harryanow2.gif (5686 bytes) courierlogo2.gif (5247 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

clogo4.gif (959 bytes)


*

 

Ze života psa Harryho
Jak se stříhá bobtail, jak dal Harry svým pánům první vlnu na svetr a další zážitky

Harryho Virtuální Pelíšek

Harryho Album

Na všech čtyřech
aneb Kousky naší Bekky

Rubriku psích vylomenin vede Mirek Stehno

Průvodce po chotěbořských hospůdkách a osvěžovnách
Jaroslav Hašek: Zrádce národa v Chotěboři
Znáte slavnou povídku?

 

 

V pondělí 23.6.2001 odpoledne se v prostorách chotěbořského Stacionáře pro tělesně a mentálně postiženou mládež konala malá slavnost. Nadační fond Čtyřlístek, který pořádal veřejnou sbírku na pořízení nového minibusu pro svoz dětí do Stacionáře a do škol, pozval všechny dárce a sponzory na křest minibusu Volkswagen, pořízeného ze sbírky, spojený s připomenutím sedmého výročí založení Stacionáře. Přinášíme vám fotoreportáž z této události.

Hosty Čtyřlístku měli být pánové senátor Petr Pithart a honorární konzul ve Švýcarsku Hanuš Holzer, kteří se zasloužili o získání minibusu ze Švýcarska. Bohužel pro hospitalizaci senátora Pitharta se mohl zúčastnit pouze pan Holzer.

minibus1.jpg (28734 bytes)

Pozvaná společnost se scházela v příjemném počasí na terase stacionáře. Zde vidíme konzula Holzera (vpravo) v rozhovoru se zástupcem největšího sponzora Camona s.r.o. Vilémem Doležálkem (uprostřed) a předsedou správní rady Čtyřlístku Zdeňkem Havlíčkem.

minibus2.jpg (36656 bytes)

Na terase bylo vskutku příjemně, nejen díky počasí, ale také rozdaným nápojům.

 

minibus3.jpg (32199 bytes)

Pozvaná společnost se scházela postupně, čehož jsme využili k pořízení fotografií jednotlivých dárců, zde je jedna z nich.

minibus4.jpg (26779 bytes)

Setkání zahájil Zdeněk Havlíček krátkým přivítáním a poděkováním všem, kdož se o nový minibus zasloužili. Ke snímku nutno dodat, že terasa má krom venkovní části ještě krytou část vlevo, jež není zde vidět, a tam stáli další účastníci setkání.

minibus5.jpg (20893 bytes)

Pohled do kryté části terasy ukazuje další dárce a některé zaměstnance Stacionáře.

minibus11.jpg (27834 bytes)

Zde se také na slavnost připravovaly některé děti ze Stacionáře.

minibus6.jpg (25691 bytes)

Pan Holzer se věnoval nejen dárcům, ale také dětem a zaměstnancům Stacionáře.

minibus7.jpg (27478 bytes)

Společnost se poté odebrala k zaparkovanému minibusu (na snímku je vlevo mimo obraz), kde se Zdeněk Havlíček ujal křtu nového auta šampaňským v přítomnosti sponzorky Ilony Uttendorfské a pana konzula Holzera.

minibus8.jpg (27664 bytes)

Digitálním aparátem se težko trefí okamžik, kdy šampaňské vylétlo z láhve na minibus, ale přece jen se proud podařilo zachytit.

minibus10.jpg (59104 bytes)

Při křtu přelétala nad Stacionářem vojenská stihačka L-159 Alca z Čáslavi (věřte nevěřte, ale objednáno to nebylo!).

minibus9.jpg (33363 bytes)

Všichni přítomní se zájmem křtu auta přihlíželi a bylo i velké fotografování.

autoct1.jpg (22979 bytes)

A zde je předmět oslavy, minibus Volkswagen. Na snímku je vidět, že byla dovezena tři auta. Druhé auto čeká výměna motoru za novější s katalyzátorem a poté bude použito k obdobným účelům pro jiný stacionář v okrese nebo bude odprodáno. Třetí auto je zatím plánováno na náhradní díly. Podrobnější článek o dovezených autech jsme přinesli již dříve zde.

Celkové náklady na dovoz těchto tří aut ze Švýcarska činily: 5000 CHF za tři auta, 500 DEM za benzin a celní poplatky, 20 000 Kč dopravné (dvě auta jela po železnici), 1700 Kč celní poplatek v Železné Rudě a 49 070 Kč celní jistina na celnici v Havl. Brodě. Připomínáme, že Dary dosáhly 266 618 Kč. Petr Pithart doplnil sbírku na 290 618 Kč.

Ještě dodáme, že v našich novinách vbrzku uvedeme novou stálou stránku, věnovanou Čtyřlístku, kde najdete nejen úplný seznam všech, kdo na minibus přispěli, ale i seznam dalších dárců, kteří Čtyřlístku přispívají na podporu Stacionáře i poté, co veřejná sbírka skončila. Pro ty z vás, kdo se chtějí podívat na průběh sbírky zde máme již několik měsíců zvláštní stránku, na níž dárce najdete v obráceném časovém pořadí tak, jak přispívali.

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz