Harry vyčmuchal (a jeho pán vyfotil)
Drby z vrby 2000
aneb šprochy z chotěbořské společnosti (trocha bulváru neuškodí)
(stálá rubrika internetového listu Chotěbořský Courier Harry)

Nejnovější drby vždy nahoře

jpdsweb.gif (22745 bytes)

tenezmanagm.jpg (28035 bytes)

Nová tradice zdá se vznikne v Chotěboři

díky tomu, že management a.s. NATE vyzval management a.s. TENEZ k pingpongovému utkání.
Management TENEZu to vzal vážně a šel trénovat. Jelikož trénink byl náročný, bylo nutno po vysilujícím sportování doplnit kalorie. Zachytili jsme pány managery v Plzeňské pivnici Na Chmelnici u dobrého jídla a pití, na němž si pochutnávali se stejnou vervou jako na pingpongu.

tenezdir.jpg (20135 bytes)

Managery TENEZu vedl samozřejmě jejich generální direktor Toník Urban, který neopomněl přijít pozdravit u vedlejšího stolu sedícího svého bývalého oblíbeného zaměstnance Ivoše Krátkého (ten stejně fousatej dole). Vpravo se tomu usmívá městský zastupitel Jirka Uttendorfský a čelem k nám vidíme ještě kousek z Olina Tichého, hasičského činovníka a šéfa Cizinecké policie, o němž píšeme v rubrice Glosy Harryho pána.

prazdrojkol.jpg (9998 bytes)

Trochu na rozpacích

byli dva účastníci říjnového zájezdu chotěbořáků do Plzeňského Prazdroje, když jim přinesli objednaná uzená kolena a ona měla každé 700 gramů (pravda i s kostí). K rozpakům přispělo i nevalně točené plzeňské (to v Chotěboři máme daleko lepší). Ale nebojte se, snědli všechno...

(Na snímku Jirka Voldán, majitel Plzeňské pivnice a Bohouš Baumgartner. O exkurzi v Prazdroji, zorganizované Pavlem Halamou, spolumajitelem Panského domu, píšeme v článku na hlavní straně.)

vanek501.jpg (16680 bytes)

Padesátník Míra Vaněk

V říjnu 2000 oslavil své padesátiny Mirek "Sifón" Vaněk. Na snímku ho vidíte vpravo, jako ho vítá mezi padesátníky Harryho pán na Zimním stadionu, kde Mírovi rozsvítili padesátku (římská I naznačuje, že jde o první třetinu!).
Všimněte si, že potvora foťák zaostřil na padesátku místo na oslavence.

 

 

vanek502.jpg (26982 bytes)

Oslavenec dostal mnoho darů, mezi nimi se vyjímalo houpací křeslo od jeho kamarádů, které si hned vyzkoušel a naznačil, že v něm bude sedat s Jackem Danielsem (na klíně).

vanek503.jpg (21328 bytes)

Mezi gratulanty bylo mnoho význačných osobností chotěbořského politického, kulturního a sportovního života. Zde gratuluje jubilantovi radní Jirka Pavlásek.

vanek504.jpg (23977 bytes)

Na oslavě padesátin Míry Vaňka se nejen slavilo, ale i jednalo. Radní Pavlásek tu diskutoval o zastřešení Zimního stadionu s prezidentem HC Chotěboř Zdeňkem Drahošem.

vanek505.jpg (24651 bytes)

Ten den bylo 13. října a bylo tak teplé počasí, že mnozí hosté oslavy dali přednost posezení venku před zakouřenou hospůdkou, a to až do půlnoci. V popředí vidíme městského zastupitele Pepu Doležala s manželkou a Zdeňkem Drahošem.

vanek506.jpg (23641 bytes)

Na oslavě byla také řada muzikantů. Zde vidíte vlevo Jardu Mrkvičku, legendu chotěbořského rocku a stojícího Pepu Šimona, legendu chotěbořské country (stále ještě hraje). Pod ním Pepa "Haufír" Dvořák, nedávno se vrátivší z návštěvy USA, který přijel na kamarádovy padesátiny ze Žďáru.

vanek507.jpg (21263 bytes)

Spokojený oslavenec s neméně spokojenými nájemci Hospůdky na Zimáku, Jirkou Chalupou vlevo a Lubošem Remarem vpravo. Prozradíme vám na ně, že jsou švagři (oslavenec nikoli). A proč byli všichni spokojeni? Přišlo 50 pozvaných hostů...

utty1.jpg (12959 bytes)

Chudáci prsty kytaristovy...

Kamarádům Jirky Uttendorfského, bývalého rockera, zpěváka a kytaristy, dnes váženého podnikatele a městského zastupitele, se občas podaří přemluvit jej, aby zahrál a zazpíval. Zde to se zájmem sleduje Bohouš Baumgartner a směje se tomu Jirkova manželka Ilona.

 

 

utty2.jpg (21365 bytes)

Po dvouhodinovém hraní jsou však Jirkovy prsty na levé ruce jedním slovem chudáci, nejen že jsou černé od strun, ale ty mozoly...
Jo, holt nezvyk dělá dlaním nedobře nejen u lopaty!

ivodeda.jpg (7221 bytes)

Další děda chotěbořský (konečně!)

Počátkem srpna vstoupil konečně mezi chotěbořské dědy, dědečky a dědouše (Harryho pán tam již dávno, takže škodolibě vítá každého příchozího kamaráda) Ivo Krátký, soukromý podnikatel, obchodník který vám prodá i to co nechcete, výtečný kuchař a znalec dobrého pitiva a doutníků. Vnouček, kluk jako buk, je od jeho prostředního syna (má tři), takže jistě nezůstane jen u tohoto prvního potomka. Rodičům i dedoušovi gratulujeme a vnoučkovi přejeme hodně štěstí do života a brzké bratříčky a bratrance (neboť holky v rodu Krátkých nevedou, jsou zařízeni jen na kluky).

axinka.jpg (12298 bytes)

Axinka má po starostech se štěňaty

U Harryho paničky na klíně je tentokrát malý lovecký welshteriér, norník Axinka, vášnivého myslivce MUDr. Vlado Myjavce (vlevo spokojený úsměv). Pejsek i pán jsou spokojeni, štěňátka od Axinky jsou již umístěna v dobrých rukou. Ještě prozradíme, že Axinka k nim přišla tak kuriózním způsobem, že se Harryho pán rozhodl napsat o tom Novou powjest chotěbořskou (tedy sedmou, na ty další si musíte ještě počkat).

pavelkrejci.jpg (13940 bytes)

Spokojený profesor

Spokojenost vyzařuje i z tváře prof. Pavla Krejčího z chotěbořského gymnázia. Bodejť by ne, fotka je pořízena v pátek 30. června odpoledne, takže prázdniny právě začínají. Snímek je z rautu chotěbořské firmy AUCON, jejíž atletický AUCON Czech Team Pavel Krejčí vede. O úspěších jeho týmu píšeme jinde.

chalupovi.jpg (12917 bytes)

Bří Chalupovi

Na témže rautu jsme spatřili věc málo vídanou - bratry Chalupovy, Chosého a Jarouše, pěkně vedle sebe a s pivečkem. Takže objektiv digiťáku neodolal a kuriozitu vyfotil...

 

auconraut1.jpg (15820 bytes)

Raut firmy Aucon na Bumbálce

Výše uvedené snímky pocházejí z již tradičního každoročního rautu firmy AUCON s.r.o. na chatě Bumbálce, který tato společnost pořádá pro své obchodní přátele a spolupracovníky vždy poslední pátek v červnu. Takovou společenskou akci jsme nemohli opominout.

Stůl se zástupci spolupracujících chotěbořských firem pod korunami stromů. Vlevo vzadu se peče...

auconraut2.jpg (14132 bytes)

 

... prasátko, které nesmí na takovém rautu chybět. Staral se o něj příkladně Jarda "Rumeš" Benc.

auconraut3.jpg (13292 bytes)

Vilém Doležálek z a.s. V.M.D. předváděl, že je na večerní chladno připraven. Tedy jen pokud se oděvu týče, protože láhev Fernetu v popředí nepatří k němu, ale k Harryho paničce, jejíž ruce držící Axinku, jsou vlevo vidět.

auconraut4.jpg (6711 bytes)

Rautéry přiletěl pozdravit známý chotěbořský pilot Honza Adamec (o něm viz hodně níže) a odvážně kroužil nad rybníkem u Bumbálky.

auconraut6.jpg (16564 bytes)

Majitele Bumbálky, Myslivecké sdužení chotěbořské, zastupoval Jarda Klabeneš (vlevo), zde s Jirkou Uttendorfským, technickým ředitelem AUCONu.

czaf1b.jpg (3372 bytes)

Letecký den Vzdušných sil Armády ČR nad Chotěboří 25. července 2000

Již jsme si zvykli, že piloti z čáslavského vojenského letiště občas navštěvují vzdušný prostor nad Chotěboří a provádějí v něm kousky, které by měli nacvičovat o hezkých pár kilometrů dál. Jeden takový letecký den jsme zažili 25. července a přinášíme snímky, tento je pořízen ve 14:31 (digiťák zaznamenává čas pořízení snímku). Tento snímek není zvětšen a z toho vyplývá dost nízká výška letounu nad městem.

czaf1b1.jpg (2209 bytes) czaf1b2.jpg (1139 bytes)

Výřez z předchozího snímku a jeho zvětšenina. Tento letoun nalétával na Chotěboř od 14:30 a kroužil nad městem až do 14:45.

czaf1a.jpg (2277 bytes) czaf1a2.jpg (1190 bytes)

Tentýž letoun o minutu později, ve 14:32 nalétává nad náměstí.

czaf2a1.jpg (7723 bytes)

V 16:29 se tu producíroval další zájemce o pozornost chotěbořského obyvatelstva. Letecké návštěvy obvykle trvají čtvrt hodiny a opakují se každou hodinu. Tento Letecký den pokračoval až do pozdních večerních hodin. Vskutku by nás zajímalo, co přitažlivého je na Chotěboři shora...

Gratulujeme k úspěšnému dokončení Vyššího studia

Zatímco květen je měsíc maturit, červen je měsíc státních zkoušek.

zbynk.jpg (16286 bytes)

Na snímku je čerstvý absolvent Vyššího studia při Obchodní akademii v Chotěboři, známý rocker Zbyněk Mrkvička ml. (vlevo), jenž si s kamarádem ze samé radosti po úspěšně složených státnicích plácá bábovičky na pískovišti Zahradní restaurace Niklovna. Oběma gratulujeme k dokončení studia i k pěkným bábovičkám a přejeme hodně štěstí do života!

Jak se chránit před infarktem

Je známo, že pivo uklidňuje, ale spolustolovníci mohou rozčilovat. Máme tu nápad, jak se tomu bránit:

infarkt.jpg (11881 bytes)

Na snímku je půllitr z hospůdky Niklovna,  jehož majitel jej otáčí k hostům okolo, čímž provádí prevenci proti poruchám vlastního zdraví.

Návštěva z Kanady

miky2.jpg (11587 bytes)

Po roce opět navšívil rodnou Chotěboř Miky Pešek (vpravo), který žije poblíž kanadského Toronta. Zastihli jsme ho v Panském domě spolu s Láďou Peškem. Zdá se nám, že Miky je při každé návštěvě hubenější. Už je třeba hochu, aby ses vrátil a v rodných hospůdkách se zase trochu vykrmil...

Představujeme Honzu Adamce, spolutvůrce leteckých fotek pro naši redakci

adamec1.jpg (11439 bytes)

Pilota Honzu Adamce, který vozí Jirku Uttendorfského s foťákem (Harryho pán by se do aera nevešel) a podílí se tak na leteckých snímcích pro naši redakci, jsme zastihli u jeho letadla v hangáru havlíčkobrodského aeroklubu. Na Honzu vám prozradíme, že přes zimu shodil obdivuhodných 12 kg, aby mohl vozit i těžší pasažéry (s výjimkou Harryho pána, ten by s ním mohl letět, ale už by nesměl být v nádrži žádný benzín...).

adamec2.jpg (4719 bytes)

A tady vidíte Honzu Adamce na obloze přímo nad naší redakcí (tentokrát byl v letadle sám).
Nové letecké fotky Chotěboře pro vás připravujeme, uvedeme je v červenci. Honza také přislíbil, že se poohlédne po letošních kruzích v obilí, které opět očekáváme.

Křtiny sedmé básnické sbírky Luboše Radila

proroci1.jpg (13738 bytes)

Chotěbořský básník Luboš Radil křtí svou sedmou básnickou sbírku spolu s radním Milanem Stránským, jak jinak než šampaňským, na akci pořádané naší redakcí spolu s firmou Delta Plus CZ (Pivní bar U hráze).

proroci2.jpg (12693 bytes)

Harryho pán, radní Milan Stránský a básník Luboš Radil při přípitku na úspěch sbírky s názvem Proroci v příjemném prostředí Pivního baru U hráze, 25.5. večer po velké průtrži mračen s bouřkou a dvěma duhami.

proroci3.jpg (9887 bytes)

Oba spokojení tvůrci nové sbírky Proroci: slečna Markéta Van Benešová z firmy Prorys, která stvořila knížku fyzicky, spolu s duchovním tvůrcem a autorem Lubošem Radilem.

Plzeňské pivnici Na Chmelnici udělen Certifikát Plzeňského Prazdroje

certif1.jpg (15507 bytes)

Majitel pivnice Jiří Voldán (vlevo) přebírá 25.5. Certifikát kvality od zástupců Plzeňského Prazdroje. Chotěboř má tak již dva tyto Certifikáty (Panský dům), takže v kvalitě čepovaného plzeňského je jednoznačně mezi předními městy.

certif2.jpg (17614 bytes)

Certifikát pro zdejší Plzeňskou pivnici má číslo 194 (plzeňské se čepuje v 10 tisících provozovnách). Je propůjčen a provozovna ho držící je podrobována přepadovým kontrolám, zda kvalitu dodržuje.

certif3.jpg (15293 bytes)

V případě pivnice Jiřího Voldána není nutno se obávat o zhoršení kvality: Majitel sám dohlíží a kontroluje, zda se kvalita dodržuje. Zde se nechává poučit od obchodního ředitele ing. Krýsla, jak on si představuje kvalitní natočení. Z výrazu Jiřího Voldána je patrné, že měl trochu jiný názor, jak má vypadat pro fajnšmekra natočená Plzeň. Blíže o diskuzi mezi oběma pány přineseme v samostatném článku s fotkami na hlavní straně.

 

Nový Pivní bar U hráze ve Sladovnické ulici - fotky ze slavnostního otevření

uhraze3.jpg (13165 bytes)

Na neveřejné otevření Pivního baru byla pozvána řada hostů. Uprostřed je první host s prvním natočeným Gambrinusem vůbec, Karel Valtr (OVD Jednota), vlevo od něho sedí vedoucí Velkoobchodu OVD Jednota Jan Adamec, vpravo vedoucí Živnostenského úřadu v Chotěboři František Šimon.

uhraze4.jpg (14533 bytes)

Spokojeně se usmívali výrobci nábytku a dřevěného obložení Pivního baru,
Josef Pavlík a Mirek Janáček (Truhlářství P+J, Horní Studenec).

uhraze5.jpg (9463 bytes)

Uhodnete, komu se směje Harryho panička, že se tak pohotově ukryl před objektivem našeho redakčního digiťáku? Neuhodnete, byl to starosta města Zdeněk Stejskal.

uhraze6.jpg (15468 bytes)

Starosta přišel s celou delegací ODS (asi měli předtím poradu). Zleva to byli pánové Šafránek, předseda ODS Svoboda, Štolba a radní Pavlásek v rozhovoru s Pepou Hrdým z firmy VADE, komplexní reklama (- tentokrát ovšem děláme my reklamu vám, Pepo).

uhraze7.jpg (14060 bytes)

Spokojeni byli nejen hosté, ale i osazenstvo Pivního baru, jednotně oděné do triček s logem. Zleva společníci firmy DELTA PLUS CZ Jirka Kučera & Pavel Halama, a číšníci Martin Bílek a Roman Jecha.

uhraze8.jpg (12931 bytes)

Dosud se usmívá i provozní vedoucí Pivního baru Jan Halama. Ceny piva Gambrinus za ním na ceduli ještě stále platí. Ale bude hůř, pozvaní zástupci plzeňského pivovaru nepřijeli, měli poradu o zvýšení cen piva...
Další foto najdete v rubrice Fotonovinky 2000.

Chotěbořský hokejista v kalendáři České pojišťovny

kalendar.jpg (19305 bytes) kalendar2.jpg (8540 bytes)

Zajímavý kalendář České pojišťovny visí v Plzeňské pivnici Na Chmelnici majitele Jiřího Voldána. Při pozornějším pohledu na stránku března a dubna uvidíte na něm chotěbořského mistra odborného výcviku v SOU technickém Petra Břízu, známého mistra truhláře, rozhodčího a hráče odborářské hokejové ligy. Kdepak se tam asi vzal? V České pojišťovně o tom nic nevědí...

Dobrou chuť !

jedlik1.jpg (9904 bytes)

Půlku husy, zelí a 23 knedlíků si dal v Panském domě host, jemuž zajisté předtím vyhládlo. Objednané jídlo museli přinést na dvou talířích. Že mnoho nezbylo, o tom svědčí další snímek. Kéž by nám taky tak chutnalo!

jedlik2.jpg (10270 bytes)

Přinášíme první fotky z Pivních slavností v Panském domě

pivslav2.jpg (11067 bytes)

Radní Jirka Pavlásek, který ještě doslavoval své padesátiny, si přál vyhrát ubrus. Taky že ho vyhrál a jak jsme zjistili, nedělní oběd již měl k nelibosti manželky právě na něm. Ubrus se však postěhuje do Brodu Havlíčkova, na stůl v Jirkově kanceláři, kde bude dráždit jeho spolupracovníky, milovníky brodského Rebela.

pivslav3.jpg (11553 bytes)

Na Pivních slavnostech se také později večer objevil elegantní milionář. Mnoho přítomných jej nepoznalo, i Harryho pánovi to chvíli trvalo, až když si neznámý sundal brýle, poznal v něm Vláďu Koutného.

Nejstarší Drby z vrby najdete zde
a trochu mladší drby tady

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku CHnet