Zajímavá výstava německých ovčáků v Malči

Chotěbořští kynologové v akci
Přijelo 69 psů a fen

Text a foto pro Chotěbořského Couriera: Mirek Stehno

Jak jsme vás upozornili v rubrice Harryho Poslední novinky, proběhla v neděli 11.června na fotbalovém hřišti v Malči v režii členů ZKO Českého kynologického svazu Chotěboř Oblastní výstava německých ovčáků. Přihlášeno dle katalogu výstavy bylo 82 zvířat, skutečně přítomných pak bylo 30 psů a 39 fen, kteří přijížděli se svým doprovodem již od brzkých ranních hodin. Majitelé předváděli své svěřence ve dvou výstavních kruzích, spravedlivé posouzení pak zajišťovali rozhodčí, u psů pan Jiří Kučera a u fen pan Albín Majsniar (Slovensko). Pro německé ovčáky, jejich pány i pro rozhodčí bylo vysloveně letně slunečné počasí (ve stínu 30 stupňů), na rozdíl od svátečně naladěných návštěvníků, tvrdou zkouškou odolnosti a trénovanosti. Zhostili se jí však na výbornou a celá výstava proběhla ke spokojenosti všech.

Psi i feny byli posuzováni ve třídách dorost, mladých, dospívajících a dospělých. Nejlepší z nich pak obdrželi krásné výstavní poháry.

Za všechny můžeme jmenovat vítěze v kategorii dospělých, kde ve psech byl na 3.místě hodnocen Arno Hartis Bohemia (chovná stanice Hartis Bohemia MVDr. Helena Melounová), na 2. místě Fabio Uzemie zazrakov (Slovensko-ing.Štvrtecký) a 1.místo patřilo psovi Quero Hartis (ch.st.MVDr. Melounové).

Feny pak byly hodnoceny takto : na 3.místě Tina Hartis (MVDr. Melounová), na 2.místě Una Hartis (MVDr. Melounová) a 1. místo obsadila Gera Hartis Bohemia (MVDr.Melounová). Z těchto údajů lze lehce odvodit velký úspěch chotěbořských chovatelů a jejich čtyřnohých kamarádů v početné a kvalitní konkurenci.

Závěrem nelze opomenout perfektní občerstvovací zázemí pro všechny účastníky, zajištěné fotbalisty místního klubu a jejich pořadatelskou pomoc, bez které by bezchybný průběh akce nebyl možný. Okolo 16 hodiny tak mohli spolu s chotěbořskými kynology spokojeně zapít vychlazeným Rebelem úspěch výstavy.

Prohlédněte si další fotky z výstavy a soutěží:

Pohled na areál, kde probíhaly soutěže.

Soutěžící psi se pěkně proběhli se svými pány (na snímku MVDr. Meloun).

Sočástí soutěže byla také prohlídka chrupu psů. Se psem své manželky ji nyní absolvuje MVDr. Otakar Meloun.

MUDr. Věra Melounová získala se svou fenou 1. místo v dorostu fen (paní doktorka, švagrová výše jmenované MVDr. Heleny Melounové, je radní města Chotěboře). Psi rodiny Melounovy tedy vévodili soutěžím.