harryanow2.gif (5686 bytes) 

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

číslo 71

harry.jpg (9789 bytes)

květen 2004

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 70 četlo: 7500


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz

www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Chotěbořské Echo v PDF:
2003: č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7 č.8 č.9 č.10
2004: č.1 č.2 č.3 č.4
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře

KinoCafé a Filmový klub Velký voči Chotěboř
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Kam zajít - Chotěboř

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga

Zimní stadion města Chotěboře
Volejbal  |  Volejbal juniorů | Ping-pong
Atletika TJ CHSAtletika SKŠachy Kámen Chotěboř

Chotěbořské Jídelní lístky:

PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda  Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Radniční okénko Chotěboře
radnice.harry.cz

Okénko Městské policie Chotěboř

Okénko
Městské policie

mpolicie.harry.cz

ikonddnv.gif (4769 bytes)

harry@.gif (1498 bytes)

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení
Snímky roverů Spirit a Opportunity z Marsu, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D: http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/images.html
Zde najdete, zda jsou dnes zveřejněny nové snímky z Marsu: http://www.jpl.nasa.gov/mer2004/rover-images/images.html

Fotografie oceněných sportovců Chotěboře 2003 (odkazy na ně) najdete v Harryho novinách zde

Mistrovství světa v ledním hokeji, Praha: www.ihwc.net | MS 2004 česky | http://ms.hokej.cz | http://hokej.idnes.cz/ms2004.asp
Fotografie z návštěvy prezidenta Klause v Chotěboři 12.5.2004 jsou zde (postupně budou přibývat)

***

Jak už jsem níže předběžně oznámil, nebude náš list po celý červen a půlku července aktualizován a najdete zde pouze starší zprávy a články (1. července zde vydám poslední Novinky). To se týká i webových stránek, které obhospodařujeme. Toto nepříjemné přerušení je způsobeno nutnou šestitýdenní léčebnou pocedurou mého pána. Prosíme, neposílejte nám v této době žádné maily, aby se zbytečně neplnila mailová schránka (i když můj pán bude mít po celou dobu k e-mailové poště i k internetu přístup). Ve středu 30. června vzpomeňte s námi 6. výročí založení našeho listu. Děkujeme za pochopení. Harry.

Jsem ostříhán!

O víkendu vzala moje panička nůžky a za dva dny mne zbavila 4 kg zimní srsti, takže jsem se rázem změnil z mohutného chlupatého medvěda na krátkosrstého šedivobílého atleta. Hbitost a ostražitost bobtaila mi ovšem zůstala, takže se nepokoušejte mne přes plot pohladit!
(30.5.)

Jana Schwarzová bronzová na MR

Sedmnáctiletá Jana Schwarzová z Chotěboře startovala na Mistrovství republiky v aerobiku v soutěži jednotlivkyň Master - Class. V konkurenci stovky závodnic dokázala vybojovat bronzovou medaili. Podrobnosti o tomto úspěchu mladé závodnice přinášejí Noviny Havlíčkobrodska zde.
(29.5.)

Chotěbořské Echo číslo 5

Nové Echo s mimořádnou barevnou přílohou z návštěvy pana prezidenta a spoustou dalších fotografií z nedávných akcí ve městě právě vyšlo!
Ing. Milan Linhart, místostarosta Chotěboře

(28.5.)

Dětský den u hasičárny

Oslavy Mezinárodního dne dětí v Chotěboři mají již dlouholetou tradici. Také letos je uspořádá Junior - dům dětí a mládeže ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů a PS Mláďata v areálu hasičské zbrojnice v Chotěboři. Děti i rodiče se mají v neděli 30. května opravdu na co těšit. Čekají je zábavné koutky, ukázka práce Integrovaného záchranného sboru, vystoupení kroužků mažoretek, aerobiku a historického šermu, divadlo i diskotéka se soutěžemi. Připravena je také tombola, kde každý los vyhrává. K poslechu zahraje country kapela Detto, o plné žaludky se postarají hasiči. Kdo přijde, určitě se nebude nudit. O to, aby děti svůj svátek hezky oslavily a odnesly si hodně sladkostí a drobných dárečků, se zaslouží také množství sponzorů, kterým touto cestou patří poděkování. Pořadatelé oslav Mezinárodního dne dětí v Chotěboři přejí všem dětem k jejich svátku všechno nejlepší a těší se na setkání s nimi 30. května ve 13 hodin.
(27.5.)

Druhý Běh Terryho Foxe

V pátek 28.5.se konal v chotěbořském zámeckém parku již 2. ročník běhu Terryho Foxe. Podrobnosti a fotografie od Jany Tomáškové jsou v naší rubrice Radniční okénko.

Seminář Karate byl v Chotěboři

Jak jsme zde již uvedli, v sobotu a neděli byl v chotěbořské Sportovní hale 2. republikový seminář Moderního sportovního karate. O tom, jak probíhal si přečtěte a fotky prohlédněte na webu oddílu karate zde.
(27.5.)

Volná místa na středních školách

Na některých středních školách jsou volná místa i po přijímacích zkouškách. Jak oznámil krajský úřad, u nás jsou to: SOU technické, Chotěboř 16 míst a Vyšší odborná škola a Obchodní akademie, Chotěboř 5 míst.
(26.5.)

Pošlete nám, co byste jinak poslali až v červnu nebo v červenci

Níže jsem oznámil šestitýdenní přerušení ve vydávání našeho listu. Máte-li oznámení, pozvánku či cokoli jiného, co byste nám v červnu a červenci poslali, pošlete nám to už nyní, nejpozději v pondělí 31.5. dopoledne. Ze zaslaných příspěvků uděláme Harryho Novinky 1. června a tím skončíme. Chcete-li tedy s předstihem něco oznámit veřejnosti v našem listě, neváhejte, sedněte a pište!
(26.5.)

20 let skupiny Kyvadlo

Chotěbořská rocková kapela KYVADLO slavila v sobotu 22.5. v Chlumci nad Cidlinou 20 let. Po těch letech členové kapely přišli na to, “jak to uvařit, aby to lidem chutnalo, nepřejedlo a zároveň dostali chuť na další”. To se v sobotu potvrdilo, když k prasknutí naplněná Chlumecká sokolovna prožila s Kyvadlem nevšední večer. Nejenže se hrálo, ale při videoprojekci i vzpomínalo na 20 let života kapely. Takže Kyvadlu do dalších let hodně zdraví a sil!!
Pavla Štefku jsme požádali o materiál k článku o kapele, který uvedeme na hlavní straně na konci tohoto týdne.
(25.5.)

Přibyly fotky od Svaté Anny

50 čtenářů, kteří si již na naší hlavní straně přečetli článek Richarda Macků o sezóně na sjezdovce u Svaté Anny upozorňujeme, že autor článku nám poslal fotografie, které jsme dnes přidali na konec článku.
(25.5.)

Chotěbořské Echo č. 4 na webu

Chotěbořské ECHO č.4/2004 (2,2MB ve formátu PDF pro program Acrobat Reader) je již na webu. Jeho papírové vydání vyšlo 30.4.
(25.5.)

Další radost v ZUŠ  >>>

O uplynulém víkendu 21. a 22.května se konalo v Jindřichově Hradci ústřední kolo celostátní soutěže základních uměleckých škol v oboru komorní hry souborů s převahou smyčcových nástrojů. Základní umělecká škola Chotěboř zde měla zastoupení v komorním triu hrajícím ve složení Jan Pavlas a Tereza Piskačová – housle a Michaela Ryšavá klavír. Toto trio postoupilo do ústředního kola díky svému suverénnímu vítězství v krajském kole soutěže, které proběhlo 31.března v Třebíči. V ústředním kole měli mladí chotěbořští hudebníci velice náročnou konkurenci, v podobě nejlepších komorních těles nejrůznějších složení z celé republiky. Po výborném výkonu obsadili ve své kategorii třetí místo a dokázali tak opět, že chotěbořská ZUŠ má nejen dobré pedagogy, ale především skvělé žáky. Komornímu triu ZUŠ Chotěboř, které úspěšně reprezentovalo svoji školu, ale i město Chotěboř, patří veliké poděkování, stejně tak jako jejich učitelkám paní Věře Fialové a paní Mgr. Marii Laušmanové. Nic není zadarmo a za každým úspěchem se skrývá tvrdá, náročná práce a odříkání. V hudbě platí toto tvrzení stejně jako všude jinde. Janu Pavlasovi, Tereze Piskačové a Michaele Ryšavé upřímně děkuji nejen za tuto odvedenou práci, ale především za výsledek, který dokazuje, že desítky hodin strávených u hudebního nástroje jsou účelně a smysluplně stráveným časem. Přeji jim i jejich paním učitelkám hodně dalších úspěchů a radosti z krásné a dobře interpretované hudby. Milan Moc, ředitel ZUŠ Chotěboř.
(24.5.)

zushradec.jpg (27188 bytes)
Zleva p.uč. Věra Fialová, dále pak žáci Tereza Piskačová,
Michaela Ryšavá a Jan Pavlas

Chystáme šestitýdenní výpadek ve vydávání našeho listu

S politováním vám předběžně oznamujeme, že z technických důvodů nebudeme moci po celý měsíc červen a ještě půlku července náš list aktualizovat, rovněž tak i další weby, které spravujeme. Obnovení pravidelného vydávání plánujeme na 15.7. Je nám líto, že neoslavíme 6. výročí založení našeho listu 30.6. Podrobnosti zde ještě zveřejníme v neděli 30.5.
(24.5.)

Miniweblog Harryho pána: Věra, Věra...

Ludvík Souček kdysi napsal knihu Opravník obecně rozšířených omylů. Zasloužila by si doplňovat ji pravidelně, neboť omyly stále jeví tendenci k obecnému rozšiřování. Mohou za to zvláště nepoučení novináři a pracovníci sdělovacích prostředků.

Na Svaté Anně jako na Ještědu

Richard Macků popisuje v článku na naší hlavní straně průběh sezóny v lyžařském areálu Svatá Anna a odhaluje, co se tam chystá a jaká jednání se okolo sjezdovky točí.
(24.5.)


Jeden takový omyl do nás hustili minulý týden horem dolem. Totiž že Věra, kterou vláda zakázala vyvézt do Číny, je jediný radar, schopný odhalit neviditelná letadla. Obojí je omyl. Věra není radar, ale jen pasívní sledovací a odposlouchávací systém, který musí čekat, až se letoun prozradí svým vlastním vysíláním. Odhalit neviditelná letadla (správněji letouny kategorie STEALTH) tedy sice umí, ale jen když po určitou dobu samy vysílají radarové, rádiové či jiné signály, což platí i o letadlech viditelných. Pokud dodržují vysílací klid, nepomůže ani Věra. Není to tedy krasavice taková, jak se pokoušejí nám namluvit, je to slečna, která umí dobře naslouchat a ta neviditelná letadla jsou tam jako falešný náhrdelník na jejím krku. Důvodem k šíření omylu může být ovšem i snaha zveličit úspěchy našich výrobců i armády (což se u nás ovšem dělo již dříve)...
(24.5.)

Nebyl to první hacking v Chotěboři

Níze jsme uvedli zprávu nazvanou První hacking chotěbořského webu? K ní jsme dostali mail:
"Rad bych uvedl informace na pravou miru. Nejdrive musim ale ujistit, ze o zadny hacking se nejedna !!! Oba weby jsou umisteny na mych serverech. Text "To koukáš Pavle, co ?" byl opravdu umisten na webu past-stefka.cz. Jiz zminene weby lezi na fyzicky ruznych serverech a jiz delsi dobu a od
ledna 2004 na nich neprobehly zadne zmeny. S nejvetsi pravdepodobnosti doslo na nekterem korenovem DNS serveru v ceskem internetu k zamene DNS zaznamu za starsi hodnoty. Proto web www.designchotebor.cz byl smerovan na www.past-stefka.cz a naopak. Toto jsem dnes taktez zjistil ze siti jinych ISP (NEXTRA, GTS, Eurotel).
Sve DNS servery jsem dnes pro jistotu updatoval a reloadoval, takze nejpozdeji do 1 tydne by se tento reload mel projevit na spravnem prirazovani jmena a IP adresy serveru (rychlost updatu jinych DNS neni mozno ovlivnit)
."
Ing. Leoš Jelínek
(24.5.)

V květnu jak v březnu

To bylo překvápko v neděli 23.5. ráno, když jsme se probudili a koukli ven - ono hustě chumelilo! Teplota 1,7 stupně Celsiova a padalo a padalo! Řadu snímků květnové zimy v Chotěboři nafotil Richard Macků a najdete je zde. Richard naměřil v 5:20 ráno dokonce  -0,2 stupně! Ani ve dne to nebylo lepší, teplota vylezla na 3 až šest stupňů, pršelo, cumelilo, vítr...
(24.5.)

Požární útok v Klouzovech

Sbor dobrovolných hasičů Klouzovy pořádá v sobotu 29. května od 12:30 hodin soutěž O pohár starosty SDH Klouzovy v požárním útoku. Soutěž je určena pro družstva mužů i žen. Bližší informace na tel. 608 560 610. Dopoledne se na stejném místě uskuteční soutěž chotěbořského okrsku, začátek v 8:00 hodin.
(24.5.)

Letecký den pro děti

Aeroklub Chotěboř za účasti Hasičů Počátky a Skautů Chotěboř pořádá 7. DĚTSKÝ DEN, který se uskuteční v sobotu 29. května 2004 na letišti Aeroklubu Chotěboř. Hlavní program začíná ve 13:00 a v jeho rámci můžete shlédnout statické i letové ukázky techniky aeroklubu, předvedení součinnosti letectva a Hasičského sboru (hašeni ze vzduchu), ukázku letecké akrobacie, seskok parašutistů a další. Součástí programu budou i zábavné dětské koutky, počítače, letečtí modeláři a jiná překvapení. K poslechu zahraje dechovka a country kapela. V sobotu od 9:00 po celý den i v neděli možnost vyhlídkových a rekreačních letů. Vstupné: dospělí 30,- Kč, děti do 15 let zdarma. Slosovatelné vstupenky, bohatá tombola.
Na Vaši účast se těší pořadatelé!

(24.5.)

Nová prodejna oděvů

V pondělí 24.5. otevře OP Prostějov prodejnu zlevněných oděvů pod náměstím v Palackého ulici 332 (bývalá Obuv). Firma slibuje trvale nízké ceny, tak uvidíme. Za velmi výhodné ceny bude nabízet pánskou a dámskou konfekci a velký výběr značkových jeansových výrobků a doplňků. Otevřeno mají od pondělí do pátku od 9 do 17 h.
(20.5.)

Vepříkovská pouťová

V pátek 28.5. pořádá SDH Vepříkov od 20 h Pouťovou zábavu. Hraje Trik, v příznivém počasí na parketě, ve špatném počasí v sále. Pořadatelé opečou pro vás prasátko.
(20.5.)

Výběrové řízení na místo strážníka MP

Rada města Chotěboř vypisuje VÝBĚROVÉ  ŘÍZENÍ na obsazení místa strážník Městské policie Chotěboř. Podmínky pro uchazeče: - úplné střední vzdělání - občanská bezúhonnost - řidičský průkaz skupiny B - fyzická zdatnost. Před komisí pro výběrové řízení uchazeči předloží: - průkaz totožnosti, řidičský průkaz - doklady o dosaženém vzdělání a absolvované praxi - výpis z rejstříku evidence trestů ne staršího než 3 měsíce. Přihlášky k výběrovému řízení včetně životopisu psaného rukou zasílejte na adresu: Město Chotěboř Trčků z Lípy 69 583 01 Chotěboř. Obálku označte: "Výběrové řízení ". Uzávěrka přihlášek je 4. června 2004. Termín výběrového řízení: 9. června 2004.  (21.5.)

Nábor mladých hokejistů HC

CHCEŠ HRÁT HOKEJ ? Chlapci věkové kategorie - rok narození 1996 - 1997 - přípravka, 1994 - 1995 - elévové, 1992 - 1993 - mladší žáci, 1990 - 1991 - starší žáci. P O Z O R !!! V letošním roce připravujeme ZVÝHODNĚNÍ kategorie přípravek r.n. 1996 - 1997, a to, že od nás dostanou kompletní hokejovou výstroj v hodnotě 4.000,- Kč. Dále připravujeme setkání této kategorie, a to v pátek 4. 6. 2004 v 16.00 hodin na Zimním stadioně v Choteboři. PŘIJDTE A PŘIVEĎTE SVÉ DĚTI, POSTARAJÍ SE O NĚ NAŠI TRENÉŘI. Schůzka přípravek a předpřípravek (škola bruslení) se uskuteční 4. 6. 2004 (pátek) v 16.00 hodin na Zimním stadioně v Chotěboři. Schůzka bude zaměřena na zmapování zájmu dětí. Další zájemci mohou přijít ohledně domluvy s trénery jednotlivých kategorií: Přípravka - p. Němec, p. Kopecký, Elévové - p. Chudoba, p. Coufal, Mladší žáci - p. Turek, p. Pilař, Starší žáci - p. Koubek, p. Bukáček. INFORMACE - 723 154 359, p. PLUTNAR, e-mail: hc@chotebor.net.
HC Chotěboř.  (20.5.)

Dnes tu znamená včera

Sami jste jistě poznali, že moje zprávy v této rubrice Posledních Novinek mají zpoždění. Bohužel musím opakovat, že to je kvůli zatvrzelosti serveru našeho internetového připojovatele, který odmítá odesílat naše texty do našich novin. Baví se s námi jen brzo ráno. Ve dne, večer, v sobotu a neděli, ve všechen tento čas žádosti našeho počítače o přepravu souborů zatvrzele odmítá nebo přepraví jen část souboru a šmytec... Dnes například se marně snažíme už od půl osmé ráno a tyto řádky jsme umístili až skoro o půl jedenácté...
(19.5.)
Dnes ovšem po delší době přenos běží normálně jako by se nechumelilo. Ale ono se zase chumelit začne, neboť proti zlomyslnosti strojů a počítačů obzvláště jsme bezmocní.
(20.5.)

V sobotu přijďte na nádraží

Sdružení přátel železnice připravilo pro všechny milovníky starých vláčků a techniky na sobotu zajímavou akci. Na místním nádraží bude možné od 10.30 do 16 hodin prohlédnout si historický motorový vůz řady M131.1 pardubického Spolku historie železniční dopravy, a výstavu drezín a techniky užívané při údržbě tratí. Historické motoráčky řady M131.1 jsou známy pod přezdívkou Hurvínek a byly vyráběny v letech 1948- 1956. Vidět byl například ve filmu Slunce, seno, jahody, kdy téměř nemohla chybět věta: Nezastavujeme, máme zpoždění! V průběhu dne se uskuteční dokonce tři projížďky tímto motoráčkem, odjezdy jsou stanoveny na 11. 13. a 15. hodinu. Vystavené drezíny se stanou základem stálé expozice drezín, kterou by chtělo Sdružení přátel železnice v Chotěboři zřídit během letošního a příštího roku na vlečce místní filiálky podniku OSEVA v těsné blízkosti nádraží. Za pozornost rozhodně stojí drezína šlapací, na které se budou moci v sobotu od 11 do 16 hodin zájemci i svézt.
(20.5.)

Ve čtvrtek na náměstí peče KDU-ČSL

Ve čtvrtek 20. května v 10.30 dopoledne dorazí na naše náměstí předvolební cirkus KDU-ČSL. Opravuji: pekárna! Předvolební koláče bude osobně servírovat lídr kandidátky Zuzana Roithová. K vidění bude i velvyslanec ČR ve Vatikánu Pavel Jajtner, trvalým bydlištěm v Přibyslavi (na kandidátce třetí) a kontroverzní poslanec Jiří Karas (na kandidátce osmý). Milan Linhart.
(18.5.)

Miloslav Pečinka oslaví v ZUŠ své jubileum

Těžké by bylo spočítat, kolik chotěbořských dítek učil kreslit a malovat akademický malíř a pedagog Miloslav Pečinka. Městské muzeum připravuje komponovaný pořad Mezi obrazy a hudbou k jeho životnímu jubileu v sále Základní umělecké školy v Chotěboři ve středu 16. června v 19 hodin. Součástí pořadu bude i projev místostarosty Chotěboře Milana Linharta, proslov ředitele ZUŠ Milana Moce, proslov literáta Petra Musílka a předání věcného daru jubilantovi. Ten se narodil v roce 1924 v Ostravě a žil v Jihlavě (nyní v Jablonci n.N.), ale podstatná část jeho života a tvorby je spjata s Chotěbořskem. Ačkoli zde trvale nežil, přesto tu velmi aktivně působil více než třicet let. V roce 1965 nastoupil do tehdejší Lidové školy umění v Chotěboři a stal se jejím prvním výtvarným pedagogem. Začínal ve velmi skromných prostorových a materiálních poměrech tvořit se svými žáky výtvarné práce, kterým se dostávalo kladných ocenění návštěvníků výstav i odborníků. Působil zde až do roku 1984 a jeho rukama prošly i obě dcery Harryho pána, který s panem Pečinkou také kdysi spolupracoval na ozvučování jeho pořadů s diapozitivy.
(20.5.)

První hacking chotěbořského webu?

Podivam-li se na web chotebrske firmy na adrese http://www.designchotebor.cz/, objevi se místo webu firmy zvlastni hláška... Neni to nejaky prvni choteborsky hackersky utok?   :-)
Richard Macků

Harryho pozn.: Asi ano. Ale už to opravili, takže nyní už hackerův výtvor neuvidíte. Bylo to tam od úterního odpoledne. Hacker si moc práce nedal, umístil tam jen dvě věty na bílou stránku (WWW.PAST-STEFKA.CZ - To koukáš Pavle, co ?)
(19.5.)

Faraon bude hrát v Chotěboři s Přímou linkou Tomáše Linky

Připomínáme všem příznivcům country, rocku a bigbítu taneční zábavu v hotelu U zámku 28. května. Od 20 hodin začíná asi dvouhodinový program Přímé Linky a potom bude pokračovat Faraon. Zájemci o zajištění stolů můžou volat Zbyňka Mrkvičku na 606 828 812. Protože kytaristou a zpěvákem Přímé Linky je Karel Mrkvička, budete moci vzácně shlédnout na jednom pódiu všechny čtyři legendární bratry Mrkvičkovy (zbývající tři hrají ve Faraonu).
(18.5.)

Seminář karatistů v Chotěboři

22.5.-23.5.2004 se bude konat již druhý seminář M.S.K.A.-CZ v Chotěboři. Raritou je jedna hodina přístupná divákům a to 22.5. od 15 00 - do 16 00 hodin. Budeme rádi, když se na nás přijdete podívat do tělocvičny TJ CHS Chotěboř. Navštíví nás kolem stovky karatistů z celé republiky, ( z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic atd.) a mnoha dalších významných měst ČR. Vyučovat zde bude koordinátor M.S.K.A.-CZ Miroslav Zezulka III.Dan reprezentant ISKU (International Seishinkai Karate Union) pro Českou republiku. Jeho prostřednictvím také členové MSKA-CZ jsou členy ISKU a tímto mají přístup na mezinárodní akce této unie, včetně Olympijských her. Po účasti na několika evropských pohárech ISKU jsme byli jako evropské sportovní karate osloveni touto unií klasického karate a byla nám vzhledem k našim soutěžním výsledkům a způsobu spolupráce nabídnuta účast v této unii. To jasně dokazuje, že i ve světě klasického karate Moderní Sportovní Karate něco znamená, jeho asistenti budou Pavel Stránský I.Dan, Pavel Sokol I.Dan, Radek Nedbal I.Dan.
(19.5.)

Rada města zasedala

V pondělí 17.5. zasedla řádně Rada města Chotěboře a přijala řadu usnesení, které si můžete přečíst na webu města zde. Nás zaujala tato: Rada jmenuje s účinností od 1. 7. 2004 pana Mgr. Milana Moce, bytem Chotěboř, ředitelem Základní umělecké školy Chotěboř, Náměstí TGM 322, na dobu neurčitou. Rada města projednala a schvaluje ceník nájemného a úhrady provozních nákladů za pronájem kina “Družba” v Chotěboři a návrhy vzorových smluv na pronájem na dobu 3 dny a na dobu od 3 do 30 dnů.  Rada města ukládá projednat nabídku kraje Vysočina (aby se město stalo zřizovatelem Speciálních škol a DDM Junior) v Zastupitelstvu města Chotěboř s tím, že ji nedoporučuje přijmout. Rada města souhlasí s vybudováním hřiště na petanque na pozemku městského kina a ukládá zveřejnit záměr pronájmu části pozemku p.č. 1311/1. Rada města vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce strážník Městské policie Chotěboř. Rada města projednala žádost HC hokejového klubu Chotěboř, Svojsíkova 333, Chotěboř o souhlas se zřízením venkovní odnímatelné terasy, která by přiléhala ke štítu staré budovy zimního stadionu a sloužila by pro potřebu venkovního občerstvení. Rada města žádosti vyhovuje a tento souhlas je podkladem pro správní řízení o povolení zřízení terasy. Rada města projednala rezervu v rozpočtu města na zimní stadion Chotěboř a schvaluje její použití takto: střešní sněhové zachytávače, architektonická studie na dostavbu prostoru pod tribunou, zateplení stropů kanceláří provozní budovy, síť proti ptactvu. Rada města, z důvodu ukončení pracovního poměru s MUDr. Josefem Bezecným, ukládá podat výpovědi z pracovního poměru ostatním zaměstnancům zařazeným do Městského plicního střediska Chotěboř, a to ke dni 31.5.2004.
(18.5.)

Chotěbořská koule pošesté

Oddíl volejbalu TJ CHS pořádá v sobotu 29. května od 8.30 hodin na volejbalových kurtech 6. ročník populárního míčového sedmiboje mužských dvojic s názvem Chotěbořská koule. Startovné za dvojici činí 250 korun. Přihlášky přijímá Ondřej Pravda, TMB 603/ 794407 nebo TB 569/ 624370, e- - mail: o. pravda@ post. cz nebo osobně.
(17.5.)

Zastupitelstvo zasedalo

V pondělí 10.5. zasedlo řádně Zastupitelstvo města Chotěboře a přijalo řadu usnesení, které si můžete přečíst na webu města zde. Zastupitelstvo mimo jiné schválilo záměr realizace metropolitní internetové sítě Podoubraví ze společného regionálního operačního programu a ukložilo zadat vypracování projektové dokumentace.
(14.5.)

Malá kopaná v Jeřišně

TJ Viktorie Jeřišno pořádá v sobotu 26. června od 8.30 hodin devátý ročník turnaje v malé kopané Viktoria Cup 2004. Turnaje se zúčastní 25 mužstev, které budou hrát v pěti skupinách a do dalších bojů postoupí šestnáct nejlepších. Hraje se podle platných pravidel malé kopané, startovné činí 500 korun a je nutno ho zaplatit nejpozději do 20. června složenkou na adresu: František Kučera, 582 74 Jeřišno 23. Občerstvení je pro účastníky zajištěno ve sportovním areálu.
(15.5.)

Nohejbal: Satelit 2004 začne v Malči

První satelitní turnaj v nohejbale trojic se hraje v sobotu 22. května od 8.45 hodin na nohejbalových kurtech. Pořadatel TJ Sokol Maleč, přihlášky na místě od 8.00 do 8.30 hodin. Startovné činí za družstvo 150 korun, občerstvení a stravování zajištěno po celý den. Prvních šest družstev obdrží věcné ceny. Kontaktní osoba: Bohumír Tomášek, 582 76 Maleč 47, tel. 728 634 219.  (15.5.)

Fotografie z návštěvy prezidenta Klause v Chotěboři 12.5.2004 přinášíme zde
(postupně budou přibývat další fotografie)

Návštěva prezidenta republiky

Tak se jmenuje článek místostarosty Milana Linharta na naší hlavní straně, v němž je úplný popis průběhu oficiální návštěvy Václava Klause v našem městě. Další zajímavosti z návštěvy uvádíme pak zde níže. (14.5.)

Nové webové stránky

Vážení dodavatelé, vážení zákazníci, je mi velkou ctí Vás přivítat na oficiálních webových stránkách www.jiricka.cz firmy Luboš Jiřička, MASO-UZENINY. Na našich stránkách se dozvíte, kdo jsme, co Vám nabízíme a za jaké ceny a především kde nás najdete. Rádi uvítáme veškéré Vaše připomínky nejen k našemu sortimentu, ale i k naší webové prezentaci. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Luboš Jiřička a kolektiv 
(13.5.)

Talentové zkoušky v ZUŠ

Základní umělecká škola Chotěboř vypisuje termíny konání talentových zkoušek do přípravných a prvních ročníků hudebního oboru pro školní rok 2004/2005. Zkoušky se budou konat v pondělí 17.května v čase od 13 do 17 hodin a v pátek 21.května od 13 do 16 hodin, vždy v 1.patře budovy ZUŠ Chotěboř ("Stará radnice" - náměstí). Součástí talentové zkoušky bude i krátký pohovor s rodiči zkoušeného žáka. Pořadí žáků ke zkouškám není předem stanoveno. Talentové zkoušky na pobočce v Krucemburku se budou konat v pondělí 17.května od 13 do 15 hodin v sídle pobočky (Hlubocká 68 - "Bílá vila"). 
(13.5.)

Volby do Evropského parlamentu

Již jsme si pomalu zvykli, že každou chvíli jsou nějaké volby. Se vstupem do Evropské unie nám přibývají i volby do Evropského parlamentu. Konají se jednou za 5 let a my je poprvé zažijeme krátce po vstupu, a to již 11. a 12. června. Evropský parlament je jediná instituce, která je přímo volena občany zemí EU. Není to úplně klasický parlament, jako třeba ten náš, ale má některé obdobné rysy. Společně s Evropskou komisí a Radou EU se významně podílí na přípravě evropské legislativy, spolurozhoduje a schvaluje legislativu EU například v oblasti regionálního rozvoje, výzkumu, životního prostředí, zahraniční spolupráce, rozvojové pomoci, upravuje volný pohyb pracovních sil, ochranu spotřebitele, vzdělání, kulturu, zdravotnictví a transevropské sítě. Každoročně schvaluje rozpočet EU. Jmenuje předsedu a členy Evropské komise. Nový EP bude mít 732 poslanců, z toho jich bude 24 z Česka. Na rozdíl od jiných voleb se volí jedna jediná celostátní kandidátka. Kandidátky jsou organizovány tradičním způsobem, tedy podle jednotlivých politických stran a hnutí. K letošním volbám se jich přihlásilo 32, což je o osm více než je všech poslaneckých míst. Minimálně jedna čtvrtina přihlášených stran tedy nebude vůbec zvolena. Po svém zvolení se naši europoslanci zařadí do mezinárodních politických klubů. Politické strany se sice v různých zemích jmenují různě, ale dle své orientace se v EP seskupují do velkých celků, takže strana, která u nás doma prohraje, může být ve skutečnosti celkovým vítězem a naopak. V obálce naleznete 32 hlasovacích lístků, jeden z nich si vyberete a ve volební místnosti vložíte do hlasovací obálky s razítkem. Před tím ještě můžete kroužkem před jménem udělit 1 nebo 2 preferenční hlasy. Možná bude dobré, když se podíváte, jestli na kandidátce vámi vybrané strany není někdo z našeho regionu, a tomu udělíte preferenční hlas. V těchto volbách totiž stačí pouhých 5% preferenčních kroužků, aby se kandidát dostal dopředu. Mít známého poslance v Bruselu může být pro město či obec užitečné.Volby se konají v tradičním čase, tedy v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Rovněž volební místnosti jsou obvyklé. Je tu však přece jenom rozdíl. Platí mnohem přísnější pravidla a složitější postup, pokud chcete volit mimo obvod svého bydliště. Podrobnosti byly zveřejněny v minulém Echu a jsou i na webových stránkách města. Druhý rozdíl spočívá v tom, že hlasy se nebudou počítat v sobotu po uzavření volebních místností, ale až v neděli po 22. hodině. To je nepříjemná komplikace pro členy volebních komisí. Pro naše úředníky to znamená, že budou ponocovat až do pondělka do rána. Úřední den v pondělí 14. června sice nerušíme, ale budeme rádi, když nás navštívíte jen v nejnutnějších případech.
Milan Linhart, místostarosta. 
(14.5.)

Obce Podoubraví zůstanou v kraji Vysočina

Svazek obcí Podoubraví nebude následovat příkladu 25 obcí, které se z kraje Vysočina rozhodly odejít pod správu kraje Jihomoravského. Svazek sice usiloval zhruba před rokem o přechod ke kraji Pardubickému, ale občanské referendum rozhodlo, že se tato změna nakonec neuskutečnila. Podle starosty a zároveň předsedy svazku Miloše Uchytila, nehodlá SVOP podnikat žádné nové aktivity, které by vedly k odtržení těchto obcí od kraje Vysočina. (14.5.)

Fotografie z návštěvy prezidenta Klause v Chotěboři 12.5.2004 přinášíme zde
(postupně budou přibývat další fotografie)

Z návštěvy prezidenta v Chotěboři

Postupně zde uvedeme různé zajímavosti ze středeční návštěvy prezidenta Klause. Níže jsme již uvedli prezidentské menu v Panském domě a vyjmenovali 10 zdejších občanů, kteří se oběda zúčastnili. Nyní k tomu můžeme dodat, že krom prezidenta a jeho choti seděli u hlavní tabule také František Dohnal,  hejtman kraje Vysočina, radní kraje Vysočina Martina Matějková a Tomáš Hermann, a tři členové prezidentského doprovodu (Ladislav Jakl, Jindřich Forejt a Jiří Franc. Ti všichni obědvali v jednom ze salonků Panského domu. V jiné části podniku pak obědval další prezidentský doprovod: Martina Šudomová a Alena Veliká, 6 členů technického doprovodu, 6 osobních strážců, řidiči a fotograf.
Vrtkavé počasí návštěvě i jejím organizátorům přálo. Krátce poté, co prezident zasadil na náměstí strom, se spustil liják a poté přišla bouřka.
Hejtman František Dohnal představil spolumajitele Panského domu, kam šel prezident na oběd, jako nejlepšího karatistu Vysočiny. V tu chvíli se na Pavla upřely zraky všech mužů ochranky prezidenta. V očích měli otázku: stačil bych na něj?
Prezidenta vítaly u vchodu do Panského domu též děti Pavla Halamy. Hlavě státu je pyšný otec představil: mám revoluční děti - starší Adélka je narozená 21.8. a mladší Anička 17.11. Později při obědě Pavel Halama dodal: můj kamarád mi říká, počkej, až se to tu jednou otočí, za ty děti tě zavřou. Prezident se tomu velmi smál...
Ve čtvrtek mnohé noviny uvedly, že Václav Klaus je druhým prezidentem, který naše město navštívil. Není tomu tak, je třetí (před ním Masaryk a Beneš).
(13.5.)

Předhoníte Hurvínka na šlapací drezíně?

Sdružení přátel železnice v Chotěboři srdečně zve všechny milovníky železnice a staré techniky v sobotu 22. května 2004 na chotěbořské nádraží. V tento den si zde bude možné v době od 10.30 do 16.00 hod. prohlédnout historický motorový vůz řady M131.1 Pardubického spolku historie železniční dopravy a výstavku drezín a techniky užívané při údržbě tratí, připravenou Sdružením přátel železnice v Chotěboři a Klubem železniční techniky Brno. Historické motoráčky řady M131.1 jsou známy pod přezdívkou "Hurvínek", byly vyráběny v letech 1948-1956 a vybavit si je můžete třeba díky filmu Slunce, seno, jahody ("Nezastavujeme, máme zpoždění!"). Během dne se uskuteční také tři projížďky tímto motoráčkem, s odjezdy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Dodejme ještě, že "Hurvínek" přijede do Chotěboře z Pardubic v 10.18 hodin a ve směru Pardubice odjede v 16.05 hodin. Vystavené drezíny se stanou základem stálé expozice drezín, kterou by chtělo Sdružení přátel železnice v Chotěboři zřídit během letošního a příštího roku na vlečce chotěbořské filiálky podniku OSEVA UNI, a. s., v těsné blízkosti chotěbořského nádraží. Za pozornost rozhodně stojí drezína šlapací, na které se budete moci v sobotu 22. května 2004 od 11.00 do 16.00 hodin i svézt. Budete-li mít zájem, můžete zkusit zjistit, jste-li na šlapací drezíně rychlejší než historický motoráček "Hurvínek". Takže na shledanou v sobotu 22. května 2004 na nádraží v Chotěboři!
Sdružení přátel železnice v Chotěboři

(13.5.)

Pro rodiče i děti

Děti – vezměte s sebou rodiče a nemusíte platit vstupné. Vstupné na film je 55,- Kč, děti do 150 cm v doprovodu rodičů 35,- Kč, děti do 99 cm v doprovodu rodičů ZDARMA! Promítání filmu Trio z Belleville začíná v kině Družba v neděli 16. května 2004 v 16.30 hod. Nedělní filmové odpoledne si dále můžete prodloužit od 20.00 hod. v KinoCafé Velký Voči, kde bude promítána americká filmová komedie Mr. Deeds – náhodný milionář s Adamem Sandlerem a Winonou Ryder v hlavních rolích. Vstup na tento filme je ZDARMA! KinoCafé Velký Voči v budově kina Družba je otevřeno od 16.00 hod. Další promítání Filmového Klubu Velký Voči proběhne v sobotu 12. června 2004 od 18.30 hod. – jaký film to bude, to zatím necháme jako překvapení. Už teď je ale jisté, že se má fanoušek dobré filmové zábavy na co těšit. (13.5.)

Výhodná nabídka

Vás, co se zajímají o možnost pronájmu nebytových prostor na náměstí, upozorňujeme, že v naší rubrice inzerce.harry.cz je umístěn inzerát právě pro vás (i s fotkou objektu).
(12.5.)

Chotěboř přípravy nedělala

Jak uvádí dnešní MF Dnes Vysočina, Chotěboř podle místostarosty Milana Linharta žádné speciální přípravy na návštěvu prezidenta Klause nedělala. Město obstaralo strom, který dnes prezident na náměstí vysadí. Také zde budou Klause vítat i někteří žáci, hlavně ti starší - namísto výuky občanské výchovy. A opravy? "V dubnu jsme spravili chodník kolem radnice. Teď se nám to hodí," dodal Linhart. Naše redakce však získala od některých řemeslníků informace, že se ještě na poslední chvíli předělávalo lecos na Městském úřadě, natíraly se dveře, měnily kliky a elektrické vypinače apod. Také zasedací místnost byla štukována a vymalována. Občané si mohli také všimnout rušného uklízení prostoru náměstí, ale to bylo jistě v rámci jarních prací. V článku v MF se dále někteří starostové chlubí, že žádné Potěmkinovy vesnice nedělali. Úklid a opravy některých nedostatků však za to nelze považovat. Ostatně, každý z nás si doma také uklidí, když má přijít návštěva. Proč by to tedy něměly dělat i obce a města? Za to se nikdo stydět nemusí.
(12.5.)

Co poobědvá prezident v Panském domě

Menu pro pana prezidenta nám zaslal spolumajitel Panského domu Pavel Halama: Martini červené * Sýrová variace s hlávkovým salátem * Dančí medailonky na rozmarýnu, opečené brambory, zeleninová obloha * Maminčin jablečný závin se šlehačkou * Káva s mlékem * Plzeňský prazdroj tankový, nepasterizovaný * GRANDS VINS D´ALFONS MUCHA, Chardonnay, r. 2002, vin. oblast Valtice * GRANDS VINS D´ALFONS MUCHA, Cabernet Sauvignon, r. 2001.
(12.5.)

Kdo obědvá s prezidentem

Z občanů Chotěboře se oběda s prezidentem v Panském domě zúčastní starosta, místostarosta a pozvaní manažeři velkých firem: Jan Josef Dobrzenský, majitel zámku, Vladimír Kubeš, ředitel Interlignum, a.s., Petr Papoušek, generální ředitel NATE, a.s., Pavel Flejberk, ředitel Chotěbořské strojírny služby, a.s, Vladislav Starý, ředitel GCE, s.r.o., Luděk Karásek, ředitel TENEZ, a.s., Břetislav Pour, ředitel ROBOTERM, spol. s r.o. a Jiří Uttendorfský jednatel společnosti CAMONA, s.r.o.
(12.5.)

Literární pátky

Každý poslední pátek v měsíci se koná v Chotěboři v Základní umělecké škole Literární beseda. V pátek 30. dubna se sešli příznivci literatury na večeru spisovatele Františka Uhra Zločiny přesčas. Jak sám název besedy napovídá, dal nám pan Uher nahlédnout do svojí spisovatelské dílny, v níž se rodí detektivky. Pan Uher má na svém kontě již 38 detektivek. Jak k tomuto žánru získal lásku, proč mu zasvětil celý život, to bylo námětem literárního večeru. Pan Uher je nejen znamenitým spisovatelem, ale též zajímavým a vtipným vypravěčem. A jelikož žije a tvoří v Havlíčkově Brodě, není vám jistě neznámý. V Cestě Vysočiny je možno si přečíst jeho detektivku “Plující terč” na pokračování.
Další literární večer se bude konat v pátek 28. května v 19 hod. Tento večer bude sklouben s hudbou a písničkami Pavla Lutnera, Paula Merilda, pana Miroslava Boháče ze skupiny Detto, Oty Smrčka a dalších. Jste srdečně zváni.
Marta Urbanová

(12.5.)

Pietní akt

Na starém i novém hřbitově položili v pátek starosta a místostarosta věnce u památníků padlých. Naše rubrika Radniční okénko má z tohoto pietního aktu fotografie. (8.5.)

Pozvánka na návštěvu prezidenta

Radnice zve chotěbořskou veřejnost na středeční návštěvu prezidenta v Chotěboři. Ve 12:15 bude prezident s manželkou přivítán na náměstí T.G.M. Promluví z tribuny, pak zasadí lípu na náměstí a bude následovat autogramiáda. Dále navštíví městský úřad, kde v zasedací místnosti proběhne setkání s představiteli města a hosty. Pak se prezident s doprovodem odebere do Panského domu na oběd. Kolem 15:00 se plánuje jeho odjezd z Chotěboře.
(5.5.)

Zemřel fotbalový předseda

Ve věku nedožitých 58 let náhle zemřel dlouholetý fotbalový funkcionář a současný předseda FC Chotěboř Vladimír Houfek. Láska k fotbalu ho přivedla do výboru oddílu kopané, kde léta zastával funkci pokladníka a po zvolení předsedou oddílu přivedl chotěbořskou kopanou až do samostatného nového klubu FC. Poslední rozloučení se koná v úterý 11. května od 12.30 hodin v obřadní síni v Havlíčkově Brodě. Čest jeho památce! FC Chotěboř. (6.5.)

Ukradl si práci

Sekačku na trávu ukradl neznámý zloděj v době od 1. do 3. května z garáže v lokalitě Svatá Anna. Poškozené majitelce vznikla škoda přes 4 tisíce korun. To je jako kdyby ukradl lopatu. I se sekačkou se musí makat... (Pravda, může ji i prodat, takže nekupujte kradené zboží!)
(6.5.)

Dolní Sokolovec slaví

Obec Dolní Sokolovec (nemá vlastní web) poblíž Chotěboře pořádá v sobotu 8. května oslavy 550. výročí první zmínky o obci. (7.5.)

Hledejte dědečka

V sobotu 8. května pořádá Junior DDM -SVČ pohádkovou hru Hledejte Dědečka Hříbečka.Tato hra je určena dětem i rodičům, zkrátka rodinným kolektivům. Na trase, která povede lesy kolem Geofondu u Chotěboře, budou na účastníky čekat různé pohádkové bytosti s lehkými i těžšími úkoly. Za jejich splnění jim bude prozrazeno, kde najdou Dědečka Hříbečka, který se jim bohatě odmění. Celou hrou se bude prolínat motiv hub, ať již známých nebo zcela vymyšlených. Hra navazuje na úspěšné akce Pohádkový les a Mašinkou do pohádky. Spolupořádá PS Mláďata.

Sraz je na Geofondu u Chotěboře. Účastníci mohou přicházet  průběžně od 10 do 12 hod.
(4.5.)

Pozvánka k besedě s kandidátem

MS ODS Chotěboř si Vás dovoluje pozvat na veřejnou besedu s kandidátem na europoslance PaedDr. Ivo Strejčkem  (6. místo na kandidátce ODS), Chotěboř - Panský dům, středa 12. května 2004 od 19.30 hod.
Organizuje MS ODS Chotěboř. (5.5.)


Rada města zasedala 3.5.

V pondělí 3.5. zasedla řádně Rada města Chotěboře a přijala řadu usnesení, které si můžete přečíst na webu města zde.
(4.5.)

Muzeum otevřelo 4 výstavy

Zájemci si nyní mohou v Městském muzeu prohlédnout expozici Vítězslavy Klimtové s názvem Pohádková země, obyvatelé lesa, louky a našich domovů, dále pak výstavu Ignát Herrmann v díle akademického sochaře Karla Opatrného. Tato výstava byla sestavena z exponátů místního muzea ke 150. výročí narození Ignáta Herrmanna. Další výstavou Kaligramy se představuje Miroslav Koupil, člen Obce spisovatelů a současný představitel české nonsensové poezie. Čtveřici doplňuje výstava Cesta... , z historie a součastnosti místní Základní školy Smetanova.
(5.5.)

Reprezentovali Chotěboř

1.května se konalo v Litvínově ústřední kolo celostátní soutěže základních uměleckých škol - obor dechové orchestry. Dechový orchestr mladých (DOM) při Základní umělecké škole Chotěboř obsadil ve své kategorii vynikající 3.místo a porotou mu byla navíc udělena ještě další mimořádná ocenění: čestné uznání "za vynikající sólový výkon" obdržela čtveřice klarinetistů Ondřej Bělohlávek, Šimon Smejkal, Jiří Hospodka a Radek Joska, čestné uznání za "výbornou dramaturgii a příkladnou aranžérskou práci" získal dirigent orchestru Alois Štěrba, který řídí DOM společně s Milanem Mocem. Orchestr tak skvělým způsobem reprezentoval svoji školu i město Chotěboř.
(4.5.)

Starosta vyvěsil vlajku EU >>

V 9:00 na 1. máje 2004 vyvěsil starosta města Tomáš Škaryd vlajku Evropské Unie, čímž zahájil oslavy vstupu naší republiky do EU a oslavy 1. máje, které pak probíhaly po celý den. Další fotografie z oslav najdete ještě dnes v rubrice Radniční okénko. (foto Jana Tomášková)
(4.5.)

Úplné zatmění Měsíce

V úterý večer uvidíme úplné zatmění Měsíce. Podrobnosti a časy najdete na webu zde, jiný článek o zatmění je zde.
(4.5.)

eu0105.jpg (48171 bytes)

Chotěbořské Echo č. 4

Dubnové Echo tentokrát vyšlo až 30.4. (velikonoce + závada v tiskárně), ale opět překonalo svůj vlastní rekord, má 42 stran plus obálku, kde mimo jiné najdete barevnou fotografii první Miss Podoubraví. Aprílový rozhovor listu poskytl starosta ing. Škaryd a za radu se představuje ing. Jonáš. Ze sociálních služeb se nově představuje Fokus vysočina, o.s., středisko Chotěboř Centrum denních služeb, Centrum pro zdravotně postižené a Oblastní charita Havlíčkův Brod. V Echu najdete i důležité informace k červnovým volbám do EP, živnostenský úřad informuje o změně v podnikání zemědělců, vycházejí další tři nové vyhlášky města. V čísle je vyhlášena i soutěž Prima babička, pokračuje soutěž O nejlepší veselou příhodu. Příspěvků ze škol, ze sportu, kultury i od občanů se nahromadilo tolik, že tři rozsáhlejší jsme museli odložit až do květnového čísla.
Milan Linhart, místostarosta
(4.5.)

Starosta a místostarosta ke vstupu ČR do EU

Viz Radniční okénko zde.
(3.5.)

Jesle, plicní středisko, pečovatelská služba, ...

Viz Radniční okénko zde.
(3.5.)

*

Další Novinky, z dubna 2004, najdete v odkaze Minulé Novinky níže

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera (max. 67, pokud to nefunguje zadejte ještě písmeno b, např. 67b). Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete. Od února 2004 pak mají starší novinky adesu http://www.harry.cz/harry/rubriky/hotnewsXX.htm, kde XX je číslo od 68 výše.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet