harryanow2.gif (5686 bytes) 

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

číslo 70

harry.jpg (9789 bytes)

duben 2004

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 69 četlo: 7740


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz

www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Chotěbořské Echo v PDF:
2003: č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7 č.8 č.9 č.10
2004: č.1
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře

KinoCafé a Filmový klub Velký voči Chotěboř
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Kam zajít - Chotěboř

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga

Zimní stadion města Chotěboře
Volejbal  |  Volejbal juniorů | Ping-pong
Atletika TJ CHSAtletika SKŠachy Kámen Chotěboř

Chotěbořské Jídelní lístky:

PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda  Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Radniční okénko Chotěboře
radnice.harry.cz

Okénko Městské policie Chotěboř

Okénko
Městské policie

mpolicie.harry.cz

ikonddnv.gif (4769 bytes)

harry@.gif (1498 bytes)

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení
Snímky roverů Spirit a Opportunity z Marsu, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D: http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/images.html
Zde najdete, zda jsou dnes zveřejněny nové snímky z Marsu: http://www.jpl.nasa.gov/mer2004/rover-images/images.html

Fotografie oceněných sportovců Chotěboře 2003 (odkazy na ně) najdete v Harryho novinách zde

Mistrovství světa v ledním hokeji, Praha: www.ihwc.net | MS 2004 česky | http://ms.hokej.cz | http://hokej.idnes.cz/ms2004.asp

Hokej také ve Velkých Vočích

KinoCafé VELKÝ VOČI promítá všechny hokejové přenosy na Velké Plátno, s výborným obrazem a dynamickým zvukem. Vstup ZDARMA!!! Podrobnosti na webu VV.
(29.4.)

Hokej v hospůdkách

Chotěbořští hostinští vycházejí vstříc těm, kdo rádi sledují utkání hokeje s kamarády a při pivečku. Na MS 2004 pořídila řada zdejších pohostinství nové televize. Včera např. instalovali v Billiard Centru Panského domu promítací plochu 4 x 2 metry a ode dneška tam je možné utkání shlédnout. Velkou promítací plochu mají již od dříve v kavárně Modrá Hvězda, kde rovněž každé utkání promítají.
(29.4.)

Kraj chce zrušit centrální dispečink Zdravotnické záchranné služby

V úterý 20. dubna 2004 zasedalo Zastupitelstvo kraje Vysočina. Jedním z bodů jednání byla koncepce ZZS v kraji Vysočina. Materiál počítá se zrušením centrálního dispečinku ZZS Havlíčkův Brod, který v nynější podobě funguje dva roky a jeho pořizovací cena byla přibližně tři miliony korun. Podrobnosti čtěte v Novinách Havlíčkobrodska zde.
(29.4.)

Majáles v Chotěboři

Již jsem níže upozornil na bohatý program 1. máje v Chotěboři. Jeho součástí bude od 15 h studentský Majáles. Studenti Obchodní akademie a Vyšší odborné školy v Chotěboři v průvodu městem představí významné historické postavy členských zemí Evropské unie a České republiky zvlášť. Ten, kdo uhodne, která historická postava ke kterému státu Evropy patří, bude moci ochutnat některý z typických potravinářských produktů dané země. Po čtverylce na náměstí TGM budou zvoleni král a královna majálesu, kteří odjedou v kočáře do zámeckého parku, kam je budou jejich poddaní následovat. Pro děti jsou připraveny soutěže a hry, pro dospělé podobná zábava ale s takříkajíc dospělými cenami. Zábava bude po 19.00 hodině pokračovat v hotelu U Zámku. Vstupenky na ni budou slosovatelné, hlavní cenou je značkový výrobek hlavního sponzora majálesu, zdejší firmy Interlignum. Studenti večer představí svůj film inspirovaný Bondovkou, předvedou Tele Tele a rozvíří zábavu, kterou ve 22.00 hodin přeruší ohňová show. Od půlnoci do 2 h nastoupí diskotéka.  
(28.4.)

Poděkování a přání Harryho pána

Můj pán děkuje všem, kdo mu zaslali maily a SMS k jeho sobotnímu svátku. On sám dnes přeje všem Jaroslavům a Jaruškám k svátku všechno nejlepší a já se připojuji (mé paničce pak zvláštním přáním, které jí pošeptám do ouška, až přijde domů). (27.4.)

Hořící autogen vyhnal lidi z domů

Tak je nadepsán článek o pondělním požáru v Chotěboři v internetovém listě MF idnes. Článek najdete zde. My k němu dodáváme, že krom obyvatel okolních domů byla také evakuována auta jako obvykle parkující v Severní ulici.  (27.4.)

Zpráva ČTK k požáru Avie v Severní ulici

Záchranářům se dopoledne podařilo zabránit výbuchu na sídlišti v Chotěboři na Havlíčkobrodsku, kde při opravách topení ve sklepě domu začala hořet jedna svářecí autogenní souprava. Na místě byly čtyři velké lahve s kyslíkem a acetylenem a dvě s propan-butanem. Evakuováno bylo 30 lidí, jeden řemeslník byl lehce zraněn, řekl velitel zásahu. Díky zásahu několika desítek záchranářů shořela nakonec pouze nástavba nákladního vozu avia za zhruba 250.000 korun. Řemeslníci v přízemí domu spravovali rozvod vody. Před domem v avii měli hadicemi propojenou autodílnu. Když začala jedna ze souprav hořet, snažil se ji jeden z řemeslníků okamžitě uhasit. Dalšímu se podařilo popojet od domu s avií s hořlavinami. Následně spolu s dalšími lidmi vytahal hadice, po kterých by se mohl požár šířit, popsal velitel. Do pěti minut se na místo dostavili profesionální hasiči. Několik hodin ochlazovali nebezpečný náklad. Pokud by teplota stoupla, tlak by láhev roztrhl a její kusy by byly rozmetány do několika set metrů, vysvětlil velitel. Když teplota klesla, odvezli hasiči už vypuštěné lahve na traktoru s pískem do požární nádrže. Příčiny požáru zjišťují odborníci, byla jí nejspíš technická závada.
(26.4.)

Prezident skutečně navštíví Chotěboř

Podle mého pána řada místních lidí, kteří se jej dotazhují, nevěří naší zprávě, že prezident Klaus navštíví 12.5. Chotěboř. Nám to sdělil místostarosta Milan Linhart a mluvčí Krajského úřadu Radka Burketová nyní oznámila, že  Václav Klaus s chotí má odstartovat svůj program oficiální návštěvy našeho kraje v pondělí 10.5., odjezd z Vysočiny je plánován na středu dvanáctého. „Navštíví Pelhřimov, Jihlavu, Třebíč, Telč, Jaroměřice, Žďár nad Sázavou a Chotěboř, setká se s občany a s představiteli měst, prohlédne si památky UNESCO a některé firmy". Prezidentský pár by měl dvakrát nocovat v jihlavském hotelu Gustav Mahler. Na prvním místě navrhovaného cestovního plánu je v pondělí Želiv, následuje Pelhřimov. Další zastávkou už je Jihlava. Odpoledne by se měl Klaus setkat s občany na zdejším Masarykově náměstí, kde vyhoví zájemcům o autogramy. Druhý den pobytu se má hlava státu objevit v Telči. Podle zatím neschváleného plánu se má sejít s občany a s městskými radními, nedílnou součástí asi bude procházka po městě. „V úvaze je také beseda se studenty gymnázia,“ řekla místostarostka Telče Hana Müllerová. Následovat má přesun do Třebíče a Jaroměřic nad Rokytnou. „Večer, někdy kolem šesté hodiny, je v navrhovaném plánu návštěva firmy Bosch v Jihlavě,“ informovala mluvčí jihlavského magistrátu Jana Zbranková. Ve středu po ránu má prezidentská kolona dorazit do Žďáru nad Sázavou a potom do Ždírce nad Doubravou a Chotěboře. Plán návštěv bude ještě upřesněn po návratu prezidenta z Číny, ale je zřejmé, že kolem poledne 12.5. prezident do Chotěboře přijede, aby tu oficiální návštěvu kraje zakončil.
(27.4.)

Požár Avie v Severní ulici >>

V pondělí ráno vzplála jasným plamenem skříňová Avie zrovna před žlutými bytovkami v Severní ulici. Náš čtenář Jan Pavlas, učitel ZUŠ, se přichomýtl cestou do práce u pohotového zásahu chotěbořské profi jednotky hasičů a též pohotově pořídil fotky a hned nám je odmailoval. Jednu nejtypičtější jsme pro vás vybrali a je vpravo. Panu Pavlasovi děkujeme.
(26.4.)

požárseverní.jpg (17196 bytes)

25. Běh Chotěbořskem

Jubilejní 25. ročník klasického silničního běhu, který pořádal atletický oddíl TJ CHS TURBO Chotěboř se nesl v duchu traťových rekordů a chladného sychravého počasí. Na start hlavního běhu o délce 10 mil se postavilo 42 borců. Nejlepší výkon předvedl jihlavský Pavel Novák, který vyrovnal osmnáct let starý rekord. Minutu za ním doběhl chotěbořský Leoš Pelouch, třetí příčku obsadil novoměstský Jiří Žák. Nejlepší ženou se stala Kamila Jirků z OK Jihlava. V žákovských kategoriích dominoval Jakub Zajíc z Hvězdy SKP Pardubice, který, navíc, na trati 800 m pokořil traťový rekord. Kompletní výsledky jsou na webu Turbo Chotěboř zde, fotky ze závodu zde. Závodu i vyhlášení výsledků přihlížel také starosta města Tomáš Škaryd.
(26.4.)

Další povídka Marty Urbanové

Další povídku zdejší básnířky a spisovatelky Marty Urbanové uveřejnil internetový list Neviditelný pes: César

Miniweblog Harryho pána: DPH - Obraz bídy parlamentu

Obraz bídy parlamentu, zvoleného námi v posledních volbách, se ukázal opět na čtvrtečním zasedání. Opozice strhala znění nového zákona o DPH (který prezident odmítl podepsat) s tím, že škodí lidem této země. Vládní koalice obhajovala zjevný legislativní zmetek tím, že jej nutno schválit a přehlasovat prezidenta, protože jinak by to vedlo k potížím s Evropskou unií, do níž zakrátko vstoupíme. A nepřijetím bychom se ocitli v propasti. Zazněl i populistický argument, že neschválením by přišli důchodci a rodiny s dětmi o příspěvek na vyrovnání důsledků daňového zdražení. Od vládní koalice jsme se nikde nedozvěděli, proč vše nechala až na poslední chvíli, takže bylo asi opravdu nutné schválit zmetek podle zásady lepší něco byť blbého, než nic. O komedii s hlídáním poslance Kotta, aby se neopil, a s převozem zjevně nezdravého ministra vrtulníkem a jeho umístěním na kraji poslanecké lavice ani nemluvě. Opozice se zase vyznamenala tím, že krom řečiček se nezmohla na nic jiného, dokonce ani na to, aby na hlasování přišli všichni její poslanci. Takže máme nový zákon o DPH i s jeho všelijakými přílepky, plný chyb a nedostatků, které se budou v budoucnu vylepšovat různými přílepky k jiným zákonům. Budou novely a opravy, v nichž se nikdo nevyzná. Budou mít prostor podvodníci, kteří využijí hrubých chyb v zákoně. Ale my všichni to zaplatíme ze svých kapes včetně vrtulníku na který prý ministr má jako ministr nárok. Odkaz na rozbor hrubých chyb legislativního zmetku jsme zde již uvedli 13.4. (viz níže), nyní uvádíme odkaz na rozbor zákona o DPH v MF Dnes (Zákon je plný chyb, říkají experti). Není to radostné čtení, při pomyšlení, že špatný parlament a špatná vláda budou u moci ještě dva roky... (23.4.)

Web Chaty Doubravka

Známá Chata Doubravka, kdysi oblíbené výletní a zábavní místo Chotěbořáků, má už delší dobu jiného majitele a slouží jiným účelům. Její web najdete nyní na adrese
www.chatadoubravka.cz
. Proslýchá se, že majitelé otevřou možnost občerstvení pro okolojdoucí turisty, na webu není zatím o tom zmínka. (24.4.)

Stolní tenisté budou hrát Memoriál Zdendy Šilhána a Viléma Opolky

V sobotu 24. dubna se hraje ve sportovní hale v Chotěboři stolní tenis, Memoriál Zdeňka Šilhána a Viléma Opolky. Jde o otevřený turnaj pro hráče okresních přeborů a neregistrované, začíná se v 8 hodin.
(23.4.)

Doubravan několikrát v novém

Smíšený pěvecký sbor Doubravan se v těchto dnech představuje svému městu a svým příznivcům několikrát v novém (modrém). Až na cizojazyčné verze a odkaz na partnery sboru jsou k dispozici jeho nové stránky na www.doubravan.infobar.cz a v novém svěžím modrém sborovém ošacení se sbor představí již tuto neděli, tedy 25. dubna od 17.00 hodin v chotěbořském kině na koncertě, který pořádá u příležitosti roku české hudby. Na nové doubravanské adrese najdete plakát i mnoho dalších informací o nejstarším a stále činném chotěbořském spolku. Závěrem upřímná poděkování. Nejprve všem "Doubravanům" - členům sboru za jejich přispění ke vzniku nových oděvů, dále dvěma mladým dámám z firmy MÓDNÍ SALÓN LEFF z Chotěboře za jejich vytvoření a dodání, poděkování zaslouží pan Jan Pavlas z Chotěboře a jeho  www.INFOBAR.CZ . Za darovaný obrázek děkujeme panu Miloslavu Vaňkovi a poslední a největší dík má u našeho
sboru schován student chotěbořského gymnázia Jan Pikla. Na viděnou na stránkách a na slyšenou na koncertu se za
SPS Doubravan těší jeho předseda Bc. Pavel Fiala.

(21.4.)

Faraon pokračuje ve vítězném tažení

Chotěbořská kapela Faraon Revival Bigbeat&rock Band je na roztrhání. Na prvního máje vás zve na zábavu, která se koná v Dobkově. V květnu pak  8.5. hrají v Praze někde na Smíchově, 15.5. v Trhové Kamenici a 28.5. v Hotelu U zámku v Chotěboři společně s Přímou Linkou Tomáše Linky. Případní zájemci o místa na této poslední květnové zábavě můžou zavolat na tel. 606 828 812.
(22.4.)

Rada města zasedla

V pondělí 19.4. zasedla řádně Rada města Chotěboře a přijala řadu usnesení, které si můžete přečíst na webu města zde.
(21.4.)

Komorní orchestr mladých Chotěboř reprezentuje v Praze

Komorní orchestr mladých Chotěboř, člen YMCA BRNO, vystoupí dne 6.května 2004 v 10,30 hod ve Valdštejnské zahradě v Praze. Koncert se koná pod záštitou předsedy Senátu PČR pana Petra Pitharta, který děti osobně pozval při loňském předávání cen za nejlepší výtvarné návrhy Loga ZUŠ v Chotěboři. Poděkování patří Městskému úřadu Chotěboř, který pomohl zajistit prostředky na dopravu. Komorní orchestr mladých si pod vedením dirigentky Věry Fialové připravil skladby staré Anglie, skladby A.Corelliho, H.Purcella, A.Vivaldiho, J.Offenbacha, J.Rosase, J.P.Rameaua a písně národů. Součástí pozvání je i prohlídka historických prostor Senátu PČR. Věříme, že mladí muzikanti budou reprezentovat stejně úspěšně, jako v loňském roce na turné v Liverpoolu.
Jarmila Nedbalová, hospodářka orchestru.
(22.4.)

Prezident Klaus bude v Chotěboři a promluví na náměstí

Právě jsme z radnice obdrželi zprávu od místostarosty Milana Linharta, že Chotěboř navštíví prezident Václav Klaus. Ve středu 12. května zakončí svoji třídenní oficiální návštěvu kraje Vysočina zde v Chotěboři. Někdy kolem poledne promluví na náměstí k občanům, pak proběhne autogramiáda, oficiální přijetí na radnici a návštěva bude zakončena slavnostním obědem.
(20.4.)

1. máj v Chotěboři: Den pro Evropu

Město Chotěboř ve spolupráci s dalšími místními organizacemi Vás zve na blok kulturních akcí, pořádaných dne 1. května 2004 při příležitosti oslav prvního máje, Svátku práce, vstupu do EU a studentských slavností. Program Dne pro Evropu najdete na webu města zde.
Oslavy zahájí město vyvěšením praporu EU a projevem starosty. Dopoledne se o program dále postarají místní ČSSD (kulturní programy, občerstvení a jen jeden sud piva zdarma...) a hasiči (předvedení nové techniky), v poledne přispěje místní farnost 25 minutovým vyzváněním zvonů, od 15 h až do dvou ráno se pak koná Majáles studentů v režii Obchodní akademie. Tak hurá do Evropy!
(20.4.)

Fotky z turnaje

Jak píšu níže, chotěbořský karatista Pavel Halama se umístil na třetím místě v mezinárodním turnaji Easter Cup 2004. Podařilo se nám získat dva snímky z jeho bojů v kategorii kumite. První a druhé místo Pavlovi uteklo o pouhý jeden bod. Foto 1, Foto 2.

Letní Tábor pro -náctileté

Základní škola Habry,Dodge City Chotěboř a Šachový klub KÁMEN pořádají tábor pro –náctileté. KDY : 17. – 21. července 2004. KDE : Vlkanov ( Posázaví ). UBYTOVÁNÍ : chalupa, spacák nutný. STRAVA : plná penze. DOPRAVA : individuálně.

První Miss Podoubraví je z Chotěboře

1missp.jpg (2136 bytes)1vicemissp.jpg (1893 bytes)2vicemissp.jpg (1791 bytes)

Na hlavní straně našeho listu najdete článek od DDM Junior o soutěži Miss Podoubraví 2004, kterou se stala Tereza Marková z Chotěboře (vlevo). Byla vyhlášena I. vicemiss (uprostřed) Tereza Klepetková i II. vicemiss a Miss sympatie (čtenářů, vpravo) Zuzana Zvolánková a Miss starostů Podoubraví, kterou se stala opět Tereza Marková. V článku je foto všech tří Miss a odkaz na další fotografie.
(20.4.)

OSSZ přitvrdila v byrokracii

Možná nevíte, že můj pán dělá svým klientům také tisk přehledů pro OSSZ a zdravotní pojišťovnu. Nyní se vracejí z Okresní správy sociálního zabezpečení s tím, že dostali vynadáno, že nevyplnili jejich tiskopis, ale přinesli to vytisknuté počítačem! Přitom program, který na to můj pán používá, je vynikající a tiskne přesné kopie předepsaných tiskopisů, tedy i přesnou kopii tiskopisu pro OSSZ! Takto si přístup úřadů k informačním technologiím rozhodně nepředstavujeme a OSSZ v Havl. Brodě patří naše kritika. Na druhé straně se ovšem zas tolik nedivíme, protože jejich nadřízený úřad, Česká správa SZ, teprve od letošního 1. ledna vzala na vědomí, že již 15 let se tu používají PC, a povolila vyplňovat Evidenční listy důchodového zabezpečení počítačem, zatímco předtím trvala na psacím stroji...
(20.4.)

PROGRAM : příprava na funkci vedoucího na LDT pro starší 16 let.   POJIŠTĚNÍ : Generali Pojišťovna, .a.s., Praha. CENA : 1 400,-. PŘIHLÁŠKY : viz zpráva níže.

Letní dětský tábor Dodge City

Základní škola Habry, Dodge City Chotěboř a šachový klub KÁMEN pořádají 10. letní dětský tábor. KDY : 31.července - 13.srpna 2004. KDE : v krásném prostředí borových lesů v Mlýnku u Velin. UBYTOVÁNÍ : v chatkách. STRAVA : plná penze. DOPRAVA : autobusem. PROGRAM : celotáborová hra tábornické dovednosti lesní bojovky, noční hry, … POJIŠTĚNÍ : Generali Pojišťovna, a.s., Praha. CENA : 2 999 Kč. PŘIHLÁŠKY :Radmila Bielčiková, Na Chmelnici 1595, CHOTĚBOŘ, tel.: 569623836, 721837930, e-mail : jindrich.bielcik@tiscali.cz
(20.4.)

Rozpočet města je na webu

Na internetových stránkách města Chotěboře najdete zde rozpočet města na rok 2004 v hlavních kapitolách.
(1
9.4.)

Opilý řidič havaroval u Bílku

Těžké zranění řidiče a spolujezdce na předním sedadle a lehké zranění dalšího spolujezdce zavinil pravděpodobně alkohol. K vážné dopravní nehodě došlo deset minut po půlnoci v sobotu 17.dubna, právě po skončení akce Kryštof II. Řidič (19) osobního automobilu Škoda 105 jedoucí od Chotěboře na Bílek vyjížděl na účelovou komunikaci, v nepřiměřené rychlosti dostal smyk, vjel do protisměru a poté mimo komunikaci, kde s vozidlem narazil do stromu. Dechová zkouška u řidiče prokázala požití alkoholu.
(19.4.)

Žákovský koncert ZUŠ

Další žákovský koncert ZUŠ se uskuteční ve čtvrtek  22.4.2004 v sále ZUŠ. Začátek je v 18.00 hodin. Program koncertu si budete moci prohlédnout v nejbližší době na webu ZUŠ.
(19.4.)

adamecjan.gif (4183 bytes)

Chotěbořský pilot členem Českého akrobatického týmu

Z internetových stránek Českého akrobatického týmu se dozvídáme, že jeho novým členem je chotěbořský sportovní pilot Honza Adamec (36), který se akrobacii začal naplno věnovat v Leteckém akrobatickém centru Aeroklubu ČR v Moravské Třebové.

Honza Adamec je sportovním pilotem od r. 1983 a létá v aerokubech Havl. Brod a Chotěboř. Mnohým čtenářům bude spíše znám jako vedoucí Velkoobchodu Jednoty (za chotěbořským nádražím). Je stálým příznivcem našeho listu a jako pilot se zasloužil o všechny letecké snímky námi uvedené i neuvedené, které jsou v našem archívu. Letecké umění Jana Adamce budete moci obdivovat na tradičním Dnu dětí 29.5. na letišti Dobkov u Chotěboře (týden předtím vystoupí na leteckém dnu v Havl. Brodě). Na obě akce přiletí s akrobatickým speciálem z Moravské Třebové. Přejeme Honzovi hodně úspěchů v akrobatické reprezentaci ČR a hlavně - čisté nebe.
(18.4.)

Pavel Halama opět bodoval

Právě když v TV Nova vyhlašovali MIss ČR, dorazila k nám SMS zpráva, že chotěbořský karatista Pavel Halama se umístil na třetím místě v mezinárodním turnaji Easter Cup 2004, jehož se účastnili borci z Německa, Slovinska a Česka. K tomuto dalšímu úspěchu Pavlovi gratulujeme (jakož i jeho trenéru Pavlu Sokolovi a celému klubu MSK Chotěboř).
(18.4.)

Co nového na Marsu

Obecní živnostenský úřad informuje: Změna v podnikání zemědělských podnikatelů

Od května letošního roku dochází k určitým změnám podnikání v oblasti zemědělství. Doposud se fyzická osoba podnikající v zemědělství registrovala jako samostatně hospodařící rolník u příslušného obecního úřadu, právnické osoby si zemědělskou činnost pouze zapisovaly jako předmět podnikání do obchodního rejstříku. Toto mění s účinností od 1. května 2004 zákon č. 85/2004 Sb., kterým se mění zákon č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony. Podle tohoto zákona je každá fyzická anebo právnická osoba, která chce podnikat v zemědělství, povinna se zaevidovat. Evidenci zemědělského podnikatele povedou příslušné obecní úřady obce s rozšířenou působností a zaevidované osoby obdrží osvědčení o zápisu do této evidence.
Fyzické osoby, které dosud zemědělskou výrobu provozovaly jako tzv. samostatně hospodařící rolníci, se mohou podle přechodných ustanovení citovaného zákona zaevidovat do jednoho roku od nabytí jeho účinnosti, tj. do 1. května 2005. Do té doby jim platí dosavadní osvědčení.
Právnické osoby, pro které z dosud platné právní úpravy žádné omezení při provozování zemědělské výroby nevyplývalo, mají dnem 1. května 2004 povinnost se v souladu s výše uvedenou novelou zemědělského zákona zaevidovat u obecního úřadu obce s rozšířenou působností v místě jejich sídla.
Evidencí zemědělských podnikatelů je příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností v jehož územní působnosti se nachází místo podnikání nebo sídlo zemědělského podnikatele. Městský úřad Chotěboř bude tuto evidenci zajišťovat prostřednictvím odboru Obecní živnostenský úřad ve správním obvodu pro obce Chotěboř, Bezděkov, Borek, Čachotín, Čečkovice, Dolní Sokolovec, Heřmanice, Jeřišno, Jilem, Jitkov, Klokočov, Kraborovice, Krucemburk, Lány, Libice nad Doubravou, Maleč, Nejepín, Nová Ves u Chotěboře, Oudoleň, Podmoklany, Rušinov, Sedletín, Slavětín, Slavíkov, Sloupno, Sobíňov, Uhelná Příbram, Vepříkov, Vilémov, Víska, Ždírec nad Doubravou, včetně jejich místních částí. 
(17.4.)

Rover Spirit (15.4. byl 100 dní na Marsu, ujel 706,5 m) se vydal na odvážnou 2 km dlouhou cestu k pohoří Columbia Hills. Na dálnici "Route 66" má v cestě plno kamení. Lépe je na tom rover Opportunity (17.4. byl 82 dní na Marsu, ujel 627,7 m, toho dne utvořil denní rekord 140,9 m), ale i on se musí vyhýbat četným malým kráterkům v jinak rovné písečné pláni. Obě sondy již překročily plánovanou životnost a jezdí tedy nadplán. (18.4.)

Počítačové kurzy v Obchodní akademii

VOŠ a OA se v rámci projektu Zvýšení počítačové gramotnosti rozhodla nabídnout veřejnosti počítačové a administrativní kurzy. Každý z 16 kurzů má udány požadované vstupní znalosti. Náplně jednotlivých kurzů jsou zveřejněny na webových stránkách školy, stejně jako přihlášky do nich a doplňující informace. Kurzy začnou počátkem května a potrvají do listopadu s prázdninovou přestávkou. Výuka se uskuteční v jednom či dvou čtyřhodinových blocích, ve skupinách sedmi až deseti posluchačů.
(17.4.)

Spiknutí stroje: Možná přestaneme na čas vydávat noviny

Déletrvající problém s takřka zlomyslným chováním serveru našeho rádiového připojení na internet, kdy odmítá žádosti našeho routeru přijímat a dále dopravovat nové články a fotky do našich novin, přetrvává a situace se dále horší (normálně už ten pacholek nepřijme ani sebekratší soubory a my musíme půl hodiny opakovat výzvy k odeslání a čekat, až se to náhle povede, poté však nás už zase server ignoruje). K tomu všemu nám ještě do cesty signálu postavili nedaleko nás (naštěstí dočasně) lešení u stavby domu, což pochopitelně situaci ještě ztížilo. Nedivte se tedy, až jednoho krásného dne tu nenajdete nic nového - to se nám nepovedlo dopravit na internet už ani bajt, nás z toho klepla pepka a budeme to na čas muset zabalit. (Děkujeme všem, kteří nám radí přejít k jinému poskytovateli připojení, bohužel však na antény jiných poskytovatelů nevidíme...)
(1
6.4.)

Velikonoce pod rozhlednou Lázek

Ve čtvrtek 8.4. ráno jsme odjeli užít si velikonočního volna až do neděle 11.4. Tuto akci uspořádalo občanské sdružení DODGE CITY z Chotěboře a jelo se do Strážné u Lanškrouna. Hned odpoledne jsme však zjistili, že léty prověřená hospoda pod rozhlednou je nepřístupná a rozhledna rovněž. Přešla do soukromých rukou. Zklamání nás nasměrovalo zpět do ubytovny. Tam nám bylo dobře až do večerky. Smíšená družstva z dětí a dospělých byla 2 a věkový průměr činil 21,3 let. Přebírali jsme hrách od fazolí na rychlost, posílali signální poštu, předávali krabičku od sirek z nosu na nos atd. Nakonec zvítězili Gumídci nad Strašidláky. V pátek se udělalo venku nádherně. Dopoledne jsme vyráběli z papíru velikonoční výzdobu, malovali voskem na kraslice, barvili vajíčka a kluci si sehnali dřívka na píšťalky a proutky na pomlázku. Po obědě jsme se vypravili do 9 km vzdálených Štítů. Skokanský areál našeho olympionika jsme viděli, ale Aleše Valentu jsme bohužel nikde nepotkali. Po návratu ze Štítů jsme rozehráli pingpongový turnaj. Zapojil se i náš kuchař, který si horko těžko stíhal odehrávat zápasy při přípravě jídla.Večeři nespálil! Přestože v sobotu bylo opět od rána nádherné počasí, všichni dodělávali výrobky nebo hráli stolní hry. Kluci si pletli veliké i menší pomlázky a vyřezávali píšťalky. Hitem pro holky bylo pečení beránka a perníčků, a zvláště jejich zdobení cukrovou polevou. (Foto všech našich velikonočních výrobků je zde.) Po obědě jsme opět vyjeli na výlet. Tentokrát na hrad Bouzov.Moc se nám líbil a děti dokonce poznaly, že se na tomto hradě natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci a taky film Kopretiny pro zámeckou paní. Neděle dopoledne byla ve znamení dohrávky turnaje ve stolním tenisu a samozřejmě úklidu a balení. Ale po obědě, když bylo vše uklizeno a sbaleno, přišel vrchol, na který děti čekaly. Uvařil se čaj a kafíčko a milého krásného beránka jsme snědli! No a protože stejně pršelo, tak nás tolik nemrzelo, že už musíme domů. Ale bylo nám všem spolu ve Strážné dobře a taky jsme si domů přivezli spoustu pěkných velikonočních ozdobiček, které bychom doma určitě nestihli udělat.  Za DC Radka Bielčiková.
(15.4.)

Hlasujte pro SnakeBite

Známá brodskochotěbořská rocková kapela SnakeBite je zařazena do soutěže Coca Cola Popstar, kde pro ni můžete hlasovat na této stránce. Na hlavní stránce soutěže se můžete přesvědčit, že dostat se mezi stovku zařazených je úspěch, najdete tam dlouhé seznamy odmítnutých...
(1
5.4.)

Prima babička (chotěbořská)

Prima babička aneb Jak rychle omládnout je název soutěže, kterou vypisují město Chotěboř a občanské sdružení Dodge city. Soutěž je určena pro nestárnoucí babičky a jejich šikovná vnoučata. Na programu budou běžně zvládnutelné disciplíny. Pořadatelé ale mají dvě podmínky - soutěžícímu vnoučeti musí být nejméně tři roky a musí mít trvalé bydliště v Chotěboři. Finále se bude konat v červnu. Další podrobnosti k soutěži budou během dubna na webových stránkách města a v dubnovém čísle Chotěbořského Echa.
(15.4.)

Miss Podoubraví už tuto sobotu

Deset finalistek se v sobotu utká v městském kině ve Ždírci nad Doubravou o titul Miss Podoubraví. Soutěž pro dívky mezi dvanácti až patnácti lety pořádá Dům dětí a mládeže Junior v Chotěboři a Svazek obcí Podoubraví. Únorového základního kola se v DDM Junior zúčastnilo 26 dívek. V březnu absolvovaly finalistky a jedna náhradnice neveřejné víkendové soustředění, při kterém se připravovaly na finálový večer. Na adrese http://www.podoubravi.cz/miss/ běží hlasování o Miss Sympatie Podoubraví.
(15.4.)

Další kvalitní filmový večer, tentokrát s vystoupením kapely Czech Frogs

Na velikonoční neděli 11.4.2004 přichystal Filmový klub VELKÝ VOČI v místním kině Družba další filmovou lahůdku. Promítal se první z filmů proslulé britské komediální skupiny Monty Python a Svatý Grál. Vstupenky na filmové představení byly tradičně slosovány a výherci si odnesli kvalitní ceny, mezi kterými tentokráte nechyběla ani velikonoční pomlázka.
Stalo se již tradicí, že po skončení filmového představení, se ve vestibulu kina koná hudební vystoupení. Je sympatické, že organizátoři dávají v tomto hudebním okénku prostor i méně známým, začínajícím kapelám, přičemž se často jedná o tzv. nekomerční menšinové žánry. V průběhu jednotlivých filmových večerů se tak postupně chotěbořské veřejnosti představilo domácí těleso The Chocolate Cucumbers, následoval malý jazzový orchestr Himbeere Brombeere z Přibyslavi, britpopový Miou-Miou z Chrudimi, a po kapele G-point, se tentokrát prezentovala další známá chotěbořská skupina Czech Frogs.
V případě Czech Frogs se jedná o dívčí rockovou kapelu vycházející z bluesových kořenů. V tradičním nástrojovém obsazení (kytara - Tereza Schwarzová, baskytara - Eva Křížová, bicí - Adéla Myšková) občas zjemní sound klávesy, které obsluhuje zpěvačka Nicol Uttendorfská. Z věčných předskokanek se pomalu stává plnohodnotné rockové uskupení a je tak škoda, že kapela v neděli zahrála poměrně krátký koncertní blok, neboť se ihned po vystoupení přesouvala za dalším hraním. Škoda také proto, že tentokrát i zvuk (v jindy akusticky nevyhovujícím vestibulu kina) nebyl nejhorší a vystoupení Czech Frogs tak bylo příjemným hudebním osvěžením.
Jak je vidět, Filmový klub VELKÝ VOČI, nezůstává nic dlužen svým prvopočátečním slibům a prohlášením a jeho kulturní aktivity patří v Chotěboři určitě k těm nejzajímavějším a nejkvalitnějším. O rostoucí popularitě VV i za hranicemi našeho města, svědčí například i návštěvníci nedělního filmového večera z Prahy a z Poděbrad.
Michal Janáček

(14.4.)

Prezident dobře věděl, co nepodepsat

President Klaus nepodepsal nový zákon o DPH a mnozí mu to mají za zlé, že prý to bude katastrofa, když ho nebudeme mít. Ale ono je to naopak, katastrofa by byla, kdyby měl začít platit. Jak už je u nás zvykem, nový zákon je zmetek. Právník a daňový poradce Marko napsal rozklad, při jehož čtení vstávají vlasy na hlavě: Zákon o DPH? Největší legislativní paskvil! Prezident tedy dobře věděl, co nemá podepsat. Jiná věc je, že to vše mělo být už daleko dřív, ale v této republice je na všechno dost času. Pak se vše honí na poslední chvíli a jsou zmatky. Budou i kolem DPH...

Připomínáme čtenářům zrcadlo stránky CHnet

Protože se v poslední době zvyšuje počet případů, kdy není přístupná chotěbořská startovací stránka CHnet na www.chnet.cz, připomínáme čtenářům, kteří jsou zvyklí z ní odcházet dále na internet, že jsme už před časem zřídili její zrcadlo na http://chnet.harry.cz. Pokud ji máte nastavenou jako startovací stránku a ona se vám neotevře, použijte tedy adresu zrcadla.
(13.4.)

Ve Stacionáři rozšiřují služby

Místostarosta Milan Linhart oznámil, že občanské sdružení Fokus Vysočina, které převzalo Stacionář do nynějška financovaný městem, chystá pro klienty Stacionáře chráněnou dílnu a také centrum denních služeb, které nabízí především denní poradnu pro psychicky postižené. K dispozici bude keramická a šicí dílna, chtějí si také koupit vypalovací pec na keramiku. Možná se budou dělat i povrchové úpravy dřevěných hraček. Výrobky klientů stacionáře putují většinou do obchodní sítě. "Je dobré, že chráněná dílna bude přímo v Chotěboři, dnes totiž někteří postižení dojíždějí až do Brodu. Teď najdou uplatnění v místě," řekl místostarosta.
(10.4.)

Opět máme potíže

V úterý po Velikonocích nás opět začal prakticky zcela ignorovat server našeho rádiového přiopojení na internet, tedy co se týče odesílání od nás na web. Nedivte se tedy, když nějakou rubriku najdete prázdnou (server začne přenášet její nový obsah, takže starý vymaže, nový přenese na 60% a pak na nás zapomene...) nebo neúplnou, a že nové zprávy nepřibývají. Dosud se nepodařilo určit příčinu tohoto chování serveru, ukazuje se čím dál více, že je nahodilé...
(13.4.)

SCHOD reprízuje Generálku

V neděli 18.4. se od 19:30  v kině hraje repríza divadelní hry Generálka našich ochotníků spolku SCHOD. Předprodej vstupenek je od  čtvrtka 8.4. v Soletě.
(13.4.)

Echo č. 3 je na webu

Zde si můžete stáhnout Chotěbořské ECHO č.3/2004 (2,2MB) v  PDF formátu.
(13.4.)

Když se řekne Velikonoce

Městská knihovna v Chotěboři pořádala tento týden literární besedy pod názvem "Když se řekne Velikonoce", kterých se zúčastnili žáci základní školy Smetanova, přivítali jsme i dětičky z mateřské školy v Rozsochatci. Ve čtvrtek v podvečer přišli nasát velikonoční atmosféru dospělí návštěvníci knihovny. Povídání o jarních svátcích, obyčejích, zvycích a pranostikách doplnila výstava kraslic, pečiva a velikonoční výzdoby, kterou vyrobily a zapůjčily naše věrné čtenářky. Večer se vydařil, výstava se líbila, všichni odcházeli svátečně velikonočně naladěni a plni inspirace pro ty "své Velikonoce".  Na fotce jsou děti s učitelkami z MŠ Rozsochatec, druhé foto je z velikonoční výstavy, třetí rovněž (foto Eliška Pavlíková, která také Vám přeje hezké svátky plné pohody).
(9.4.)

Veselé Velikonoce a bohatou pomlázku Vám přeje redakce !

velikonoce.gif (27130 bytes)

A k přání připojujeme animovaný gif od ing. Jirky Císaře.
(9.4.)

Senátor Pithart v Sobíňově

Tvrdý boj o život málotřídních škol, kterých je na Vysočině stále ještě velké množství, se předsedovi Senátu Parlamentu ČR Petru Pithartovi znovu připomněl při pondělní návštěvě volebního obvodu. Sobíňovská škola je hýčkána a opečovávána nejen učiteli, ale také vedením obce, obyvateli a dokonce i sponzory. Jenže ačkoli její činnost je pro obec důležitá, stále není jasná její budoucnost. Ředitelka školy Alena Stará to podrobně rozebírá v dnešním Právu zde.
(9.4.)

Velikonoce v knihovně

Velikonoční zvyky jsme si připomněli na Zelený čtvrtek při večerním posezení v Městské knihovně. Díky paní ředitelce jsme se vrátili do dětství, k tradicím svátků jara, obdivovali kraslice a dokonce ochutnali jidáše. Každý večer pořádaný Městskou knihovnou je malé pohlazení na duši. I vy jste vítáni. Marta Urbanová.  (9.4.)

Mimořádné Zastupitelstvo

U s n e s e n í  ze 3. mimořádného zasedání Zastupitelstva města Chotěboř konaného dne 7.dubna 2004: Zastupitelstvo města schvaluje použití finančních prostředků, získaných od příspěvkové organizace Městská správa lesů a rybníků, ve výši 1,500 000,-- Kč jako vkladu ke zvýšení základního kapitálu obchodní společnosti Technická a lesní správa Chotěboř s.r.o., se sídlem v Sokolohradské 167, Chotěboř, IČ:25999729, pokud jediný společník o zvýšení základního kapitálu této obchodní společnosti rozhodne.
(8.4.)

Změna telefonních čísel ve Sdružení ambulantních lékařů

Od čtvrtka 8.4.2004 dochází na poliklinice Chotěboř k přechodu na bezobslužnou telefonickou ústřednu. Jednotlivá pracoviště Sdružení ambulantních lékařů Chotěboř s.r.o. lze od tohoto data volat přímo na níže uvedená telefonní čísla. Ostatní ordinace a pracoviště, umístěná v budovách polikliniky volejte na jejich přímá telefonní čísla.

MUDr. Francová - prakt. lékař a diabetolog 569641429
p. Kirchnerová - zdr. sestra obvod a dia 569624511
RTG - p. Knobová, Teclová 569641431
Ultrazvuk 569641430
Vrchní sestra p. Pešková Jolana 569641434
Kancelář p. Cempírková 569622266
Jednatel p. Stehno 569641432 FAX 569641433

(8.4.)

Koncerty měly velký úspěch

V pondělí 5. dubna a v úterý 6. dubna 2004 uspořádal Klub přátel hudby již tradiční dva jarní koncerty Chotěbořského komorního orchestru v sále Základní umělecké školy v Chotěboři. Koncerty se setkaly s velkým zájmem chotěbořské hudební veřejnosti, která po oba večery zcela zaplnila sál. Měla jsem možnost posoudit úterní vystoupení ( koncert si přišel poslechnout také starosta města s manželkou) a opravdu nelituji, že jsem na koncert šla. Líbil se mi repertoár i provedení. Ráda jsem také viděla i své tři kolegy, kteří v orchestru hrají: Ing. Růženu Somerovou, Ing. Karla Anderleho a Petr Pavlíčka. Velký úspěch měl host večera, vynikající český houslista známý po celém světě, rodák z  našeho regionu, mistr Bohuslav Matoušek i další host pan Josef Kuneš z Domažlic, který společně s orchestrem přednesl nevídaný koncert na dudy. Dirigent Michal Hájek vedl orchestr po celou dobu s profesionálním nasazením, a proto byl on, sólisté i členové orchestru v závěru koncertu oceněni dlouhotrvajícím potleskem nadšených diváků. Je vidět, že chotěbořský komorní orchestr má v chotěbořské kultuře nezastupitelné místo.
Jana Tomášková 
(8.4.)

Další film Velkých Vočí

Do chotěbořského kina míří to nejlepší, co novodobá kinematografie nabízí. Na velikonoční neděli 11.4.2004 v 18.30 totiž Filmový klub VELKÝ VOČI v chotěbořském kině připravil skutečný filmový šlágr: promítat se bude britská filmová komedie Monty Python a Svatý Grál. Jako tradičně budou vstupenky na filmové představení slosovány a výherci si odnesou vskutku kvalitní ceny – filmová DVD nebo VHS, klubová trička, volné vstupenky na představení Filmového klubu VELKÝ VOČI. Stejně tak se uskuteční i další tradiční zpestření filmového večera - po skončení filmu vystoupí ve vestibulu kina zhruba ve 20.30 hod. známá chotěbořská hudební skupina Czech Frogs. Návštěvu kina si také můžete obohatit posezením v příjemném prostředí KinoCafé VELKÝ VOČI, které je ve vestibulu kina otevřeno již od 16.00 hod. Těšíme se na setkání s Vámi ve Filmovém klubu a KinoCafé VELKÝ VOČI. Podrobnosti o filmu jsou na adrese WWW.VELKYVOCI.CZ
(8.4.)

Město se zbavuje toho, co si nabalilo

Starosta Tomáš Škaryd oznámil, že od začátku dubna funguje chotěbořský stacionář pod křídly občanského sdružení Fokus Vysočina. "Zrušili jsme organizační složku Městské jesle a stacionář pro mentálně a tělesně postižené, tu nahradila nová složka Městské jesle. Stacionář převzalo občanské sdružení, město tak zbaví svůj rozpočet další zátěže. Na provoz bude přispívat i nadále, ale nemusí hradit všechny náklady. Navíc nestátní nezisková organizace má šanci dostat dotace. V minulosti si město nabalilo spoustu činností, které nemusí dělat. Takto jsme vyřešili i pohotovostní službu, jež přešla pod brodský Baukomplex. Ještě řešíme plicní středisko," dodal starosta.
(6.4.)

Velikonoce na Pilnově statku

Minulý víkend se konala na Pilnově statku v Libici n /D Velikonoční výstava, o kterou byl obrovský zájem. V sobotu se na výstavu vypravili i chotěbořští turisté, kteří při této příležitosti zorganizovali pěkný výlet (foto ze srazu u obchodu Elefant). Výstava byla doplněna ukázkami technik, mohli jste se na vlastní oči přesvědčit, jak se např. při výrobě kraslic postupuje. Poděkování patří pořadatelům, zejména manželům Seidlovým a jejich spolupracovníkům. Výstava v neděli končila, a protože ne všichni mohli Pilnův statek navštívit, přikládám několik fotografii pro potěšení oka a duše. Hezké Velikonoce !
Jana Tomášková

(6.4.)

Úředníků je porůznuNaši karatisté excelovali v Šumperku >>

V dnešní MF Dnes si Radek Laudin dal práci a sestavil tabulku, kolik občanů připadá na jednoho úředníka Městského úřadu (druhé číslo značí počet úředníků na úřadě). Chotěboř je uprostřed seznamu, seřazeného od nejmenšího počtu občanů po největší na jednoho úředníka:
Žďár nad Sázavou 247 177, Telč 264 53, Havlíčkův Brod 275 187, Humpolec 291 58, Nové Město na Mor. 291 67, Třebíč 295 259, Pacov 299 44, Chotěboř 315 71, Jihlava 328 293, Moravské Buděj. 357 68, Náměšť n. Oslavou 342 41, Světlá nad Sázavou 360 57, Bystřice nad Pern. 401 61, Pelhřimov 416 135, Velké Meziříčí 480 80.
Tajemníkům Městských úřadů se však taková statistika nelíbí. V těchže novinách je např. názor Petra Hanycha, tajemníka MěÚ v Novém Městě na Moravě: "Jedná se o velice nepřesná a zavádějící čísla, která není možno bez přesné specifikace považovat za čísla s odpovídající vypovídací hodnotou. Každý správní obvod a městský úřad má svá specifika a srovnávat na základě vašich otázek je sice možné, ale vypovídací hodnotu to má minimální".

(5.4.)

Víkend 27.-28.3.2004 byl v Šumperku ve znamení Republikového turnaje MSK, kde samozřejmě nemohli chybět ani naši borci. Ačkoliv byla soutěž velmi dobře obsazena, naši soutěžící o sobě dali vědět tím nejlepším možným způsobem, svým umístěním: 
Forma (Kata) Sekunda:1.místo David Hons (8.kyu), 2. Jiří Pátek (7.kyu), Boje (Kumite)  pod 13 let:1.místo David Hons, 2. Vojtěch Zoubek (9.kyu), 3. Jan Klement (9.kyu), 4. Petr Čejka (9.kyu) (Naše nejmladší naděje byly prostě nejlepší.). Boje pod 16 let muži oranžoví - sparink: 1. místo Jiří Pátek, Boje nad 18 muži oranžoví - sparink: 2.místo Radek Pešek (8.kyu), Boje dívky pod 16 let - sparink: 3.místo Šárka Jančová (8.kyu). Potěšujícím faktem je, že náš oddíl obsadil celkově v silné konkurenci druhé místo.
MSK Chotěboř.

(5.4.)

karate2803.jpg (14465 bytes)

Družstvo Moderního sportovního karate
Chotěboř

Úspěšné kouzlo zmizení auta před kinem, máme satelitní snímky

V sobotu odpoledne tu přesně podle plánu, který popisujeme níže vpravo, provedl kouzelník Mr. Czech Houdini zmizení auta (patřilo chotěbořskému občanu J.L.) a jeho přenesení do Prahy, kde se objevilo v renovovaném provedení. Pan J.L. nám telefonicky potvrdil, že již má auto doma a je jako nové! Pochvalně se vyjádřil o luxusní večeři s Mistrovou asistentkou. Protože fotografování v Chotěboři ani v Praze nebylo dovoleno, zajistili jsme pomocí našeho známého v USA (zpráva je níže) satelitní snímky, které exkluzívně přinášíme zde. Pokoušíme se domluvit fotografování renovovaného auta.
(4.4.)

Můžete vyhrát 3 PC, 1 skůtr a 96 dalších cen v soutěži Jednoty

Ve Velké velikonoční soutěži Jednoty, podrobnosti zde.

Utonul ve vlastním rybníku

Dvaapadesátiletý muž z Nové Vsi u Chotěboře byl nalezen minulý čtvrtek utonulý v rybníku v areálu statku v Chuchli (obec za Jeřišnem), který mu patřil. V Chotěboři byl znám pod přezdívkou Baron. Muž šel patrně do areálu přespat a cestou spadl do vlastního rybníka. "Věc je nadále v šetření policie," řekla Jana Mazourová, mluvčí havlíčkobrodské policie.
(3.4.)

Začaly jarní fotbalové soutěže

Poté, co minulý víkend se kvůli sněhu nehrála první jarní kola fotbalových soutěží, o tomto víkendu se hrála druhá kola. Chotěbořská mužstva dostala na budku, áčko dokonce pořádně. Podrobnosti jsou na naší stránce Fotbal.
(
3.4.)

Šachový turnaj U kostela

Neděle 11.4. - IV.amatérský šachový turnaj od 11:00 hodin v restauraci U Kostela, bližší informace na tel. 721 909 215
(
3.4.)

 

Hlasujte o Miss Podoubraví

Na adrese http://www.podoubravi.cz/miss/ běží hlasování o Miss Sympatie Podoubraví. Za upozornění děkujeme místostarostovi Ždírce n.D. Jiřímu Pavlíčkovi.
(2.4.)

Další úspěch mladých chotěbořských muzikantů

Ještě ani nestačila opadnout vlna euforie z výborného výkonu a vítězství Dechového orchestru mladých při naší Základní umělecké škole (ZUŠ) v krajském kole celostátní soutěže a jeho postupu do ústředního kola a už je tu další radostná zpráva! Z houslové třídy paní učitelky Věry Fialové ze ZUŠ Chotěboř byla vyslána 3 komorní tělesa na soutěžní klání do krajského kola komorní hry s převahou smyčcových nástrojů konaného ve středu 31.3. v Třebíči. A výsledek? Tři první místa, z toho jedno s postupem do ústředního kola! Chotěbořská komorní tělesa si nejvyšší ceny v příjemném prostředí koncertního sálu třebíčské ZUŠ rozebrala takto: v nulté kategorii se stali vítězi “ostřílení” osmiletí housloví benjamínci Jakub Pikla a Anička Fialová. Svojí hrou nadchli nejen přítomné posluchače, ale i přísnou a spravedlivou porotu. Ve III. kategorii vybojovalo vítězství smyčcové trio ve složení Zdeněk Vašíček a Jana Vašíčková – housle a Radka Nedbalová – viola, jejichž projev potěšil propracovanou muzikálností. Naprosto suverénně si počínalo ve své kategorii (II.) trio Jan Pavlas a Tereza Piskačová – housle a Michaela Ryšavá – klavír. Jejich interpretační výkon byl vynikající po všech stránkách a znamenal kromě obsazení 1.místa též postup do celostátního kola. Opět se potvrdila skvělá úroveň žáků paní Věry Fialové, zkušené a cílevědomé učitelky, jedné z nejlepších ve svém oboru. Vždyť všichni jmenovaní soutěžící jsou z jejího houslového oddělení (s výjimkou Michaely Ryšavé, která studuje klavírní hru u paní učitelky Mgr. Marie Laušmanové) a její třída slaví každoročně úspěchy jak v soutěžích, tak při nejrůznějších veřejných vystoupeních. Všem soutěžícím žáků ZUŠ Chotěboř patří upřímné gratulace k jejich vynikajícímu úspěchu a poděkování za vzornou reprezentaci své školy a svého města. Milan Moc, ředitel ZUŠ.
(2.4.)

Místostarosta lituje, že v sobotu nemůže přijít

"Škoda, že v sobotu se musím přemístit na vzdálenost 200 km, takže se nemůžu přijít osobně podívat. U kina je málo parkovacích míst, bývalo by bylo lepší pozvat na parkoviště ke stadionu nebo k  Penny marketu. Těším se na fotodokumentaci!"
Milan Linhart
Harryho pozn.: Kino si přál Mistr osobně. Fotografování je zakázáno, ale naše redakce usilovně jedná o statut mediálního partnera a povolení vyfotit aspoň auto před a po zmizení. Jednání zatím vypadají dobře.
(1.4.)

Sobotní zmizení auta před kinem: Budeme mít satelitní snímky

Jednání o povolení fotografovat sobotní produkci, kdy kouzelník nechá před kinem zmizet auto (viz zprávu níže), nedopadla. Proto se můj pán obrátil na našeho známého mjr. Franka S. z U.S.A.F. Space Command, pracujícího v Cheyenne Mountain AFS v Coloradu, který má též doma bobtaila a proto se spolu známe, aby nám pořídil dva satelitní snímky, před a po zmizení auta. Bylo nám to přislíbeno.
(1.4.)

Setkání starosty s ODS

Ve středu 31.3.2004 se setkali zástupci MS ODS Chotěboř se starostou města Chotěboře ing. Tomášem Škarydem, aby spolu prohovořili problematiku připravované výstavby vysokorychlostní tratě v okolí Chotěboře. Více na webu MS ODS Chotěboř.
Místní sdružení ODS Chotěboř

(1.4.)

Další velikonoční výstava

K pořadatelům velikonočních výstav se připojily také Speciální školy v Chotěboři, které ji pořádají od pondělí 5. dubna do středy 7. dubna. Bude vytvořena z prací žáků a denně si ji mohou zájemci prohlédnout od 9 do 16 hodin v budově školy.
(
1.4.)

Pavel Dobeš tu zpíval

Poslední pátek v měsíci je v sále ZUŠ již tradičně vyhrazen Literárním večerům občanského sdružení QUO VADIS – klub AUT. Bylo tomu tak i 26.3., kdy se konalo setkání s paní Vlaďkou Kopczykovou – autorkou pohádek a textů pro děti, jinak novinářkou, která se zaměřuje na rozhovory s významnými osobnostmi a s jejímiž články se můžeme setkat například ve víkendových přílohách deníků Bohemia. Tato sympatická mladá dáma během večera pohovořila o svém životě, o svých aktivitách a především o tom, co jí přivedlo k  psaní pohádek. Za pomoci pořádajícího Petra Musílka se o dvě své pohádky podělila s posluchači. Poněkud překvapivým hostem večera byl známý písničkář Pavel Dobeš - legenda české folkové scény, zpěvák, skladatel a textař stovky písní. Pavel Dobeš je člověk mnoha talentů, je autorem několika knížek a povídek, takže jeho účast na Literárním večeru byla i z tohoto pohledu velice a přínosná. Ač se během večera přiznal, že přesně nevěděl, co se od něho v tomto typu pořadu čeká, rozhodně   diváky nezklamal. Svým neopakovatelným humorem s ostravským dialektem vtipně komentoval vystoupení své i paní Kopczykové a diváci si tak přišli na své. I když se na pódiu především povídalo, Pavel Dobeš nemohl nezazpívat některé ze svých známých písní. Nakonec došlo pouze na tři, ale spolu s vtipným průvodním slovem autora byly kořením celého večera: Puerto Montt - lodivod Žluva (z alba z roku 1990 Zátiší s červy), Jarmila (Skupinové foto 1988) a dvouakordová Papíroví draci (Zpátky do trenek 1992). Poslední Literární večer v ZUŠ pořádaný klubem AUT byl opět velice podařený, se zajímavými hosty, výborně vedený Petrem Musílkem, a tak doporučuji sledovat  www.literarni.vysocina.cz, kde je možné se seznámit s plánovanými akcemi a s činností klubu AUT a kde by se měly objevit i fotografie z průběhu celého večera.
Michal Janáček. (1.4.)

V sobotu tu bude Senzace:

Kouzelník nechá v Chotěboři zmizet náhodně vybrané ojeté auto,
které se pak objeví v Praze jako téměř nové!!!

Agentura PragoTrick nám svěřila k rozšíření ve čtvrtek ráno následující potěšující zprávu:
V cizině známý a působící kouzelník českého původu, který si říká Czech Houdini /*, se cestou na Mezinárodní kouzelnický festival (
Budapesti Tavaszi Fesztivál 2004), který právě probíhá, zastaví se svým doprovodem v sobotu 3.4. v Chotěboři, aby zde provedl generální zkoušku na svůj nejnovější trik, který chce v Budapešti další den předvést, a to zmizení osobního auta na veřejném prostranství. To samo by nebylo nic nového, sděluje nám agentura. Převratná novinka je však v tom, že zároveň se zmizením přenese auto o 100 km dále, kde se náhle objeví v renovovaném provedení, včetně novější karoserie!!!

Pro věrohodnost kouzelnického triku vyzývá občany Chotěboře, aby v sobotu mezi 14:30 a 15:00 přijeli se svými ojetými auty staršími 4 let, libovolné značky, a zaparkovali v prostoru před kinem, případně před sokolovnou a zůstali sedět v autě. Mistr Czech Houdini si náhodně vybere auto a řidiče vyzve k odchodu s ním. Jeho pomocníci zakryjí auto plachtou a kouzelník jej za přihlížení majitele pod ní nechá zmizet a přemístit do Prahy, což se projeví tím, že po sejmutí plachty tam auto prostě nebude!!!
Mistr zve chotěbořskou veřejnost, aby se přišla zdarma na jeho kouzlo v 15 h podívat. Majitel ojetiny bude, aby neutrpěl šok, navýsost odměněn: Mistrova asistentka s ním ihned potom odjede do autobazaru AutoForYou do Prahy, kde na jeho výstavní ploše nalezne své auto zcela zrenovované (karoserie, pneu, interier atd.). Tam jej převezme a bude poté pozván na luxusní večeři do lepšího podniku.

No toto! K neuvěření... Spojili jsme se s agenturou PragoTrick, protože nás zajímalo, proč právě v Chotěboři. Dozvěděli jsme se, že Mistr Czech Houdini jako mladý chlapec jezdil na prázdniny do Chotěboře a má na ni skvělé vzpomínky. Dále jsme se dozvěděli, že na premiéře v Budapešti přemístí auto do Bratislavy. Bohužel, odpověď na otázku po civilním jméně kouzelníka nám byla odmítnuta. Též jsme byli upozorněni, že fotografovat a natáčet se nesmí ani zde ani v Praze.
Rodáci, pátrejte, s kým jste si tu před léty o prázdninách hráli!
Takže se v sobotu půjdeme podívat... 
(1.4.)

/* - Kdysi žil Harry Houdini, proslulý kouzelník, dodnes vzor všech kouzelníků, narozen v Budapešti, 1874 - 1926, biografický web např.zde.

*

Další Novinky z března 2004, najdete v odkaze Minulé Novinky níže

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera (max. 67, pokud to nefunguje zadejte ještě písmeno b, např. 67b). Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete. Od února 2004 pak mají starší novinky adesu http://www.harry.cz/harry/rubriky/hotnewsXX.htm, kde XX je číslo od 68 výše.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet