harryanow2.gif (5686 bytes) 

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

číslo 68

harry.jpg (9789 bytes)

únor 2004
II. polovina měsíce

I. polovina února 2004

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 67 četlo: 7048


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz

www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Chotěbořské Echo v PDF:
2003: č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7 č.8 č.9 č.10
2004: č.1
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře

KinoCafé a Filmový klub Velký voči Chotěboř
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Kam zajít - Chotěboř

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga

Zimní stadion města Chotěboře
Volejbal  |  Volejbal juniorů | Ping-pong
Atletika TJ CHSAtletika SKŠachy Kámen Chotěboř

Chotěbořské Jídelní lístky:

PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda  Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Radniční okénko Chotěboře
radnice.harry.cz

Okénko Městské policie Chotěboř

Okénko
Městské policie

mpolicie.harry.cz

ikonddnv.gif (4769 bytes)

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení
Snímky roverů Spirit a Opportunity z Marsu, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D: http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/images.html
Zde najdete, zda jsou dnes zveřejněny nové snímky z Marsu: http://www.jpl.nasa.gov/mer2004/rover-images/images.html

Fotografie oceněných sportovců Chotěboře 2003 (odkazy na ně) najdete v Harryho novinách zde

Nově v Radničním okénku

V naší rubrice Radniční okénko vysvětluje starosta Chotěboře Tomáš Škaryd, proč musí město krátit školám peníze na opravy. Také tam najdete informaci a fotky o hokejovém turnaji žáků "Elév Cup 2004", kde starosta předával ceny.  (28.2)

Nová adresa Aeroklubu

Chtel bych upozornit na zmenu adresy stranek AK Chotebor. Soucasna a doufejme i definitivni podoba je www.aeroklub.chotebor.cz. Velky dik patri mestu Chotebor, ktere nam tuto subdomenu zapujcilo k pouzivani.
Jirka Brozek, Aeroklub Chotebor. 
(28.2.)

Lupič z Dolní Krupé dopaden

Ve čtvrtek se podařilo dopadnout brodským kriminalistům muže, který dvakrát po sobě přepadl poštu v Dolní Krupé na Havlíčkobrodsku. V usvědčení čtyřiadvacetiletého muže z Havlíčkobrodska jim pomohli svědci i bezpečnostní opatření pošty. Muž, maskovaný punčochou přepadl pracovníky pošty při předávání peněz v lednu a v únoru s maketou pistole a nožem, vzal celkem 103 tisíce korun. Policejní komisař zahájil stíhání pro trestný čin loupeže a byl podán návrh na vzetí do vazby.  (28.2.)

Převrat v Ledči

Ledeč n. Sáz. je z našeho bývalého okresu a je to město, kde chodil do škol můj pán, takže vás možná, jeho určitě, bude zajímat, že včera večer Zastupitelstvo Ledče odvolalo náhle starostu Urbana (ODS) i místostarostu Poborského (KDU-ČSL) a novým starostou byl zvolen Stanislav Vrba (Nezávislý) a místostarostou Jaroslav Doležal (ČSSD). Konkrétní důvody nejsou známy, prý obecná nespokojenost.
(26.2.)
(Podrobně o tom píše páteční MF Dnes zde.)

Vyšlo nové Echo č. 2, Echo č. 1 je na webu

Dnes opět vychází nové Chotěbořské Echo. Pomalu se zbavuje dětských nemocí nové grafické podoby a myslím, že se povedlo. Stále ještě bojujeme s kvalitou některých snímků (i černobílých) a inzerátů, ale lepší se to. Barevných inzerátů se sešlo více, než jsme čekali (některé jsou předplacené na celý rok dopředu), takže jsme, bohužel, museli některé přesunout i na zadní stranu obálky, byť to není naším záměrem. Uvnitř čísla najdete zajímavý rozhovor s radním ing. Karlem Polívkou a s paní Ivanou Kozubovou, výsledky i fotografie z vyhlášení nejlepších sportovců, veselý fejeton, tři nové vyhlášky, sazebník pokut městské policie, změnu autobusových jízdních řádů, novou soutěž, zajímavé statistiky, dvě výběrová řízení, nabídku prodeje starých oken z budovy MěÚ, rozbor letošního rozpočtu města a porovnání s městy okolními a spoustu dalších článků a informací.
Zde si můžete stáhnout ECHO č.1/2004 (2,2MB) v  PDF formátu.
Ing. Milan Linhart, místostarosta 
(26.2.)

Sportovní den a hokejové utkání hvězd SOU technického Chotěboř 

Dne 24. února 2004 uspořádalo SOU technické Chotěboř ve spolupráci s HC Chotěboř sportovní den pro mládež v soutěži hokejových dovedností a hokejové utkání hvězd absolventů a současných žáků SOU. V rámci sportovního dne proběhla soutěž žáků ZŠ a dětí v hokejových dovednostech (rychlost bruslení, střelba na přesnost, nejtvrdší střela). Soutěže se zúčastnilo téměř 80 žáků a dětí všech věkových kategorií. V jednotlivých kategoriích se na 1. místě umístili tito sportovci: Němec Michal, Gajdorus Martin, Plutnar Michal, Eis Tomáš, Žemlička Lukáš, Nožka Martin, Kadlec Tomáš, Odvářka Martin a Hospodka Jan. hokejovém utkání hvězd se utkali současní žáci SOU s bývalými absolventy, za které nastoupila řada současných a bývalých hráčů Chotěboř a Havlíčkova Brodu. Utkání skončilo smírně 7:7 a o vítězství bývalých absolventů rozhodla až trestná střílení. Nejlepšími hráči svých mužstev se stali Petr Salaguarda a David Kubát. O přestávce změřili reprezentanti družstev síly v hokejových dovednostech. Nejrychlejším bruslařem se stal Miloslav Čermák, nejtvrdší střelu prokázal Martin Nepokoj a nejpřesněji střílel Jaromír Fejfar. Nejproduktivnějším hráčem utkání se stal Michal Čermák s dvěma brankami z mužstva žáků SOU a David Prchal s dvěma brankami z mužstva absolventů SOU. Sportovní akce proběhla za podpory firem Drupos, CHS Služby, Nate, GCE, Roboterm, Interlignum, VHS Computer a HC Chotěboř, kterým děkujeme. Snímky: Foto 1, Foto 2, Foto 3, Foto 4
Ing. František Hruška, ředitel SOUT Chotěboř

(26.2.)

Obecní živnostenský úřad informuje: Povolování eurolicencí dopravcům

Krajský úřad, odbor dopravy a silničního hospodářství nás požádal o zprostředkování poskytnutí informací dopravcům, které se týkají nových změn právních předpisů. Se vstupem České republiky do Evropské unie budou muset dopravci provozující a) silniční motorovou dopravu nákladní mezinárodní vozidly, jejichž celková hmotnost přesahuje 6 tun, nebo jejich užitečná hmotnost přesahuje 3,5 tuny, b) silniční motorovou dopravu osobní mezinárodní autobusy (včetně linkové dopravy), c)dopravu prováděnou pro vlastní potřebu autokary a autobusy mezi členskými státy vydané na základě nařízení (EHS) č.684/92, žádat Krajský úřad - odbor dopravy a silničního hospodářství kraje Vysočina o vydání eurolicence, osvědčení pro dopravu prováděnou pro vlastní potřebu a osvědčení řidiče (občana třetího státu). Dopravou pro vlastní potřebu je doprava, kterou provádí fyzická osoba nebo právnická osoba k neobchodním a neziskovým účelům, jestliže: - dopravní činnost je pouze vedlejší činností dotyčné fyzické nebo právnické osoby, - použitá vozidla jsou ve vlastnictví uvedené fyzické nebo právnické osoby nebo jsou pořizována na splátky nebo na dlouhodobou leasingovou smlouvu a jsou řízena zaměstnancem fyzické nebo právnické osoby nebo přímo fyzickou osobou. Osvědčení pro dopravu prováděnou pro vlastní potřebu vyplní dopravce na Krajském úřadě - odboru dopravy a silničního hospodářství kraje Vysočina. O vydání osvědčení řidiče požádá podnikatel, který je držitelem eurolicence a zaměstnává řidiče ze třetích států nebo jsou mu takoví řidiči k dispozici. Třetí stát je stát, který není součásti Evropského společenství. Tiskopis - žádost o vydání licence, žádost o vydání opisu licence, žádost o osvědčení řidiče, jsou dopravcům k dispozici na Městském úřadě Chotěboř, Obecním živnostenském úřadě. Kontaktní adresa odboru dopravy a silničního hospodářství: Žižkova 57, 587 33 Jihlava, tel. 564 602 234, fax. 564 602 428, e-mail: epodatelna@kr-vysočina.cz.
František Šimon, vedoucí Obecního živnostenského úřadu, MěÚ Chotěboř.  (26.2.)

Dvě dívky ve finále

Do finále desátého ročníku Miss Vysočiny, které proběhne 27. března ve Žďáře nad Sázavou, se probojovaly dvě dívky z SK Buttula Chotěboř - Jitka Smejkalová a Jana Kratochvílová. Petra Málková z Chotěboře je náhradnicí.
(26.2.)

Fotky z konference

V naší rubrice Radniční okénko najdete další informace a fotografie z Konference Nestátních neziskových organizací, která se konala pod záštitou města Chotěboř v nové budově zdejších Speciálních škol dne 25.2.  (26.2.)

Měli starosti se sněhem

Dnešní Právo píše, že s odklízením sněhu měla starosti v úterý i Technická a lesní správa města Chotěboře. Sníh hustě padal celé pondělí až do pozdní noci. V úterý ráno byly nejdříve uklizeny ulice a chodníky, později byl nahromaděný sníh odvážen do deponie. Na Náměstí TGM nestačilo zaměstnancům ruční nářadí, zasáhnout musela malá mechanizace, aby sníh, zejména ze zastávek autobusů, zmizel co nejdříve.
(25.2.)

Libice chce koupit zámek

Libice n.D. chce koupit a opravit chátrající zámek od neúspěšného restituenta, sděluje v MF Dnes starosta Jaromír Saidl. "Zatím jednáme, také záleží na zastupitelích, jestli odsouhlasí případnou půjčku na odkoupení zámku." Zámek potřebuje rekonstrukci jako sůl. Špatné jsou podlahy, střecha, voda ve sklepě podmáčela zdivo. Plánů, o kterých Libičtí uvažují, je hned několik. Pravděpodobná je však varianta společného azylu pro důchodce a děti z dětského domova. "Vytvořili by si mezi sebou vazby. Myslím, že by to mělo i příznivou odezvu v obci, navíc by se tu našla i pracovní místa," podotkl Saidl. Obec by chtěla získat i nějaké dotace, aby na náklady nebyla sama. Rekonstrukce může spolknout dobrých 20 milionů.
(25.2.)

Zítra vyrážejí do Kopřivnice

Hokejisté HC Chotěboř se jako vítěz přeboru Pardubicka střetnou v prvním kole kvalifikace o postup do baráže II. ligy s přeborníkem Moravskoslezského kraje Kopřivnicí. První zápas se hraje zítra od 18 hodin v Kopřivnici, odveta je na programu v sobotu 28. 2. v 17.00 v Chotěboři. Podrobnosti jsou na naší stránce Hokej(25.2)

Zimní starosti Městské policie

O zimních starostech Městské policie v souvislosti se strmou Riegrovou ulicí, kde zůstávají viset kamiony, a o úspěšném odlovu toulavého vlčáka, píše v naší rubrice Okénko Městské policie její velitel Jiří Novotný a doprovází to třemi fotkami.   (25.2)

Už se zase lyžuje

Po nové sněhové nadílce jsou na sjezdovce u Svaté Anny velmi dobré podmínky pro lyžování. Svah je upravený, vlek v provozu. Informace o provozní době i dalších podrobnostech o areálu jsou na snih.chotebor.info. (24.2)

V březnu tu bude kultura

V novém březnovém čísle Harryho Posledních Novinek přineseme pozvánky na kulturní akce v březnu v Chotěboři. Předem prozradíme, že se můžete těšit na premiéru nového divadla ochotnického souboru SCHOD, koncert DETTO a Poutníků se křtem nového CD, čtvrtý speciální film Filmového klubu Velký Voči, Jarní ples, Šibřinky a Dětský karneval, další Literární večer v ZUŠ a další akce. (24.2.)

Mrkvičkové hrají v sobotu U zámku

Před časem jsme přinesli zprávu, že legendární bigbíťáci bratři Mrkvičkové založili skupinu Faraon, která hraje pro milovníky bigbítu ze 60. a 70. let. Nyní ji budete moci vidět, slyšet a na hudbu mladých let i tančit v Hotelu U zámku, kde bude hrát na taneční zábavě v sobotu 28.února od 20 hodin. (24.2.)

Czech Frogs hrají v Brodě

V pátek 27.2. od 21 h hraje v havlíčkobrodském klubu Roxor chotěbořská bluesrocková dívčí kapela Czech Frogs na koncertu společně s Deep Purple Revival HB.
(24.2)

Literární večer Petra Musílka

V pátek 27.2. v 19 h začíná v sále ZUŠ Literární večer zdejšího spisovatele a básníka, člena Obce spisovatelů a pořadatele Literární Vysočiny Petra Musílka, nazvaný Kdo nemá čas, ať ho promarní po svém.
(24.2.)

Oznámení Městského úřadu

Z důvodu změn v Zákoníku práce dochází od 1.3.2004 ke změně úředních hodin zaměstanců zařazených do Městského úřadu Chotěboř, Trčků z Lípy 69 (netýká se Pečovatelské služby). Změna se týká doby polední přestávky, která bude nově v době od 11:30 h do 12:15 h (doposud byla od 11:00 h do 11:45 h).
(24.2.)

Odpověď ředitelky OA a VOŠ Václavu Pravdovi

Nemám ráda polemiky v novinách. V převážné míře nevedou k řešení problému, jsou vedeny snahou zviditelnit se, zakrýt svou neschopnost, někoho pomluvit, pošpinit. K uvedenému článku pouze fakta:
· Rekonstrukce sociálního zařízení na domově mládeže (přestavba některých pokojů na sociální zařízení , zbourání příček a postavení jiných , při tom musí být uzavřen hlavní uzávěr vody) je spojena i s přestavbou hlavního vchodu do DM (vrátnice u vchodu, šatny). Celková částka činí 2 mil. Kč · Všichni, kterým již několik let zajišťujeme ubytování a stravování během prázdnin, pochopili, že na staveništi bez vody se nedá bydlet a dohodli jsme se na dalším jednání pro rok 2005. Pouze Ing. Pravda píše již druhým rokem články plné nesmyslů, lží a obvinění do různých novin · Rekonstrukční práce začnou 30. června 2004, předání staveniště a přípravné práce (na žádost firem) již 24. června 2004 · S Ing. Pravdou jsem osobně oficiálně jednala v dubnu roku 2002 (opravdu před dvěma lety; jeho návštěvu v místě mého bydliště v květnu 2003 nepovažuji za oficiální jednání) · Na úklid počítáme 1 týden · Čistý zisk z ubytování a stravování účastníků akce EUROCON byl v roce 2002 přibližně 30.000,- Kč (vyúčtování lze ověřit v účtárně školy), nikoliv výše uvedených 150.000,- Kč.
RNDr. Petrlíková Blažena, ředitelka Obchodní akademie a VOŠ Chotěboř.
Článek Václava Pravdy nazvaný Trocha dobré vůle chybí najdete níže pod datumem 19.2. na této stránce.
  (24.2.)

V Chotěboři konference o NNO

V CHOTĚBOŘI se koná 25. ÚNORA 2004 OD 12:00 V SÁLE BUDOVY SPECIÁLNÍ ŠKOLY KONFERENCE NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ. Doprovodnou akcí ke konferenci je Výstava PREZENTACE NNO PŮSOBÍCÍCH V REGIONU CHOTĚBOŘ, V PROSTORÁCH MĚSTSKÉHO ÚŘADU v pondělí a úterý 23. a 24.2. Podrobnosti přináší web města zde, fotografie budou v naší rubrice Radniční okénko .
(24.2.)


Viry nerozesíláme!

Dostali jsme zprávu ze serveru tzp.cz: "Poslali jste uzivateli cejjcdaa@tzp.cz zpravu s VIREM !!! AVP Report:
part2.htm.scr infected: I-Worm.Moodown.b."

Tak to určitě nikoli! Jak známo, některé viry si vyhledávají nejen adresu, kam se rozešlou, ale také si vytvářejí falešné adresy odesilatele pro zmatení příjemce. To je i případ viru NetSky.B (Moodown.B). Naše pošta a PC jsou hlídány denně aktualizovaným antivirem AVG a dvěma firewally, jedním u nás a druhým s antivirem na našem poštovním serveru. Pokud vám tedy přijde mail s naší adresou jako odesilatele, jsme v tom nevinně, to si virus našel naši adresu v napadeném PC.

Pro 100% jistotu jsme ještě spustili jednoúčelový antivirus Symantec a výsledek vidíte zde:
NetSkyB.jpg (6292 bytes)
(24.2.)

Marta Urbanová publikuje

Další povídku Mořská štika zdejší spisovatelky a básnířky Marty Urbanové uvádí dnes Neviditelný pes Ondřeje Neffa. V uvedeném deníku autorce vyšly již dříve tyto povídky: Velký mág (20 .11 .2003), Hotel Iluzión (1. 10. 2003), Babí léto (15. 8. 2003) a Anděl smrti (4. 8. 2003). Odkazy na ně jsou uvedeny pod jménem autorky na konci povídky.  (24.2.)

NATE je dvakrát lepší

Chotěbořská strojírenská a.s. NATE loni meziročně zdvojnásobila čistý zisk, a to na 15 milionů korun. "Pracovali jsme na zakázkách, kde byl vysoký podíl naší odborné práce," řekl ředitel Petr Papoušek. Přidaná hodnota se díky tomu zvedla o čtvrtinu. Výrobce plnicích zařízení pro potravinářský průmysl loni také o desetinu zvýšil objem výroby. Tržby přesto meziročně klesly asi o osm procent na 380 milionů korun. Podle ředitele se projevila zakázkovost výroby. "Některá zařízení, která jsme vyráběli loni, fakturujeme až v tomto roce," vysvětlil. Podnik zaměstnává 300 lidí. Nejvýznamnější zahraniční odběratele má podnik v Pobaltí, Německu nebo Rusku. (24.2.)

Městský úřad Chotěboř vypisuje VÝBĚROVÉ  ŘÍZENÍ na obsazení místa úředník odboru financí Městského úřadu, zařazen v 9. platové třídě s možností dalšího profesního růstu. Podmínky pro uchazeče: - vysokoškolské nebo úplné střední vzdělání ekonomického směru - minimálně 5 let praxe v oboru účetnictví, finance - znalost účetnictví obcí, příp. příspěvkových organizací výhodou - znalost práce s PC - program MS Word, MS Excel, MS Outlook - morální a občanská bezúhonnost - nástup do zaměstnaní v nejbližším možném termínu - dobrý zdravotní stav. Zájemce podá ve stanoveném termínu písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti: a) jméno, příjmení a titul, b) datum a místo narození, c) státní příslušnost, d) místo trvalého pobytu, e) číslo občanského průkazu, f) životopis, ve kterém se uvedou údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech týkajících se obsazovaného pracovního místa, g) výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, h) ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání. Přihlášky k výběrovému řízení zasílejte na adresu: Městský úřad Chotěboř Trčků z Lípy 69 583 01 Chotěboř. Obálku označte : " Výběrové řízení ". Uzávěrka přihlášek je 11. březen 2004. Termín výběrového řízení: 18. březen 2004.
(24.2.)

Půlka Chotěboře měla již druhou noc temné ulice

V sobotu večer se nerozsvítilo veřejné osvětlení v ulicích půlky Chotěboře (kam dohlédneme od nás, jinam nevidíme). To by se dalo ještě pochopit, v sobotu byl silný vítr a kdovíco způsobil. Ale ulice zůstaly temné i v neděli večer a celou noc na pondělí. To v situaci, kdy jsou ulice plné zmrazků z neodklizeného sněhu a nový sníh padá, není pro chodce příliš příjemné (Chotěboř má mnoho ulic bez chodníků). Jistě nejsme sami, koho zajímá, v které firmě tak drží víkend, že osvětlení nebylo opraveno: Je to vina VČE a.s. nebo nově založené Technické a lesní správy Chotěboř s.r.o.? (23.2.)

Bude skútr pro Svatou Annu?

Sjezdovka na Svaté Anně se může těšit na nový sněžný skútr. Ten hodlá zakoupit místní lyžařský oddíl k rychlejší a kvalitnější úpravě svahu. "Pokusíme se získat od státu grant, zatím ale vše vyřizujeme," řekl k tomu člen tělovýchovy Jan Odvářka.
(23.2.)

Starosta o parkování

Problémy s parkováním ve městě analyzuje v naší rubrice Radniční okénko starosta města Tomáš Škaryd.
(23.2.)

Hasiči a silničáři měli plné ruce práce

Víkendová vichřice pokácela mnoho stromů na zdejší silnice, takže chotěbořští hasiči, stejně jako další hasičské jednotky na celém okrese, měli plné ruce práce s jejich odstraňováním, když zasahovali celkem v 15 případech. Hasiči také pomáhali se zajištěním částečně utržené plechové střechy v Sedletíně. Vítr v okrese dosáhl rychlosti 129 km/h. Sněhové jazyky se včera tvořily hlavně na Chotěbořsku a na Žďírecku. "Tyto oblasti ještě stále prohrnujeme," řekl dispečer havlíčkobrodské správy silnic.
(23.2.)

Městský úřad Chotěboř vypisuje VÝBĚROVÉ  ŘÍZENÍ na obsazení místa úředník odboru životního prostředí (agenda odpadové hospodářství a ochrana ovzduší) Městského úřadu, zařazen v 9. platové třídě, na dobu určitou - po dobu mateřské dovolené. Podmínky pro uchazeče: - vysokoškolské nebo úplné střední vzdělání se zaměřením na oblast životního prostředí - praxe v oboru nebo ve státní správě výhodou - znalost práce s PC - program MS Word, MS Excel, MS Outlook - morální a občanská bezúhonnost - řidičský průkaz skupiny B - pečlivost a spolehlivost - nástup do zaměstnaní v nejbližším možném termínu - dobrý zdravotní stav Zájemce podá ve stanoveném termínu písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti: a) jméno, příjmení a titul, b) datum a místo narození, c) státní příslušnost, d) místo trvalého pobytu, e) číslo občanského průkazu, f) životopis, ve kterém se uvedou údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech týkajících se obsazovaného pracovního místa, g) výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, h) ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání. Přihlášky k výběrovému řízení zasílejte na adresu: Městský úřad Chotěboř Trčků z Lípy 69 583 01 Chotěboř. Obálku označte : " Výběrové řízení " Uzávěrka přihlášek je 11. březen 2004. Termín výběrového řízení: 23. březen 2004.
(24.2.)


Webkamera na MěÚ Ždírec

Místostarosta Ždírce nad Doubravou Jiří Pavlíček je počítačový a internetový odborník, takže není divu, že na webu města najdete vpravo nahoře snímek z webkamery umístěné na Městském úřadě. Když jsme se tam dívali v sobotu poránu, již tam někdo sedí a pilně pracuje, ale nepoznáme, zda je to starosta či místostarosta... 
(21.2.)

HC Chotěboř vítězem I. Krajské ligy

V neděli vyhrálo mužstvo HC Chotěboř v Jičíně a stalo se tak vítězem I. Krajské ligy hokeje Pardubického a Královéhradeckého kraje. Přeborníkem kraje Pardubice se mužstvo stalo již dříve, Jičín je přeborníkem kraje Hradec Králové. Obě mužstva postoupila do kvalifikace o účast v baráži o II. ligu. Podrobnosti viz naše rubrika Hokej
(22.2.)

Jak na Svaté Anně

Na Svaté Anně se od pátečního večera, kdy proběhlo několikahodiné zasněžování svahu (viz foto), opět pěkně lyžuje. Na části sjezdovky je však stále nutné lyžovat pouze v její jedné polovině. Kvůli malému počtu lyžařů, je dobré si provoz vleku ověřit telefonicky nebo e-mailem (viz snih.chotebor.info). Ve všední dny je lyžování možné, stejně tak jak tento týden, pouze po domluvě.
Foto: Páteční zasněžování, Svah před úpravou v pátek večer, Upravený svah v sobotu ráno
(21.2.)

Miniweblog Harryho pána:
K čemu je někdy dobré otočení nohama nahoru

Před časem jsem po dobu asi jednoho roku oddával (v životě se má zkusit pokud možno všechno) a zažil přitom všelicos. S úsměvem vzpomínám na svatbu, kdy snoubenci stáli přede mnou a při mé otázce, zda si on bere nevěstu dobrovolně za manželku, se mladý pán, když jsem se v očekávání odpovědi na něj podíval, sesul k zemi neboť omdlel. Zatímco jsem se v šoku nutil přemýšlet co dál, několik svatebčanů bystře konalo. "To nic, pane oddávající," volali na mne, "to se mu stává, to se spraví!," přiskočili k omdlelému, uchopili jej za nohy a zvedli mu je do výše, takže měl hlavu jen kousek nad zemí. Asi po půlminutě jej zase otočili, postavili na zem hlavou nahoru a skoro vesele pravili, ať pokračuju. Mladík měl už zase červeň v tvářích, takže když jsem zopakoval předepsanou otázku, řekl zvučně své ANO, neb už zase měl reálný pohled na svět a zjistil, že mu nic jiného nezbývá. Takže když jsem včera slyšel o podobné nevolnosti premiéra Špidly (v parlamentu ovšem, nikoli na svatbě!), vzpomněl jsem si hned na tu příhodu a musím pánům poslancům z ČSSD doporučit zručný postup tehdejších svatebčanů z Chotěboře. Možná tím, pokud by se to nedejbože opakovalo, pomohou premiérovi nejen k okamžitému návratu vědomí, ale i k reálnějšímu pohledu na svět... (21.2.)


Miss Podoubraví začala

Základním kolem začala v pátek v Chotěboři první soutěž Miss Podoubraví 2004. K výběru se dostavilo 26 dívek ve věku od 11 do 15 let, z nichž porota vybrala v DDM Junior deset šťastných, které se v březnu zúčastní soustředění a v dubnu finále soutěže ve Ždírci nad Doubravou. Informace na webu DDM Junior jsou zde.  
(21.2.)

Masopustní rej maškar >>>

V pátek 20.2. v poledne bylo možno potkat na chotěbořském náměstí a v jeho okolí skupinky masopustních maškar. Ti, kteří se s nimi potkali, si od nich mohli koupit  vstupenky na večerní masopustní veselici, masopustní smolničky nebo dobrovolným příspěvkem přispět navíc na vybavení řemeslných dílen pro volnočasové aktivity dětí. Snímek z akce občanského sdružení Benediktus nám zaslala Jana Tomášková. >>>
(21.2.)

rejmasek0204.jpg (21173 bytes)
Podoubraví má další web

Po oficiálním webu svazku obcí Podoubraví má nyní Podoubraví a západní část Českomoravské vrchoviny nový web na této adrese. Je dílem Petra Šimáka,  sobiňovského chalupáře z Prahy, jenž spolupracuje s Informačním centrem Krucemburk. Nápad vytvořit internetového průvodce Podoubravím vzešel z jeho iniciativy. Pracoval na něm několik měsíců společně s místostarostou Ždírce nad Doubravou Jiřím Pavlíčkem. Dnešní Noviny Havlíčkobrodska přinášejí opět chybnou internetovou adresu, takže čtenář na jejich adrese web Podoubraví nenajde (už jednou jsme tady upozorňovali, že v adrese webu nesmí být žádné mezery, čímž jsme si vysloužili kritiku paní redaktorky (!), ale jak vidět, nic platno, mezery tam dnes mají dokonce čtyři...).
(20.2.)

Utkání hokejových hvězd
SOU technického Chotěboř

V úterý dne 24. února 2004 pořádá SOU technické Chotěboř ve spolupráci s HC Chotěboř na zimním stadionu v Chotěboři sportovní den pro mládež zakončený utkáním hokejových hvězd SOU technického Chotěboř. Utkají se mužstvo současných žáků SOU, které povedou známí trenéři a sportovci Ondřej Marek a třetí nejlepší sportovec Chotěboře roku 2003 Mgr. Luděk Benák a mužstvo hráčů složené z absolventů SOU Chotěboř a SOU Štěpánov pod vedením bývalého reprezentačního hráče a trenéra Josefa Augusty a prezidenta HC Chotěboř Zdeňka Drahoše.

HC Chotěboř opět přeborníkem kraje, bude tu hrát Kopřivnice

Po roce je mužstvo HC Chotěboř A opět přeborníkem kraje Pardubice v ledním hokeji s právem zúčastnit se kvalifikace o postup do baráže o II. ligu. První dvě kvalifikační utkání sehrají naši hokejisté s HC Kopřivnice. Předtím je čeká ještě poslední utkání I. krajské ligy s přeborníkem Královéhradeckého kraje HC Jičínem, tuto neděli v Jičíně od 17 h. Podrobnosti na naší stránce Hokej.
(20.2.)


Za mužstvo absolventů nastoupí např. Vomela, Švec, Kubát, Nepokoj, Plutnar, Hart, z předchozí a nastupující generace Hospodkovi, Součkovi, Caklovi a řada dalších. V programu sportovního dne budou od 12 h do 15 h probíhat soutěže dětí a žáků základních škol v hokejových dovednostech (rychlost bruslení, střelba na přesnost a nejdelší dráha puku na ledu). Této soutěže se mohou zúčastnit všechny děti a žáci základních škol ve věku do 14 let, kteří mají brusle, případně hokejku. Nejlepší soutěžící obdrží cenu. Vyvrcholením celého programu bude utkání hvězd od 15.30 h. Srdečně zveme všechny děti, kteří si chtějí vyzkoušet svoje hokejové dovednosti a zároveň zveme všechny diváky. 
(20.2.)
Masopustní maškara ve Vepříkově

SDH Vepříkov vás zve na Masopustní maškaru v sobotu 21.2. ve Vepříkově a Miřátkách. Masopustní průvod vyjde v 9 hodin. V neděli 22.2. od 13 h začíná v sále KD tradiční maškarní veselice pro děti. K tanci hraje živá muzika, všechny dětské masky budou odměněny. V průběhu odpoledne mohou děti získat další odměny v soutěži. Občerstvení pro děti i rodiče zajištěno. Vstupné dobrovolné.
(19.2.)

Cyklisté dostanou v Libici nálepky

"Chceme zavést novou tradici. Cyklista, který se ubytuje na Pilnově statku, by nálepku na kolo dostal zdarma, ostatní by si ji mohli koupit v hospodě. Byl by to důkaz, že cyklotrasu projeli," vysvětluje starosta Libice n.D. Jaromír Saidl v dnešní MF Dnes (regionální vydání Vysočina). Celý článek čtěte zde. Stejné informace přináší i dnešní Právo zde, zatímco v MF Dnes článek po třech dnech zmizí, v Právu zůstane.
(19.2.)

Vyhláška o veřejném pořádku

Nová vyhláška města je platná od 9.2. a zakazuje mj. užití pyrotechnických výrobků v době nočního klidu s výjimkou 31.12., 1.1., státem uznaných svátků a významných dnů mimo Vánoc. Dále vyhláška definuje noční klid a vymezuje, kdy zejména dochází k jeho porušování. Reguluje volný pohyb zvířat (což se tedy nevztahuje jen na psy a kočky, ale i další domácí zvířectvo). V závěru se vyhláška zabývá udržováním čistoty, ochranou životního prostředí a veřejnou zelení.
(19.2.)

Dopis ředitele Festivalu Fantazie Václava Pravdy: Trocha dobré vůle chybí

Vážená redakce, musím jako hlavní organizátor Festivalu Fantazie reagovat na nepravdivou informaci v článku o rekonstrukci internátu Obchodní Akademie (pozn. red.: na článek v Novinách Havlíčkobrodska jsme upozornili níže 17.2. ve zprávě Ubytování pro Festival ani letos nebude).
Jde o výrok paní ředitelky B. Petrlíkové. Není pravdou, že by nám ráda vyhověla v ubytování účastníků Festivalu Fantazie. Výmluvy na odborníky obstojí možná v článku, realita je však taková, že paní ředitelka, podporovaná KÚ, si zřejmě pouze z osobních důvodů nepřeje mezinárodní úspěšný festival ve "své" škole a to i přes nemalý finanční přínos, který každým rokem festival do školy i do celé Chotěboře přináší. Ve skutečnosti totiž vůbec nejde o pozdržení rekonstrukčních prací, naše požadavky na ubytování v OA se týkají pouze prodlouženého víkendu 2.-6.7., ve kterém rekonstrukční práce neprobíhají a přípravné práce ještě nejsou tak rozeběhnuté, aby nebylo možné skloubit rekonstrukci a festival (2.-11.7.). Při troše dobré vůle. Ta ovšem chybí.
Situace je přitom jednoduše řešitelná. Nikdo ovšem nejednal (a KÚ jednat odmítá) s dodavatelskou firmou o poskytnutí záruky včasného dokončení rekonstrukčních prací, urychlení nebo zintenzivnění prací, odmítnuta byla nabídka 20 pracovníků pro pomoc s úklidem, na který je počítáno zbytečných 14 dní a dělají ho pouze zaměstnanci školy svépomocí. Dokonce není ani problémem finanční stránka věci, protože zisk z pronájmu celé kapacity internátu by bylo možné využít jak na posílení pracovního týmu při rekonstrukci, tak na posílení úklidového týmu. Fakt, že ředitelka OA si prostě jen nepřeje (a to bezdůvodně) festival ve "své" škole, je ještě potvrzen tím, že dokonce odmítla i jen vstoupit v jednání na téma skloubení rekonstrukce a festivalu, o které jsme žádali již v říjnu, a tím, že i pro další rok nám byla odmítnuta záruka možnosti pronájmu ubytovny.
Uředníci KÚ mají plná ústa řečí o podpoře kultury a aktivit pro mládež, pořádají na toto téma konference, ale když mají poskytnout jednoduchou pomoc fungující a finančně samostatné kulturní akci pro 1000 mladých lidí, raději nabídnou udělení grantu a pohodlně přihlížejí likvidaci jednoho z největších festivalů v kraji a ve svém oboru i v Evropě. Na jedné straně krajské úřady křičí o peníze, ředitelé škol bědují na nedostatek financí, na druhé straně pravidelný čistý zisk cca 150.000,- a více Kč ročně v OA zahazují, nemluvě o přínosu pro město, další školy a organizace.
Peníze z žádného grantu nevyřeší fakt, že v Chotěboři je bez OA málo ubytovacích kapacit a žádné náhradní řešení (např. doprava do HB) není reálné, jak jsme si již dvakrát neúspěšně vyzkoušeli. Pověst festivalu je velice křehká a pokles počtu účastníků kvůli nedostatku ubytování povede s velkou pravděpodobností k likvidaci nebo minimálně několikaletému oslabení festivalu, který si již vydobyl mezinárodní renomé a poskytuje více než týden zábavy a poučení - přednášek, besed, workshopů, projekcí filmů, soutěží a her. Klesající počet účastníků si vynutí škrty v programu, ten pak bude méně zajímavý pro další účastníky a smyčka se uzavírá. Již několik obdobných festivalů v ČR bylo zlikvidováno přesně ze stejných důvodů - nedostatek ubytování v jednom jediném roce.
Jsem znechucen alibismem a pohodlností paní ředitelky a pracovníků Krajského úřadu, mrzí mě slabá pozice MÚ Chotěboř, který přes dobrou vůli nemá na situaci vliv, a uvažuji o ukončení veškerých kulturních aktivit našeho občanského sdružení SFK Avalon v Chotěboři. Podobné výroky jako v uvedeném článku jsou políčkem do tváře desítkám dobrovolných účinkujících v programu a zejména desítkám dobrovolných pořadatelů věnujících tisíce hodin volného času festivalu.
S pozdravem ing. Václav Pravda, ředitel Festivalu Fantazie, www.festivalfantazie.cz

(19.2.)

Petardy, pobíhající psi a znečišťování jsou v pozornosti Městské policie

"Nová městská vyhláška daleko přísněji vymezuje některé prohřešky, jako je bezohledné odpalování různých rachejtlí a petard na veřejných místech, zaměřuje se i na volné pobíhání psů a znečišťování veřejných prostranství," píše v naší rubrice Okénko Městské policie její velitel Jiří Novotný a rozvádí podrobněji aktivní činnost strážníků v novém roce.
(18.2.)

Ministr a BESIP udělili ocenění

V minulých dnech byli dva pracovníci odboru dopravy Městského úřadu, vedoucí odboru ing. Pavel Doležal a referentka Jaroslava Dusilová oceněni za dlouholetou práci na úseku bezpečnosti silničního provozu. Podrobnosti a foto oceněných najdete v naší rubrice Radniční okénko.
(18.2.)

Pavel má 6. kyu

Pavel Halama, člen oddílu Moderního sportovního karate Chotěboř, získal o víkendu 6. kyu. Dosud byl držitelem 7. kyu. V prosinci minulého roku vyhrál republikový přebor Moravia Cup 2003 ve své kategorii, rozhovor s ním jsme přinesli zde.
(18.2.)

V pátek se tu bude řádit

Masopustní řádění pořádá tento pátek 20.2. občanské sdružení Benediktus. Masopustní průvod městem začne kolem poledne od farního úřadu a na večer je naplánována Masopustní veselice v hotelu U Zámku s vyhlášením nejhezčí masky. Zakoupením vstupenky, masopustní smolničky nebo dobrovolným příspěvkem přispějete navíc na vybavení řemeslných dílen pro volnočasové aktivity dětí. (18.2.)

V Nové Vsi bude azylový dům

Matky s dětmi v nouzi, a zejména ženy týrané, najdou útočiště v azylovém zařízení, které chce v Nové Vsi u Chotěboře provozovat občanské sdružení Spektrum Vysočina. Čtyři dvoupokojové byty s příslušenstvím budou na jaře k dispozici v domě přímo v centru obce.
(18.2.)

Rada města zasedala: Pečovatelská služba nabídnuta Charitě

V pondělí 16.2. řádně zasedla Rada města a schválila mnoho usnesení, která si komplet přečtěte na webu města zde. My pro vás vybíráme ta zajímavá: Rada města schvaluje zakoupení nového digitálního fotoaparátu (3 MPi v ceně do Kč 10.000,-- (včetně DPH) z kapitoly kultura. Důvodem nákupu je technické zkvalitnění fotodokumentace a propagace města, jako reakce na požadavky veřejnosti a redakce ECHA. Fotoaparát, dosud vedený v inventuře OŠKaS, bude převeden na odbor dopravy a silničního hospodářství MěÚ Chotěboř. Rada města schvaluje použití Kč 55.000,-- z prostředků rezervního fondu Školní jídelny Chotěboř na zakoupení 1 ks PC a programu systému uplatnění kritických bodů při výrobě, manipulaci a distribuci jídel, požadovaného zákonem 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a zákonem 274/2003 Sb., kterým se mění některé zákony na úseku ochrany veřejného zdraví. Rada města projednala stav školní jídelny v MŠ Chotěboř, pobočka Svojsíkova ul. a ukládá a) zpracovat výhled a ekonomickou rozvahu pro variantu zachování jídelny a variantu přestavby na výdejnu jídel, b) žádost o prodloužení výjimky provozování jídelny. Rada města na základě doporučení kulturní komise Rady města Chotěboře doporučuje schválit v Zastupitelstvu města použití příspěvku ze skupiny 3 Spolku pro komorní a vokální hudbu ve výši – Kč 80.000,--. Rada města ukládá projednat v zastupitelstvu města záměr prodeje budovy pohostinství v místní části Svinný. Osadní výbor i Rada města s prodejem souhlasí. Rada města ukládá jednat s Charitou Havlíčkův Brod o podmínkách převzetí provozu pečovatelské služby od 1.1.2005. Rada města ukládá zpracovat návrh řešení dopravní situace a parkování v centru města a na místních sídlištích. Rada města souhlasí s ukončením nájemní smlouvy na pronájem nebytových prostor v domě čp. 79 v Chotěboři, ul. F.X. Svobody, uzavřené za účelem zřízení kontaktního místa sloužícího k výkonu státní správy v oblasti státní sociální podpory s městem Havlíčkův Brod. Důvodem ukončení nájemní smlouvy dohodou je převod agend státní sociální podpory k 31.3.2004 z Městského úřadu Havlíčkův Brod na MPSV ČR. Rada města ukládá zveřejnit záměr pronájmu nebytových prostor v domě čp. 79 pro období od 1.4.2004 na dobu 15 dnů.
(18.2.)

Možná se příliš bojí?

Zprávy v médiích cuchají nervy drobných živnostníků, kteří nevědí, co je čeká, píší dnešní Noviny Havlíčkobrodska a dále uvádějí: Planované změny přímých i nepřímých daní se tak starají o bezesné noci mnoha lidí, kteří začali v uplynulých letech podnikat. Živnostníci z obav před nově plánovanými zákony raději přerušují živnostenskou činnost, a to až na dva roky. "Mám pocit, že lidé v mnoha případech trochu přehánějí. Nové zákony by se týkaly až činnosti po roce 2004 a podle toho, co jsem zatím přečetla, to v mnoha případech tak hrozné nebude," uvedla vedoucí živnostenského odboru MěÚ  ve Světlé nad Sázavou. Lidé se totiž obávají, že budou muset platit daně, i když nevykáží z činnosti zisk, ale nezbaví se ani povinnosti platit povinného sociálního a zdravotního pojištění, pokud nebudou mít jiný příjem.
"Žádné převratné změny v porovnání s minulým rokem jsem nezaznamenal, pouze přerušení živnostenských listů je mírně vyšší," konstatoval vedoucí Živnostenského odboru MěÚ v Chotěboři František Šimon a svoje slova doložil několika čísly: "Od 1. ledna letošního roku jsme vydali 56 nových živnostenských listů, zatím co loni 39. Živnost přerušilo 91 podnikatelů, loni to bylo 57. Živnost zrušilo letos 11 osob, loni to bylo 22."

(17.2.)

Ubytování pro Festival ani letos nebude

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola v Chotěboři se letos o prázdninách opět dostane do rukou stavbařům. Ti budou mít za úkol v průběhu necelých dvou měsíců rekonstruovat sociální zařízení v druhé části domova mládeže. Kvůli rekonstrukci domova mládeže nebude možné letos opět ubytovat návštěvníky tradičního Festivalu Fantazie. "Ráda bych jim vyhověla, ale opravdu to nejde, protože firmy chtějí začít hned na začátku prázdnin. Nemůžeme čekat ještě týden, protože podle odborníků se oprava stihne jen tak tak," říká ředitelka školy Blažena Petrlíková v dnešních Novinách Havlíčkobrodska.
(17.2.)

Obnovujeme denní vydávání zpráv

Po týdnu virového onemocnění mého pána obnovujeme opět každodenní vydávání nových zpráv a doplňujeme dnes postupně všechny rubriky zprávami od dopisovatelů. Nezapomeňte tedy shlédnout během dneška všechny sportovní rubriky, ale i Radniční okénko a Okénko Městské policie (tam uvidíte novou botičku v akci).
(1
6.2.)

Malečský masopust byl v sobotu

Malečský masopust obnovili jeho hlavní pořadatelé, Sokolové a Sbor dobrovolných hasičů, v roce 2001 po více než čtyřiceti letech. Protože připravit takovou veselici každý rok bylo velmi náročné, rozhodli se pořadatelé, že jeden rok vždycky vynechají, a tak si loni dali pauzu. Letos tedy na něj přišla opět řada a vy si o něm můžete přečíst v Novinách Havlíčkobrodska zde a v jihlavském vydání MF Dnes zde. Web obce Maleč najdete na www.malec.cz.
(16.2.)

Svatá Anna: zase až v pátek

I přes poměrně malý zájem lyžařů se na Svaté Anně po celý víkend lyžovalo. Od úterý je však provoz vleku z důvodu nepříznivého počasí opět přerušen, lyžování na sjezdovce je omezeno pouze do její levé poloviny. Vzhledem k předpovědi počasí se opětovné obnovení plného provozu předpokládá v pátek. Richard Macků.
(16.2.)

I. polovina února 2004 je zde

Další Novinky, z ledna 2004, najdete v odkaze Minulé Novinky níže

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet