SPORTOVNÍ KLUB CHOTĚBOŘ

VÝSLEDKY 22. ROČNÍKU BĚHU CHOTĚBOŘSKEM

NEDĚLE 18.4.1999

Závod proběhl za příjemného jarního počasí na oficiálně změřené trati dlouhé 10 mil. Ihned po startu se ujal vedení Petr Hubáček, který pravidelným tempem zvyšoval svůj náskok. Na 4. kilometru se posunul na druhé místo Jiří Musil. Třetím osamělým běžcem se tak stal Petr Voborník. O čtvrté místo svedli boj Karel Šťastný a Jan Hübner ve stoupání mezi 14. a 15. kilometrem.

1:38:09

Poděkování patří závodníkům za předvedené výkony a dobrovolným pořadatelům za bezchybný průběh celého závodu.

Mgr. Pavel Krejčí                     Ing. Petr Voborník
hlavní rozhodčí                         ředitel závodu

Sponzory závodu byly firmy KABA Sport Chotěboř a GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř

Přebor SKP Hradec Králové na dlouhé trati

Orienťácká sezóna většinou začíná v březnu a tradičně je jedním z prvních závodů Přebor SKP Hradec Králové na dlouhé trati. Ten se letos uskutečnil 13. března, a protože letošní ročník je započítáván do Rankingu (nová nejvyšší dlouhodobá soutěž OB v ČR, obdoba tenisového ATP) a dokonce s nadprůměrným koeficientem 1,05, nemohli v Bělči nad Orlicí chybět ani chotěbořští orienťáci. Porovnat si svou výkonost s ostatními přijelo 7 Chotěbořáků, kteří bojovali na tratích od 22 do 5 km.
Nejvíce se dařilo mladší dorostence Lence Gregorové, která dokázala zvítězit nad staršími soupeřkami v kategorii D21C (5 km) s náskokem téměř 2 minut. V kategorii D21B (9 km), kterou vyhrála třinecká závodnice Jana Cieslarová (nejlepší česká závodnice posledních 7 let), běžely Eva Voborníková a Martina Loubková. Ani jedné se nedařilo stejně jako Lence, ale se svými výkony mohou být spokojeny. V nejdelší kategorii H21A (22 km) jsme měli také dvojnásobné zastoupení, na tuto jsem se odvážil já a Petr Voborník. Podle mezičasů, které jsme porovnávaly po závodě, byl náš vzájemný souboj velmi vyrovnaný a nakonec rozhodla moje větší únava a 4 minutová chyba 2 km před cílem. Petr mě nakonec právě o tyto 4 minuty porazil. V celkovém pořadí to nakonec znamenalo 38. a 49. místo, což je vzhledem k vysoké kvalitě soupeřů (mj. téměř celá reprezentace) dobrý začátek sezóny. Stále Vám jistě chybí další dva Chotěbořáci a těmi jsou Honza Hübner (1979) a Michal Král (1982), kteří bojovali se soupeři a sami se sebou v H21B (16 km). Jejich duel skončil Michalovým velmi překvapivým vítězstvím o více než 3 minuty. Můžeme jen doufat, že Michal bude pokračovat v dobrých výkonech z podzimu loňského roku a tento výkon tomu dává velkou šanci.