Fotonowinky z Chotěboře
jak je zaznamenává Harryho pán, když chodí po městě pěšky

(stálá rubrika internetového listu Chotěbořský Courier Harry)

Nejnovější fotky vždy nahoře

Protože můj pán nemá auto a ani si ho nehodlá pořídit, chodí po Chotěboři pěšky. Má to jednu výhodu. Kdykoli uvidí něco zajímavého, může vytáhnout digiťák a vyfotit to (filmu neubývá, žádný tam není).

namvanosv.jpg (7455 bytes)

V předvečer Mikuláše, v neděli 5.12., svítí vánoční strom i osvětlení náměstí naplno.

freza.jpg (15622 bytes)

Uprostřed listopadu již mají na zimním stadionu novou sněhovou frézu, dar města. Josef Doležal, člen městského zastupitelstva za sdružení Hokej veřejnosti, nám předvedl drobečka, který prý dokáže metat sníh do vzdálenosti 20 metrů. V úterý 16.11. si to vyzkoušeli, napadl první snížek a fréza makala, jak slibovala.

zsstrecha1.jpg (9028 bytes)

Důkaz, že Zimní stadion je třeba zastřešit. V teplém větru 26. října se týden hotový led ve dne rozpouštěl a chlazení nestačilo mrazit. Na ploše byla vrstva vody, bruslit se dalo až pozdě večer.

fotonov161.jpg (36385 bytes)

První chotěbořská firma opatřila svá auta nejen firemními nápisy, ale  též internetovou adresou firmy. Takže je to firma Chovprodej Jindřich Šíp a adresa na autech je www.chovprodej.cz.

fotonov155.jpg (26159 bytes)

Koncem září navštívila Chotěboř pojízdná výstava k 30. výročí Apolla 11 (první přistání na Měsíci). Výstavu v KD Junior shlédly během týdne stovky žáků základních a středních škol a jeden večer byla též přístupna veřejnosti. Z výstavy plné modelů a fotografií přineseme ještě další snímky.

letadlo.jpg (2876 bytes) letadlo2.jpg (4455 bytes)

Dvěma snímky se vracíme do letošního krásného léta. V jasné modři dopolední oblohy nebo v podvečerní zářivé obloze bylo možno pozorovat desítky dopravních letadel, přelétajících přes Chotěboř v různých výškách i s různými stopami.

penny1.jpg (14973 bytes)

V ulici U Prefy se již staví diskontní prodejna Penny Market spolu s parkovištěm pro zákazníky. Zatím je stavba ještě stále v zemi, ale prý má být prodejna otevřena 1. prosince. Pohledem na základy stavby si Harryho pán ověřil, že půjde skutečně o prodejnu menší než Doubravka.

certifpd1.jpg (22946 bytes)

Foto Certifikátu, propůjčeného Panskému domu za dodržení nejvyšší kvality čepovaného plzeňského nepasterovaného piva. Je vidět, že PD je 69., komu byl propůjčen. Plzeňské se čepuje v asi 10 tisících provozovnách. V našem okrese nemá tento certifikát nikdo jiný, v jihlavském regionu pouze po 1 provozovně v Jihlavě, Třebíči a Novém Městě na Moravě. Dodnes bylo uděleno 72 Certifikátů. Ty mohou být držitelům kdykoli odebrány. Certifikát můžete vidět na zdi proti výčepu.

fotonov151.jpg (11347 bytes)

Na křižovatce před budovou Sdružení ambulantních lékařů (uprostřed vzadu) se začala stavět budova pobočky Rychlé záchranné služby. Chotěboř tím získá okamžitou pomoc při ohrožení života svých občanů.

gecb.jpg (13105 bytes)

Nové firemní označení bývalé Agrobanky, dnes GE Capital Bank. Povšimněte si kazu uprostřed snímku. Pootevřené okno nahoře hodilo odlesk, na který CCD čip digiťáku reagoval matným flekem, který rozostřil počátek firemního nápisu.

gecb1.jpg (12080 bytes)

Poté, co se před rokem a čtvrt přejmenovala Agrobanka na General Electric Capital Bank, dostalo se začátkem září i na pobočku v Chotěboři s výměnou názvu firmy. Na snímku sejmutí posledního písmene z nápisu AGROBANKA, bylo to K, které nechtělo ze zdi ven. Vpravo dole vchází do záběru ing. Ladislav Háva (Chotěbořské strojírny Služby).

fotonov145.jpg (20680 bytes)

Chotěbořská firma Lachman & Čermák (oba pánové na snímku) má ve znaku krtka. Provádí totiž tunelování pod povrchem silnic pomocí několika pneumatických krtků o různých průměrech. Zde krtí pod hlavní silnicí mezi provozovnou Vodovodů a kanalizací a podnikem Oseva nedaleko benzinové pumpy u nádraží. Pod silnicí půjde plyn a díky firmě L & Č není nutno silnici překopávat.

fotonov144.jpg (13254 bytes)

Benzinová pumpa u nádraží se dočkala přístavby. Vypadá to, že tam budou dílenské a prodejní prostory.

fotonov141.jpg (9900 bytes)

Věc v Chotěboři nevídaná: Na Koubku se pasou koně! Nikoli, nepřijela nás osvobodit
ruská armáda, to jen cirkus, který zde hostoval a vykukuje na fotce vpravo
před Zimním stadionem, vypustil svá zvířata napást se čerstvé travičky.

fotonov142.jpg (12315 bytes)

Na přelomu července a srpna turistická sezóna vrcholí, na našem náměstí parkují auta
již ve čtyřech řadách.

fotonov143.jpg (10684 bytes)

Žižkova ulice se konečně dočkala totální rekonstrukce. Nyní je tu asfaltka jedna báseň.

Fotonowinky (nyní již spíše Fotostařinky) najdete i v našich starších číslech.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku CHnet