Finálový večer ve Žďáře n. Sáz.:

Iva Blažková z Chotěboře
je Miss Vysočiny 2001
I diváci udělili Ivě titul Miss Sympatie

Dobrá zpráva přišla v pozdních večerních hodinách pátku 27. dubna ze Žďáru nad Sázavou: Šestnáctiletá Iva Blažková z Chotěboře (90-64-93, 174 cm, 58 kg) zvítězila mezi dvanácti finalistkami a získala titul Miss Vysočiny 2001. K tomu navíc se stala i Miss Sympatie u diváků soutěžního večera.

Přinášíme oficiální fotografii Miss Vysočiny z internetových stránek této soutěže, kde si můžete prohlédnout všech 12 finalistek.
Další snímek je již přímo z vyhlášení Miss Vysočiny:

Foto smějící se vítězky přineslo regionální vydání MF idnes, kde se dočtete další podrobnosti. V rubrice Fotogalerie tam najdete řadu dalších fotek z finálového večera, včetně fotky vítězné trojice nebo vítězky samé.
Článek a foto přinely rovněž Noviny Vysočiny dne 2.5.
My máme rovněz svoji exkluzívní fotku vítězek přímo z vyhlášení:

Na snímku Jiřího Uttendorfského pro náš list jsou zachyceny všechny tři Miss finálového večera. Iva Blažková je pochopitelně uprostřed.

První vicemiss soutěže se stala dvacetiletá Iveta Malá (č.4) z Vysokého Mýta, druhou vicemiss byla vyhlášena sedmnáctiletá Zuzana Štěpanovská (č.7) z Jihlavy.

V tipovací soutěži čtenářů Cesty Vysočiny, dalších novin z regionu a internetových stránek soutěže vyhrála devatenáctiletá Markéta Mašková z Třebíče (č.10), novináři zvolili svou Miss Press devatenáctiletou Evu Čejkovou z Chrastu u Chrudimi (č.1).

Mezi 12 finalistek se probojovala a ve finálovém večeru soutěžila také další chotěbořská krasavice, Nicol Uttendorfská (č.2).

Nicol Uttendorfská na oficiálním snímku soutěže

Finálový večer zahájila úvodní promenáda dívek. Poté byly finalistky představeny a absolvovaly rozhovor s moderátorem Janem Čenským. V druhé části večera dívky předvedly svůj volný program, třetí částí byla pak promenáda v plavkách. Po vystoupení zpěváka Josefa Laufera začalo vyhlašování a dekorování jednotlivých Miss, které skončilo vyhlášením Ivy Blažkové Miss Vysočiny 2001.

Jméno Ivy Blažkové je v Chotěboři známé v souvislosti s její aktivní činnosti ve Sportovním klubu Buttula, který se zabývá aerobikem. Patří do čtveřice dívek (Kosinová, Kolářová, Schwarzová a Blažková), které získaly tituly Miss junior nebo Miss Sympatie na různých soutěžích celostátního kola Master Class.

Tento snímek Ivy Blažkové pochází ze slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře za rok 2000, kde Iva vystoupila před diváky se svojí aerobicovou sestavou. Patříla tam do kolektivu 12 dívek SK Buttula, který získal 3. místo v kategorii družstev mládeže.

Iva Blažková je již druhou Miss Vysočiny z Chotěboře. Tou první byla v roce 1999 Valerie Beliasová, kterou nyní vídáme v TV reklamách. (MF idnes o ní píše: Valerie Beliasová - Miss Vysočiny 1999 - velmi úspěšná modelka předvádějící na módních přehlídkách po celé Evropě).