Harry chválí

Panský dům a Pavla Halamu, že zavedli v Chotěboři nový sport, kulečníkový pool 8 a na okrese kulečníkovou ligu
a uspořádali VII. celostátní turnaj
(foto ve střední a dolní části článku)

Člověk i pes by řekli, že když v nějakém restauračním či kavárenském podniku zavedou kulečníkovou hernu, nechají věcem volný průběh a budou na jejím provozu vydělávat. Není tomu tak v chotěbořském Panském domě, kde jeden z jeho majitelů, Pavel Halama, organizuje v tomto dnes již olympijském sportu dlouhodobé soutěže a přebory, dotované skvělými cenami od pořadatelské firmy i dalších sponzorů. Lze říci, že Pavel Halama zavedl v Chotěboři nový sport.

Okresní kulečníkovou ligu ve hře Pool 8 zorganizoval bezchybně a 26. 7. byla zakončena její první, půlroční část. V rámci slavnostního vyhlášení výsledků mohli diváci i borci shlédnout exhibici pražských ligových hráčů a diváci si mohli zahrát o pěkné ceny s profesionály. Byly také vyhlášeny výsledky šipkové soutěže.

První části okresní ligy se zúčastnilo 22 hráčů. Druhá část byla zahájena opět od nuly, takže se mohli přihlásit noví zájemci.

Každý vyhlášený hráč dostal diplom a cenu od sponzorů. Od 1.do 7. místa to mimo jiné byla i tága od firmy Helta Koop. První tři hráči dostali navíc poháry věnované Panským domem (poháry vyrobeny firmou Yper) a další zajímavé ceny.
Celková hodnota rozdělených cen činila 25 tisíc Kč.

Celkové pořadí 1. části okresní ligy:

1. Ivo Andres, 42b, 117:72
2. Hynek Horňák, 38b, 109:76
3. Jiří Lesák, 34b, 100:63
4. Zdeněk Horák, 22b, 76:85
5. David Karban, 18b, 82:102

Organizátor soutěží Pavel Halama (vpravo) s hostem přeboru, předsedou Oblasti střední čechy Pavlem Halamkou, vydavatelem časopisu Billiard Info

Záběr z exhibice

Vítězové šipkového turnaje s Pavlem Halamou

Vítězové 1. části okresní ligy Andres (vpředu), Horňák (vpravo), Lesák (uprostřed), Horák a Karban vzadu. Pavel Halama vlevo.

Ceny pro první tři v okresní lize

Dne 4.10. uspořádal Panský dům ve svém Billiard Clubu VII. celostátní kulečníkový turnaj Pool 8 s mezinárodní účastí. Přijelo 42 účastníků, ze Slovenska (Topolčany) i z České republiky (Praha, Brno, Žďár n.S., Hranice na Mor., Česká Třebová, Čáslav, Krucemburk, Přibyslav, Havl. Brod a Chotěboř).

Při vysokém počtu hráčů bylo nutno hrát nejprve v pěti základních vyřazovacích skupinách, pak se teprve hrálo vyřazovacím způsobem na dva vítězné zápasy. Finále se hrálo na 5 vítězných zápasů a skončilo až půl hodiny po půlnoci!

Že tento sport ovládá i něžné pohlaví dokázala Kateřina Mazálková z Brna, která vyřadila chotěbořského talentovaného borce Hynka Horňáka a obsadila 5. místo. Turnaj vyhrál Miroslav Kopunec z Brna, již po třetí za sebou v řadě.

Pořadí nejúspěšnějších:
1. Miroslav Kopunec, Brno, 2. Kamil Březina, Hranice, 3. Vladimír Lopour, Přibyslav, 4. Petr Jelínek, Šlapánov,
o 5.-8. místo se shodným výsledkem podělili: Kateřina Mazánková, Brno, David Medek, Chotěboř, Jaroslav Kotrba, Čáslav a David Karban, Chotěboř.

Další velkou připravovanou akcí bude 29. listopadu VIII. celostátní turnaj. V listopadu též začne v Chotěboři Východočeská oblastní soutěž ČMBS, z níž první čtyři budou bojovat v baráži o Extraligu.

Na závěr upozornění: Krajská kulečníková liga se hraje od 15. listopadu
v Panském domě každou neděli v sudém týdnu od 14 hodin.

Bratři Pavel a Mirek Halamovi při zpracování výsledků turnaje

Kateřina Mazálková přebírá od Pavla Halamy diplom za 5. místo

Celkový vítěz turnaje Miroslav Kopunec z Brna

Zleva: Kamil Březina (druhý), Katka Mazálková, Mirek Kopunec (vítěz), Pavel Halama, Vladimír Lopour (třetí)