálnice, po které budou putovat potřebná data. Z dvaceti sedmi obcí svazku se však k metropolitní síti hodlá v tuto chvíli připojit pouze jedenáct.

 

    "Nemáme to zapotřebí," zněly na jednání Svazku některé hlasy. Místostarosta Chotěboře Milan Linhart (KDU-ČSL) však vyložil všechny přednosti on-line spojení a podpořil jej předseda Svazku, starosta Nové Vsi Miloš Uchytil (KDU-ČSL). 
  
Starosta města Ždírce n. D. Jan Martinec (nez.), ostatním nabídl pomoc specialisty a varoval: "Metropolitní síť je pro současnou společnost stejně potřebná jako kdysi železniční tratě nebo později dálnice. Pokud toho nevyužijete, budete za rok litovat." Ladislav Málek (nez.), starosta Sobíňova, zase připomněl, že "i škola se musí na něco připojit a jak se zdá, INDOŠ do června příštího roku u nás nebude". Valná hromada nakonec rozhodla o výběru komise pro zajištění dodavatelského projektu na metropolitní síť a uložila starostům znovu prověřit požadavky obcí do 11. října. (15.9.)

 

  Ráno o půl šesté jsem si pustil rádio a tam zrovna zpovídali záludnými otázkami herce Duška. Co je to švédská trojka, trojskok, a taky co je to trojnožka. Herec odpověděl, to je když ztratíte stabilitu. Omyl! Zkušenost nás učí, že při ztrátě stability je to čtyřnožka neb padneme na všechny čtyři. Trojnožka, pane Dušku, to je stonožka tak stará, že už jí přestalo fungovat 97 noh.
(15.9.)

Malá kopaná Vepříkov

 Zastupitelstvo města mělo řádné zasedání

 SDH Vepříkov pořádá v sobotu 18.9. ve sportovním areálu Na husárně 3. ročník turnaje v malé kopané. Prezentace od 8:15 h, startovné 200 Kč, nepovoluje se obuv s kovovými hroty. Začátek utkání v 9:00 h, každé zúčastněné družstvo dostane věcnou cenu. Pořadatelé srdečně zvou. 
(
14.9.)

 

  Pondělí 13.9. byl den řádného zasedání Zastupitelstva města Chotěboře. Přijalo řadu usnesení, která si komplet přečtete zde. My pro vás vyjímáme: Zastupitelstvo schvaluje zřízení organizační složky Pečovatelská služba Města Chotěboř ke dni 1.1.2005. Ruší organizační složku Města Chotěboře s názvem: Městské kino Družba Chotěboř. Souhlasí s doplněním hlavní činnosti Městského muzea o provoz a údržbu městského kina Družba a o zajištění organizace kulturních a společenských akcí. Schvaluje obecně závaznou vyhlášku města č. 8/2004, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 9/2003, o místním poplatku za užívání veřejného prostranství a obecně závaznou vyhlášku města č. 10/2004, kterou se upravují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství města. Schvaluje poskytnutí půjčky z fondu rozvoje bydlení města Chotěboře žadatelům. Volí předsedou osadního výboru v Dobkově Mgr. Davida Kroupu, bytem Dobkov 45. Zastupitelstvo souhlasí s vysláním dvou zástupců města a překladatele na setkání starostů partnerských měst do francouzského města Chatellerault, které se bude konat od 1.10.-3.10.2004. Představitelé města budou jednat o záměru uzavření smlouvy o partnerství.
(14.9.)

LIBICE 2004 - 2. setkání záhadologů

 Nábor do oddílu karate

  2. setkání příznivců záhad, psychotroniky, alternativní medicíny aj. Vážení přátelé, navazujeme na loňské úspěšné setkání a zveme vás na letošní Libici, která se uskuteční ve dnech 17.-19.září 2004 v rekreačním středisku Pilnův statek v Libici nad Doubravou u Chotěboře. V pátek večer nás opět navštíví pan Stanislav Motl z TV Nova, který pohovoří o působení nacistických okultistů na území naší republiky během 2. světové války a promítne dokument "Kořeny zla". Na setkání dále vystoupí: František Libica: pyramidální energie, letošní piktogramy, Antonín Baudyš ml.: regresní terapie a mimozemské civilizace v praxi regresních terapeutů, Ivan Mackerle: výprava za Olgojem Chorchojem, Jan Pavlík: mimosmyslové vnímání, Arnošt Vašíček: Panoptikum podivností a jiné světové záhady, Luboš Řehák: Léčivé prameny v Podhajské. Cena za ubytování, plnou penzi a pronájem společenských prostor : 800,-Kč. Stravování: jako loni v místním hostinci U Bambuchů. Pokud někdo nemá zájem o stravování, musí tuto skutečnost včas nahlásit a bude mu odečtena příslušná částka z ceny. Vzhledem k tomu, že ubytovací kapacita je nízká, je pro později přihlášené rezervována rekreační chalupa cca 3 km od Libice a penzion Mikeš 1 km vzdálený. V penzionu je ubytování dražší o 50,- Kč na noc. Pro nemotorizované účastníky je možnost po předchozí domluvě zajistit odvoz od vlaku nebo autobusu. Přihlášky a informace: Ivana Kozubová, Drtinova 575, 583 01 Chotěboř, tel.: 777 038 055, E-mail: kozubova@seznam.cz. Těšíme se na setkání s vámi.
Ivana Kozubová, Milan Knob (tel. 604 145 338)

(14.9.)

 

  Níže přinášíme článek a foto z akce zdejšího oddílu Moderního sportovního karate. V tomto týdnu oddíl pořádá nábor nových členů: v pondělí 13.9., ve čtvrtek 16.9. a též příští pondělí 20.9.2004, v tělocvičně Obchodní akademie v Chotěboři, vždy od 15:30 hod. do 17:00 hod. Oddíl MSK vás či vaše děti srdečně zve do svých řad.
(13.9.)

Myslivecké slavnosti Vysočiny

  Myslivecké Slavnosti Vysočiny (pořádá Řád sv. Huberta Kuks) se konají v Chotěboři tuto neděli 19.9. od 10 h, kdy začíná troubená Svatohuberská mše v místním kostele. Od 14 h je pak slavnostní nástup a zahájení v zámeckém parku. Bohatý program (viz  plakát) bude ukončen v 16:30 h. Jeho součástí je i výstava obrazů s mysliveckou tématikou.
(14.9.)

Interní seminář MSK Chotěboř

 

Interní seminář Moderního sportovního karate

 V malebné obci Maleč proběhl o víkendu 27.8. 2004, již IX. ročník interního semináře “Moderního sportovního karate”, kterého se pravidelně účastní členové oddílu MSK Chotěboř, ale i další odchovanci tohoto oddílu z Prahy a Vyškova. Soustředění, které odborně vedl “Mistr bojových umění” Pavel Sokol I.Dan, slouží především k procvičení bojových technik a také jako jedna z částí komplexní letní přípravy na velmi významný mezinárodní turnaj v Chorvatsku (koná se poslední týden v září). Nezapomíná se zde ani na výuku boje se zbraněmi, jako jsou např. “Nunchaku”, dřevěná tyč i “Katana” (meč samurajů). Poslední den je věnován turnaji, kde si bojovníci prověří, jak na tom prozatím jsou a co je nutné ještě dále zlepšovat. Hlavní cenu celého semináře a turnaje, pohár za nejvšestrannějšího účastníka obdržel Luboš Chlubný. 
Pavel Sokol.
Výsledky turnaje v Malči:

 


Pavel Sokol (vlevo) předává pohár Luboši Chlubnému
Foto: Miloslav Motl 

Sportovní boj muži absolutní: 1.místo Pavel Halama, 2.místo Zbyněk Melzer, 3.místo Miloslav Motl. Sparink - nad 18 let: 1.Václav Kruml, 2.Luboš Chlubný, 3.Ivan Devera. 
(13.9.)

 

Sparink - pod 16 let: 1.David Hons, 2.Petr Čejka, 3.Vojtěch Zoubek. Formy: Terca: 1.Vít Novotný, 2.Miroslav Pilař, 3.Pavel Halama. Sekunda: 1.David Hons, 2.Šárka Jančová, 3.Václav Kruml. Prima: 1.Petr Čejka, 2.Luboš Chlubný, 3.Jan Radil

Cvičení na ZS: unikl čpavek

 

Cvičení na Zimním stadioně

 V pátek 10.9. v 8:30 h vstoupil starosta města Tomáš Škaryd do objektu Zimního stadionu v Chotěboři a překvapeným zaměstnancům oznámil, že začíná cvičení záchranných složek na téma únik čpavku na ZS. Nejprve se rozezněla siréna a pomocí mobilů pak byly uvedeny do akce všechny složky Záchranného systému. Městská policie uzavřela přístup ke stadionu, ihned přijeli profesionální hasiči a za nimi zásahová jednotka dobrovolných hasičů. Děti ze sousedních škol byly evakuovány, Policie ČR a zdravotníci byli v pohotovosti, na Městském úřadě zasedl Krizový štáb.
(Text pokračuje níže vlevo.)

 


Ve žlutých protichemických oblecích se připravují hasiči vstoupit na ZS.
Foto: Jiří Novotný, Městská policie, další foto budeme mít  v Radničním okénku.

Cvičení na ZS (pokračování)

 

Třetí Divadlení v Junioru

 Otevřeme stránku Hokej

  Plně vybavená jednotka profi hasičů byla na místě zásahu do 4 minut od přijetí signálu o nebezpečí. Jak informoval starosta města, výsledek cvičení byl dobrý. Všichni byli tam, kde měli být a zajistili to, co měli zajistit. Problém nebyl nikde, ani na ZS, kde mají vypracovány vnitřní směrnice pro nebezpečí a obsluha stadionu reagovala správně. Městská policie, která nevěděla, že jde o cvičení, se osvědčila. Profesionální hasiči v protichemických oblecích našli simulované místo úniku čpavku a zasáhli.
(11.9.)

 

  Třetí ročník Divadlení aneb 20 dkg Junioru včera skončil. Divadelní přehlídka začíná být tradiční záležitostí, při které se setkávají divadelníci z celé republiky. Tentokrát jich přijelo více než 50, buď aby odehráli představení a odjeli, nebo aby pobyli s ostatními, vyměnili si zkušenosti, a také se odreagovali. Celkem 13 divadelních a jedno hudební vystoupení měli organizátoři z Domu dětí a mládeže Junior připravené pro zájemce ve třech dnech. Další podrobnosti přinášejí Noviny Vysočiny zde.
(11.9.)

 

  Již o tomto víkendu otevřeme pro novou sezónu naši hokejovou stránku hokej.harry.cz. V Havlíčkově Brodě začne totiž utkáním s Chrudimí v sobotu 2. liga, na níž tam jezdí řada Chotěbořáků a další se o ni zajímají. Hokejisté HC Chotěboř zase začnou s přípravnými zápasy (jim začne 1. krajská liga 22.10.). Na stránce Hokej najdete také odkaz na prvoligový tým Horácká Slávia Třebíč, v jehož řadách hraje chotěbořský rodák Václav Adamec ml. jako útočník. Jim liga již tuto středu začala prohrou v Hradci a v sobotu hrají doma.
(10.9.)

Ve Ždírci bude bezdrátový rozhlas

 Fokus Vysočina: Týden pro duševní zdraví

  Ždírec n.D. vybuduje za půl milionu bezdrátový rozhlas, a to ve městě i v místních částech. "Teď má rozhlas Ždírec, Nové Ransko a Studenec, jinde není. Nejdražší je vybudování vysílače. Na zavedení do místních částí je šance dostat dotaci," řekl  místostarosta Jiří Pavlíček. Rozhlas chtějí instalovat v říjnu či listopadu.
.(10.9.)

 

  Sdružení pro péči o duševně nemocné, Fokus Vysočina, Středisko Chotěboř, pořádá Týden pro duševní zdraví:
15.9. 2004: Zahájení Týdne pro duševní zdraví v Chotěboři, včetně kulturního programu dětí z MŠ Chotěboř, Svojsíkova, v 9:00 hodin, Zasedací místnost MÚ Chotěboř, Trčků z Lípy 69
15.- 16.9. 2004: Výstava puzzlí složených klienty Centra denních služeb v Chotěboři, prodej výrobků klientů Centra denních služeb v Chotěboři, 9:00 - 15:00 hodin, Zasedací místnost MÚ Chotěboř, Trčků z Lípy 69
17.9. 2004: Setkání lidí se zdravotním postižením, paralympiáda - soutěže, opékání špekáčků - posezení s kytarou, 10:00 - 14:00 hodin, Areál Geofond Chotěboř, (Ve spolupráci s ÚSP Zboží a stacionářem Petrklíč)
20.9.2004: Seznámení s canisterapií, 9:00 - 11:30 hodin, Mateřské školy v Chotěboři zabývající se integrací postižených dětí (Ve spolupráci s Canisterapeutickým. sdružením KAMARÁD)
21.9.2004: Film Smradi, promítání pro žáky ZŠ, SŠ, SOU, 8:00 - 14:00 hodin, Kino Družba v Chotěboři 22.9.2004: Den otevřených dveří v Psychosociální poradně LOGOS v Chotěboři, 10:00 - 16:00 hodin, Klášterní 92, 583 01 Chotěboř
23.9.2004: Koncert skupiny DETTO, 17:00 -18:00 hodin, Sál kina Družba v Chotěboři
24.9.2004: Den otevřených dveří v Centru denních služeb v Chotěboři, 9:00 - 15:30 hodin, Kosmonautů 262, 583 01 Chotěboř
25.9.2004: Výlet do Olomouce - přírodní ráj Horizont, odjezd v 7:00 hodin z nám. T.G.M. od Hotelu  Vysočina, (Ve spolupráci s Místní organizací zdravotně postižených)

(10.9.)

Požár paseky

  Ve středu 8.9.kolem 14. hodiny vznikl požár paseky v blízkosti kopce "Červeňák" při směru z Chotěboře na Novou Ves. Chotěbořští hasiči byli na místě ve velmi rychlém čase. Nedlouho po nich se na místo dostavila Policie ČR a také hlídka Městské policie Chotěboř, která vypomohla při korigování provozu na hlavní komunikaci, po které příjížděly k místu požáru hasičská vozidla.
Foto 1
Foto 2
Foto: Městská policie Chotěboř
.(10.9.)

Kauza vybuchlé cisterny

 

Harryho pán zahájí výstavu

 Hokej se už chystá

  Regionální vydání MF Dnes se dnes zabývá kauzou vybuchlé cisterny. Uvádí, že řidič cisterny měl podle policie profesní osvědčení k přepravě cisterny. „Zkoumá se ale, zda splňoval i mezinárodní podmínky přepravy nebezpečných látek podle Dohody ADR. Náklad měl převážet z Bratislavy,“ řekla včera pro ČTK policejní komisařka Lenka Čeryová.
Té se teprve pět dnů po havárii podařilo spojit s jednatelem firmy MP SPOL, s.r.o. Chotěboř Radkem Svobodou, která byla majitelem nákladu. Policie si od ní vyžádala veškerou dokumentaci o jízdě, vlastnictví částí soupravy a dokumenty o řidiči. Kriminalisté mají k dispozici profesní osvědčení řidiče pro skupiny B, C a E, jež mu umožňovalo řídit nákladní motorová a přípojná vozidla. Skupinu E získal letos na jaře. „Podmínky mezinárodní a vnitrostátní dopravy upravuje jednak zákon o silniční dopravě, ale navíc i Dohoda ADR. Policisté potřebují zjistit, zda prošel patřičným školením,“ vysvětlila Čeryová. Celý článek čtěte zde.

(8.9.)

 

  Můj pán už vyzkoušel v životě ledacos, například i oddávání snoubenců, ale otvírat výstavu obrazů, to ještě nikdy. Až tento čtvrtek nahradí původně oznámeného Josefa Josefíka, který nemůže přijet, při zahájení vernisáže výstavy obrazů chotěbořského rodáka Oldřicha Tomka, který mého pána požádal o úvodní slovo. Webové stránky historika a malíře Oldy Tomka jsou zde. Najdete tam také galerii jeho obrazů. Vloni Olda vystavoval v nedaleké Pusté Rybné, kde pobývá na své chalupě. PhDr. Oldřich Tomek byl členem Rady pro rozhlasové a TV vysílání v létech 1993 - 2000, od června 1993 do července 1994 byl jejím předsedou. Pamětníci si vzpomenou na léta 1966-69, kdy zde Olda hrál v bigbítových kapelách Gemini a Crossing Over na bicí. Na své první výstavě v Chotěboři uvede i řadu nových obrazů, které vznikly za uplynulý rok. Vernisáž začíná na nádvoří chotěbořského zámku ve čtvrtek 9.9. v 17:30 h. Vystoupí na ní též písničkář Pavel Lutner.
(8.9.)

 

  Hokejisté HC Chotěboř se připravují na zahájení bojů v krajském přeboru. Pod vedením trenérů Vladimíra Halamky a Jana Rychlého trénují třikrát týdně na suchu, od poloviny září, kdy bude na zdejším Zimním stadionu led, budou trénovat čtyřikrát týdně a sehrají šest až sedm přípravných zápasů. K dispozici je 29 hráčů, loňského kádru. V jednání je hostování Jaroslava Pokorného z druholigového Pelhřimova, dále Petra Adama a Michala Svobody. Před zahájením I. krajské hokejové ligy, která odstartuje 22. října, zúží trenéři kádr na tři gólmany a jedenadvacet hráčů. Abychom mohli rferovat o přípravných utkáních HC Chotěboř a protože tuto sobotu se už hraje soutěžní utkání brodských Rebelů s HC Chrudim, otevřeme o víkendu pro novou sezónu naši rubriku Hokej na stálé adrese hokej.harry.cz.
(8.9.)

Pokračuje kauza MP SPOL

 

Vypečený pravěk

 Krást se musí umět

  Jak dnes uvádějí Noviny Vysočiny, devatenáctiletý řidič kamionu Josef Pavlas z Prahy, který minulý čtvrtek havaroval s cisternou plnou technického benzinu na dálnici D1, se zřejmě stal obětí svých zaměstnavatelů.  Ti ho pro nebezpečný náklad do slovenského Slovnaftu Bratislava poslali, přestože věděli, kolik je mu let a že vlastní řidičský průkaz teprve několik týdnů. Pavlas navíc u firmy jako řidič pracoval od letošního dubna. Deníku Vysočina se podařilo získat svědectví dvou mužů, kteří před čtrnácti dny s firmou MP spol. s. r. o. rozvázali pracovní poměr. Celý článek čtěte zde.
(7.9.)

 

  V pořadí již podesáté proběhl letní dětský tábor pořádaný občanským sdružením DODGE CITY. Konal se v Mlýnku u Velin od 31.7. do 13.8. Zúčastnilo se 50 dětí, jež byly rozděleny do 7 tlup. Každoročně probíhá celotáborová hra. Ta letošní byla motivována Cestou do pravěku. Vypečený pravěk se jmenuje článek Radky Bielčikové na naší hlavní straně.
(5.9.)

 

  Takže když zloděj ukradne pivo a v noci je vypije, je pak dopoledne snadno chycen. To se událo v Nové Vsi u Chotěboře, kde se 35letý Pražák vloupal do místní restaurace, ukradl cigarety a alkohol a do přinesené nádoby si natočil 40 piv Gambrinus. Dopoledne jej pak policejní hlídka zadržela.
(4.9.)

Muzeum dostalo 120 tisíc

 Chotěbořská firma spojena s havárií a explozí na dálnici

  Městské muzeum Chotěboř získalo 120 tisíc korun z fondu Vysočiny na restaurování historického městského praporu, dopisu Bedřicha Smetany zdejšímu učiteli a hudebníkovi Františku Buttulovi a čtyř dřevořezeb. Dvě nejstarší dřevořezby pocházejí z první poloviny sedmnáctého století a zpodobňují sv. Ludmilu a sv. Václava. Dřevořezba Madonny s Ježíškem je z konce osmnáctého století a dřevořezba sv. Anny z 19. století. Všechny předměty byly dosud uloženy v depozitáři Městského muzea.
.(3.9.)

 

  Podle oznámení ČT 1 v dnešním večerním zpravodajství přepravovala pohonné hmoty v kamionu, jenž vybuchl a shořel ve středu na dálnici D1, chotěbořská firma MP SPOL, s.r.o., která obchoduje s pohonnými hmotami a má zde u zámku čerpací stanici.  "Máme podezření na trestný čin obecného ohrožení. Řidiči, který veze nebezpečné náklady přes hranice, musí být podle zákona nejméně 21 let. A devatenáctiletý šofér jel ze Slovenska," řekl šéf jihomoravské dopravní policie Jan Lukáš. Pro policisty bude těžké rozhodnout, koho případně obvinit. Jak píše MF idnes zde, podle neoficiálních informací patřil náklad soukromé firmě z Chotěboře, tahač je majetkem firmy z Čáslavi (která však podle sobotního Práva neexistuje) a návěs malé lesnické společnosti od Moravské Třebové. Po Chotěboři dnes běžela fáma, že řidič Jan Pavlas byl také odsud z Chotěbořska, ale TV Prima uvedla ve zprávách, že pocházel ze Svitavska, zatímco sobotní noviny uvádějí, že z Prahy.
Viz Otazníky kolem vybuchlé cisterny s tahačem z D1
Policie a ministerstvo se přou, zda mladík směl řídit cisternu

(3. a 4.9.)

Přesuny na úřadě

 Šachisté změnili adresu

  Jak řekl místostarosta Milan Linhart pro dnešní regionální vydání MF Dnes, úspora ve snížení počtu zaměstnanců Městského úřadu se kromě úředníků týká pečovatelské služby, jež bude od ledna zřizována jako organizační složka města, a dále personálu, který se staral o údržbu a úklid. V řeči čísel je to pět úředníků, z nichž čtyři odejdou do důchodu a jedna na mateřskou dovolenou, dvanáct pečovatelek, tři uklízečky, které se dělily o dva úvazky, a tři údržbáři. Protože ti pracují zejména pro školy, budou zřejmě převedeni jim. Celý článek čtěte dnes a zítra zde.
(3.9.)

 

  Novou adresu mají webové stránky Šachového oddílu TJ CHS Chotěboř.
http://chotebor.chesspce.cz

(3.9.)

Pozdrav Stehnům do USA

 

Atleti vás zvou do svých řad

 ŠK KÁMEN zahajuje

  Už týden je na návštěvě v USA náš spolupracovník a Harryho kmotr, Mirek Stehno s manželkou. Ze Salt Lake City vyrážejí do Národních parků v Utahu a okolních státech. Protože nemáme jinou možnost se s nimi spojit, zdravíme je touto cestou a vzkazujeme, že doma je všechno O.K. a rottwailerce Bekky se daří dobře. Pozdrav posíláme i jejich hostiteli Franku P. Stehno a jeho rodině. Frankovi předkové přišli v 19. století do USA z osady Hudeč u Horního Studence nedaleko Chotěboře a s Mirkem se Frank seznámil přes internet. Shodná příjmení dávají tušit, že možná byly jejich rody kdysi spřízněny, ale archívní důkaz o tom není.
.(2.9.))

 

  Atletický oddíl TJ CHS TURBO Chotěboř zve do svých řad.
Kromě atletiky, jezdíme do bazénů, do Vlastějovic, hrajeme fotbal, košíkovou a další jiné hry ve sportovní hale, ve které se zaměřujeme hlavně na všestrannost.
Zájemci nechť se dostaví v pondělí 6.9. v 18:30 hodin, nebo v úterý 7.9. v 15:30 hodin na chotěbořský letní stadion.
Informace: Jiří Novotný (telefon: 569 623 826), nebo web Turbo na adrese 
http://atletika.webpark.cz

(2.9.)

 

 

  Vážení šachisté i nešachisté, dovolujeme si Vám oznámit, že Šachový klub KÁMEN, který působí v Chotěboři již 3. rokem, zahajuje své tréninky. První schůzka se uskuteční ve čtvrtek 9.9.2004 v 16 hodin v učebně DDM JUNIOR. Jste všichni srdečně zváni. Pokud máte kamaráda či kamarádku, jež by chtěl hrát šachy, nechť se přijde podívat. 
Všichni členové rozpis tréninků mají, ale pro veřejnost zde upřesňuji: každý čtvrtek 16 - 17 malí (začátečníci) R.Bielčiková, 17 - 19 starší (pokročilí) J. Bielčik, v učebně DDM JUNIOR, 250,- na celou sezonu (září-duben) - na pronájem učebny.
Všechny zájemce srdečně zveme.
Za ŠK KÁMEN Radka Bielčiková

(2.9.)

Žádný kandidát z Chotěboře

 

Další foto z Motopárty

 Regionální vydání MF Dnes představuje dnes prvních pět kandidátů z kandidátek 11 volebních stran pro volby do krajského zastupitelstva. Na prvních pěti místech se na žádné kandidátce neobjevuje zástupce Chotěboře, což svědčí o prohlubující se politické izolaci našeho města v kraji Vysočina a o tom, že vliv Chotěboře na dění v kraji bude i nadále prakticky nulový. Seznam prvních pěti kandidátů každé volební strany (s výjimkou Republikánů, kteří dělají tajnosti) si přečtěte na této adrese, ale hned, protože pozítří už na internetu nebude, jak je v MF Dnes dobrým zvykem. V seznamu najdete i dvě známé osobnosti: Jiřího Holíka a Josefa Augustu, oba jsou kandidáti Nezávislých.
(2.9.)
(2.9.)

 


Foto: Jiří Novotný

Šest nových vedoucích pro MěÚ

 

Další foto z Motopárty

 Tajemník Městského úřadu Chotěboř vyhlašuje výběrová řízení na místa:
(texty výběrových řízení jsou buď ve Wordu - doc nebo v Acrobat Readeru - pdf)

vedoucí odboru kanceláře tajemníka (doc), (pdf)
vedoucí odboru vnitřních věcí (doc), (pdf)
vedoucí stavebního úřadu (doc), (pdf)

vedoucí oddělení územního plánování a geografického informač. systému (doc), (pdf)
vedoucí oddělení školství (doc), (pdf)
vedoucí oddělení kultury a regionálního rozvoje (doc), (pdf)

Přihlášky zasílejte v písemné podobě do 8. října 2004. 
(2.9.) 
(2.9.)

 


Foto: Jana Tomášková

Muzeum změnilo webovou adresu

 

Akce Muzea v září

  Webové stránky Městského muzea v Chotěboři najdete na nové adrese:
www.muzeum-chotebor.org.
 A když už jsme se tam dívali, přinášíme vám vpravo zářijové akce Muzea, po klepnutí na některý z odkazů uvidíte plakát. Zvláště upozorňujeme na výstavu Oldy Tomka, ke které dala naše redakce Muzeu před rokem tip. O Tomkovi jsem zde psal v Novinkách z června 2003 (hledejte tam zprávu ze 7.6. - Další web našeho rodáka).

(1.9.)

 

10.9.2004 - 31.10.2004  -  výstava OBRAZY PhDr. OLDŘICHA TOMKA (chotěbořský rodák) - vernisáž 9. 9. 2004
10.9.2004 - 31.10.2004  -  výstava ISLAND - země ohně a ledu - vernisáž
9. 9. 2004
10.9.2004 - 31.10.2004  -  výstava TExtil a oděvy Libuše Buchtové  - vernisáž  9. 9. 2004
11.9.2004  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PAMÁTEK - vstup zdarma

(31.8.)

Drby z vrby: Vašek slavil

 

V Chotěboři bude Parcon 2005

 O minulém víkendu se v Brandýse nad Labem konal Parcon 2004 a na něm hlasováním s těsným výsledkem rozhodli zástupci česko - slovenského fandomu, že Parcon 2005 se bude konat v Chotěboři, v rámci každoročního Festivalu fantazie (1. - 10.7.2005). 
 Petr "Hadati" Čáp píše v článku CON: Jak jsem se bavil na Parconu: " ... Potom jsem se přesunul do barového stanu, kde se začala zábava teprve rozjíždět. Nejvíc rozjetý byl Vašek Pravda, který oslavoval včerejší přidělení pořadatelství Parconu 2005. Žádný muž ani žena si nemohli být před ním jisti! Jednoho mladíka dokonce lákal na slané tyčinky (určitě znáte tu hru, já jím z jedné strany, ty z druhé a uprostřed se sejdeme :-) )  a Skogen se mu raději velkým obloukem vyhýbal. Zábava a družný hovor vydržel až do brzkých ranních hodin a tak jsem šel spát ještě později, než minulou noc."

(1.9.)

 


Vašek Pravda na Avalconu 2004 v Chotěboři
Foto: neznámý autor z webu Festivalu fantazie
Podrobnosti viz článek vlevo.


Další novinky z minulého měsíce jsou v odkaze Minulé Novinky níže


Harryho Redakční Systém HARES
© 2004 JP Data Systems Chotěboř

Minulé Novinky | Předminulé Novinky | Harryho Archív (včetně starších Novinek)

Minulé Harryho Novinky 74 četlo: 7579