A je to tady:
První internetová cukrárna s vinotékou
v Chotěboři

Jak už asi víte, byla první internetová cukrárna a vinotéka otevřena v Chotěboři v pondělí 9. dubna. Přinášíme malou fotoreportáž z okamžiků před otevřením i po otevření, kterou pořídili Jirka Uttendorfský a Harryho pán.

ikav1.jpg (10116 bytes)

Půjdete-li dovnitř, musíte vchodem vedle Solety, projít okolo kiosku, kde se v neděli prodávají čerstvé rohlíky a vyjít asi 15 schodů do mezipatra, kde vás uvítá firemní nápis, jasně označující, že jde o i-cukrárnu a i-vinotéku.

ikav5.jpg (8305 bytes)

Vejdete a v průhledu zcela vzdu již zahlédnete počítače, zatímco v popředí je cukrárna s posezením pro nepočítačové zákazníky.

ikav2.jpg (9628 bytes)

Za posuvnými dveřmi cukrárny se nachází místnost s pěti internetovými pracovišti, osazenými počítači LEO a přípojkou na internet radiovou linkou 128 K (poskytovatel připojení je Aleš Bacík - Aicom Havlíčkův Brod). U každého pracoviště jsou tři židle.

ikav3.jpg (9124 bytes)

Zde jsou další dvě pracoviště nezachycená na předchozím snímku, vpravo jsou vidět posuvné dveře, oddělující místnost s počítači od cukrárny. Umožní to pořádat zde uzavřená školení pro kolektivy.

ikav4.jpg (9847 bytes)

Vracíme se zpět do cukrárny, kde jsou útulná místa pro milovníky sladkostí či dobrých vín, kteří nechtějí na internet. Vpravo vzadu je vchod, kterým jsme přišli.

ikav6.jpg (11367 bytes)

Proti stolkům v cukrárně je obslužný bar, který se v tomto okamžiku plnil zbožím.

ikav7.jpg (13404 bytes)

Vedle baru je chladící box s cukrovím. Odolali jsme.

ikav8.jpg (14048 bytes)

Po 13. hodině se objevili první zájemci o brouzdání na internetu.

ikav9.jpg (11136 bytes)

Zde představujeme provozovatele i-cukrárny a vinotéky. Vlevo je paní Olga Lesáková, majitelka firmy Soleta, vpravo pan Jiří Pátek s manželkou, majitel počítačové firmy V.H.S. Computer.

ikav10.jpg (11765 bytes)

Oběma jsme připili výborným moravským červeným na úspěšný start a hladký provoz prvního internetového zařízení v Chotěboři, kde se dá krom brouzdání i občerstvit (Jirka Uttendorfský vpravo). Tak ať vám internet šlape a návštěvníci se hrnou!

Ještě několik informací:
Internetová cukrárna s vinotékou je otevřena denně od 8 do 19 hodin.
Každá započatá čtvrthodina u počítače stojí 15 Kč. Zákazník musí dodržovat Provozní řád, který dostane s sebou k počítači. Je možno si zakoupit disketu (vlastní nejsou z bezpečnostních důvodů dovoleny), či cokoli vytisknout na tiskárně, připraven je i skenner.
V cukrárně a vinotéce dostanete bohatý sortiment cukroví, slaných dobrot, nealko i alko nápojů a jsou tu k mání i archívní moravská vína.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku CHnet