Mistrovství světa v ledním hokeji

To je góóól......Češi mají zlato !!!

Česká republika - Slovensko 5: 3

Zlatá éra českého hokeje nekončí ?!

Český tým dosáhl dalšího obrovského úspěchu na 64. MS v ledním hokeji, když ve finále zdolal Slovensko 5:3. Dokázal tak vybojovat třetí titul pro ČR a celkem tedy devátý v celé historii českého a československého hokeje.V samotném začátku utkání se naši dostali pod slovenský tlak, který ještě podpořil vyloučením Buzek, nicméně byli jsme to my, kdo dával góly. Za třináct minut totiž světelná tabule ukazovala skóre 3:0. Zásluhu na tom měli Sýkora, Vlasák a Procházka. Po třetí brance se naše mužstvo nepochopitelně uspokojilo a hrálo velmi pasivně. Navíc kanadský rozhodčí posuzoval zákroky Čechů po celý zápas velmi neférově. Proti nejlepšímu družstvu v přesilovkách však dobře zachytal Čechmánek, který držel čisté konto až do 28. minuty, když pustil za svá záda Štrbákovu střelu. Ve 43. minutě přišlo uklidnění z Tomajkovi hole na 4:1, ale poté naši totálně usnuli. To se jim vymstilo, Slováci dokázali ještě toto finále velice zdramatizovat. 56. minuta přinesla snížení na 2:4 Hlinkou, a hned za další dvě minuty se trefil i nejlepší útočník šampionátu Šatan. Překvapení se však nekonalo. Reichel zajistil definitivně zlato, a český národ byl opět v extázi.

Mistři......Mistři.....Mistři.......

Česká republika - Slovensko 6: 2

Asistence rozhodčího nám pomohla k vítězství

V posledním utkání osmifinálové skupiny se představil český tým proti Slovensku. Češi chtěli vymazat špatný výkon z předešlého zápasu s Finskem, a to se jim nakonec podařilo.

Prvně jsme se mohli radovat už ve 4. minutě, když po skvělé přihrávce Jirky Dopity z pozabranky skóroval David Výborný. Druhý gól přišel až po přestávce ve 26. minutě, ale stál za to. Kotouč se kuriózně odrazil od brusle čárového rozhodčího před soupeřovu branku, kde stál Pavel Patera, ten se nemýlil. Hned za minutu zvýšil na 3:0 Michal Broš a zápas se zdál rozhodnut. Jenže, hlavní rozhodčí Karabanov nezapomněl na gólovou asistenci svého kolegy a vzápětí poslal na trestnou lavici nejprve Michala Sýkoru: Slovákům se podařilo snížit na 3:1, a poté i Buzka a Štěpánka. Přesilovku 5 na 3 jsme přežili, ale Martin Štěpánek se ještě nestačil vrátit na led, neboť Šatan pěknou střelou k   tyči překonal Romana Čechmánka. Náš novodobý rival tlačený diváky dobře zatápěl našemu brankaři a defenzivě, nic zvláštního to však nepřineslo. Naštěstí přišla 36. minuta, když počtvrté za Rybárova záda zasunul Martin Procházka.

Úvodní minuta třetího dějství začala snad nejkrásnější akcí mistrovství světa. Tomáš Vlasák nádherně oblafl obránce, golmana nechal v brankovišti zaplavat, a do prázdné branky uklidil svého černého miláčka. Toto ponížení už Rybár nevydržel a okamžitě střídal. Nastoupivší brankář Lašák nestačil ještě na střelu Martina Štěpánka v 50. minutě, ale do konce zápasu se již konto ani jednoho z  týmů nezměnilo. Naši tedy postupují do čtvrtfinále, kde na ně čekají nevyspytatelní Lotyši.