Co se činilo o vánocích
Celostátní vánoční turnaj v kulečníku
Vánoční běh Chotěboří

Bylo toho víc, ale u těchto dvou akcí jsme byli

O Vánocích 1998 se v Chotěboři konala řada především sportovních akcí. Některé jsme nestačili navštívit, např. na Zimním stadioně probíhaly vánoční turnaje benjamínků, elévů a starších i mladších žáků.

Byli jsme se podívat na Celostátním Vánočním turnaji dvojic ve hře pool 8. Konal se v Panském domě, v jeho Billiard Centru, v neděli 27.12. od 13 hodin, a protože se jej zúčastnilo 46 hráčů z celé republiky, trval až do pozdních večerních hodin.

Dvojice hrály o ceny v celkové hodnotě 20 tisích Kč, které věnovali sponzoři Plzeňský Prazdroj, Fernet Božkov, Královský pivovar Krušovice, a domácí sponzoři Automaty Kučera, Papírnictví U školy, Karban, Soleta, Desan, Jindra Computer Systems, Kaba Sport, Partner a Panský dům.

Mediálními partnery akce byly týdeník Cesta Vysočiny, inzertní noviny Elefant, měsíčník Billiard info a naše nowiny.

Pro velký počet účastníků se nejdříve hrálo vyřazovací kolo, z něhož do hlavního turnaje postoupilo 16 dvojic. Ty pak sehrály vlastní turnaj vyřazovacím způsobem na 5 vítězných utkání. Ceny získalo prvních osm dvojic.

Zde vidíte všechny vítězné dvojice s organizátorem turnaje Pavlem Halamou, spolumajitelem Panského domu (sedící vlevo).

poolvanoce2.JPG (23864 bytes)

Ceny turnaje čekají na předání vítězům.

poolvanoce3.JPG (22812 bytes)

Dvojice s poháry a cenami za 3. místo (Mazálková-Máček, Brno).

poolvanoce4.JPG (20908 bytes)

Stříbrná dvojice Buráň-Zeman, Havl. Brod, si mj. odnesla fotoaparát od firmy JCS Tomáš Jindra (vlevo).

poolvanoce5.JPG (23528 bytes)

Celkoví vítězové turnaje Kopunec-Soldán, Brno, se zlatými poháry, zlatými medailemi a cenou, jíž byly kulečníkové hodiny.

Nejlepší chotěbořáci v turnaji byli Moravec - Němec, Chotěboř, na 5. místě.

IX. celostátní turnaj se bude v Panském domě konat 7. března 1999 od 13 hodin.

Další akcí, na níž jsme se byli podívat, byl Vánoční běh Chotěboří. Konal se v sobotu 26.12. a start běhu byl v Železnohorské ulici poblíž zimního stadionu. Zúčastnění dospělí, mládež i děti si vybírali ze dvou tras, na 2,5 km a 5 km. Akci pořádal oddíl orientačního běhu SK Chotěboř.

Startu všech účastníků ve 14 hodin přihlížel i bílý pes (vpravo dole).