Do Chotěboře se vrátila dechovka

Jarmila Nedbalová,
janeti@seznam.cz


Nejsem ani pamětník, ani hudební odborník, ale myslím, že by se chotěbořská veřejnost měla dozvědět, že se do Chotěboře vrátila “dechovka”. ( Pamětníci – a jsou mezi námi - ať mě opraví nebo potěší informacemi o historii dechovky v Chotěboři .)

Dechový orchestr mladých (DOM) při ZUŠ Chotěboř vede p.Alois Štěrba a u dirigentského pultu se střídají spolu s panem Milanem Mocem.

Možná jste zaznamenali již zprávu, že DOM zvítězil dne 23.3.2001 v krajském kole soutěže ZUŠ v kategorii dechových orchestrů. A dobře reprezentoval město Chotěboř i v ústředním kole této soutěže.

O tom, že byl orchestr dobře připraven se mohli přesvědčit posluchači na koncertě dne 8.5.2001. Vzhledem k nepříznivému počasí se koncert konal v koncertním sále ZUŠ, ale to nic neubralo na potlesku, který za výkon mladí hudebníci sklízeli. Myslím, že by si orchestr zasloužil i větší zájem nejen z řad rodičů účinkujících hudebníků, ale i z řad veřejnosti a zastupitelů města.

Dobrým příkladem je pozvání na koncert do Krucemburku od starostky paní Pecinové na neděli dne 20.5.2001. Ale ten už také nestihnete. “Dechovce” vyšlo počasí a objížďka přes Příjemky nebyla tak strašná. Posluchači odcházeli potěšeni a bylo vidět i podupávání do taktu.

Chtěla bych popřát mladým hudebníkům hodně pevné vůle při cvičení na nástroje, dirigentům pak přeji pevné nervy mnoho dalších hudebních úspěchů. Za rodiče si přeji, aby jejich děti vydržely a hudba je těšila, a aby nadále proklamovaná informace, že mládež z uměleckých škol nesejde v životě na “šikmou plochu”, byla pravdou.

Jarmila Nedbalová,
janeti@seznam.cz

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku ChotěbořNet