Miss léto 99 - Nicol Uttendorfská z Chotěboře
Přinášíme podrobnosti o průběhu soutěže v Pardubicích
a další fotky

Jako první list jsme vám přinesli v neděli 19. září ráno zprávu o tom, že chotěbořská studentka gymnázia Nicol Uttendorfská vyhrála večer předtím v Pardubicích prestižní soutěž Miss léto 99 a zároveň získala cenu Miss Sympatie od diváků.

Dnes vám přinášíme podrobnosti o průběhu soutěžního dne a další fotografie.

Do finále bylo vybráno 12 dívek ve věku od 14 do 20 let. V sobotu přijely do Pardubic již poránu, neboť program dne byl dlouhý až do pozdního večera. V 9 hodin ráno přišel kadeřník a dívky šly postupně do jeho rukou. V 11 hodin se nakadeřeny přesunuly do soutěžního sálu, aby se seznámily s choreografií soutěžního věčera a výběrem modelů k oblečení.

Po obědě je čekala od 13 hodin vizážistka, aby jim postupně připravila jejich vzezření pro soutěž. Zatímco se v jejích rukách střídaly, ostatní dívky procházely různými zkouškami a nácviky, hlavně nástupů a chůze po molu. Pak přišla na řadu generálka na celý soutěžní večer.

V 17 hodin přišel opět kadeřník a vizážistka, aby napravili, co se dívkám pocuchalo při generálce a uvedli je do původního soutěžního stavu.

Vlastní soutěžní večer s účastí obecenstva začal až v 19 hodin. Po zahájení přišel na řadu nástup dívek, oblečených do modelů od sponzora. Každá dívka absolvovala chůzi po molu a představení.

Jednotlivá soutěžní kola byla pro pobavení diváků od sebe oddělena tzv. mezivýstupy, kdy vystupovali pozvaní jednotlivci či skupiny s různým programem. Prvním mezivýstupem večera bylo vystoupení dvojice s klasickým tancem. Postupně se pak v mezivýstupech vystřídali ještě kouzelníci, ukázky moderního tance a robotického tance při stroboskopu.

V druhém kole soutěžního večera se dívky představily odvážně v modelech spodního prádla (též od sponzora). V kole třetím jim bylo hej, šlo o volnou disciplínu, kterou si samy vybraly a nacvičily. Většina dívek (10) si vybrala tanec, scénický tanec či tanec s prvky aerobicu. Pouze dvě dívky předvedly zpěv, jedna z nich byla i Nicol, která po celý večer vystupovala pod soutěžním číslem 8.

Jak jsme uvedli v předchozím článku, Nicol si klávesový doprovod předem nahrála do paměti své Yamahy, takže se při vystoupení mohla zcela věnovat zpěvu. To se ukázalo velmi prozíravé, protože její pěvecké vystoupení, kdy nemusela na klávesy hrát, jí přineslo cenné body jak u diváků tak u poroty.

V dalším soutěžním kole večera dívky předváděly dvoudílné plavky od sponzora. Poté následovalo vyhlášení Miss Sympatie podle hlasování diváků. Tuto cenu jak víte Nicol vyhrála a nebylo to vítězství toho večera jediné. Dívky při vyhlášení zůstaly v plavkách, takže si můžete udělat představu o předváděných modelech.

Poté, co Nicol přebrala bílou stuhu s nápisem Miss Sympatie, vystoupil podruhé kouzelník a dívky se převlékly pro další soutěžní kolo do vlastních plavek, které musely být jednodílné a černé.

A pak už se netrpělivě čekalo na výrok poroty. Nejprve byla vyhlášena 2. vicemiss, po ní 1. vicemiss. Ve vrcholu večera pak byla stříbrnou korunkou Miss léto 99 korunována Nicol Uttendorfská.

Všechny tři miss jak vidno získaly broušené poháry (stojí na podlaze) od firmy Bohemia.

Dalšími cenami byly kosmetika Wella a Avon, ceny od Quelle a kupony na výběr zboží z butiku sponzora. Nicol je druhá vlevo.

Bližší pohled na všechny tři miss. Bylo už 22.30, takže byly rády, že to mají za sebou. Nicol je uprostřed.

Takže zbývalo se jen převléknout do civilu a Nicol se mohla potěšit o radost z výhry s rodiči a sestřičkou. Maminka Ilona je viditelně dojata, otec Jiří se tváří jaksepatří pyšně. Sestřičku Míšu spíše zajímalo, co se děje okolo.

Návrat celé rodiny domů byl pak ještě zkomplikován malou nehodou předního kola auta na pardubickém parkovišti (píšeme o tom a fotku uvádíme ve Stálé rubrice Drby z vrby).

Ještě jednou gratulujeme všem Uttendorfským a Nicol přejeme, aby se brzo uzdravila z nemoci, která ji začala trápit již v průběhu soutěže. A těšíme se na její další úspěchy muzikantské i v modelingu.